Tolna Megyei Népújság, 1981. március (31. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-17 / 64. szám

1981. március 17. NÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II Kettős vereség idegenben rótt a védők közül, de őri­Győzelem a teke NB l-ben Dombóvári Spartacus—Óz­di Kohász 6-2 (5206-5133). Jói indult a mérkőzés a Sparta­cus szempontjából, az élső pár dobásában előnyt szerez­tek. A második párban ver­senyző ifjú Horváth (833) megtorpant, ezzel a házaink előnye is csökkent. Az utolsó párban Tarsoly és Kollár in­dult. Az első 100 dobás után még a győzelem is veszélyben forgott, ám a folytatásban nagyszerű hajrával sikerült kiharcolni a szoros faarányú győzelmet. P onit szerzők: Mándli 914, Tarsoly 878, Illés 866, Kollár•'862, illetve Révai 888, Nagy 870. NB II.: A TÁÉV SK férfiosapata Soproniban a Kinizsi ellen játszott és 7-1 arányú veresé­get szenvedett. A nehéz, szo­katlan pályán a TÁÉV csa­pata nem tudta elkerülni a súlyos vereséget. Legjobb do­bónak a TÁÉV-iből Polán György bizonyult. Március 21—22-én a terüle­ti egyéni bajnokságra kerül sor, melyen a TÁÉV csapatá­ból két női és két férfdver- senyző indul — a megyéi bajnokságon elért eredmé­nyek alapján. Szombathelyen Báli László és Szabó István, míg Oroszlányban Molnár Istvánná, valamint Völgyi Éva képviseli az egyesület sza'neit. Labdarúgás Országos bajnokság SERDÜLÖK: Pécsi MSC—Szekszárdi Dó­zsa 4-0 (2-0). Szekszárd: Ma- kovinyi — Papp, Varga, Bo­gos, Nagy, Kőszegi, Kiss, Uz- ner, Hargitai, Deli, Juhász. Csere: Portikhegyi, Füller, Szűcs. Edző: Lubastyik Ist­ván. Jó iramú mérkőzésen, megérdemelten nyert a ven­dég listavezető. Jók: Uzner, Nagy. Videoton—Dombóvári MSC 2-0 (0-0). Dombóvár: Kerényi — Varga, Ács, Berki, Sipos, Nagy, Horváth, Szűcs, Papp, Reisinger, Bencze. Csere: La­katos. Edző: Egyed Lehel. A jobb erőket felvonultató szé­kesfehérváriak megérdemel­ten nyertek a sok helyzetet elhibázó DMSC ellen. Jók: Kerényi, Ács, Reisinger Szűcs. IFJÚSÁGIAK: Szekszárdi Dózsa—Pécsi MSC 1-0 (1-0). Szekszárd: To­kai — Papp, Lőrincz, Ko­máromi, Fábián, Pap, Kiss, Márkus, Joó, Wirth, Szabó Gy. Csere: Fritschi, Pós, Haán. Edző: Kovács István. Változatos, jó iramú találko­zón, helyzeteik alapján akár több gólos győzelmet is sze­rezhettek volna a hazaiak. Gólszerző: Wirth. Jók: Wirth, Márkus, Komáromi, Joó. Videoton—Dombóvári MSC 6-1 (4-0). Dombóvár: Csipák — Vass, Palánki, Antal, Linczmájer, Helmeczi, Mol­nár, Farkas, Péter, Hamóczi, Kiss. Csere: Juhász, Horváth. Megbízott edző: Varga László. A minden tekintetben jobb vendégcsapat ilyen különb­séggel is megérdemelten vit­te el a két pontot. Gólszerző: Molnár. Jók: Molnár, Farkas. Olajbányász SE—Szek­szárdi Dózsa 2-1 (1-1). Nagy­kanizsa, 3500 néző. V: Ta- poícziai. Olajbányász: Me­gyimorecz — Bántó, Gondos, Kormos, Englóner (Simonecz a 75. percben) — Savanyó, Nagy (Horváth a 65. perc­ben), Kelemen — László, dr. Füle, Bélák. Edző: Madár Gábor. Szekszárd: Pólyák — Bonnyal, Tóth, Somodi, Sza­bó — Dienes (Páli a 68. percben), Weirtner (Orosz a 76. percben), Varga — Lau­er, Koroknai, Pölöskei. Edző: Magas házi József. A szom­bati és vasárnap délelőtti esőből kissé csúszós talajú pályán a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az 5. percben már a negye­dik szöglétet rúgták. A 7. percben baloldalról, a Dózsa kapujától 30 méterre szabad­rúgást íveltek előre a kani­zsaiak és a menteni akaró Tóth melléről a jobb alsó sa­rokba perdült a labda. 1-0. Egy perccel később Gondos kíméletlenül leterítette Pö- löslkeit, három percig állt a játék. Pölöskei ápolása után a szabadrúgást Dauer ívelte kapu elé, Koroknál magasain felugorva a léc alá fejelte úgy, hogy a labda a kapufa éléről vágódott a gólvonalon túlra. 1-1. A 20. percben Nagy 16 méterről kapu fölé lőtt. A 30. percben Bélák nyolc méterről a léc fölé fe­jelt, majd hat perccel később Bélák bal oldali beadását A vendégcsapatok sikerét Hoz­ta a megyei labdarúgó-bajnok­ság 17. fordulója. A listavezető paksi csapat Tengelicen 3-0 arányban nyert. A Tamási ME- DOSZ Pincehelyen győzött 3-0- ás félidő utón 4-0 arányban. A faddiak Szekszárdról vitték el a két pontot, 1-0-ás végered­mény után. Dombóváron a kisdorogiak biztosan fektették kétvállra — négy góllal — a hazai Vasas csapatát. A báta- székiek Nagymányokról tértek haza győztesen. Döntetlenül végződött a Tevel—Dunaszent- györgy (0-0) és a Bonyhád— Bonyhádi Pannónia (1-1) talál­kozó. Az egyetlen nyertes pá­lyaválasztó Aparhant ellen a vendég Ozora a második fél­időben még 1-0-ra vezetett. A bajnoki táblázat élén biz­tosan vezet a Paks, majd sor­rendben a Bonyhád, a Báta- szék, a Tamási és a Dunaszent- györgy következik. Fadd—TÁÉV SK 1-0 (0-0). Szekszárd, 200 néző. V: Kel­ler. Fadd: Pesti — Kertész, Percsi, Takács, Horváth, Vaj­da, Papp, Blesz, Klopcsik, Lampek, H. Szabó. Csere: Szijártó. Edző: Gálfy Dezső. TÁÉV SK: Majnai — Lángi, Tornyi, Both, Böröcz, Hor­váth, Turbuk, Kálmán, Bocz, Micskó. Csere: Marcsa, Anszló. Edző: dr. Freppán Miklós. Az 5. percben Blesz az ötösről a vetődő Majnaiba lőtte a labdát. A 18. percben Bocz hat méterről torony­magasan a léc fölé bombá­zott. A 27. percben Micskó cselsorozattal betört a 16- oson belülre, lapos lövése el­suhant az üres kapu előtt. A 40. percben formás támadás végén Horváth lövése a ka­pufán csattant, a lepattanó labdát Micskó előrevetődve a hálóba fejelte. Keller előbb gólt ítélt, majd Dömyei part­jelző beintésére les címén visszavonta. A 46. percben Horváth 25 méteres szabad­rúgása a kapufán csattant. Az 58. percben H. Szabó ve­zette fel a labdát, ügyesen emelt kapu elé és Lampek a hálóba emelt. 