Tolna Megyei Népújság, 1976. április (26. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-21 / 94. szám

NB III • • Ot pontra csökkent Paks előnye Nagymányok csak két büntetővel nyert Báta ellen - Tevel legyőzte Paksot, döntetlen a Simontornya-Bonyhád és a Kisdorog-Dunaszentgyörgy találkozó A megyei labdarúgó-bajnokság listavezetője, a Paksi SE Teveire látogatott. Rendkívül-változatos mérkőzésen a hazai csapat érdekes körülmények között tartotta otthon a két pon­tot: befejezés előtt egy perccel született a győzelmet jelentő egyetlen gól. A Bátaszéki VSK Magyarkeszit fogadta, a lelkes magyar- keszi csapat kitűnő ellenfélnek bizonyult — míg erővel bírta — de a második félidőben érvényesült a nagyobb felkészült­ség és Bátaszék 7 :l-re nyert. A Tolna—Fadd rangadó is érdekes küzdelmet hozott. Tol­na szerezte meg a második félidőben a vezetést, de Fadd a mérkőzés utolsó percében egyenlíteni tudott. A hátai csapat jó benyomást keltett Nagymányokon. A vezetést is a vendégek szerezték meg, a hazaiak három gól­jukból kettőt büntetőből szereztek. így nyertek S:l-re. Meglepetésnek számít, hogy Kisdorogon Dunaszentgyörgy jó helytállás után gól nélküli döntetlennel vonult le. Kisdo- rogi tudósítónk szerint a hazai csapat rengeteg helyzetéből egyet sem tudott értékesíteni a lelkesen játszó vendégekkel szemben. Aparhanton Nagydorog együttese 2:0-ás félidő után 4:0-ás vereséget szenvedett. Aparhant ezzel a győzelmével már be­biztosította bentmaradását, a hátralévő mérkőzéseken már nyugodtan játszhat, nem fenyegeti a kiesés réme. Simorvtornyán a Bonyhádi Vasas volt az ellenfél. a hazai gárda ezúttal is mérsékelt teljesítményt nyújtott, így — tu­dósítónk szerint — igazságos a pontosztozkodás, a “mérkőzés különben mindvégig alacsony színvonalon mozgott. Mint arról lapunk vasárnapi számában már beszámol­tunk, a Dombóvári VSE—Zomba mérkőzést a hazai csapat l:0-ra nyerte. Szekszárdon a Vasas Tamási ellen 2:0-ra győ­zött. A bajnoki táblázaton öt pontra csökkent a paksiak előnye Bátaszékkel szemben. Tolna helyet cserélt Kisdoroggal. így a 4. helyen áll, jobb gólkülönbséggel, a táblázat alján nincs lényeges változás, esetleg azt érdemes megjegyezni, hogy Tamási, Tevel és Simontornya egyre válságosabb helyzetbe jutott. Április 25-én, vasárnap a listavezető Paks Bátára látogat, Fadd Zombát fogadja. Simontornya Tamásiba utazik, a Teve-* liek Dunaszentgyörgy ön lépnek pályára. Bátaszék Szekszár­don a Vasas ellen, a Dombóvári VSE Kisdorogon veszi fel a küzdelmet. Bonyhád Tolnát, Nagymányok Aparhantot fogad- ja. A bajnokság két biztos kiesője Nagydorog és Magyarke- szí, a nagydorogi pályán találkozik. TEVEL—PAKS Irt) (0:9) Tevel. 