Tolna Megyei Népújság, 1979. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-09 / 262. szám

e népújság 1979. november 9. Eredmények Megyei ifjúsági bajnokság: Kisdorog—Tevel 5-1, Bátaszék— Sz. Sportiskola 1-0, Paks—Ten- gelic 1-0, Bogyiszló—Nagymá- nyok 2-1, Aparhant—Nagydorog 1- 1, Fadd—Tamási 0-2, Bonyhád > —Dunaszentgyörgy 2-0, Dombó­vár-Pincehely . 9-2. Megyei serdülő bajnokság: Paks—Bogyiszló 0-0, Tevel—Bá­taszék 4-1, Bonyhád—Pincehely 2- 1, Dombóvár—Nagydorog 4-2, Kisdorog—Sz. Sportiskola 0-4, Nagymányok—Fadd 1-2. Körzeti bajnokság: Báta—Ra­kasd 2-0, ifi. 3-3, Sz. Dózsa II. —Zomba 2-6, Alsónána—Tolna 2-2, ifi: 0-1, Szedres—Bonyhádi Pannónia 1-2, ifi: 2-1, Sióagárd— B.-varasd 4-2, ifi: 6-0, Kurd— Dombóvári Vasas 0-1, ifi: 2-1, Döbrököz—Dalmand 2-0, ifi: 1-2, Attala—Győré 1-1, ifi: 2-0, Nak —Högyész*l-2, ifi: 0-6, Kocsola— Szakcs 7-0, ifi: 1-1, Iregszemcse —Kaposszekcső 4-1, ifi: 4-2, Szakály—Závod 0-1, ifi: 0-0. Bajnoki táblázatok Megyebajnokság: Felnőttek 1. Tamási 13 10 1 2 37-15 21 2. Dombóvár 13 8 3 2 30-12 19 3. Tevel 13 9 4 29-14 18 4. D.-szentgy. 13 8 2 3 31-18 18 5. Bonyhád 13 8 1 4 23-19 17 6. TÁÉV SK 13 6 4 3 19-12 IC 7. Pincehely 13 6 4 3 23-19 Ifi 8. Paksi SE 13 7 1 5 42-24 15 9. Kisdorog 13 6 2 5 21-17 14 10. Fadd 13 4 3 6 25-39, 11 11. Nagym. 13 2 4 7 20-25 8 12. Aparhant 13 4 9 19-32 8 13. Bátaszék 13 3 2 8 21-38 8 14. Nagydorog 13 2 3 8 15-29 7 15. Bogyiszló 13 2 2 9 10-26 6 16. Tengelic 13 3 — 10 19-44 6 Ifjúságiak 1. Paks 13 9 3 1 41-6 21 2. Dombóvár 13 10 1 2 48-14 21 3. Nagydorog 13 8 4 1 30-12 20 4. Sz. Sporti. 13 7 3 3 27-9 17 5. Bátaszék 13 8 1 4 36-20 17 6. Tamási 13 6 4 3 15-12 16 7. D.-szentgy. 13 5 2 6 25-20 12 8. Kisdorog 13 6 ■ 7 30-27 12 9. Aparhant 13 5 2 6 17-19 12 10. Tevel 13 5 1 7 29-28 11 11. Pincehely 13 5 8 30-38 10 12. Tengelic 13 4 2 7 15-35 10 13. Bogyiszló 13 4 2 7 14-40 10 14. Nagym. 13 3 1 9 21-37 7 15. Bonyhád 13 2 2 9 14-38 6 16. Fadd 13 3 — 10 16-53 6 Edzőmérkőzés PVSK-Sz. Dózsa 1-0 (0-0) Szekszárd, 100 néző. V: 'Farkas. Pécsi VSK: Győri (Hausztnek) — Hüber, Talló- si (Szabó), Tóth, Vinkler — Ferenczi, Grünwald, Kaszás (Hámori), Kresz — Szász, Horváth (Stájer). Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Varga, Szlovák, Weitner II., Somodi (Klopcsik) — Tóth, Koroknai, Adorján — Bonnyai, Orosz (Kiss), Lauer. Változatos me­zőnyjátékot hozott az első 20 perc. A vendég NB I-es csa­pat valamivel többet kezde­ményezett, igazán veszélyes helyzetet azonban nem tu­dott kialakítani Pólyák ka­puja előtt, mert támadásaik rendre elakadtak a szorosan záró hazai védőkben. A 28. percben Koroknai ívelt kapu elé, Tóth az ötös sarkán mel­lel maga elé tette a labdát, aztán óriási helyzetben a ki­futó Győribe lőtte. Három perccel később Koroknai ka­pott jó átadást, Győri mint­egy 20 méterre kifutott ka­pujából, Koroknai átemelte fölötte a labdát, de az elke­rülte az üres kaput. Szünet­ben mindkét csapat edzője cserélt, aztán az 52. percben gólt ért el a pécsi gárda: vé­delmi hibából Stájer volt eredményes. 