Tolna Megyei Népújság, 1977. május (26. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-24 / 120. szám

/tolnaN ­© tÍEPUJSÁG 1977. május 24. Kézilabda NB II SZ. SZÖVETKEZET— DOROG 18:15 (10:9) A szekszárdi női csapat Dorogon játszotta — 200 né­ző előtt — mérkőzését, ahol Szekszárd színeiben a követ­kezők léptek pályára: Sólya, Molnár, Gaszler, Zimmer­man, Szabján, Zsinkó, Sztá- ronszky. Csere: Kadosa, Bor- di, Kovács, Vasadi. A doro­giak szerezték meg a veze­tést, de Zimmermann egyen­lített, majd Sztáronszky két szép góljával a szekszárdiak vezettek 3:l-re. Később Só­lyának két veszélyes helyze­tet kellett tisztázni, majd ismét Sztáronszky volt ered­ményes és 4:2-es mérkőzés­állásnál Szabján büntetőbői növelte a Szekszárd előnyét. 5:2. Ezt követően felváltva estek a gólok. A szekszárdi­ak már 10:6-ra vezettek, de a félidő végéig a Dorog 10:9-re felzárkózott. A második félidőben a szekszárdi csapat kezdett jobban és végig vezetve, megérdemelten nyerte a mérkőzést. Minden játékos nagy akarással harcolt és ez meghozta az eredményt. Kü­lönösen Sólya Mária tűnt ki kitűnő védéseivel. Sztáronsz­ky nagy akarással játszott, de Szabján is dicséretet ér-, demel, hisz Sztáronszkyval ■együtt 6—6 gólt szerzett. Legközelebb holnap ját­szik a csapat, amikor Simon- tornyára látogat edzőmérkő­zésre. Szombaton ismét baj­noki mérkőzést játszanak, Pápán mérkőznek a szek­szárdi lányok. Szabján Márta Hírek Dombóvárott értekezletet tartottak a városban műkö­dő sportegyesületek elnökei részére. Többek között meg­beszélték, hogy az Edzett if­júságért mozgalom sikeres végrehajtása érdekében jú­nius 9-én és 10-én a vasutas­pályán nagyszabású sportna­pot tartanak. Az előkészüle­teket már megkezdték. * A Szekszárdi Dózsa labda­rúgó-szakosztályának veze­tősége közölte, hogy Simon Ferencet saját kérésére, vizs­gáira való felkészülése érde­kében, valamint Csemeczky Lászlót gyógykezeltetése mi­att június 19-ig az edzések lá­togatása alól felmentette. * Az országos ifjúsági baj­nokságban szereplő Szekszár­di Dózsa ifjúsági labdarúgó- csapata a Szigetvár ellen 7:1 (3:1) arányban nyert. Góllö­vő: Walter (2), Fodor (2,), Bocz, Szabó, Hegedűs. Ki­tűnt: Sebestyén, Hegedűs és Walter. Kosárlabda NB II D. VSE-Sz. Sabaria 97:81 (18:33) Ruzicska Ferenc A Dombóvári VSE ismét Pécsett, a Vasutas Sport- csarnokban volt kénytelen mérkőzését játszani A csa­patban a következők szere­pelték: dr. Radoohiay (2), Il­lés (10), Tamási (11), Pakot (21), Ruzicáka (26), Bogdán (7), Haraszti (2), Moró (7), Takács (8), Bálind (4). Már az első percekben látni le­hetett, hogy a dombóvári csapat ezúttal is nyer. Jó és eredményes támadások mel­lett azonban a vendégek is aránylag könnyen érték el kosaraikat. A 10. percben 30:19-re vezetett a Dombó­vár, a 15. percben 38:25 volt már az eredmény és ez a különbség a félidő végéig megmaradt. A második fél­idő 5. percében 60:47-.re ve­zetett a Dombóvár, de ettől kezdve fokozatosan feljött a Szombathely és tíz ponttal megközelítette a Dombóvári. (69:59). A 15. percben már 18 ponttal vezetett a vasutas­csapat (87:69). A mérkőzés utolsó percében a szombat- helyiek négy kosarat értek el a dombóváriak könnyel­műsége révén, így nyolc ponttal fel tudtak zárkózni a cipőgyáriak. iNem játszott rosszul a dombóvári csapat, csak ép­pen a védekezésre nem for­dított kellő gondot. Kitűnt: Ruzicáka, Pakot és Tamási. Szerdán a Fűzfő ellen el­maradt