Tolna Megyei Népújság, 1979. február (29. évfolyam, 26-49. szám)

1979-02-13 / 36. szám

e ^HPÜJSÄG 1979. február 13. Hírek Tíz csapat nevezett Szek- szárdon a városi munkahelyi teke csapatbajnokságra. A verseny február 13-án kez­dődik. A nevezett csapatok: AGROBER, BHG I., BHG II., MEZŐGÉP, MEZŐGÉP KISZ, Megyei Tanács, OTP, Szekszárd—paksi Vízitársu­lat, TOTÉV, Városgazdálko­dás. A labdarúgó-játékvezetők továbbképzését a tamási és a bonyhádi járásban február 24- én, szombaton tartják. Tamásiban 14 órától, Bony- hádon 15.30-tól kezdődik. A továbbképzés második fordu­lóját Bonyhádon, február 25- én reggeltől folytatják. ♦ A megyei kézilabda-szö­vetség elkészítette a megye­bajnokság programját. A ta­vaszi forduló április 8-án kezdődik, és június 24-én fe. jeződik be. Az őszi forduló első mérkőzései szeptember 2-án lesznek, míg az utolsók­ra október 21-én kerül sor. Nevezési határidő: március 5., a sorsolást március 19-én készítik el. * Bonyhádon az I-es számú általános iskola tornatermé­ben február 18-án, 9 órakor kezdődik a spartakiád járási döntő asztalitenisz sportág­ban. * Tolnán került sor a me­gyei III. osztályú minősítő asztalitenisz-versenyre. Ezen hatvanöt férfi és harminc- három nő állt asztalhoz. Férfi egyéni: 1. Molnár Gá­bor (Tolnai VL), 2. Szigeti Gábor (Sz. Szöv.), 3. Szúnyog Mihály (Bonyh. Vasas), és dr. Bátorfi István (Tolnai VL). Női egyéni: 1. Kaiser Ági (Tolnai VL), 2. Pata Erika (Sz. Szöv.), 3. Pintér Mária (Sz. Szöv.) és Bátorfi Csilla (Tolnai VL). Férfi, páros : 1 Sáth Gyula—‘Molnár Gábor (Tolnai VL), 2. Mer- nyei Károly—Szigeti Gábor (Sz. Szöv.), 3. Bányai Péter— Szúnyog Mihály (Bonyh. Va­sas), és Vermes György— Steinbach Roland (Decs— Dunaföldvár). Női, páros: 1. Bátorfi Csilla—Kaiser Ági (Tolnai VI), 2. Rencz Rita— Link Judit (Sz. Szöv.), 3. Pintér Mária—Pata Erika (Sz. Szöv.), és Csele Györgyi —Odor Judit (Költségvetés). Vegyes páros: 1. Molnár Gá­bor—Rencz Rita (Tolnai VL), 2. Mernyei Károly— Pintér Mária (Sz. Szöv.), 3.. Kizakisz Jorgosz—Pata Eri- ki (Sz. Szöv.), és Sáth Sán­dor—Kaiser Ági (Tolnai VL). * / Február 14-én, szerdán, a Mázaszászvári Bányász lab­darúgócsapata látogat Apar. hantra, előkészületi mérkő­zésre. Kezdés: 15.30. Nagy- mányokon a Bonyhádi Pan­nónia lesz az ellenfél. Kez­dés: 15 óra. A DMSC együt­tese Komlón az NB Il-es Bányász ellen lép pályára, 14 órakor. Az eredeti sorso­lás szerint a paksiak Sárbo- gárdon, a Videoton ellen mérkőznek, 14.30-kor. így kellett volna 1. Ascoli—Milan 0-1 2 2. Atalanta—Lazio 0-0 X 3. Avellino—Torino 1-1 X 4. Fiorentina—Perugia 1-1 X 5. Lanerossi—Bologna 2-2 X 6. Roma—Napoli 0-0 X 7. Cesena—Bari 0-0 X 8. Genoa—Spal 1-0 1 9. Nocerina—Samben. 