Tolna Megyei Népújság, 1977. november (26. évfolyam, 257-281. szám)

1977-11-01 / 257. szám

1977. november 1. ÄPÜJSÄG 5 Birkózás A (Dombóvári VSE szabad­fogású birkózói Budapesten a KISZ ifjúsági kupa nemzet­közi versenyen szerepeltek. A 70 'kilogrammosok súlycso­portjában az erős nemzetkö­zi mezőnyben Győré István bronzérmet szerzett, a 3. he­lyen végzett. Az 96 kilogram­mosok közül Márkus Attila méltóan képviselte egyesülete színeit, több kétvállas győzel­met aratott, köztük egy mon­gol versenyzővel szemben is. Márkus a népes mezőnyben a 4. lett. NB II Dorogi AC-Sz. Dózsa 3:2 (2:1) Dorog, 2000 néző. Vezette: Bodrogi. A Szekszárdi 'Dózsa a következő Összeállítású együttessel kezdte a játékot: Pólyák — Glav.atity, Szlovák, Orosz, Korner, Tóth, Vágó, Laki, Pölöskei, Szőcs, Házi. Csere: Lipovszky, Somod!. Edző: Jerabek Jenő. Hazai támadásokkal indult a 'talál­kozó. A 2. percben mégis a szekszárdi csapat előtt adó­dott kecsegtető helyzet. A 6. percben egy ártalmatlannak látszó helyzet végén vezetést szerzett a Dorog. Kékesi mintegy 40 méterről a kapu élé ívelte a labdát, Pólyák kiejtette, és Péntek egy lépés­ről a hálóba kotorta. 1:0. Két perccel később Csaja szögle­tét Peszeki centiméterekkel fejelte mellé, a másik oldalon Vágó húsz méteres lövését hárította Schnitzel. A 12. percben ismét Vágó veszé­lyeztetett, de a kapuvédő ez­úttal is jó érzékkel hárított. A 14. percben Tóth beadása a védőkről Házi elé pattant, akinek gyenge lövését Schnit­zel gyors vetődéssel' menteni tudta Ezután 25 perces me­zőnyjáték alakult ki, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A 42. percben Orosz tért ölelő átadásával Házi lefutotta az egész védelmet, az alapvonal- ről középre adott, és a berob­banó Szőcs közelről nem hi­bázott. 1:1. A 44. percben Csaja szabadrúgásból kapu elé ívelt, Peszeki csukafejes­sel küldte a hálóba a labdát. 2 dl. Szünet után a 10. pereiben Peszéki beadását Péntek fe­jelte kapu fölé, majd 10 perc múlva Házi lövése kerülte el a jobb sarkot. A 25. percben Szőcs beadását Házi lekezel­te, nyolc méterrőL lőtt, de Schnitzel óriási bravúrral mentett. iA 29. percben Tóth beadását Vágó átfejelte a ve­le együtt felugró kapuson, a gólba tartó labdát Merényi az utolsó pillanatban menteni tudta, A 30. percben Peszeki ügyesen tálalt Bruder elé, aki 15 méterről bomba gólt lőtt a bal felső sarokba. 3:1. Négy perccel később Pölöskeit buk­tatták a védők a kaputól 30 méterre. Szabadrúgásból Pö­löskei Tóthihoz gurította a labdát, aki középre ívelt, So­modi rácsapott a labdára, Szőcs elé játszott, aki a jobb alsó sarákba 'lőtte a Dózsa második gólját. 