Tolna Megyei Népújság, 1976. április (26. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-14 / 89. szám

Visseg a sportpályára! Váratlan eredmények az öregfiúk-bajnokság nyitányán Ä Kanári-szigeteken Las Palmasban rendezett férfi sakkverseny hetedik forduló­jában Portisch Lajos mérkő­zése függőben maradt a szov­jet Cseszkovszkij ellen. Ugyan­akkor függő játszmáját az ar­gentin Debarnot ellen az 54. lépésben megnyerte. À hetedik forduló után az élen a szovjet Geller és az iz­landi Sigurjonsson áll 5—5 ponttal, Portisch többedma- gával a negyedik négy ponttal és egy függő játszmával. • Lassan számolhatatlanná válnak az idei jégkorong-VB „A” csoportjában a meglepe­tések: hétfőn este a katowicei Rondo-csarnokban az N DK együttese megszerezte első pontjait, mégpedig a svédeket verő Egyesült Államok két vállra fektetésével. NDK—Egyesült Államok 2:1 (OK). 0:0, 2:1). Az állás: 1. Csehszlovákia 6, 2. Szovjetunió 4, 3. Lengyel- ország 4 ponttal. Sárköz-kupa lóverseny S*ekszárdon rendezték a Sár­köz-kupa lóversenyt» melyen « Dél-Dunántúl kilencven verseny­zője vett részt. Az MHSZ szek­szárdi lövészklubja által szerve­zett versenyen több első osztályú és válogatott kerettag is részt vett. A kupát végül Is kétnapos küzde­lem után a válogatottakkal megtűz­delt pécsiek nyerték, 2. Székesfe­hérvár, 3. Szekszárd. 4. Kaposvár csapata lett. A négy szomszéd me­gye vetélkedőjén az ifjúsági ver­senyzők között alakult ki a leg­színvonalasabb küzdelem. Itt szép szekszárdi siker született. Csík József gyorstüzelő pisztolyszám­ban első lett, ugyanakkor a 13 éves Eleki József is felvette a versenyt a többi versenyzővel, A felnőttek közül kiemelkedett Eszenyi Antal, kisöbű sportpuska ©o lövéses fek­vőszámában. mivel 578 köregység­gel első lett és maga mögé utasí­tott több első osztályú verseny­zőt. Ebben a versenyszámban Stei­ner Béla a 3. helyet szerezte meg. A lányok versenyében Katona Il­diké 3., Töttös Zsuzsa a 4. helyen végzett. A gyorstüzelő pisztolyo- sok versenyét a szekszárdi Csík József kiemelkedő 499-es köregy­séggel nyerte, míg Molnár Csaba 3., Faragó János a 4. helyen vég­zett. ____.. M int arról lapunk vasárnapi számában beszámoltunk, megkez­dődött az öregfiúk labdarúgó­bajnokság küzdelemsorozata. A dunaföldvári ünnepélyes megnyitó a hazai rendezőgárdát dicséri. A Játékosok mintha meg akarták volna köszönni szereplésükkel a gondoskodást, melyet a község és a sportkör vezetőitől kaptak, győ­zelemmel kezdtek. DUNAFÜLD VAR—TOLNA 3íl (2:1). A két csapatban a követ­kezők szerepeltek: Dunaföldvár: Zsebeházi — Klopcsik, Nagy, Hor­váth, Kun, Lukács, Csizmadia, Szalai, Bencsik, Rivnyák, Tóth. Csere: Kővári, Lindinger, Szigeti, Szeder, Czicinger. Tolna: Kárpáti — Pata, Parittya, Merck, Elekes, Gálffy, Somorjai, Pintér, Bogos, Pucsli, Szépvölgyi. Csere: Schwébl, Lassányi, Strich, Pirgi, Imre. A mérkőzés Játékvezetője Kunfalvi János volt. A 400 néző régen látott ilyen jó iramú, szín­vonalas küzdelmet a dunaföld­vári pályán, mint amilyent az első félidő hozott. Kun István bal lábas gólját bármelyik NB I-es mérkőzésen vastapssal köszönte­nék. Rendkívül nagy volt az iram, szép adogatásokat, támadás­szövéseket lehetett látni mindkét részről. A második gól Lukács nevéhez fűződik. A tolnaiak egyetlen gólját Pintér szerezte. A második félidő elején feljött Tolna, még tovább növelte az ira­mot. de negyedóra eltelte után ismét a hazaiak játszottak fölény­ben. Végül Bencsik beállította a 3:l-es végeredményt. NAGYDOROG—BÖLCSKE 2:1 (1:0). Nagydorog, 200 néző. V.: Zámbó. Nagydorog: Lamm — Vi­lág, Molnár, Heidecker, Horváth, Mészáros, Mogyorósi, Teibli II., Bor II., Balogh. Keresztes. Csere: Baán, Bor I., Teibli I., Sáringer, Laták. Bölcske : Dercsényi — Leimszider, Berek. Tóth, Kanász, Sipos, Katz. Hídvégi, Majrák, Gerzsei, Nyúlás* Csere: Balázs, Sulák, Rój er. A dégcsapat ját­szott mezőnyben szebben és bát­rabban. A 20. percben Mogyorósi szögletét Baán fejelte a hálóba. 1:0. A következő gól a * második félidő 15. percében, esett, amikor ercsényi lyukat rúgott és Bor . kihasználta a kínálkozó, hely­zetet. Befejezés előtt tíz perccel 11-esből Sipos állította be a vég. eredményt. 2:1. KISVEJKE—HŐGYÉSZ 4:1 (1:1). HŐgyész, 100 néző. Vezette: Hopp. Kisvejke: Gyergyói — Cse- ke. Klézli, Dunai, Hahner, Cso- both, Kasler, Köröndi. Rakeczky, Szontág, Fata. Csere: Jakab, Len­gyel, Sebestyén, Szabó, Ferkelt. Hőgyész: Balogh — Kozma, Cseh, Barabás, Gallai, Szentes I., Szen­tes II., Witzl I., Witzl II., Martin. Csere: Hopp, Vasadi. Az első gólt a vendégek szerezték meg a 20. percben (Rakeczky). 0:1. A 35. percben Vasadi egyenlített. 1:1. A második félidő 8. percében Gyer­gyói révén ismét vezetett Kisvej­ke, majd a 20. és a 30. percben lőtt góllal, melynek Klézli volt szerzője, kialakult a 4:l-es vég­eredmény. A hazaiak az első 20 percben hiába voltak nagy fö­lényben, helyzeteiket nem tudták kihasználni, viszont Kisvejkét fel­lelkesítette a váratlanul lőtt gól és a mérkőzés végéig nagy erővel harcoltak, megérdemelten nyer­tek. Edzőmérkőzés A Szekszárdi Dózsa NB H-es labdarúgócsapata ma délután 15.45 órakor edzőmérkőzésen fogadja a megyebajnokságban szereplő Ba­ját, PAKS—FADD 4:0 (2:0). Pakson, 150 néző előtt találkozott a két csapat. A mérkőzés első percei­ben gyászszünetet tartottak a faddi Schuszter György emléké­re. A 10. percben Kródi tisztára Játszotta magát és biztosan lőtt a hálóba. 1:0. A 22. percben Kró­di átadását Márkus értékesítette. 