Tolna Megyei Népújság, 1981. június (31. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-16 / 139. szám

1981. június 16. NÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II A Dombóvári MSC kiharcolta a bentmaraiást Atlétika Lengyelországban, Poznan­ban volt a román, lengyel, ma­gyar ifjúsági atlétikai váloga­tottak találkozója. A Szekszár­di Dózsa versenyzője, Konrád János 100 méteren 11,28-cal, 200 méteren 22,38-cal egyaránt a 4. lett. A bét végén Budapesten, a Népstadionban kerül sor az NDK, Csehszlovákia, Magyar- ország hármas viadalra az if­júsági atléták között. Bődé sé­rülése miatt nem lehet tagja a válogatottnak, ezzel szem­ben Lamuth Jakab (Szekszárdi Dózsa) 2000 méteres akadá­lyon, míg Énekes Béla (Bony- hád) 800 méteres síkfutásban képviseli hazánk színeit. Hírek Négy tájfutóval képviseltette magát a Paksi SE a Debrecen térségében tartott Alföld-kupa országos egyéni versenyen, baj­nokságon. Az ország különbö­ző részéből 35 egyesület mint­egy 500 versenyzője indult. A paksiak jól szerepeltek: az N—17-es kategóriában Felnagy Rózsa 13., Rauth Katalin a 15., míg Lénárt Éva a 17. lett. Az F—17-es kategóriában Molnár Gyula 14.-nek érkezett célba. * Gabi Géza, a Tolna megyei Labdarúgó Szövetség játékve­zetői bizottságának elnöke a következők közlését kérte: a Tolna megyei Népújsáq május 31 -i számában a labdarúgó­játékvezetői továbbképzésről megjelent cikknek egy megál­lapítását kívánom módosítani: Ez a megállapítás a cikkben így hangzott: Szomorú viszont, hogy Bonyhádon, Tamásiban, sőt, ide kell sorolni Szekszár- dot is, úgyszólván alig törőd­tek a játékvezetők képzésével, azzal, hogy Jegyen utánpótlás. A Szekszárd városi sportfel- ügyelőség tényszerűen, ada­tokkal alátámasztva bizonyítot­ta, hogy az eltelt 4 éves idő­szakban (1978 óta) az LSZ JB 44 játékvezetőt képezett ki. Ebből a létszámból tíz műkö­dik, vagy működött játékveze­tőként, vagy partbíróként a me­gyei keretben is. Hiányos in­formációim miatt azoknak a társadalmi aktíváknak okoztam bosszúságot, akik jogos elis­merést érdemelnek áldozatos munkájukért. Ezért szíves elné­zésüket kérem. * A Volán 11. számú Vállala­tának Alpári Gyula szocialista brigádja baráti találkozót ren­dezett, melyre meghívta a vál­lalat, valamint a Pécsi Pannó­nia Sörgyár vezetőit. A hangu­latos rendezvényen játékos sportvetélkedőkre is sor került. A vetélkedő csúcspontja a „lengőfoci” mérkőzés volt. A lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, valamint az eredmé­nyeket közölték: Fekete László, Gaál István, Sándor László, Horváth György, Soós István, Túrós József, Orbán Lajos, Zwick Jakab, Nédő Péter, Cziráki József. A sportoldalakat összeállí­totta: Nyakas István rovat­vezető. Szekszárdi Dózsa-Sellye 1-0 (0-0). Szekszárd, 700 néző. V.: Simon. Szpkszárd: Pólyák - Varga, Tóth, Somodi, Bonnyai — Szabó, Márkus, Kniesz (Weit- ner az 58. percben) - Pölöskei (Lieszkovszky a 88. percben), Orosz, Koroknai. Edző: Magas­házi József. Sellyé: Fiedler - Hosszú, Vass, Krén, Baumann (Martin a 70. percben) - Mar- kovics, Otártics (Elmóyer