Tolna Megyei Népújság, 1978. szeptember (28. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-21 / 223. szám

e képújság 1978. szeptember 21. Hírek A Dombóvári Spartacus ökölvívó-szakosztályának tíz versenyzője csütörtöktől va­sárnapig Szolnokon a szak­munkásképző intézetek nem­zetközi seregszemléjén szere­pel, lép szorítóba. # A szüreti napi felvonulás­ra való tekintettel a szék- szárdiak kérésére a Bonyhádi Vasas hozzájárult, hogy a vasárnapi megyebajnoki mérkőzést korábbi időpont­ban kezdjék. Így a TÁÉV SK —Bonyhádi Vasas találkozó felnőtt mérkőzésének kezdése 11.30 órakor a TÁÉV-pályán. * Sötétvölgyben szeptember 30-án 14 órától, majd október 1-én 8 órától találkoznak a tájfutók, hogy eldöntsék a három kategóriában ki a leg­jobb nappali egyéni tájfutó a megyebajnokságban. A versenyzők mindkét napon a sötétvölgyi erdészháznál ta­lálkoznak. * A dombóvári város környé­ki labdarúgóbajnokság állá­sa: 1. Döbrököz 5, 2. Dombó­vári Vasas 4, 3. Nak 4, 4. Ka- posszekcső 4. 5. Kocsola 3. 6. Dalmand 2, 7. Attala 2, 8. Szakcs 2, 9. Kurd 0, 10. Gyu- laj 0 ponttal. Ifjúságiaknál: 1. Dalmand 6, 2. Döbrököz 6, 3. Kocsola 5, 4. Dombóvári Vasas 2, 5. Nak 1, 6. Kurd 0, 7. Kaposszekcső 0 8. Szakcs 0, 9. Attala 0 ponttal. * A tamási járási úttörő nagypályás labdarúgó­bajnokságban tíz csapat vesz részt. A labdarúgó-mérkőzé­sekkel párhuzamosan kerül sor a járási leány kézilabda­mérkőzésekre. Az A csoport­ban Gyönk, Pincehely, Ozora és Simontornya, míg a B cso­portban Felsőnyék, Hőgyész, és Iregszemcse kézilabda­csapata szerepel. A nagypá­lyás labdarúgó-bajnokság sorsolása. A csoport: szep­tember 22. Gyönk—Pincehely, Simontornya—Tolnanémedi. B csoport: Felsőnyék—Hő­gyész, Magyarkeszi—Tamási. Szeptember 29: A csoport: Gyönk—Ozora, Iregszemcse —Tolnanémedi. B csoport: Felsőnyék—Iregszemcse, Hő­gyész—Tamási. Október 6. A csoport: Ozora—Pincehely, Simontornya—Gyönk. B cso­port : Iregszemcse—Hőgyész, Magyarkeszi—Felsőnyék. Ok­tóber 13. A csoport: Tolnané­medi—Gyönk, Ozora—Si­montornya. B csoport: Tamá­si—Felsőnyék, Iregszemcse— Magyarkeszi. Október 20. A csoport: Pincehely—Simon­tornya, Tolnanémedi—Ozora. B csoport: Hőgyész—Magyar­keszi, Tamási—Iregszemcse. * A szekszárdi járási labda­rúgó-bajnokság állása a ne­gyedik forduló után. Felnőt­te: 1. Öcsény 8, 2. Alsótenge­lic 6, 3. Sz. Dózsa II. 5, 4. Báta 5, 5. Szekszárdi ÁG 4, 6. Tengelic II. 4, 7. Alsónána 3, 8. Sióagárd 3, 9. Kölesd 1, 10. Harc 1, 11. Szedres 0 pont­tal. A tartalékok nélkül: 1. öcsény 8, 2. Báta 4, 3. Szek­szárdi ÁG 4, 4. Sióagárd 3, 5. Alsónána 2, 6. Alsótengelic 2, 7. Kölesd 1, 8. Harc 0, 9. Szedres 0 ponttal. Ifjúságiak: 1. Szekszárdi ÁG 6, 2. Öcsény 6, 3. Sióagárd 3, 4. Alsótenge­lic 2, 5. Szedres 2, 6. Báta 1, 7. Alsónána 0, 8. Kölesd 0 ponttal. * A Szakszervezetek Orszá­gos Tanácsának vendégeként hazánkban tartózkodó Lazeri UISP Pisa csapatának aszta­liteniszezői