Tolna Megyei Népújság, 1979. július (29. évfolyam, 152-177. szám)

1979-07-17 / 165. szám

1979. július 17. Kaposvárott rendezték a Balaton-kékszalag ifjúsági tekeversenyt, melyen 72 ver­senyző állt rajthoz és 200 do­bással döntötték el a helye­zéseket. A Dombóvári Spar­tacus ifjúsági csapata össze­sen 3108 fát dobott. Egyéni­leg Mándli 811, Adonics 778, Eklics 709. A mérsékelt tel­jesítmény nem volt elegen­dő a dobogóra kerüléshez. Az egyéni versenyben a 15 éves dombóvári Csuka 733 fás teljesítménnyel került a legjobb 10 közé. Dombóvárott volt az Izzó- kupa országos tömegsport te­keverseny, melyen a győzel­met a Nagykanizsai Izzó csapata szerezte meg. m Úszás Nyári Totó-kupa Sz. Dózsa-Paksi SE 4-0 (3-0) Paks, 900 néző. V: László. Szekszárdi Dózsa: Pólyák (Suba a szünetben) — Páli, Szlovák, Somodi, Enczel — Zrínyi, Weitner II. (Walter a szünetben), Házi — Bocz, Pö- löskei (Adorján az 58. perc­ben), Landek. Edző: Magas­házi József. Paksi SE: Tu­róczi — Hanoi, Kovács I., Kalmár, Wolf (Kiss a 66. percben) — Szűcs, Vábró, Vayer — Odor, Kovács II. (Sothy a szünetben), Porga. Edző: Márkus József. A 3. percben Weitner II—Bocz ossz játék után Landek elé került a labda, akinek közeli lövését Turóczi hárította. A 9. percben vezetést szerzett a szekszárdi együttes. Egy bal oldali beadás átszállt a vé- ~dők feje fölött és a jókor ér­kező Zrínyi mintegy 15 mé­terről a hálóba lőtte a lab­dát. 1-0. A 12. percben paksi szabadrúgás végén Vábró 18 méterről leadott lövését biz­tosan védte Pólyák. Három perccel később a másik ol­dalon Landek lövését tette ártalmatlanná Turóczi. A 25. percben Szűcs—Vábró adoga­tás után Vábró lövése cen­tikkel suhant el a léc fölött. A 30. percben egy ártalmat­lannak látszó helyzetből Weitner II. a bal alsó sarok­ba lőtte a labdát. 2-0. A 35. percben Boczot utánrúgásért kiállította a játékvezető. A 40. percben Házi húzott el a jobb oldalon, beadása átszállt a védőkön és Pölöskei hat méterről a léc alá fejelte a labdát. 3-0. Szünet után beszorult a Dózsa. A 48. percben Odor, majd Szűcs lövése vágódott szögletre a védőkről. Az 52. percben az előretörő Kovács I. lövését a szekszárdi kapus csak üggyel-bajjal tudta há­rítani. Ellentámadás során Házi ugrott ki középen, le­futotta a védőket, de nagy helyzetben Turócziba lőtte a labdát. A 75. percben a ki­törő Vábrót Szlovák a kapu­tól 25 méterre feltartotta, a szabadrúgást Kovács I. Por­ga elé gurította, akinek a lö­vését Suba a felső lécre te- nyerelte. Két perc múlva Házi kapott jó átadást, el­húzott a bal szélen és Turó­czi mellett beállította a vég­eredményt. 4-0. Két ellentétes félidőt lát­hatott a szép számú közön­ség. A helyzeteit jobban ki­használó NB Il-es csapat megérdemelten győzött, de a játék képe és a helyzetek alapján az eredmény túlzott. Jók: Szlovák, Zrínyi, Somo­di, Házi, illetve Kalmár, Váb­ró, Hanoi. Az országos delfin- és úttörő-bajnokságra készülő Dombóvári Spartacus úszó- szakosztálya a tanuszodában tartotta évadzáró felmérő versenyét, 29 résztvevővel. A tét: a szintidők megúszása, a részvétel megszerzése az országos versenyre. Leányok: 100 m gyors: Delfin: 1. Békéi, 2. Loboda, 3. Mojzes, 4. Egyed, 5. Gaál, .6. Gombos. Űttörő: 1. Sprá- ger. 100 m hát: Delfin: 1. Békéi, 2. Mojzes, 3. Gaál, 4. Gombos. Üttörő: 1. Spráger. 