1-0. Az 55. perc­ben a Szabó kezezéséért meg­ítélt 11-esből Varga a csere­ként beállt Hausztnek kezé­be lőtte a labdát. Sakk Osztályozó az OB ll-be jutásért Sakk-nagyüzem Szekszárdon. November 7-én négy megyebajnokságot nyert csapat 48 versenyzője részvételével kezdődött meg a megyeszékhelyen az OB II-be jutásért ren­dezett osztályozó. A háromnapos viadal során körmérkőzéses rendszerben játszanak az együttesek, közülük a végső győztes harcolja ki a magasabb osztályban való szerep­lés jogát. A szerdai első fordulóban a papírforma érvényesült: Tatabányai Bányász— TÁÉV SK 7,5:4,5, Videoton—Kaposvári Spartacus 9,5:2,5. Az osztályozó záró fordulójá­nak mérkőzéseire ma délelőtt, a Babits Mihály Művelődési Központ márványtermében kerül sor. A megyei labdarúgó-bajnokságért A vendégcsapatok sikere a szerdai fordulóban A diósgyőri labdarúgó-mérkőzés televíziós közvetí­tése — a jelekből ítélve — sok embert érdekelt, és ez éreztette hatását a megyei labdarúgó-bajnokság látogatottságán. Átlag 40—50 százalékkal kevesebb néző állta körül a pályát, mint a korábbi hetekben. Ezúttal a vendégcsapatoknak ment jobban a játék, a nyolc mérkőzésből négy hazai vereséggel ért véget, míg egy döntetlenül végződött, mely egyben megle­petés is: a Dombóvári MSC saját otthonában nem tudott győzelmet szerezni a vendég Pincehellyel szemben. Az újonc Tamási MEDOSZ megerősítette vezető pozíció­ját, ezúttal Faddon nyert 2-1 arányban. A dunaszentgyör- gyiek viszont Bonyhádról vitték haza mindkét pontot, 2-0-ás győzelem után. A te- veliek Kisdorogon nagy küz­delemben 1-0 arányban bizo­nyultak jobbnak a hazaiak­nál, míg a- TÁÉV SK csapa­ta Bátaszéken győzött ugyanilyen arányban. A három hazai győzelem Pakson, Bogyiszlón, és Aparhanton született. A paksiakkal szemben a ten- gelici csapat nem tudott ko­moly ellenállást kifejteni, végeredmény: 5-0. Bogyiszlón a nagymányoki gárda szén-, vedett 2-0-ás vereséget. Aparhanton szerencsés körül­mények között győzött a ha­zai gárda a Nagydorog el­len: az utolsó másodpercek­ben lőtték a győzelmet jelen­tő gólt. (2-1.) A bajnoki táblázaf élén a Tamási MEDOSZ áll 21 ponttal. A további sorrend: Dombóvár 19, Tevel 18, Du­naszentgyörgy 18, Bonyhád 17 ponttal. Az ifjúsági bajnokságban a listavezető paksi csapat csak nagy nehezen nyert 1-0 arányban a Tengeliccel szemben. A dombóváriak vi­szont a Pincehelyt győzték le 9-2 arányban. Itt a táblá­zat élén a Paks áll 21 pont­tal, de ugyanennyi van a második helyen lévő Dombó­várnak is. A harmadik a 20 pontos Nagydorog. A serdülő bajnokságban már csak a dombóváriak ve­retlenek, így