Tolna Megyei Népújság, 1978. március (28. évfolyam, 51-76. szám)

1978-03-14 / 62. szám

1978. március 14. Képújság 5 Labdarúgó NB II Sz. Dózsa—Nagykanizsa 0:0 Boros három védő gyűrűjében támadást indít Elnökségi ülés A megyei labdarúgó-szö­vetség márciusi elnökségi ülésén az ifjúsági bizottság beszámolóját vitatták meg az ifjúsági és serdülő megye­válogatott csapatok felkészí­tési tervéről. Fehér László, a bizottság vezetője tájékozta­tójában elmondotta, hogy a serdülőválogatott felkészü­lése az elnökség által jóvá­hagyott tervek szerint folyik. 1977 őszén megtörtént a já­rási válogatottak kiválasztá­sa, közülük a legtehetsége­sebb játékosokat — szem sze­rint harmincat — javasolták a novemberi felmérésre. A megyeválogatott keret tagjai részére március 18-án újabb — harmadik — felmérést rendeznek Szekszárdon. Ez­után alakítják ki a végleges keretet, melyben 16—20 játé­kos kap helyet. A labdarúgó megyei úttörő-olimpia dön­tőjét is figyelemmel kísérik a szakemberék, remélik, né­hány tehetséges fiatal innét is kiharcolja válogatottba ke­rülését. Az ifjúsági bizottság veze­tője elismeréssel szólt azok­nak az áldozatkész aktívák­nak a munkájáról, akik a já­rási felméréseken sokoldalú segítséget nyújtottak a sport­felügyelőségek szervezési, ki- választási feladatainak sike­res végrehajtásához. Vélemé­nye szerint a megye sajátos­ságainak a jövőben is ez a kiválasztási forma felel meg a legjobban. Felmerült olyan kérés is, hogy a járási válo­gatottak részére körmérkőzés rendszerű tornát rendezze­nek. Ennek elsősorban anya­gi problémái vannak, de az időpont egyeztetése — bajno­ki mérkőzések folynak — sem látszik megvalósítható­nak. Nem sikerül megoldani az iskolás korú, különböző kiválasztási formákon feltűnt fiatal tehetségek későbbi pat- ronálását (továbbtanulás, egyesülethez történő irányí­tás). A nyári serdülőtáboro­zást a jövőben még hatéko­nyabban kell kihasználni annak érdekében, hogy a me­gye labdarúgása minél töb­bet profitálhasson belőle. Fehér László végül beje­lentette, hogy bár szorgalma­san készül a serdülőváloga­tottunk, még mindig nem készült el az MLSZ-ben a torna versenykiírása. Így hozzávetőlegesen sem tudják, mikor rendezik a mérkőzése­ket. Az ifjúsági megyeválo­gatott a Szekszárdi Sportisko­la megfelelő korosztályú lab­darúgóira épül. Néhány te­hetséges egyesületi játékos beépítésével is számolnak. Birkózás A Magyar Birkózó Szövet­ség Budapesten a Sportcsar­nokban tartotta — szomba­ton és vasárnap — az orszá­gos ifjúsági szabadfogású birkózóversenyt. A Dombó­vári VSE színeiben indu’ó Márkus Attila, az 56 kilo­grammosok súlycsoportjában hat győzelmet szerzett, ebből kettőt pontozással. A dombó­vári fiú a 3. helyezettel azo­nos pontszámot ért el, így a mérlegelés döntött. Márkus mindössze öt dekával volt nehezebb, mint riválisa, így