Tolna Megyei Népújság, 1978. március (28. évfolyam, 51-76. szám)

1978-03-29 / 74. szám

1978. március 29. “KÉPÚJSÁG 5 Április 4-én Kézilabda Sió-kupa Hazánk felszabadulásának 33. évfordulója tiszteletére a Simontomyai BTC ezúttal is megrendezi a már hagyomá­nyos Sió-kupa kézilabda­tornát. Egy héttel a külön­böző osztályú bajnokságok tavaszi rajtja előtt jól szol­gálja ez a kupakűzdelem a résztvevő együttesek forma­ellenőrzését és a szomszé­dos megyék csapataival ki­alakult sportbarátság elmé­lyítését. A Sipó-kupa vándorserle­gért négy női és öt férfi­együttes méri össze erejét április 4-én Simontomyán. Különösen a nők mezőnye lesz rangos, ahol a házigaz­da szerepét betöltő többszö­rös megyebajnok BTC gár­dája mellett a Balaton Bú­torgyár, a Siófoki Bányász és Szekszárdi Spartacus NB Il-es csapatai szerepelnek. Az öt férfiegyüttes között a Dombóvári Kesztyű NB li­es, valamint a Paksi SE, a Szekszárdi Spartacus, a Nóg­rádi HSE és a Simontornyai BTC vív minden bizonnyal izgalmas, sportszerű küzdel­met a körmérkőzéses ver­senysorozaton. Az egész napos műsor ke­retében két pályán összesen tizenhat mérkőzés kínál jó sportcsemegét a község szur­kolótábora, a kézilabda sportág kedvelői számára. KtsÉrlaWa MIK Duna Cipő—Bonyhádi Bo­torad 92:81 (47:38). Hétfőn délelőtt Budapesten találko­zott a két csapat. Bonyhád színeiben a következők sze­repeltek: Erb (4), Kecskés (29), Gréczy I. (—), Rózsa (2), Bőte (—), Vanya (6), Végh (5), Gréczy II. (17), Falvai (18), Fetzer (—). Vé­gig szoros küzdelem volt a két együttes között. A fő­városiak két volt NB I-es játékosuk irányításával sok támadást vezettek. A bonyhádiak elősorban azért „véreztek” el, mert 18 bün­tetőt nem értékesítettek. Április elsején szombaton két Tolna megyei NB Il-es csapat is szerepel Szigetvá­ron. 15.30-kor a Dombóvári VSE férfi-, majd 17 órakor a Bonyhádi Botond női együttese mérkőzik a bajnoki pontokért. A lapunk mai számában megjelent tudósí táksokat írták és az eredményeket közölték: Fekete László, Kosztolányi Lajos, Molnár István, Végh István, Koch Ádám, Krómer József, Lő- rincz Antal, Zerza József, Böröcz János, Klein Már­ton. A sportoldalakat ösz- szeállította: Nyakas István rovatvezető. Jó játék - megérdemelt győzelem Sz. Dózsa-Békéscsaba 2:1 A szekszárdi csapat második gólját Kovács (csíkos mezben) szerezte Szekszárd, 1200 néző. Ve­zette: Szőke. Szekszárdi Dó­zsa: Lipovszky — Szlovák, Vágó, Somodi, Bonnyai, Tóth, Szőcs, Orosz, Kovács, Boros, Házi. Edző: Magasházi Jó­zsef. Nagy lendülettel kezd­tek a hazaiak és a 6. perc­ben egy középen vezetett gyors akció végén Kovács lö­vését csak másodszorra ka­parintotta meg a csabaiak kapuvédője. Egy perc múlva Lipták szándékosan fejbe rúgta az