Tolna Megyei Népújság, 1980. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-01 / 77. szám

1980. április 1. rtHPÜJSÄG 5 Eredmények NB II. Nyugati csoport: Ba- * uxitbártyász—.Ajka 0-0, Haladás V SE —' K.a p O 5 V á r t Rákóczi l-o, Olajbányász—KOMÉP 2-1, Bábol­na—MÁV NTE 1-0, Sabaria—Ba­kony Vegyész 2-0, Dorog—Várpa­lota 3-1, Győri Dózsa—Sopron 3-0, Komló—Körmend 1-0, Mo- hács-Véménd—MÄV DAC 2-0. Megyei ifjúsági bajnokság: Aparhant—Tevel 1-4, Bogyiszlő— Fadd 2-0, Paks—Bonyhád 9-0, Bátaszék—Dombóvár 0-3, Kisdo- rog—Pincehely 1-0, Sportiskola— Dunaszentgyörgy 3-0, Tengelic— Tamási 0-1, Nagymányok—Nagy- dorog 0-4. Körzeti bajnokság: Kurd—At'ta- - la 3-3, ifi: 1-5, Döbrököz—Ko- csola 3-0, ifi: 0-0, Dombóvári Va­sas—ilregszem'cse 5-1, ifi: 0-2, zá- vod—iNak 5-2, ifi 1-0, Győré— DMjSC II. 2-3, Szakcs—Kisvejike 1-42, ifi: 1-5, Kaposszekcső—Hő- gyész 0-1, ifi: 1-2, öcsény—Bony- hádvarasd 3-0, ifi: 3-0, Cikó— Szekszárdi Dózsa II. 1-6, Tolna— Bonythádbörzsöny 2-1, Bonyhádi Pannónia—Kéty 4-0, ifi: 0-0, Ka- kasd—Alsónána 1-3, ifi: 5-2, Bá- ta—(Szedres 2-0, ifi: 0-3, Zomba— Sióagárd 2-0, Gyönik—Ncmf'tkér 1-3, ifi: 1-4, Madocsa—Alsóten­gelic 1-2, ifi: 0-2, Tolnanémedi— Pálfa 5-0, Bölcske—Pusztahencse 5-1, Gerjen—Paks II. 2-1, ifi: 3-1, Ozora—Dunaföldvár 0-1, ili: 7-0 Simontomya—Kajdacs 3-0. Megyeválogatottak tornája Az MLSZ öt megyei szö­vetség közreműködésével a tavaszi iskolai szünetben rendezi meg a megyei if­júsági és serdülő válogatot­tak tornájának csoportmér­kőzéseit. A pécsi csoport­ban Baranya, Vas, Zala és Tolna megyék legtehetsége­sebb fiatal labdarúgóiból összeállított csapatok szere­pelnek. Megyénk két válo­gatott együttese holnap, áp­rilis 2-án utazik Sz. Nagy Károly, a megyei szövetség elnökségének tagja, Fehér László, az utánpótlás-bizott­ság elnöke, valamint Tesz- ler Vendel és Újvári Mi­hály edzők kíséretében. Csapataink programja: áp­rilis 3-án 10 órakor Tolna— Baranya serdülő, 11,30 óra­kor ifjúsági. Április 4-én 14 órakor Zala—Tolna serdülő, 15.30 órakor ifjúsági. A tor­na zárónapján, 6-án 10 óra­kor Vas—Tolna serdülő, 11.30 órakor pedig az ifjú­sági mérkőzést rendezik. Az utazó keretek tagjai, serdülők: Csipák Géza, Stumpf József, Palánki Béla, Fritz Ferenc, Vass Károly, Varga László, Fekete Attila, Dudla László, Lőrincz Ta­más, Kurtnacker István, Nyúl Sándor, Harnóczi Sándor, Dénes László, Lő­rincz Csaba, Uzner György, Kinti István, Haász Ferenc, Répási István. Ifjúságiak: Haizler János, Hujbert Gyu­la, László Antal, Bölcsföldi László, Komáromi Tibor, Papp Lajos, Dienes Pál, Wirth János, Spiel Márton, Szabó György, Fábián László, Vendég Lázár, Muk- li Béla, Máté