Tolna Megyei Népújság, 1977. február (26. évfolyam, 26-49. szám)

1977-02-17 / 40. szám

e ^ríÉPÜJSÁG 1977. február 17. Hétfői Dunántúli Napló-kupa Előkészületi mérkőzés B. Yasas-B. Pannónia 2:0 (1:0) Hírek A szekszárdi városi mun. kahelyj asztalitenisz sparta- kiád női csoportjában véget ért a bajnokság. Őszi vég­eredmények: 1. MEZŐGÉP 12, 2. Tervezők 10, 3. Mozi- üzem 8, 4. MMG I. 5, 5. Ga­bona KISZ 4, 6. MMG II. 2, 7. Volán 0 ponttal. A fér­fiaknál a bajnokság állása. I. csoport: 1. MEZŐGÉP 18, 2 Tervezők 16, 3. AGROBER 14, 4. MMG I. 12, 5. TO­TÉV KISZ 11, 6. T. m. ÁHV 9, 7. Söripar 6, 8. T. m. Mo­zi 6, 9. Városgazdálkodás 6, 10. Gabona KISZ 6, 11. Bú­toripari 2, 12. 11. sz. Volán 0 ponttal. II. csoport: 1. Me­gyei Tanács 16, 2. TOLNA- BER 16, 3. Társadalombizto­sítás 12, 4. BVK 12, 5. MMG II. 12, 6. Gyár- és Gépszere­lő 10, 7. Óra-Ékszer 6, 8. BHG 5, 9. MNB 5, 10. TÁÉV 4, 11. MEZŐGÉP KISZ 4, 12. DÉDÁSZ KISZ 4 ponttal. * A Szekszárdi Dózsa Sport­egyesület ma, csütörtökön, 18 órakor a BM-klubban tartja küldöttközgyűlését. * Huszonnyolcán vetek részt Tamásiban a gimnázium tor­natermében tartott járási felmérő verseny első forduló­ján. Pécsi MSC-Sz. Pécs, 100 néző. Vezette: Futó. Szekszárd: Pólyák — Glavatity, Korner, Varga, Lubastyik, Tóth, Házi, So­modi, Szlovák, Szőcs, Orosz. Csere: Lipovszky, Wei tner, Pölöskei, Freppán dr. Az el­ső 10 percben a Dózsa kez­deményezett többet. A 12. percben Hámori egyéni kitö­rés után nyolc méterről mellé­lőtt. Két perc múlva Szabó kiugrott és a védők között a hálóba gurított. 1:0. A 30. percben Tóth Indítását Házi lőtte, de a kapus szépen vé­dett. A 41. percben Lubas­tyik nagy partdobását Házi kapura lőtte, de egy pécsi védő a gólvonalról kivágta a labdát. A második félidő 3. percé­ben Weitner beadását Frep­pán dr. lőtte kapura, a lab­A simontornyai pálya hasz­nálhatatlansága miatt Cecén került sor a találkozóra. Si- montornya: Cseh — Csepre- gi, Gerussi, Ihász, Szelei, Kardos, Márkus, Lakatos, Kurek, Kovács, Gara. Csere: Cserháti, Mányoki, Jancski, Takács. Pincehely: Bükkö- si — Matuzsa, Hegedűs, Kiss, Kollár, Orsós, Klézli, Juhász 11., Pőtz, Németh, Fodor. Csere: Kupi, Dobai, Juhász 1., Takács. Száraz, de egyenetlen ta­lajon nem alakulhatott ki jó játék, viszont elfogadható volt az iram. A 23. percben Kovács 20 méterről küldött nagy erejű szabadrúgását védte Bükkösi. Simontornya aránylag sokat támadott, de ezek sorra elakadtak Pince­hely lestaktikáján. A pince­helyi csatárok viszont keve­set jutottak szóhoz, mert Dózsa 3:0 (1:0) da egy védőről a tiszta hely­zetben álló Szlovák elé pat­tant, aki gyengén a kapus kezébe emelt. A 8. percben Freppán dr. szögletét a ka­pus Szlovák elé ütötte, aki­nek beadását Pölöskei ka­pásból kapu fölé lőtte. A 15. percben a hibázó Dózsa-vé- delem mellett a PMSC nö­velte előnyét. 