Tolna Megyei Népújság, 1976. június (26. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-29 / 152. szám

» Pontosztozkodás az idényzárőn Szekszárdi Dózsa ATLÉTIKA A sportok királynője” az atlétika ötkarikás jelöltjei még az utolsó napokat is felhasz­nálják arra, hogy bizonyítsák formájukat és akiknek lehető­ségük nyílik erre, kiharcolják a részvétel jogát. A reflektorfényben az Egyesült Államok bajnoksága áll, amely több mint egy hé­tig tartott az Oregon, állam­beli Eugeneban, s csaknem 600-an álltak rajthoz. S akár­csak nemrég az úszásban, az atlétikában is kizárólag az el­ső három-három helyezett nyert jogot az olimpiai részvé­telre. így aztán híres világ- klasszisok, akiknek éppen „nem jött ki a lépés”, csak távoli szemlélői lehetnek tár­saik küzdelmeinek. Vasárnap a bajnokság záró­napján nyolc szám szerepelt a műsorban. A legnagyobb fi­gyelem a magasugrást előzte meg, amelyben a világrekor­der Stones legyőzőre talált... Bili Jankunis 228 cm-es ered­ménnyel, a világ negyedik legjobb teljesítményével har­colta ki az elsőséget Stones másodikjlett, de így is olimpi­kon. A 800 m után 1500-on is kitűnően futott Riek Wohlhu- ter és egyéni rekorddal lett első óriási küzdelemben, hi­szen még a harmadik is 3:37 percen belül ért a célba. Atlétika A megyei atlétikai szövetség az ed­dig megrendezett megyei és területi bajnokságok alapján a megyei TSH pontszám szerint összeáll itatta a szak­osztályok rangsorát. Meglehetősen el­tolódtak az erőviszonyok az eddigiek alapján. Dombóvár és Tamási teljesít­ménye sokat javult, Paks tovább gyen­gélkedik, Hőgyészt és Bátaszéket két DSK-szakosztály is megelőzi, Nagydo- rog pedig egyetlen pontot sem tudott szerezni. Nyolc bajnokságon szerzett pontok alapján ez a rangsor: Szekszár­di Dózsa 859, Szekszárdi Sportiskola 786, Bonyhádi Spartacus 488, Duna- földvóri Szöv. SE 353, Tamási Szöv. SE 303, Dombóvári KSE 293, Toínai VL 215, Faddi Tsz Sl< 213, Paksi SE 142, Bony­hádi Gimn. DSK 79, Szekszárdi Gimn. DSK 35, Hőgyészi MEDOSZ 15. Báta- székl VSK 8, Szekszárdi Eü. DSK 5, Dombóvári 516. sz. DSK 3 ponttal. % Szekszárd, 1500 néző. Vezette: Petrl. Szekszárdi Pólyák — Pusztai, Korner. Vago, Lubastyik, Tóth, Somodl. Cser- neczki, Meszlényi, Szentes, Hosnyánsz- ki. Csere: Lipovszky. Zalavárl. Edző: .ormos Mihály. Dorog: Schnitzer — Fürstenceller, Engelbrect. Gabala, Ma­jor. Peszeki I., Szllasi, Szabó. Izsó. Rozgonyl. Bartalos. Csere: Horváth, Ecker. Edző: Ivanics Tibor. Az első percekben Somod! beadása, majd Szentes akciója hozta zavarba a védő­ket, majd Szabó elől Pólyáknak kellett mentenie. A 7. percben egy gyors in­dítás Peszeklt egyedül találta. Pólyák kiszaladt a 16-osig, összefutottak, de a labda mellészállt. Mindkét játékos a földön maradt. Két perc múlva Peszeki egy érvénytelen gólt ért el. A 12. perc­ben Szentes átadása után Meszlényi a kapu közepébe lőtt. 1:0. Három perc múlva Szabó a tétovázó védők hibáját kihasználva egyenlített. 