Tolna Megyei Népújság, 1980. augusztus (30. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-05 / 182. szám

e népújság 1980. augusztus 5. így kellett volna 1. Haladás—Pécsi VSK 0-0 X 2. Fűzfő—Péti MTE 2-1 1 3. Rákóczi SE—Bauxitb. 0-3 2 4. Bábolna—Alumínium 1-0 1 5. Pénzügyőr—Bem SE 2-2 X 6. BVSC—Váci Izzó 3-2 1 7. Dorog—KKFSE 2-1 1 8. SZEOL—MÁV Előre 0-1 2 9. Karcag—MVSC 2-3 2 10. D. Kinizsi—Lehel SC 1-0 1 11. Papp J. SE—Gyöngyös 3-3 X 12. Borsodi V.—Szabó SE 1-0 1 13. Nagybátony—Hódmező. 1-0 1 +1 14. Oroszlány—Kecskemét 3-0 1 Eredmények NB II. Nyugati csoport: MÁV ' DAC—Mohács-Vé- ménd 1-0, Bábolna—Ajka 1- 0, Komló—Sabaria 1-0, Nagykanizsai Olajbányász— Keszthely 3-1, Haladás VSE —Pécsi VSK 0-0, Tapolca— H. Rákóczi 3-0, Fűzfő—Pét 2- 1, Sellye—Sopron 3-1, Ba­kony Vegyész—Várpalota 1-1. Kézilabda Alumínium-kupa A Szekszárdi Spartacus NB Il-es női kézilabdacsapata a hét végén Ajkán, az Alumí­nium-kupa tornán szerepelt. A szekszárdi együttesben pá­lyára léptek: Tóth, Vadász­ná, Hosnyánszkiné, Ráczné, Fausztné, Fritz, Katzenber­ger, Niki, Törkölyné, Pus­kás, Gyöngyösi, Kurcz, Ló­ridon, Szarvas. Első mérkőzését a Tatai AC ellen játszotta a Spartacus. Szoros első félidő után gólra- törőbb játékával megérde­melten nyert Tata 16-12 arányban. A szekszárdiak gólszerzői: Ráczné 4, Hos­nyánszkiné 4, Vadászná 2, Fausztné, Fritz. A következő ellenfél, a házigazda Ajka együttese volt. Az első félidő 8-7-es eredménnyel zárult, majd 17-13-ra nyertek a hazaiak. Az edzőtáborozás, valamint az előző mérkőzés fáradalmai kiütköztek a Spartacus gár­dájában. így hiába vezettek 11-9-re, végül négygólos ve­reséggel vonultak le a pályá­ról. Góldobóik: Hosnyánszky- né 4, Fritz 3, Vadászná, Fausztné, Katzenberger 2—2. Harmadik találkozóját az NB I B-s Balaton Bútor csa­patával vívta megyénk együt­tese. Ezen a mérkőzésen nyújtotta legjobb teljesítmé­nyét a Spartacus, ám a ki­hagyott büntetők és helyze­tek miatt vereséget szenved­tek. Balaton Bútor—Szek- szárd 16-12 (9-6). Gólszer­zők: Hosnyánszkiné, Fritz 3- 3, Ráczné, Katzenberger 2—2, Vadászná, Fausztné. További eredmények: Ta­ta—Balaton Bútor 15-15, Ta­ta—Ajka 16-12. A torna vég­eredménye: 1. Tatai AC, 2. Balaton Bútor, 3. Ajka, 4. Szekszárd. Labdarúgó NB II Dombóvár-Szekszárd 2-0 (2-0) Buzánszky végezte el a kezdőrúgást Dombóvár, 2000 néző. V.: Lauber. Dombóvári MSC: Foki — Lakos, Horváth, Ma­gyar, Lamm — Tóthbagi (Csatári a 73. percben), Herbst, Nagy — Iván, Banai (Porcsa az 57. percben), Lan­dek. Edző: Herbei József. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Tóth, Bonnyai, Orosz, So- modi — Koroknál (Vasvári a 46. percben), Páli, Varga — Lauer, Pölöskei (Weitner a 46. percben), Pásztor. Ed­ző: Magasházi József. Ünne­pélyes pillanatok vezették be a találkozót. A kezdőrúgást tíuzánszky Jenő, az egykor* 49-szeres válogatott végezte el, majd a DMSC csapatka­pitánya, Nagy Béla virág­csokorral kedveskedett Dom­bóvár szülöttének. Tizenhá­rom év után ismét NB Il-es a hazai gárda. Már a 4. percben megszerezte a veze­tést a pályaválasztó együt­tes: Landek remekül húzott el a bal oldalon, nagy ere­jű lövése Pólyákról kipat­tant és a berobbanó Iván négy méterről a jobb sarokba lőtte a labdát. 