előre vetődve feje­lő Vágót, akit vérző arccal támogattak le a pályáról. Há­romperces ápolás után, nagy turbánnal a fején, azonban visszatért a hazaiak söpröge- tője. A 10. percben Boros hú­zott kapura, egy csel után a 16-osról lőtt, a labda a jobb oldali lécről vágódott a me­zőnybe. A 19. percben So­modi—Boros adogatás után Boros lefordult őrzőjéről, lö­vése a léc fölött suhant el. Egyre inkább keményedéit a játék. A 32. percben Tóth in­dította Borost, aki két csel után lövésre szánta el ma­gát, a jobb alsó sarokra tar­tó labdát Kovács szögletre tornászta. Egy perccel ké­sőbb góllá érett a Dózsa fö­lénye. Kovács bal oldali szög­letét Házi a védők közé be­robbanva közelről a léc alá fejelte. 1:0. A 35. percben egyszerre két szekszárdi já­tékost ápoltak az oldalvonal mellett, Házi és Boros szorult orvosi kezelésre. A 42. perc­ben közvetett szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak a 11-es ponttal egy magasságban. Szőcs legurítását Boros kapu fölé nyeste. A 44. percben Kovács beadását Orosz csúsz­tatott fejessel arasznyira küldte a léc fölé. Szünet után a vendégek az 51. percben lőttek először ka­pura. Zahorán 14 méteres ka­páslövését Lipovszky látvá­nyos vetődéssel hárította. Az 52. percben tovább növelte előnyét a Dózsa gárdája. Szőcs 18 méteres szabadrú­gása a jobb oldali kapufáról kiperdült, a berobbanó Ko­vács közelről a hálóba vágta a labdát. 2:0. A 60. percben Nemes kapott jó átadást a 11-es tájékán, mielőtt lőhe­tett volna Lipovszky kifutva hárított. A 67. percben Za­horán jobb oldali beadását Nemes az ötösről a jobb ol­dali lécre fejelte. Az egyre jobban felerősödő szél és a hazaiak taktikája, miszerint a területvédelemből a kapu elé tömörülve szoros emberfo­gásra tértek át — felhozta a vendégeket. A csabaiaknak igazán veszélyes helyzete tu­lajdonképpen így sem akadt. A 89. percben nagy bírói té­vedésből szépítettek. Zaho­rán 20 méteres lövése három méterrel zúgott el a kapu fö­lött. A játékvezető meglepe­tésre szögletet ítélt. Schnei­der jobb oldali szögletrúgá­sa után a labda a jobb oldali léc belső éléről vágódott a hálóba. 2:1. Hatalmas iramot diktált a Dózsa, amit 65 percen keresz­tül helyenként szellemes tá­madójátékkal fűszerezett. Nagy nyomás nehezedett a csabai védőkre, akik időn­ként kilenc emberrel véde­keztek. A Dózsa vezető gól­ja után a vendégek kemény­séggel igyekeztek széttördel­ni a játék folyamatosságát. Szünet után a BTASK jó­voltából folytatódott az em­ber—ember elleni küzdelem, a játékvezető teljesen kien­gedte kezéből a mérkőzés irányítását. Az utolsó negyed­órában nagy hajrát nyitottak a vendégek, de csak szeren­csével szépítettek. Jók: Házi (a mezőny legjobbja), Szőcs, Somodi, Tóth, illetve