Tolna Megyei Népújság, 1980. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-15 / 87. szám

6 NÉPÚJSÁG 1980. április 15. A dombóvári városi, város környéki férfi asztalitenisz­bajnokság állása: 1. Döbrö- köz 6, 2. Szakcs 6, 3. Csibrák 2, 4—5. D. Vasas és DVSE II. 2—2, 6. Dalmand II. 2, 7. D. Kórház 2, 8. KIPSZER 2, 9— 10. Kurd ás DVSE I. 0 pont­tal. * A paksi járási asztalite­nisz-szövetség versenyt ren­dezett. Eredmények. Egyéni­ben: 1. Madaras József (Bölcske), 2. Győrfi Győző (Gerjen), 3. Szabó Szilárd (Bölcske), 4. Katz Gyula (Bölcske), 5. Styanszny László (Dunaszentgyörgy), 6. Peterdi István (Paks). Páros­ban: l. Madaras—Szabó (Bölcske), 2. Peterdi—Plesz- kán (Paks—Gerjen), 3. Haász —Kovács (Kajdacs), 4. Győr­fi—Szentprónai (Gerjen), 5. Csikai—Katz (Németkér— D.-szentgyörgy), 6. Styaszny —Krizák (Dunaszentgyörgy). * Április 20-án, 10 órakor a paksi sporttelepen kerül sor a paksi járás ifjúsági atléti­kai seregszemléjére. * A bonyhádi járásban meg­kezdődött t az asztalitenisz­csapatbajnokság. A követke­ző négy vasárnap mérkőzé­sei. Április 20: Kakasd I.— Tevel, Kisvejke—Grábóc, Kisdorog—Kakasd II. Ápri­lis 27: Tevel—Kisdorog, Ka­kasd II.—Kisvejke, Grábóc —Kakasd I. Május 4.: Ka­kasd II.—Kakasd I., Kisdo­rog—Kisvejke, Tevel—Grá­bóc. Május 11: Kisvejke— Kakasd I., Kisdorog—Grá­bóc, Kakasd II.—Tevel. * Asztalitenisz NB II.: Szek­szárdi Spartacus—Kaposplast 11-5. Schäffler 4, Haán 3, Mack és Kelemén 2—2 győ­zelemmel. ♦ A teke vidékbajnokságon, mely Pécsen volt, Molnárné (TÁÉV SK) az egyéni ver­seny során, az erős mezőny­ben a 4. helyet szerezte meg. * Április 20-án, vasárnap a Boglárlelle—Kaposvári Va­sas rangadót a Szinger—Far­kas—Kiss I. Tolna megyei hármas vezeti. Ugyanezen a napon Somogy megyéből ér­kező három játékvezető mű­ködik a Tamási—Bátaszék mérkőzésen. * Dombóváron, a városi sportfelügyelőség úszótanfo­lyamot rendez nők részére. Heti két alkalommal délután 5-től fél 7-ig tart az úszóok­tatás. Részletes felvilágosí­tást a dombóvári sportfel­ügyelőség ad. Telefon: 10-42. Asztalitenisz NB I Tolnai VL-MÁV TI 24-1 zés kezdete előtt mintha megszimatolta volna a kö­zelgő „vészt”, ennyit mon­dott: „Tekintettel az ellen­félre, már négy-öt győzelem­mel is elégedett lennék”. A hazaiaknál egyébként Bízó taktikai okokból kimaradt, helyébe a támadó felfogás­ban játszó Bolvári Katalin lépett. A tolnaiak 5-0-ás vezetésénél szerezték a vendégek egyet­len győzelmüket. Ekkor Bol­vári Kati játszott Balaton el­len. A harmadik szettre ma­radt a döntés, melyben Ba­laton már 16-8-ra elhúzott. Kati még egy nagy bravúrral befogta, de ellenfele újítani tudott és nyert. A többi el­lenfelének azonban ő sem kegyelmezett. Lelkes játékát nagy tapssal jutalmazta a közönség, szintúgy a csapat imponáló 24-1-es végső győ­zelmét. Pontszerzők: Balogh 5, Bolvári 5, Kiss 5, Dudás 5, Bolvári II. 4, illetve Balaton 1. A győztes tolnai csapat (balról jobbra): Bolvári Il­dikó, Dudás Ibolya, Kiss Anikó, Balogh Ilona, Bol­vári Katalin. A tolnai asztaliteniszezők eddigi legnagyobb fegyver­ténye kétségtelen, a BEK- döntőbe jutás volt, de emel­lett számtalanszor megízlel­ték a siker örömét más ver­senyeken is. Az NB I. tava­szi harmadik fordulójában, első hazai mérkőzésükön is gyarapították a lányok sike­reik számát. Félreértés ne essék, nem a győzelem tá­nyéré gondolunk, hisz tolnai berkekben egy hazai győze­lem már megszokott jelen­ség. Ennek aránya azonban ez idáig példátlan volt a csa­pat NB