az 58. percben), Amigya — Goják, Szabadi, Varga. Edző: Koller Nándor. A 7. percben Koroknai szabadrúgását Orosz hat mé­terről a bal oldali léc mellé fe­jelte. A 10. percben formás ha­zai támadás végén Márkus ka­pott jó átadást Kniesztől, kiug­rott a védők közül, 10 méteres lövése a kapufán csattant. Két perccel később Hosszú 16 mé­teres szabadrúgását Pólyák a mezőnybe öklözte. A 20. perc­ben Amigya ollózva középre emelte a labdát, Goják elől Bonnyai a lövés pillanatában mentett szögletre. A 24. perc­ben az előretörő Bonnyai erős lövését Fiedler csak másodszor­ra mentette. A 35. percben Go­ják bal oldali beadása átszállt Pólyákon, Bonnyai ismét a lö­vés pillanatában szerelt szög­letre. A 40. percben röviden mentett a Dózsa védelme, Mar- kovics 17 méteres, nagy erejű lövését Pólyák a jobb felső sa­rok elől öklözte a mezőnybe. Szünet után a 47. percben Szabadi közeli fejesét hárította a jobb saroknál Pólyák. Egy perc múlva tűzijáték a Dózsa Egy elmaradt mérkőzés kivé­telével (Dunaszentgyörgy—Ta­mási) befejeződött a megyei labdarúgó-bajnokság. A bajno­ki címet hat pont előnnyel a Bátaszéki SZVSE nyerte el. A bonyhádi együttesé lett az ezüstérem, míg a Paks a har­madik helyen végzett, bronz­érmes lett. A Tamási MEDOSZ legénysége egész szezonban mutatott kiegyensúlyozott já­ték után a 4. helyen végzett — úgyszólván egy percig sem volt vitás, hogy ősztől ők is^ in­dulhatnak a területi bajnok­ságban. Tisztázatlan viszont, hogy melyik együttes lesz az ötödik feljutó. Pillanatnyilag a Kisdorog van jobb pozícióban, de amennyiben a Dunaszent- györgynek sikerül legyőznie a Tamási MEDOSZ-t, úgy a Kis­dorog továbbra is a megye­bajnokságban játszik. Az utolsó helyen a Fadd végzett, majd előtte a sorrend: a Pincehely, a Dombóvár, illetve az Aparhant. Pillanatnyilag úgy áll, hogy csak a faddiak esnek ki, de amennyiben a sokat emlegetett bonyhádi fúzió mégis létrejön, úgy ők is megmenekülnek. Az elmaradt Dunaszentgyörgy—Ta­mási mérkőzést június 21-én, vasárnap játsszák. Bonyhádi DMSC—Kisdorog 3-1 (2-0). Bonyhád, 600 néző. V: Pazaurek. BMSC: Mucska — Beke I., Kovács I., Máté, Czárth, György, Heidecker, Incze, Pfei­fer, Palkó, Stercz. Csere: Mé­száros, Horvai. Edző: Wágner József. Kisdorog: Stölkler — Berning, Horváth, Genzler, Do­mokos, Győrfi, Gál, Klein, Sza­bó, Hosnyánszky, Ódor. Csere: Bőhm, Sándor. Edző: Losonczi István. A 22. percben Heidecker indította Palkót, aki egy csel után középre adott és a be­robbanó Pfeifer nyolc méterről a bal sarokba lőtt. 1-0. A 38. percben György vezette fel a labdát, két védőt kicselezett, majd Palkó elé gurított, aki 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. A 80. percben Pfeifer—■ Heidecker akció végén Hei­decker a kifutó Stölkler mel­lett a jobb alsó sarokba gurí­totta a labdát. 3-0. A 89. perc­ben szögletrúgás végén Hor­váth közelről szépített. 