Tolna Megyei Népújság, 1981. július (31. évfolyam, 152-178. szám)

1981-07-07 / 157. szám

1981. július 7. ^PÜJSÄG 5 Hírek A megyei labdarúgó-szövet­ség július 10-én 16 órakor tart­ja elnökségi ülését, amelyen az 1981-82. évi megyebajnokság beindításával kapcsolatos fel­adatokat tárgyalják meg, vala­mint a megyei labdarúgó liga­értekezlet szervezési előkészíté­sével foglalkoznak. * A Paksi SE tenisz-szakosztá­lya augusztus 29-30-án az atomerőmű lakótelep tenisz­pályáján rendezi Paks város felnőtt egyéni és páros meghí­vásos versenyét. A nevezéseket írásban kell beküldeni az egye­sület címére július 31-ig. * A területi labdarúgó-bajnok­ság Dráva-csoportjá'ban sze­replő csapatok képviselői július 16-án 14 órakor tanácskoznak Kaposváron, az SZMT-székház- ban. * A Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus SE a VII. Gemenci Nagydíj nemzetközi országúti kerékpáros verseny sajtótájé­koztatóját július 8-án délelőtt 10 órakor tartja Budapesten, az OKISZ— KIOSZ sportosztály ta­nácstermében. * A megyei tenisz csapatbaj­nokságban a Paksi SE együt­tese Szekszárdon 8-1 arányiján nyert a Kórház SE II. csapata ellen. Az utolsó fordulóban a paksiak pályaválasztóként Bonyhád együttesét fogadták és ezen a találkozón is 8-1 arány­ban nyertek. így kellett volna 1. Kőszeg—Bauxitbányász 1-3 2 2. Fertőszentm.— Körmend 4-1 1 3. Győri D.—Esztergom 5-1 1 4. Komárom—Szondi SE 5-2 1 5. Táncsics SE—Siófok 1-4 2 6. D.-újv. Ép.—Szekszárd 4-3 1 7. Barcs—Kiss J. SE 2-3 2 8. KELTEX—ESMTK 4-3 1 9. Tállya—Nagyhalász 4-2 1 10. Tiszalök—Papp J. SE 2-3 2 11. Karcag—Szabó L. SE 4-3 1 12. Sz. Cukorgy.—SZVSE 0-4 2 13. Orosháza—Sz. Vízmű 2-1 1 +i Asztalos SE—Olefin SC 2-0 1 Labdarúgó Nyári Totó-kupa Két mérkőzésen egy pont Dunaújvárosi Épitők-Szek- szárdi Dózsa 4-3 (3-2). Dunaúj­város, 200 néző. V: Palik. Du­naújvárosi Építők: Paulusz — Hódermarszki, Fúrják, Benkő, Tóth — Bogárdi, Erdei, Zakariás- Somogyi M„ Somogyi I., Kle- ment. Csere: Somogyi II., Lá- bodi. Megbízott edző: Földi Fe­renc. Szekszárdi Dózsa: Tokai- László, Pap L„ Komáromi, Fá­bián — Dienes, Poós, Kniesz - Joó, Pölöskei, Wirth. Csere: Papp J., Lőrincz. Edző: Magas- házi József. A szabadságon lé­vő NB ll-es szekszárdi labda­rúgók közül ezúttal Pölöskei és Kniesz jelentkezett játékra, így az ifjúsági csapat velük kiegé­szülve vette fel a küzdelmet az NB ll-ből kiesett Építők ellen. A 11. percben Dienes szögletét Wirtjh kapta, aki ügyesen a tisztán álló Pölöskei elé játszot­ta a labdát, a középcsatár nyolc méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 0-1. Két perccel ké­sőbb Klement tíz méteres lövé­sét Tokai remek vetődéssel szögletre ütötte. A 16. percben Somogyi I. hétméteres lövését hárította a Dózsa fiatal kapu­védője, majd egy következő ha­zai akciót Dienes mentett szög­letre. A szögletből beívelt lab­da a fedezetlenül hagyott So­mogyi I. elé került, aki közelről nem hibázott. 1-1. A 19. perc­ben a legurított szabadrúgást Somogyi I. 18 méterről a jóbb sarokba vágta. 2-1. A 27. perc­ben Joó 14 méteres lövését véd­te jó érzékkel Paulusz. A követ­kező percben Wirth 17 méteres szabadrúgását szögletre -ütötte a dunaújvárosi kapuvédő. A 30. percben Klement a tétovázó Dózsa-védők mellett 15 méter­ről a jobb felső sarokba bom­bázta a labdát. 