mérkőzést játssza a dombóvári csapat 16.30-kor a dombóvári szabadtéri pá­lyán. Reméljük, a dombóvá­ri közönség fegyelmezettebb, sportszerűbb lesz és nem sújtja saját csapatát azzal, hogy idegenben kényszerül­jön játszani. A dombóváriak vasárnap ismét otthon sze­repelnek, a Pécsi Universi­tas együttesét fogadják. KOMLÓ—SZEKSZÁRDI DÓZSA 71:60 (33:30) Komló: vezette: Geng, Téczely. Sz. Dózsa: Palotás (8), Gyurcsák É. (6), Kutas, (16), Varga (14), Szilágyiné (12). Csere: Várkonyi (2), Nagy (2), Farkas (—). Nehe­zen lendült játékba a Dózsa. Támadásaikat elkapkodták, előkészítés nélkül dobálták el a labdát, pontatlanul dob­tak, a lepattanó labdákat sorra az ellenfél szerezte meg. A 12. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyiknek sem sikerült előny­re szert tenni. (18:18). Ezután kicsit rákapcsolt a Dózsa, egy perc alatt hat ponttal elhúzott (26:20). Ekkor meg­torpantak, négy percig egyetlen pontot sem szerez­tek, amit az ellenfél rögtön kihasznált, így a 17. perc­ben már ők vezettek (29:28). A második félidő is ha­sonlóan kezdődött. A 2. perc­ben már öt pont volt a Kom­ló előnye, de egy perc alatt egy pontra csökkentette a Dózsa. A vezetést egy pilla­natra sem tudták átvenni, amit fegyelmezetlen játékuk­nak köszönhetnek. A 13. perc: 54:52 a Komló javára. Ekkor ismét 4 perces kiha­gyás és máris hét ponttal el­húzott a Komló. 63:56. A Dózsa nem tudott újítani. A 19. perc: 69:58. Ezzel elszenvedte első ve­reségét a Dózsa a jól játszó Komló ellen. Azonban nem mentség, hogy az ellenfél jól játszott. Sajnos a Dózsánál akarati tényezők is közreját­szottak ebben. Ha egy-két játékos egy kicsit fegyelme­zettebb, elkerülhető a nem várt vereség. A védekezési hibák ellenére inkább a tá­madások befejezésével volt a baj. Rendkívül rosszul dob­tak, szinte semmi sem sike­rült. Nem játszották ki a 30 másodpercet, sokszor 10 má­sodperc után eldobták a lab­dát. Ezen még akkor sem változtattak, mikor rájöttek, hogy nincsenek jó dobófor­mában. A cserejátékosok sem tudtak ezen a mérkőzé­sen felnőni a feladathoz, rá­juk is „átragadt” az ideges­kedés, kapkodás. A következő mérkőzésig lesz mit javítani a teljesít­ményen, mert ilyen játékkal újabb kudarcok érthetik a csapatot. Legközelebb 28-án 16 órakor — szombaton — játszik a Székesfehérvári Ikarus ellen a Dózsa Szek- szárdon. BKV ELŐRE—BÁTASZÉK 92:59 (45:28) Bátaszéken, 100 néző előtt került sor a találkozóra, A hazaiaknál pályára lépett: Radács (—), Farkas (—), Gaál (19), Zágonyi (1), Illyés (23), Horváth (2), Grárna (2), Tiringer (12). A bátaszéki csapat jól kezdett és az első félidő közepéig — ha nem is nagy különbséggel —, de vezetett. A 12. percben még 22:20 volt az eredmény a Bátaszék javára, de ettől kezdve a négy magas (közel két méter) játékossal ren­delkező fővárosi együttes át­vette a vezetést és végig ve­zetve, még ilyen arányban is megérdemelten nyerte a ta­lálkozót. Vasárnap ismét otthon ját­szik a bátaszéki csapat. Az OSC csapatát látják vendé­gül 11 órakor. EMG SK-Paksi SE 1:0 (0:0) Sashalom, 250 néző. Vezet­te: Huták, Paks: Féhr — Szűcs, Vábró, Kalmár, Ko­vács, Weisz, Blatt, Magony, Somodi, Bagó, Szabadi. Cse­re: Vájer. Edző: Fertőszögi Béla. A 4. percben Hargitai három méterről Féhr kezébe rúgta a labdát. A 10. percben Bagó jó cselekkel elment, át­adását Szabadi lőtte, melyet azonban alapvonalon túlra szereltek a védők. Ezután a sashalmiak birtokolták