3-1. Közepes iramú mérkőzésen a tartalékos BMSC véaig me­zőnyfölényben játszott. Jók: kapunál: Pólyák kétszer is re­mek védéssel mentette meg csa­patát a góltól. Az 57. percben Koroknai jobb oldali beadását Fiedler kiejtette, Pölöskei lövé­se Krénen irányt változtatott és a labda a bal sarokba vágó­dott. 1-0. A 66. percben Pölös- kei-Koroknai—Weitner akció vé­gén Koroknai 13 méteres kapás­lövése suhant el a jobb oldali léc mellett. A 70. percben Pö­löskei két csel után a fedezet­lenül hagyott Koroknai elé ját­szott, akinek a kapáslövését Fiedler a léc alól tornászta szögletre. Pölöskei ívelte be a szögletet, a labda Orosz elé perdült, aki két méterre a gól­vonaltól lyukat rúgott. A 73. percben Weitnernek előbb a sárga, majd a piros kartont mutatta fel a játékvezető. A 79. percben Márkus beadását Orosz átemelte védőjén, de Fiedler menteni tudott. A 84. percben Vass szabadrúgását Hosszú az ötösről a kapu közepébe fejel­te, Pólyák vetődve hárított. A 88. percben Koroknai beívelését Pölöskei az ötösről a léc fölé vágta. Jó iramú, mindvégig küzdel­mes találkozón ha keservesen is, de nyolc hét után ismét nyer­ni tudott a Dózsa. Az első fél­idő kiegyenlített küzdelmet ho­zott. Szünet után a Sellye, időn­ként tűzijátékot rendezett a közben emberhátrányba került lila-fehérek kapujánál. A sok kihagyott helyzettel önmaga számára nehezítette meg a Mucska, Máté, Heidecker, Pfei­fer, illetve Gál, Hosnyánszky. Dombóvári Vasas—Pincehely 3-2 (1-2). Dombóvár, 100 néző. V: Köő. Dombóvár: Csetneki — Reizer, Szieber, Havasi, Csatán, Kovács II., Ilia, Pintér, Miko- lics, Lamm, Gazda. Csere: La­kos, Horváth, Edző: Schmidt Alajos. Pincehely: Takács — Kuvik, Katona II., Miklós, Misz- lai, Petki, Kántor, Gergely, Né­meth, Horváth, Botos. Csere: Sütő, Szólómájer. Edző: Bükkö- si András. A 20. percben Né­meth jobb oldali beadását Hor­váth az ötösről a léc alá lőtte. 0- 1. A 32. percben a lesre ját­szó védők közül Lamm kiugrott és nyolc méterről egyenlített. 1- 1. A 39. percben Kántor 20 méteres szabadrúgásból a bal alsó sarokba bombázott. 1-2. Az 57. percben Horváth jobb oldali beadását Lamm tíz mé­terről a hálóba lőtte. 2-2. A 77. percben Lammot buktatták a védők a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Szieber értékesítet­te. 3-2. Küzdelmes, kemény mérkő­zésen nehezen nyert a hazai csapat. Jók: Horváth, Csetneki, Lamm, Havasi, illetve Katona II., Németh, Botos. Tevel—Bonyhádi Pannónia 3-1 (1-0). Tevel, 400 néző. Ve­zette: Pauer. Tevel: Sass — Nagy II., Bíró, Illés I., Miklós, győzelmet a Dózsa. Jók: Pólyák, Somodi, Márkus, Bonnyai, Pö­löskei. Dombóvári MSC-Keszthely 4-3 (3-3). Dombóvár, 2000 né­ző. Vezette: Tompa. Dombóvár: Foki — Banai, Horváth, Lakos, Porcsa — Tóth-Bagi (Vörös a szünetben), Herbst, Nagy - Tú­rái, Zircher, Landek. Edző: Her­bei József. Keszthely: Hajba — Paizs, Filó, Antóni (Szabó a 66. percben), Gáspár — Bagó (Nagy a szünetben), Cziráki, Simon — Bogáti, Rácz, Pál. Ed­ző: Gellei Imre. A 2. percben Bogáti 24 méterről küldött lö­vése a felső sarok mellett hú­zott el. A 15. percben Túrái 16 méterről vállalkozott lövésre, de Hajba, a keszthelyiek kapusa hárított. A 17. percben Rácz ki­lépett a dombóvári védők kö­zött és Foki hiába futott ki, nem tudta megakadályozni, hogy a labda hálójába kerül­jön. 0-1. Három perc múlva Nagy jó labdát küldött Zircher- nek, aki 6 méterről az alsó sa­rokba fejelt. 