Tolna Megyei Népújság, 1981. február (31. évfolyam, 27-50. szám)

1981-02-10 / 34. szám

1981. február 10. ^fepOJSÄG 5 Kosárlabda KB II Dombóvári VSE—Szombat- helyi Sabaria 90-63 (44-32;. A mérkőzésre Szombathelyen került sor, ahol a Dombóvár színeit a következők képvi­selték: Tölgyes (6), Ács (28), Pálvölgyi (17), Tamási (14), Ruzicska (12). Csere: Bálind (7), Kollár II. (2), Haraszti (4), Horváth (—). Az első fél­időben a szombathelyiek jól tartották magukat, így csak az utolsó 5—6 percben tudott a vasutascsapat jelentősebb előnyhöz jutni. Ä második félidőben a jobb erőnléttel rendelkező dombóvári gárda tovább növelte előnyét és ko­sarakra váltotta technikai fölényét. A 27 pont különbsé­gű győzelem megérdemelt. Kitűnt: Ács, Tamási, Bálind. A bajnoki táblázaton pilla­natnyilag a SÁÉV áll az élen 2 pont előnnyel a 2. helyezett Dombóvárral szemben. A DVSE vasárnap 11 órakor a Fűzfőt fogadja Pécsen a vas­utas sportcsarnokban. Sz. Dózsa—Pécsi Postás 91-68 (49-29). Sz. Dózsa: dr. Zsoldos (40), Katona (—), Nyirati (16), Losoncz (5), Vár- da (10). Csere: dr. Fenyőházi (1), Ulrich (12), Mészáros (4), Körösi (—), Jégh (3). Edző: Sólyomvári Nándor. A két ki­esésre álló csapat közül a ha­zaiak kezdtek jobban és dr. Zsoldos vezérletével három perc alatt 14 pontot szerez­tek, míg az ellenfél egyet sem. A második félidőben kü­lönösen magabiztosan játszott a Dózsa és megérdemelten nyert. Jók: dr. Zsoldos, Nyi­rati, de a csapat többi tagja is jó teljesítményt nyújtott. Szekszárdi Dózsa—Zala­egerszegi Főiskola 83-61 (36-22). Sz. Dózsa: dr. Zsol­dos (12), Nyirati (23), Katona (—), Várda (12), Losoncz (6). Csere: dr. Fenyőházi (8), Ul­rich (4), Mészáros (10), Jégh (6), Murell (2). Edző: Sólyom­vári Nándor. Az első félidő­ben a dózsások körülménye­sen szőtték támadásaikat. A második félidőben már fe­gyelmezetten, élénken, egy­ben eredményesen játszottak, így a győzelem sem maradt el. Jók: Nyirati, Mészáros, dr. Fenyőházi, Várda. A csapat vasárnap Székesfehérváron 11 órakor Pét ellen játszik. Bonyhád—Soproni Postás 47-46 (22-25). Bonyhád: Pókai (8), Jankovics (8), Hágen (8), Vanya (10), Fetzer (13). Cse­re: Eszterbauer (—), Csuka (—), Verese (—), Kishonti (—). Lelkes szurkolók segít­ségével első alkalommal si­került győzni a Postás ellen. Jók: Pókai, Vanya. Labdarúgó HDN-kupa Szekszárdi Dózsa—DMSC1-0 (1-0) Dombóvár, 500 néző. V: Se­bestyén. Szekszárdi Dózsa: Pólyák (Suba) — Varga, Tóth, Somodi, Szabó — Páli (Horváth), Weitner, Márkus (Lieszkovszky) — Pölöskei (Vasvári), Pásztor (Korok­nál), Lauer. Dombóvári MSC: Foki — Lakos (Banai), Horváth, Szíjártó, Porcsa — Tóthbagi, Túrái (Iván), Ma­gyar (Herbst), Nagy (Vörös) — Lamm, Landek. Tízperces mezőnyjáték után a 11. perc­ben Magyar jobb oldalról be­lőtt labdáját Nagy 12 méter­ről fejelte kapura, de Pó­lyák biztosan hárított. Két perccel később Magyar és Weitner kakaskodott, mind­ketten sárgalapos figyelmez­tetést 'kaptak. A 17. percben Porcsa nagy lendülettel és jó cselekkel betört a 16-oson belülre, 14 méteres jobb alsó sarkos lövése azonban elsu­hant a léc mellett. A 25. perc­ben Landek 19 méteres csa­vart szabadrúgása kerülte el a jobb alsó sarkot, egy perc múlva viszont Márkus elől hárított Foki gólhelyzetben, merész kivetődéssel. A 32. percben