I-es szereplése so­rán. Ez a legnagyobb ará­nyú győzelem a Budapesti MÁV TI ellen született. Az eredmény azt sugallja, hogy ebben a fordulóban egy igen gyenge játékerőt képvi­selő együttes látogatott Tol­nára. Nem egészen erről van szó. A régóta az élvonalban szereplő budapesti kö­zépcsapat egy sziporkázóan játszó tolnai együttessel állt szemben. Pakő Sándor, a vendégek mestere a mérkő­Egyszerre három asztalon folyt a játék. Balról: Bolvári II., Bolvári I„ Balogh. Kiss Anikó (jobbról) öt győzelemmel járult csapata sikeréhez A Hollandia Kerkradéban megrendezett nagyszabású nemzetközi cselgáncsverse­nyen a 95 kg-os kategóriá­ban Szepesi harmadik helyen végzett, bronzérmet szer­zett. * * Az NSZK-beli Heiden- heimben a párbajtőr csa­pat Európa-kupa után a részvevők egyéni versenyen indultak. A győzelmet — meglepetésre — a svéd Har- menberg szerezte meg a szovjet Abuhatmetov és a nyugatnémet Pusch előtt. A magyar Takács nyolcadik lett. * • A Portisch—Szpasszkij sakk-világbajnoki jelölti ne­gyeddöntő vasárnap függő­ben maradt hatodik játszmá­ja a folytatásban döntetle­nül végződött. A Mexikóban zajló eseményen ez alka- lammal Portisch vezette a fehér bábukat, s az 55. lé­pésben ajánlotta a játszmát döntetlenre, amelyet a szov­jet nemzetközi nagymester elfogadott. A találkozón pil­lanatnyilag Porticsh 3,5-2,5 arányban vezet. FORSSA: A női kosárlabda EB-se- lejtező csoportjának utolsó mérkőzésén Finnország 94- 59 (52-30) arányban legyőzte Belgiumot. A csoportból a % győztes finnek és a második helyen végzett belgák jutot­tak a szeptemberi jugoszlá­viai EB tizenkettes mezőnyé­be. LODZ Férfisakkverseny kezdő­dött. Az első fordulóban Fa­ragó Iván döntetlent játszott a Finn Rästeval, míg Lukács a lengyel Adamskyval szem­ben szerzett fél pontot. VARSÓ Ifjúsági válogatottak súly­emelő viadalán a lengyelek 8-1 arányban legyőzték Ma­gyarországot. A magyar­együttes egyetlen győzelmét a 11 kg fölötti súlycsoportban Balázs szerezte 342,5 (162,5 205) kg-mal. Kosárlabda NB II Négy mérkőzés - három győzelem Bálind József (Dombóvár) Megyénk négy NB Il-es csapata közül három győzött a hét végi mérkőzésén. A Bá- taszéki Sz. VSE a Pét ellen 59-57 arányban nyert. A Dombóvári VSE — Bátaszék- hez hasonlóan szabadtéri pá­lyán — a Zalatej ellen 92-69 arányban bizonyult jobbnak. A Bonyhádi Botond női csa­pata a pétieket győzte le 74:65 arányban. A Szekszárdi Dó­zsa férficsapata a Győri KTMF ellen maradt alul 90:66 arányban. A Dombóvári VSE—Zalatej 92-69 (44-32). Dombóvár, sza­badtéri pálya, 300 néző. Erdő- si Lajos edző ezúttal a kö­vetkezőket szerepeltette: Ács 128), Kollár (15), Tamási (8), Ruzicska (12), Meszler (7). Csere: Haraszti (5), Bálind (15), Tölgyes (2). Sorrendben ez volt a dombóváriak tizedik mérkőzése a tavaszi idényben de hazai pályán az első. Nagy érdeklődés kísérte a találko­zót, ahol nem jelentett külö­nösebb feladatot a vasutasok­nak a táblázat alján lévő Za­latej ellen a győzelem meg­szerzése. Kitűnt: Ács, Bálind és Meszler. Bátaszéki Sz. VSE—Pét 59-57 (26-28). Viszonylag so­kan, mintegy százötvenen voltak kíváncsiak az első ha­zai mérkőzésre. Bátaszék: Bo- vánovics (18), Bánhídi (14), Petritt (14), Illyés (8), Piszá- rovics (—). Csere: Kancsár (4), Csátaljai (1), Gráma (—), Gaszner (—), Zágonyi (—). A két csapat zónavédekezéssel játszott. A 18. percben 24-20- ra vezetett a Bátaszék, de két perc alatt a pétiek két pont­tal vezettek. A második félidő nagy küzdelmet hozott, egyik csapat sem jutott jelentős előnyhöz. A vendégek első­sorban jobb centerjátékuk ré­vén szerezték pontjaikat. A 18. percben 53-53, a 19.