1-2 2 10. Pescara—Foggia 4-1 1 11. Taranto—Palermo 0-0 X 12. Ternana—Sampdoria 2-1 1 13. Varese—Lecce 1-1 X +1 Monza—Pistoiese 2-1 1 Hétfői Dunántúli Napló-kupa Sz. Dózsa—Szigetvár 6:0 (3:0) Labdarúgás Mezőföld-kupa Szekszárd, 300 néző. V.: Dravecz. Szekszárdi Dózsa: Pólyák (Lipovszky) — Szlo­vák, Szőllősi, Weitner II, Adorján (Lados) — Tóth (Walter), Szőcs, Szekeres — Mezei (Bocz), Bonnyai, Lan- dek (Bosnyák). Edző Magas­házi József. Szigetvár: Győri — Módok, Kövesi, Béri, Ré­vész (Kovács) — Balogh, Ma­urer (Gáspár), Gajág — Do- bor (Rácz), Telek, Palotai. Edző: dr. Tüske Csaba. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat: előbb Landek 16 mé­teres lövése kerülte el a ka­put, majd Mezei két lépésre a kaputól elcsúszott a lövés pillanatában. A 7. percben Szekeres 20 méteres nagy erejű szabadrúgása a felső lécen csattant, öt perccel ké­sőbb aztán góllá érett a fö­lény. Szekeres egyéni akció végén az alapvonal közeléből Bonnyai elé gurította a lab­dát, akinek beadását Mezei a bal felső sarokba fejelte. 1:0. Tovább rohamozott a Dózsa, a 19. percben Szlovák lapos szabadrúgását Győri a kapu­fa tövénél tolta szögletre. A 26. percben Szőcs a, felező­vonaltól cselsorozattal vezet­te fel a labdát, a 16-oson be­lül lerázta a védőiket, majd a kimozduló Győri fölött nehéz szögből látványos gólt lőtt a hosszú sarokba. 2:0. A 34. percben Mezeit az ötösön buktatták a védők, 11-es. A büntetőt Bonnyai értékesí­tette. 3:0. A 43. percben el­lenakció végén Palotai szép csellel játszotta magát tisztá­ra, de 12 méterről kapu fölé bombázott. Szünet után a 49. percben remek bal oldali Szőcs „szó­ló”, pontosan ívelt Landek fejére, Győri azonban szög­letre tolta a labdát. Az 52. percben Palotai nyolc mé­terről, nagy helyzetben ka­pásból méllévágta a labdát. A 60. percben jobb oldali tá­madás végén Bonnyai beadá_ •sát Szekeres fejelte kapura, a kipattanó labdát Szőcs esté­ben ilőtte a hálóba. 4:0. A 72. percben kavarodás támadt a vendégek kapujánál, Bocz a kifutó Győrin átfejelte a lab­dát és a befutó védők csak beljebb segítették a kapuba. 5:0. A 81. perében Balogh lö­vését Lipovszky kiütötte, másodszorra Lados mentett. A 88. percben Szőcs szabad­rúgásánál Győri kifutással hárított Bonnyai elől, majd az utolsó percben újabb gólt szerzett a Dózsa. Szőcs át­adását Bonnyai lőtte kapura, Győri röviden mentett és Bocz közelről nem hibázott. 6:0. A végig nagy kedvvel, he­lyenként ötletesen játszó szekszárdi együttes ilyen arányban is rászolgált győ­zelmére a rendkívül lelkes Szigetvár ellen. Jók: Szőcs, Szekeres, Szőllősi, Landek, Weitner II, illetve Palotai, Módok, Telek.- n ­Dunaújvárosi Kohász II— Paksi SE 2:1 (0:1). Dunaúj­város, 100 néző. V: Kovács. Paksi SE: Turóczi — Hanoi, Kovács I., Kalmár, Vayer, Majsai, Bagó, Czetthoffer, So- modi, Kovács II., Muck. Cse­re : Szabadi. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán. A Kohász együttesének tá­madásait a szervezetten vé­dekező paksiak könnyűszer­rel hárították. Ellentámadá­saik viszont sorra lesen akad­tak el. A 37. percben Kovács II húzott kapura, beadását Somodi közelről a hálóba vágta. 