Tóthbagi 18 méteres kapáslövése zúgott el a jobb felső sarok .mellett. A 40. percben Lauer jobb oldali szögletrúgásánál megtorpan­tak a DMSC védői és a szem­füles Weitner hét méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0. A 45. percben Márkus 18 méteres váratlan lövése meglepte a későn ve­tődő Fokit, de a labda centi­méterekkel elkerülte a kaput. Szünet után az 53. percben Landek jó átadását Vörös húsz méterről mellévágta. Az 58. percben Koroknai kilenc­méteres remek kapáslövését Foki óriási bravúrral hárí­totta. A 65. percben Banai bizonytalankodását Lauer használta ki, már csak Foki­val állt szemben, de közelről a kapusba lőtte a labdát. A 79. percben Vasvári kiugrott a lesre játszó védők közül, Fokit is elfektette, de a nagy lendületben az alapvonalon túlra vezette a labdát. A 83. percben Herbst nagy hely­zetben, nyolc méterről kapu mellé lőtt. Szikrázóan kemény talál­kozón a DMSC többet kezde­ményezett, de a szekszárdiak, nagyobb rutinjuk révén meg­érdemelten győztek. Jók: Tóth, Weitner, Szabó, Varga, illetve Porcsa. MEZŐFÖLD-KUPA Dunaújvárosi Építők—Pak­si SE 1-0 (1-0). Paks, 500 né­ző. V: Martinkán. Paksi SE: Kun — Hanoi, Rácz, Schrempf, Vayer, Sóthy, Ben- csik, .Porga, Lambert, Pesti. Csere: Wolf, Klement. A 7. percben Badi jól eltalált lö­vésével vezetést szerzett az NB Il-es vendégcsapat. A 19. percben gyors hazai támadás végén Porga a felső lécet ta­lálta telibe. A félidő végéig a két 16-os közötti mezőny­játék folyt. Szünet után Kun kapus percei következtek, több esetben bravúrral akadályoz­ta meg a vendégek újabb gólszerzését. Az 58. percben Ármai belerúgott Hanoiba, ezért a játékvezető kiállítot­ta. A 66. percben Sóthy be­adását Lambert két méterről kapu fölé vágta, majd Pesti előtt adódott egyenlítési le­hetőség. A végig nagy iramú, kemény mérkőzésen a dön­tetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. A paksi csapatban Sóthy, Kun, Rácz és Hanoi játéka dicsérhető. FOCIFARSANG SZEKSZÁRDON A jó példa ragadós, külö­nösen, ha labdarúgással kap­csolatos. Mert bár a szek­szárdiaknak nincs sportcsar­nokuk, a januári miskolci te­remtorna számukra is fölöt­tébb jó kedvcsinálónak bizo­nyult. Február 7-én, szom­baton délelőtt így aztán a focifarsáng csalogatta a vá­ros sportkedvelőit. A tanító­képző főiskola tornatermében három női és hat férficsapat küzdött a KISZ városi bi­zottsága és a városgazdálko­dási ' vállalat tömegsport­kupájáért. Gólokban gazdag, izgalmas találkozók ragad­tatták tapsra a szurkolókat. Nőknél a Városgazdálkodási Vállalat, férfiaknál pedig a TÁÉV együttese nyerte a tornát. A legjobb kapus tisz­teletdíját Bozóti Éva (Me­gyei Tanács) és Kardos Béla (TÁÉV) kapta, míg a leg­eredményesebb mezőnyjá­tékosnak Spanicsek Tünde (Városgazdálkodás) és Bosch Tamás (Honvédség) bizo­nyult. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK Simontornya—Ozora 3-3 (1-3). Simontornya, 150 néző. V: Kleiber. Simontornya: Csibrik — Csepregi, Zsolnai, Kovács, Kardos, Vaczula, Molnár, Laki, Varga, Kapi- nya I., Váczi. Csere: Horváth, Csömör, Kapinya II., Pluhár, Cseh. Ozora: Kovács —Nagy, Cziráki, Rúzsa, Horváth, Pfeifer I., Papp, Kovács, San- di, Porga, Pfeifer II. Csere: Dölles, Orsós, János, Hor­váth. Gólszerzők: Kardos 2 (mindegyiket 11-esből), Laki, illetve Sandi, Porga, Kovács. Dunaszentgyörgy—Duna- földvár 3-2 (1-1). Dunaföld- vár, 150 néző. V: Lukács. Dunaszentgyörgy: Nagy III. — Pál, Varga, Debreczeni, Kertész, Nagy I., Horváth, Nagy II., Somodi, Kovács, Bese. Csere: Pukli, Németh. Dunaföldvár: Zsebeházi — Jakab, Princz I., Varga, Né­meth, Princz II., Jónás, Gör­be, Pálinkás, Varró, Meleg. Csere: Futó, Tóth, Régens- burger. Gólszerzők: Kovács, Horváth, Debreczeni, illetve Varga, Jakab. Jók: Kovács, Debreczeni, Varga, illetve Jakab. Bonyhád—Mázaszászvári Bányász 3-1 (3-1). Bonyhád, 200 néző. V: Stumpf. Bony­hád: Mucska — Szegedi, Ko­vács I., Bélteki, Beke I., Máté, Heidecker, Kovács II., Bagoly, György, Beke II. Cse­re: Mészáros. Mázaszászvár: Pál — Bálint, Maglódi, Ka­tona, Orsós, Kővári, Perényi, Varga, Molnár, Guth, Dunai. Csere: Viszló, Csoboth I., Czár, Csoboth II. Gólszer­zők: György 3, illetve Guth. Jók: Mucska, Kovács I., György, illetve Guth, Mol­nár, Katona. Tengelic—Bogyiszló 3-1 (0-1). Bogyiszló, 100 néző. V. Kovács. Tengelic: Bálint — Világh, Nagy, Tóth II., Hos- nyánszki, Simon, Barabás, Tóth I., Óberlender, Gazdag, Éberling. Csere: Bakó, Hor­váth. Bogyiszló: Varga — Sarkadi, Molnár I., ^Paksi, Bajusz, Bogdanovics, Györ­gye, Boros, Hajdú, Dobos, Pi­lisi. Csere: Molnár II. Gól­szerzők: Éberling 2, Hor­váth, illetve Dobos. Jók: Bá­lint, Simon, illetve Györgye. Sarkadi. Hírek Teke ■ • ■ :-••V-,• • '• '■ ''•:. :• • • '•:'• :■ • :..::-.'• '•:• '• '■::::•::• '•::: : ...... .1 • •. E lső győzelem az NB l-ben Megyénk ökölvívó-váloga­tottja legközelebbi területi csapatbajnoki mérkőzését február 14-én, szombaton Za­laegerszegen a városi sport- csarnokban 16 órai kezdettel vívja Zala megye együttese ellen. * Február 11-én, szerdán játssza utolsó HDN-kupa cso­portmérkőzését a Sezkszárdi Dózsa NB Il-es csapata, ek­kor Kaposváron a Rákóczi NB I-es együttese ellen lép pályára. * A TÁÉV SK jól sikerült teremlabdarúgó-tornát rende­zett február 8-án Szekszárdon a Zrínyi utcai tornacsarnok­ban. A hat csapat küzdelmé­ből a Kisdorogi MEDOSZ együttese került ki győztesen, miután a döntőben 6-1-re verte a Tévéit. így egy évig a kisdorogiak őrzik a díszes serleget. * Lapunk mai számából anyagtorlódás miatt kima­radt a Vidéki labdarúgók a nagyválogatottban című írás második része. Holnapi, szá­munkban közöljük. Dombóvári Spartacus—Bor­sodi Bányász 5:3 (5233:5201). Mándli nagyon jó kezdése után Bán (815) gyenge telje­sítménye ellenére 137 fa előnyt szerzett a Dombóvár. Illés (816) és Horváth (829) mérsékeltebben dobott, így a hazaiak előnye húsz fára csökkent. A harmadik pár­ban mind a négy versenyző jó teljesítményt nyújtott és így alakult ki a színvonalas és rendkívül izgalmas mérkő­zésen a 32 fás dombóvári győzelem. Pontszerzők: Mándli 999, Kollár 889, Tar­soly 885, illetve Tősi 915, Sze- csődi 883, Balázs 879. Szekszárdi Dózsa—Zala­egerszegi TE 72-69 (34-39). Zalaegerszeg, 600 néző. V: Matlári, Palotás. Szekszárdi Dózsa: Harsányi (16), Varga (24), Palotás (4), Daróczi (18), Pártos (6). Csere: Tóth J. (4), Támer (—). Edző: Szittya Im­re. Az első félidő közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ezután négy perc alatt 33-24-re elhúzott a ZTE. A folytatásban másfél perc le­forgása alatt 35-32-re