Tolna Megyei Népújság, 1977. március (26. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-22 / 68. szám

6 ^PÚJSÁG 1917. március 22. Birkózás A Dombóvári VSE bir­kózói a hét végén Zala­egerszegen és Pécsett sze­repeltek a területi baj­nokságon. A kötöttfogású­aknái Zalaegerszegen Ma- gyorósi Zoltán, a 75 kilo- rammosok kategóriájá­ban négy kétvállas győ­zelem után szerezte meg az első helyet. Pécsett szabadfogásban Márkus Attila az 56 kilogrammo­sok súlycsoportjában szerzett első helyet. Gön- czöl Géza a 65, Győré István a 70 kilogrammo­sok kategóriájában vég­zett az előkelő 2. helyen. Magyorósi, Márkus, Győ­ré, valamint Gönczöl te­rületi bajnokságon muta­tott teljesítménye alapján nyugodtan várhatják a dombóváriak az országos vidékbajnokságot. A kö- töttfogásúak versenyére Debrecenben, a szabad- fogásúakéra Dunaújvá­rosban kerül sor, május 7-én és 8-án. Asztalitenisz NB I Tolnai VL-Bp. VM KÖZÉRT 16:9 A megnyitóra felsorakozott tolnai csapat. Balról jobbra: Méhes István szakosztályvezető, Sáth Sándor edző, Ba­logh Ilona, Dudás Ibolya, Mátyus Gizella, Bízó Mária, Bolvári Ildikó, Schäffler Zsuzsa, Mack Erika, Bolvári Ka­talin. Fotó: Gottvald Ugyancsak elcsodálkoztak azok a nézők, akik vasárnap délelőtt ellátogattak a Tolnai VL sportszékházába, hogy megtekintsék az NB I-es csa­pat első hazai mérkőzését. A termet minden igényt kielégítően berendezték. A nézőktől térelválasztó pa- lánkok védték a játékteret, táblán láthatták a nézők a találkozó pillanatnyi állá­sát. Minden dicséret és elis­merés azoknak a szakosztályi aktivistáknak, akik idejüket nem kímélve dolgoztak, hogy a kezdésre minden rendben legyen. Pontosan felsorakozott a két csapat, hogy a szokásos üdvözlés után megkezdődjön az első hazai találkozó. Jól kezdődött a találkozó. Már az első fordulóban 4:1 arányú vezetést szerzett a tolnai csapat. Ebben a já­tékrészben említést érdemel Bízó Mária fölényes, 2:0 ará­nyú győzelme a jó nevű Ma­gyar Éva ellen. A második fordulóban to­vább növelte előnyét a ha­zai csapat. Ekkor Dudás Ibo­lya nyújtott kiváló teljesít­ményt, miután színvonalas, jó játékkal, 2:1 arányban le­győzte az ellenfél legjobbját Zacher Gizellát. Ekkor már 8:2 volt a mérkőzés állása. Már mindenki elkönyvelte a hazai csapat győzelmét és talán ennek volt oka, hogy a harmadik fordulóban, soro­zatban három mérkőzést vesztettek a hazaiak. Ezek közül különösen Balogh és Dudás veresége érte váratla­nul a hazaiakat. Az ered­mény 10:5-re alakult. Ez­után ismét jó soroazt követ­kezett. Balogh, Dudás és Bol­vári győzelmeivel a csapat elérte a tizenharmadik győ­zelmét, ami azt jelentette, hogy a további mérkőzések­től függetlenül már meg­nyerték a mérkőzést. A kö­zönség nagy tapsviharral köszöntötte Bolvári Ildit, a tizenharmadik győzelem után. A hátralévő mérkőzé­seket felváltva nyerték a versenyzők, és az utolsó befe­jezés mérkőzésen, ismét Bol­vári Ildi hagyhatta el győz­tesen az asztalt, ami azt je­lentette, hogy a Tolnai VL csapata 16:9 arányú győzel­met aratott első hazai talál­kozóján. Az egyéni teljesít­ményeket értékelve, ezúttal Bolvári Ildikó kerül az első helyre. Ezen a találkozón ki­tűnő teljesítményt nyújtott, magabiztosan versenyzett. Dudás Ibolya és Balogh Ilo­na 4—4 mérkőzést nyertek, és időnként látványos, kitű­nő játékot nyújtottak. Du­dást külön dicséret illeti a