Gábor, Lő­rincz Antal, Gaál Gyula, Katona József, Bérdi Zsolt. Megyénk labdarúgást kedve­lő sportközvéleménye tisztes helytállást vár együtteseink­től a pécsi tornán. így kellett volna 1. Ascoli—Roma 3-0 1 2. Cagliari—Juventus 2-1 1 3. Lazio—Catanzaro 2-0 1 4. Napoli—Milan 0-1 2 5. Perugia—Fiorentina 1-2 2 6. Atalanta—Brescia 0-1 2 7. Bari—Genoa 1-0 1 8. Lanerossi—Verona 1-0 1 9. Lecce—Ternana 2-1 1 10. Monza—Pisa 2-1 1 11. Sambened.—Palermo 2-0 1 12. Sampdoria—Taranto 1-0 1 13. Spal—Matera 3-1 J +1 Haladás—Kaposvár 1-0 1 Labdarúgó NB II • Pét-Szekszárdi Dózsa (0-0) Pétfürdő, 1400 néző. V.: Rúzsa. Péti MTE: Daróczi — Szili, Stieger, Mészáros — Gáspár, Balogh, Jánó Obuch a 46. percben), Or­bán — Horváth, Kustos, Dómján. Edző: Kerekes Im­re. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Tóth, Szlovák, Orosz, So- modi — Koroknai (Páli a 44. percben), Weitner, Ador­ján — Pölöskei (Lauer a 67. percben), Bonnyai, Pásztor. Edző: Magasházi József. A Dózsa kezdte a játékot és a 6. percben formás támadás végén Pölöskei lövését a védők a gólvonal előtt men­tették szögletre. A 11. perc­ben Horváth 16 méteres lö­vése suhant el Pólyák ka­puja fölött. A hazaiak foko­zatosan átvették a játék irá­nyítását és egyre jobban be^ szorították kapujuk elé a dózsásokat. A pétiek me­zőnyfölényben játszottak, ennek ellenére igazi gól­veszélyt nem jelentettek Pó­lyák kapujára. Lövéseik sorra célt tévesztettek, mé­terekkel lőtték el a léc mellett vagy fölött a lab­dákat. A szekszárdiak szór­ványos ellentámadásait vi­szont rendre jól rombolta a hazai védelem, így alakul­hatott ki, hogy csupán hat említésre méltó eseménye volt az első félidőnek. Mind­ezek ellenére egy percig sem volt unalmas a játék. Mind­két együttes küzdeni akarás­ból jeleskedett. Szünet után az 51. percben Bonnyai egyéni játék után nehéz szögből kapu mellé lőtt a 11-es pontról. Az 55. percben Tóth előreívelt lab­dáját Bonnyai Adorján elé fejelte, a középpályás ol­lózva centiméterekkel lőtt a kapu mellé. A 63. percben a kapura törő Kustos elől Pólyák bravúrral szögletre mentett. Obuch ívelte be a labdát és a felfutó Mészá­ros a 11-es pontról védhe- tetlenül fejelte a kapu bal sarkába. 1-0. Továbbra is a pétiek kezdeményeztek töb­bet, de eredménytelenül. A szekszárdi csapat szórványos ellentámadásaiban nem volt kellő átütőerő. A szeles időben sorra ke­rült mérkőzésen a kiesés el­len küzdő péti együttes rend­kívül nagy akarással küzdött. Szoros találkozón kevés hely­zetéből egyet sikerült érté­kesítenie. A Dózsa csapatá­ból Tóth, Orosz és Korok­nai teljesítménye dicsérhető. A megyei labdarúgó-bajnokságért Dombóvár ismét o 2. helyen Tulajdonképpen