0:1. Szünet után a paksiak kezdeményeztek töb­bet, de a jobbnál jobb hely­zeteket is elügyetlenkedték. A 77. percben Klement egyé­ni játék után egyenlített. 1:1. A 89. percben Horváth ugyancsak egyéni alakítás vé­gén szerezte a győztes gólt. 2:1. A játék képe és a hely­zetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A paksi csapatból Majsai, Kal­már, Turóczi és Bagó telje­sítménye emelkedett ki. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK Mázaszászvár—Dombóvári MSC 2:0 (0:0). Dombóvár, 50 néző. V: Egyed. DMSC: Do­bos — Banaí, Magyar, Szí­jártó, Csatári, Tóthbagi I., Németh, Nagy, Horváth I., Sziber, Karászi. Csere: Por­osa, Vida, Lakos, Foki, Feke­te, Végvári, G. Kiss, Tóthba­gi II. A mezőnyben tetszető­sebben játszó vendégcsapat teljesen megérdemelt győzel­met szerzett. Gólszerzők: Mol­nár, Vaszari. TÁÉV SK—Nagymányok 1:1 (0:0). Szekszárd, 100 né­ző. V: Hőninger. TÁÉV SK: Harsányi — Anszló, Papp, Pálfi, Csordás, Flaskár, Tóth II., Molnár, Agócsi, Laki, He­gedűs. Csere: Hazafi, Micskó. Nagymányok: Oláh — Ecker, Németh, Lemle, Vorgrümler, Guth, ‘Fenyővári, Tóth, Bíró, Barabás, Csordás. A 71. perc­ben Bíró 11-esből szerzett góllal a vendégeket juttatta vezetéshez. 0:1. A 80. percben Micskó egyenlített. 1:1. * A Bátaszéki Szövetkezeti VSK labdarúgócsapata va­sárnap a Bács megyei baj­nokság második helyén álló BSE csapatához látogatott előkészületi mérkőzésre. A bátaszékiek 1 :l-es félidő után 2:1 arányban nyertek Baján. Góllövő: Poor, Schuller, il­letve a Szekszárdi Dózsa volt játékosa; Kovács. Sorsolás Kezdés március ll-én A „teknősbéka” Luzsnyikiben A Szovjetunió legfonto­sabb sportkomplexuma, a luzsnyiki gazdagodik: tek­nősbékára emlékeztető, uni­verzális sportcsarnok épül itt. Külsejét, konstrukcióját és műszaki megoldásait te­kintve egyedülálló létesít­mény ez. Az új sportcsarnok átadá­sát 1979-re, a Szovjetunió népeinek spartakiádjára ter­vezik. Az olimpián elsősor­ban a röplabdázók verse­nyeznek majd itt. A városi tanács azonban, amikor Luzsnyiki új objektumának felépítéséről döntött' nem. csak az olimpiára, hanem a moszkvai sportélet azt köve­tő pezsdítésére is gondolt. Az építészeknek ezért több­célú csarnokot kellett ter­vezniük. Hogy e széles profil mű­veléséhez szükséges sok-sok terem és eszköz kis helyen is elférjen, a csarnok terve­zői különleges födémet dol­goztak ki: a középső kiemel­kedő tetőrész, amely egy teknősbéka páncéljára emlé­keztet, kerülete mentén szi­lárd alapokra épített, redő­sen elhelyezkedő héjszerke­zetekre támaszkodik. A 28, virágsziromra hasonlító elem mindegyike 75 tonnát nyom — ezek a „teknősbéka” lá­bai. E lábak közötti teret beüvegezték. E megoldás segítségével kisebb térfogatú épületet tervezhettek* mint abban az esetben, ha a teret hagyo­mányos kupolás födémmel fedték volna be. Hogy fest majd a csarnok belülről? Az alapsor 