Zacher elleni kitűnő játékért és győzelemért. Bízó Mária az első három mérkőzésen mindenki számára meglepe­tést okozott. Sorban nyerte mérkőzéseit, méghozzá olyan fölényesen, hogy egy pilla- tig sem voltak veszélyesek ellenfelei. Az utolsó két mér­kőzésre elfáradt, és ezeket el is veszítette. Mátyusnak ezúttal sem sikerült mérkő­zést nyerni. Győztesek: Bolvári 5, Du­dás 4, Balogh 4, Bízó 3, Má­tyus 0; illetve Zacher 3, Ma­gyar É. 2, Vargáné 2, Ma- gyarné 1, Keindl 1. — L — a dombóvári csapat. Szomba­ton Keszthelyen a Mezőgaz­dasági Főiskola ellen mér­kőznek 11.30-kor. BATASZÉK—HERN Ad 65:64 (32:31) Kosárlabda NB II Három csapatunk négy győzelme A kosárlabda NB II-ben jól szerepeltek csapataink. A Szekszárdi Dózsa női gárdája szombaton és vasárnap is játszott bajnoki mérkőzést, mindkettőt megnyerte. A Dombóvári VSE és a Bátaszé- ki VSK férficsapata is nyerni tudott, így a hét végi mérleg: négy győzelem. SZ. DÓZSA—SZOMBATHELYI HALADAS 70:61 (39:34) Szombathely. Vezette: Bo- kodyné, Kovács. Sz. Dózsa: Nagy (6), Palotás (7), Gyúr. csák É. (9), Varga (19), Kutas (22). Csere: Götz (2), Gyur- csák K. (—•), Várkonyi (3), Farkas (2). Rosszul kezdő­dött a mérkőzés: a 3. perc­ben már 7:2-re vezetett a Ha­ladás. Főleg büntetőkből ér­ték el pontjaikat. A 10. percig nem sikerült átvenni a veze_ tést, ezután viszont már lé­nyegesen jobban játszottak. Elég alacsony színvonalú volt a játék, sok hibával ját­szott mindkét csapat. Feltű­nően sok volt a személyi hi­ba, jórészt büntetőből estek a kosarak. Az első félidő utolsó két percében kissé visszaesett a Dózsa, így a Haladás öt pontra megközelítette őket. (39:34). A második félidő első per­ceiben sem változott a játék képe, továbbra is nagy hiba­százalékkal játszott mindkét csapat. 7. perc 49:45 a Dózsa javára. Ezután erősített a Dózsa és 7 pontos előnyre tett szert, sőt a 12. percben már 61:50-re vezetett. A mérkőzés hátralévő részében már lel­váltva estek a kosarak. 15. perc: 66:53. Ekkor már biz­tos volt a Dózsa győzelme. A mérkőzésen senki sem nyújtott az átlagosnál jobb teljesítményt, legfeljebb Ku­tas és Varga ponterőssége di­csérhető. Látszott a játékoso­kon a hosszú utazás fáradal­ma, és talán egy kicsit a más­napi mérkőzésre is tartogat­tak. A dobott pontok tekinte­tében jó a teljesítmény, a vé­dekezés azonban sok kívánni­valót hagy maga után. SZ. DÓZSA—UNIVERSITAS GYŐR 83:76 (44:36) Győr. Vezette: Pusztai, Ma­jor. Sz. Dózsa: Nagy (6), Pa­lotás (12), Gyurcsák É. (6), Kutas (20), Varga (37). Cse­re: Götz (—), Farkas (—), Várkonyi (2). A 2. percben még 5:2-re vezetett az ellen­fél, de ezután 2 percig nem értek el kosarat, viszont a Dózsa ezalatt hét pontot szer­zett, így 9:5-re már ők vezet­tek. Két perc alatt a Dózsa már 10 ponttal vezetett, fő­leg Kutas és Varga kosarai­val húztak el. Ezt az előnyt a 17. percig még növelték. (44:26). Ekkor a cserejátéko­sok is szóhoz jutottak, de sajnos nem tudták az ered­ményt tartani, sőt az ellen­fél kihasználva hibáikat fo­kozatosan feljött, és a félidő végéig tovább csökkentette hátrányát. (44:36). , A második félidő sem kez­dődött jobban a Dózsa szá­mára. 5 percig egy kosarat értek el, ezalatt az ellenfél négyet, és máris csak egy­pontos Dózsa-vezetést jelzett az eredményjelző. (46:45). Sajnos ezután Major játék­vezető tévedései a Dózsát súj­tották. A 9. percig egyik