100 m pillangó: Delfin: 1. Szummer és Loboda, 2. Egyed, 3. Gaál. 100 m mell: Delfin: 1. Hagyanek, 2. Gaál, 3. Egyed. Fiúk: 100 m gyors: Béka: 1. Rieger. Üttörő: 1. Aczél, 2. Tóth. Delfin: 1. Bugyi, 2. Balássy, 3. Simon, 4. Boda, 5. Hegyháti, 6. Tanner, 7. Korvicska. 100 m hát: Del­fin: 1. Magyar, 2. Balássy, 3. Simon, 4. Király, 5. Bo­da, 6. Hegyháti, 7. Kövesdi, 8. Bíró. 200 m vegyes: út­törő: 1. Várnai, 2. Füzessy, 3. Szekeres. Delfin: 1. Hor­gos. 100 m pillangó: Űttörő: 1. Balássy. Delfin: 1. Hor­gos, 2. Bugyi. 100 m mell: Űttörő: 1. Balássy, 2. Ta­kács, 3. Tóth. Delfin: 1. Si­mon, 2. Király, 3. Bíró és Kövesdi, 4. Korvicska. Béka: 1. Rieger. ' Akik korábban, vagy a mostani versenyen teljesítet­ték a szintidőket és indul­hatnak az országos verse­nyen, a következők: Űttörő korosztályban fiúk: Szekeres és Füzessy. Leányok: Szabó, Vida és Balogh. Delfin kor­osztályban : Leányok: Ha­gyanek, Békéi és Loboda. Fiúk: Horgos, Bugyi, Tárnái, Szendrey, Hurta és Magyar. így kellett volna 1. Répcelak—Bauxitb. 5-2 1 2. Kőszeg—Pápai Textiles 2-1 1 3. Pápai Vasas—Z. Dózsa 1-3 2 4. Kiss J. SE-MÁV NTE 3-3 X 5. KOMÉP—Várpalota 3-1 1 6. Péti MTE—Győri D. 10-2 1 7. Bp. Spart.—Lőrinci F. 0-1 2 8. KISTEXT—ESMTK 0-3 2 9. Szegedi VSE—Bem SE 2-3 2 10. Kk.halas—Cégi. VSE 0-2 2 11. Pásztó—Gyöngyös 0-2 2 12. Nagybátony—Síküveg. 2-1 1 13. Gyula—Szabó L. SE 0-2 2 +1 Kapuvár—MOTIM TE 1-3 2 Olasz röplabdázók Szekszárdon Könnyű dolguk volt a vendégeknek Szanatóriumi csend a ta­nítóképző főiskola aulájában. Hogyisne, hisz a kis- és nagy­diákok vakációja éppen fél­idejénél tart. A tornacsar­nokban labda pattog, melegí­tenek a csapatok. Negyed­órával a nemzetközi találko­zó előtt azonban üresen ásí- toznak a padsorok. Nicola Agricola, a fekete hajú, mo- kány termetű fiatal edző a bordásfalat támasztja. Fél szemmel játékosai intenzív bemelegítő gyakorlását fi­gyeli. Tekintetét időnként körbehordozza a termen, s bár nem mondja, de arcáról leolvasható: — Uramatyám, micsoda érdektelenség. Hát hol van­nak a szurkolók? Olasz röplabdázók Szek­szárdon. Az UISP Ravenna együttese a SZOT vendége­ként pénteken este érkezett Budapestre, majd szombaton délelőtt Szekszárdra. A ven­dégeket az SZMT székházá­ban Horváth Géza titkár fo­gadta, aki rövid tájékozta­tást adott megyénk gazdasá­gi és sporttevékenységéről. Ez utóbbinál különös hang­súlyt kapott a tömegsport helyzete. A fogadáson végle­gesítették a programot: két mérkőzés keretében barátsá­gos találkozón összemérik erejüket Szekszárd váloga­tottjával. Szekszárd válogatott? Nagy ég, micsoda csalóka megfogalmazás! A mélypont­ra zuhant megyei röplabda­sport egykori képviselői áll­tak csatasorba: egy bonyhá­di, két paksi és nyolc szek­szárdi játékos verbuválódott