pénteken 17 óra­kor Szekszárdon a tanítókép­ző főiskola tornacsarnokában, a Tolna—Szekszárd vegyes csapat ellen mérkőznek. Kerékpár EB-selejtező Halász Zoltán sikere Jugoszláviában A tizennyolcadik isztriai körversenyen Olaszország, Csehszlovákia, Lengyelország. NSZK, Svájc, Ausztria és a rendező Jugoszlávia ifjúsági versenyzői mellett a magyar ifjúsági válogatott is rajthoz állt. A válogatottban helyet kapott Halász Zoltán, aki ezen a versenyen búcsúzott az ifjúsági válogatottól. Az első szakaszt a Pula— Umag közötti 104 kilométeres távon rendezték, ahol olasz versenyző ért elsőnek a cél­ba, a magyarok a második hullámban érkeztek. A hegyi hajrát Zaubi Andrej, a jugo- szlávok válogatottja nyerte. A második napon Umag— Labin közötti 116 kilométeres távot kellett teljesíteni a részt vevő versenyzőknek, ahol meredek emelkedők ne­hezítették az indulók dolgát. A hegyi hajrá egy 11 kilo­méteres szerpentin tetején volt, melyet Halász Zoltán imponáló fölénnyel nyert a csehszlovák Gáspár előtt. A szekszárdi fiú ezzel a hajrá- győzelmével az összetett he­gyi versenyben a 3. helyre került. A verseny befejező szaka­szán a Rabac—Pula közötti 115 kilométeres távot teljesí­tették. Ezen a távon a hegyi A hegyi verseny győztese: Halász Zoltán hajrát a szakasz legmagasabb pontján, Barbannál adták be a rendezők. A rajt előtt az volt a kérdés: ha Halász ez­úttal is nyerni tud, ő lesz-e a „hegyi király” ezen a verse­nyen. A hajrá előtt egy lej­tőn a jugoszláv Gudermann Markó társaságában némi előnyre tettek szert, de ek­kor még 14 kilométerre vol­tak a csúcstól, és a meredek emelkedő hossza tíz kilomé­ter volt. Vajon bírják-e tar­tani előnyüket a nehéz hegyi szakaszon a mezőnnyel szem­ben? — tették fel a kérdést a szakvezetők. A táv köze­pén a jugoszláv versenyző már nem bírta tartani az ad­digi tempót, így Halász Zoli­nak kellett vállalkozni arra, hogy a megszerzett előnnyel élve elsőnek érjen fel a csúcs­ra. Bizonyítva ezzel azt is, hogy valóban klasszis hegyi versenyző. A Spartacus fiatal versenyzője a célvonalig meg­tartotta előnyét és magabiz­tosan szerezte meg a győzel­met. Ezzel együtt a hegyi pontverseny győztese lett. Az összetett versenyben azonban már nem tudott jelentősen előbbrelépni, így végül a 26. helyet szerezte meg. A díj­kiosztó ünnepségen a hegyi verseny győztesének járó ser­leget Halász Zoltán vette át. Szombaton és vasárnap Vácon Készülnek az éli utolsö pontszerző versenyére A TOTÉV—MHSZ klubjá­nak motorosai szombaton és vasárnap-ismét rajtolnak, ez­úttal Vácon vesznek részt versenyen, mely az idei év­ben az utolsó lehetőség pont­szerzésre. A közelmúlt napok időjárása ugyan nem nagyon kedvezett a motorozásnak, de a szekszárdi versenyzők min­dennap gyakoroltak, hogy megfelelő állóképességgel és nem utolsósorban jól felké­szített géppel vegyék fel a versenyt a legjobb motoroso­kat felvonultató ellenfelekkel szemben. Az idén