töb­bet a labdát, így Vábró, Kal­már. majd Szabadi önfelál­dozó szerelésére volt szükség a 16-oson belül. A 24. perc­ben Somodi egyedül tört ka­pura, már a 16-oson belül járt, amikor utolérték és könnyen szerelték. Később Somodi lövését védte a ha­zai kapus. A 40. percben Vábró a gólvonalról mentett. A második félidőben Sas­halom a hátszél segítségével játszott, így nagy nyomás ne­hezedett a paksi védelemre. Ebben az időszakban ismét Vábró, Kalmár és Kovács végzett nagy munkát. A 27. percben Szalai közeli, alsó sa­rokba tartó lövését ütötte ki Féhr. majd Kelemen közeli lövését tette ártalmatlanná. A 38. percben a paksi 16- oson belül pattogott a labda, a védők nem tudtak felszaba­dítani és Háberdorfer közel­ről védhetetlenül lőtt a háló­ba. 1:0. Az első félidő rendkívül alacsony színvonalat és lany­ha játékot hozott. A második félidőben élénkült az iram, de mivel a paksi csatár­sor nem tudta tartani a labdát, így a védelemre nagy munka hárult. A paksi támadások ebben az időszakban nem je­lentettek veszélyt a hazai ka­pura. Kitűnt: Vábró, Kalmár, Féhr és Szabadi. Kényszerű búcsú... Az utóbbi hetekben sok mendemonda kering Szek- szárdon Lubastyik Istvánról, a Dózsa labdarúgójáról. Olyan híreket terjesztenek, hogy hívták más egyesület­hez, azért nem játszik. Má­sok tudni vélték, hogy a csapaton belül valamilyen összetűzése volt. Többen azt mondták, hogy a játékost az orvosok tiltották el. — Mi van a mendemonda mögött? — kérdeztük a leg­illetékesebbet, Lubastyik Istvánt. — Sajnos az utóbbi igaz. Tizennyolc éve űzöm ezt a sportot, s soha semmilyen problémám nem akadt, még- csak sérült sem voltam. Úgy hiszem rám mindig lehetett számítani. Mikor megmond­ták, hogy többet nem játsz- hatom, mintha fejbe vertek volna. Egy hétig nem talál­tam a helyemet — mondja. Lubastyik István Faddról indult, majd Pécsett az Uránnál és a Pécsi Dózsá­nál, mint csatár. Pécsről ke­rült vissza a Szekszárdi Dó­zsához 1973-ban. A csatárból kiváló hátvéd lett. Sok örö­met szerzett a szurkolóknak. 176 mérkőzésen játszott, 25 alkalommal az ő góljának örülhettek a nézők. Mencsényi Gyula, a Dózsa technikai vezetője mondta: Pistánál szrvingervezetési za­var lépett fel az elmúlt he­tekben. A Sportkórház orvo­si konzíliuma javaslata alapján döntött úgy a veze­tőség, hogy az esetleges to­vábbi bajok elkerülése miatt hagyja abba az aktív labda­rúgást. Egy igen lelkes, sportszerű labdarúgótól kell búcsút venni. — Mi lesz ezután? — kér­deztük a játékost. — Pár éve elvégeztem a segédedzői tanfolyamot. Je­lenleg a Testnevelési Főisko­la .kihelyezett tagozatán vég­zem az edzőit. A Dózsa ve­zetősége azonnal segítségem­re sietett, hiszen július 31-ig szerződést kötöttek velem, s Jerabek Jenő mellett mint pályaedző tevékenykedem. Ez nagyon megkönnyíti az aktív labdarúgástól való tá­vozást. Egy sportpályafutás ezzel lezárult. Egy olyan ember­nek kell betegség miatt abba­hagyni az aktív játékot, aki eddig szíwel-Iélekkel harcolt a pályán, a magánéletben is példamutatóan helytállt. Kí­vánjuk, hogy mint edző is lelkesedéssel vegyen részt a sportéletben! — H — A második hely lett a szekszárdiaké Befejeződött a háromnapos Bokányi Dezső nemzetközi kerékpáros emlékverseny. A második nap után — mint arról lapunk vasárnapi szá­mában már beszámoltunk — a szekszárdi csapat vette át a vezetést, ezzel legnagyobb esélyes lett a győzelem meg­szerzésére. Nem így történt