2:0. A 17. percben Szabó szép szóló után lőtt kapura, de Lipovsz­ky lábbal védett. A 40. perc­ben szép hazai támadás vé­gén született a harmadik gól. 3:0. A salakos edzőpályán ren­dezett utolsó Napló-kupa mérkőzésen alacsony színvo­nalú volt a játék. A helyze­teit jobban kihasználó és sze­rencsésebb PMSC megérde­melten nyert. Gerussi vezérletével jól há­rított a bőrösvédelem. A második félidő 6. per­cében Pőtz 20 méterről kül­dött éles lövését szögletre mentette a kapus. A követ­kező percben a pincehelyi kapus hárított szögletre. A 10. percben Szeleit Bükkösi­vei szembeni szabálytalansá­ga miatt kiállította a játék­vezető. Az emberelőnyhöz jutott Pincehely sokat táma­dott és a 16. percben Kupi alapvonalról beadott labdá­ját Dobai közelről fejelte a hálóba. (0:1). Öt perc múlva Dobai jó helyzetből mellé­lőtt. A 24. percben Dobai be­adását Pőtz fejelte a hálóba. (0:2). A 34. percben Kovács ügyes egyéni megoldás után szépített, (1:2), majd a mér­kőzés utolsó percében a ki­törő Kurek kiegyenlített. (2:2). Bonyhád, 50 néző. Vezet­te: Fodor. Vasas: Pék — Gecző, Barabás, Pusztai, Mé­száros, Heidecker, Baj kai, Szegedi, Csoboth, Eizenczer, Dőringer. Csere: Baumann, Pfeifer, Sallai. Pannónia: Pallósi — Kircher, Szőcs II., Weiszenbufger, Balázs, György, Petz, Péter. Mol­nár I., Szőcs I., Sántha. Cse­re: Molnár II., Marosi, Ja­kab, Varga. Kiegyensúlyo­zott mezőnyjáték után a 35. percben Eizenczer egy jobb oldali beadás során szerezte meg a vezető gólt. 1:0. A má­sik oldalon Petz, majd Sán­tha előtt adódott helyzet, de Pék védett. A második félidő is jó me­zőnyjátékkal kezdődött. A hazai csapat többet támadott és a 25. percben Eizenczer révén újabb gólt szereztek. 2:0. A 40. percben 11-eshez jutott a hazai csapat, de Baumann lövését Pallósi há­rította. A bajnokság kezdete előtt az utolsó edzömérkőzésen mindkét csapat a vasárnapi rajtra pihentette sérült játé­kosait. A 90 perc során a Vasas legénysége előtt adó­dott több lehetőség melyből kettőt értékesítettek és igy megérdemelten nyerték a ta­lálkozót. Sakk úttörő-olimpia Huszonnyolc fiú és tizenöt lány — kilenc iskola képvise­letében — versenyzett Tamásiban a járási sakk úttörő- olimpián. Győztesek. Kisdobos: Szőke Zita (Regöly). I. korcsoport: Dobos Katalin (Iregszemcse). II. korcsoport: Szenti Enikő (Pincehely). Kisdobos: 1. Gál Attila (Pince­hely). I. korcsoport: Bíró László (Regöly). II. korcsoport: Répási István (Iregszemcse). Fotó: Gasparics Gyula Mezőföld-kupa Simontornya-Pincehely 2:2 (0:0) Készülnek a ! 1 A Nagymányoki Brikett asztaliteniszezői részt vettek Szekszárdon a minősítő versenyen. A cél: minél jobban felkészülni a március második felében kezdődő megye­bajnokságra. Az érdekesség: a balról lévő Teleki István és a jobbról lévő Bareith Ferenc labdarúgó volt Nagy- mányok csapatában és áttértek az asztaliteniszre. Közé­pen Teleki Zsolt, aki a sportág reménysége. RIO DE JANEIRO Az AFP jelentése szerint a nyugatnémet labdarúgó­válogatott