igazi meg­lepetés nem akadt, ha csak nem soroljuk ide, hogy a te- veliek Aparhanton 3-1 ará­nyú vereséget szenvedtek. A Tamási MEDOSZ együttese a kiesés ellen harcoló Tengelic- cel szemben pontot vesztett. Ugyanakkor a Dombóvári MSC 1-0 arányban győzött Bátaszéken. Ezzel természete­sen megváltozott a táblázat, a Tamási MEDOSZ-nak meg­maradt ugyan a három pont előnye, de a 2. helyre a Dombóvári MSC nyomult fel, a teveliek a 3. helyre csúsz­tak. A Bonyhádi Vasas Pakson gól nél­küli döntetlennel értékes ponthoz jutott, így a táblázaton a 4. helyen állnak, egy ponttal vezetnek a TÁÉV előtt. Az utóbbi a dunaszentgyörgyi együttest győzte le — Szekszárdon — 3-0 arányban. Nagymányokon az ugyancsak kiesés ellen küzdő Nagydorog 2-0 arány­ban vesztett, míg Kisdorogon a ha­zaiak 1-0 arányban gypzték le a pincehelyieket. A Bogyiszlő—Fadd találkozó 3-3-as döntetlennel ért véget. Az ifjúsági bajnokságban a táblá­zaton nincs lényeges változás, to­vábbra is a Nagydorog áll az élen, egy pont előnnyel a DMSC előtt. TÁÉV SK—Dunaszentgyörgy 3-0 (2-0). Szekszárd, 350 néző. V: Keller. TÁÉV SK: Lipovszky — Bakó, Dékány, Fiath, Szendrői, Veress, Ettig, Pápes, Poór, Varga, Óbendorf. Csere: Lerch. Edző: dr. Freppán Miklós. Duna­szentgyörgy: Pukli I. — Pál, Varga, Debreczeni, Kertész, Németh, Hor­váth, Lencsés, Nagy I., Nagy II., Farkas. Csere: Muck, Taba. Edző: Márkus József. A 8. percben Szend­rői talpalásáért megítélt szabadrú­gásból Németh kapu mellé lőtte a labdát. A 10. percben Pápes húzott el a jobb oldalon, átadását Poór kapta, ő Vargát ugratta ki, aki szép gólt lőtt. 1-0. A 20. percben Ettig szögletéből -Poór látványos fejessel küldte a labdát a léc alá. 2-0. A 48. percben 11-eshez jutottak a szek­szárdiak, a büntetőt- Lipovszky a bal sarok mellé ’vágta. A 76. percben Lerch egyéni akció végén a felső lécre lőtte a labdát. A következő percben Veress gólját les címén ér* vénytelenítette a játékvezető. A 89. percben Lerch beadását Óbendorf fejelte a hálóba. 3-0. Az erős szél­ben nem alakulhatott ki színvonalas játék. A hazaiak mezőnyfölényüket gólokra váltották. Jók: Poór, Veress, Fiath, illetve Debreczeni. Nagymányok—Nagydorog 2-0 (1-0). Nagymányok, 400 néző. V: Fodor. Nagymányok: Oláh — Ecker, Né­meth, Gungl, Vorgrümler, Foglszin- ger, Lemle, Beke, Tóth, Csordás, Sándor. Csere: Antal. Edző: Guth András. Nagydorog: Balogh —Gan­géi, Éger, Harsányi, Bányai, Honti, Kirchner, Kulcsár, Nagy, Sörös, Mik­lós. Csere: Virág. Edző: ifjú Csil­lén Gyula. A 17. percben Foglszinger 25 méteres lövése a jobb oldali ka­pufa belső lapjáról vágódott a háló­ba. 1-0. A 35. percben Gungl egyé­ni akcióval sorra cselezte ki