3:2. A 36. percben a játékvezető Oroszt kiállította. A 40. percben Pe­szeki beívelése átszállt a vé­dők fölött, SLipovszky kiin­dult kapujából, de 'Péntek ér­te el előbb a labdát, aki ka­pura lőtt, de iá 16-osan álló Tóth menteni tudott. Felsza­badítás helyett azonban cse­lezett, így ismét Péntek sze­rezte meg a labdát, lövése nyomán a kapufán csattant a labda. iA látottak alapján a Dózsa együttese legalább döntetlent érdemelt volna. A szekszárdi csapat hosszú Ideje nem ját­szott ilyen okosan, elszántan és jól is. Az egész csapat tel­jesítménye dicséretet érde­mel, különösen Glavatity, Szőcs, Korner és Vágó telje­sítménye emelkedett. Megyei labdarugo-bajnoksog A tengettetek Bonyhádon nyertek - A bajnoki táblázat éten e Dombóvári MSC Ezúttal sem hiányoztak a váratlan — egyben nagy — meglepetések a megyei lab­darúgó-bajnokságban. Első­ként kell említeni a listave­zető Bonyhádi Vasas hazai vereségét, melyet az újonc tengeliciektől szenvedett el. A találkozón l:l-es félidő után 2:1 arányban a lelke­sebb tengeliciek bizonyultak jobbnak. A Dombóvári MSC csapata is hazai pályán vesz­tett pontot — Zombával szemben — de még így is ve­zet a bajnoki táblázaton. A vezetést a zombaiak szerez­ték meg, és a dombóváriak­nak befejezés “lőtt 20 perc­cel sikerült kiegyenlíteni. Érdekesen alakult a Báta- szék—Tevel mérkőzés. 2:0-ás félidő után 6:0-ra nyert a Bátaszék, a játékvezetőt mégis elmarasztalták, illetve nullás osztályzatot javasol­tak neki. Mint kiderült azért, mert a bátaszéki csapatból két kiállításra került sor. A Fadd könnyű győzelmet — 5:2-es — szerzett a TÁÉV SK ellen. Érdekesség: a Fadd, vala­mint saját kapujába Cser- neczky két gólt lőtt. Az Aparhant—Nagymá- nyok mérkőzést a vendég­csapat nyerte 2:0-ás félidő után 2:1 arányban. A győze­lem értékét növeli, hogy az Aparhant együttesében ját­szott Miniker és Heideoker II., akiket a játékvezető egy hete Zombán kiállított. A tolnaiak Pakson léptek pá­lyára. ahol a hazaiaknál szin­tén helyet kapott Meszlényi, aki viszont egy hete Majoson a Bonyhádi Pannónia elleni mérkőzésen került kiállítás­ra. (Az előbb említett há­rom játékos — tudósítóink szerint — hétköznap vissza­kapta játékjogát, a szövetség dorgálásban részesítette őket.) A paksiak 3:0-ás fél­idő után 5:l-re nyertek a tartalékos Tolnával szem­ben. Érdemes megemlíteni, hogy a Tolna -kapuját a hosszú évék óta visszavonult Imre Attila védte. akit a mérkőzés előtt két nappal kértek fel erre. Nagy dörög sem dicseked­het jó játékával, melyet a Bonyhádi Pannónia ellen nyújtott. A hazaiaknak meg kellett elégedni az l:l-es döntetlennel. A Pannónia csapatában — a ki