azonban, mert a verseny harmadik napján olyan ver­senyzőt engedtek szökni, a lengvel Michet Wojcie- chowszki személyében, aki a második nap versenye után a 24. helyen állt. A lengyel csa­pat a második nap után egy perc hátránnyal a 4. volt. Mi­vel az említett lengyel ver­senyzőnek sikerült a 2. he­lyen végezni, ezzel csapatát az első helyre hozta fel, a szekszárdiaknak meg kellett elégedni a 2. hellyel. A verseny harmadik nap­ján a szekszárdiak közül Ha­lász László a 7., Liska Pál a 14., míg Halász Zoltán a 15. lett a negyedikkel azonos idő­vel. összetett egyéni verseny­ben a három nap után Halász László 4., Halász Zoltán 14., míg Liska Pál a 18. helyen végzett. Asztalitenisz NB I Bwlapesti Spartacus—Tolnai VL15:» Vasárnap újabb nehéz fel­adat előtt állott a fiatal tol­nai női asztalitenisz-csapat. Az ellenfél a Budapesti Spar­tacus, hazai pályán nehéz el­lenfélnek ígérkezett. A Kó- czián Éva által irányított fő­városi csapat az elmúlt idő­szakban nagy erőfeszítéseket tett, hogy az eredményeket tekintve elérjék a férfiak színvonalát. A tolnai csapat két kulcs­embere, Bolvári és Balogh, ezúttal nem tudták azt a tel­jesítményt nyújtani, ami a győzelemhez szükséges volt. Az kétségtelen, hogy a tolnai lányok kivételes balszeren­csével versenyeztek ezúttal. Három-négy olyan mérkőzést veszítettek, ahol már több ponttal vezettek. Voltak olyan mérkőzések is, ahol a döntő pontot az ellenfél já­tékosa hálós labdával szerez­te meg. Mindent egybevetve, a mutatott játék alapján megnyert mérkőzést veszített a csapat. A találkozó győzte­sei: Papp 4, Lukács 4, Barna 3, Székely 2, Szeiler 2. illetve Balogh 4, Bolvári 3, Dudás 3. A tolnai csapat a hét vé­gén kettős mérkőzést játszik hazai pályán. Szombaton 17.30- kor kerül sor a vidéki rangadó jellegű Tolna—Ka­posvár mérkőzésre, vasárnap 10.30- kor pedig a Tolna—Bp. MÁV TI csapata látogat Tol­nára. — L — LIiNZ Linzben öt ország részvé­telével megtartott nemzetkö­zi ifjúsági versenyen a ma­gyar cselgáncsozók szép si­kereket értek el. A helyezé­sek a súlycsoportok szerint: 57 kg: Hoffmann Imre (MVSC) 2. hely. 68 kg: Gelencsér Imre (Oroszlány) 2. hely. 68 kg: Varga Dénes (MVSC) 3. hely. 83 kg: Tamás László (Ba­ja) 1. hely. Plusz 83: Boda János (U. Dózsa) 1. hely. A verseny után Moravecz Ferenc, az utánpótlás-válo­gatott edzője elmondta, hogy a viadal jó szolgálatot tett az ifjúsági Európa-bajnoki felkészülésben. PRÁGA Jól szerepeltek a magyar kajak-kenu versenyzők a prágai nemzetközi viadalon és vasárnap újabb győzelme­ket arattak. Eredmények: K—1, 1000 m: 1. Hajdú 4:19,2 p. K—1, 10 000 m: 1. Korov- jev (szovjet) 48,17 ,p., 2. Ke­repesi 48,57 p. K—2, 1000 m: 1. Peredre- jev, KocSitkov (szovjet) 3:55,8 p. C—1, 1000 m: 1. Masar (csehszlovák) 3,55 p., 2. Joós 3:58,4 p. C—1, 10 000 m: 1. Joós 43,32 p., 2. Völgyi 43,35 p. C—2, 1000 m: 1. Giczi, Ramihányi 3:55,8 p., 2. Völgyi, Kostyán 3:36,2 p. C—2, 10 000 m: 1. Giczi, Romhányi 41,01 p., 2. Ughy, Deák 41,02 p. A Simontornyai Bőrgyár felvesz férfi és női segédmttbkáaokat, szerkezeti lakatosokat» villanyszerelőket, elektroműszerészeket, egy hegesztőt, MUNKAREND: 40—44 órás munkahét, minden szombat szabad. MUNKÁBA JÁRÁS: A vállalat saját munkásszállító autóbuszaival. Felvétel előtt — kívánságra — bemutatjuk a gyárat és a betöltendő munkahelyet. JELENTKEZÉS: a vállalat munkaügyi osztályán, Simontomya, Gyár u. 1—5. (180) „Tovább folytatom edzőként”