2:0. öt perccel később Papp II. lövése a paksi kapufa tövén csattant. A 32. percben Papp L nagy erejű lövését Árki tette ár­talmatlanná. A második félidő 21. percében Lisztmayer szabályta­lankodott Papp H-vel szemben a 16-oson belül. A 11-est Papp II. a kapufára lőtte, a visszapattanó labdát Petries küldte nagy erő­vel, de a kapufa ismét mentett, öt perc múlva Kővári szögletét Farkas kapásból értékesítette. 3:0. A 32. percben Kővári szöglete érintés nélkül került a faddi ka­puba. 4:0. A 38. percben Kródi a kapufát találta el, majd Rábóczki lőtt közelről mellé. Jók: Árki, Já­vori, Kródi, illetve Bojtos, Papp II. és Petries. TAMÁSI—PINCEHELY 4:1 (3:0). Tamási, 250 néző. Vezette : Pintér. Tamási: Kurdi — Savanyú, Mé­száros, Kapitár, Béres, Tóth I., Tóth II., Noé, Agócs, May, Schneider. Csere: Kiss, Majoros, Palotai, Kurcz, Boros. Csapatve­zető Varga Gyula. Pincehely : Borbély — Cziráki, Takács, He­gyi, Szabó, Molnár I., Kántor II., Magyari, Szappanos, Jechkel, Kerner. Csere: Mater, Csömör, Tóth, Kántor I., Molnár II., Grul- ler. Csapatvezető Till János. A 15. percben Béres—Noé—Agócs adogatás után az utóbbi háttal a kapunak ollózva lőtt szép gólt. 1:0. Tíz perc múlva ismét Agócs volt eredményes. 2:0. A 36. perc­ben Béres—Tóth I.—Tóth II. volt a labda útja, az utóbbi 24 mé­terről lőtt nagy gólt. 3 :Q. A má­sodik félidő 16. percében Jechkel elfutott, Molnár elé játszott, aki tíz méterről nem hibázott. 3:1. A 30. percben Palotai nagy erejű lö­vését mentette a kapufa. A 35. percben Tóth I., Béres akció után Noé kapta a labdát, aki 18 mé­terről beállította a végeredményt. Jók: Mészáros. Agócs, Kurdi, Sa­vanyú, Tóth IL. illetve Cziráki, Szabó, Magyari, Molnár. BÁTASZÉK—BOGYISZLÖ 4 Hí (2:0). Bátaszék, 150 néző. Vezette: Váradi. Az első 20 perc kiegyen­lített volt, ezalatt Bogyiszlónak is több helyzete akadt. A 22. perc­ben Bodony buktatásáért 11-est rúghatott Bátaszék, melyet Ma­gyar értékesített. 1:0. A félidő be­fejezése előtt három perccel Ma. róthy dr. volt eredményes. 2:0. A második félidő 18. percében Is­mét Maróthy dr. talált a háló­ba, majd befejezés előtt három perccel Nagy állította be a 4:0-ás végeredményt. Jók : Kiss, Bodony L., Zágonyi, illetve Bencze, Csö- tönyi és Lénárd. GYÖNK—SZAKÁLY 0:1 (0:1). 150 néző előtt. Kovács játékvezető bíráskodása mellett Gyönkön ke­rült sor a találkozóra. A hazai csapat játéka akadozott, viszont Szakály rendkívül lelkesen ját­szott. Gyönk sok helyzetéből egyet sem tudott kihasználni. A mérkőzés egyetlen gólja közvetett szabadrúgásból esett, Moravek ré­vén. 0:1. SZEKSZÁRD—GYŐRÉ 1:0 (1:0). 