1-0. Egy perc­cel később Orosz 19 méte­res, léc alá tartó lövését Foki óriási bravúrral szögletre tornászta. A szekszárdi csa­pat átvette az irányítást, többet birtokolta a labdát, de igazi helyzetet nem tud­tak kialakítani a jól záró dombóvári védelem mellett. A 24. percben Orosz 22 mé­teres, nagy erejű lövését há­rította Foki. A 32. percben Tóth 18 méteres lövése Fo­kiról levágódott, de a berob­banó Varga az ötösről, ab­szolút helyzetben kapu mel­lé lőtte a labdát. Egy perc múlva Iván szögletrúgása után nagy tömörülés támadt a Dózsa kapuja előtt és a szemfüles Herbst hat méter­ről a jobb sarokba helyezte a labdát. 2-0. Szünet után a 47. percben Iván húszméteres lövését Pólyák biztosan védte. Az 52. percben Orosz veszélyez­tette Foki kapuját, 24 mé­teres kapáslövése centimé­terekkel suhant el a bal ol­dali léc mellett. Az 55. perc­ben Iván szabadrúgásánál a labda Bonnyain irányt változtatott, kis híján újabb gólt értek el a hazaiak. A 63. percben Herbst kísérletezett kapura lövéssel, de csúnyán mellé lőtt. A 73. percben Porcsa szép cselekkel ját­szotta magát tisztára, beadá­sát azonban a belsők elhi­bázták. A 81. percben Weit- nert szabálytalanul szerelték a DMSC védői, a játékvezető r továbbot intett, Weitner rek­lamált — sárgalapos figyel­meztetést kapott. A találkozó befejezése előtt két perccel Foki óriási bravúrral, merész kivétődéssel mentett Orosz elől a ötösön. Kitűnő játékvezetés mel­lett, az NB Il-es megyei rangadón megérdemelten nyert az újonc dombóvári együttes. Jók: Foki, Horváth, Herbst, Landek, illetve Bonnyai, Orosz, Tóth. Atlétika Kovács Attila új megyei csúcsot futott Az elektromos és kézi időmérés, valamint a szél­mérők elég nehéz helyzet elé állítják a megyei atléti­kai szövetséget csúcshitelesí­tés szempontjából. Ezúttal ismét új megyei csúcs szüle­tett ellenszélben, salakpá­lyán és kézi méréssel. Ez SPORTTELEX ?> ró 3c A á 1980-ban atlétáink 16. me­gyei csúcsa. A Budapesti Vasas Pasa­réti úti pályáján került sor a Paulinyi-emlékversenyre, mélyen négy szekszárdi atléta állt rajthoz. Közülük a legeredményesebben Ko­vács Attila szerepelt, aki a 200 m-es síkfutásban győzött és 21,8 mp-re javította a 22,0 mp-el általa 1980-ban már elért megyei csúcsot. Csaba Györgyi 100-on 12,5-el a má­sodik, 200 m-en 25,9-cel az első helyet szerezte meg. Szenczi László 628 cm-t ért el távolugrásban, Györkő Il­dikó pedig 36,08 métert a gerelyhajításban. Ifjúsági és serdülő EB Asztaliteniszezőink szerdán utaznak Poznanba Az Európa-bajnokságra utazó tolnai versenyzők: (balról) Bolvári Katalin, Kiss Anikó, Bolvári Ildikó. Jobbról Sáth Sándor vezető edző. Poznanban augusztus 9-én kezdődik a XXIII. asztali- tenisz ifjúsági és serdülő Európa-bajnokság. Magyar- országot hat leány- és nyolc fiúversenyző képviseli, akik szerdán repülőgéppel indul­nak Lengyelországba. A