a ven­dégek védőit, a lövés pillanatában Éger szögletre mentett. Az 52. perc­ben Beke került jó helyzetbe, de lö­vése messze elkerülte Balogh kapu­ját. A 64. percben Tóth lepasszolta a labdát a kaputól 40 méterre álló Némethnek, a hátvéd lövése a bal oldali léc tövénél utat talált a háló­ba. 2-0. A mezőnyben tetszetősen adogató vendégcsapat ellen jobb helyzetkihasználásával nyert Nagy­mányok. Jók: Gungl, Csordás, Sán­dor, illetve Éger, Harsányi, Miklós. Tengelic—Tamási MEDOSZ 1-1 (0-0). Tengelic, 350 néző. V: Szabó A. Tengelic: Bálint — Világh, Nagy, Óberlender II., Barabás, Hosnyánsz- ky, Rikkers, Tóth, Horváth, Éberling, ^Óberlender I. Csere: Kaszpari. Ed­ző: Palatinusz János. Tamási: Ba- nász — Agócs II., Agócs I., Csiszár, Hirt, Bóta, Horváth I., Rözenberger, Bíró, Varga, Horváth II. Csere-: Rab, Vaszari. Edző: Csik Gyula. A 8. perc­ben Bíró átadásával Rözenberger húzott kapura, előle Nagy az utolsó pillanatban mentett. A 16. percben Éberlinget lerántották, Rikkers nagy erejű szabadrúgását Banász hárítot­ta. A 22. percben Bíró éles szögből leadott lövését védte Bálint. A 49. percben Horváth fejesét jó érzékkel mentette Banász. A 70. percben egy előrevágott labdát Banász elvétett, Horváth közelről nem hibázott. 1-0. A 84. percben Vaszari 15 méteres lö­vése a kapufáról vágódott a háló­ba. 1-1. Helyzetei alapján Tengelic közelebb állt a győzelemhez. Jók: Világh, Nagy, Éberling, illetve Ba­nász. Aparhant—Tevel 3-1 (0-0). Apar­hant, 500 néző. V: Köő. Aparhant: Szulics — Cseke, Wáger, Juhász, Heidecker II., Gáspár, Heidecker I., Kulcsár, Kiss, Túrós, László. Csere: Firkó, Flaskár. Edző: Dormány László. Tevel: Sass — Nagy I., Bíró, Illés 1., Szőcs, Nagy II., Szentes, Szabó, Illés II., Antal, Kerekes. Csere: Csa­ba. Edző: Kozma József. A 73. perc­ben Illés I. kiállítva. Gólszerzők: László, Firkó, Túrós, illetve Szentes. Jók: Túrós, Juhász, Heidecker II., illetve Sass. Kisdorog—Pincehely 1-0 (1-0). Kis- dorog, 300 néző: V: Szinger. Kis­dorog: Stölkler — Berning, Nier, Genzler, Domokos, Győrfi, Klein, Brunner, Gál, Hosnyánszky, Kniesz. Csere: Bőhm I., Bőhm II. Edző: Lo- sonczi István. Pincehely: Takács — Miklós, Kántor, Katona II., Juhász 1., Katona I., Juhász III., Fodor, Petki, Varga, Németh. Csere: Ger- geJy. Edző: Bükkösi András. A 85. percben Petki 11-esét Stölkler kivéd­te. Gólszerző: Hosnyánszky. Jók: Nier, illetve Kántor, Petki. Dombóvári MSC—Bátaszék 1-0 (1-0). Bátaszék, 400 néző. V: Beck. DMSC: Foki — Lakos, Horváth, Vi­da, Csatári, Tóthbagi, Magyar, Nagy, Lamm, Németh, Porcsa. Csere: En- gert, Fekete. Edző: Újvári Kálmán. Bátaszék: Pénzes — Varga II., Tóth I., Juhos, Varga