tudja hányszor — visszavonult A forduló — a szokáshoz híven — ismét hozott kiállí­tásokat. A már említett két bátaszéki játékos mellett a bogyiszlói csapatból is ki kellett állítani a játékvezető­nek Hajdút. A felnőtteknél Dombóvár, Bátaszék és Bonyhád a sor­rend, míg az ifjúságiaknál változatlanul a dombóváriak vezetnék, a Szekszárdi Sport­iskola és a Bonyhádi Vasas előtt. Tengelic—Bonyhádi Vasas 2:1 (1:1). Bonyhád, 250 néző. Vezette: Bartók (5). Tenge­lic: Bálint —• Palkovics, Nyúl, Öberlender, Csapó, Zsíros, Kaszpari, Világ, Tőrich, Huj- bert, Bornemissza. Csere: Tóth, Berkes. Bonyhád: Pék — Mészáros, Barabás, Gecző I., Gecző II., Heideoker, In- cze, Horváth, Varga, Pusz­tai, Bulla. Csere: Máté, Csor­dás. Az első félidő 20. perce­ben Kaszpari révén a ven­dégcsapat szerezte meg a ve­zetést. 1:0. Középkezdés után, egy percen belül Incze egyen­lített. 1:1. Szünet után a 15. percben Világ állította be a végeredményt. 2:1. A köze­pes iramú, alacsony színvo­nalú találkozón a minden csapatrészében lelkesebb ten­gelyiek rászolgáltak győzel­mükre. Jók: Nyúl, Bálint, Palkovics, Hujbert, illetve Incze, Máté. • Dombóvári MSC—Zomba 1:1 (0:1). Dombóvár, 600 né­ző. Vezette: Szinger (4). Dombóvár: Dobos — Banai, Vida, Szíjártó, Csatári. Ha­vasi, Németh, Nagy. Hor­váth, Sziber, Pintér. Csere: Végvári, Kövécs. Zomba: Kerekes — Csíki, Bíró I.. Bí­ró II., Kereki, Turbuk I., Csámpár, Obrácz. Gébler, Fazekas. Turbuk II. A lelke­sen játszó vendégek megér­demelten szerezték meg az egyik , pontot a végig nyo­masztó mezőnybőlényben ját­szó, de a kapu előtt sokat hibázó 'BMSC ellen. A hazai együttes csak a második fél­idő 25. percében tudott egyenlíteni. Gólszerzők: Szi­ber, illetve Biró I. Jók: Ke­rekes, Bíró I., Turbuk I., Obrácz, illetve a hazai együt­tesből senki sem érdemel di­cséretet. Bátaszék—Tevel 6:0 (2:0). Bátaszék, 400 néző. Vezette: Rákosi. Bátaszék: Mucska — Jónás, Mack, Béres, Varga, Zágonyi, Fiath, Tóth II., Me­A második félidő 11. percé­ben Zágonyj és Mezei kiállí­tásra került. Ezután kilenc emberrel is újabb négy gólt lőttek a hazaiak a nagyon sportszerűen játszó teveli csapat hálójába. Gólszerzők: Holacsek 4, Tóth III. (11-es- ből), Tóth II. Jók: Holacsek, Béres, Mack, Jónás, illetve Nagy. Paksi SE—Tolna 5:1 (3:0). Paks, 700 néző. Vezette: Ke­rekes (5). Paks: Féhr — Váb- ró, Kovács I., Kalmár, Kiss, Bagó, Szabadi, Kovács II., Bíró, Meszlényi, Muck. Cse­re: Szűcs, Tóth. Tolna: Imre — Bagdi, Steinbach, Fekete, Konyecsnyi, Varga. Böndör, Molnár, Herczig, Fazekas I., Bukros. Csere: Schwébl. A hazaiak már az első percben vezetést szereztek, de az újabb gólra 