csak 4. lett. A dombóvári fiú szereplésével a birkózószö­vetség szakemberei is elége­dettek voltak, teljesítményé­ről dicsérőleg nyilatkoztak. Szekszárd, 1500 néző. Ve­zette: Bauer: Szekszárdi Dó­zsa: Lipovszky — Glavatity, Szlovák, Somodi, Bonnyai, Boros, Szőcs, Tóth, Kovács, Orosz (Bosnyák, a 66. perc­ben), Házi. Edző: Magasházi József. Széllel szemben a Dó_ zsa kezdte a játékot, az első hat percben mindkét csapat egy-egy szögletet harcolt ki. Negyedórás mezőnyjáték után bal oldali kanizsai ak­ció. végén a védőkről kivágó­dott labdát Kelemen 14 mé_ térről a léc fölé vágta. A ha. zaiak fokozták az iramot, a 18. percben akár a vezetést is megszerezhették volna. Glavatity kapu elé ívelt, a védőkről az ötösön Orosz elé perdült a labda, egy csel után lőtt, de Simon beledob­ta magát a labda útjába, Vlaszák másodszorra mente­ni tudott. Két perccel később Kovács a kaputól hat mé_ térré lekezelte a labdát, ügyesen gurított oldalra, de a befutó Tóth elől mentettek a védők. A 21. percben sakk. matt volt az olajosok védel­me: Kovács nehéz szögből leadott lapos lövését Vlaszák a kapufa tövénél hárította. A 25. percben Szlovák hibájá­ból Bogáti egyedül húzott kapura, de a kimozduló LL povszky remek bravúrral mentette a lövést. Két perc Pakson ezer néző előtt ki­tűnő játékvezetés mellett l:0-ás hazai győzelemmel ért véget a Bonyhádi Vasas el­leni találkozó. Kilencven per­cen át nagy küzdelem folyt és a közönség kitűnő mérkő­zésnek lehetett tanúja. Dom- bóvárott viszont a hétszáz nézőnek csalódottan kellett távoznia, mert a DMSC csa­tárai hiába dolgozták ki a legjobb helyzeteket, ezekből egyet sem tudtak értékesíte­ni, így az aparhantiak haza­vitték az egyik pontot. A tartalékos pincehelyi csapat 2:1 arányban kikapott a kitűnő formában lévő Bá- taszéktől. Tudósítónk szerint a bátaszékiek megérdemel­ten jutottak a két ponthoz. Kisdorogon hatszáz néző áll­ta körül a pályát annak re­ményében, hogy sikerül a hazai gárdának nyerni Zom­ba ellen. Meglepetésre a zombaiak bizonyultak jobb­nak és csak Stölkler jó vé­dése mentette meg a hazaia­kat a vereségtől. A tolnai szurkolók re­ménykedtek, hogy csapatuk kikerült a hullámvölgyből és az elmúlt hetekben gyengél­kedő Nagymányokot sikerül legyőzni. Már az első félidő végén kitűnt, hogy mezőny­ben hiába egyenrangúak a hazaiak, gólszerzésben a Nagymányok biztosabb. A találkozót végül a Nagymá­nyok nyerte 5:3-ra. Nagydo- rogon a TÁÉV SK 0:0-ás fél­idő után 2:1 arányban nyert. Nagydorogi tudósítónk sze­rint 'a jobb erőnlét döntött a szekszárdiak javára. Befeje­zés előtt három perccel a TÁÉV csapatából két já­tékost kiállított a játékve­zető. Majoson a Bonyhádi Pan­nónia együttese 3:0 arány­ban szenvedett vereséget a Tévéitől. Ebben közreját­szott, hogy az első félidő 22. percében a játékvezető a hazaiak közül Szőcs Il-t