400 néző. Vezette: Pap­lanéi-. Tevel: Nagy H. — Fazekas, Szabó. Illés IL, Miklós, Nagy IV.. Gödrei. Szentes, Turbuk Illés HL, Bíró. Csere; Antal, Forrai. Paks; .Bimbó — Muck, Kovács, Kisj,s H.. Keresztes Rácz, Hanoi, Kajirl, Somodl. Kiss I., Szabadi. Csere: Lőrinc. Lacza. A második petfcben veszélyes paksi támadás végén a hazai védelem nehezen tisztázott. A 6. percben a csere­ként beálló Antal ellen szabályta­lankodtak a vendégvédők. A sza­badrúgást a paksi védelem tisz­tázta. A 25. percben meleg hely­zet alakult ki a hazai kapu előtt, de a védelem Naggyal az élen menteni tudort. A 30. percben, óriási helyzetben Illés ni. elől mentett Bimbó. A 43. percben. So- tnodi fejesét védte Nagy. A második félidő 13. percében Gödrei szabadrúgását védte Bim­bó, A 15. percben Kiss I. kitört Illés n. azonban menteni tudott. A 19. percben Illés III. óriási hely­zetben a kapust találta el. A 22. percben Muck húszméteres sza­badrúgása a kapufa mellett su­hant el. A 44. percben egy lepat­tanó labdát ülés II. 18 méterről a tömörülő védők között a hálóba lőtt. 1:0. A teveliek mindent egy lapra tettek fel és óriási küzdelemben, hatalmas lelkesedéssel megérde­melten nyertek a listavezető el­len. Jók: ülés n., Illés m.. Sza­bó, Szentes, Gödrei, illetve Ráez és Bimbó, ,mr BÂTASZEK—MAGYABKESZI 7:1 (1:0) " Bátaszék. 400 néző. Vezette: Pá­pai. Bátaszék: Mucska — Szálai, Makk. Béres, Polák, Topor, Czencz, Aradi, Tóth ni.. Holacsek. Tóth II. Csere: Varga, Kaposi- Magyar­keszi; Szabó — Nagy It. Varga. Kiss. Illés. Rab !.. Läufer Rab H., Nagy II., Ruzies, Őri. Csere: Apali, Deák. A 4 percben Tóth n. beadása után Aradi a jobb sarok­ba lőtt. 1:0. A 12. percben Rab I. harmlncméteres lövését Mucska tornászta ki a jobb felső sarok­ból. A 25. percben Tóth n. le- gurítása után Topor kivárt és sze­relték. A 32. percben Holacsek el­len szabálytalankodtak. Tóth H. U-esét Szabó kivédte. A második félidőben erőteljesen támadott a Bátaszék. A 13 perc­ben Holacsek elment a bal olda­lon. beadását Tóth Hl. a bal sa­rokba lőtte. 2:0. A 23. percben Var­ga beadása után Kapóst lőtt a hálóba. 3:0. a 24. nercben Mucska és Makk hibájából Nagy II. szé­pített. 3:1. A 28. percben Topor átadása után Tóth II. a léc alá emelt. 4:1. A 25. percben Tóth II. szöglete érintés nélkül jutott a hálóba. 5:1. A 40. percben Tóth II. beadását Holacsek 12 méterről a kapu közepébe lőtte. 6:1. A 03. percben Topor egyéni játék után beállította a végeredményt. 7:L Az első félidőben míg erővel bírták a vendégek, egyenrangú ellenfelek voltak. A második já­tékrészben nyomasztó fölényét kihasználva a hazai csapat köny- nyedén nyert. Jók: Béres, Hola­csek, illetve Rab I., Kiss, Läufer. KISDOROG— DUNASZENTGYÖRGY 0:0 Kisdorog, 300 néző. Vezette: Ta­kács. Kisdorog: Kiss I. — Ber­ning, Varga, Kerekes, Kiss n., Antal, Szabó. Győrfi. Kniesz, Szőcs, ülés. Csere: Klein, Stölk- ler. Dunaszentgyörgy: Pukli L — Tóth, Dömötör, Szabó. Baksai, Németh, Varga, Nagy, Taba. Puk­li H., Horváth. Csere: Dömény. A 9. percben Pukli JL lövés# alig ment mellé. A 30. percben Győrfi jó helyzetben az oldalhálót talál­ta el. A 36. pereljen klsdorogi szöglet után Varga fejese a felső lécről pattant vissza. A második félidő 18. percében Illés fejesét bravúrral védte Puk­li I. A 21. percben Taba lövését csak nehezen védte Kiss. A 29. percben Illés 10 méterről az üres kapu fölé lőtt. A 43. percben Klein 18 méteres nagy lövését a védők szögletre hárították. A 45. percben Berning jó helyzetben alig lőtt mellé. A lelkesen és nagy akarással játszó Dunaszentgyörgy a renge­teg helyzetet kihagyó hazaiaktól megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jók: Szabó, Kerekes, Kiss I., illetve Pukli I., Nagy, Dömö. tör, Pukli n. TOLNA—FADD 1:1 (0 ;0) Tolna. 