tagjai számára „csodacipő” készül, amellyel a legváratlanabb lövéseket lehet küldeni az ellenfél ka­pujára. Érdes felületű, kenguru­bőrből készül a cipő, az ál­lított helyzetből elrúgott labdákba olyan falsot lehet adni, amely megtéveszti az ellenfelet, legjobban a ka­pust. Az új, „csodacipőt” a február 23-i, Franciaország elleni válogatott mérkőzésen próbálják ki Beckenbauerék Párizsban, a# francia váloga­tott ellen. A brazil labdarúgó-válo­gatottnak júniusban európai ellenfelei lesznek. 8-án és 12-én a Rio de Janeiro-i Ma- racana-stadionban Anglia és az NSZK válogatottját fogadja Oswaldo Brandao csapata, míg a Skócia elleni mérkőzés időpontja június 23., színhelye pedig a Sao Paulo-i Morumbi-stadion. A brazil válogatott jelen­leg Bogotában tartózkodik, készül a vasárnapi, Kolum­bia elleni első világbajnoki selejtezőjére. Vitorlázórepülés Űcsényben nincs szünet Igaz, hogy a repülés ne­gyedik hónapja szünetel, de nincs holt idény az őcsényi repülőtéren. Az MHSZ-repü- lőklub tagjai minden szom­baton és vasárnap megjelen­nek és szorgalmasan dolgoz­nak. Azok, akik szabad szombatosok, gyakran ott vannak már pénteken a dél­utáni órákban is, hogy ki­vegyék részüket a különböző munkákból. A téli hónapok­ban kell a vitorlázógépeket átvizsgálni és a hibákat ki­javítani, bizonyos alkatré­szeket újjal cserélni. Ebben az időszakban nemcsak az aprólékos átvizsgálást végzik a gépeken, hanem sor kerül a tehergépkocsik javítására, valamint a csőrlőberendezés felújítására is. Ezenkívül — amikor az időjárás engedi — csinosítják a reptér kör­nyékét, rendbe teszik a par­kokat, egyengetik, hengerük a repülőtér talaját. Hét­végeken általában 20—25-en, de előfordul, hogy harmin­cán is dolgoznak, hogy a ta­vaszi szemlére mindennel el­készüljenek, jó gépek, csinos környezet várja az első fel­szállásokat. A téli hónapok alatt tér. mészetesen folyik a program szerinti továbbképzés, okta­tás. A napokban Kovács Pál, a KPM repülésbiztonsági fő­előadója tartott színvonalas előadást: „Felhőrepülés vi­torlázógéppel” címmel. Feb­ruár 28-án Petróczy György, a Finnországban rendezett világbajnokság 6. helyezettje tart élménybeszámolót, mondja el tapasztalatait. Az előadásokon, továbbképzé­seken a szekszárdiak mellett vendégként ott vannak a ka­posvári és a pécsi klub tag­jai is. Vadas Agnes, aki Veszp­rémből jár Öcsénybe, Szügyi Géza, Nagy Zsu­zsa, valamint a szakosz­tályvezető: Kenderes László bbW A szárnyaiktól megszabadított gépek javítása a hangárban Kosárlabda Biztató játék az m II elatt Kétévi NB I-es szereplés után ismét az NB Il-es baj­nokságban játszik az immár Sz. Dózsa néven szereplő ko­sárlabdacsapat. Mint ismere­tes, a csapat nem tudta ki­harcolni az NB I-ben mara­dást. Január 21-ével a szak-j osztályt átvette az Sz. Dózsa. A csapaton belül változás nem történt, ugyanazok a játékosok készülnek az új idényre, akik a múlt évben is