1:1. Középkez- dés után Somodi végigvezette a labdát« Kaposvár, 200 néző. V: Gondár. Dom­bóvár: Dobos — Vida, Hlrth, Judik, Orsós, Pintér. Lódri, Nagy, Olasz, Né­meth, Tóth. Csere: Loboda, Vámosi. Edző: Korpád i Lajos. Kaposvár: Bank — Virga, Túri, Hamar. Németh, Mol­nár, Burcsa, Sziber, Völgyi, Eisemann, Dobor. Csere: Fehér, Martin. Edző: Csanda István. Az első helyzet a Ka­posvár előtt adódott, de Sziber nagy helyzetben hibázott. Ezután feljött a dombóvári csapat és a 19. percben megszerezte a vezetést. Olasz elfutott a bal oldalon, remek beadását Nagy Pintér elé továbbította, aki 15 méterről lőtt a kapuba. 1 :0. A hazai csapat a 25. percben kiegyenlített. 1:1. A 29. 3:3 (1:1) NB II az alapvonalról középre adott, de Szen­tes fölélőtt. Az ellenkező oldalon Pe­szeki lövése kerülte el Pólyák kapuját. A 22. percben Bartalos felső sarokba tartó lövését Pólyák ujjheggyel tornász­ta^ szögletre. Két perccel a befejezés előtt a Dózsa védelme került nehéz helyzetbe, de Vágó mentett, majd az ellentámadásnál Szentes elől felszaba­dítottak a dorogi védők. A második félidőben az első helyzet a Dózsa előtt adódott: Szentes lövése az egyik védőről szögletre pattant. A beadás után Cserneczky közeli fejesét Horváth bravúrral védte. Ezután cserélt Kormos edző: Cserneczky helyett Zala­várl, majd két perc múlva a sérült Pó­lyák helyett Lipovszky lépett a pályára. A következő támadásnál Meszlényi már o 16-os közepén járt, amikor az egyik védő buktatta. A 11-est Tóth értékesí­tette. 2:1. (Az akciónál Meszlényi meg­sérült, s ezután a Dózsa 10 emberrel játszott tovább.) A 22. percben Peszeki percben 10 főre olvadt a dombóvári együttes, mert a játékvezető megsérté­séért Kiss a kiállítás sorsára jutott. A második félidőben a Kaposvár kezdett jobban és Dobos két esetben is nagy bravúrral hárított egy-egy sza­badrúgást. Ezután a dombóvári együt­tes játszott jobban. A 28. percben Lódri szabadrúgása alig kerülte el a kapos­vári kaput. A 35. percben Dobos vé­dése után Olasz kapta a labdát, aki kiugratta Vámosit, elhúzta a labdát a kapus mellett is, és nehéz szögből lőtt a kapuba. 2:1. A minden részében jobb Dombóvár régül is megérdemelten győzött. Jók: Judik, Pintér, Lódri.- Dorog I. keverte meg a Dózsa védőit, bal­oldalra kisodródott, a kapujából ki­mozduló Lipovszky mellett a hosszú sarokba lőtt. 2:2. A 30. percben Hos- nyánszki vezette fel a labdát, a kapust Is kicselezte, de kisodródott és lövése fölészállt. A 33. percben Bartalos be­adását Szilasi a kapu torkából fejelte a bal sarokba. 2:3. Két perc múlva sakk-matt volt a dorogi védelem, So­modi berobbant és a Jobb felső sarok­ba bombázott. 3:3. Az első félidő kiegyenlített volt. A második félidőben a Dózsa gyorsan megszerezte a vezetést, de a vendé­gek kerültek fölénybe. Az utolsó ne­gyedórában a lelkesen Játszó dózsások- nak sikerült kiegyenlíteniük és végül megérdemelten tartották otthon az egyik pontot. Jók: Vágó, Tóth, Szentes, Pusztai, illetve Gabala, Peszeki 1.* Szilasi, Bartalos. Kispályás labdarúgás A szekszárdi városi kispályás labda­rúgó-bajnokság állása: I. csoport: Víz­mű 17. 2. Tűzoltók I. 16, 3. ÁFOR 15, 4. Tervezők I. 12, 5. BHG 12, 6. Pénz­intézet 11, 7. Népbolt 10, 8. Műszer I. 10, 9. MEZŐGÉP I. 9, 10. Felsőváros 8, 11. TOTÉV 7. 12. Műszer KISZ 3 pont­tal. II. „A" csoport: 1. MEZŐGÉP KISZ 20, 2. Gabonafelvásárló 19, 3. Kórház 17, 4. Városgazdálkodás 16, 5. ÉPFU 15, 6. Irodagép 15, 7. Gázmű 14, 8. Tejüzem 12, 9. Elektromos 12, 10. Be­ruházás 12, 11. Spartacus 11, 12. Tűz­oltók II. 7. 