már több szép si­kert könyvelhetnek el ma­guknak a szekszárdiak. Pol- gárdiban áz országos meghí­vásos idénynyitón, majd ezt követően a pontszerző verse­nyeken (Kupon, Budapesten a Farkasvölgyben, Polgárdi- ban, Pápán, Abonyban) a legjobbak között szerepeltek. Ha sikerül Vácon is értékes helyezéseket szerezni, a szek­szárdiaknak esélyük van ar­ra, hogy az éves összesített pontverseny alapján dobogó­ra kerüljenek. Várhatóan nyolc-tíz jól fel­készített motorral szombaton Felvételünk a hétközi edzé­sen készült kora reggel indulnak Vácra, ahol ebéd után megkezdődik a kötelező edzés. Itt a ver­senybírák már mérik a ver­senyzők teljesítményeit és azok az időeredmények alap­ján kerülnek a vasárnapi futamokba. Külön örvendetes hír, hogy már nyolcvan százalékig el­készült Szekszárdon a csatári téglagyár volt területén a motocrossosok új pályája. A TOTÉV vállalat segítségével kerülhetett erre sor: a válla­lat gépei végezték el a föld­munkák nagy részét, a hátra­lévőt már kézi erővel kell megcsinálni, a munkálatokat befejezni. Ezt természetesen a motorosszakosztály tagjai végzik. Mint a szakemberek elmondták, a motocrosspálya kitűnőnek ígérkezik, az alkal­mas lesz országos jellegű ver­senyek rendezésére is. A klub vezetői természetesen terve­zik ilyenek rendezését, előre­láthatólag március—április hónapban. Az MHSZ gépjár­műiskolájának vezetői is megtekintették a terepet és elképzelhető, hogy a moto­crosspálya mellett kialakíta­nak az autósok és motorosok részére egy tanpályát, hozzá épületeket készítenek. Ha a terv valóra válik, természete­sen a motorosszakosztály is kap egy helyiséget, mely al­kalmas lesz megbeszélések tartására is. A vasárnapi mérkőzések Szeptember 24-én, vasár­nap megyénk NB Il-es lab­darúgócsapata, a Szekszárdi Dózsa Sopronban lép pályá­ra. A megyebajnokságban a következő mérkőzések lesz­nek: Dombóvárott a Vas­utas-pályán DMSC—Tenge­lic (Kleiber), Paks—Bátaszék (Baranya megyei hármas), Nagydorog—Fadd (Lendvai), Kisdorog—Tevel (Paplauer), Pincehely—Bogyiszló (Kaszi- ba), Aparhant—Gerjen (Ge­rencsér), Tolna—Nagymá­nyok (Farkas), TÁÉV SK— Bonyhád (Szabó). Az utóbbi mérkőzés 11.30 órakor, a töb­bi 15 órakor kezdődik. A megyei serdülő labdarú­gó-bajnokságban öt mérkő­zésre kerül sor vasárnap 10 órai kezdettel. Nagymányok —Dombóvári MSC (Köő), Kisdorog—Szekszárdi Sport­iskola (Szabó A.), Tolna— Paks (Takács), Bátaszék— Tevel (Keller). Bonyhád— Fadd (Ritzel). , VARSÖ Nemzetközi női kosárlab­datornán a TFSE 61:45 (26:28) arányban nyert a len­gyel AZS Krakkó ellen. POZSONY Csapatban: 1. Szovjetunió 2358 kör, 2. Koreai NDK 2343, 3. Csehszlovákia 2342. .... 