1-0. A TÁÉV több mérkőzés megnyerésé­hez elegendő helyzetet ki­hagyott — vesztett a lelke­sen küzdő faddiak ellen. Jók: Nagy 15 méterről bombázta Ikapu fölé. A 43. percben Po­ll öákei húsz méteres lövése suhant el centiméterekkel a léc fölött. A második félidő 48. per­cében dr. Füle húsz méteres szabadrúgása kerülte el Pó­lyáik kapuját. Két perccel később Somodi 25 méteres szabadrúgása a felső lécről leváigódott, a berobbanó Bonnyai elől mentettek a hazaiak. Az 51. percben dó- zsás partddbás után Lauer a jöbb oldalról középre ívelt, Szabó négy lépésről, a kapu­jából kiinduló Megyimó- reezbe fejelte a labdát, majd a védők felszabadítottak. A 60. percben Pölöskei sípszó után elrúgta a labdát, s mi­vel korábban volt már egy sárgalapos figyelmeztetése — a játékvezető kiállította. A 62. percben dr. Füle az ötös­ről lőtt kapu fölé. A 69. pere­iben Englóner lövése a kapu­fa tövéről kivágódott és a be­robbanó Kelemen a hálóba lőtte a labdát. 2-1. A 71. percben Somodi 18 méteres lövését Megyimórecz nagy szerencsével hárította. Ellen­akció végén Horváth tíz mé­terről az oldalhálóba lőtt. A 75. percben a kiugró Kele­men elől Pólyák tisztázott. A mindvégig küzdelmes mérkőzésen az Olajbányász többet támadott, de játékuk­ban kevés volt az átütőerő. A szekszárdiak jól és energi­kusan játszottak: a hazaiak ­Pesti, Kertész, Lampek, H. Szabó, illetve Horváth. Tevel—Dunaszentgyörgy 0-0. Tevel, 300 néző. V: Odor. Tevel: Sass — Szőcs, Bíró, Barabás, Miklós, Éppel, Wei- dinger, Antal, Fazekas, Ke­rekes, Illés I. Csere: Szabó, Rajtár. Edző: Kozma József. Dunaszentgyörgy: Pukli — Pál, Varga, Debreczeni, Ker­tész, Nagy II., Horváth, Né­meth, Bese, Somodi, Kovács II. Edző: Márkus József. A 15. percben Bese egyedül tört kapura, önzetlenül Somodi elé játszott, aki nagy hely­zetben kapu mellé lőtt. A 43. percben Fazekas beadását Kerekes kecsegtető helyzet­ből a léc fölé emelte. A 48. percben Kovács II. húzott el a jobb oldalon, beadását Sass Somodi elé öklözte, Somodi a még jobb helyzetben lévő Némethez passzolt, akinek a lövését Sass lábbal hárította. Az 56. percben Barabás sza­badrúgását Antal nagy hely­zetben kapu mellé vágta. Egyenlő erők küzdelme, a döntetlen igazságos. Jók:Sass, Szőcs, Bíró, Éppel, illetve Pál, Debreczeni, Kertész, Kovács II. Bátaszék—Nagymányok 1-0 (0-0). Nagymányok, 500 néző. V: Stumpf. Bátaszék: Kor­sós — Lados, Schmidt, Fiath, Fodor. Bosnyák, Poór, Tóth, Pál, Szajkó, Vituska. Csere: Mezei. Kiss. Edző: Kalász Já­nos. Nagymányok: Oláh — ■kai még felvették a küzdel­met, de Tapolczai játékveze­tővel már „nem bírtak”. Jók: Lásaló, Bántó, Savanyó, Gon­dos, illetve Pólyák (a me­zőny legjobbja), Tóth, Somo­di, Dienes. Pécsi VSK—Dombóvári MSC 5-1 (2-0). Pécs, 600 mé- ző. V.: Barna. PVSK: Su­lyok — Hüber, Szabó, Gnün- wald, Németh — Szőcs, Tóth, Kaszás (Freppán a 72. perében), Kresz — Szász, Horváth (Stájer a 76. perc- pen). Edző: Rónai István. Dombóvár: Foki — Horváth, Banai, Szíjártó (Nagy a szü­netben), Lakos, Porcsa — Túrái, Herbst (Tóth-Bagi a szünetben), Magyar — Iván, Lanldék. Edző: Herbei József. A 11. percben a pécsi Hor­váth lefordult Szíjártóról és a kimozduló Foki mellett az üres kapu mellé helyezte a labdát. A 26. percben Szabó lefejelte a labdát a 11-es pontra és az üresen hagyott Tóth a kimozduló kapus fe­lett a hálóba emelt. 