Kovács, Dobó, Schneider. NB 11: Vác—BKV Előre 1:0, Kazincbarcika—Salgó­tarján 0:0, Debrecen—Volán 2:0, Komló—Kossuth KFSE 1:1, Dorog—Fűzfő 2:2, Eger— MÁV DAC 3:1, Szolnoki MTE —Várpalota 2:0, BVSC—Bu­dafok 1:0, Vasas Izzó—Nagy­kanizsa 2:1. Megyei ifjúsági bajnokság: B. Pannónia—B. Vasas 0:0, Tolna—Szekszárdi Sport­iskola 1:3, Pincehely—Dom­bóvár 2:3, Paks—Bátaszék 1:1, Simontornya—Aparhant 0:1, Tengelic—Zomba 1:2, Kisdorog—Tevel 3:3, Bo- gyiszló—Nagymányok 2:0, Nagydorog—Fadd 2:1. Járási bajnokság: Szakály —Fornád 1:4, ifi: 1:0. Ozora— Alsópél 6:1, ifi: 6:0, Tamási— Gyönk 3:1, ifi: 3:0. Magyar- keszi—Iregszemcse 1:3, ifi: 0:6, Nak—Dalmand 3:2, ifi: 3:3. Kocsola—Kaposszekcső 2:2, ifi: 2:3. Szakcs—Kurd 1:1, ifi: 0:3. Gyulaj—Döbrö- köz 1:6, ifi: 2:8. Dombóvári Vasas—Dombóvári Tsz 3:0, ifi: 1:2. Attala—Dombóvári MSC II. 1:3. Bajnoki táblázatok legyei labdarugó-bajnokság Dombóvár csak nehezen nyert Pincehelyen A megyei labdarúgó­bajnokságban nem született különösebb meglepetés, álta­lában a papirforma érvénye­sült. Érdemes azonban meg­jegyezni, hogy a Dombóvári MSC Pincehelyen csak nagy üggyel-bajjal, némi szeren­csével nyert. A forduló vi­szonylag kevés gólt — szoros eredményeket hozott. A listavezető paksi csapat­hoz a Bátaszéki VSK együt­tese látogatott. A találkozó színvonala nem volt méltó a megyebajnokság rangadójá­hoz, bár küzdelem szempont­jából nem lehet panasz. So­káig nyílt volt a mérkőzés, hisz a 29. percben már kiala­kult a 2:l-es végeredmény. A Bonyhádi Vasas a szom­szédos Majoson már a 20. percben 3:0-ra vezetett, mely a találkozó végeredménye is lett. A Dombóvári MSC Pin­cehelyen jó játékvezetés mel­lett szerencsés góllal 1:0 arányban nyert. Tudósítónk szerint a mérkőzés jó iramú volt, de mindkét részről sok hiba csúszott a játékba. Kisdorogon 750 néző előtt a végig többet támadó hazai csapat két kapushiba után 2:0 arányban nyert a Tevel ellen. Bogyiszlón hatszázan állták körül a pályát, ahol a Nagymányoki Brikett együt­tese volt az ellenfél. Kitűnő küzdelmet vívott a két csa­pat, ahol a hazaiak azzal nyertek, hogy helyzeteiket jobban kihasználták. Nagy- dorogon már az első félidő­ben 2:0-ra vezetett a hazai csapat. Szünet után ugyan feljavultak a faddiak, de csak szépítésre tellett ere­jükből. Tolnán gól nélküli döntetlennel ért véget a TÁÉV SK elleni mérkőzés. A tolnai csapat közelebb állt a győzelem megszerzéséhez, büntetőhöz is jutott, de a TÁÉV SK kapusa Harsányi, Kövesdi lövését kivédte. A kiesés ellen harcoló ten- gelici csapat a Zombát fo­gadta. Ezúttal a második fél­időben a tengeliciek jobban kihasználták helyzeteiket, mint a zombaiak, így 3:l-es győzelemmel fejeződött be a Tengelic szempontjából rend­kívül fontos mérkőzés. Si- montornyán