1,8 mé­terre a földfelszín alatt he­lyezkedik el. Négy, 36x18 méteres edzőterem, zuhanyo­zókkal felszerelt öltözők. szauna, pihenőszobák, orvosi segélyhely, raktárak és más kisegítő helyiségek kaptak helyet itt. A földszinten van az elő­tér, öltöző azok számára, akik a termet övező nyitott pályákra vagy jégpályákra jöttek: büfék, nemzetközi távbeszélő, távíró és külön­féle irodahelyiségek. A központi aréna, ahol az olimpia röplabdamérkőzéseit tartják, az első emeleten he­Épül a „teknős béka” Moszkvában Kézilabda DNK Három mérkőzés — egy győzelem A harmadik forduló mér­kőzéseivel folytatódott Pé­csett a Dunántúli Napló-kupa kézilabda terembajnokság küzdelemsorozata. Megyénk három csapata közül ezúttal csak a Szekszárdi Spartacus NB Il-es női együttesének si­került győzni, a dombóvári és a szekszárdi férfigárda vere­séggel hagyta el a pályát. Szekszárdi Spartacus—Pécsi BTC 12:9 (7:6). V: Csalami, Kaszap. Szekszárdi Sparta­cus: Tóth — Simonné, Kado­sa, Bordi, Zsinkó, Katzen- berger, Niki. Csere: Varga, Engemayer, Fritz, Vasadi. Vé­gig izgalmas, küzdelmes ta­lálkozót vívott a két csapat. A helyzeteit jobban kihasz­náló szekszárdi gárda meg­érdemelten nyert az NB I B- ből kiesett bőrgyáriak ellen. A Spartacus gólszerzői: Si­monné 6, Zsinkó 3, Bordi, Engemayer, Kadosa. Szentlőrinc—Szekszárdi Spartacus 12:9 (4:5). V: Ka­szap, Csalami. A Spartacus férfiegyüttesében a követke­ző játékosok léptek pályára: Hargitai — Búzás, Fichter, Gillich, Korsós, Topa, Czirá- ki L. Csere: Fauszt, Marosi, Péterbencze. Változatos, jó iramú mérkőzés két ellenté­tes félidővel. A jobb hajrá döntött a szentlőrinciek javá­ra. A szekszárdiak gólszer­zői: Topa 6, Cziráki L., Fich­ter, Búzás. Pécsi MSC—Dombóvári Kesztyű 22:15 (11:9). V: Hucker, Hummel. Dombóvári Kesztyű: Kecskés — Túri, Deli, Kolossá, Zenka, Máyer II., Erdész. Csere: Szili B., Eigenbróth, Pataki, Kertai. Harmadik kupamérkőzésén csapatjátékban már sokat ja­vult a kesztyűgyári együttes. Az NB I-es hazaiak ellen kü­lönösen az első félidőben tet­ték szorossá a mérkőzést. A dombóváriak gólszerzői: Ko­lossá 8, Erdész 3, Máyer II. 2, Deli, Pataki. Úszás Megyénk egyetlen úszószak­osztálya a Dombóvári Spar­tacus Szövetkezeti SK, pénte­ken tartotta évadzáró és egy­ben évadnyitó szakosztály­értekezletét, melyet Szummer Győző szakosztályvezető nyi­tott meg. Csutorás József ed­ző szakmai értékelést tartott, ismertette 1978 legjobb ver­senyzőit, azok eredményeit. Kecskés Andrea edző tájékoz­tatta az úszókat az 1970. év fő célkitűzéseiről. A szak­osztály-értekezleten a leg­szorgalmasabb és legeredmé­nyesebb versenyzők jutalom­ban részesültek. 