felzár­kózott a Dózsa együttese. Ek­kor a labdabirtoklás mellett egy pontra megközelíthették volna a dózsások a hazaiakat. Nem így történt, mert a ki­hagyott helyzet után a ZTE ötpontos előnyével zárult az első félidő. A második játékrészben egy pont különbségre ledol­gozta hátrányát a szekszárdi gárda. Váltakozó vezetés mel­lett a 11. percben jutott há­rompontos előny birtokába a Dózsa együttese. A következő három percben egyik csapat­nak sem sikerült újabb pon­tot szerezni. A ZTE kapott előbb lábra és a folytatásban egypontos vezetésre tett szert. Idegtépő percek következtek, miközben a hajrában ismét felváltva vezettek a csapatok egy-egy ponttal. A 19. perc­ben aztán ismét hárompontos vezetéshez jutott a Dózsa, amit a rendkívül izgalmas véghajrában sikerült meg­őrizni. A szekszárdi csapat védekezésben az átlagosnál többet nyújtott. Szünet után Tóth J. nagyszerűen kikap­csolta a hazaiak legjobbját, Antonit. Ezzel Daróczi számá- mára újabb lehetőség nyílott az eredményes támadójáték­ban. TFSE—Szekszárdi Dózsa 56-39 (31-12). TF-csarnok. Szekszárdi Dózsa: Harsányi (6), Varga (4), Palotás (7), Daróczi (10), Pártos (6). Cse­re: Grószné (2), Tóth (—), Támer (4). Edző: Szittya Ibi­re. Az 5. percben a TFSE 12-2-re vezetett. A következő öt percben 12-10-re felzár­kóztak a dózsások, de mint kiderült, ezzel el is lőtték puskaporukat. A 17. percben 27-10 volt az állás a vendég­látó csapat javára. A 20. percben dobta 12. pontját a rendkívül gyengén játszó szekszárdi csapat. Szünetben Szittya edző ne­hezen tudta meggyőzni játé­kosait, hogy mérkőzést nyer­ni csak úgy lehet, ha leküz- dik saját gátlásaikat. Felhívta a figyelmet: a szoros védeke­zés nem elég, sokkal több energiát kell fektetni a szer­vezett támadásszövésre is. A második félidő is a TFSE ro­hamaival kezdődött. A 2. percben 35-12-t mutatott az eredményjelző, tragikus ve­reség lógott a levegőben. A többszöri cserékkel a Dózsa gárdája visszanyerte önbizal­mát és a 13. percben 11 pont­ra megközelítették ellenfelü­ket: 45-34. A folytatásban is­mét megtorpantak a szek­szárdiak, ezt a főiskolások eredményesen kihasználták. Csapatunk az előző napi 47 százalékos dobóteljesítményé­vel szemben ezúttal csak 24 százalékot nyújtott. A bajnokság állása 9. Ganz-M. 10. Szeged 11. TFSE 12. Pécs 13. Szeksz. 14. ZTE 15. MAFC 16. Csepel 32 15 17 2203- 32 14 18 2116- 32 14 18 2116 32 13 19 2389- 32 10 22 2099 32 6 26 2156 32 3 29 1583- 32 1 31 1948 •2410 47 ■2161 46 ■2155 48 •2472 45 ■2352 42 ■2624 38 ■2343 35 ■3083 33 A SZEKSZÁRDI HÚSIPARI VÁLLALAT F E LV ESZ: legalább Középfokú végzettséggel és gyakorlattal rendelkező MENETIRÁNYÍTÖT, gyakorlattal rendelkező GÉPÍRNI TÜDŐ ADMINISZTRÁTORT, a paksi kirendeltségre legalább mezőgazdasági főiskolai végzettséggel TERMELÉSFEJLESZTÉSI ELÖADÖT. Jelentkezés: a vállalat személyzeti osztályán. Szekszárd, Keselyűsi út 24. (184) A dombóvári Unió Ipari Szövetkezet azonnali belépés­sel ‘ felvesz : ÜVEGEZŐ, FESTÖ-MÁZOLÓ, VÍZVEZETÉK-SZERELŐ, KÖZPONTIFŰTÉS-SZERELŐ, KŐMŰVES SZAKMUNKÁSOKAT ÉS ÉPÜLETGÉPÉSZ ÜZEMMÉRNÖKÖT. Jelentkezni lehet á munkaügyi vezetőnél. 7200 Dombóvár, Köztársaság u. 10. (102) Felemás rajt a rájátszásban Dr. Zsoldos Péter Mándli János (Dombóvár) 99 9 fás teljesítményével a me­zőny legjobbja volt