13. Tervezők II. 7, 14. Költ­ségvetés 4, 15. GELKA 4, 16. BM Dózsa 2 ponttal. II. ,,B” csoport: 1. TÂÉV I. 18, 2. Ép. Ktsz 16, 3. Városi KISZ 15, 4. Patyolat 14, 5. Volán 13, 6. Óra­Ékszer 13, 7. TÁÉV II. 9. 8. ÁFÉSZ 9, 9. BVK 6, 10. Gyár-Gépszer. 5, 11. Megyei Tanács 4, 12. Gabçna KISZ 4, 13. AGROKER 0, 14. Gemenc 0 ponttal. H. J. NB III Győzelemmel búcsúzott ✓ Dombóvár D. Spartacus-Kaposvári Táncsics SE 2:1 (1:1) Vissza a sportpályára A rendszeres játék, a jobb erőnlét eredménye II. Öregfiúk-válogatott-Sárbogárd Öregfiúk 7:1 (2:1) Az időjárás alaposan ráijesztett vasárnap délután a tengelici szur­kolókra és velük együtt a II. cso­port válogatott, valamint a Sár­bogárdi Volán-válogatott játéko­saira is. Sűrű zápor áztatta a pá­lyát, amelytől az természetesen síkos lett, sőt, egyes helyeken víz­tócsa állt. Csordás játékvezető bí­ráskodása mellett került sor a mérkőzésre, melyet a II. csoport válogatottja 2:l-es félidő után 7:1 arányban nyert. A két csapatban a következők léptek pályára, n. csoport válogatott: Zsebeházi — Kővári, Vilmányi, Nagy, Rácz, Papp, Bencze, Gáncs III., Sípos, Molnár, Kun, Nyúl, Vida. Sárbo- gárd: Németh I. — Németh ü.4 Bajer, 'Sári, Nov'ák, Orosvári, Ké­ri, Jásztelki, Fekete, Marton T., Tatár, Marton II., Porkoláb, Ma­jor, Csanádi, Sárközi, Pribék, Zo_ bók. Közel 300 néző előtt játszott a két együttes. A II. csoport vá­logatottja azonnal magához ra­gadta a kezdeményezést, de ebben az időszakban — mí§ bírták erő­vel — a vendégek is vezettek né­hány szép,* formás támadást. A 10. percben esett az első gól, a robbanékony Sipos lőtt a vendé­gek hálójába. 1:0. Nyolc perc múlva Zobák lőtt a hálób^. 1:1. A síkos talajon mindkét csapat játékosai sokat csúszkáltak. A 32. percben a kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret, csak a szerencse mentette meg Zsebeházi kapuját a góltól. A félidő befeje­zése előtt három perccel a ka­1976. június 39. pusról kipattanó labdát Sipos fej. jel juttatta a hálóba. 2:1. A második félidő 12. percében a vendégek kapujában Pribék állt és jó érzékkel szedte le Papp lá­báról a labdát. Három perc múlva Sipos jobb oldalt elfutott és be­adásából Papp volt eredményes. 3:1. A 20. percben Orosvári 25 méterről rúgott szabadrúgást. A kitűnő lövést Zsebeházi tette ár­talmatlanná. Három perc múlva a dunaföldvári Kun szemfülesSé- ge után már 4:l-re vezetett a ha­zai csapat. A vendégek szemmel láthatóan kezdtek elfáradni, ennek ellenére a 30 percben szépíthet­tek volna, de elrontották a kí­nálkozó helyzetet. Gyors ellentá­madás után Gáncs III. növelte válogatottunk előnyét. 6:1. A 34. percben Molnár volt eredményes. 6:1. Két perc múlva Nyúl Papp elé játszott, aki 15 méterről nagy­erejű lövést küldött. A sárbogárdi kapus a felső sarokból tornászta ki a labdát. A közönség a lövést és a védést nagy tapssal jutal­mazta. Befejezés előtt három perccel Gáncs III. állította be a végeredményt. Különösen az első félidőben ki­tűnő ellenfélnek bizonyult a Sár- bogárd. Ahogy erejük fogyott, úgy került nagyobb fölénybe a n. csoport válogatottja, mely az­tán gólokban Is megmutatkozott. A mérkőzést követően a két csa­pat játékosai