I,, Lados, Kovács, Tóth II., Gyimesi, Holacsek, Vituska. Csere: Schmidt. Edző: Juhos László. Gólszerző:: Magyar. Jók: Horváth, Magyar, Porcsa, illetve a hazai együttesből senki. Paksi SE—Bonyhád 0-0. Paks, 700 néző. V: Dravecz. Paks: Féhr — Ha­noi, Kovács, Kalmár, Vayer, Lambert, Rácz, Somodi, Porga, Vábró, Pesti. Csere: Sóthy, Wolf. Edző: Bányai Lajos. Bonyhád: Mgcska — Mészá­ros, Máté, Gecző I., Gecző II., Hei- decker, Bús, Bulla, Pfeifer, György, Zircher. Csere: Tamás. Edző: Wág- ner József. Jók: Porga, Rácz, illet­ve a bonyhádi csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel. Bogyiszlő—Fadd .3-3 (1-2). Bo­gyiszló, 600 néző. V: May. Bogyiszlő: Erős — Nagy, Fajt, Liszkai, Bogda- novics, Györgye, Boros, Dobos, Haj­dú, Kubatov, Bajusz I. Csere: Sze­keres, Csötönyi. Edző: Török Bálint. Fadd: Soponyai — Józsa, Szűcs, Horváth, Papp, Oláh, Takács I., Takács II., Vörös, Lampek, H. Szabó. Csere: Pesti. Edző: Slosszár István. Gólszerzők: Dobos 2, Hajdú, illetve H. Szabó, Lampek, Vörös. Jók: Do­bos, Hajdú, illetve Horváth, Szűcs, Vörös. A hét 11-e Banász (Tamási M.) Mészáros Nier Horváth Gungl (Bonyhád) (Kisdorog) (DMSC) (Nagymányok) Veress Magyar Poór (TÁÉV SK) (DMSC) (TÁÉV SK) Csordás Túrós Porcsa (Nagymányok) (Aparhant) (DMSC) Tartalékcsapat: Mucska (Bonyhád) — Világh (Tengelic), Szűcs (Fadd), Debreceni (Dunaszentgyörgy), Kántor (Pin­cehely), Éger (Nagydorog), Fiath (TÁÉV SK), Heidecker II. (Aparhant), Rácz (Paks), Porga (Paks), Bulla (Bony­hád.) A hét játékvezetője: Beck Ferenc (Szekszárd). Asztalitenisz Kettős tolnai siker A Budapesti Asztalitenisz Szövetség és a Bp. Spartacus felszabadulási emlékverse­nyén, amely egyben I. osz­tályú ranglistaverseny is volt az egyéni számokban kilenc­venötén álltak asztalokhoz a Szentkirályi utcai torna- csarnokban. Megyénk szí­neit a Tolnai VL kilenc spor­tolója képviselte — sikerrel. A női egyéniben kirobbanó formában játszott Bolvári Ildikó, aki valamennyi el­lenfelét 3-0-ra győzte le. Az első fordulóban Szeiler (Bp. Spartacus), a másodikban Molnár (MÉMTE), aztán Fa­ragó (Bp. Spartacus), majd Urbán Edit (BSE) ellen dia­dalmaskodott. Az. egyéni döntőjében pedig Csik Már­tát, a 31. sz. Építők verseny­zőjét győzte magabiztos já­tékkal. A jelenlévő szakem­berek egyöntetű véleménye alapján Bolvári megérde­melten szerezte meg az aranyérmet. Balogh Ilona a legjobb négy közé jutásáért • vesz­tett 3-1 arányban a Bizót 3-2-re verő Kuchár (Statisz­tika) ellen. Balogh érthetet­lenül idegesen versenyzett, fokozatosan elveszti önbizal­mát. A válogatottság meg­őrzése érdekében sürgősen változtatni kell felfogásán, mielőbb le kell szoknia a teátrális