ki­állította. A kiesési zónában lévő Tengelicnek nagy küzdelem után sikerült 2:1 arányban legyőzni Bogyiszlót. Itt a játékvezetőnek a bogyiszlói csapat erősségét, Kubatovot kellett kiállítania. Simontor- nyán a hazaiak Szelei fejes múlva a hazaiak középen ve. zetett támadását a partjelző tovább engedte, Orosz a ki­futó Vlaszák fölött a hálóba emelte a labdát, de a játék­vezető les címén nem ítélt gólt. Ismét mezőnyjáték kö_ vetkezett, jobbára a szek­szárdiak irányították a já­tékot. A 42. percben Szőcs vezette fel a labdát, Ková­csot indította, aki a 16-os sarkánál addig cselezett, míg a védők szerelték. Szünet után, a 47. percben Simonetz elhúzott a bal olda. Ion, beadása átszállt a védő­kön, Kelemen nagy helyzet­ből az oldalhálóba lőtte a labdát. Az 56. percben Tóth szabadrúgására Vlaszák rossz ütemben indult ki, az egyik védő hátáról az üres kapu irányába perdült a labda, de Doszpoth menteni tudott. Négy perccel később László vezette fel a labdát, ügyesen középre ívelt, a kimozduló Lipovszky nem érte el, Ke. lemen az ötösről csúnyán kapu fölé pörgetett. A 72. percben Házi bal oldali be. adását egy védő röviden fe­jelte ki, Bosnyák a 11-es pontról ollózva a léc fölé bombázott. Keményedett a játék, előbb Müllert, majd Házit ápolták az oldalvonal mellett. A 85. percben biztos góljából 1:0-ás győzelmet arattak Fadd ellen. Paksi SE—Bonyhádi Vasas 1:0 (1:0). Paks, 1000 néző. Ve­zette: Tatai. Paks: Féhr — Szűcs, Kovács I., Vábró, Kiss 11., Kalmár, Szabadi, Somodi, Majsai, Bagó, Kiss I. Csere: Muck. Bonyhád: Hodorics — Mészáros, Barabás, Gecző II., Incze, Heidecker, Bajkai, Csordás, Eizencher, Varga, Horváth. Csere: Pusztai. A kitűnő játékvezetés mellett végig nagy iramú, de köze­pes színvonalú mérkőzésen a hazaiak sorra ügyetlenked- ték el jobbnál jobb helyzetei­ket. Gólszerző: Kiss I. Jók: Majsai, Vábró, Féhr, illetve Bajkai, Barabás, Mészáros, Incze. Dombóvári MSC—Apar- hant 0:0. Dombóvár, 700 né­ző. Vezette: Hajdú. Dombó­vár: Dobos — Szíjártó, Ma­gyar, Lakos, Csatári, Fekete, Végvári, Nagy, Banai, Né­meth, Pintér. Csere: Hor­váth, Tóthbagi. Aparhant: Szulics — Bíró, Wáger, Hei­decker, Juhász I., Túrós, Ko­vács, László, Gáspár, Palkó, Kiss. Csere: Juhász III. Vé­gig küzdelmes, de csak köze­pes színvonalú mérkőzésen kitűnően védekezett a ven­dégcsapat. A lelkesen játszó hazaiak helyzeteik alapján közelebb álltak a győzelem­hez. Jók: Lakos, Pintér, Ma­gyar, Németh, illetve Juhász 1., Heidecker, László, Gáspár. Bátaszék—Pincehely 2:1 (2:1). Pincehely, 300 néző. Vezette: Pál. Bátaszék: Skor- da — Jónás, Béres, Fiath, Róth, Bácskai, Zágonyi, Tóth 11., Tóth I., Mezei, Holacsek. Csere: Szabó. Pincehely: Bükkösi — Kuvik, Hegedűs, Miklós, Juhász I., Kiss, Kán­tor, Fodor, Petki, Juhász II. Németh. Csere: Katona. A tartalékos pincehelyi együt­tes ellen