Tolna Megyei Népújság, 1981. március (31. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-10 / 58. szám

©Képújság 1981. március 10. Asztalitenisz OB A Balogh-Bolvári páros harmadszor is hainnk Mesterhármas párosban. Balról Bolvári Ildikó, Sáth Sán­dor vezető edző, Balogh Ilona. Kettős vereség a PVSK-tól Labdarúgás Országos bajnokság SERDÜLÖK: Dunaújvárosi Kohász— Szekszárdi Dózsa 2-0 (0-0). Szekszárd: Maikovimyi — Papp, Varga, Bogos, Nagy, Juhász, Kiss, Kőszegi, Uzner, Deli, Boros. Csere: Fortifche- gyi, Szűcs. Edző: Lubastyik István. A játék képének a döntetlen jobban megfelelt volna. Jók: Bogos, Kiss. Dombóvári MSC—MÁV Előre 1-1 (1-0). Dombóvár: Beincze — Varga, Ács, Bán­falvi, Sipos, Nagy, Horváth, Berki, Papp, Csanádi, Szűcs. Edző: Egyed Lehel. Jó játé­kot nyújtott a DMSC és a győzelemhez is közelebb állt. Bencze lil-est hárított. Gól­szerző: Csanádi. Jók: Ács, Sipos, Csanádi. IFJÚSÁGIAK: Szekszárdi Dózsa—Duna­újvárosi Kohász 5-2 (0-1). Szekszárd: Tokai — László, Lőriincz, Papp, Török, Pap, Hiaán, Fábián, Joó, Kiss, Gyöngyösi. Csere: Wirth, Fritsi, Csorbái. Edző: Kovács István. Alacsony színvonalú mérkőzésen az utolsó öt percben lőtt három góllal megérdemelten nyert a Dó­zsa. Gólszerzők: Kiss 3, Fá­bián, Wirth. Jók: Kiss, Joó, Fábián, Tokai. MÁV Előre—Dombóvári MSC 3-0 (1-0). Dombóvár: Csipák — Vass, Pialánki, Harnóczi, Helmeczi, Antal,- Molnár, Farikas, Péter, Nagy, Linczmáyer. Csere: Zádori, Juhász. Megbízott edző: Var­ga László. Jobb volt a fehér­vári együttes. Csipák 11-est hárított. Jók: Csipák, Palán- ki, Harnóczi. Az -idei felnőtt országos bajnokságon a női verseny- számokban kiosztott érmek 50 százalékát a Tolnai VL versenyzői szerezték meg. Ez a statisztikai mérlege az 1981. évi felnőtt bajnokság­nak. A vegyes párosok küz­delmeivel kezdődött a szege­di sportcsarnokban a mara­toni versenysorozat. Váloga­tott versenyzőink közül Ba­logh a BVSC-s Takáccsal, Bolvári pedig Horváth Zol­tánnal biztosan -vette az akadályokat. Bolváriék az elődöntőbe jutásért nagysze­rű játékkal a Gergely—Oláh párost győzték le. A döntőbe jutásért a Jónyer—Ben ke pár az ötödik játszmában 19-19 uitán tudott csak nyerni. Ba- loghék is simán vették az akadályt a legjobb négyig, itt ugyancsak minimális kü­lönbséggel szenvedtek vere­séget a Kriston—Unbán ket­tőstől. Tehát két bronzérem­mel rajtoltak a tolnai lányok az első versenyszám után. A női párosokkal folytató­dott a verseny. Kétszeres bajnokpárunk könnyen vette Bízó Mária neves ellen­felek legyőzésével szer­zett bronzérmet az egyé­niben az akadályt. Igazi nagy küz­delmet csak a Kiss A.—Bol- vári II. elleni, a döntőbe ju­tást jelenítő mérkőzés hozott. A döntő sem jelentett komo­lyabb akadályt. A különbsé­get mutatja az első játszma 21-12, majd a második játsz­ma 21-8 arányú győzelme. A Bolvári—Balogh páros egyébként „mesterhármast” ért el ezzel a győzelemmel, hiszen sorrendben harmadik országos bajnoki címüket nyerték. Mellette pedig a nemzetközi porondon a leg­eredményesebb magyar pá­ros már évek óta. Befejező számként az egyé­ni küzdelmekre került sor. Balszerencsére Kiss Anikó már a főtábla első -mérkőzé­sén összekerült Balogh-gal. Így búcsúzott a mezőnytől. Nagyszerűen szerepelt vi­szont Balogh és Bízó. Külö­nösen az utóbbi