1-1. Mindössze hat perc telt el és ismét vezetett a Dombóvár, Herbst óriási gólt lőtt a felső sarokba. 2-1. Kilenc perc múlva Herbst ismét ered­ményes volt, 16 méterről ritkán látható nagy gólt lőtt — ismét — a felső sarokba. 3-1. A keszt­helyi ellentámadásnál Horváth Bogáti elől az alapvonalon túl­ra mentett. A 39. percben vi­szont Bogátit nem tudták tar­tani, elfutott, pontos visszaját­szását Rácz 6 méterről a sa­Barabás, Éppel, Szentes, Illés II., Kerekes, Antal. Csere: Schmidt. Edző: Kozma József. B. Pannónia: Varga — Óben- dorf, Weiszenburger, Szőcs, Sző- nyi, Bajkai, Csoboth II., Ven- dégh, Incze, Bonnyai, Zulau. Csere: Csoboth I. Edző: Szabó Elemér. Változatos félórai játék után a 32. percben Bonnyai szögletét Bajkai centiméterek­kel fejelte kapu mellé. A 41. percben kavarodás támadt a Pannónia kapuja előtt és Illés I. közelről védhetetlen gólt lőtt. 1-0. A második félidő 55. per­cében formás támadás után Bajkai lövésével egyenlített a vendégcsapat. 1-1. A 75. perc­ben Éppel beadását az egyik védő elvétette és Kerekes meg­szerezte a vezető gólt. 2-1. Be­fejezés előtt öt perccel Illés II. beállította a végeredményt. 3-1. Közepes színvonalú mérkő­zésen, a Tevel győzelme meg­érdemelt. Jók: Illés I., Nagy II., Szentes, Bíró, illetve Szőnyi, Incze és Bajkai. Bátaszék—Aparhant 6-0 (3-0). Bátaszék, 800 néző. V: Rákosi. Bátaszék: Korsós — Révész, Kiss, Fiath, Lados, Poór, Zágo- nyi, Szajkó, Pál, Bosnyák, Tóth. Csere: Fodor, Mezei. Edző: Ka­lász János. Aparhant: Balogh — Cseke, Wäger, Gáspár, Váncsa, Juhász I., Juhász II., Kulcsár, Heidecker I., Túrós, László. rokba küldte. 3-2. Két perc múlva ismét Bogáti ismerte fel a helyzetet, kilépett a lesre játszó dombóvári védők közül és a kimozduló Foki mellett 8 méterről az üres kapuba gurí­tott. 3-3. A második félidő is sok iz­galmat hozott. Az 52. percben Rácz 20 méterről lőtt, de a lab­da centiméterekkel elkerülte a felső sarkot. A másik oldalon Túrái vállalkozott lövésre, illetve 18 méterről küldött szabadrú­gást, de a keszthelyi kapus vé­dett. Az 58. percben ismét ha­zai gólnak örülhetett a lelkes közönség. Zircher pontosan le­fejelte a labdát Nagy elé, aki azt 9 méterről a felső sarokba küldte — védhetetlenül. 4-3. A gól után négy perccel Landek átcselezte az egész keszthelyi védelmet, de a kifutó kapusba lőtt. A 75. percben még akadt izgalom, amikor Simon 16 mé­terről lövésre vállalkozott és a labda centiméterekkel kerülte el Foki hálóját. A hátralévő idő­ben is gördültek mindkét rész­ről veszélyes támadások, de a védelmek már jól romboltak. Ezen a mérkőzésen nem volt hiány izgalmakban és szép, re­mekül kidolgozott gólokban. Annak ellenére, hogy a vendé­gek kulturáltabb játékot produ­káltak, a dombóváriak óriási lelkesedéssel ellensúlyozni tud­ták és megérdemelten szerez­ték meg a győzelmet. Kitűnt: Herbst, Nagy, Zircher, Banai, illetve Bogáti, Antóni, Rácz és Filó. Csere: Palkó, Schanczenbacher. Edző: Dormány László. A 40. percben