természetesen ők állnak a táblázat élén. A további sorrend: 2. Nagydo­rog, 3. Szekszárdi Sportisko­la. TÁÉV SK—Bátaszék 1-0 (0-0). Bátaszék, 250 néző. V.: Sebestyén. TÁÉV SK: Li­povszky — Lerch, Béres, Micskó, Dékány, Fiath. Poór, Kertész, Kovács, Anszló, Ve­ress. Csere: Baki. Megbízott edző: Micskó Mihály: Bá­taszék: Szabó — Varga II, Mezei, Schmidt, Kiss, Zágo- nyi, Lados, Pál, Gáyer, Ho- lacsek, Tóth II. Csere: Gyi- mesi, Kovács. Edző: Topor István. Az első félidő egyen­lő erők küzdelmét hozta. A hazaiak a jobbnál jobb hely­zeteiket sem tudták értéke­síteni. Szünet után az 50. percben egy ártatlannak lát­szó szekszárdi támadás vé­gén Micskó gyengén sikerült beadására Veress rácsapott és három lépésről a kapu közepébe lőtte a labdát. 1-0. Az 52. percben Zágonyi 25 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. Ezt kö­vetően teljesen ellaposodott a játék, a támadásaikat kö­zépen erőltető hazaiakat könnyedén szerelte a TÁÉV SK védelme. Többet kezde­ményezett a Bátaszék, de a helyzetek sorozatos kihagyá­sa végül megbosszulta ma­gát. A vendégek szerencsé­vel győztek. Jók: Micskó, Veress, illetve Pál, Schmidt, Kiss. Tevel—Kisdorog 1-0 (1-0). Kisdorog, 500 néző. V.: Ta­si. Tevel: Sass — Nagy I, Bíró, Illés I, Szentes, Éppel, Antal, Nagy II, Kerekes, Il­lés II, Szabó. Csere: Turbuk, Szőcs. Edző: Kozma Jó­zsef. Kisdorog: Stölkler, — Brunner, Nier, Genzler, Győrfi, Hosnyánszky, Kniesz, Berning, Gál, Bőhm II, Klein. Csere: Szabó, Bőhm I. Edző: Losonczi István. A 7. percben Gál szögletét Hosnyánszky közelről kapu mellé fejelte. A 10. percben Antal hatalmas erejű lövését védte jó érzékkel Stölkler. A 20. percben Éppel ívelt lab­dáját Győrfi a gólvonalról fejelte a léc fölé. A 23. perc­ben Nagy II. hatméteres lö­vése a hálóba vágódott. 1-0. A 30. percben Bíró 20 méte­res lövését nagy bravúrral hárította Stölkler. A 67. percben Gál szögletét Genz­ler nagy helyzetben kapu mellé lőtte. A 71. percben Kniesz hibázott el újabb egyenlítési lehetőséget. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat rászolgált győzelmére. Jók: Sass, Bíró, Illés I, Szentes, illetve Klein. Dunaszentgyörgy—Bony­hád 2-0 (0-0). Bonyhád, 200 néző. V.: Kleiber. Duna­szentgyörgy: Pukli I — Pál, Pukli III, Kertész, Zsí­ros, Horváth, Baksai, Henk, Kovács, Németh, Muck. Cse­re: Nagy II, Farkas. Edző: Varga Sándor. Bonyhád: Mucska — Mészáros, Máté, Gecző, Incze, Bulla, Beke, Heidecker, Pfeifer, György, Tamás. Csere: Bús. Edző: Wágner József. Alacsony színvonalú, eseménytelen já­tékot hozott az első 45 perc. Hiába játszott enyhe me­zőnyfölényben a Vasas, ko­moly helyzete nem akadt. Szünet után az 50. percben Kovács—Baksai-akció végén Baksai centiméterekkel lőtt a kapu mellé. A 60. percben Pfeifer egyedül tört kapura, 12 méterről, félmagasan kapu mellé küldte a labdát. A 