Tolna Megyei Népújság, 1981. június (31. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-24 / 146. szám

6 ^fePÜJSÄG 1981. június 24. Kézilabda NB II A Szekszdrd nyert, a Simontornya uesztett Nagy küzdelemben nyert a szövetkezeti csapat Szekszárdon (fehérben) Fogathajtás Június 27-én és 28-án Pál- fán rendezik a fogathajtó baj­nokság második fordulóját. A kettes, majd a négyes fogatok elbírálására, majd a díjhajtás­ra szombaton 9 órától kerül sor. A terephajtás 15 órakor kez­dődik. Vasárnap 14 órakor lo­vasverseny, csikósbemutató szórakoztatja a közönséget, majd a kettes és négyes foga­tok akadályhajtása következik, melyet az ünnepélyes ered­ményhirdetés követ. Vasárnaptól augusztus 9-ig Totó-kupa Vasárnap kezdődik és au­gusztus 9-ig tart a nyári Totó­kupa mérkőzéssorozat, melyen a Szekszárdi Dózsa, valamint a Dombóvári MSC csapata is részt vesz. A két együttes mér­kőzései : Június 28: Siófok-Sz. Dózsa, Barcs-Dombóvár. Július 5: Du­naújvárosi Építők-Sz. Dózsa, Dombóvár—Kaposvári Vasas. Július 12: Sz. ' Dózsa—Táncsics SE, Kiss János SE-Dombóvár. Július 19: Sz. Dózsa-Barcs, Dunaújvárosi Építők—Dombó­vár. Július 26: Dombóvár— Szekszárd. Augusztus 2: Sz. Dózsa-Kaposvári Vasas, Siófok -Dombóvár. Augusztus 9: Kiss János SE—Sz. Dózsa, Dombó- vár-Táncsics SE. Utolsó fordulójához érkezett a kézilabda NB ll-ben a tavaszi szezon. Két NB 11-es csapatunk közül csak a szekszárdiaknak sikerült egy gól különbséggel nyerni, ugyanakkor a Simon- tornyai BTC vereséget szenve­dett. Sajnos, mindkét együtte­sünk gyengén szerepelt, a si- montornyaiak hat, míg a szek­szárdiak mindössze négy pon­tot gyűjtöttek. Az őszi szezon­ban feltétlen jobb játékot kell mindkét csapatnak nyújtani, hisz az idén négy kieső lesz az NB ll-ből. Szekszárdi Spartacus-Csor- na 18-17 (6-9). Szekszárd, 50 néző. Szekszárd: Tóth — Tekau- er, Hokeszter, Katzenberger, Kadosa, Ráczné, Hosnyánszkiné. Csere: Kiss, Czibor, Lóridon, Gáspár, Szabó. A hazaiak sze­rezték meg a vezetést Katzen- berger góljával. A vendégek ugyan egyenlítettek, de Hos­nyánszkiné révén ismét a szö­vetkezeti együttes vezetett. Ez­után a Csorna bizonyult jobb­nak és a 8. percben már 4-2-re vezetett. Hosnyánszkiné ugyan csökkentette a Spartacus hát­rányát, de a vendégek hatá­rozottabb támadásbefejezésük­kel a 15. percben már 6-3-ra elhúztak. Két hazai büntetővel a 23. percben 6-5-re feljöttek a szekszárdiak. Egyenlítésre .is nyílott lehetőség, de a büntetőt elhibázták, ugyanakkor a ven­dégek átlövésből és büntetőből voltak eredményesek. A félidő befejezése előtt Hosnyánszkiné szépített és kialakult a 9-6-os csornai vezetés. Szünet után Ráczné gólja csökkentette a Spartacus hátrá­nyát, de mivel a vendégek újabb két gólt lőttek, a 3. percben már 11-7-re vezettek. Változatos volt a játék, Hos­nyánszkiné kétszer, majd Kat- zenberger talált a hálóba, majd mindkét oldalon újabb két-két gól esett. A 11. percben a Csorna vezetett 15-12-re. Az időközben beállt Kiss Katalin büntetőt majd biztosnak látszó gólt hárított. A Szekszárd Hos­nyánszkiné két góljával felzár­kózott, majd Tekauer góljával kiegyenlített. Ebben a játék­részben határozottabban, kemé­nyebben védekeztek a szekszár­diak. Miután több helyzetet kihagytak, majd büntetőt hibáz­tak, Hosnyánszkiné, majd Kat- zenberger góljával a 21. perc­ben kétgólos előnyhöz jutott a szövetkezet. Izgalmas