Tolna Megyei Népújság, 1981. január (31. évfolyam, 1-26. szám)

1981-01-20 / 16. szám

1981. január 20. NÉPÚJSÁG 5 LYON A francia Thierry Vigne- ron 5,70 m-es eredménnyel beállította a fedettpályás rúd­ugró világcsúcsot, amely ed­dig a szovjet Volkov nevéhez fűződött. Vigneron ezzel saját eddigi 5,62 m-es teljesítmé­nyét javította meg 8 cm-rel. COTTBUS A nemzetközi teremlabda­rúgó-tornát a Dunaújváros nyerte veretlenül az FC Carl Zeiss Jena és a BFC Dynamo előtt. CHRUDIM A Csehszlovákia—NSZK te­nisz Király Kupa mérkőzé­sen a vendéglátók a befejező párosban szépítettek. Slozil, Bimer (csehszlovák) —Zipf, Eberhardt (NSZK) 6:2, 6:4, végeredmény: NSZK —Csehszlovákia 2:1. WIJKAAN ZEE Döntetlenek napja volt a 3. forduló a nemzetközi sakk- tornán. A hét játszmából hat végződött pontosztozkodással. Sax a holland Sosonkóval, Adorján pedig a szovjet Taj- manovval remizett. Mindösz- sze az NSZK-beli Unzicker és a holland Timman partija maradt függőben. Befejezték a 2. fordulóbeli Timman— Szvesnyikov játszmát is, amelyet meglepetésre a szov­jet sakkozó nyert meg. Három forduló után Szves­nyikov és a román Gheorghiu áll az élen 2—2 ponttal. Sax- nak 1, Adorjánnak 0,5 pontja és egy elhalasztott játszmája van. Teremfoci Kosárlabda NB I Dupla forduló - szimpla sikerrel Kétszáz néző a DMSC-nél Kellemes napsütésben edzőmérkőzés Székesfehérvári Építők— Szekszárdi Dózsa 78-71 (38-35). Szekszárd, 400 néző. V.: Garamvölgyi, Hajniss. Székesfehérvár: Szala'iné (3), Bekő (14)i Boksay t (411)', He­gyimé (4), Major ,(110);. Csere: Engi (6). Tóth (—). Edző: Be­kő Zsolt. Szekszárd: Harsányi (12), Varga (36)1, Palotás (5), Daróczi (14), Pártos (8). Cse­re: Támer (2);. Edző: Szity- tya Imre. A 2. perc közepén Boksay kosarával 2-0, Varga büntetőből szépít: 2-1. Ez­után Harsányi tempóból dup­láz, ennék ellenére a 3. perc­ben mégis 6-5 a‘vendégek javára. A lepattanó labdákat rendre az Építők játékosai szerezték meg, Boiksay leve­gőben', földön korlátlan „úr”, a dózsásök képtelenek sem­legesíteni a válogatott játé­kost. A 6. percben 16-11-es Építők vezetésnél' időt kért Szittya edző. Két perccel ké­sőbb 19-16-ra felzárkóztak a hazaiak, ekikor a fehérváriak mestere élt az időkérés lehe­tőségével. A félidő közepén 24-20, amikor Palotás három elemi hibáján bosszankodott a közönség. Rákapcsolt a ha­zai gárda és a 13. percben át­vette a vezetést: 28-26, sőt Varga és Palotás révén 32-26- ra elhúzott. Három perccel később még 32-30 vöM az ál­lás a Dózsa javára, majd fej­fej melletti küzdelem folyt. Harsányit lecserélte Szittya edző, a vendégek pedig ki­kérték a második időt is. A 18. percben még 35-34-es hazai vezetést olvashattunk le a sürgősen javításra szoruló eredményjelző tábláról, de a hajrá a vendégeké: 38-35-tél térnek pihenőre. A második félidő is Boiksay kosarával kezdődött, aimire Daróczi válaszolt, majd Var­ga eredményessége révén 40-39-re felzárkóztak a szek­szárdiak. A 