1-0. A 29. percben Hüber, majd ezt követően Hor­váth nagy erejű, közeli lövését hárítota Foki. A 33. percben Kaszás középre gu­rított, Kresz 12 méterről a bal felső sarokba csavart. 2-0. A 36. percben Banai ki­Szedeli, Németh, Lemle, Gungl, Barabás, Vorgrümler, Fenyővári, Nagy, Szabó, Csordás. Csere: Sándor, Hor­váth. Edző: Molnár Mihály. A 11. percben Tóth szoron­gatott helyzetben a jobb sa­rok mellé lőtt. A 28. percben Szabó előtt nyűt lehetőség, de elhamarkodottan a léc fölé lőtt. A 68. percben a csereként beállt Kiss az ötös­ről szerezte meg a találkozó egyetlen gólját. 1-0. A 87. percben Sándor már csak Korsóssal állt szemben, de nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Gyenge szín­vonalú találkozón, a vendég­csapat szerencsés góllal nyert. Jók: Korsós, Fiath, illetve Németh, Csordás, Vorgrüm­ler. Paksi SE—Tengelic 3-0 (1-0). Tengelic, 500 néző. V: Köő. Paks: Kun — Szűcs, Rácz, Blatt, Vayer, Lambert, Bencsik, Sóthy I., Pesti, Por- ga, Sóthy II. Csere: Hanoi, Nagy. Edző: Bányai Lajos. Tengelic: Bálint — Világh, Hosnyánszki, Tóth I., Tóth II., Éberling, Barabás, Acsádi, Nagy, Horváth, Bakó. Csere: Vaszari, Farkas. Edző: Pala­tínus János. A 85. percben Bálintot kiállítottál a játék­vezető. Gólszerzők; Lambert 2 (egyet 11-ésből), Sóthy II. Jók: Szűcs, Sóthy I., Pesti, Porga, illetve Barabás, Hor­váth, Világh. Kisdorog—Dombóvári Va­sas 4-0 (1-0). Dombóvár, 300 ási helyzetben az üres kapu mellé lőtte a labdát. Szünet után a 48. percben a felfutó Porcsa elől Szabó a lövés pillanatában mentett szögletre. Az 54. percben Szász hatalmas parttíobását Tóth fejjel Horváth elé csúsztatta és1 a csatár az ötösről, kapásból a kapu bal oldalába továbbított. 3-0. Az 57. percben Landek kereszt- labdáját Túrái kapta a jobb­összekötő helyén és 10 mé­terről a jobb felső sarokba lőtte. 3-1. A 61. percben Tóth hat méteres lövését védte Foki. A 64. percben Tóth in­dította Horváthot, aki be­csapta dombóvári névroko­nát és a 16-osiról ballal a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 4-1. A 76. percben Túrái lövését jó érzékkel hárította Sulyok. A 81. percben Iván jobb oldalról belőtt szabadrúgását Tóth- Bagi az ötösről léc fölé fejel­te. A 88. percben a felfutó Németh kapu elé ívelt és Stájer az ötösön előrevetődve fejelt a kapu közepébe. 