Zágonyi kiállítva. Gól­szerzők: Bosnyák 3, Szajkó, Tóth, Mezei. Jók: Kiss, Poór, Bosnyák, illetve Juhász I., Tú­rós. Tamási—TÁÉV SK 3-3 (2-1). Tamási, 400 néző. V: Győrfi. Tamási: Banász — Kui, Bazso- nyi, Varga, Vaszari, Bóta, Bí­ró, Meksz, Rab, Nagy, Walter. Csere: Rozenberger, Hirt. Ed­ző: Csik Gyula. TÁÉV SK: Maj­nái — Lángi, Tornyi, Böröcz, Both, Kálmán, Veress, Horváth, Bocz, Turbuk, Micskó. Csere: Sörös, Anszló. Edző: dr. Frep- pán Miklós. Gólszerzők: Rab 2, Walter, illetve Veress 2, Hor­váth. Jók: Kui, Varga, Rab, il­letve Both, Veress. Horváth, Anszló. Ozora—Dunaszentgyörgy 5-3 (2-1). Ozora, 300 néző. V: Klei­ber. Ozora: Surányi — Nagy, Porga, Rúzsa, Horváth, Papp, Cziráki, Dölles, Sárközi, Sandi, Miklós. Csere: Nádasdi. Edző: Schrancz István. Dunaszent­györgy: Pukli — Pál, Kovács I., Horváth, Kertész, Nagy l„ Ko­vács II., Nagy II., Muck, Somo­di, Henk. Csere: Debreczeni. Edző: Márkus József. Gólszer­zők: Sandi 2, Dölles 2, Miklós, illetve Pál, Somodi, Nagy II. Jók: Papp, Sandi, Cziráki, Por­ga, illetve Horváth, Pál, Nagy I. Nagymányok—Paksi SE 2-0 (1-0). Nagymányok, 400 néző. V: Dörnyei. Nagymányok: Szu- lics — Gungl, Lemle, Horváth, Vorgrümler, Nagy, Foglszinger, Barabás, Sándor, Szabó, Csor­dás. Csere: Tamás, Törő. Ed­ző: Molnár Mihály. Paks: Kun- Szűcs, Blatt, Rácz, Hanoi, Só- thy I., Lambert, Bencsik, Pesti, Porga, Vábró. Csere: Nagy, Sóthy II. Edző: Bányai Lajos. Gólszerzők: Szabó, Barabás. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Blatt, Sóthy I., Szűcs. Tengelic—Fadd 3-0 (1-0). Tengelic, 300 néző. V: Beck. Tengelic: Bálint — Rikkers, Hos- nyánszki, Tóth I., Nagy, Bara­bás, Pámer, Tóth II., Gazdag, Éberling, Kovács. Csere: Vasza­ri. Edző: Palatinusz János. Fadd: Pesti — Józsa, Takács, Szijjár- tó, Kertész, Vajda, Blesz, Klop- csik, Csákvóri, Lamoek, H. Sza­bó. Edző: Gálfi Dezső. Gól­szerzők: Gazdag 2, Pámer. Jók: Pámer, Rikkers, Nagy. Eredmények NB II. Nyugati csoport: Sop­ron—Fűzfő 0-0, Pécsi VSK— Várpalota 0-0, N. Olajbányász —Haladás VSE 1-1, Bakony Ve­gyész—Bábolna 3-0, Tapolcai Bauxitbányász—iMÁV-DAC 3-1, Sabaria—Rákóczi SE 2-1, Komló—Pét 2-0, Ajka—Mo- hács-Véménd 3-1. Megyei ifjúsági bajnokság: Tamási—Sz. Dózsa 2-3, Dom­bóvár—Pincehely 13-0, Tenge­lic—Fadd 2-1, Bonyhád—Kis­dorog 2-0, Nagymányok—Paks 1-0, Bátaszék—Aparhant 5-2, Ozora—Dunaszentgyörgy 1-3, Tevel—B. Pannónia 2-2. Megyei serdülőbajnokság: Dombóvár—Tamási 1-2, Pince­hely—Kisdorog 1-1, Fadd— Paks 2-8, Bonyhád—B. Pan­nónia 4-7, Nagymányok—Bá­taszék 3-6, Aparhant—Sz. Dó­zsa II. 3-2, Tevel—Dunaszent­györgy 4-0. Körzeti bajnokság: hétközi mérkőzés: Kocsola—Iregszem- cse 0-1, Iregszemcse—Dalmand 3-1, ifi: 1-1, Kurd—Döbrököz 6-4, ifi: 2-1, Nak—Attala 2-5, Kisvejke—Kocsola 1-0, ifi: 2-3, Hőgyész—Závod 4-1, ifi: 5-2, Kaposszekcső—Szakcs 2-1, ifi: 0- 2, Sióagárd—Kéty 5-2, ifi: 1- 1, Bogyiszló—Zomba 1-1, ifi: 0- 0, Kakasd—Alsónána 3-5, ifi: 1- 8, Bonyhádvarasd—Báta 10-0, ’ifi: 7-1, Cikó—Tolna 4-3, ifi: 0-6, Őcsény—Izmény 3-2. Bajnoki táblázatok NB II. 1. Haladás 37 19 17 1 84-37 55 2. Nk. Olajb. 