75. percben Kovács húzott el a bal oldalon, beadását Henk kézzel tette maga elé aztán az ötösről a jobb alsó sarok­Atlétika Kétszáz induló az ünnepi futóversenyen Tizenkét középiskola mint­egy 200 tanulója állt rajt­hoz november 6-án a közép- iskolások ünnepi futóverse­nyén, melyen csak azok a ta­nulók szerepelhettek, akik atlétikában társadalmi egye­sületben nem sportolnak. Az időjárás kegyeibe fogadta a versenyzőket, de a verseny- bíróság rajtszám nélkül meg­lehetősen nehezen tudta meg­állapítani a sok lekörözés miatt a reális sorrendet. A verseny már hagyományossá vált és nagy népszerűségnek örvend. Érdemes foglalkozni azzal, hogy ezt esetleg tere­pen kellene a jövőben meg­rendezni. A négy kategória­győztes mind más-más isko­lából kerül ki, de az is fel­tűnik, hogy általában a ki­sebb létszámú iskolák szere­peltek eredményesen. Igaz az is, hogy atlétikában legin­kább a nagy iskolák ver­senyzői sportolnak társadal­mi egyesületben. Eredmények: Lányok: 1600 m (I—,11. o. tanulók): 1. Kovács Ilona (Bonyh. Perczel), 2. Horváth Jolán (Sz. Kér. VIP), 3. Tá- mer Júlia (Sz. Garay), 4. Bíró Beáta (Sz. Garay), 5. Sári Ilo­na (Sz. Kér. VIP), 6. Kancsár Mária (Sz. Kér. VIP). Csa­patban: 1. Sz. Kér. VIP 13, 2. Bonyh. Perczel 19, 3. Sz. Ga­ray 21, 4. Sz. Eü. Szakköz. 34, 5. Bátaszék 63 ponttal. 2000 m (III—IV. o. tanu­lók) : 1. Kovács Aranka (Bá­taszék), 2. Kajtár Margit (Sz. Kér. VIP), 3. Götz Katalin (Bátaszék), 4. Nagy Teréz (Lengyel), 5. Varga Mária (Bonyh. Perczel), 6. Fehér­vári Katalin Sz. Garay). Csa­patban: 1. Bátaszék 16, 2. Sz. Eü. Szakköz. 24, 3. Bonyh. Perczel 31 ponttal. Fiúk: 3000 m (I—II. o. ta­nulók): 1. Krász Gábor (Bonyh. 504. Szakmunk), 2. Bérdi Zsolt (Tolna), 3. Hári István (Bonyh. 504. Szak- munk.), 4, Márkus István (Sz. Rózsa), 5. Mocbacher Zoltán (Sz. Rózsa), 6. Bakó Zoltán (Lengyel). Csapatban: 1. Sz. Rózsa I. 17, 2. Bonyh. 504. Szakmunk. 17, 3. Lengyel 40, 4. Sz. Kér. VIP 62, 5. Sz. Ga­ray 65, 6. Sz. Rózsa II. 65 ponttal. 4000 m (III—IV. o. tanu­lók) : 1. Szántó László (Domb. 516.), 2. Nagy István (Sz. Csapó), 3. Vass László (Sz. Csapó), 4. Horváth László (Sz. 505.), 5. Molnár Gábor (Lengyel), 6. Bogyó József (Domb. 516.). Csapatban: 1. Sz. Csapó Szakköz. I. 12, 2. Domb. 516. 23, 3. Lengyel I. 29, 4. Sz. Csapó Szakköz. II. 35, 5. Sz. Garay 45, 6. Len­gyel II. 61 ponttal. ba lőtt. 1-0. A 80. percben a lest reklamáló bonyhádi vé­dők közül Muck kiugrott és közelről a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 2-0. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a második félidőben lelke­sebben játszó vendégcsapat megérdemelten vitte el a két pontot, bár győzelmét vitat­ható gólokkal szerezte meg. Jók: az egész dunaszent­györgyi csapat, különösen Pukli I, Horváth, Henk, il­letve a hazaiaknál Mucska. Aparhant—Nagydorog 2-1 (1-0). Aparhant, 100 néző. V.: May. Aparhant: Szulics — Túrós, Wäger, Juhász, Cseke, Gáspár, Heidecker II, Kulcsár, Kiss, Minker, László. Csere: Firkó, Tamás. Edző: Dormány László. Nagydorog: Balogh — Kul­csár, Éger, Zsolnai, Bányai, Király, Kirchner, Zámbó, Nagy, Kisgyörgy, Miklós. Csere: Guttengéber, Kellner. Edző: Földesi János. Gól­szerzők: Gáspár, Túrós, il­letve Wäger (öngól). Jók: Szulics, Túrós, illetve Éger, Bányai, Miklós. Dombóvári MSC—Pince­hely 1-1 (0-0). Dombóvár, 200 néző. V.: Osztermajer. Dombóvár: Foki — Magyar, Horváth, Szíjártó, Csatári, Vida, Végvári, Nagy, Fekete, Banai, Porcsa. Csere: Tóth- bagi I., Lamm. Edző: Újvári Kálmán. Pincehely: Takács — Kuvik, Hegedűs, Katona II, Miszlai, Juhász II, Kán­tor, Fodor, Németh, Végh, Gergely. Csere: Varga, Ju­hász I. Edző: Bükkösi And­rás. Gólszerzők: Magyar (11- esből), illetve Katona II. Jók: Szíjártó, Tóthbagi I, illetve az egész pincehelyi csapat, különösen Takács, Hegedűs, Katona II. és Fo­dor. Bogyiszló—N agymányok 2-0 (2-0). Bogyiszló, 300 né­ző. V.: Szinger. Bogyiszló: Erős — Bajusz II, Szekeres, Liszkai, Bogdanovics, Sar- kadi, Györgye, Boros I, Ku- batov, Hajdú, Török. Csere: Waldraf. Megbízott edző: Varga Béla. Nagymányok: Oláh — Ecker, Németh, Lemle, Gungl, Nádasi, Fogl- szinger, Szőts, Beke, Bara­bás, Csordás. Csere: Sándor. Edző: Guth András. Gólszer­zők: Török, Boros I. Jók: Török, Szekeres, Erős, Bog­danovics, illetve Nádasi, Lemle, Szőts. Paksi SE—Tengelic 5-0 (3-0). Paks, 300 néző. V.: Lugasi. Paks: Féhr — Wolf, Vábró, Kalmár, Vayer, Ben- csik, Sóthy, Rácz, Odor, Porga, Kiss J. Csere: Hanoi, Kiss G. Edző: Bányai Lajos. Tengelic: Bálint — Hos- nyánszki, Tóth, Óberlender II, Barabás, Nagy, Gazdag, Király, Zsíros Rikkers, Öberlender I. Csere: Papp. Edző: Zsédei László. Gól­szerzők: Rácz 2, Porga, Kiss G., Kiss J. Jók: Kalmár, Kiss J., Rácz, Bencsik, illet­ve Bálint. Tamási MEDOSZ—Fadd 2-1 (1-0). Fadd, 150 néző. V:: Rákosi. Tamási: Káló — Agócs II, Agócs I, Hirt, Bó- ta, Rozenberg, Horváth I, Rab, Bíró, Varga, Vaszari. Csere: Horváth II. Edző: Csik Gyula. Fadd: Soponyai — Takács I, Szűcs, Horváth, Papp, Oláh, Kupeczkó, Ta­kács II, Vörös, Lampek, H. Szabó. Edző: Slosszár István. A 20. percben Szűcs kiállít­va. Gólszerzők: Horváth I, Bóta, illetve Takács II. Jók: Bóta, Agócs II, Agócs I, il­letve Takács II, Takács I, Oláh. A forduló 11-e Pukli I. (Dunaszentgyörgy) Agócsi I. Bíró Szíjjgyártó Bóta (Tamási M.) (Tevel) (Dombóvár) (Tamási M.) Henk Horváth (Dunaszentgyörgy) (Dunaszentgyörgy) Rácz Fodor Veres Kiss (Paks) (Pincehely) (TÁÉV SK) (Paks) Tartalékcsapat: Sass (Tevel) — Szekeres (Bogyisz­ló), Hegedűs (Pincehely), Micskó (TÁÉV SK), Túrós (Aparhant), Illés I. (Tevel) Tótbagi (Dombóvár), Töt- tös (Nagymányok), Török (Bogyiszló), Pál (Bátaszék), Klem (Kisdorog).