csa­pat sem tudott előnyt szerez­ni. (56:56). Közben Major já­tékvezető a szekszárdi jegy­zőkönyvvezető ellen techni­kait ítélt, holott (a mérkőzés végén elismerte, hogy jogta­lanul) semmi olyant nem tett, amiért erre szükség lett vol­na. Ezután két perc alatt a Dózsa újra megnyugtató előnyre tett szert. (63:56). Ez­alatt a két perc alatt úgy játszottak, ahogy a mérkőzé­sen végig kellett volna. Nyu­godtan, ügyesen kombináltak, támadásaikat eredményesen fejezték be. A 16. p.ercben is­mét csak egy pont volt a Dózsa előnye. (73:72). A 19. percben 3 pontos Dózsa-veze- tésnél a játékvezető megállí­totta a játékot jegyzőkönyv­ellenőrzés miatt. Ez az egyéb­ként nem szabályos tényke­dése, mivel nem holt idő­.K.aposvarott került sor a találkozóra. Dombóvár szí­neiben a következők léptek pályára: Illés (41), Pakot (16), Tahi (10), Ruzicska (8), Tamási (6). Csere: Haraszti (6), Takács (3), Móró (3) Bog­dán (3), dr. Radochay (4). Gyors játékkal kezdett a dombóvári csapat, melynek eredménye: az 5. percben 19:6-ra, a 10. percben 34:19- re és a 15. percben már 49:27-re vezettek. A második félidőben a dombóváriak kis­sé könnyen vették a játékot és ez megmutatkozott az eredményen is. A helyzete­ket kihasználó Kaposvári Gazdász felzárkózott, az 5. percben 75:49-re, a 10. perc­ben már 87:57-re felzárkóz­ben történt, hanem kosárdo­bás után, a Dózsának kedve­zett, és hétpontos győzelem­mel fejezte be a végig izgal­mas, ideges légkörű mérkő­zést. A Dózsa nem játszott jól ezen a mérkőzésen sem, leg­feljebb az eredményességük dicsérhető. Hogy ennyi ko­sár volt, abban a játékveze­tőknek is nagy részük van, hiszen büntetőkből nagyon sok kosár esett. A Dózsa el­len 28 büntetőt ítéltek, ugyanakkor a Győr ellen 17-et. Ez a mérkőzés is meg­mutatta, hogy közép játékos nélkül a Dózsa csapata ne­hezen boldogul. Az ellenfél magassági fölényét nem tud­ták ellensúlyozni, a lepatta­nó labdák megszerzésében is legtöbbször alulmaradtak. Ez a teljesítmény kevés lesz a szombaton Szigetvár ellen sorra kerülő mérkőzésre. tak. A 15. percben az ered­ményjelző tábla 99:63-as dombóvári vezetést mutatott. Az utolsó percek is a hazaia­ké voltak, de a győzelmet így is biztosan szerezték meg a dombóváriak. A második félidőben a Dombóvár szí­neiben elsősorban a cserejá­tékosok léptek pályára, ezért a második félidő eredménye 38:36-ra alakult a Gazdász javára. A dombóvári csajfet- nál még mindig sok javíta­nivaló van a hazai és az el­lenfél palánkjánál a lepatta­nó labdák megszerzésében. A továbbítások egy része is még pontatlanok. Jól és eredményesen elsősorban Il­lés, Tahi és Pákot játszott. Holnap, szerdán Pécsett a Sportiskola ellen lép pályára A bátaszéki csapat Baján játszotta bajnoki mérkőzé­sét. A közel 200 nézőnek mintegy fele Bátaszékről rán- dult át annak reményében, hogy győzelmet lát. Ha nehéz körülmények között is, de megszerezte az újonc báta­széki csapat a győzelmet. Bátaszék: Radács (—), Far­kas (12), Zágonyi (—), Gaál (13), Illyés (16), Horváth (—), Tiringer (24), Gráma (—), Havasy (—). A mérkőzés úgy indult, hogy a Hernád köny- nyű győzelmet arat. A 3. percben már 6:2-re vezetett a vendégcsapat és negyedóra eltelte után sikerült a báta- székieknék felzárkózni. (18:18). A félidő végéig rend­kívül változatos, izgalomban bővelkedett a találkozó. Egyik csapat sem tudott egy-, esetleg