5-1. A PVSK végig nyomasztó fölényben játszott és helyze­tei alapján nagyobb gólkü­lönbséggel is nyerhetett vol­na. A DMSC csapatából Ba- nai, Lakos, Iván nyújtott el­fogadható teljesítményt. A pécsiek legjobbjai Girün- wald, Tóth, Kresz és Hor­váth voltaik. néző. V: Rákosi. Kisdorog: Stölkler — Beming, Klein, Brunner, Domokos, Kniesz, Győrfi, Bőhm, Szabó, Hos- nyánszky, Ódor. Csere: Kiss, Nier. Edző: Losonczi István. Dombóvár: Vuics — Tóth, Kolozsvári, Horváth II., Koósz, Csatári, Mikolics, Szűcs, Kása, Kovács II., Pin­tér. Csere: Garamvári, Ko­vács I. Edző: Schmidt Ala­jos. Gólszerzők: Hosnyánsz- ky 2, Szabó, Nier. Jók: Hos- nyánszky, Szabó, Klein, illet­ve Kolozsvári, Koósz, Tóth. Aparhant—Ozora 2-1 (0-1). Aparhant, 200 néző. V: Fa­zekas. Aparhant: Schan- czenbacher — Cseke, Wáger, Juhász I., Váncsa, Juhász II., Kulcsár, Heidecker I., Firkó, Gáspár, Túrós. Csere: László. Edző: Dormány László. Ozo­ra: Pokomy — Nagy, Czirá- ki, Papp, Horváth I., Pfeifer II., Pfeifer I., Dölles, Sandi, Porga, Horváth II. Csere: Gosztola, Dobos. Edző: Schrancz István. Gólszerzők: Heidecker I. 2 (egyet 11-es- ből), illetve Dölles. Jók: Cse­ke, Wáger, Heidecker I., il­letve Pokomy, Papp, Porga. Tamási—Pincehely 4-0 (3-0). Pincehely, 500 néző. V: Var­ga. Tamási: Ban ász —Meksz, Zsolnai, Bazsonyi, Varga, Bé­ta, Rozenberger, Rab, Bíró, Walter, Vaszari. Csere: Agócs, Hirth. Edző: Csik Gyula. Pincehely: Juhász — Katona, Miklós, Gergely, Kántor, Ku- vik, Horváth II., Horváth I., Petki, Szólómájer, Sütő. Cse­re: Miszlai, Németh. Edző: May László. A 88. percben Kántor 11-est hibázott. Gól­szerzők: Rab 2, Vaszari, Wal­ter. Jók: Bazsonyi, Bíró, Bé­ta, Zsolnai, illetve Miszlai. Bonyhádi MSC—Bonyhádi Pannónia 1-1 (1-0). Bonyhád, 700 néző. V: Pauer. BMSC: Mucska — Mészáros, Kovács, Incze, Czárth, Stercz, Máté, Heidecker, Bagoly, György, Bulla. Csere: Beke II. Edző: Wágner József. B. Pannónia: Varga — Óbendorf, Weiszen- burger, Szőts, Szőnyi, Bajkai, Csoboth, Vendég, János, Bó- nyai, Zulauf. Csere: Fallósi, Eisenhzer. Edző: Szabó Ele­mér. Gólszerzők: Bulla, illet­ve Bónyai. Jók: Mucska, il­letve Weiszenburger, Vendég, Zulauf, Bónyai. Eredmények NB II. Nyugati csoport: Ta­polcai Bauxitbányász—Fűzfő 1- 0, Haladás VSE—Ajkai Alu­mínium 1-0, Sellye—Sábaría 2- 0, H. Rákóczi—Bábolna 1-1, Mohács-Véménd—Komló 0-0, Bakony Vegyész—Keszthelyi Haladás 0-0, MÁV DAC— Várpalota 4-2, Pét—Sopron 2- d. Megyei ifjúsági bajnokság: Pincehely—Tamási 0-1, Sz. Dózsa—Fadd 3-2, Dombóvár —Kisdorog 10-1, Tengelic— Paks 1-2, Bonyhád—B. Pan­nónia 0-2, Nagymányok—Bá- taszék 1-1, Tevel—Dunaszent­györgy 1-2, Aparhant—Ozora 3- 1. Körzeti bajnokság: Simon- tomya—Gerjen 1-3, ifi: 1-0, Alsótengelic—Bölcske 2-3, ifi: 3-3, Dunaföldvár—Tolniané- medi 2-0, Pusztahencse— Nagydorog 0-4, Kajdacs—Né­metkér 0-5, Gyönk—Paks II. 1-3, Pálfa—Madocsa 4-3. Bajnoki táblázatok NB II.: 1. Haladás 24 12 11 1 44-17 35 2. Nk. Olajb. 