30 percet kellett várni. A 33. percben Muck, a 43. percben pedig Meszlényi szenvedett súlyos sérülést, egyikük sem tudta folytatni a játékot. Szünet után szin­te egy kapura játszott a pak­si csapat és akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhe­tett volna. Gólszerzők: Ko­vács II. 2. Meszlényi, Muck, Szűcs, illetve Bagdi. Jók: Szabadi, Kalmár, Kovács I., Kovács II., Kiss, illetve Im­Nagydorog—Bonyhádi Pan­nónia 1:1 (1:0). Nagydorog, 400 néző. Vezette: Paplauer (5). Nagydorog: Balogh — Harsányi, Kisgyörgy. Éger, Lóridon, Kirchner, Honti, Lamm, Nagy. Miklós, Lückl. Csere: Orsós. Bonyhádi Pan­nónia: Pál — Obendorf, Weisenburger, Szőcs II., Sánta I., Sánta II.. Petz, Szegedi, Szőcs I., László, Molnár. Csere: Dávid. Palló- si. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a vendégcsapat lel­kesebb és jobb játékával kö­zelebb állt a győzelemhez. Gólszerzők: Nagy, illetve Szőcs I. Jók: Balogh, Éger, illetve a majosi csapat va­lamennyi játékosa dicséretet érdemel lelkesedéséért. Nagymányok—Aparhant 2:1 (2:0). Aparhant, 400 né­ző. Vezette: May (5). Nagy­mán yok: Oláh — Ecker, Né­meth, Lemle, Forgrümler, Bayer, Barabás, Kovács, Sárközi Fenyővári II.. Csor­dás. Csere: Fenyővári I. Aparhant: Szulics — Cseke, Wáger, Juhász I., Heidecker II., Bíró, Kulcsár, Szőcs, Pal­szerzett kétgólos vezetést. A második félidőben az apar- hantia'k szinte egy kapura játszottak, de csak szépí­tésre tellett erejükből. Gól­szerzők: Fenyővári II., Hei­decker II. (öngól), illetve Palkó (11-esből). Jók: Né­meth, Oláh, Forgrümler, Lemle, illetve Bíró, Kovács I. Fadd—TAÉV SK 5:2 (3:0). Fadd, 300 néző. Vezette: Kró- mer (4). Fadd: Soponyai — Kertész, Oláh, Baros, Kovács 1., Horváth, Takács. Mihálo- vics. Kovács II., Kiss, Lam- pek. Csere: Fehér, Szűcs. TÁÉV SK: Böröcz — Ludvig, Cserneczky, Papp, Fekete, Micskó, Agócsi, Csordás, Stercz, Bakó, Kertész. Jó já­tékvezetés mellett, színvona­las és jó iramú mérkőzésen a hazaiak nagyobb gólkü­lönbséggel is győzhettek vol­na. Gólszerzők: Lám pék 2, Cserneczky 2 (öngól), Mihá- lovics. illetve Cserneczky 2. Jók: Horváth, Lampek, Oláh, Kiss, illetve Böröcz, Cser­neczky, Micskó. Pincehely—Bogyiszló 3:1 (2:0). Pincehely, 300 néző. Vezette: Schneider (3). Pin­cehely: Bükkösi — Kuvik, Hegedűs, Juhász III., Juhász 1., Miklós, Juhász II., Végh, Szabó, Petki, Kántor. Csere: Kiss, Győri, Bogyiszló: Bár­dos — Liszkai, Kocsis, Frank, Györgye, Szekeres, Boros, Hajdú, Kubatov, Ettig, Ba­jusz. Csere: Paksi. Az első negyedóra enyhe bogyiszlói fölényt hozott. Ezután a Pin­cehely átvette az irányítást és a 18., valamint a 20. perc­ben lőtt gólokkal 