3. percben 44-43- ra még az Építők csapata ve­zetett, az 5. percben viszont már 47-46-ra a Dózsa. Da­róczi 49-46-na növeli a lila- fehérek előnyét, amikor időt kérték a vendégek, akik szemlátomást elveszítették uralmukat idegeik felett. A 7. percben 51-48-as dózsás előnyt követően fordult a já­ték képe, Boksay klasszisát igazolva, eredményesen gyűjti pontjait. A szekszárdi­ak lelkesen, nagy iramot dik­tálva küzdöttek, de a tudato­sabb kosárlabdát a fehérvá­riak nyújtották. A 12. perc­ben 58-57-re vezetett az Épí­tők, amikor, az idegesen ját­szó Támert Palotás váltotta fel. A 15. percben öt, két perc múlva már hét ponttal vezet­tek a vendégek. Több ziccert hibáztak Harsányiék, míg az ellenakciókat Boksay „halál- biztosan” fejezte be. A szekszárdiak nem tudták megismételni bravúrjükat, amellyel a tavaszi idény fi­náléjában Székesfehérvárott is kétvállra fektették az Épí­tők csapatát. A válogatott Boksayt ezúttal képtelenek voltak semlegesíteni. Vasárnap kora reggel Bu­dapestre utazott a szekszárdi csapat, a MAFC ellen ját­szottak és nyertek. Sz. Dózsa—MAFC 62-50 (25-29). Sz. Dózsa: Harsányi (26), Varga (2), Palotás (10), Daróczi (7), Pártos (17). Cse­re: Támer (—). Fűtetlen busz­ban, több mint háromórás utazás után összefagyva ér­kezett. a Dózsa Budapestre, a számukra fontos mérkőzésre. Nehezen melegedtek be a já­tékosok, ami jól tükröződik az első félidő eredményében. A mérkőzés krónikájához tar­tozik, hogy a 7. percben 14-7- re a MAFC vezetett, a 11. percben pedig 15-14 volt az eredmény a Dózsa javára. A második félidő közepéig ki­egyenlített küzdelem folyt, sok hibával és pontatlanság­gal. A második félidő 12. per­cétől biztosan húzott el a Szekszárd, úgy, hogy az el­lenfél nyolc perc alatt még pontot sem szerzett. Ebben az időszakban dőlt el a mér­kőzés és alakult ki a biztos győzelem. Érdekesség, hogy mindkét félidő utolsó másod­percében tudott a MAFC ko­sarat dobni. A mérkőzést in­kább a küzdelem, mint a já­ték jellemezte, és a Dózsa a fegyelmezettebb védekezésé­vel tudta biztosítani a győzel­met. Jó: Pártos. Ifjúsági mérkőzés: Szek­szárdi Dózsa—MAFC 65-35 (28-19). Sz. Dózsa: Palotás (25), Gőry (6), Knorr (—), Ju­hász (6), Támer (25). Csere: Szegedi (2), Müller (—), Nagy (—), Belvaracz (1). Fegyelme­zett védőjátékkal Palotás és Támer jó dobóteljesítményé­vel nyertek az ifik. A csapat fiataljai is játéklehetőséget kaptak, s azt igyekeztek is jól kihasználni. Jók: Palotás (a mezőny legjobbja), Támer, Gőry. Kosárlabda NB II A Dombóvári MSC NB li­es csapata vasárnap edző­mérkőzést játszott. Az idő­pont korainak tűnik, bár ha figyelembe vesszük, hogy ja­nuár 26-án, hétfőn már a Hétfői Dunántúli Napló mér­kőzéssorozaton szerepelnek — Kaposváron a Rákóczi ellen lépnek pályára — akkor a frisseségük indokolt. A kel­lemes napsütéses időben két­száz szurkoló ment ki az if­júsági sporttelepre, ahova a találkozót tervezték. Innen aztán átsétálhattak a