-ben 57-57 volt az eredmény. Be­fejezés előtt három másod­perccel Bánhídi távoli dobá­sa döntötte el a mérkőzést. Jók: Petritt, Bánhídi és Ily- lyés. Bonyhádi Botond—Pét 74-65 (41-27). Bonyhád, 100 néző. Vezette: Tárnok, Oláh. Bonyhád: Eszterbauer (10), Fetzer (15), Jankovics (19), Falvai (10), Erb (8). Csere: Csuka (4), Bálint (4), Mikus (—), Deixler (—). A hazaiak sérülés miatt nélkülözni kényszerültek Vanyát és Há- gent. Lelkes játékukkal azon­ban így is megérdemelt, biz­tos győzelmet szereztek. Jan­kovics ponterőssége külön di­csérhető. Győri KTMF—Sz. Dózsa 90-66 (44-33). Sz. Dózsa: dr. Zsoldos (20), Losoncz (10), dr. Fenyőházi (2), Ruttkay (14), Papp (—). Csere: Jégh (2), Mészáros (7), Ulrich (9), Blesz (—), Sólyomvári (2). Az első hat percben ki­egyensúlyozott volt a játék. Több játékvezetői tévedést követően dobáshoz jutottak a győriek, melyeket biztosan értékesítettek. Részint ennek oka, hogy a szekszárdiak ide­gesen, kapkodva játszottak, ennek ellenére az első félidő­ben tötbbször sikerült megkö­zelíteniük a hazaiakat. A má­sodik félidőben azonban a győriek elhúztak és biztosan nyertek. A szekszárdi csapat­ból Ulrich, dr. Zsoldos és Ruttkay játéka dicsérhető. Kosárlabda Felszabadulási Kupa Sz. Dózsa-PVSK 88-54 (42-26) Szekszárd, 200 néző. V.: Weidinger, Faidt. Szekszárdi Dózsa: Harsányi (33), Varga (28), Bacsa (10), Várkonyi (5), Palotás (4). Csere: Támer (6) , Pártos (2), Somogyvári (—). Edző: Tapodi László. Pécsi VSK: Csankó (6), Gö­dör (12), Bundászné (10), Szabóné (2), Sztojkovies (—). Csere: Horváth (2), Padragi (7) , Tölgyesné (6), Mészáros (7), Baranyai (2). Edző: Hor­váth Imre. Az első negyed elején mindkét csapat kap­kodva játszott, a 4. percben 4-4 volt az állás. Ezután fo­kozatosan belelendült a Dó­zsa és a 7. percben 15-6-ra, majd a negyed végén 22-12- re elhúzott. A második ne­gyed első három percében változatos játék folyt, több helyzet maradt ki mindkét palánknál. Az 5. percben 32-16-os hazai vezetésnél Pa­lotás helyett Támert cserélte be Tapodi edző. A 9. percben 38-22-nél viszont Vargát váltotta fel Palotás. Roha­mozott a hazai gárda és fél­időig 16 pontos előnyt szer­zett. Szünet után Várkonyi he­lyén Pártos kezdett. Ez a negyed egyértelműen Harsá- nyi perceit hozta, aki szinte minden helyzetből remekül dobott, tetemes előnyhöz jut­tatva ezáltal csapatát. A harmadik negyed végén 63- 37 volt a találkozó állása. Az utolsó tíz percben So­mogyvári is játéklehetőséget kapott, irányító szerepkörben jól mutatkozott be. Mindjárt a negyed elején 30 pontra nőtt a dózsások előnye: 67- 37 volt az állás. Jól játszott a szekszárdi gárda, ügyes kombinációikkal az NB I. tavaly őszi hajráját idézték. A PVSK edzője 71-44-es ál­lásnál időt kért, ettől kezdve a hazai csapatot teljes egé­szében az ifisták alkották. Könnyed, ponterős játékkal magabiztosan nyerte máso­dik kupamérkőzését a Dózsa együttese. Kaposvárott meghívásos út- versenyt rendeztek, melyen 110 résztvevő lépett szőnyeg­re. A népes mezőnyben kitű­nően helytálltak a Dombóvári VSE fiataljai, akik négy első, öt második és egy harmadik helyezést szereztek. A dombóváriak eredmé­nyei: 29 kg-ban: ...2. Végh. 32 kg: ...2. Bubori. 35 kg: ... 2. Bakurecz. 38 kg: 1. Ne­mes, 2. Bödő. 41 kg: 1. Búzás. 45 kg: 1. Vodli. 49 kg: ...2. Bolha. Nehézsúly: 1. Berta» ... 3. Kiss Szabó.