kül­döttség vezetője Juhos József szakfelügyelő, az ifjúságiak vezető edzője dr. Kenyeres János lesz. Az országos szö­vetség felkérte továbbá dr. Ormai László (Statisztika), Rozsnyai Tibor (MÉMTE) és Sáth Sándor (Tolnai VL) ed­zőket a négy csapat szakmai irányítására. Tolnáról egyébként az ed­digi Európa-bajnokságok so­rában ezúttal utaznak a leg­többen válogatottként. Bolvá­ri Ildikó és húga, Katalin tavaly ezüstérmet szerzett, Kiss Ildikó viszont első al­kalommal szerepel korosztá­lya kontinensbajnokságán. A serdülők mezőnyében indul Bolvári Katalin, akit egyéni­ben az 1—3 között,' míg Fa­zekassal az oldalán csapat­ban a második helyen emel­tek ki. Tartalék a VM Kö­zért versenyzője, Szigeti Szonja lesz. Az ifjúságiaknál Bolvári Ildikó, Urbán Erika és Kiss Anikó alkotja a csa­patot. Párosban hosszú idő után ismét tolnai kettős, Bol­vári Ildikó és Kiss Anikó képviseli a magyar színeket. A szakvezetők a korábbi si­keres szereplés folytatását várják a magyar fiataloktól, s éremszerzést remélnek a poznáni viadalon. Nem kísérte siker Taröczy Ba­lázs Neu-Ulim-i vendégszieireplié- sót a nemzetközi versenyen. Mind­két számban, amelyben indult, bejutott a döntőbe, azonban egyik „helyen” sem vehette át a győz­tesnek járó trófeát. Egyéniben — amint az ismeretes — az ausztrál MdNaimianatói kapott ki, párosban pedig Szőke Péterrel "oldalán az ausztrál McNamara és a csehszlo­vák Slozil 6-3, 6-3 arányban' bi­zonyult jobbnak a magyaroknál. Ami nem sikerült a magyar fel­nőtt vízilabda-válogatottnak a moszkvai olimpián, az sikerült az ifiegyüttesnek a hollandiai Euró- pa-bajniokság első fordulójában: győzelem Jugoszlávia ellen. A magyar csapat — miután az első fordulóiban pihenhetett — nyitómérkőzésen 10-2 (2-1, 3-1, 3-ü)-xe nyert a jugosizlávok elilen. Ugyanebben a csoportban Nagy- Britannia 5-3-ra bizonyult jobb­nak a finneknél. Megszületett az EB első nagy meglepetése: Spanyolország fia­taljai a C-selejtező’ csoportban 8-7 (2-2, 2-1, 9-2, 1-2-re) legyőzték a Szovjetuniót. * Az MTK-VM labdarúgó-együt­tese előkészületi mérkőzésem 14-0 (10-0) arányban nyert az osztrák kisvárosban, Eisenstaditban az ASV—Enauenkirohen vegyescsapa­ta ellen. A magyar gólok közül Hra.nd.el négyet, Boda hármat, Gyöngyösi és Sebestyén kettőt- kettőt, Fülöp, Kovács és Turtócz- ky egyet-egyeit szerzett. Szerdán Zalaegerszegen és Pé­csett kezdődnek a serdülő leány kosárlabda! Európa-bajnokság küzdelmek A magyar válogatott Pécsett játszik az ottani hatos csoportban, ellenfelei Svédország, Olaszország, Franciaország az NSZK és Bulgáriai. A másik ha­tos csoport küzdelmei ugyancsak augusztus 6-a és 10-e között Zala­egerszegen kerülnek sorra. A döntőt augusztus 12—14-e kö­zött Zalaegerszegen tartják, mind­két csoportból az első 3—3 csapat jut a fináléba. Üszás Harmincegy érmes Helyezes A Szekszárdi Dózsa hetven­két versenyzővel képviseltet­te magát Üjpetrén a területi úszióversenyen. A szekszárdi­ak harmincegy érmes helye­zést szerezték. A szekszárdiak helyezései: 66 m, serdülő leány, gyors:' l. Hadnagy Emese. 