Tolna Megyei Népújság, 1980. március (30. évfolyam, 51-76. szám)

1980-03-04 / 53. szám

\ 1980. március 4. NÉPÚJSÁG 5 Figyelemre méltó magyar sikert hozott a norvégiai Skienben rendezett Peer Gynt nemzetközi kötöttfogá­sú birkózóverseny. Hegedűs Csaba tanítványai öt első, három második, és egy har­madik helyet szereztek, nyolc ország 117 versenyzője közül. A győztesek: 48 kg: Ando- nev (bolgár), 52 kg: Rácz Lajos, 57 kg: Lundbáck (véd), 62 kg: Tóth István, 68 kg: Gaál Károly, 74 kg: Kocsis Ferenc, 82 kg: Claes- son (svéd). 90 kg: Növényi Norbert, 100 kg: Dimitrov (bolgár). Nehézsúly: Jelha- nyimov (szovjet). * Velencében 15 ország 150 tőrőzője lépett pástra a város kupájáért rendezett nemzet­közi versenyen. A győzelmet a szovjet Vlagyimir Szmir- nov szerezte meg, a magyar Szelei a döntőbe jutott és ha­todik lett. MOUNT ST. ANNE A női óriás műlesikló Vi­lág-kupaversenyt a svájci Nadig nyerte, az összetett­ben a liechtensteini Venzel vezet az osztrák Moser-Pröll előtt. Eredmények: 1. Nadig (svájci) 2:48,75, 2. Epple (nyugatnémet) 2:50,89, 3. Wenzel (liechtensteini) 2:50,98. Állás: 1. Wenzel 303, 2. Moser-Pröll 256, 3. Nadig 221. POZSONY Kuba női kosárlabda-válo­gatottja barátságos mérkőzé­sen 64-39 (33-19) arányban győzött Csehszlovákia ellen. PRAGA A férfi kézidlabda KEK elődöntőjében a Dukla Prá­ga csak nagy küzdelemben 18-17 (10-7) arányban győ­zött a nyugatnémet TV Grosswallstadt ellen. SINGAPORE Az olimpiai labdarúgó­selejtezők ázsiai harmadik csoportjában Kína és a Ko­reai NDK csapata 1-1 arány­ban mérkőzött. SAPPORO A finn Yliantilla a máso­dik síugróversenyt is meg­nyerte, két nap alatt, ezút­tal 108, 105 méteres ugrások­kal. HEERENVEEN Nagy meglepetéssel végző­dött a gyorskorcsolyázó vi­lágbajnokság, ugyanis az összetett olimpiai bajnok amerikai Heiden csak a 2. helyen végzett. A záró ver­senyszám és az összetett részletes eredményei: 10 000 m: 1. Woods (ame­rikai 15:02,39, 2. Tveter (nor­vég) 15:07,83, 3. Ljoskin (szovjet) 15:14,58, 4. Mar­csuk (szovjet) 15:18,65, 5. Sjöbrend (norvég) 15:23,86, 6. Heiden (amerikai) 15:24,65, ...9. Van Der Duim (holland) 15:27,94. összetett világbajnok: 1. Hilbert Van Der Duim 171,747, 2. Heiden 171,879, 3. Oxholm (norvég) 172,331, 4. Sjöbrend 173,270, 5. Stenshjemmet (norvég) 173,694, 6. Tveter (norvég) 173,708. HANNOVER A kínai asztaliteniszezők újabb mérkőzésükön 5:3-ra nyertek az NSZK férfi- és 3:0-ra a női csapata ellen. Labdarúgó NB II Komló—Szekszárdi Dózsa l-l (1-0) Komló, 1000 néző. V.: Föld­vári. Komlói Bányász: Bien — Kelemen, Kovács, Tresch, Barta — Bányász (Mód a 73. percben), Hohmann, Róth — Radics (Hegyi a 67. percben), Stemler, Tóth. Megbízott ed­ző: Szám