volt a játék, hiszen a vendégek bün­tetőből újabb gólhoz jutottak, majd Kadosa góljával ismét két gól lett a Szekszárd előnye. Az utolsó másodpercben a Csorna dobott még egy gólt, de az egyenlítésre már nem futotta az időből. Végig küzdelmes, izgalmak­ban bővelkedő mérkőzésen a második félidőben határozot­tabban védekező és támadás­ban eredményesebb hazai csapat megérdemelten tartotta otthonában a két fontos baj­noki pontot. Gólszerzők: Hos­nyánszkiné 10, Katzenberger 3, Tekauer 2, Ráczné, Kadosa, Lóridon. Ajka-Simontornya 15-11 (7-4). Simontornyán, 200 néző előtt találkozott a két csapat. Si­montornya: Szántó — Baumné, Bálintné, Jobbágy, Molnár, Farkas, Kapinyáné. Csere: Mol­náráé. Jancskiné, Smigura, Za­kariás. Jól indult a mérkőzés, hisz Kapinyáné megszerezte a vezetést, de váratlanul rövidzár­lat következett be a simontor- nyai védelemben és az ajkai- ak sorozatban lőtték góljaikat, a 14. percben már 6-1-re vezet­tek. Az SBTC is vezetett táma­dásokat, de három esetben a kapufát találták el, ugyanakkor két büntetőt is kihagytak. A pécsi játékvezető tévedései is borzolták a nézők idegeit, így érthetően ideges hangulat uralkodott a nézőtéren és a pá­lyán egyaránt. Molnár átlövés­ből szépített, majd Baumné in­dításból szerzett gólt. A 22. percben 7-3-ra alakult a talál­kozó állása. A befejezés előtti utolsó percben Baumné talált a hálóba. 7-4. A második játékrészben sem változott lényegesen a játék képe. A bőrgyáriak sok hibá­val játszottak, melyet a rutinos ajkai csapat jól kihasznált. Molnár büntetőből lőtt gólt, de az Ajka erre két góllal vála­szolt. A 7. percben Baumné góljával 9-6 lett az eredmény, de az Ajka büntetőből szerzett gólt, majd Molnárné talált a hálóba. Ezután egy eladott labda következett, majd egy hétméteres és a 14. percben öt gól lett a vendégek előnye (12-7). A hátralévő időszakban a hazaiak négy büntetőt érté­kesítettek, míg az ajkai együt­tes három gólt lőtt és ezzel ki­alakult a 15-11-es végeredmény, vendéggyőzelem. A jövő szempontjából fontos mérkőzésen sok hibával ját­szott a simontornyai csapat, ahol a rutinos Ajka — ha sze­rencsével is - megszerezte a győzelmet. Gólszerzők: Molnár­né 6, Baumné 3, Molnár, Kapi­nyáné. Hírek Atlétika tf| országos csúcs Az 1500 méteres síkfutás mezőnye Az országos utánpótláscsúcs futása után pár nappal a fran­ciaországbeli Burgesben ren­dezett nemzetközi atlétikai vál­tóversenyen sikeresen szereplő magyar váltó kezdő tagja volt Kovács Attila, a Szekszárdi Dó­zsa válogatott középtávfutója. A 4x200 m-es, rendkívül erős nem­zetközi versenyben a Kovács— Babály—Tatár—'Nagy összeállí­tású csapat-1:22,28-cal új or­szágos csúcsot futott és első lett (a régi csúcs 1:25,2 volt). 4x100-on 39,52 mp-cel a har­madik helyet szerezték meg. * Budapesten az NDK—cseh­szlovák—'magyar ifjúsági válo­gatott viadalon Énekes Béla (Bonyhádi MSC) a 800 méteres síkfutásban 1:52,12-es nagysze­rű egyéni csúccsal második, La- mut-h Jakab (Sz. Dózsa) a 2000 méteres akadályfutásban 5:55,93-mal harmadik lett. * Az I. kategóriás egyesületi bajnokságon Balogh Gyula 8:42,17-tel 3. lett a 3000 méte­res akadályfutásban, és a héten Oslóban nemzetközi versenyen áll rajthoz. * Pécsen a II. kategóriás egye­sületi bajnokságon a következő jobb eredmények születtek: 100 m gát: 1. Ulbert Erzsébet 16,4. Diszkosz: 1. Szekeres 43,50. 