kétpontos előnyre szert tenni. A második félidőben a bá- taszékiek játéka kissé fel­gyorsult, de így sem tudtak jelentős előnyhöz jutni. A 10. percben 52:48-ra vezetett a Bátaszék. Ebben a szakasz­ban különösen Illyés ered­ményessége tűnt ki. A herná­diak távoli dobásokkal fel­zárkóztak és a 18. percben 58:58 volt az eredmény. Ezt követően Tiringer büntető- dobásokból hét pontot szer­zett és ezzel sikerült kihar­colni a győzelmet. A bátaszékiek lelkes játé­kuknak köszönhetik, hogy si­került győztesként elhagyni a pályát. A Bajából igazolt Ha­vasy jól illeszkedett be a csapatba. A lelkes bátaszéki szurkolók is segítették az együttest a győzelem kivívá­sában. Vasárnap Budapesten a Landler Jenő utcában a Csepel Autó ellen mérkőzik a bátaszéki csapat. Az úttörőkorú súlyemelők megyebajnokságát Bátaszé- ken a községi művelődési házban tartják április 2-án, 16 órakor. A versenybíróság elnöke Bíró Gyula. Nevezési határidő március 31. • Március 27-én, Regölyben kerül sor a tamási járás asz- talitenisz-spartakiádjára. Kezdés: 8.30. * Bajnoki versenyek és más okok miatt megváltozott a megyei felnőtt egyéni teke­bajnokság időpontja. A fér­fiak március 30-án, 14 órá­tól, a nők március 31-én 16.30-tól versenyeznek a TÁÉV-tekepályán. Hazánk felszabadulásának évfordulója tiszteletére női és férfi kézilabda-tornát rendez április 4-én, a tamási járási kézilabda-szövetség. Kezdés: 8.30-kor a tamási sportpályán. A Szekszárdi Spartacus NB Il-es női asztalitenisz­csapata a Budapesti II. szá­mú Építők ellen 11:5 arány­ban nyert. A győzelmeket Hahn (4), Szekeresné és Pin­tér (3—3). Hildebrandt sze­rezte. Az NB III-as Szövet­kezeti férficsapat Dunaföld- váron 12:4 arányban nyert. A március 27-i megyebaj­noki labdarúgó-mérkőzések játékvezetői: TÁÉV SK— Fadd (Bakonyi), Tolna- Bonyhádi Pannónia (Kasziba), Simontornya—Dombóvári Spartacus (Máy), Kisdorog— Gerjen (Pápai), Dunaszent- györgy—Pincehely (Kiss I.), Bonyhád—Aparhant (Bara­nya megyei hármas), Dombó­vári VSE—Bátaszék (So­mogy megyei hármas), Dom­bóvári Tsz—Zomba (Szabó I.), Nagymányok—Bogyiszló (Tarr). A TÁÉV VSK—Fadd mérkőzés 10.30-kor a többi 15 órakor kezdődik. Sporttelex Ha nem is a várt fölény­nyel, de mégis kivívta a jö­vő évi világbajnokságon való részvétel jogát Brazília labdarúgó-válogatottja. Va­sárnap Rio de Janeiróban a dél-amerikai zóna első cso­portjának utolsó mérkőzésén Brazília 1:1 (1:0) arányú döntetlent ért el Paraguay ellen és ezzel csoportelső lett. A csoport végeredménye: 1. Brazília 4 2 2 — 8-1 6 2. Paraguay 4 12 1 3-3 4 3. Kolumbia 4 — 2 2 1-8 2 A dél-amerikai III. cso­portban Chile 3:0 (1:0) arányban győzött Ecuador ellen. Ebben a csoportban Chile vezet 5 ponttal, Peru (4) és Ecuador (1) előtt. * A világbajnoki selejtezők­re készülő szovjet labdarú­gó-válogatott Tuniszban 3:0 (1:0) arányú győzelmet ara­tott Tunézia csapata ellen. * Joe Bugner, a magyar származású angol profi ne­hézsúlyú ökölvívó Európa- bajnok Las Vegasban az amerikai Rón Lyle ellen lé­pett szorítóba. A 12 menetes találkozón a 35 éves ame­rikai pontozásos győzelmet aratott 27 éves ellenfelével szemben. * A Magdeburgban rende­zett nemzetközi női tőrver­senyen a „második vonal­ból” álló magyar csapat Lengyelország és az NDK mögött a 3. helyen végzett. A mezőnyben hét együttes vett részt. DOMBÓVÁRI VSE—K. GAZDÁSZ 103:71 (67:33)