6zekszárd, 100 néző. Vezette : Var­ga E. Közepes iramú mérkőzésen a szekszárdi csapat végig táma­dott, de csatársora miatt csak minimális arányban nyert az igen jól és szervezetten védekező ven­dégek ellen. Az egyetlen gól az első félidő 25. percében született Lizák jól eltalált lövéséből. A györei csapat a mezőnyben szé­pen és tetszetősen játszott, de ka­pura nem voltak veszélyesek. A hazai csapat a második félidő­ben teljesen beszorította a ven­dégeket, két óriási helyzetet ha­gyott ki Kalász és Bosnyák ré­vén. A szívósan védekező györel csapat végül is megúszta újabb gól nélkül és így maradt az l:0-ás eredmény. A látottak alapján a szekszárdi csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést a jól és lel­kesen játszó györeiek ellen. NAGYMANYOK—BONYHÁDI PANNÓNIA TSZ. 3:1 (1:1). Bony- hádon, 150 néző előtt, Stumpf Jó­zsef bíráskodása mellett a követ­kező felállításban lépett pályára a két csapat: Nagymányok: Volár — Kozma, Róth, Guth, Molnár, Kóka, Süveges, Mózsi, Véber, Farkas, Wusing. Csere: Nagy, Wusing Á. Bonyhád: Borsodi — Domokos, Fláding, Mező, Pataki, Sánta, Szász I., Szegedi, Tóth, Vajda, Váradi. Csere: Wágner, Tancz, Kovács, Szász L. A mér­kőzés előtt a bonyhádi csapat­ból Péter és Szabó sérülést jelen­tett be, míg a mérkőzés során Borsódi és Szegedi az első fél­időben sérültek meg. Ez rányom­ta bélyegét a találkozóra. Az első félidőben Molnár révén szereztek vezetést a nagymányokiak, majd Szász Istvánnak még ebben a já­tékrészben sikerült egyenlítenie. A második félidő első részében a bonyhádiak kezdeményeztek többet, de kapura már nem vol­tak veszélyesek. A félidő végén Farkas és Wusing révén alakult a mérkőzés 3:l-re, a Nagymányok javára. A hazai csapat a mérkő­zés előtt másfél héttel jutott sportfelszereléshez, így kevés ed­zéssel tudtak felkészülni, ami ter­mészetesen közrejátszott a vég-» eredmény alakulásában. Nagymá­nyok megérdemelten vitte el a két pontot BonyhádróL A bajnokság állása? L csoporti " 1. Bátaszék 11 — — 4-0 2 2. Nagymányok 11 — — 3-1 2 3. Szekszárd 11 — — 1-0 2 4. Báta 5. Győré 1 — — 1 0-1 — 6. B. Pannónia 1 — — 1 1-3 — 7. Bogyiszló 1 — — 1 0-4 — H. csoport: 1. Paks íi — 2 2. Dunaföldvár 11 — — 3-1 2 3. Nagydorog 11 — — 2-1 2 4. Tengelie 5. Bölcske 1 — — 1 1-2 — 6. Tolna 1------, 1 1-3 __ 7. Fadd 1 — — 1 0-4 — m. csoport« 1—2. Kisvejke íi — — 4-1 2 1—2. Tamási 11 — — 4-1 2 3. Szakály 11 — — 1-0 2 4. Dalmand 5. Gyönk 1 — —. 1 0-1 __ 6—7. Pincehely 1 — — 1 1-4 _ 6—7. Hőgyész 1 — — 1 1-4 — Megye/ labdarúgó-bajnokság A megyei labdarúgó-bajnokság 0 mérkőzéséből kettőt már szom­baton lejátszanak. A Dombóvári VSE Zombát íogadja, míg a Szek­szárdi Vasashoz Tamási látogat, kezdés 16 órakor. A vasárnapi mérkőzések párosítása; Te vei —Paks Simontomya—Bonyhád, Bátaszék—Magyarkeszl, Aparhant Nagydorog, Tolna—Fadd, Nagymá­nyok—Báta, Klsdorog—Dunaszent- györgy. Kezdési Idő egységesen 16 óra. Kézilabda NB II BALATON BOTOR—SZ. SZÖV. SPARTACUS 16:10 (8:6) Az eddigi találkozók után senki nem számított a fenti eredményre. Sajnos, rosszul kezdődött a szek­szárdi lányok NB Il-es szereplése. Pedig jól kezdtek ezen a bajnoki találkozón is. A 6. percben 3:l-re elhúztak. Kemény volt a játék, aprították” a szekszárdi lányo­kat. Ennek eredményeként Czakő a cserepadra került, megsérült. Ezután egyenlített ki a hazai csa­pat. s:3. Még tudtak erősíteni a szekszárdiak, Zsinkó és Zimmer­mann góljaival újra két gól lett a 1976. április 14. különbség. Ezután azonban mind nehezebb lett a helyzet. 8:6-ra el­húztak a hazaiak. A második félidőt is a szekszár­diak kezdték jobban. 8:7-re feljöt­tek. Ezután azonban semmi sem Bikérült a szövetkezeti lányok­nak. Sztáronszkyt csúnyán fel­vágták — ápolásra szorult, Oasz- ler a szokottnál jobban bírta a kemény belemenéseket. Egyébként a kiírt győri játékve­zető nem érkezett meg és egy kör­nyékbeli páros egyik tagja vezet­te a mérkőzést, egyértelműen sok hibávaL A szekszárdiaknál a következők kezdték a játékot: Kadosa I., La­bore, Czakó. Szabján, Zimmer­mann. Verhás, Sztáronszky. Csere: Zsinkó, Orbán, Gaszler, Molnár, Kovács. Góldobók: Verhás 3 Zimmermann 3, Laborcz 2, Zsinkó, SzabjáA. A hét ll-e FoW (Dombóvár) Jónás Egerszegi Szíjártó Boros (Báta) (Tamási) (Dombóvár) (Fadd) Szűcs Topor (Fadd) (Bátaszék) Cseke Odor Guth Tóth tt. (Kisdorog) (Nagymányok) (Nagymányok) (Bátaszék) Tartalékcsapat: Mucska (Bátaszék) — Éger (Nagydorog), Kiss I. (Bâta), Metz (Tamási), Kardos (Simontornya) Máté I. (Bonyhád), Ruzsics (Magyarkeszi). Herczig (Tolna), Varga (Bonyhád), Somod! (Paks), Heidecker U. (Aparhant). KOSSUTH RÁDIÓ 8.27: Petress Zsuzsa és Kis-' hegyi Árpád énékel. 8.45: Vá­laszolunk hallgatóinknak. 9.00: Bogár István: Hat mese. 9.15: Beethoven: Kantáta IL József császár halálára. 10.05: Tisza- menti népszokások, hagyomá­nyok. 10.35: Udvardy Tibor énekeL 10.54: Rákóczi. Drama­tizált epizódok. XVII. H.14: Hallgassuk együtt! 12.35: Tánc® zenei koktél. 13.20: Czine Mi­hály könyvszemléje. 13.30: Ver­bunkosok, katonadalok. 14.00: Ezeregy délután. 14.30: Rah- maninov: I. zongoraverseny. 15.10; Iskolarádió. 15.50: Cseh polkák. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.10: Magyar muzsika. 16.40: Balázs Árpád nótáiból. 17.05: Fogyasztók fóruma. 17.30: Bemutatjuk új felvéte­leinket. 17.58 : Sáros! Katalin énekeL 18.15: Miért igen, ipiért nem? 19.15: Gondolat. 20.00: Giorgio Tozzi énekel. 20.20: Lakodalmas dalok. 20.55: Kis magyar néprajz. 21.05: örök­zöld dallamok. ?2.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Sibelius­művek. 23.19: zenés játékok­ból. PETŐFI RÁDIÓ 8.05: Népdalok. 8.33: Nino Rota: Harsonaverseny. 8.50: Könnyűzene. 9.23: Délelőtti torna. 9.33: Veronika. Részle­tek. 10.00: a zene hullámhosz- szán. 11.30: a Szabó család. (Ism). 