1500 n: 1. Krausz 4:45,0. 4x100: 1. Sz. Dózsa (Krausz—Mozolai— Schneider—Ulbert) 51,3. 800 m: ...2. Krausz 2:19,8. 2000 m aka­dály: 1. Lamuth 5:57,2, 2. Mol­nár 6:05,4. Diszkosz: ...2. Gyu­lai 45,96. Távol: ...2. Mozolai 546. 100 m: ...2. Konrád 11,2. 200 m: ...2. Konrád 22,5. Súly: ...3. Tóth 14,57. 10 000 m: ...3. Cserép 31:52,3. Gerely: ...3. Szauter 53,40. 500 m: 1. Cse­rép 15:21,0. 400 m: ...2. Boch 53,8. Magas: ...3. Incze 155. A Szekszárdon rendezett III. kategóriás verseny jobb ered­ményéi: Férfiak: 100 m: Ma­gyaros (Dombóvár) 11,8. 200 m: Fördős 24,4. 400 m: Fördős 54,2. 800 m: Sövér 1:58,3, Sárközi 1:59,5. 1500 m: Gallusz 4:06,9, Sövér 4:07,0. 5000 m: Gerlei 16:11,4, Turnacker 16:11,5. 10 000 Trunk 33:19,1 (valameny- nyi Sz. Dózsa). 110 gát: Pálin­kás (Tolnai VL) 16,9. 110 gát serdülő: Gyulánszky (Bonyhádi MSC) 16,5. 300 gát serdülő: Gyulánszky (Bonyh. MSC) 44,2. 400 gát: Pálinkás (Tolnai VL) 65,0. 1500 m akadály, serdülő: Gallusz (Sz. Dózsa) 4:28,8. 4x100 m: Bonyhádi MSC 48,1. 4x400 m: Sz. Dózsa 3:42,0. Ma­gas: Kovács (Sz. Dózsa) 190, Vanya (Bonyh. MSC) 185. Tá­vol: Szenczi 656. Hármas: Szen- czi 13,02. Súly: Steib 13,18 (mindkettő Sz. Dózsa). Súly ser­dülő: Greschner (Domb.) 14,24. Diszkasz: Steib (Sz. Dózsa) 38,32. Diszkosz serdülő: Feren- czi (Sz. Dózsa) 34,02. Gerely: Steib 52,82. Kalapács: Steib (Sz. Dózsa) 22,86. Kalapács ser­dülő: Lehel (Bonyh. MSC) 23,00. Női: 100 m: Kovács (Sz. Dózsa) 13,3. 200 m: Tóth (Domb. Sl) 27,9. 800 m: Hor­váth (Domb. Sl) 2:31,2. 1500 m: Párád! (DVSE) 4:55,2. 3000 m: Párád! (DVSE) 10:59,3. 100 gát: Papp (Sz. Dózsa) 18,7. 100 gát serdülő: Gábor (Tolnai VL) 16,3. 400 gát: Papp (Sz. Dózsa) 74,5. 300 gát serdülő: Gábor (Tolnai VL) 49,1. 4x100: Sz. Dózsa 53,4. 4x400 m: Sz. Dózsa 4:51,1. Magas: Vaszkó (Sz. Dózsa) 160. Távol: Szauter (Sz. Dózsa) 528. Súly: Kelemen (Sz. Dózsa) 11,55. DisZkosz: Kelemen (Sz. Dózsa) 36,98. Gerely: Schwarcz (Bonyh. MSC) 36,54. Július 7-én kezdődik Duna- földváron az idei első úszó­tanfolyam, mely két hétig tart és azt követően kéthetenként újabb turnusban tanítják a fia­talokat az úszásra. A tanfo­lyamra július 7-én reggel 8 órakor lehet jelentkezni a du- naföldvári strandon. •* A bonyhádi II. számú Álta­lános Iskola leány kosarasai képviselték megyénket Zala­egerszegen az úttörő-olimpia területi döntőjén, ahol a Szi­getvár ellen 56-29, a Zalaeger­szeg ellen 65-5j3, a Kaposvár ellen 63-18, Kecskemét ellen 38-29, míg a Budapest ellen 60-44 arányban nyertek. Ezzel a bonyhádi kosaras lányok jo­got szereztek, hogy az úttörő­olimpia országos döntőjén részt vegyenek, mely tegnap kezdődött Nyíregyházán. A kö­vetkező játékosok harcolták ki Zalaegerszegen az országos döntőbe jutást: Biszak, Martz, Incze, Felszegi, Kraft, Máté, Vesztergombi, Boros, Oroszki, Tamás, Barcza, Pálmai. * A szekszárdi körzeti labda­rúgó-bajnokság győztesének, il­letve a 2. és 3. helyezettjének az érmeket és az okleveleket június 25-én, csütörtökön 17 órakor adják át Szekszárdon, a városi sportfelügyelőségen (Bé­la tér 6.). * Vasárnap a nyári Totó-kupa mérkőzéseken Tolna megyei já­tékvezetők is működnek. A Ka­posvári Vasas—Dunaújvárosi Építők mérkőzésen Pauer és Győrfi, míg a Kiss János SE— Táncsics SE találkozón a Ge­rencsér—May páros lesz a partjelző. Kerékpár Verseny 2500 méteres hegyeken át 'Hazaérkezett a magyar ke­rékpáros-válogatott