66 m, ser­dülő fiú, gyors: ...2. Daradics Péter. 66 m, serdülő fiú, mell: ...2. Ványi Tibor. 33 m, úttörő, fiú, gyors: 1. Haisziar Kál­mán, ...3. „Mecseki Sándor. 33 m, úttörő, ileány, mell: ...2. Tóth Mónika. 33 m, delfin, leány, gyors (1970): 1. Szabó Kovács Beáta. 33 m, delfin, fiú, gyors (1970): ...2. Papp András, 3. Borsi Zsolt. 33. m, delfin, leány, mell (1970): 1. Szabó Kovács .Beáta, ...3. Bar­ka Andrea. 33 m, úttörő, fiú, mell: ...2. Aba'házi András. 33 m, delfin, leány, gyors (1971) ': 1. Végh Márta, ...3. Tass Szilvia. 33 m, delfin, leány, mell (1971): ...2. Gujás Eszter, 3. Végh Márta. 33 m, delfin, fiú, mell (1971): ...2. Saárossy Péter. 33 m, kezdő, fiú, gyors (1971): ...3. Saárossy Péter. 33 m, kezdő, fiú, gyors (1972) : 1. Cziiráki Péter, 2. Póth Gábor, 3. Kádár Péter. 33 m, kezdő, fiú, mell (1972): 1. Cziiráki Péter, 2. Nemes Ár­pád, 3. Póth Gábor. 33 m, kez­dő, leány, gyors (1972): 1. Ha- .riin.ka Tímea. 33 m, kezdő, leány, mell (1972): .1. Haranka Tímea, 2. Fülöp Edina. 33 m, kezdő, fiú, gyors: ...3. Gaján Sándor. 10x33 m, leány, mell, váltó: 1. Szekszárdi Dózsa (Tóth, Késmárki, Igák, Ke­resztes, Németvadász, Brüc­ker, Kústakács, Szabó Kovács, Hadnagy, Bokor). 10x33 m, fiú, igyoraváltó: ...2. Szekszár­di Dózsa (Ványi, Mecseki S., Kalbert, Ajitay, Blazsó, Sió- völgyi, Haiszer, Fenyvesi, Me­cseki, Daradics). A Tolnai Vörös Lobogó NB I-es asztalitenisz-csapatának gondjai közül az egyik meg­oldódik: a sportszékház korszerűtlen, magas szintű versenyekre alkalmatlan padlóját kicserélik, helyette parkettát raknak. A mintegy háromszáz négyzetméteren a parket­tázást a Szekszárdi Festő- és Lakáskarbantartó Szövetkezet végzi: a képen Visnyei Ottó parkettázó. < Fotó: Gottvald A dombóvári városi kis­pályás labdarúgóbizottság a Láng Gépgyár csapatát tö­rölte a városi bajnokságból, mivel többszöri figyelmezte­tés ellenére nem állt ki a mérkőzésekre. Augusztus 31-én kezdődik a megyei serdülő labdarúgó­bajnokság. A következő ti­zennégy csapat indulása kö- telző: Dombóvári MSC II., Tevel, Bátaszék, Nagymá- nyok, Paks, Bonyhád, Kis- dorog, Fadd, Pincehely, Du- naszentgyörgy, Tamási, Aparhant, Sz. Dózsa II., Sz. Dózsa III. A labdarúgó MNK selej­tezői megyénkben augusztus 13-án, szerdán kezdődnek. A találkozó csapatok, illetve a mérkőzések játékvezetői: Bogyiszló—Kisdorog: Köő, Nagydorog—Paks: Sebes­tyén, Dunaföldvár—Báta­szék: Rákosi, Bölcske—Dom­bóvári MSC: Gerencsér, Tol- nanémedi—Dombóvári Láng: Kiss I., Madocsa—Sz. Dózsa: Berkes, Alsótengelic —Nagymányok: Tóth, Si­montornya—Ozora: Kormos, Iregszemcse—Pincehely: Korvicska, Kajdacs—Tenge- lic: Lugasi, öcsény—Tamá­si: Paplauer, Pálfa—Majos: Ödor, Zomba—Sióagárd: Kuti. A mérkőzések kezdé­si időpontja: 17.30. Az idén, augusztus 17-én kezdődik Tamásiban a XVII. nemzetközi meghívásos lo­vasverseny. Ezútal a nemzet­közi lovasversennyel párhu­zamosan lesz a megyei fogat­hajtó bajnokság is. Augusz­tus 18-án lesz a díjhajtás, augusztus 19-én a maraton- hajtás, majd 20-án fogathaj­tás.