az Aparhant el­leni találkozó 2:2-es döntet­lent hozott. Tudósítónk sze­rint a bőrgyáriak lelkesedés­ben és játékban egyaránt fe­lülmúlták az aparhantiakat és győzelmet érdemeltek volna. Simontornyai tudó­sítónk a mérkőzés játékveze­tőjét is hibáztatja, hogy el­maradt a hazai győzelem. A bajnoki táblázaton négy pontra nőtt a paksiak előnye, a Bonyhádi Vasas a 2., a 3. helyen a Dombóvár, míg a Bátaszék a 4. helyen áll. Ki­esés szempontjából nem tör­tént változás. Paksi SE—Bátaszék 2:1 (2:1). Paks, 1200 néző. Vezet­te: Szentgyörgyi. Paks: Féhr — Szűcs, Kovács I., Vábró, Kiss II., Kalmár, Majsai, Szabadi, Kovács II., Bagó, Kiss I. Csere: Somodi. Báta­szék: Mucska — Jónás, Bács­kai, Béres, Róth, Zágonyi, Tóth II., Tóth I., Mezei, Ho- lacsek, Szabó. Csere: Papdi. A vendégek szabadrúgásból szereztek vezetést a 19. perc­ben, majd a paksiak bünte­tőből egyenlítettek a 25. perc­ben. A győztes gól a 29. perc-- ben egy korszerű támadás végén esett. A játék színvo­nala nem volt méltó a me­gyebajnokság rangadójához. Gólszerzők: Vábró (11-esből), Kiss I., illetve Tóth II. Jók: Kovács I., Vábró, Majsai, Ko­vács II., Kiss I., illetve Bé­res, Róth, Holacsek, Mezei. Bonyhádi Vasas—Bonyhádi Pannónia 3:0 (3:0). Majos, 350 néző. Vezette: Szinger. B. Vasas: Pék — Mészáros, Barabás, Incze, Bajkai, Hei- decker, Pusztai, Csordás, Var­ga, Horváth, Bulla. Csere: Sallai, Pfeifer. B. Pannónia: Pál — Weiszenburger II., Weiszenburger I., Pallósi, Szőcs II., Sánta, Petz, Szőcs I., Wéber, János, Vajda. Csere: Óbendorf, Molnár. A minden csapatrészében jobb Vasas az alacsony színvonalú mérkő­zés 20. percében már bebiz­tosította 3:0-ás győzelmét. A 85. percben Varga 11-esét Pál kivédte. Gólszerzők: Csordás 2, Varga. Jók: Csordás, Mé­száros, Bajkai, Bulla, illetve Szőcs I., János. Dombóvári MSC—Pince­hely 1:0 (0:0). Pincehely, 500 néző. Vezette: May. Dombó­vár: Dobos — Szíjártó, La­kos, Vida, Csatári, Magyar, Pintér, Banai, G. Kiss, Né­meth, Fekete. Csere: Végvári. Pincehely: Bükkösi — Kuvik, Hegedűs, Miklós, Juhász I., Juhász II., Juhász III., Kán­tor, Petki, Kiss, Fodor. Cse­re: Végh, Horváth. Jó iramú, de sok hibával tarkított mér­kőzésen a szerencsésebb csa­pat győzött. Gólszerző: G. Kiss. Jók: Vida, Lakos, G. Kiss, Pintér, illetve Juhász I., Juhász III. Kisdorog—Tevel 2:0 (1:0). Kisdorog, 750 néző. Vezette: Stumpf. Kisdorog: Stölkler — Kiss II., Boda, Genczler, Brunner, Győrfi, Nagy, Kniesz, Ódor, Hosnyánszki, Bőhm II. Tevel: Braun — Nagy, Szabó, Benkő, Bíró I., Miklós I., Barabás, Szőcs, Szentes, Kerekes, Antal. Cse­re: Bíró II. Miklós II. A vé­gig többet támadó kisdorogi együttes két kapushibából szerezte meg győzelmét, bár a látottak alapján erre telje­sen