rászolgált győzel­mére a vasutas gárda. Gól­szerzők: Holacsek, Tóth II., illetve Kántor. Jók: Hola­csek, Zágonyi, Fiath, illetve Hegedűs, Miklós. Kisdorog—Zomba 0:0. Kis- dorog, 600 néző. Vezette: Kel­ler. Kisdorog: Stölkler — Kiss II., Boda, Genczler, Brunner, Győrfi, Kniesz, Ódor, Hosnyánszky, Szabó, Bőhm II. Csere: Bőhm I. Zomba: Kerekes — Csíki, Bi­gottól mentette meg kapuját Lipovszky. Somodi hibájából László került nagy helyzet, be, de közeli lövését a szek­szárdiak kapuvédője bravúr­ral hárította. Az utolsó öt percben is elkeseredett harc folyt mindkét oldalon a győztes gól megszerzéséért, de a védelmek jól romboltak. Kemény, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. Negyedórás mezőnyjáték után rákapcsolt a Dózsa gár. ró I., Csámpár, Kereki, Do­mokos, Obrácz. Turbuk II., Fazekas, Faragó, Beke. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak csak jól védő ka­pusuknak köszönhették, hogy az egyik pontot sikerült meg­szerezni. Jók: Stölkler, Boda, Brunner, illetve Kerekes, Bí­ró I., Turbuk II. Nagymányok—Tolna 5:3 (3:0). Tolna, 300 néző. Vezet­te: Pápai. Nagymányok: Márkus — Vorgrümler, Né­meth, Fenyővári I., Lemle, Horváth, Barabás, Bíró, Sár­közi, Fenyővári II., Csordás. Csere: Tóth, Ecker. Tolna: Varga I. — Krekó, Steinbach, Konyecsnyi, Kövesdi, Bagdi, Fazekas I., Fazekas II., Buk- ros, Fehérvári, Scheffer. Cse­re: Varga II. A helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. A tolnaiak mezőny­ben egyenrangú ellenfélnek bizonyultak. Gólszerzők: Csordás 2, Barabás, Fenyő­vári II., Tóth, illetve Fazekas I. 2 (egyet 11-esből), Bukros. Jók: Lemle, Fenyővári I., Tóth, illetve Fazekas I., Bag­di, Bukros. TÁÉV SK—Nagy dörög 2:1 (0:0). Nagydorog, 300 néző. Vezette: Köő. TÁÉV SK: Harsányi — Pálfi, Bakó, Bö- röcz, Lerch II., Papp, Fekete, Agócsi, Cserneczky, Micskó, Stercz. Csere: Kertész. Nagy­dorog: Balogh — Harsányi, Kisgyörgy, Éger, Lóridon, Kirchner, Guttengéber, Lückl, Nagy, Fodor, Szabó. Csere: Berta, Lengyel. Közepes szín­vonalú találkozón az első fél­időben a vendégek a legjobb helyzeteket is kihagyták. Szünet után a jobb erőnlét döntött a TÁÉV SK javára. A 88. percben Papp, a 89. percben pedig Micskó került kiállításra. Gólszerzők: Ker­tész, Cserneczky (11-esből), illetve Szabó. Jók: Böröcz, Cserneczky. Agócsi, illetve Balogh, Éger, Harsányi, Gut­tengéber. Tevel—Bonyhádi Pannónia 3:0 (1:0). Ma jós, 400 néző. Vezette: Lugasi. Tevel: Braun •— Nagy, Szabó I., Benkő, dája, tíz perc alatt három nagy helyzetet hibáztak el. A vendégcsapat nem állt be védekezni, a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. Szünet után fokozódott az iram, de a színvonal to_ vábbra is mérsékelt maradt. A kihagyott helyzeteket te­kintve igazságos 'pontosztoz­kodás történt. Jók: Li­povszky, Somodi, Szőcs, Há­zi, Tóth, illetve