900 néző. Vezette: Kis« Ï. Tolna: Varga — Havasi ni.. Ha­vasi l.f Fazekas II., Fazekas I., Konyecsnyi, Fazekas III.. Molnár. Herczis. Schafier, Neiclhart. Cse­re: Havasi n.. oravecz. Fadd: Fenyvesi I. — Oláh. Szűcs, Baros Fenyvesi in.. Kertész, Takácsi Mih-álovics, Fehér Kovács in., H. Szabó. Csere: Kuoerczkó. pal- csó. a 9. percben Mihálovics kö* zeli lövése a védőkön Irányt vál­toztatott és majdnem a hazai ka­puba jutott, a 27. percben Takács 25 méteres szabadrúgása alig szállt fölé. A 40. nercben Kovács ni. húszméteres, éles lövését bra-' vúrral védte Varga. Egy perc múlva Takács ifi méterről kül­dött lapos lövését remet veiő- déssel szögletre tenyerelte a ha­zai kapus. A második félidőben Tolna ra­gadta magához a kezdeményezést. A 3. percben Havasi II. elől ügy- gyel-baj1al tisztázott szögletre Fenyvesi. az 5. percben M'hálo- vics labdáiéval Takács elfutott, nagy lövését Varga föléöklözte. Két perc múlva Fazekas Ill-at ellök­ték. a 11-est Schafier értékesített te. 1:0. A 22. percben Takács csa­vart szögletét csak nagy bravúr­ral tudta védeni Varsa, a 40. percben Havasi H. 10 méterről le­adott lövését öklözte ki Fenyvesi. A 45. percben Fazekas I. késleke­dett a beavatkozással. H. Szabó keresztbe ívelt és Mihálovics két lépésről a kapuba fejelt. 4:1. Közepes színvonalú, kemény mérkőzésen az első félidőben Fadd, a második játékrészben Tolna kezdeményezett többet. Jók: Varga, Havasi I., Konyecs. nyi, illetve Kovács ül., Fenyvesi NAGYMÁNYOK—BATA 3 ;1 (1 il). Nagymányok, 500 néző. Vezette: 1 Radó. Nagymányok: Oláh — Pál, Fenyővári, Németh. Vorgrümler, Bajer, Balázs, Sárközi, Guth, Odor, Viszló. Csere : Balogh, Bí­ró. Báta: Micsky, Jónás, Kiss, Faidt, Braun, Machén, Csicsó, Tamaska. Bosnyák, Fazekas, Lievszkovszky. Csere: Pusztai, B^sszer. Nagymányok lépett fel támadólag és a harmadik percben Viszló szögletét Guth közelről ka­pu fölé fejelte. Változatos játék után a 20. percben Viszló közelről Micsky kezébe lőtt. Három perc múlva gyors ellentámadás után Oláh lábbal tisztázott Csicsó elől. A 25. percben Bosnyák a hazai védőktől megszerezte a labdát és 16 méterről lőtt, Oláh lábbal akart tisztázni, de a labda a hálóba per­dült. 0:1. A 43. percben Viszló lö­vésébe Kiss kézzel ütött. A ll-est Fenyővári értékesítette. 1:1. A második félidő 8. percében Sárközi beadását Kiss röviden fe­jelte ki, Balázs kapásból lőtt, de a felső lécet találta el. A 15. percben Viszló beadását Bajer nagy erővel küldte a felső sarok­ba. 2:1. A 32. percben Bajer— Viszló adogatás közben Kiss is­mét kézzel érintette a labdát, a büntetőt ezúttal is Fenyővári ér. tékesítette. 