közös vacsorán vet­tek részt, ahol hosszasan elbeszél­gettek, kellemes sportbarátság alá. kult kl A visszavágó mérkőzésre július 6-én, vasárnap kerül sor Sárbogárdon, 17 órai kezdettel. « Tamási öregfiúk-válogatottja szombaton Ercsi öregflúk-váloga- tottját látta vendégül. A mérkő­zés előtt a község nevében dr. Tóth György üdvözölte a vendé­geket, majd átadta a sütőipari Vállalat igazgatójának ajándék­labdáját a hazaiaknak. A mérkő­zésen jó játék alakult ki és Ercsi 3:1 arányban bizonyult Jobbnak. A találkozó után a két egyesület Játékosai részére baráti találkozót tartottak. A visszavágó mérkőzés­re szeptemberben kerül sor. • Holnap, szerdán,' a Dombóvári VSE öregfiúk csapata játszik Ta­másiban az öregfiúk válogatottja ellen. Szombaton a ül. csoport „A” válogatottja Lengyelen mér­kőzik, 17 órakor. Ellenfele: a Láng Gépgyár budapesti és dom­bóvári Üzemegységének dolgozói, ból tevődik össze. Vasárnap a HL csoport „B” válogatottja 17 órákor Hógyészen, a Dombóvári Volán ellen mérkőzik. A Siófoki Olajbányásszal Is tárgyaltak a tamásiak. A terv szerint Julius 10-én Tamásiban játszik Siófok, majd a visszavágóra 14-én kerül Szombaton délután került sor az elhalasztott Bátaszék—Szekszárd öregfiúk mérkőzésre. A találkozót Szekszárd nyerte 3:1 arányban. A két. csapatban a következők ját­szottak. Szekszárd: Uckw. — Túr. gonyi, Kalász. Bosnyák, Ungl, Odor, Kacsányi, Hómann, Lizák, Terebesl, Greifenstein. Bátaszék : Bodony L — Nagy, Farkas, Bo- dony U., Pozsár, Lukács, Zágo- nyi, Oaramvölgyi, Zeyer, Kedves, Bozsolik. A mérkőzést vezette: Aradi. Góllövök : Lizák (2), Grel­lenstein, Illetve Zágonyi. * Még két elmaradt mérkőzés van az öregfiúk bajnokságában: mind­kettő Dunaföldváré. Bölcskével félbeszakadt a mérkőzés a rossz időjárás miatt, míg Tolnával kö­zös megegyezéssel elhalasztották. A dunaföldváriak mindkét egye­sülettel megegyeztek és a mérkő­zést az őszi idény kezdete előtt Játsszák le. Július 3-án, szombaton kerül sor az I. csoport válogatott—Bácsal- más-válogatott visszavágó mérkő­zésre — Bátaszéken. A rendező bátaszéki egyesület mindent elkö­vet annak érdekében, hogy a bácsalmásiakat épp olyan meleg szeretettel fogadják, mint ahogy ez két hete történt Bácsalmáson, A mérkőzés iránt nagy az érdek­lődés Bátaszéken, és várhatóan a nézők száma eléri a 400—500-at. * A Pincehelyi Termelőszövetke­zeti Sportkör meghívására július 4-én, vasárnap a faddi öregfiúk csapata látogat Pincehelyre. A 16.30-kor kezdődő mérkőzésen Pin­cehely és Fadd öregfiúkból kiala­kított legjobb együttese méri ösz- sze erejét. RADIO—TV KOSSUTH RADIO 8.25: Monteverdi; Katonada* lók. 8.33: Habitat — ’76. (Ism). 9.03: Haydn: Aki hűtlen, pó­rul jár. Kétfelvonásos opera. Közben: 10.05: Gyermekeknek. 10.36: Az operaközvetítés foly­tatása. 11.12: a Cseh Filharmo­nikus Zenekar játszik. 11.40: A fáraó. Epizódok Boleslaw Prus regényéből. — n. 12.35: Meló­diakoktél. Közben: 13.10- Tör­vénykönyv. 13.25: A melódia­koktél folytatása. 14.02- Bende Zsolt énekel. 14.12: Ezerégy dél­után. 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Sárai Tibor: II. szimfó­nia. 15.34: az élő népdal. 15.44: Magyarán szólva.. 16.00: a vi­lággazdaság hírei. 16.05: Har­sán a kürtszói 16.35: Bogdan Paprocki énekel. 