2:0-ás ve­zetést szerzett. Egyre kemé­nyebbé vált a játék. Szünet után a vendégek szépítettek és a keménység mindinkább durvasággá fajult. A 25. perc­ben Végh 11-est hibázott. A 31. percben állították be a végeredményt a hazaiak. A 40. percben Hajdú (Bogyisz­ló) kiállítva. Gólszerzők: Végh, Juhász II., Kiss, illet­ve Bajusz. Jók: Petki, Ku­vik, Hegedűs, míg a vendé­gek közül senkit sem lehet dicsérni. Kisdorog—Simontornya 1:0 (1:0). Simontornya, 150 néző. Vezette: Hajdú (5). Kisdorog: Stölkller — Neir, Szabó, Bo- da, Kiss II., Klein, Bőhm I., Kniesz, Ódor, Hosnyánszky, Böhm II. Simontornya: Cseh — Csepregi, Ihász, Zsolnai, Kardos, Szókodi, Baum, Ka- pinya I., Szelei, Kovács I., Kovács II., Csere: László. Alacsony színvonalú mérkő­zésen bár szerencsés góllal, de megérdemelten vitte el a két pontot a Kisdorog a tar­talékos hazai csapattól. Gól­szerző: Kiss II. Jók: Kiss II,. Hosnyánszky, Klein, illetve a hazaiakból senki sem dicsér­hető. Holacsek négy bátaszéki gól szerzője (F.: Bencze) A mezőn/ legjobbjai Szegedi és Sántha is ját­szott. Pincehelyen a hazaiak jó játékkal 3:1 arányban le­győzték a bogyiszlói gárdát. Simontornyán az egysége­sebb, gólratörőbb kisdorogi csapat szerezte meg a két pántolt l:0-ás győzelemmel. zei, Holacsek, Tóth III. Csere: Gayer. Tevéi: Kerekes — Nagy, Szabó II., Benkő, Mik­lós, Barabás, Szentes, Bíró, Miklós II., Szabó I., Szőcs. Csere: Forrai, Csaba. A vas­utascsapat végig kezében tar­totta a mérkőzés irányítását. kő, Minker, Túrós. Csere: Kovács. Az első 30 percben a hazaiak helyzeteik alapján eldönthették volna a mér­kőzés sorsát. A 20. percben Szőcs 11-est hibázott. A fél­idő hajrájában a Brikett SE két gyors ellenakció végén B. Vasas—Ten gehe: Fadd—TÁÉV SK: Bátaszék—Tevel: Aparhant—iNagymányok: Dombóvári MSC—Zomba: Pi ncehely—'Bogyiszló: Simo n t orny a—IKis dörög: Paks—Tolna: Nagydorog—B. Pannónia: Nyu'l ((Tengelic) Horváth (IFadd) Holacsek (Bátaszék) Németh '('Nagymányok) Kerekes (Zomba) Petki (Pincehely) Kiss II. (Kisdorog) Szabadi (Paks) Balogh (Nagydorog) Eredmények NB II: Kazincbarcika—Buda­fok 3:1, Vasas Izzó—BVSC 3:0, Nagykanizsa—BKV Előre 2:0, Eger—Debrecen 2:0, Volán SC —Várpalota 4:1, Szolnoki MTE —Békéscsaba 2:2, Fűzfő—Kos­suth KFSE 4:3, MÁV DAC—Vác 2:1, Salgótarján—Komló 2:2. Megyei ifjúsági bajnokság: Bonyhádi Vasas—Tengelic 4:0. Fadd—Sportiskola 1:3, Bátaszék —Tevel 4:0, Aparhant—Nagy­mányok 3:0, Dombóvár—Zomba 7:1, Pincehely—Bogyiszló 0:0, Simontornya—Kisdorog 2:1. Paks—Tolna 2:1, Nagydorog— Bonyhádi Pannónia 1:2. Országos ifjúsági bajnokság: Kecskeméti TE—Szekszárdi Sportiskola 1:1, Kecskeméti SC —Szekszárdi Dózsa 2:5 Járási bajnokság: Nak—Ka- posszekcső 2:4, ifi: 1:2, Kocsola —Attala 1:3, ifi: 1:1, Gyulaj— Dombóvári Tsz 1:2, ifi: 5:2, Szakcs—Dombóvári Láng 4:2, ifi: 1:2, Kurd—Dalmand 4:1, ifi: 3:3, Dombóvári MSC II.