6. Magyarország 2324. Gyorstüzelő pisztoly: 1. Kuzmin (szovjet) 596 kör. A legjobb magyar, Dobai 584 körrel 19. lett. Csapatban: 1. Csehszlová­kia 2356 kör, 2. Szovjetunió 2354, 3. Románia 2349, .. .6. Magyarország 2325. EISENSTADT A Rude Pravo nemzetközi jégkorongtornáján a Szov­jetunió válogatottja 8:2 (2:1, 3:1, 3:0) arányú győzelemmel mutatkozott be Csehszlovákia ellen. LVOV Lvovban folytatódott a ba­ráti hadseregek nemzetközi sportlövő spartakiádja. Fu­tóvadlövésben a magyar Bod­nár és a csapat ezüstérmes lett. Kisöbű sportpuska 60 lö­vés fekvő: 1. Zelenka (cseh­szlovák) 593 kör. A magyarok közül a leg­jobb Kotrocó és Nagy Béla 17—18. lett 585 körrel. A Rába ETO labdarúgó- csapata Eisenstadtban ven­dégszerepeit az osztrák B válogatott edzőpartnereként. A magyarok 500 néző előtt egy góllal győztek. Rába ETO—Ausztria B válo­gatott 1:0 (0:0). Góllövő: Hannich (81. p). STUTTGART A New York-i Cosmos, Beckenbauer csapata újabb nagy gólkülönbségű veresé­get szenvedett európai túrá­ján. 55 ezer néző előtt 6:1 (0:0)-ra .kikapott a nyugat­német VFB Stuttgarttól. Góllövők: Traf (2), Volkert, Hönnes, Martin, Müller il­letve Chinaglia. Finnország- Magyarország 2:1 (1:0) A Helsinkiben tegnap este lejátszott EB-selejtezőn a ma­gyar csapat a .következő összeállításban lépett pályára: Gujdár — Paróczai, Bálint, Kereki, Lukács — Kovács J., Gyimesi, Tatár, Pintér — Tieber, Kardos. A vezetést a 31. percben a török származású Ismail szerezte meg. Szünet után, a mérkő­zés 54. percében Pykkő kettőre növelte a finn gólok számát. A 60. percben Kovács J. helyett Szokolai lépett pályára. A 74. percben Tieber szépített. Nemzeti Bajnokság kupája és MNK Tegnap délután öt labda­rúgó-mérkőzésre került sor. A Nemzeti Bajnokság kupája keretében a Szekszárdi Dózsa a Pécsi MSC NB I-es csapa­tát fogadta, míg az MNK me­gyei selejtezőjében ezúttal nyolc együttes mérte össze erejét. Pécsi MSC—Szekszárdi Dó­zsa 1:0 (1:0). Szekszárd, 300 néző. V: Ágoston. Pécsi MSC: Fiedler — Tapaszti (Brez- niczky), Torna, Schulteisz, Iványi — Lingl, Dárdai, Lő- rincz — Dobány, Stájer (Jó­nás), Varga. Edző: Szőcs Já­nos. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák (Lipovszky) — Dinnyés, Szlovák, Somodi, Bonnyai — Szőcs, Szőllősi, Adorján — Bocz, Szekeres (Walter), Há­zi. Edző: Magasházi József. Az első perc végén bal ol­dali szekszárdi támadásnál Házi ívelt kapu elé, a felug­ró Szekeres feje fölött nagy helyzetben elcsúszott a labda. A 8. percben Varga előbb Dinnyést, majd Somodit csap­ta be egy-egy jó csellel, a 16-os oldalvonaláról beívelt, Dobány fejese a bal oldali kapufáról vágódott az alap­vonalon kívülre. A 13. perc­ben Szlovák kézzel ütött a labdába, a 17 méteres szabad­rúgást Lingl a léc fölé csa­varta. A 27. percben Szőcs elvette a labdát a cselezgető Tapasztitól, kapura húzott, az alapvonal közeléből Bocz elé gurított, aki kapu fölé bom­bázott. A 37. percben védel­mi hibából szerezte egyetlen gólját a pécsi csapat. Lőrincz beadását már megszerezték a Dózsa védői, Szőllősi lágyan hazagurított, a berobbanó Lingl elcsípte a labdát és a vetődő Pólyák mellett a .jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. Szünet