Frigyes. Szekszár­di Dózsa: Pólyák — Varga, Szlovák, Orosz, Somodi — Weitner (Walter a 46. perc­ben), Tóth, Adorján — Pö- löskei, Bonnyai, Koroknai (Páli a 75.' percben). Edző: Magasházi József. Kezdés után Bányász élesen kapu elé lőtt labdáját Pólyák merész előrevetődéssel szerezte meg a berobbanó Tóth elől. A 4_ percben Tóth húzott el a bal oldalon, beadását Stem­ler senkitől sem zavartatva három méterről kapu mellé fejelte. Egy perccel később a szekszárdi Tóth átadását Pölöskei két védő között le­kezelte a 16-oson belül, de a lövés pillanatában Kovács becsúszva szerelte. A 10. percben Adorján bal oldali szabadrúgása Orosz elé ke­rült, aki két csel után Tóth elé gurította a labdát, a kö­zéppályás 16 méterről kapu fölé lőtte. Két perc múlva Adorján 25 méteres szabad­rúgását Bien szögletre ütöt­te. A 17. percben Kelemen 35 méterről, szabadrúgásból ívelte kapu elé a labdát, a magasra feliugró Róth éíles fejese a.jobb oldali léc élé­ről a bal alsó sarokba vágó­dott. 1-0. Kezdés után Varga rövid átadását Tóth elcsíp­te, jól ugratta ki Radicsot, aki a kifutó Pólyák mellett 13 méterről kapu mellé lőtt. A 21 percben Weitner rossz átadását Stemler csípte el, lövését Szlovák a gólvonal­ról vágta a mezőnybe. A 32. percben Hohmann szögletét Pólyák kiöklözte, Bartha a 16-osról alig lőtt mellé. A 40. percben Adorján lövése csúszott el a léc fölött, majd a 43. percben Hohmann lövé­sét hárította Pólyák. Szünet után az 50. perc- pen Kelemen jobb oldali szabadrúgását Róth fejjel csúsztatta kapura, Pólyák vetődve hárított. Az 57. perc­ben Adorján 25 méteres sza­badrúgása a jobb oldali ka­pufa éléről a hálóba vágó­dott. 1-1. A 60. percben Bá­nyász beadását Stemler tíz méterről kapura lőtte, Pólyák nagy bravúrral mentett. El­lentámadás végén Adorján beadását Tóth lőtte meg nagy erővel, ezúttal Bien vé­dett óriási bravúrral. A 66. percben Tóth bad oldtali be­adását Stemler fejelte kapu­ra, Pólyák ritkán látható bravúrral kiütötte a labdát. A hátralévő percekben erő­sen szorongatott a Komló, de a Dózsa védelme jól rombolt. Kitűnő időben, de mély talajú pályán nagy iramú, változatos küzdelmet vívott a két szomszédvár. Mindkét kapu gyakran került veszély­be, a kapusok bizonyíthat­ták képességeiket. A talál­kozó összképe alapján igaz­ságos pontosztozkodás tör­tént. A Dózsa csapatából Pó­lyák bizonyult a mezőny legjobbjának, rajta kívül Ko­roknai, Adorján, Tóth, Bony- nyai és Pölöskei teljesítmé­nye dicsérhető. Megyei labdarúgó-bajnokság Tovább nőtt a Tamási MEDOSZ előnye Vasárnap kezdetét vette a megyei labdarúgó-bajnok­ság tavaszi idénye. Az időjárás kedvező volt, sőt a legtöbb, pálya talaja megfelelt a követelményeknek. A jelekből ítélve a nézők is eléggé „kiéheztek” a labda­rúgásra, mert 3600-an állták körül a pályákat. Külön említést érdemel a paksi mérkőzés, ahol ezer néző volt. Térválasztás Nagymányokon. Ekkor még senki nem gon­dolta, hogy sima 3-0-ás nagymányoki győzelem születik. Az már csak természetes; meglepetések ezúttal is akad­tak. A Tamási MEDOSZ a Du­naszentgyörgy ellen csak a 89. percben szerzett góllal tudta biztosítani a győzelmet. Nagymányokon viszont a forduló „szenzációja” szüle­tett: a Dombóvári MSC-t 3-0 arányban legyőzték. A Paksi SE a Tévéit 3-2-re győzte le. Bár helyzete több volt a paksi csapatnak, mint a tevelieknek, a győzelmet jelentő gólt mégis csak bün­tetőből tudták megszerezni. A Kisdorog—Aparhant ta­lálkozó gól nélküli döntetlent hozott. Befejezés előtt tíz perccel Aparhant megszerez­hette volna a győzelmet, de a büntetőt Cseke elhibázta. Szekszárdon a TÁÉV SK 3-0 arányban, simán nyert Fád­dal szemben. Nagydorogon 0-0-ás félidő után a vendég pincehelyi gárda 2-0-ás győ­zelmet szerzett. Bátán öt­száz néző előtt került sor a Bátaszék—Bogyiszló mérkő­zésre, mely 1-0-ás bátaszéki győzelemmel fejeződött be. Tengelicen a bonyhádiak nem sokkal a befejezés előtt, ha szerencsés körülmények között is, de megszerezték a két pontot 1-0-ás eredmény­nyel. A bajnoki táblázaton a Tamási MEDOSZ előnye négy pontrá nőtt, de több helycsere is történt: a TÁÉV lett a második, a Tevel a harmadik és a Dombóvár a negyedik. Kiesés szempont­jából a Bogyiszló és a Ten- gelic áll legrosszabbul, bár a nagydorogi és a bátaszéki csapat sem érezheti magát biztonságban. Az ifjúsági táblázaton a dombóváriak állnak az élen, de a második helyezett Nagydorognak ugyanannyi pontja van, csak egy árnya­lattal rosszabb a gólkülönb­sége. Tamási MEDOSZ—Duna- szentgyörgy 2-1 (1-0). For- nád, 500 néző. V: Beck. Ta­mási: Banász —- Agócs II.. Agócs I., Grósz, Hirt, Bóta, Horváth II., Rab, Bíró, Var­ga, Vaszari. Csere: Rozen- berger. Edző: Csik Gyula. Dunaszentgyörgy: Pukli I — Lencsés, Pukli III, Debrece­ni, Pál, Horváth, Kertész, Németh, Varga, Nagy, Far­kas. Csere: Muck, Kern. Ed­ző: Márkus József. A 18. percben Bóta átadását Vasza­ri az ötösről kapu mellé lőt­te. A 28. percben Bóta lövé­sénél már verve volt Pukli I., a labda túljutott rajta, de az egyik védőnek sikerült menteni a gólvonalon. A 30. percben Bíró buktatásáért megítélt 11-est maga a „sér­tett” végezte el és nem hi­bázott. 1-0. A második fél­idő a vendégek támadásaival kezdődött, ami a 61. percben hibából Varga egyenlített. 1-1. A 72. percben Vaszari az üres kapuba sem tudott betalálni. A 89. percben Hirt átadását Vaszari nyolc mé­terről lőtte a hálóba. 