1978 legered­ményesebb női versenyzője Kurucz Anita, a férfiaknál pedig Füzessy Tamás lett. Azok a sportolók, sportveze­tők, akik öt év óta rendsze­resen versenyeznek és dolgoz­nak az SK-nál, oklevelet kap­tak. Végül három rövidfilmet vetítettek le az országos dön­tőn sikeresen szerepelt ver­senyzőkről. A bonyhádi járási labda­rúgó-szövetség elkészítette a tavaszi mérkőzések párosítá­sát, a sorsolást. Mucsi vissza­lépése miatt vasárnaponként egy-egy csapat ellenfél nél­kül marad, szabadnapos lesz. Március 11: Zomba—Felső- nána, Pannónia— Győré, Kéty—Kakasd, Kisvejke— Závod, B.-varasd—Hőgyész, Börzsöny—Cikó, Izmény sza­bad. Március 18: Börzsöny— Zomba, Cikó—Izmény, Hő­gyész—Kisvejke, Závod— Kéty, Kakasd—Pannónia, Győré—Felsőnána, B.-varasd szabad. Március 25: Zomba—Győré, Felsőnána—Kakasd, Pannó­nia—Závod, Kéty—Hőgyész, B.-varasd—Cikó, Izmény— Börzsöny, Kisvekje szabad. Április 1: Izmény—Zomba, Börzsöny—B.-varasd, Cikó— Kisvejke, Hőgyész—Pannó­nia, Závod—Felsőnána, Ka­kasd—Győré, Kéty szabad. Április 8: Zomba—Kakasd, Győré—Závod, Felsőnána— Hőgyész, Kéty—Cikó, Kis­vejke—Börzsöny, B.-varasd— Izmény, Pannónia szabad. Április 15: B.-varasd— Zomba, Izmény—Kisvejke, Börzsöny—Kéty, Cikó—Pan­nónia, Hőgyész—Győré, Zá­vod—Kakasd, Felsőnána sza­bad. Április 22: Zomba—Závod, Kakasd—Hőgyész, Felsőnána —Cikó, Pannónia—Börzsöny, Kéty—Izmény, Kisvejke—B.- varasd, Győré szabad. Április 30: Kisvejke—Zom­ba, B.-varasd—Kéty, Iz­mény—Pannónia, Börzsöny— Felsőnána, Cikó—Győré, Hő­gyész—Závod, Kakasd szabad. Május 6: Zomba—Hőgyész, Kakasd—Cikó, Győré—Bör­zsöny, Felsőnána—Izmény, Pannónia—B.-varasd, Kéty— Kisvejke, Závod szabad. Május 13: Kéty—ZOmba, Kisvejke—Pannónia, B.-va­rasd—Felsőnána, Izmény— Győré, Börzsöny—Kakasd, Cikó—Závod, Hőgyész szabad. Május 20: Hőgyész—Cikó, Závod—Börzsöny, Kakasd— Izmény, Győré—B.-varasd, Felsőnána—Kisvejke,. Pannó­nia—Kéty, Zomba szabad. Május 27: Pannónia—Zom­ba, Felsőnána—Kéty, Kisvej­ke—Győré, B.-varasd—Ka­kasd, Izmény—Závod, Bör­zsöny—Hőgyész, Cikó szabad. Június 3: Zomba—Cikó, Hőgyész—Izmény, Závod—B.- varasd, Kakasd—Kisvejke, Győré—Kéty, Felsőnána— Pannónia, Börzsöny szabad. lyezkedik el. A terem nem különül el a körfolyosótól, hanem vele egybenyíló kö­ze» teret alkot — ennek kö­zépső részén vannak a lelá­tók. Az aréna alapterülete 42x42 méter, középpontja fö­lött a terem 15 méter ma­gas. A terem méretei azon­ban változtathatók, mivel a különféle versenyek eltérő méretű pályát igényelnek. Ennek megfelelően változik a csarnok befogadóképessége is, amely 3—4 ezer néző kö­zött módosul. A második emeleten az állandó tribünökön kívül büféknek és ruhatáraknak helyet adó körfolyosó van. A ruhatárak néhány perc alatt kerekeken a tribünök alá tolhatok, a fogasokat összerakják és fentről deko­ratív függönyt engednek le. E falszerű térelválasztó se­gítségével újabb négy, 12x24 méteres edzőterem alakítha­tó ki. A központi stadion komp­lexuma mellett felépülő uni­verzális sportcsarnok arany­színűre festett tetőszerkezete látványnak is kitűnő, Moszk­va építészeti arculata újabb szép elemmel gazdagodott. APN—KS Szlovák becsúszó szereléssel ment Palotai elől