— Döbrököz 3:3. Bajnoki táblázatok NB 11. 1. Izzó 13 8 2 3 23-7 18 2. Vác 13 8 2 3 20-10 18 3. Komló 13 7 3 3 23-16 17 4. S.-tarján 13 7 2 4 23-14 16 5. Volán 13 6 4 3 22-16 16 6. K.-barc 13 6 3 4 22-17 15 7. Kanizsa 13 5 5 3 19-14 15 8. Dorog 13 6 3 4 15-12 15 9. SZMTE 13 5 4 4 18-13 14 10. Budafok 13 5 4 4 22-18 14 11. Eger 13 4 6 3 18-17 14 12. DVSC 13 6 2 5 11-13 14 13. BTASK 13 4 5 4 15-16 13 14. Fűzfő 13 6 1 6 22-26 13 15. KKFSE 13 3 6 4 17-24 12 16. M. DAC 13 4 1 8 16-25 9 17. BKV E 13 3 2 8 13-22 8 18. Várpalota 13 3 2 8 16-29 8 19. BVSC 13 1 4 8 11-22 6 20. Szekszárd 13 2 1 10 13-28 5 Megyebajnokság Felnőttek 1. Dombóvár 13 8 4 1 35-10 20 2. Bátaszék 13 9 2 2 22-12 20 3. Bonyhád 13 9 1 3 39-11 19 4. Paks 13 8 2 3 32-19 18 5. Nagym 13 9 4 21-13 18 6. Aparhant 13 7 2 4 27-19 16 7. Nagydorog 13 6 3 4 21-24 15 8. Kisdorog 13 5 4 4 20-18 14 9. Bogyiszló 13 6 1 6 19-23 13 10. Tevel 13 5 2 6 20-22 12 11. TAÉV SK 13 5 1 7 32-28 11 12. Tolna 13 5 1 7 22-28 11 13. Fadd 13 4 2 7 24-26 10 14. Zomba 13 4 2 7 14-22 10 15. Tengelic 13 4 1 8 22-33 9 16. Pincehely 12 3 1 8 14-31 7 17. S.-tornya 12 2 1 9 17-35 5 18. B. Pan. 13 1 2 10 7-34 4 Ifjúságiak 1. Dombóvár 13 10 2 1 45-9 22 2. Sz. S.-isk. 13 9 2 2 50-23 20 3. Bonyhád 13 9 2 2 35-15 20 4. Zomba 13 8 1 4 46-34 17 5. Bátaszék 13 7 2 4 36-24 16 6. Ktsdorog 13 7 1 5 31-21 15 7. Tengelic 13 6 3 4 22-23 15 8. Paks 13 7 1 5 19-20 15 9. Tolna 13 5 2 6 18-19 12 10. Aparhant 12 4 4 4 15-18 12 11. Bogyiszló 13 4 2 7 20-21 10 12. Nagydorog 12 3 4 5 31-34 10 13. B. Pan. 13 4 2 7 15-36 10 14. Pincehely 12 1 6 5 11-16 8 15. Tevel 13 4 9 22-36 8 16. Fadd 13 3 1 9 18-41 7 17. S.-tornya 12 3 1 8 11-34 7 18. Nagym 13 2 2 9 18-39 6 így kellett volna 1. Eger—Debrecen 2-0 1 2. BVSC—Vasas Izzó 0-3 2 3. Fűzfő—Kossuth KFSE 4-3 1 4. MÁV DAC—Vác 2-1 1 5. Komló—Salgótarján 2-2 X 6. Rákóczi SE—KOMÉP 2-0 1 7. Keszthely—Pécsi VSK 0-2 2 8. Enying—Perbál 1-3 2 9. Bp. Építők—Bp. Spart. 0-0 x 10. Cegléd—Pénzügyőr 1-1 x 11. Verona—Bologna 1-1 x 12. Perugia—Juventus 0-0 x 13. Fiorentina—Inter. 0-2 2 +1 14. Ikarus—Kecskemét 1-1 x Lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, és az eredményeket közölték: Mercsényi Gyula, Hegyi 'Levente, Zerza Jó­zsef, 'Böröcz János, Boros János, Túrós József, Kovács 'Péter, Gaál István, Schmidt Antal, Hegedűs Pál. A sportoldalakat öss zeá 11 í t ot - 'ta: Nyakas István rovatve­zető.