szerepeltek, örvendetes, hogy hosszabb szünet után Sáfrány Édit is elkezdte az edzéseket, ezenkívül Binder Mária is jelezte visszatérését. Az új edző, Haász János ve­zetésével, az eü. szakközép- iskola tornatermében készül a csapat. A felkészülés során több edzőmérkőzést is játszottak, ahol néha még akadozott ki­csit a játék, de mindenki tudása legjavát igyekezett nyújtani, hiszen a csapatba csak azok kerülhetnek, akik szívvel-lélekkel küzdenek. A Komló-kupán részt vett já­tékosokon már érezhető volt, hogy felszabadultan, nyu­godtan játszottak, idegeske­désnek semmi nyoma nem volt. Különösen Gyurcsák Éva kezd magára találni. Ezen a tornán mindenki szó­hoz jutott, hiszen a csapat- keresésen volt a hangsúly, mert vasárnap már bajnoki mérkőzésre kerül sor Szom­bathelyen. Remélhetőleg az első akadályt simán veszi a csapat, ami nagy lendületet adhat a továbbiakban. A csapat hazai mérkőzéseit az eü. szakközépiskola torna­termében játssza, ahol sem­mi akadálya sincs az edzé­sek és mérkőzések rende­zésének. A csapatot a Komló-kupán elért eredmények sem tették elbizakodottá, jóllehet vala­mennyi ellenfelük ugyan­ebben a csoportban szerepel. Itt még egyik csapat sem nyújtotta azt, amire valóban képes, de ha a Dózsa még tovább javul, sok örömet sze­rezhet játékával szurkolói­nak. Eredmények: Sz. Dózsa—Fonyódi Petőfi 77:41 (41:25). Varga (17), Skoda (15), Gyurcsák É. (11), Palotás (10), Götz (10), Ku­tas (8), Nagy (4), Farkas (2), Gyurcsák K. (—), Szegedi (—). Az NB Il-es újonc Fo­nyód lelkesedése kevés volt az NB I-es rutinnal is ren­delkező Dózsa ellen. A csere- játékosok is jól helytálltak, egy percig sem forgott ve­szélyben a győzelem. Sz. Dózsa—Univerzitás PEAC 77:42 (35:22). Kutas (26), Palotás (16), Gyurcsák É. (9), Palotás (6), Farkas (6), Götz (6), Varga (4), Szegedi (2) , Gyurcsák K. (2), Nagy (—). A tavalyi bajnokság 6. helyén végzett U. PEAC — igaz kissé tartalékosán — sem késztette nagyobb erő­feszítésre a Dózsát. Ezen a mérkőzésen főleg Kutas eredményessége tűnt ki, de mindenki megtette a magáét, főleg a jó csapatjáték ered­ménye a vártnál nagyobb arányú győzelem. Sz. Dózsa—Pécsi Sport­iskola 88:55 (45:31). Skoda (26), Kutas (16), Varga (14), Palotás (13), Gyurcsák É. (6), Gyurcsák K. (6), Nagv (3) , Götz (2), Farkas (2), Sze­gedi (—). Ezen a mérkőzésen, mely a döntő volt a Komló­kupa elnyeréséért, sokkal eredményesebb volt a csa­pat. Az ellenfél harcosan, kemény kosárlabdát játszott, ami eleinte nem ízlett a Dó­zsa játékosainak, de hamar megtalálták az ellenszert a játékmodor ellen, végül biz­tosan nyertek. A kupa elnyerése mellett a legjobb játékos címet is Sz. Dózsa-játékos, Kutas kapta, míg a legjobb védő­játékosnak kijáró díjat Pa­lotás Anikó nyerte el. Re­mélhetőleg már a vasárnapi Szombathelyi Sabaria elleni bajnoki mérkőzésen is úgy játszanak és olyan ered­ményt érnek el, amit vár tő­lük valamennyi kosárlabda­rajongó.