eredményét kell sikerként elkönyvelni. Bízó Mária az első mérkőzé­sen sima 3-0 arányú győzel­met aratott Fazekas ellen. Ezt követően az első helyen kiemelt Oláh Zsuzsa ellen lé­pett asztalhoz. A kitűnő for­mában játszó tolnai verseny­ző ritka bravúrt vitt véghez, 3-2 arányban legyőzte neves ellenfelét, majd a statiszti- kás Széles ellen is győzött, így az elődöntőbe került. Itt azonban a bajnok Urbántól vereséget szenvedett. Balogh útja sima volt a legjobb négy közé. A döntőbe jutásért Kisházival került szembe. Sajnos a döntőbe jutás nem sikerült, pedig Balogh a ne­gyedik játszmában már 20-17-re vezetett. Nagy sikerrel zárult végül ■is a bajnokság. A nem hiva­talos pontversenyben a Tol­nai VL az első helyen vég­zett, megelőzve a nagy hírű budapesti klubokat. ' Remél­jük, hogy a hét végén in­duló NB I-es küzdelmekben is folytatni tudják ezt a jó szereplést a tolnai lányok. A tolnaiak eredményei: Női egyéni: ...3. Balogh Ilona és Bizó Mária. Nőd pá­ros: 1. Balogh—Bolvári I., ...3. Kiss A.—Bolvári II. Ve­gyes páros: ...3. Bolvári I.— Horváth Z. (Csepel), és Ba­logh—Takács (BVSC). — link — Pécsi VSK—Szekszárdi Dó­zsa 87-71 (40-31). Pécs, 50 né­ző. V: Varga, Major. Pécsi VSK: Hollós (21), Bundászné (8), Padragi (12), Csankó (2), Verbőcziné (32). Csere: Sza- bóné (9), Horváth (2). Edző: Horváth Imre, Szekszárdi Dózsa: Harsányi (31), Varga (12), Palotás (—), Paróczi (12), Pártos (7). Csere: Grósz- né (6), Tóth (—), Támer (—). Edző: Szittya Imre. A szom­bat délutáni mérkőzést Szity- tya Imre edző így összegez­te: „Csapatunk 16 pontos ve­reségét lelketlen játékának, felelőtlen védekezésének és fegyelmezetlen támadójátéká­nak köszönhette.” Szerencsé­re a rivális ZTE is vereséget szenvedett, így már matema­tikailag, sincs esélye, hogy ledolgozza a dózsások négy győzelmi fórját. Pécsi VSK—Szekszárdi Dó­zsa 63-61 (30-28). Szekszárd, 200 néző. V: Bacsfay, Földhá­zi. PVSK: Hollós (12), Bun­dászné (18), Padragi (12), Csankó (—), Verbőcziné (17). Csere: Szabóné (4), Sztojko- vics (—). Edző: Horváth Im­re. Szekszárd: Harsányi (2), Palotás (5), Varga (14), Da- róczi (8), Pártos (4). Csere: Grószné (16), Támer (12). Ed­ző: Szittya Imre. A kosarasok baráti körének tagjai virág­csokorral köszöntötték a két csapat játékosait a nőnap al­kalmából. Álmosan kezdtek a hazaiak, ráadásul sorra pon­tatlanul indítottak, az eladott labdákkal a PVSK-t hozták fel. A 3. percben 4-4, a 6. percben viszont 8-6-ra már a vendégek vezettek. Sorra hagyták ki a dózsások a jobbnál jobb ziccereket, a 10. percben 16-10-re elhúztak a vendégek. Hat perccel ké­sőbb 20-20-ra egyenlített a Dózsa. A hajrában ideges hangulat uralkodott a pályán és a nézőtéren egyaránt, mindez a sokat hibázó játék­vezetők jóvoltából. A szünet után Pártos egyenlített, majd a 3. perc­ben 36-32-re a dózsások vet­ték át a vezetést. A félidő fe­lénél még két pont előnye volt a szekszárdiaknak^ az­tán a 12. perctől fordított a PVSK. A 18. percben hét pontra nőtt a pécsiek előnye, amikor nagy hajrába kezdett a Dózsa együttese — sajnos későn. Hátrányukból hat pontot ledolgoztak, miközben lejárt a játékidő. Harsányi három pécsi védő között „céloz” — eredmény­telenül Biztosan nyert ökölvívó-válogatottunk Magyarország-Csehszlovákia Nem volt közönséges