2-1. A találkozó nagy részében a hazaiak kezdeményeztek többet, de a kihagyott hely­zetek majdnem megbosszul­ták magukat. Jók: Agócs I., Agócs II., Hirt, Bíró, Grósz, illetve Pukli I., Pál, Nagv. Nagymányok—Dombóvári MSC 3-0 (2-0). Nagymányok, 500 néző. V: Varga. Nagy­mányok: Balogh — Ecker, Németh, Lemle, Gungl, Fogl- szinger, Szőcs, Sándor, Tóth, Barabás, Csordás. Csereie­ké, Antal. Edző: Guth And­rás. DMSC: Foki — Lakos, Vida, Horváth, Csatári, Tóthbagi, Nagy, Banai, Né­meth, Lamm, Porcsa. Csere: Magyar, Sziber. Edző: Újvári Kálmán. A 11. percben Csor­dás bal oldali beadását Tóth a 16-oson lekezelte és a ki­futó Foki mellett a jobb alsó sarokba lőtte. 1-0. A 30. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak Foki kapujától húsz méterre. Németh nagy erejű lövése Tóth elé per­dült, aki közelről nem hibá­zott. 2-0. A 78. percben Ba­rabás cselsorozat után a ve­tődő Foki mellett beállítot­ta a végeredményt. A 84. percben Nagy 11-esét Balogh szögletre ütötte. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a kapu előtti határozottság döntött a hazaiak javára. Jók: Balogh, Németh. Ecker, Csordás, Tóth, míg a ven­dégcsapat edzője senkit sem nevezett meg. Paksi SE—Tevel 3-2 (2-2). Paks, 1000 néző. V: Sebes­tyén. Paks: Féhr — Hanoi, Kovács, Kalmár, Vayer, Ben- csik, Sóthy, Ódor, Somodi, Porga, Bese. Csere: Mikola, Vábró. Edző: Bányai Lajos. Tevel: Sass — Nagy I„ Bí­ró, Illés I., Benkő, Éppel, Nagy II., Szentes, Illés II., Kerekes, Antal. Edző: Koz­ma József. A 4. percben Ódor kiugrott a védők közül, beadását Bencsik Somodi elé pörgette, aki 10 méterről nem hibázott. 1-0. A 10. perc­ben Kovács elvétette a lab­dát, Illés II. rácsapott és az üres kapuba nyeste. 1-1. A 18. percben Sóthy szögletét röviden mentették a védők, Porga kapásból a jobb felső sarokba lőtte. 2-1. A 21. percben jobb oldali szabad­rúgás végén a védők hibáját Antal használta ki. 2-2. A 64. percben Porgát buktat­ták a védők a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Vayer ér­tékesítette. 3-2. Izgalmas, jó iramú mérkőzés. Helyzetei alapján nagyobb különbség­gel is nyerhetett volna a paksi gárda. Jók: Sóthy, Kal­már, Hanoi, Porga, illetve Nagy I., Szentes, Bíró, Antal. Kisdorog—Aparhant 0-0. Kisdorog, 300 néző. V: Sza­bó I. Kisdorog: St'ölkler — Berning, Brunner, Genzler, Szabó, Nier, Kniesz, Domo­kos, Gál, Hosnyánszky, Klein. Csere: Bőhm I„ Bőhm II. Edző: Losonczi István. Apar­hant: Szulics — Cseke, Wä­ger, Juhász, Heidecker II., Gáspár, Túrós, Kulcsár, Kiss, Heidecker I„ Minker. Csere: László, Firkó. Edző: Dor- mány László. A 80. percben Cseke 11-est hibázott. Jók: Stölkler, Kniesz, Genzler, il­letve Minker, László, Juhász Wäger. TAÉV SK—Fadd 3-0 (1-0). Szekszárd, 300 néző. V: gólt eredményezett. Védelmi