3 :l. Közepes iramú, de változatos mérkőzésen Báta rendkívül lelke­sen játszott, és csak a két 11-es pecsételte meg sorsát. Jók: Fe­nyővári, Németh, Guth, Balázs, illetve Machán, Jónás, Bosnyák, Csicsó. SIMONTORNYA—BONYHAD 0:0. Simontornya, 400 néző. Vezette : Varga. SBTC : Péter — Csepregi, Győré, Ihász, Kardos. Kurek, Ber- tus. Pintér, Szelei, Nagy, Kovács. Csere: Jancsky, Gara. Bonyhád: Hodorics — Fazekas, Barabás, Máthé II., Ambrus, Wágner, Läu­fer, Horváth, Varga, Khul, Gecző. Csere: Bajkai. Az 5. percben bonyhádi szöglet után Khul alig fejelt fölé. A 25. percben Szelei 20 méteres szabadrúgását Hodo­rics védte. A 40. percben Kardos 30 méteres veszélyes lövése szállt mellé. A második félidő 7. percében Nagy beadását Kovács 5 méterré# a kapusba fejelte. A 20. percben Horváth lövését Péter védte. Alacsony színvonalú mérkőzésen a sokat kapkodó csapatok nem tudtak 100 százalékos helyzetet kidolgozni, így a 0:0-ás végered­mény reális mindkét együttes ré­szére. Jók: Csepregi, Győré, Kar. dós, illetve Varga, Horváth, Kuhl. APARHANT—NAGYDOROG 4 :0 (2:0). Aparhant. 400 néző. Vezette: Ba- ráth. A 9. percben Erős n. jó átadását Minker a kapusba lőtte. A 11. percben Gáspár II. óriási helyzetben ■ hibázott. A 14. percben Berta lövése szállt fölé. A 19. percben ismét Gáspár II. hibázott helyzetben. A 26. percben Minker —Palkó adogatás után Palkó még két cselt csinált és a hálóba lőtt. 1:0. A 30. percben Minker jobb oldali beadását Palkó értékesítet­te. 2:0. A 35. percben Heidecker II. lövése alig szállt mellé. A második félidő 21. percében kezeztek a vendégek a büntető- területen belül. Heidecker H. a 11-est mellélőtte. A 29. percben újabb büntetőhöz jutottak a ha_ zaiak kezezés miatt. Ezt már Palkó a hálóba lőtte. 3:0. (Mes­terhármas). Egy perc múlva Pal­kó átadásával Minker kiugrott és nagy gólt lőtt. 4:0. A 43. percben Heidecker III. nagy lövését bra­vúrral védte Balogh. Jó játékvezetés mellett a ha­zaiak végig nagy fölényben, akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Palkó, Erős II., Min­ker, illetve Balogh. Lamm« Csil­lén. A mezőny legjobbjai Dombóvár—Zomba Sz. Vasas—Tamási Simontornya—Bonyhád Tevel—Paks Bátaszék—M agy arkeszi Aparhant—Nagydorog Tolna—Fadd Nagymányok—Báta Kisdorog—Dunaszentgyörgy Fejős (Zomba) Veres (Sz. Vasas) Csepregi (Simontornya) Illés II. (Tevel) Béres (Bátaszék) Palkó (Aparhant) Varga (Tolna) Fenyővári (Nagymányok) Pukli I- (Dunaszentgyörgy) Kosárlabda NB II DOMBÓVÁRI VSE—FŰZFŐ 58:56(34:26). . À Dombóvári VSE NB IT-es fér- icsapata Fűzfőn, 150 néző előtt épett pályára, br. Dobos Jenó dző a következő játékosokat zerepeltette : Illés (16), Fóka (4), ’amásl (8), Balogh (9), Fakot 16) Csere: Takács (—), Horváth —),' Bálint (—), Herényi (4), Bog. Ián (1) A dombóvári csapat ve­iig zónázott a jó képességű ha­biakkal szemben. Fűzfő jutott lémi előnyhöz, de Dombóvár a : percben már átvette a veze- ést és a félidő végén nyolcpon- os volt az előnye. A második fel. dőben folytatódott a nagy küz- ielem. A hazai csapat ebben a átékrészben feljavult és a 10. ércben 46:46 volt az eredmény. és előtt két perccel sebé­re