nap a vasárnap a paksiak — de azt hiszem, a sportot kedvelő Tolna megyeiek számára sem. Alaposan meg kellene mozgatni emlékezőtehetségün­ket ahhoz, hogy megállapítsuk, mikor rendeztek utoljára Tolna megyében nemzetközi „A” válogatott találkozót. Persze válogatott mérkőzés éppen ökölvívásban volt — a magyar—angol mérkőzésre gondolunk —, de a verseny­zők juniorok voltak. Egy nappal a mérkőzés kezdete előtt már Pakson tar­tózkodott mindkét válogatott. A magyar csapat összetéte­le az Egyesült Allamok-beli Rapid Cityben és Milwaukee- ben lejátszott mérkőzésekhez képest megváltozott. Nem tartott a csapattal a sérültek közül Pém és Gönczi, ugyan­csak nem lépett kötelek közé Réder és a fiatalok közül Karácsony és Molnár. Az utóbbi kettő azért nem, mert nehéz mérkőzést vívott a tengerentúlon. Érdekesség, hogy az ellenfél nem hozott magával nehézsúlyú versenyzőt, így egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. Többek között szóhoz jutott Magyar István, a paksiak válogatott ver­senyzője is. A magyar csapat vezetői az amerikai kisiklás után — érthetően — győzelemre számítottak még akkor is, ha nem a legjobb összetételben szerepeltek; Kézilabda Negyedik hely Jánoshalmán A szurkolók háromnegyed része már kilenc órakor el­foglalta helyét. Tíz óra után néhány perccel ezer néző üdvrivalgása mellett Papp László és Josef Mihalik veze­tésével az ilyenkor szokásos indulóra bevonultak a csapa­tok az ünnepi díszben pom­pázó tornacsarnokba. A két ország himnuszának elhang­zása után zászlócsere követ­kezett a két csapat edzői és játékosai között. Ezután Dóri Miklós, a versenybíróság el­nöke bemutatta a csapatokat. A csehszlovák és a magyar bírók és pontozók mellett egy román pontozó működött közre. A mérkőzésekről részlete­sen: 48 kg: Rózsa—Tanka. Egy­hangú pontozással győzött a magyar versenyző. Ellenfelé­re többször rászámoltak, alig bírta végig a három menetet 2-0. 51 kg: Váradi—Maron. Olimpiai bronzérmesünk vé­gig higgadtan öklözött, Maron megingásait nyomban kihasz­nálta. Védekezését remek el­hajlásokkal tette látványossá. 4-0. 54 kg: Turu—Vrba. Méltán vívta ki a közönség elismeré­sét a többszörös ifjúsági és utánpótlás bajnok Turu. A harmadik menetben fergete­ges iramot diktálva fordította maga javára a mérkőzést. 6-0. 57 kgí Sándor—Kalányos. A harmadszor válogatott Honvéd-versenyző nehezen találta meg a jóval hosszabb karú csehszlovák játékának ellenszerét. Mindketten ütöt­tek, de pontatlanul. A pon­tozók Sándort látták jobb­nak. 6-2. 60 kg: Takács—Sopor. Az (JSÁ-ban mindkétszer győztes Takács itt is bizonyított. Hosszú karjait jól kihasznál­ta. Távolról indított jobb- és balegyenesei rendre „célba találtak”. Győzelme aligha volt kétséges. 8-2. 63.5 kg: Bácskái—Polák. A védekezésre berendezkedő Polákot végig űzte, hajtotta Bácskái. Az első két menet jobbára kiegyenlített volt. Az utolsó menetben mindkét ver­senyző döntésre akarta vinni a dolgot. Ez a magyarnak si­került. Egyszer számoltak is ellenfelére. 10-2. 67.5 kg: Valkó—Magyar. Az eggyel magasabb súlycsoport­ban szereplő paksi öklöző nem találta fel magát. Ren­geteget szabálytalankodott, amiért egyszer meg is intet­ték, így a hazai szurkolók hőn 16-6 óhajtott vágya nem teljesült. 10-4. 