vasutas­sportpályára, mert az utolsó pillanatban kiderült, hogy az ifjúsági sporttelep használa­tára nem kaptak engedélyt. Az NB Il-es gárda így állt fel: Dobos — Lakos, Hor­váth, Szíj jártó, Porcsa, Tóth- bagi, Magyar, Nagy, Iván, Vö­rös, Landek. Az ellenfél a így kellett volna ■ . ­1. Bologna—Catanzaro 0-0 X 2. Brescia—Perugia 1-1 X 3. Fiorentina—Pistoiese 1-2 2 4. Napoli—Como 2-0 1 5. Roma—Juventus 0-0 X 6. Torino—Ascoli 3-0 1 7. Bari—Pisa 1-1 X 8. Cesena—Foggia 2-1 1 9. Genoa—Atalanta 2-0 1 10. Lanerossi—Lazio 2-2 X 11. Monza—Milan 1-2 2 12. Spal—Sampdoria 2-2 X 13. Varese—Veroha 1-0 1 +i Palermo—Rimini 1-0 1 Fejér megyei bajnokság 6. helyén lévő Enyingi MEDOSZ együttese volt. Nagy kedvvel kezdtek a dombóváriak, mely­nek eredménye: a 10. perc­ben Vörös, a 19.-ben Magyar, míg a 35.-ben Nagy talált a hálóba. A 3-0-ás dombóvári veze­tés után a második félidőre lassult a tempó és a vendé­gek feljöttek. A 15. percben 3-1-re alakult a mérkőzés ál­lása, de két perc múlva már 3-2 volt. Befejezés előtt ne­gyed órával kiegyenlített a vendégegyüttes és a hátra­lévő időben már nem válto­zott az eredmény, így 3-3-as végeredménnyel vonult le a két csapat a pályáról. A tét nélküli mérkőzésen mindkét fél részéről inkább az erőgyűjtés volt a fő cél. Hírek A tamási járási sportfel- ügyellőség, illetve asztalite­nisz-szövetsége január 31-én, szombaton 15 órai kezdettel Gyönkön az általános iskola tornatermében rendezi meg a tamási járás egyéni bajnok­ságát valamennyi korcsoport számária. A Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus Sportkör kézilab­da-szakosztálya ismét meg­Mérkőzéssorozat B. Pannónia-győzelemmel A Dombóvár és a Bátaszék rendezi a már hagyományos téli teremkupa-tornát. A mérkőzések február 1-én 8- itól 20 óráig, március 7-én 8­biztosan nyert Bonyhádon, a sportcsarnok vezetősége egy éve rendezte a környező együttesek fel­nőtt játékosai részére a te­rembajnokságot. Akkor, a nagymányoki csapat bizo­nyult a legjobbnak, és vehet­te át megőrzésre egy évre a kupát. Vasárnap öt csapat adott találkát egymásnak a bony­hádi sportcsarnokban. Tíz mérkőzésen dőlt el a vég­eredmény. A találkozó ered­ményei : Nagymányok—Bony­hádi Vasas 3-3 (hétmétere­sekkel Bonyhád nyert). Bony­hádi Pannónia—Kisdorog 8-3, Bonyhádi Vasas—Tevel 7-2, Bonyhádi Pannónia—Nagy­mányok 4-1, Kisdorog—Tevel 4-4 (hétméteresekkel Kisdo­rog nyert), Bonyhádi Pannó­nia—Bonyhádi Vasas 6-3, Nagymányok—Kisdorog 5-4, Bonyhádi Pannónia—Tevel 9-1, Kisdorog—Bonyhádi Va­sas 8-3, Tevel—Nagymányok 2-2, (hétméteresekkel a Nagy­mányok nyert). A torna végeredménye: 1. Bonyhádi Pannónia 12, 2. Kisdorog 5, 3. Nagymányok 5, 4. Bonyhádi Vasas 5. 