vezetett Dombóvár, a követke­ző percben 58:54 volt az ered­mény és az utolsó másodpercek Izgalmasak voltak, hisz Fűzfő ko­sarat ért el és már csak két pont volt Dombóvár előnye. Ekkor azonban a nagy rutinnal rendel­kező dombóváriak ügyesen ado­gattak. ‘ ezzel megakadályozták a hazaiakat a kiegyenlítésben, me­lyet hosszabbítás követett volna. Kitűnő iramú mérkőzésen meg­érdemelten nyert a dombóvári csapat. Különösen ülés, Pakot és Tamási tűnt ki szellemes játé­kával, eredményességével. A dombóváriak Vasárnap Buda­pesten, a Zalka főiskola csapa­ta ellen mérkőznek, 11 órai kez­dettel. ___r----------—-----------­J* m.. HÍREK Befejezéshez közeledik Szakoson a Felszabadulási tekeverseny, me­lyen az öt helybeli csapat mellett Kocsola és a Dombóvári Közal­kalmazottak együttese is indul. Az első hely megszerzéséért nagy küzdelem folyik az Építészet. a Gépműhely és Kocsola között. Ed­dig egyénileg Niklai Zoltán (Épí­tészet) bizonyult legjobbnak. * Holnap,' szerdán, a Szekszárdi Dózsa országos ifiúsági bajnokság Mecsek csoportjában játszó lab­darúgócsapata a PVSK együttesét fogadja 16 órakor. V.: Köő. Va­sárnap ugyancsak. bajnoki mér­kőzést játszik a Dózsa ificsapata, ezúttal Nagykanizsa látogat Szek- szárdra. Kezdés 16 óra. V.: Tóth. A Dombóvári VSE ifjúsági csapa­ta, mely szintén a Msssefc* cs«-. portban szerepel, a Pécsi BTC-t fogadja vasárnap délelőtt 10 óra­kor. V.: Szabó. ♦ A paksi járási asztalitenisz-szö- vets-ég április 24-én, szombaton 15 órai kezdettel Pakson, a gimná­zium tornatermében rendezi a serdüld korúak járási seregszem­léjét. ______________. L apunk mai számában meg­jelent tudósításokat írták : Efinger István, Gaál István, Kláb József, Sebestyén János, Tóth Gyula, Mladencsics György, Läufer János, Den- kinger István és Kovács Pé­ter. A sportoldalt összeállítot­ta Nyakas István sportrovat­vezető. D. Spartacus -Enying 3:0 (0:0) Dombóvár, 1500 néző. Vezette! Bálint. Dombóvár/. Dobos — Her.. telendi, Judik, Hirt, Vida, Olasz (Tóth). Nagy. Vámosi (Loboda), Németh, Porcsa, Lódri. A 2. perc­ben Németh 25 méterről küldött lövése alig suhant el a felső léc fölött. Az 5. percben Olasz remek indítása után Porcsa éles szögből leadott lövését a vendégek kö­zéphátvédje önfeláldozóan szög­letre mentette. A 12. percben Do­bos egy bal sarokba tartó lövést hárított, majd Judik felszabadí­tott. A 14. percben Judik 17 mé­terről a felső kapufára lőtte a labdát. A 22. percben Németh re­mek beadását Takács előre ve­tődve hárította. Ebben a játék­részben a hazaiak birtokolták többet a labdát, mezőnyfölényben játszottak, de nem sikerült be­venni a vendégek kapuját. A 37. percben formás hazai akció vé­gén a gólhelyzetben lévő Nagy lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a védők. A második félidő 4. percében kihasználva a vendég védelem hi­báját Vámosi előrevetődve 2 mé­terről a bal sarokba fejelt. 1:0. (Az akciónál Vámosi megsérült és le kellett cserélni.) A 14. perc­ben Porcsa fordulásból 17 méter­ről küldött lövését a kapus elve­tődve hárította. A 17. percben Lódri bal oldali szöglete utón Loboda 11 méterről nehéz szögből ritkán látható nagy gólt lőtt a jobb sarokba. 