Stumpf. TÁÉV SK: Lipovsz- ky — Lerch, Kocsis, Fiath, Dékány, Veress, Anszló, Bo­ros, Micskó, Pápes, Poór. Csere: Bakó, Ettig. Edző: dr. Freppán Miklós. Fadd: So- ponyai — Józsa, Oláh, Hor­váth, Papp, Lampek, Klop- csik, Csapó, Takács, Vörös, H. Szabó. Csere: Pesti. Ed­ző: Slosszár István. Gólszer­zők: Poór 2, Veress. Jók: Kocsis, Poór, Veress, illetve Horváth, Vörös, H. Szabó. Pincehely—Nagydorog 2-0 (0-0). Nagydorog, 300 néző. V: Szabó A. Pincehely: Ta­kács — Kuvik, Hegedűs, Ka­tona II., Juhász I., Katona I., Kántor, Petki, Varga, Fo­dor, Németh. Edző: Bükkösi András. Nagydorog: Balogh — Harsányi, Bányai, Éger, Sörös, Kirchner, Kulcsár, Honti, Nagy, Miklós, Virág. Csere: Guttengéber, Keiner. Edző: ifj. Csilléri Gyula. Gól­szerzők: Varga, Petki. Jók: Hegedűs, Katona II., Varga, Németh, illetve Balogh, Sö­rös. Bátaszék—Bogyiszló 1-0 (0-0). Báta, 500 néző. V: László. Bátaszék: Szabó — Varga I., Tóth I., Juhos, Varga II., Pál, Tóth II., Me­zei, Kovács, Holacsek, La- dos. Csere: Vituska. Edző: Juhos László. Bogyiszló: Bencze — Nagy, Fajt, Frank, Szekeres, Györgye, Boros I., Dobos, Pénzes, Hajdú, Ba­jusz I. Csere: Bogdanovics, Kubatov. Edző: Varga Béla. Gólszerző: Mezei. Jók: Tóth I. , Pál, Kadosa, illetve Györ­gye, Dobos. Bonyhád—Tengelic 1-0 (0-0). Tengelic, 200 néző. V: Gerencsér. Bonyhád: Mucs- ka — Mészáros, Máté, Ge- cző, Beke, Heidecker, Bús, Bulla, Zircher, György, Ta­más. Csere: Pfeifer. Edző: Wágner József. Tengelic: Bá­lint ----Világh, Nagy, Ábra­h ám, Öberlender II., Tóth, Barabás, Rikkers, Horváth, Gazdag, Óberlender I. Csere: Hosnyánszky, Bornemissza. Edző: Palatinusz János. Gól­szerző: Mészáros. Jók: Bús, Mészáros, Heidecker, Beke, illetve Bálint, Világh, Nagy. A hét 11-e Pukli I. (Dunaszentgyörgy) Ecker Agócs I. Németh Kalmár (Nagym.) (Tamási M.) (Nagym.) (Paks) Veress Hirt Poór (TÁÉV SK) (Tamási M.) (TÁÉV SK) Sóthy Bíró Szentes (Paks) (Tamási M.) (Tevel) Tartalékcsapat: Balogh (Nagymányok) — Hegedűs (Pincehely), Kocsis (TÁÉV), Nagy I. (Tevel), Genszler (Kisdorog), Pál (Dunaszentgyörgy), Bus (Bonyhád), Né­meth (Pincehely), Csordás (Nagymányok), Minker (Apar­hant), Antal (Tevel). A hét játékvezetője: Varga Péter (Paks). Eredmények NB II.: nyugati csoport: Bábolna—Tapolca 1-0, Hala­dás— MÁV DAC 2-1, Mo- hács-Véménd—MÁV NTE 2-1, Kaposvár—KOMÉP 1-1, Várpalota—Körmend 3-0, Sa- baria—Győri Dózsa 1-0, Pét —Bakony Vegyész 0-0, Ajka —Dorog 2-1, Olajbányász— Sopron 2-1. Megyei ifjúsági bajnokság: Paks—Tevel 0-2, Bátaszék— Bogyiszló 2-0, Kisdorog— Aparhant 1-2, Sz. Sportisko­la—Fadd 1-0, Tengelic— Bonyhád 2-0, Nagymányok— Dombóvár 2-5, Nagydorog— Pincehely 9-0, Tamási—Du­naszentgyörgy 2-0. Bajnoki táblázatok NB II: 1. Kaposvár 23 15 € 2 55-12 36 2. Haladás 23 14 4 5 55-20 32 9. Olajb. 