alkalmi csapattá. Hozzájuk képest a Chieti Napolplast hét játékosával megerősített olasz gárda profinak számí­tott. S ezt igazolta a két mér­kőzés eredménye is. Andorka Sándor és Ma­gyar Károly játékvezetők sípszavára szombaton dél­után így kezdett a két együt­tes: UISP Ravenna: Egidi, Espositó, Cottilli, Travargli- ni, Rossi, Santonocitó. Cse­rék: Zabeo, Beccari, D’ Atta- nasió. Szekszárd: Izsó, Pécsi, Körösztös, Kajsza, Lencse, Szabó. Cserék: Istenes, Kiss, Veress, Keszthelyi, Rottkai. Mindössze 10 percig tartott az első játszma, amelyet 15:5 arányban nyertek a vendé­gek. A második játszmát is az olaszok kezdték jobban, de 2:2-re még egyenlítettek a szekszárdiak. Ezután 6:2-re elhúztak Egidiék, az időkérés sem segített csapatunkon, mert D’ Attanasió öt nyitása sorra pontot eredményezett: ll:2-re nőtt az előnyük. Ez­úttal 12 percre volt szüksé­ge az itáliai gárdának 15:2- es „szettarány” elérésére. Espositó három nyitása 3:0, majd Travarglini révén 8:0 a harmadik játszmában. El­lenállhatatlanul játszott a vendégcsapat és nyolc perc alatt 15:0-ra „abszolválta” ezt a játszmát. Félórás játékban tehát sima 3:0-ás Ravenna- siker. Joggal, a két együttes nem tartozik azonos „súly­csoportba”. A vasárnap délelőtt vissza­vágó mérkőzés előtt a tol­mács segítségével villám- interjúra kértük Francesco Egidit, az olaszok csapatkapi­tányát. A kapitányi rangját tovább növeli az a tény, hogy 1974-ben az olasz válogatott tagjaként részt vett a mexi­kói világbajnokságon. Bemu­tatkozásként önmagáról el­mondta: 28 éves, egy három- és egy hétéves gyerek büsz­ke apukája, civil foglalkozá­sa tűzoltó. — Járt már Magyarorszá­gon korábban is? — Igen. Hét évvel ezelőtt a Minelli első ligás röplabda­csapatával jártam Budapes­ten. Ez a csapat azóta már megszűnt. Sajnos, meglehető­sen keveset tudok az önök országáról. — Jelenlegi klubja? — A Chieti Napolplast csa­patában játszom. Olaszor­szágban együttesünk az I. li­gában szerepel. Hét klubtár­sam jött el a mostani vendég- szereplésre. Még két évig maradok aktív sportoló, utá­na visszavonulok. — Hányszor volt tagja a válogatottnak? — Kilencvenhatszor, de zömmel a junioroknál. A fel­nőttgárdában csak 1974-ben a Mexikóban rendezett VB-n szerepeltem. — Mennyit edz naponta? — A nyolcórás munkaidő után kétórás edzésen veszek részt. A beszélgetésnek a mérkő­zés kezdetét jelentő játék­vezetői sípszó vetett véget. Francesco beállt társai közé, aztán nagy erejű, remek le­ütésekkel, vagy éppen pontot érő nyitásaival segítette elő az olaszok újabb 3:0-ás győ­zelmét. Azzal együtt, hogy ezúttal már lényegesen na­gyobb ellenállást tanúsítottak a szekszárdi fiúk, az első játszmát 15:4, a másodikat 15:7, míg az utolsó 15:4-re nyerték a vendégek. Szimpa­tikus, egyénileg jól képzett, egységes csapatot láthattunk városunkban. A gemenci és a dombori kirándulás után ked­den a fővárosba utazik az olasz csapat. Ott már nehe­zebb feladat vár rájuk: a Vasas NB I-es gárdája. Arrivederci Ravenna! FEKETE LÁSZLÓ Fotó: Bencze István KÉPÚJSÁG 