rászolgált. Gólszerző: Bőhm II. 2. Jók: Boda, Győr­fi, Hosnyánszki, Kniesz, illet­ve Nagy, Szabó, Antal. Bogyiszló—Nagymányok 3:2 (2:1). Bogyiszló, 600 néző. Ve­zette: Kiss F. Bogyiszló: Kéri — Liszkai, Paksi, Maláti, Szekeres, Györgye, Boros II., Bogdanovics, Hajdú, Ettig, Boros I. Csere: Kubatov. Nagymányok: Márkus — Vorgrümler, Fenyővári I., Báyer, Lemle, Horváth, Ba­rabás, Bíró, Tóth, Fenyővári II., Csordás. Csere: Ecker. Magas színvonalú, jó iramú mérkőzésen a helyzeteiket jobban kihasználó hazaiak megérdemelten győztek. Gól­szerzők: Hajdú 2, Ettig, il­letve Barabás, Tóth (11-esből). Jók: Hajdú, Maláti, Szekeres, Boros II., illetve Barabás, Tóth, Vorgrümler. Nagydorog—Fadd 2:1 (2:0). Nagydorog, 400 néző. Vezet­te: Ritzel. Nagydorog: Ba­logh — Kirchner, Kisgyörgy, Éger, Lóridon, Honti, Gut- tengéber, Harsányi, Fodor, Nagy, Szabó. Csere: Lengyel. Fadd: Soponyai — Fehér, Aradi, Horváth, Kertész, Csa­pó, Papp, Oláh, Takács, Mi- hálovics, Kiss. Csere: Lam- pek. Közepes színvonalú ta­lálkozón már az első félidő­ben bebiztosította győzelmét a hazai csapat. Szünet után egyenlő erők küzdelme folyt. Gólszerzők: Szabó, Fodor, il­letve Kiss. Jók: Guttengéber, Éger, Kisgyörgy, Fodor, il­letve Aradi, Fehér, Kiss, Hor­váth. Tolna—TÁÉV SK 0:0. Tol­na, 300 néző. Vezette: Szabó. Tolna: Varga — Krekó, Steinbach, Fazekas I., Faze­kas II., Konyecsnyi, Bagdi, Böndör, Bukros, Scheffer, Kövesdi. Csere: Fehérvári. TÁÉV SK: Harsányi — Ker­tész, Papp, Anszló, Böröcz, Micskó, Lerch II., Stercz, Si­mon, Cserneczky, Agócsi. Csere: Csordás. Jó iramú, küzdelmes mérkőzés. Mind­két csapat több helyzetet el­ügyetlenkedett. A 28. perc­ben Kövesdi 11-esét Harsányi kivédte. Jók: Steinbach, Fa­zekas 1., Bukros, illetve Papp, Böröcz, Harsányi. Tengelic—Zomba 3:1 (1:1). Tengelic, 300 néző. Vezette: Kerekes. Tengelic: Bálint — Zsíros, Hujbert, Csapó, Pri- ger, Világ, Óberlender, Kasz- pari, Éberling, Galambos, Bornemissza II. Csere: Tóth. Zomba: Kerekes — Csíki, Bí­ró, Illés, Kereki, Domokos, Öbrácz, Csámpár, Fazekas, Faragó, Beke. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a helyze­teiket jobban kihasználó ten­geliciek rászolgáltak a győ­zelmükre. Gólszerzők: Bor­nemissza, Éberling, Kaszpa- ri, illetve Fazekas (11-esből). Jók: Világ, Csapó, Bálint, Hujbert, illetve Bíró. Simontornya—Aparhant 2:2 (1:0). Simontornya, 200 néző. Vezette: Keller. Simontornya: Csibrik — Csepregi, Csóka, Ihász, Kardos, Szelei, Geru- szi, Pintér, Gergics, Győré, Kovács. Csere: Baum, Ta­kács. Aparhant: Szulics — Kovács, Wáger, Cseke, Lász­ló, Flaskár, Gáspár, Minker, Palkó, Juhász, Túrós. Csere: Kiss. Közepes színvonalú ta­lálkozón az utolsó helyezett hazaiak lelkesedésben és já­tékban is felülmúlták