5. Tevel 2 ponttal. A rendező bizottság a leg­jobb mezőnyjátékosnak Kniesz Mátyást (Kisdorog) ta­lálta. A legjobb kapus cím Oláh Gyuláé (Nagymányok) lett. A legjobb góllövő a Bonyhádi Pannónia játékosa Bajkai Ferenc lett. Vala­mennyien különdíjat kaptak. A kupát — a B. Pannónia együttese nyerte — Kiszler Ferenc, a bonyhádi sport- csarnok igazgatója adta át egyévi megőrzésre. Dombóvári VSE—Székes- fehérvári Geodésia 91-67 (45-32). Pécsen, a PVSK sportcsarnokában találkozott a két csapat." Erdősi Lajos edző a következő játékosokat szerepeltette: Tölgyes (14), Ács (14), Pálvölgyi (22), Ta­mási (21), Ruzicska (16). Cse­re: Haraszti (2), Bálind (2), Tóth (—). Helyenként jól és élvezetesen játszott a Dom­bóvár, végig vezetve, bizto­san nyert a székesfehérvá­riakkal szemben. Ami külön örvendetes, a vasutasok egy­két szép technikai bravúrt is bemutattak. Kitűnt: Tamási, Tölgyes, Pálvölgyi. Szomba­ton Kaposváron, a Táncsics ellen lépnek pályára a vas­utasok. A bátaszékiek Baján fo­gadták a Zalaegerszegi Fő­iskola csapatát. Bátaszék— Zalaegerszegi Főiskola 74-49 (33-27). Bátaszék: Bováno- vics (16), Bánhidi (10), Pet- ritty (15), Kancsár (11), Csát- aljai (12). Csere: Piszárovics (2), Illyés (8), Gráma (—■). Jók: Bánhidi, Petritty és Ily- lyés. A bátaszéki csapat le­játszotta a Pét elleni mérkő­zését is, melyet 79-51 arány­ban nyertek meg a bátaszé­kiek. A félidő eredménye 40-22. Ezen a mérkőzésen a következők játszottak: Bánhi­di (24), Petritty (9), Kancsár (11), Csátaljai (12), Bováno- vics (12). Csere: Gráma (2), Illyés (2), Piszárovics (7). Kü­lönösen erőnlétben és dobó­formában múlták felül a bá­taszékiek a Pétét. Kitűnt Bánhidi, Kancsár és Csátal­jai. Vasárnap, 12.30-kor a szigetváriakat fogadják Báján. A Bonyhádi Botond „ női együttese Zalaegerszegen a Volán ellen játszott és 56-52 (27-24) arányban vesztett. Bonyhád: Eszterbauer (4), Jankovics (7), Hágen (4), Va­nya (12), Fetzer (23). Csere: Csuka (2), Pókái (—), Tamás (—), Kishonti (—). A bony­hádi lányok végig nagy aka­rással küzdöttek, a büntető­dobásban is jeleskedtek, 95 százalékát értékesítefték, de minimális különbséggel a szerencsésebb hazai csapat nyert. Különösen Hágen vé­dekezése érdemel dicséretet. Szombaton Bonyhádon, 16 órakor a Zalahús együttesét fogadják. tói 14,30-ig Szekszárdon, a Zrínyi utcai tornacsarnok­ban, míg február 15-én 8-tól 15 óráig Decsen, a tornate­remben lesznek. Részletes fel­világosítást a Szekszárdi Spartacus vezetősége ad. Ne­vezés és sorsolás január 27- én, kedden 17 órakor a me­gyei sporthivatalban. * A megyei súlyemelő-szö­vetség, valamint a szakosz­tályok elmúlt évi tevékenysé­gét értékeli a szövetség el­nöksége január 26-1 ülésén, mely a Dózsa-székházban lesz 13 órakor. A paksi városi asztalite­nisz-bajnokság első forduló­jának eredményei: nők: PAV —Posta 5-4, ERBE—Kon­zervgyár 1-8, férfiak: Kon­zervgyár I—ÁFÉSZ 9-0, PAV II, —PAV I. 0-9, Konzervgyár II—KIOSZ 3-6, Posta—PAV III. 7-2, ERBE— KPM 4-5. Ilyen hóban bizony nem könnyű szép labdarúgást űzni A 8-as mezben játszó Boksáit, az Építők válogatottját nem tudták semlegesíteni a szekszárdiak Az 5-4-es nagymányoki győzelemmel végződött Kisdorog elleni mérkőzés