5 Csoportbeosztás Az MLSZ-ben elkészítet­ték az 1979—80. évi országos ifjúsági és serdülő labdarú­gó-bajnokság csoportbeosz­tását. Mint ismeretes, az NB I-ben és az NB II-ben szereplő együttesek kötelesek egy-egy serdülő és ifjúsági csapatot indítani az orszá­gos bajnokságban, melyet öt csoportban rendeznek. A miskolci, budapesti, szegedi és győri csoportban 16—16, míg a pécsiben 15 csapat szerepel az augusztusban kezdődő új bajnoki évad­ban. A megyénk színeit képvi­selő Szekszárdi Dózsa és a Szekszárdi Sportiskola gár­dája a pécsi csoportban sze­repel, ahol a KSI, a Pécsi MSC, a Pécsi VSK, a Du­naújvárosi Kohász, a Mo- hács-Véméndi TE, a Komlói Bányász, a Dunaújvárosi Építők, a Kaposvári Rá­kóczi, a Nagykanizsai MÁV TE, az Olajbányász SE, va­lamint a Várpalota, a Ganz- MÁVAG és a Bauxitbányász SE csapatai ellen veszik fel a küzdelmet. Kézilabda NB II Őszi „menetrend” Augusztus 5-től, az őszi idény mérkőzéseivel folyta­tódik a kézilabda „nagy­üzem” az NB Il-es bajnok­ságban. Ay. október 14-i idényzáróig újabb tizenegy mérkőzés kínál pontszerzé­si lehetőséget a csapatoknak. Az országos szövetségben el­készítik az őszi fordulók sor­solását, majd ezt követően az egyesületi képviselők egyeztették a sorra kerülő mérkőzések kezdési időpont­ját. A véglegesített őszi programból olvasóink szá­mára ezúttal megyénk két csapatának sorsolását emel­tük ki. Az első fordulóban Pécsi Zsolnai—Szekszárdi Sparta­cus, Tapolca—Dombóvári Kesztyű. Mindkét találkozót augusztus 4-én, szombaton játsszák. A második forduló­ban, szintén szombaton: Szekszárdi Spartacus—Pécsi BTC, Dombóvári Kesztyű— Ajkai Alumínium. Egy hét­tel később ismét pályavá­lasztóként lépnek pályára megyénk csapatai. A Szek­szárdi Spartacus női gárdá­ja 19-én a Győri Élelmiszer míg a Dombóvári Kesztyű 18-án a Ganz-MÁVAG együttesét fogadja. A ne­gyedik fordulóban, augusz­tus 25-én szombaton: Szek­szárdi Spartacus—Csorna, Universitas PEAC—Dombó­vári Kesztyű mérkőzéseket rendezik. Szeptember 2-án: Szekszárdi Spartacus—Doro­gi AC, míg egy nappal ko­rábban Dombóvári Kesztyű— Környei MEDOSZ. A 6. fordulóban szeptem­ber 8-án, szombaton: Ajkai Alumínium—Szekszárdi Spartacus, Keszthelyi Hala­dás—Dombóvári Kesztyű. Szeptember 15-én: Szekszárdi Spartacus—Tatai AC és Dombóvári Kesztyű—Veszp­rémi Építők A 8. forduló szeptember 23-ra kisorsolt mérkőzését korábban játssza le két csapatunk. így 20-án: Balaton Bútor—Szekszárdi Spartacus, 21-én pedig MTK VM—Dombóvári Kesztyű. Szeptember 29-én, szomba­ton : Szekszárdi Spartacus— Zalaegerszegi VL, Dombó­vári Kesztyű—Győri Magas­építők. Október 7-én a Szekszárdi Spartacus Győr­ben a Rába ETO, míg a Dombóvári Kesztyű Nagyka­nizsán az Olajbányász SE el­len szerepel. Az utolsó for­dulóban, október 14-én: Szekszárdi Spartacus—Saba- ria SE, Dombóvári Kesztyű— Tatai Rákóczi mérkőzésekre kerül sor. Paksi támadást hárít a fehér mezes Dózsa-védelem Francesco Edigi, a kapitány Ezúttal jól zárt a kéttagú szekszárdi sánc A sportbarátság emlékére: együtt a két csapat Teke