után az 50. percben Varga beadását Jónás kapás­ból lőtte a léc fölé. Az 55. percben Házit szabálytalanul sem tüdták szerelni a PMSC védői, már bent járt a 16-oson belül, amikor a játékvezető lefújta az akciót és a 16-osról ítélt szabadrúgást a hazaiak javára. A 65. percben Szőcs öt pécsi játékost cselezett ki, aztán 12 méterről Fiedler ke­zébe lőtte a labdát. A 70. percben Szőcs beadását Házi a kivetődő kapusba lőtte. A feltűnően alacsony szín­vonalú, lagymatag iramú mérkőzésen mindkét csapat játéka csalódást keltett. Paks büntetőrúgásokkal jutott tovább az MNK-ban Dombóvári MSC—Bonyhádi Pannónia 4:0 (2:0). Majos, 50 néző. V: Varga E. A minden csapatrészében jobb és a mér­kőzést végigtámadó dombó­vári együttes ilyen arányban is rászolgált győzelmére. Gól­szerzők: Németh 2, Porcsa, G. Kiss. Fadd—Pincehely 2:0 (0:0). Fadd, 150 néző. V: Szabó. Jó iramú, küzdelmes találkozón a hazaiak végig irányították a játékot. Mezőnyfölényüket azonban csak a második fél­időben tudták gólokra válta­ni. Gólszerző: Lampek 2. Bátaszéki VSK—Sióagárd 2:1 (1:1). Sióagárd, 50 néző. V: Dravecz. Közepes színvo­nalú, kemény mérkőzés. A lelkes hazaiak nem tisztelték ellenfelüket, a vasutascsapat a befejezés előtt három perc­cel szerezte meg a győztes gólját. Gólszerzők: Fiath, Sza­bó, illetve Bihari. Paksi SE—Kisdorog 2:2 (1:0). Paks, 400 néző. V:Tóth I. A paksiak a 75. percben még 2:0-ra vezettek, de az utolsó negyedórában a ven­dégeknek két szerencsés gól­lal sikerült izgalmassá tenni a továbbjutást. A rendes já­tékidőt követően büntetőrú­gásokra került sor, ebben a paksiak 3:1 arányban bizo­nyultak jobbnak. Gólszerzők: Muck, Vayer, Uletve Ódor, Genczler. Kézilabda MNK Nagykanizsai Olajbányász— Hőgyészi HSC 39:35 (18:19). Hőgyész, 300 néző. V: An- dorka, Török. Hőgyész: Tóth — Galambos, Gábor, Nándor I., Tancsa I., Németh, Nán­dor L. Csere: Cserháti, Tan­csa Gy., Nichter, Karádi. A hazai csapat szerezte meg a vezetést, majd a félidő köze­péig előnyét négy gólra nö­velte. Ezután az NB I B-s nagykanizsai együttes rákap­csolt és fokozatosan ledol­gozta hátrányát. Szünet után az Olajbányász kezdett jobban és a 10. perc­ben 23:22-re átvette a veze­tést is. Ezt követően Hőgyész egyenlített, majd a folytatás­ban tíz percen keresztül fel­váltva estek a gólok. Erősítet­tek a vendégek, előnyüket is­mét négy gólra növelték. A következő percekben a me­gyebajnokságban szereplő textilescsapat 37:35-re felzár­kózott, amikor egy megítélt büntetőt elhibáztak. Az ellen- támadásból viszont a nagy- kanizsaiak eredményesek voltak, majd a befejezés előtt újabb góllal beállították a találkozó végeredményét. A hőgyésziek mindvégig egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak az MNK országos elődöntőjének első fordulójá­ban sorra került mérkőzésen. A hazai csapat gólszerzői: Nándor I. 18, Galambos 6, Gábor 4, Nándor L. 3, Cser­háti, Tancsa I. 2—2.