3-1. Két bérc­cel később Wirtth bal oldali beadását Pölöskei remekül vet­te át, majd futtából nyolc mé­terről a jobb sarokba lőtte a labdát. 3-2. A 40. percben for­más szekszárdi támadás végén Kniesz Pölöskei elé játszott, aki közelről a kapust találta el a labdával. Szünet után a 48. percben Pölöskei Joó elé találta a lab­dát, aki 16 méterről nagy erő­vel a jobb sarokba vágta. 3-3. A 70. percben Klement 20 mé­teres, nagy erejű lövése suhant el a léc fölött. A 74. percben Wirb lőtt kapu fölé 18 méterről. Egy perccel később a kapura törő Benkő lábát a 16-oson be­lül elhúzták a védők, 11-es. A büntetőt Klement értékesítette. 4-3. A 80. percben szekszárdi szöglet után Dienes 16 méteres Pölöskei „beugrása” jól sikerült: két gólt lőtt lövését Paulusz hárította. A 88. percben Fábián húzott el a bal oldalon, majd a 16-osról le­adott lövése nyomán a labda a kapufáról vágódott az alapvo­nalon kívülre. A közepes színvonalú talál­kozón megérdemelten szerzett vezetést a Dózsa. Ezt követő­en a hazaiak percei következ­ték és negyed óra alatt 2-1-re a maguk javára fordították az eredményt. A Dózsa fiataljai újítani tudták és a második félidő elején sikerült egyenlí­teniük is. A találkozó sorsát végül a 11-esből lőtt gól dön­tötte el a hazaiak javára az egyébként mindvégig jól játszó szekszárdi ifisták ellen. Jók: Dienes, Pap L„ Pölöskei, Kniesz', Fábián. Dombóvári KlSC-Kaposvári Vasas 1-1 (0-1). Dombóvár, 400 néző. Vezette: Egri. Dombóvár: Foki, (Szalai a 60. percben) ­Szijjártó, Horváth, Lakos, Por- csa — Tóth-iBagi, Magyar, Vö­rös — Nagy, Nagy Cs. (Iván a szünetben), Túrái, Landek. Ed­ző: Herbei József. Kaposvári Vasas: Serski - Varga S., (Pá- vel II. a 71. percben), Pataki, Czimmermann, Szabó - Fábián, Borbély, Horváth - Pavel I., Várnai (Pintér a 88. percben), Varga I., (Kelemen a 88. perc­ben). Edző: Fülöp János. A 3. percben Foki elhúzta Pável I. lábát a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Varga I. a jobb alsó sarokba lőtte. 0-1. A 8. pecben Varga I. 17 méteres lövése kerülte el Foki kapuját. A 16. percben Várnai lövését könnyedén hárította a hazaiak kapusa. A 19. percben Landek sorra kicselezte a védőket, de 11 méterről csúnyán fölé lőtt. A 21. percben Szabó elfutott a bal oldalon, mintaszerű visz- szajótszását Pável I. perdítette kapura, de Foki óriási bravúrral hárított. A 25. percben Vörös 13 méteres lövését szépen véd­te a vendégek kapusa. A 41. percben Turai-Tóth-Bagi össz- játék végén, Tóth-Bagi 16 mé­teres lövése a jobb kapufát érintve hagyta el a játékteret. Szünet után a 48. percben Túrái 20 méteres lövését védte a vendégek kapusa. Az 52. percben Pável I. abszolút gól­helyzetben hét méterről fölé lőtt. A 60. percben Landek szögletét elvétik a védők és a berobbanó Horváth 5 méterről a jobb alsó sarokba továbbít. 