23 11 6 6 39-28 28 4. Ajka 23 11 5 7 35-29 27 5. Sábaria 23 9 fi 6 31-30 26 6. Mohács 23 11 3 9 33-25 25 7. Sopron 23 9 7 7 30-23 25 8. Komló 23 9 7 7 31-29 25 9. Szekszárd 23 3 6 7 26-20 24 10. MÁV D. 23 9 6 0 30-27 24 11. Tapolca 23 10 3 10 32-34 23 12. Várpalota 23 6 5 10 28-37 21 13. Bakony 23 9 2 12 24-34 20 14. KOMÉP 23 7 6 10 23-49 20 15. MÁV NTE 23 5 9 9 25-32 19 16. Bábolna 23 6 7 10 29-38 19 17. Pét 23 G 9 9 18-35 19 18. Dorog 23 7 4 12 32-39 18 19. Gy. Dózsa 23 4 10 9 25-34 18 20. Körmend 23 4 9 16 18-58 11 Megyebajnokság: Felnőttek: 1. Tamása M. 16 12 2 2 41-17 26 2. TÁÉV SK 16 9 4 3 29-12 22 3. Tevel 10 11 — 5 35-19 22 4. Dombóvár 16 8 5 3 32-18 21 5. Bonyhád 16 10 1 5 26-20 21 6. Pincehely 16 8 4 4 31-23 20 7. Kisdorog 16 8 3 5 27-17 19 8. D.-szemtgy. 16 8 3 5 35-26 19 9. Paksi SE 16 8 1 7 45-29 17 10. N.-mámyok 16 3 6 7 25-27 12 11. Aparhant 16 5 2 9 24-33 12 12. Fadd 16 4 4 fi 26-45 12 13. Bátaszék 16 4 2 10 23-45 10 14. Nagydorog 16 3 3 10 17-33 9 15. Tengelic 16 4 12 26-50 8 16. Bogyiszló 16 2 2 12 11-38 6 Ifjúságiak : 1. Dombóvár 16 12 2 2 56-17 26 2. Nagydorog 16 11 4 1 50-12 2T, 3. Sz. Sporti. 16 10 3 3 33-11 23 4. Paks 16 9 4 3 41-10 22 5. Tamási 16 8 5 3 19-13 21 6. Aparhant 16 8 2 6 24-23 18 7. Bátaszék 16 11 1 4 42-21 15 8. Tevel 16 6 2 8 36-34 14 9. Kisdorog 16 6 1 9 31-31 13 10. Pincehely 16 6 1 9 40-56 13 11. Temgelic 16 5 3 8 17-36 13 12. D.-szentgy. 16 5 2 9 31-31 lg 13. Bogyiszló 16 4 3 9 16-45 11 14. N.-mátnyok 16 4 1 11 29-46 9 15. Bonyhád 16 2 2 12 15-45 6 16. Fadd 16 3 13 16-65 6 így kellett volna 1 1. KOMÉP—Kaposvár 1-1 X 2. Dorog—Alumínium 1-2 2 3. Lehel SC—Nyíregyháza 1-3 2 4. Szarvas—Hódmezőv. 1-0 1 5. B.-gyarmat—Szó. MTE 1-1 X 6. Bologna—Ascoli 0-0 x 7. Catanzaro—Fiorentina 0-1 2 8. Lazio—Roma 1-2 2 9. Milan—Internazionale 0-1 2 10. Napoli—Juventus 0-0 X 11. Torino—Perugia 2-0 1 12. Panna—Lanerossi 3-2 1 13. Sampdoria—Como 1-0 1 +1 Építők SC—Bp. V. Izzó 1-1 X Serdülőkupa Országos serüdlőkupa: Szekszárdi Sportiskola—Győ­ri Dózsa 2-0 (1-0), Győr, 100 néző. Vezette: Radics. Szek­szárdi Sí: Kalmár—Stumpf, Hahn, Dudla, Krasznai, Papp, Málinger, Ferkelt, Fekete, Bencze, Kurtnacker. Csere: Sárközi, Lőrincz. Edző: Újvá­ri Mihály. A szekszárdi csa­pat ezzel a győzelmével az OSK legjobb tizenhat csapa­ta közé jutott. Gólszerzők: Krasznai, Bencze. A lopunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták és az eredményeket kö­zölték: Fekete László, Mer- csényi Gyula, Zerza József, Lerch Béla, Soós István, Or­bán Lajos, Böröcz János, Sándor László, Tóth Gyula, Szabó László. A sportoldala­kat összeállította: Nyakas István rovatvezető.