71 kg: Franek—Székely. •Egyáltalán nem látványos mérkőzésen a moszkvai olim­pián bronzérmet szerzett csehszlovák bizonyult jobb­nak. 10-6. 75 kg: Csépányi—Gonda. A negyedszer válogatott Csépá­nyi szoros mérkőzésen nyert. Mindhárom menetben renge­teget ütöttek. Csépányi volt a keményebb és energikusabb. 12-6. 81 kg: Soltész—Pusztai. A több mint egy fejjel maga­sabb Soltész könnyű győzel­mét ígérte a találkozó. Sol­tész azonban elképesztően gyengén bokszolt. A csehszlo­vák beugrásokkal rendre megsorozta. A magyar ver­senyző alig ütött értékelhetőt. Ennek ellenére mégis őt hoz­ták ki győztesnek. A közön­ség nemtetszésének kifejezést is adott. 14-6. +91 kg: Lévai—Protivnak. Az amatőr ökölvívás legna­gyobb alakja, a kubai Teofilo Stevenson ellen már többször megcsodált Lévai ezúttal nemcsak nagyokat ütött, ha­nem ravasz is volt. Mindjárt az első menetben felbátorítot­ta megszeppent ellenfelét, és amikor az nekibátorodott, jöttek az irtózatosan kemény Lévai-ütések, amitől Protiv­nak padlóra került. 16-6. — bálint — Szombat—vasárnap rendez­te hagyományos kézilabda- tornáját a Jánoshalmi SE, amelyen a Szekszárdi Spar­tacus NB II-es női gárdája is részt vett. Az újjászerve­zett szövetkezeti együttes kö­zepes teljesítményt nyújtott a teremtornán. Kiütközött a fiatal játékosok mérkőzés- és rutinhiánya. A Spartacus csapatában a következő já­tékosok szerepeltek: Tóth, Varga, Hosnyánszkiné, Rácz- né, Kadosa, Katzenberger, Fritz, Tekauer, Czibor, Lóri­don, Gáspár, Hokeszter, Bo- da és Szabó. Kiskundorozsma—Sz. Spar­tacus 17-17 (9-9). Jó kezdés után a gyenge védekezés kö­vetkezménye a döntetlen. Góldobók: Hosnyánszkiné 8, Ráczné 4, Fritz 3, Czibor 2. Szegedi Textil—Sz. Spar­tacus 12-12 (3-6). Első félidei eredményes játék után a második félidő hajrájában engedte ki kezéből a győzel­met a Spartacus. G: Hos­nyánszkiné 7, Fritz 3, Te­kauer, Czibor. Hó d mezővásár hely—Sz. Spartacus .17-15 (12-9). A há­rom büntetőt és több hely­Teke A TÁÉV NB II-es férfi te­kecsapata a Győri ÉPFU együttesét fogadta Szekszár- don. A szekszárdi csapat pá­lyacsúcsot dobott és ilyen jó eredmény kellett ahhoz, hogy a győri ellenfelet le tudják győzni 5-3 (2571-2523) arány­zetet elhibázó Spartacus szo­ros küzdelemben maradt alul a későbbi kupagyőztes ellen. G: Hosnyánszkiné 7, Fritz 4, Ráczné 3, Kadosa. Jánoshalma—Sz. Spartacus 13-12 (8-9). Végig izgalmas, küzdelmes mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat nyert. G: Hosnyánszkiné 8, Ráczné 2' Fritz, Katzenberger. A torna további eredmé­nyei : Jánoshalma—Hódmező­vásárhely 11-11, Hódmezővá­sárhely—Kiskundorozsma 21-19, Jánoshalma—Szegedi Textil 20-11, Hódmezővásár­hely—Szegedi Textil 25-7, Jánoshalma—Kiskundorozs­ma 15-6, Kiskundorozsma— Szegedi Textil 18-13. Végeredmény: 1. Hódmező­vásárhely 7, 2. Jánoshalma 7, 3. Kiskundorozsma 3, 4. Szekszárdi Spartacus 2, 5. Szegedi Textil 1 ponttal. A torna legjobb kapusa: Fritsch Margit (Jánoshalma), a legtechnikásabb mezőny- játékos: Juhász Ida (Hód­mezővásárhely), a legeredmé­nyesebb gólszerző: Hos­nyánszkiné (Szekszárdi Spar­tacus) 30 góllal. NB II ban. Legjobb dobók: Báli László 450, Töttös István 443, Szabó István 432 fával. A TÁÉV együttese legkö­zelebb Sopronban lép pályá­ra március 14-én, szombaton 13 órakor a Soproni Kinizsi ellen.