1-1. A 65. percben Varga 6 mé­teres közeli lövését Szalai bra­vúrral hárította. A 79. percben Túráit a játékvezető kiállította. A 84. és 85. percben Szalai két alkalommal is óriási bravúrral hárít két közeli lövést. Alacsony színvonalú és gyen­ge iramú mérkőzésen a hazai­ak nagyon mérsékelt teljesít­ményt nyújtottak. A döntetlen az NB ll-es csapat számára hí­zelgő. A hazaiak közül egye­dül Szalai teljesítménye dicsér­hető. SÁRKÖZI CSOPORT 1. Kiss J. SE 2 2 __ — 8-2 4 2. Siófok 2 2 — — 6-2 4 3. Dunaújv. Ép. 2 1 1 — 6-5 3 4. Barcs 2 1 — 1 6-4 2 5. K,-vár V. 2 — 2 — 3-3 2 6. Dombóvár 2 — 1 1 2-5 1 7. Szekszárd 2 — — 2 4-6 __* 8 . Táncsics SE 2 — — 2 1-9 — A csoport további két mér­kőzésének eredményei: Honvéd Kiss János SE-Barcs 3-2 (1-1), Siófoki Bányász-Honvéd Tán­csics SE 4-1 (3-0). Kézilabda Harmadik hely Bácska Topolyán Jugoszláviában vendégsze­repeit a Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus NB ll-es női kézi­labdacsapata. A Bácska Topo­lya vendégeként vettek részt a szekszárdiak a kilencedik alka­lommal megrendezett „Harcos nő” nemzetközi női kézilabda­tornán. A kétnapos viadalon öt együttes - a Potisje Ada, a Bácska Topolya, a Szentesi Kontakta, az Osztóityevói Szlo- ga és a Szekszárd - szerepelt. A Spartacus együttese július 2-án délután kelt útra és meg­érkezése után a vendéglátó ju­goszláv klub vezetőinek felkéré­sére egy villanyfényes, bemuta­tómérkőzést játszott a Szloga csapatával. Mintegy 300 néző előtt Hosnyánszkiné 11, Ráczné 6, Czibor 4, Hokeszter, Farkas és Feketéné egy-egy góljával 24-19-re nyert a Spartacus. Július 3-án kezdődött meg a Harcos nő elnevezésű torna, melyen a következő játékosok kaptak helyet a szekszárdi együttesbe. Tóth, Kiss, Hos­nyánszkiné, Ráczné, Kadosa, Tekauer, Czibor, Hokeszter, Lo­vász, Farkas, Szabó, Feketéné. Első mérkőzését a második li­gás Potisje Ada ellen játszotta csapatunk. Potisje Ada-Szekszárdi Spar­tacus 18-12 (12-6). A négy bün­tetőt és több ziccert hibázó szekszárdiak ellen az első fél­időben biztosította be győzel­mét a későbbi kupagyőztes. A szekszárdiak gólszerzői: Hos­nyánszkiné 8, Lovász 2, Kadosa, Hokeszter. Szentesi Kontakta-Szekszárdi Spartacus 9-6 (3-3). A Sparta­cus második mérkőzésén az ugyancsak NB ll-es Szentes el­len egy félidőn át teljesen egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. A második játékrészben ismét több büntetőt és sók gól­helyzetet hagytak kihasználat­lanul, ami megbosszulta magát. A Spartacus gólszerzői: Hos­nyánszkiné, Lovász 2—2, Tekau­er, Feketéné. Szekszárdi Spartacus-Osz- tóityevói Szloga 22-7 (13-3). Kerékpár Befejeződött a jugoszláv ke­rékpáros-körverseny. Tizenhá­rom országból 90 sportoló küz­dött meg egymással az’1109 ki­lométeres távon, a rajt Belgrád- ban volt, a cél pedig Xranj- ban. Hosnyánszkiné bizonyult a torna legjobb játékosának Végig nagy fölényben, hatá­rozottan és jól játszott a szek­szárdi csapat és biztosan nyer­te harmadik mérkőzését. Gól­szerzőik: Hosnyánszkiné, Czibor 7—7, Hokeszter, Tekauer 3—3, Farkas 2. Szekszárdi Spartacus-Bácska Topolya 16-15 (8-7). Utolsó mérkőzését a vendéglátó topo­lyai együttes ellen játszotta a szövetkezeti gárda. Nagy küz­delem után megérdemelten nyert, ezzel megszerezte a har­madik helyet, a Spartacus. Gólszerzőik: Hosnyánszkiné 7, Ráczné 5, Tekauer, Hokeszter. A torna további eredményei: Szloga—Szentes 12-21, Szentes— Bácska Topolya 18-14, Bácska Topolya-Szloga 21-12, Potisje Ada—Bácska Topolya 22-17, Po­tisje Ada-Szloga 23-13, Potisje Ada-Szentes 12-10. A nemzet­közi torna végeredménye: 1. Potisje Ada 8, 