24 14 5 5 49-32 33 3. Komló 24 13 6 5 31-15 32 4. PVSK 24 12 7 5 36-20 31 5. Tapolca 24 14 3 7 38-34 31 6. MÁV DAC 24 11 7 6 49-31 29 7. Keszthely 24 10 8 6 38-33 28 8. Sabaria 24 11 6 7 28-25 28 9. Bábolna 24 8 11 5 25-28 27 10. Mohács-V. 24 7 11 6 21-17 25 11. Ajka 24 10 5 9 35-33 25 12. Sopron 24 7 7 10 35-34 21 13. Szekszárd 24 7 7 10 22-23 21 14. Bakony V. 24 6 9 9 29-34 21 15. Rákóczi 24 5 7 12 20-27 17 16. Selilye 24 6 5 13 27-45 17 17. Dombóvár 24 5 7 12 23-49 17 18. Várpalota 24 4 8 12 27-40 16 19. Fűzfő 24 5 5 14 26-36 15 20. Pét 24 4 3 17 27-57 11 Megyebajnokság: Felnőttek 1. Paks 17 12 5 — 49-12 29 2. Bonyhád 17 11 3 3 38-16 25 3. Bátaszék 17 9 7 1 34-19 25 4. Tamási 17 9 5 3 40-13 23 5. D.-szentgy. 17 9 5 3 29-15 23 6. Kisdorog 17 9 3 5 43-28 21 7. TAÉV SK 17 8 2 7 32-33 18 8. B. Pan. 17 5 7 5 30-36 17 9. Tengelic 17 7 2 8 27-37 16 10. Tevel 17 5 3 9 23-29 13 11. N.-mányok 17 4 5 8 25-33 13 12. Fadd 17 4 3 10 24-33 11 13. Dombóvár 17 3 4 10 19-38 10 14. Pincehely 17 4 2 11 21-56 10 15. Ozora 17 3 3 11 25-36 9 16. Aparhant 17 3 3 11 17-42 9 Ifjúságiak : 1. Sz. Dózsa • 17 15 1 1 62-19 31 2. Paks 17 12 2 3 49-15 26 3. Tamási 17 12 2 3 37-20 26 4. N.-mányok 17 10 3 4 37-16 23 5. B. Pan. 17 10 2 5 53-21 22 6. Bátaszék 17 7 5 5 44-24 19 7. Tengelic 17 9 1 7 30-23 19 8. Bonyhád 17 8 3 6 30-25 19 9. Ozora 17 7 3 7 32-37 17 10. Dombóvár 17 7 2 8 44-47 16 11. D.-szentgy. 17 6 2 9 20-26 14 12. Aparhant 17 6 2 9 33-50 14 13. Tevel 17 4 1 12 35-57 9 14. Fadd 17 2 3 12 16-43 7 15. Pincehely 17 2 2 13 20-57 6 16. Kisdorog 17 2 15 11-73 4 Serdülők: 1. Sz. Dózsa I. 16 14 — 2 90-12 26 2. Tevel 15 14 — 1 75-19 28 3. Bonyhád 15 11 2 2 66-17 24 4. B. Pan. 16 9 2 5 49-26 20 5. Kisdorog 16 10 — 6 41-30 20 6. Dombóvár 15 9 1 5 52-25 19 7. Sz. Dózsa H. 16 6 5 5 48-41 17 8. Pincehely 16 6 2 8 22-41 14 9. Bátaszék 15 5 2 8 20-40 12 10. Paks 14 4 2 8 20-39 10 11. D.-szentgy. 14 4 2 8 17-38 10 12. N.-mányok 14 2 3 9 15-50 7 13. Tamási 14 2 3 9 17-70 7 14. Fadd 15 2 2 11 20-50 6 15. Aparhant 15 1 2 12 9-63 4 így kellett volna 1. Alumínium—Haladás 0-1 2 2. Mohács-V.—Komló 0-0 X 3. Szegedi Dózsa—Bem SE 1-1 X 4. Bp. Spartacus—Budafok 1-0 1 5. Asztalos SE—Salgótarján 1-0 1 6. Hódmezőv.—Eger 2-1 1 7. Como—Aveilino 2-0 1 8. Piorentina—Brescia 1-0 1 9. Perugia—Catanzaro 0-0 x 10. Torino—Juventus 0-2 2 11. Atalanta—Lazio 1-1 x 12. Lecce—Milan . 2-3 2 13. Palermo—Cesena 1-0 1 +1 Rimini—Pisa 3-1 1 A lapunk mai számá­ban megjelent tudósításo­kat írták, valamint az eredményeket közölték: Fekete László, Mercsényi Gyula, Gaál István, Soós István, Túrós József, Or­bán Lajos, Kovács Péter, Zwick Jakab, Horváth György, Mezei András. A sportoldalakat összeállí­totta: Nyakas István ro­vatvezető. tűnő átadásával Túrái kiug­A megyei labdarúgó-bajnokságért A pályaválasztók közül csak az Aparhant nyert A TÁÉV szinte végigtámadta a mérkőzést, de a faddi vé­delem jól rombolt. (Fotó: Bencze)