a nyolcna­pos osztrák körversenyről. Mint ismeretes, a magyar válogatott edzője Schneider Konrád. A magyar válogatottban ezúttal is helyet kapott két szekszárdi fiú: Halász László és Halász Zoltán. Az osztrák körverseny 1250 kilométeres volt, melyet kilenc szakaszban rendeztek. Az ösz- szetett versenyt osztrák fiú nyer­te, a magyarok közül Takács András a 11., Halász Zoltán 12., Halász László 18., Szuromi György 39., Juhász Gábor a 43., míg Jenei Károly a 46. lett a 72 induló közül. A magyar válogatott a máso­dik napon — csapatversenyben — a harmadik helyre került és ezt a pozíciót három napon át tartani tudta. A harmadik na­pon a GroszjGlodkneren ve­zetett át az út, ahol a 2575 mé­teres hágónál külön hegyisza- kaszt, részidőt mértek. Az oszt­rák szakvezetők szerint a ver­senynek ez volt a legkritikusabb szakasza és nem titkolták: fél­nek, sok versenyző feladja a küzdelmet. A két szekszárdi fiú­nak nem jelentett különösebb akadályt a hegyi szakasz, ahol az út két oldalán még helyen­ként kétméteres hótorlaszok áll­tak. A hegyi szakaszon Halász Zoltán a 6., Takács András a 8., míg Halász László a 12. lett. Az osztrák körverseny vég­eredménye:. 1. Szovjet váloga­tott, 2. Csehszlovák válogatott, 3. Osztrák válogatott, 4. Len­gyel válogatott, 5. Stáyer válo­gatott, 6. Magyar válogatott, 7. Svájc válogatottja, 8. Alsó- Ausztria válogatottja, 9. Francia válogatott, 10. Felső-Ausztria válogatottja, 11. Dánia váloga­tottja, 12. Bécs válogatottja. A magyar kerékpáros-válo­gatott Schneider Konrád vezető edzővel holnap Jugoszláviáiba utazik, ahol a Belgrádbati kez­dődő jugoszláv körversenyen vesz részt. A magyar válogatott tagja Halász László és Halász Zoltán. A jugoszláviai verseny távja hasonló lesz az osztrák körversenyhez, mintegy 1200 ki­lométer. Mészölyék Dombóváron A Dombóvári Vasas Sport­egyesület az idén ünnepli meg­alakulásának 10. évfordulóját. Ez alkalomból a Láng Gépgyár dombóvári gyáregysége KISZ- bizottsága és a sportegyesület elnöksége június 28-án 15.30-kor a Láng-sporttelepen barátságos labdarúgó-mérkőzést rendez a Bp. Vasas öregfiúk—Dombóvá­ri Vasas csapatai között. A Budapesti Vasas csapatá­ban többek között az alábbiak szerepelnek: Mészöly Kálmán, dr. Puskás Lajos, Bundzsák De­zső, Ihász Kálmán, Berendi Pál, Tussinger Antal, Kamarás Mi­hály, Raduly József, Halápi Ist­ván, Török József, Antal Péter, Tóth Bálint, Strasszer László. A TOLNA MEGYEI VÍZ- ÉS CSATORNAMŰ VÁLLALAT bátaszéki üzemvezetősége AZ ALÁBBI MUNKAKÖRBE VESZ FEL DOLGOZÓKAT: — 1 TAKARÍTÓ, — SEGÉDMUNKÁS. Jelentkezni a vállalat bátaszéki üzemvezetőség vezetőjénél, Bátaszék, Kossuth L. u. 105. lehet. A vállalat szekszárdi fürdőjéhez felveszünk idényjellegű munkára: — ÚSZÓMESTERT, — EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOZÓT, — FÜRDŐKISEGÍTÖT. Szekszárdi telephelyre: — VÍZVEZETÉK-SZERELŐT, — KŐMŰVEST, — SEGÉDMUNKÁST. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Szekszárd, Toldi u. 6. A vállalat paksi üzemmérnökségére felvesz: — SEGÉDMUNKÁSOKAT. Jelentkezni Pakson, az üzemmérnökség vezetőjénél lehet. (222) Csehszlovák hét a Skálában Méter-lakástextil o — SZÖNYEGP — PARKETT- ÉS — KÜLÖNFÉLE Cipő-bőrdíszmű os — BŐRÖND — BŐR PÉNZ TÁS PVC-PADLOK, Szabadidö-osztályo — 155x13-AS BA' — TETÖCSOMA; — TAPÉTÁK, — TORNACI Háztartási oszt — ZSÚRK — ACÉLLE NAGY VÁLASZ (760)