2. Szentes 6, 3. Szekszárd 4, 4. Bácska Topolya 2, 5. Szloga 0 ponttal. A torna legjobb játékosa címet Hos­nyánszkiné (Szekszárd), a leg­jobb góllövő címet Galic Zita (Potisje Ada), míg a legjobb kapus címet Erdőháti Zsuzsa (Szentes) érdemelte ki. A leg­sportszerűbb csapat tiszteletdí­ját az ünnepélyes eredmény- hirdetéskor a Bácska Topolya együttese kapta. A viadal szovjet sikerekkel zárult, Ugrimov nyerte az egyé­nit, a csapatversenyben pedig a Szovjetunió diadalmaskodott. A magyarok közül a szekszárdi Ha­lász László összetettben az utolsó versenynapig az ötödik helyen állt, de végül is nyolca­dik lett. Csapatban a magyar válogatott a negyedik helyen végzett. A területi bajnokságra készülnek Új edző a Tamási MEDOSZ-nál Atlétika Megyei összetett bajnokság Gyér érdeklődés mellett, mindössze három egyesület versenyzőinek részvételével zaj­lott a 15—'16, valamint 17—<18 évesek és felnőtt atléták ösz- sze tett bajnoksága. A serdülő fiúk részére először rendeztek fízpróbaversenyt a megyében. Nyílván a rúdugrás tizedelte meg a mezőnyöket. Az egyéb­ként ideális atléta időben csa k néhány jó eredmény született. Ullbert Erzsébet (Sz. Dózsa) és Pálinkás Gábor (Tolnai VL) a fiatalok, Gergely Pál (Bonyhádi MSC) a felnőttek mezőnyében produkált átlagon felüli telje­sítményt. Eredmények: Felnőtt férfi tízpróba: Ger­gely (Bonyhádi MSC) 5235 ponttal Ifjúsági férfi tízpróba: Pálinkás (Tolnai VL) 5401 pont­tal. Serdülő férfi tízpróba: 1. Steinbach (Tolnai VL) 4400, 2. Kasza (Bonyh. MSC) 4037, 3. Bogdán (Tolnai VL) 2670 pont­tal. Női ifjúsági hétpróba: 1. Mozolai (Sz. Dózsa) 4378, 2. Sohwarcz (Bonyh. MSC) 4101, 3. Györikő (Sz. Dózsa) 3712 ponttal. Györkő gerelyhajítás- ban 40,20-at dobott. Női ser­dülő hétprőba: 1. Ulbert (Sz. Dózsa) 5075, 2. Gábor (Tolnai VL) 4694, 3. Csende (Sr. Dózsa) 4300 ponttal. Gábor (Tolnai VL) távol ugrásban 535 cm-t ugrott. Ulbert Erzsébet (Sz. Dózsa) nyerte a serdülők hétpróba- versenyét A versenyen meghívásos szá­mokban is rajthoz állhatták az érdeklődők. Ezekben a jobb eredmények: 3000 m: Gaílusz 9:05,4. Magasugrás: Kovács 205. Serdülő: Bíró 180. Távol- ugrás: Pálinkás 686, Szenczi 663 cm. (Valamennyi az Sz. Dózsa atlétája). Női súly lökés: Kelemen (Sz. Dózsa) 11,69. Nyolc éve szerepelt az NB Ill-ban a MEDOSZ együttese és akkor egy év után látványos süllyedéssel a járási bajnoksá­gig meg sem állt. Négy évig tartott a csapat „újjáépítése”, míg aztán ismét felfelé indult a tamásiakkal a csapatszállító páternoszter. A megyebajnok­ságban aztán első nekirugasz­kodásra ezüstérmesként fejez­ték be az évadot, majd a most befejeződött bajnokságban ne­gyedikek lettek. Ezzel a helye­zéssel megnyílt az út a maga­sabb osztályba, a területi baj­nokságba. Druskóczi Lászlóval, az egyesület ügyvezető elnö­kével beszélgettünk. — Néhány gondolat erejéig kanyarodjunk még vissza az 1980—81. évi megyebajnoksá- gi szereplésükhöz. Hogyan ér­tékeli a vezetés a csapat 4. helyét? — Az őszi idény rajtja előtt az 1—3. hely egyikének meg­szerzését tűztük ki célul. Ne­gyedikek lettünk, ennek ellené­re elégedettek vagyunk. Egy ponttal szerzett kevesebbet együttesünk, mint az elmúlt bajnokságban. A csapatépítést ez évben súlyos sérülések — Agócs