viselkedésről. Kel­lemes meglepetés volt Vi­szont Kiss Anikó iátéka, aki a 16 közé jutásért játszott mérkőzésen esett ki Tihanyi (BSE) ellen. Női párosban fölényes tol­nai győzelem született. A Balogh, Bolvári I. páros végső sikeréhez egy pillana­tig sem fért kétség, a dön­tőben 3-1-re nyertek a Kis­házi, Bogyó (Statisztika) páros ellen. A Bolvári Kata­lin, Kiss Anikó páros a do­bogós helyezésért vívott ta- találkozón vésztett 2-0-ról 3-2-re az Urbán, Fazekas (Statisztika) kettőstől. ______ B ajnoki táblázatok NB II.: 1. Kaposvár 27 18 6 3 65-16 42 2. Haladás 27 17 4 6 89-27 38 3. Ajkai ALu. 27*13 7 7 42-31 33 4. Sabaria 27 12 9 6 40-30 33 5. Komló 27 11 9 7 36-30 31 6. Mohács-V. 27 13 4 10 37-27 30 7. Olajb. 27 12 6 9 44-36 30 8. Szekszárd 27 10 9 8 30-21 29 9. Sopron 27 10 8 9 32-31 28 10. MÁV DAC 27 10 7 10 31-32 27 11. Bauxitb. 27 10 5 12 32-38 25 112. Bábolna 27 0 7 11 34-41 25 13. Bakony V. 27 11 2 14 30-39 24 14. Várpalota 27 9 5 13 33-45 23 15. MÁV NTE 27 6 10 11 28-35- 22 16. Dorog 27 9 4 14 37-46 22 17. KOMÉP 27 8 6 13 31-48 22 18. Pét 27 6 10 11 10-40 22 lö. Győri D. 27 5 11 11 28-40 21 20. Körmend 27 5 3 19 24-69 13 Megyebajnokság: Felnőttek: 1. Tamási M. 2. Dombóvár 3. Tjevel 4. Bonyhád 5. TAEV SK 6. Kisdorog 7. Paksi SE 8. D.-szenitgy. 9. Pincehely 10. N.-mányok 11. Aparhant 12. Bátaszék 13. Fadd 14. Nagydorog 15. Tengelic 16. Bogyiszlő 20 13 5 2 50-21 31 20 11 6 3 42-22 28 20 13 1 6 45-25 27 20 11 4 5 28-20 26 20 10 5 5 34-17'25 20 10 4 6 30-2lf 24 20' 10 3 7 49-31 23 20 10 3 7 39-32 23 20 9 5 6 34-27 23 20 6 6 8 31-33 18 20 6 3 11 32-41 15 20' 6 3 II 30-47 15 20 4 5 11 30-56 13 20 3 4 13 19-43 10 20 4 2 14 28-57 10 20 3 3 14 18-47 9 Ifjúságiak: 1. Nagydorog 2. Dombóvár 3. Sz. Sporti. 4. Paks 5. Aparhant 6. Tamási M. 7. Bátasz. (x) 8. Kisdorog 9. Tevel 10. Bogyiszlő 11. Tengelic 12. D.-szentgy. 13. N.-mányok 14. Pincehely 16. Bonyhád 16. Fadd 20 15 4 1 66-14 34 20 15 3 2 75-19 33 20 13 4 3 43-14 30 20 11 6 3 56-13 28 20 10 3 7 32-29 23 20 9 5 6 21-19 23 20 13 1 6 51-28 19 20 9 1 10 40-37 19 20 8 3 9 45-44 19 20 5 5 10 23-53 15 20 5 5 10 18-48 16 20 5 4 11 33-39 14 20 6 2 12 34-51 14 20 6 2 '1(2 43-65 14 20 2 2 16 15-64 6 20 3 — 17 17-75 6 Megjegyzés: x = 8 büntető­pont levonva. A lapunk • mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László, Mercsényi Gyula, Kovács Pé­ter, Kosztolányi Lajos, Zerza József, Tóth Gyula, Lerch Bé­la, Orbán Lajos, Soós István, Szabó László. A sportoldala­kat összeállította: Nyakas István rovatvezető. \ Három dunaszentgyörgyi védő között Poór gólt fejelt A DMSC két kulcsembere. Középen Nagy Béla, jobbról Horváth József Újvári Kálmán edzővel.