ellen­felüket, győzelmet érdemel­tek volna. Gólszerzők: Sze­lei, Ihász (11-esből), illetve Minker, Juhász. Jók: Csep­regi, Ihász, Geruszi, illetve Szulics, Cseke, Flaskár, Min­ker. A mezőny legjobbjai B. Pannónia—B. Vasas: Csordás (B. Vasas) Tolna—TÁÉV SK: Steinbach (Tolna) Pincehely—Dombóvár: Juhász I. (Pincehely) Paks—Bátaszék: Kovács I. (Paks) Simontornya—Aparhant: Szulics (Aparhant) Tengelic—Zomba: Világ (Tengelic) Kisdorog—Tevel: Boda (Kisdorog) Bogyiszló—Nagymányok: Hajdú (Bogyiszló) N agy dörög—Fadd: Guttengéber (Nagydorog) A hét játékvezetője: May László (Tamási). NB II 1. V. Izzó 26 15 6 5 42-18 36 2. S.-tarján 26 14 7 5 46-23 35 3. Eger 26 14 7 5 44-27 35 4. K.-barc. 26 13 7 6 45-28 33 5. DVSC 26 14 4 8 31-29 32 6. Vác 26 11 7 8 31-28 29 7. Budafok 26 11 6 9 41-29 28 8. SZMTE 26 10 8 8 35-24 28 9. Dorog 26 11 6 9 27-25 28 10. Volán 26 8 11 7 35-33 27 11. B. TASK 26 9 9 8 27-28 27 12. BVSC 26 7 10 9 32-34 24 13. KKFSE 26 5 14 7 36-43 24 14. Kanizsa 26 8 7 11 33-32 23 15. Komló 26 8 7 11 28-32 23 16. Fűzfő 26 9 5 12 38-51 23 17. BKV E. 26 6 8 12 25-36 20 18. MÁV D. 26 6 4 16 29-51 16 19. Szekszárd 26 5 6 15 25-51 16 20. Várpalota 26 4 5 17 28-56 13 MEGYEBAJNOKSAG FELNŐTTEK: l. Paks 2 Bonyhád 3. Dombóvár 4. Bátaszék 5. Kisdorog 6. N.-mányok 7. Bogyiszló 8. Aparhant 9. TÁÉV SK 10. Tevel 11. Pincehely 12. Nagydorog 13. Fadd 14. Zomba 15. Tolna 16. Tengelic 17. B. Pannónia 22 17 2 3 55-24 36 22 15 2 5 50-16 32 22 13 5 4 51-17 31 22 14 3 5 46-22 31 22 11 6 5 41-23 28 22 12 2 8 36-34 26 22 11 2 9 34-37 24 22 9 5 8 37-31 23 22 10 2 10 50-42 22 22 9 4 >9 37-41 22 22 7 5 10 32-38 19 22 7 5 10 34-46 19 22 6 5 11 34-43 17 22 6 5 11 27-26 17 22 5 5 12 31-47 15 22 6 3 13 32-56 15 22 4 3 15 15-55 11 18. S.-tornya 22 2 4 16 27-60 8 IFJÚSÁGIAK: 1. Dombóvár 22 18 2 2 74-15 38 2. Sz. Sport. 22 15 4 3 72-30 34 3. Bonyhád 22 15 4 3 64-23 34 4. Zomba 22 13 4 5 68-42 30 5. Paks 22 12 3 7 50-29 27 6. Bátaszék 22 11 4 7 47-35 26 7. Bogyiszló 22 9 4 9' 36-33 22 8. Tengelic 22 9 4 9 33-42 22 9. Kisdorog 22 8 5 9 44-42 21 10. Tolna 22 8 5 9 32-32 21 11. Nagydorog 22 4 10 8 42-49 18 12. Tevel 22 7 4 11 41-56 18 13. Aparhant 22 6 6 10 22-37 18 14. B. Pan. 22 6 6 10 27-53 18 15. S.-tornya 22 5 4 13 20-54 14 16. Fadd 22 4 5 13 24-60 13 17. Pincehely 22 2 8 12 25-44 12 18. N.-mányok 22 3 4 15 26-71 10 így kellett volna 1. Fűzfő—Dorog 2-2 x 2. BVSC—Budafok 1-0 1 3. Debrecen—Volán 2-0 1 4. Kossuth KFSE—Komló 1-1 X 5. Kazincb.—SBTC 0-0 X 6. Lehel SC—Papp J. SE 0-0 x 7. SZVSE—Hódmezőv. 1-2 2 8. Hajdúszob.—DMTE 2-2 x 9. Sátoraljaújh.—Leninv. 2-5 2 10. Roma—Lanerossi 1-1 X 11. Foggia—Lazio 3-1 1 12. Fiorent—Bologna 0-0 x 13. Atalanta—Inter 0-1 2 +i 14. Rákóczi SE—Alumín. 3-1 1