2:0. A 19. percben Bende éles lövése suhant a bal kapufa mellett. Ezután mezőny­játék alakult ki. a labdát a ha­zaiak birtokolták többet. A 31. percben Dobos egy veszélyes kö­zeli lövést hárított bravúrral. A 35. percben Németh remek sza­badrúgására a kitűnően érkező Loboda 6 méterről a jobb sarok­ba fejelt. 3:0. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben is többet kezdeménye­zett a hazai együttes. A második játékrészben ez a fölény gólok­ban is megmutatkozott és a győ­zelem teljesen megérdemelt. Jók: Dobos, Judik, Hirt, Németh, Lo- boda. — Gaál — Bajnoki táblázatok NB II. 1. D.-újv. 28 18 8 2 62-20 44 2. Dorog 28 16 7 5 51-26 39 3. Budafok 28 16 5 7 65-41 37 4. Volán 28 12 10 6 40-28 34 5. KKFSE 28 14 5 9 48-33 33 6. BVSC 28 11 10 7 44-33 32 7. DVSC 28 12 8 8 40-34 32 8. Szolnok 28 10 9 9 37-29 29 9. PMSC 28 11 6 11 39-26 28 10. Komló 28 9 9 10 31-42 27 11. máv n. 28 9 7 12 32-39 25 12. V. IZZÓ 28 8 9 11 31-39 25 13. Várpalota 28 8 9 11 32-41 25 14. Kanizsa 28 8 9 11 27-40 25 15. Szekszárd 28 7 10 11 32-42 24 16. FÖSPED 28 7 8 13 37-44 22 17. Oroszlány 28 7 8 13 22-46 22 18. Nagybát. 28 8 5 15 27-49 21 19. Bp. Spart. 28 5 9 14 26-56 19 20. Bábolna 28 6 5 17 33-58 17 NB III. Î. Ganz-M. 27 18 s 4 83-26 41 2. Szfv. M. 26 16 4 6 54-32 36 3. Pénzügy. 26 15 6 5 52-42 36 4. BKV E 26 14 4 8 50-30 32 5. Siófok 26 13 6 7 36-28 22 6. PVSK 27-12 7 8 40-28 37 7. Lőrinci Ft 27 12 6 9 44-35 30 8. Véménd 26 13 4 9 53-46 20 9. emg sr 27 10 8 9 34-32 28 10. Táncsics 27 9 7 11 33-33 25 11. Enying 27 10 5 12 33-41 25 12. Perbál 26 8 7 11 36-43 23 13. Barcs 27 10 3 14 25-45 23 14. D.-újV 26 6 9 11 26-36 21 15. Bp. Ep. 27 8 4 15 41-45 20 16. M.-Szászv. 27 5 10 12 32-39 20 17. Dombóvár 26 7 5 14 27-44 19 18. PBTC 26 6 5 15 26-56 17 19. ÉRDÉRT 27 5 5 17 24-48 15 Megyei bajnokság g Felnőttek: 1. Paks 24 19 2 3 83-16 40 2. Bátaszék 24 16 3 5 68-22 35 3. N.-rnányok 24 14 6 4 71-31 34 4. Tolna 24 14 5 5 66-31 33 5. Kisdorog 24 14 5 5 57-25 33 6. Dombóvár 24 12 6 6 58-24 30 7. Fadd 24 11 7 6 50-42 29 8. Aparhant 24 12 5 7 36-31 29 9. Sz. Vasas 24 10 2 12 52-48 22 10. Bonyhád 24 8 5 11 43-35 21 11. Báta 24 9 3 12 31-42 21 12. D.-szentgv. 24 8 5 11 41-53 21 13. Zomba 24 6 8 10 29-48 20 14. S.-tornya 24 8 3 13 36-43 19 15. Tevel 24 7 4 13 24-41 18 16*. Tamási 24 7 3 14 26-38 17 17. N.-doroq 24 2 3 19 35-84 7 18. M.-keszi 24 1 1 22 27-179 3 Ifjúságiak : 1. Paks 22 21 — 1 84-9 42 2. Tolna 23 17 í 5 76-38 35 3. N.-mányok 23 16 2 5 100-49 34 4. Bonyhád 22 15 4 3 81-37 34 5. Zapnba 22 13 3 6 60-51 29 6. Sz Vasas 23 11 6 6 62-39 28 7. Aparhant 23 13 2 8 61-42 28 8. Tevel 22 12 3 7 63-44 27 9. Kisdorog 23 11 2 10 71-50 24 10. Fadd 23 10 2 11 59-42 24 u­S.-tornya 22 10 ­- 12 54-4 0 20 12. Bátaszék 23 7 3 . 13 67-63 17 13. D.-szentgy. 23 8 1 : 14 53-80 17 14. Tamási 22 6 4 12 46-55 16 15. M.-keszi 23 2 2 19 27-105 6 16. Báta 22 1 2 19 30-150 4 ». N.-Uorog a — 1 22 25-125 1