12.00: Kazacsav Tibor fúvósműveiből. 12.33: Kamara­zene. 13.33: Kodály: Gyermek­táncok. «14.00: a Petőfi Rádió zenés délutánja. 17.00: Az If­júsági rádió órája.. 18.00: Va­rázskeringő. Részletek. 18.30: Rossini összes nyitányai — V. 19.21: Bundschuch István stá- jerciterán játszik. 19.35: Mag­nósok figyelem! 20.20: Egy kis figyelmet kérek! 20.33: Szemi­rámisz szerelme. Hangjáték- fantázia. 22.01: Nóták. 22.33: Ritmusok Varsóból. Prágából és Berlinből. 23.20: Mendel­ssohn műveiből. HL MŰSOR 14.05: Petrovics Emil művei­ből. 14.34: Faragó Laura nép­dalfelvételeiből. 14.49: Berg: Lulu. 17.20: Zenekari muzsika. 19.00: Tip-top parádé. 19 33: Két Stolzer-madrigál. 19.40: Liszt-zongorám ű vek — zongo­raátiratok — in. Közben: Kb. 20.25: Bemutatjuk Kereszty Koméi kertészmérnököt. Kb. 21.25: Operakettősök. 22.07: Dávid Gyula: Kürtversen y0 32.21: Uj lemezeinkből. PÉCSI RADIO 17.00: Műsorismertetés, hírek. 17.05: Hét közben. Aktuális ze­nés magazin. — Egy hét Baján. 18.00: Dél-dunántúli híradó. 18.15: Az Universal együttes felvételeiből. 18.25: Hírösszefog­laló. 18.30: Szerb-horvát nyelvű műsor. Hírek. — Dalcsokor. —« Tavaszi képek. Riport — Hangszerszólók. 19.00: Német nyelvű műsor. Ifjúsági műsor: Felvételi vizsgák a német gimnáziumokban. Riport. — Ifjúsági koktél. Hoffman Antal tánczenei műsora. 19.30: Mű­sorzárás. MAGYAR TV 7.5«: Tévétoma. (Ism). P.05: Iskoláiévá. Orosz nyelv. 9.55: Német nyelv. i0.20: Delta. t0.45: Változó Ázsia. Olasz doku­mentum film-sorozat. X/6. (Ism). 11.50: „Életet az évek­nek”. Nyugdíjasok műsora. (Ism). 12.30: Játék a betűkkel. (Ism). 12.55: Gyapotpelyhecs­ke. Szovjet rövidfilm. 13.05: Iskolatévé. Orosz nvelv. (Ism). 17.23: Hírek. 17.30: Lakat. Sza­tirikus dokumentumfilm 17.45: Postafiók 250. Takács Mária műsora. 18.00: A Razdan part­ján. (Színes). Ismeretterjesztő műsor. 18.15: Döntés születik. Riportműsor. 18.50: „ó, tudsz-e szállani...” Tóth Árpád versei. 19.05: Reklámműsor. 19.10: A Közönségszolgálat tájékoztató­ja. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv- híradó. 20.00: Tévétoma. 20.05: Jogi esetek. 20.45: özvegy Coudercné. Francia—olasz film. 22.10: Tv-hfradó. 2. 22.20: Családi kör. Szülők, nevelők magazinja. n. MŰSOR 20.00: Vezetők klubja. 20.40: Különleges síverseny. Ameri­kai rövidfilm. 20.50: Tv-híradő. 2. 21.10. Hazánkról szóljatok szép szavak... HL JUGOSZLÁV TV 17.10: Magyar nyelvű Tv­napló. 17.46: Az otthontól az iskoláig — adás gyermekek­nek. 18.15: Tudomány. 18.45: Zenebarátok. 19.55: Labdarú­gás: Bayer—5teal (Madrid). 22.15: Arcképek: Gustav Krklec. n. MŰSOR 15.00: Asztalitenisz: Jugoszlá­via—Csehszlovákia. 18.45; Sza­rajevói dokumentumfilmesek. 19.00: Oktatómüsor. 20.00: Sza-» bad szerda.