Vlaszák, Doszpoth, Simonetz, László. Miklós, Barabás, Szabó II., Bíró I., Szentes, Kerekes, An­tal. Csere: Bíró II., Turbuk. B. Pannónia: Varga — Wei- szenburger I., Weiszenburger 11., Szőcs II., Óbendorf, Petz, János, Szőcs I., Wéber, Sán­ta, Molnár. Csere: Pallósi, Vajda. A Szőcs II. korai — 22. percben — kiállítása miatt tíz főre olvadt hazai csapat ellen különösen a második félidőben mutatott játéka alapján megérdemelten nyert Tevel. Gólszerzők: Kerekes, Szentes, Bíró II. Jók: Szen­tes, Kerekes, Szabó I., Nagy, illetve Weiszenburger I., Weiszenburger II., Sánta. Tengelic—Bogyiszló 2:1 (1:0). Tengelic, 350 néző. Ve­zette: Osztermayer. Tengelic: Bálint — Világ, Nyúl, Csapó, Priger, Palkovics, Kaszpari, Rikkers, Éberling, Hujbert, Bornemissza. Csere: Tóth, Zsíros. Bogyiszló: Kéri — Liszkai I., Paksi, Liszkai II., Szekeres, Györgye, Maláti, Kubatov, Hajdú, Ettig, Ba­jusz. Csere: Boda. Jó iramú, változatos mérkőzésen a ha­zaiak szereztek vezetést. Szü­net után Bogyiszló többet kezdeményezett, de sorozatos szabálytalanságaikkal szét­tördelték a játék folyamatos­ságát. A 80. percben Kuba­tov kiállítva. Gólszerzők: Bor­nemissza, Éberling, illetve Bajusz. Jók: Hujbert, Bálint, Csapó, Nyúl, illetve Liszkai 11., Györgye, Hajdú. Simontornya—Fadd 1:0 (0:0). Simontornya, 300 néző. Vezette: Kiss. Simontornya: Besenyei — Csepregi, Csóka, Ihász, Kardos, Győré, Geru- szi, Pintér, Szelei, Gergerics, Kovács. Csere: Baum. Fadd: Soponyai — Kertész, Aradi, Horváth, Kovács, Oláh, Csa­pó, Mihálovics, Szűcs, Papp, Takács. Csere: Kiss, Lampek. Az első félidőben két nagy helyzetet hibáztak el a hazai csatárok. Szünet után nagy küzdelem folyt, a győztes gólt az 55. percben Szelei fejes­ből szerezte. Jók: Kardos, Geruszi, Pintér, Szelei, illet­ve Aradi, Kovács. Eredmények NB II: Salgótarján—Vasas Izzó 1:1, Budafok—Dorog 2:0, Békéscsaba—BVSC 1:1, Deb­recen—Komló 2:1, Fűzfő— MÁV DAC 1:1, Eger—Volán 1:0, Kossuth KFSE—BKV Előre 3:1, kazincbarcika— Várpalota 3:1, Vác—Szolnoki MTE 1:0. Országos Ifjúsági Bajnok­ság : Pécsi MSC—Szekszárdi Sportiskola 4:0, Szekszárdi Dózsa—Pécsi Sportiskola 4:2. Megyei ifjúsági bajnokság: Nagydorog—Sportiskola 1:1, B. Pannónia—Tevel 3:3, Kis­dorog—Zomba 1:1, Pincehely —Bátaszék 1:2, Paks—Bony­hádi Vasas 4:0, Tolna— Nagymányok 0:0, Simontor­nya—Fadd 2:2, Dombóvár— Aparhant 7:0, Tengelic—Bo­gyiszló 3:2. Bajnoki táblázatok 1. V. Izzó 24 14 5 5 40-17 33 2. S.-tarján 24 13 6 5 43-23 32 3. Eger 24 13 6 5 41-26 32 4. K.-barc. 24 12 6 6 44-28 30 5. DVSC 24 12 4 8 27-29 28 6. Vác 24 11 5 8 29-26 27 7. Dorog 24 11 5 8 25-22 27 8. Budafok 24 10 6 8 36-28 26 9. BTASK 24 9 8 7 26-26 26 10. Volán 24 7 11 6 33-31 25 11. SZMTE 24 8 8 8 32-24 24 12. Kanizsa 24 8 7 9 32-28 23 13. KKFSE 24 5 13 6 35-39 23 14. Fűzfő 24 9 4 11 36-44 22 15. Komló 24 8 5 11 27-31 21 16. BVSC 24 5 10 9 28-34 20 17. BKV E. 24 6 7 11 24-34 19 18. MÄV D. 24 6 4 14 28-45 16 19. Szekszárd 24 4 6 14 23-48 14 20. Várpalota 24 4 4 16 27-53 12 megyebajnoksag FELNŐTTEK: 1. Paks 20 15 2 3 50-22 32 2. Bátaszék 20 13 3 4 40-20 29 3. Dombóvár 20 11 5 4 48-17 27 4. Bonyhád 20 12 2 6 47-18 26 5. Kisdorog 20 10 5 5 39-23 25 6. N.