17.05 : Köztünk maradjon 1 17.30: Uj nótafelvé­teleinkből. 17.57: Uj könyvek. 18.00: A szabó család. 19.15- A zongoraművészet első aranyko­ra. 20.10: Kétszáz évből a két­századig 20.40: Pászti Miklós népdalfeldolgozásaiból. 21.05 : Kilátó. 22.15: Sporthírek. 22.24: Hangverseny. o.lO; Idrányl Iván tánedalalból. PETŐFI RADIO 8.20: Tíz pere külpolitika. 8.33: Népzenei Magazin. 9.13: Savanyú Vendelek. Jegyzet. 9.33: Olvastam egy novellát. 10.00; Zenés műsor üdülőknek. 11.55; Látószög. 12.00; Tedd. ami jólesik. Részletek 12.33: Arc­képek a német irodalomból. 12.50: Népszerű muzsika. 13.25: Állatbarátok ötperce. 13.33 : Bárdos Lajos kórusműveiből. 14.00: Kettőtől hatig... 18.00: Rit­musok Berlinből. 18-33: Nép­dalok. 19.15: A politikai iroda­lom új könyveiről. 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: a régi ma­gyar irodalom hetei. 21.05: Pompadour. Leo Fali operett­jének rádió változata. 22.30: Fráter Loránd és Dóczy József dalaiból. 23.15; Balassa P. Ta­más szerzeményeiből. ni. MŰSOR 14.05: a negyedik portré. Ar- di Ili vos rádiőjátéka. (Ism). 15.26: Verdi: a végzet hatalma. — Alvaro áriája, jelenet és ket­tős a in. felvonásból. 15.45: Hangos szöveggyűjtemény. 16.03: Külpolitikai klub. 16.36: Miért szép? 16.55: Hangverseny. 17.50: Népi műemlékházak. Ri­port. 18.03: Századunk zenéje a stúdióban. 19.20: Régi kórusmu­zsika. 19.33: Uj lemezeinkből. 20.49: Dietrich Fischer-Dieskau összes Brahms-dalfelvételei. — X. 21.21: Bemutatjuk. H. 22.02: A rock mesterei. 22.32; Ivaa Petrov énekel. PÉCSI RADIO 17.00: Műsorismertetés, hírek, 17.05: Zenés kívánságok. 17.30: Bég! fáin — új emberek, sár- pilis. 1745: Három a kislány. Részletek. Sehubert-Berté ope. nettjéből. 18.00: Dél-dunántúli híradó. 13.15: a Mecseki Érc- bányászati Vállalat fúvószene­kara játszik. 18.25: Hírösszefog­laló. 18.30: Szerb-horvát nyelvű műsor. az ifjúság hullám­hosszán, Zenés műsor. — Hí­rek. 19.00; Német nyelvű mű­sor. Hírek. — Élelmiszer-ellá­tás falun. Riport. — Újdonsá­gok innen-onnan. — önök kér­ték. Zenés összeállítás. 19 30: Műsorzárás. MAGYAR TV 17.23: Hírek. 17.35: Sakk-matt. 17.55: Lagics. Szovjet rövid­film. 18.05: Harminc év a mik­rofon. előtt. 18.40: Játék a be­tűkkel. 19.05: Reklámműsor. 19.10: Esti mese. (Színes). 19.20: Tévétorna. (Színes). 19.30: Tv- híradó. 20.00: Kisíilmek a nagy­világból. (Színes). 20.30: Szá­zadok sodrában. (Színes). Ma­gyar rövidfilm. 20.45: Agostini. Angol rövidf^m. 21.00: Változó Ázsia. Az olasz Televízió do- kumentumfüm-sorozata. X/10. 21.35 : Gondolatok AzsiáróL 22.05: Üzenet egy papírhajón. (Színes). 22.30: Tv-hlradó. 3. n. MŰSOR 20,00: Nyári színházi esték. (Színes). Schiller: Ármány és szerelem. Tragédia két részben. (Ism). Közben: 21.10: Tv-hlr­adó. 2. JUGOSZLÁV TV 17.10: Magyar nyelvű tv­napló. 17.45: Fenntartott idő. 18.00: A jugoszláv néphadse­reg sportbajnokságának meg­nyitása. 18.45: Balázs jani ju­bileuma. (Újvidék). 20.00: Kö­zéppontban. 20.50:' a Boussar- del-család. — Filmsorozat. n. műsor 18.45: Dokumentumfilmek 19.00: Humoros adás. 20.00: Elő kapcsolatok. 21.00: Huszonnégy óra. 21.20: És üdvözöljetek min­denkit otthon. 21.55: Eltűnőben lévő világ, — Kulturális adás.