I., Agócs II., Fekete —, továbbá bevonulások — Grósz, Csiszár — hátráltatták. He­lyettük az ifjúsági csapatból Meksz, Kui, Zsolnai került be, de szóhoz jutott az ifjúsági gárdából Szabó II., Pesti és Kántor is. Az az igazság, hogy csapatunk gerincét jelenleg is a korábban járási bajnokságot ' nyert labdarúgók alkotják. — Szükség van tehát az erő­sítésre. — Feltétlenül. A magasabb osztályban való eredményes szereplés érdekében elsősorban a csatársort és a középpályás sorunkat szeretnénk megerősí­teni. Jelenleg három-négy fia­tal, a megyében szereplő te­hetséges játékossal folytatunk tárgyalásokat, de konkrét meg­egyezésről még nem tudok be­számolni. Ez ideig egyesüle­tünkből csak Bíró Gáspár je­lentette be távozási szándékát, Nagy és Vincze pedig a visz- szavonulás gondolatával fog­lalkozik. — Változás történt a szak­mai vezetésben is. — Igen, labdarúgó-szakosz­tályunk vezetésében jelentős változás következett be. Csík Gyula, aki hét éven át ered­ményesen látta el a vezető ed­zői feladatokat, most vissza­vonul és a továbbiakban tech­nikai vezetőként tevékenykedik nálunk. Kovács Istvánnal, a Szekszárdi Dózsa országos if­júsági bajnokságban szereplő csapatának volt edzőjéval kö­töttünk szerződést. Az ő irá­nyításával július 1-én kezdte meg felkészülését csapatunk, heti öt-hat edzéssel. A felnőtt­csapat keretébe 16—18 labda­rúgó kerül, természetesen az átigazolások eredményétől füg­gően. — A területi bajnokságba jutással megnőttek a követel­mények, a vidéki mérkőzések távolságai, ezzel együtt emel­kednek a költségek. — Kétségtelenül. Ennek el­lenére sportegyesületünknek anyagi gondjai nem lesznek. A nagyközség üzemei és intézmé­nyei vállalják a megnövekedett feladatokhoz szükséges pénz­ügyi támogatást. Bázisszervünk, a Tamási Állami Gazdaság pedig biztosítja az utazásokhoz szükséges autóbuszokat. Ez utóbbi sem megvetendő teher, hisz a két serdülőcsapat külön- külön utazik a megyén belül, továbbá a megyebajnoksógban szereplő női kézilabda -csapa­tainkat is szállítani kell. így aztán augusztustól vasárna­ponként három-négy autó­buszra lesz szükségünk az utaz­tatások zavartalan lebonyolí­tásához. Létesítmény-gondjaink nincsenek. Tamásiban, az új sporttelep akár NB ll-es igé­nyeket is ki tudna elégíteni. A fedett lelátón 400 néző foglal­hat ülőhelyet, míg az állóhelyi tribünön akár kétezer szurkoló számára is biztosított a férő­hely. Edzőpályában sincs hiá­nyunk, hisz sporttelepünkön négy pálya áll csapatunk ren­delkezésére. — Milyen szereplésben bíz­nak a területi bajnokságban? — Tudjuk, minden ellenfe­lünk a bentmaradást tűzte ki célul — természetesen mi is. Éppen ezért rendkívül éles küzdelem várható, ami — re­méljük — színvonalas játékkal is párosul majd. Ezzel együtt nagyszerűen szórakozik majd a tamási futballszurkolók népes tábora. Mint mondottam, az eredményes szereplés anyagi­tárgyi feltételei biztosítottak. Játékosaink az új edző irányí­tásával nagy szorgalommal, ke­mény munkával készülnek a megmérettetésre. Lelkes közön­ségünk támogatását élvezve bí­zunk benne, hogy hosszabbta­von is stabilizálni tudjuk he­lyünket a területi bajnokság­ban — mondotta Druskóczi László ügyvezető elnök. Landek (DMSC) szögletrú­gása egyenlítést hozott