-mányok 20 12 1 7 34-31 25 7. Aparhant 20 9 4 7 35-27 22 8. Tevel 20 8 4 8 34-37 20 9. Bogyiszló 20 9 2 9 29-34 20 10. TAÉV SK 20 9 1 10 45-40 19 11. Zomba 20 6 5 9 25-31 17 12. Pincehely 20 6 5 9 30-38 17 13. Nagydorog 20 6 5 9 32-44 17 14. Fadd 20 5 5 10 32-39 15 15. Tolna 20 5 4 11 29-44 14 16. Tengelic 20 5 3 12 29-53 13 17. S.-tornya 20 4 3 13 28-54 11 18. B. Pann. 20 4 3 13 13-47 11 if jüs Ágiak : 1. Dombóvár 20 16 2 2 65-12 34 2. Bonyhád 20 15 2 3 62-31 32 3. Sz. Sí 20 13 4 3 64-29 30 4. Zomba 20 11 4 5 62-41 26 5. Paks 20 11 2 7 45-28 24 6. Bátaszék 20 10 3 7 45-37 23 7. Tengelic 20 9 4 7 31-34 22 8. Tolna 20 8 5 7 30-27 21 9. Bogyiszló 20 8 4 8 34-29 20 10. Kisdorog 20 7 4 9 38-37 18 11. B. Pann. 20 6 5 9 27-48 17 12. Nagydorog 20 3 9 8 38-46 15 13. Tevel 20 6 3 11 36-52 15 14. Aparhant 20 4 6 10 18-37 14 15. S.-tornya 20 5 4 11 20-52 14 16. Fadd 20 4 5 11 23-54 13 17. Pincehely 20 2 8 10 23-38 12 18. N.-mányok 20 3 4 13 24-66 10 így kellett volna 1. Budafok—Dorog 2-0 1 2. Eger—Volán 1-0 1 3. Szekszárd—N.-kanizsa 0-0 X 4. V. Izzó—Salgótarján 0-0 X 5. KKFSE—BKV Előre 3-1 1 6. Vác—Szolnoki MTE 1-0 1 7. Perbál—Pénzügyőr 1-1 X 8. Kecsk. TE—Építők SC 0-1 2 9. D.-újv. Ép.—B.-gyarm. 0-1 2 10. Atalanta—Juventus 0-2 2 11. Fiorentina—Roma 2-0 1 12. Lazio—Lanerossi 1-3 2 13. Milan—Internazionale 0-0 X + 1 14. ESMTK—Bp. Spart. 1-0 1 Lapunk mai számában megjelent tudósításokat írták és az eredményeket közölték: Fekete László, Molnár István, Sós Ist­ván, Klein Márton, Zer- za József, Gaál István, Végh István, Lőrincz Antal, Fazekas Gáspár, Böröcz János, Hamvas Ferenc, Deninger Ferenc, Link Ferenc. A sportol­dalakat összeállította: Nyakas István rovatve­zető. A mezőny legjobbjai Nagydorog—TÁÉV SK: Balogh (Nagydorog) B. Pannónia—Tevel: Szentes (Tevel) Kisdorog—Zomba: Stölkler (Kisdorog) Pincehely—Bátaszék: Holacsek (Bátaszék) Paks—B. Vasas: Bajkai (B. Vasas) Tolna—Nagymányok: Fazekas I. (Tolna) Simontornya—Fadd: Aradi (Fadd) Dombóvár—Aparhant: Lakos (Dombóvár) Tengelic—Bogyiszló: Hujbert (Tengelic) A hét játékvezetője: Köő László (Nagymányok) egyel labdarugó-bajnokság Csak a Bátaszék tart lépést a Pakssal A megyebajnokság 20. fordulója után változatlanul a Paksi SE áll a táblázat élén 32 ponttal, megelőzve a 29 pontos Bátaszéket. Mivel a Dombóvár hazai pályán csak döntetlent tudott elérni a vendég aparhantiak ellen, a bonyhádiak pedig Pakson vereséget szenvedtek, így csak a bátaszékiek tudnak lépés tartani a paksiakkal.