37 19 11 7 78-48 49 3. Keszthely 37 19 9 9 64-48 47 4. Sabaria 37 18 11 6 45-34 47 5. Tapolca 37 18 7 12 58-54 43 6. PVSK 37 15 12 10 53-34 42 7. Mohács V. 37 15 12 10 46-32 42 8. Komló 37 15 10 12 43-35 40 9. Bábolna 37 13 12 12 38-52 38 10. Sopron 37 13 10 14 51-43 36 11. MÁV DAC 37 12 12 13 59-54 36 12. Szekszárd 37 12 11 14 37-35 35 13. Ajka 37 13 9 15 49-50 35 14. Bakony V. 37 10 15 12 45-50 35 15. Várpalota 37 10 12 15 46-58 32 16. Dombóvár 37 9 14 14 40-64 32 17. Sellye 37 10 8 19 49-69 28 18. Rákóczi 37 9 9 19 39-55 2? 19. Fűzfő 37 8 6 23 36-65 22 20. Pét 37 8 3 26 43-86 19 Megyebajnokság: Felnőttek: 1. Bátaszék 30 19 10 1 77-32 48 2. Bonyhád 30 19 6 5 68-28 44 3. Paks 30 15 12 3 66-23 42 4. Tamási 29 15 9 5 64-29 39 5. Kisdorog 30 14 7 9 67-41 35 6. D.-szentgy. 29 13 8 8 49-33 34 7. TAÉV SK 30 13 4 13 51-54 30 8. B. Pannónia 30 10 10 10 49-53 30 9. Tevel 30 12 4 14 40-46 28 10. Tengelic 30 11 4 15 36-55 26 11. N.-mányok 30 9 7 14 43-57 25 12. Ozora 30 10 3 17 48-67 23 13. Aparhant 30 7 7 16 33-64 21 14. Dombóvár 30 7 6 17 39-58 20 15. Pincehely 30 7 4 19 34-81 18 16. Fadd 30 6 3 21 33-76 15 Ifjúságiak: 1. Sz. Dózsa 30 27 1 2 111-27 55 2. N.-mányok 30 21 5 4 74-22 47 3. B. Pannónia 30 18 5 7 84-34 41 4. Paks 30 18 4 8 69-27 40 5. Bátaszék 30 14 8 8 74-40 36 6. Tamási 29 14 6 9 48-39 34 7. Bonyhád 30 14 5 11 66-38 33 8. Tengelic 30 13 4 13 46-48 30 9. Dombóvár 30 13 4 13 76-72 30 10. Tevel 30 10 6 14 71-78 26 11. D.-szentgy. 29 10 4 15 31-43 24 12. Ozora 30 9 5 16 47-69 23 13. Aparhant 30 10 3 17 56-84 23 14. Fadd 30 7 5 18 34-64 19 15. Pincehely 30 3 4 23 29-134 10 16. Kisdorog 30 3 1 26 17-114 7 Serdülők: 1. Szó Dózsa 1. 28 25 1 2 153-21 51 2. Tevel 28 24 1 3 115-35 49 3. Bonyhád x 28 20 2 6 122-40 40 4. B. Pannónia 28 16 3 9 77-51 35 5. Kisdorog 28 15 2 11 68-61 32 6. Dombóvár 28 14 3 11 77-50 31 7. Bátaszék 27 13 3 11 74-60 29 8. Paks 28 12 5 11 62-71 29 9. Sz. Dózsa II. 27 9 7 11 72-65 25 10. Pincehely 28 8 7 13 43-69 23 11. N.-mányok 28 6 5 17 42-94 17 12. Tamási 28 5 5 18 38-122 15 13. D.-szentgy. 28 5 4 19 28-79 14 14. Aparhant 28 5 4 19 25-114 14 15. Fadd 28 4 4 20 41-105 12 Megjegyzés: x = 2 büntetőpont­levonás. így kellett volna 1. Olajbányász—Haladás 1-1 X 2. Dombóvár—Keszthely 4-3 1 3. Bakony Vegyész—Bábolna 3-0 1 4. Alumínium—Mohács V. 3-1 1 5. Szegedi Dózsa—Budafok 1-3 2 6. Kossuth KFSE—SZEOL AK 0-3 2 7. Bp.Spartacus—Ganz-M. 2-1 1 8. Hajdúböszörmény—Gyula 1-2 2 9. Atalanta—Genoa 1-2 2 10. Catania—Pescara 0-1 2 11. Foggia—Cesena 1-3 2 12. Rimini—Palermo 1-1 X 13. Verona—Varese 0-0 X +t Lecce—Taranto 1-0 1 A megyei labdarúgó-bajnokságért A Kisdorog vagy a Dunaszentgyörgy lesz az ötödik feljutó A bajnokságot nyert Bátaszéki SZVSE csapata: álló sor, balról jobbra: Nédő Péter technikai vezető, Zágonyi Gellért, Korsós Sándor, Bosnyák Ferenc, Mezei Aurél, Péter Rinaldó szakosz­tályvezető, Poór Zsolt, Micsky Sándor, Schmidt László, Lados László, Kalász János edző. Alsó sor: Fodor László, Pál János, Tóth László, Révész György, Kiss Zoltán, Szajkó László, Vituska István, Fiath Tamás.