Tolna Megyei Népújság, 1976. március (26. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-09 / 58. szám

Tavaszi idénykezdés - hóesésben Sportszerűtlenségek sorozata jellemezte a tavaszi első fordulót — Bátaszék pontot vesztett Dunaszentgyörgyon — Négy pontra nőtt Paks előnye 'A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi idénye nem a legjobb idő­járás mellett kezdődött: mindenből sűrűn havazott és a pályákat öt-tíz centiméteres hó borította. Talán ez I« közrejátszott abban — bár mi elsősorban az élesedő küzdelem, a kiesés elleni harc számlájára ír­juk —, hogy sok volt a kiállítás, •a sportszerűtlenség. Nagydorogon a Paksi SE 0:0-ás félidő után 2:0-ra nyert a kiesés ellen foggal-körömmel harcoló Nagydoroggal szemben. A játékve­zetőnek a hazai csapatból Hontit kellett kiállítania. A mérkőzés szo­morú története, hogy Bese súlyo­san megsérült, koponyaalap! törést szenvedett. Súlyos, életveszélyes állapotban szállították a szekszárdi kórház idegsebészetére. Magyarkeszi ellen Zomba már 2:0-ra vezetett, de ez kissé edbi- zakodottá tette a vendégcsapatot, mert Magyarkeszi a második fél­időben felülkerekedett, és az egyik pontot megszerezte. Bonyhádon, a Nagymányok elleni mérkőzés is rendkívül kemény küzdelmet, hozott, ahol nem hiány­zott a sportszerűtlenség sem. Bony- hádból Khult és Horváthot, míg Nagymányokból Guthot és Sárközit kellett a játékvezetőnek kiállítania. A vezetést Nagymányok szerezte meg, de Bonyhád végül — jobb második félidei játékával — a ma­ga javára fordította a mérkőzést. A Szekszárdi Vasas—Tolna mér­kőzés is bővelkedett sportszerűtlen­ségben. A Vasasból Bemáth és Rosenberger, míg Tolnából Neid­hardt került kiállításra. A mérkő­zésre a játékvezetőket 12.30-ra kér­te a vasas, de a küzdelem csak 14.30-kor kezdődött. Végre a Vasas szakosztályvezetősége is megtanul­hatná, hogy korábbi kezdéshez kö­zös megegyezés, az ellenfél bele­egyezése is szükséges. A Kisdorog—Aparhant mérkőzés 2;0-ás hazai győzelmet eredménye­zett. Dunaszentgyörgyon a bátaszékie- ket nehéz feladat elé állította a lelkes hazai csapat, akik végül ér­tékes döntetlent értek el a jó ké­pességű vasutasok ellen. Tamásiban a Dombóvári VSE le­génysége 2:0~ás félidő után 4:0-ra elvérzett. Az eredmény igazolja hogy Tamási Jó formában van, de egyben azt is bizonyítja, hogy a vasutasoknál még nem billent hely- rç az egyensúly, még nem sikerült az átállás. A kiesés ellen küzdő Báta Tevel ellen nagy küzdelem után. 2:0-ás győzelmet aratott. Faddon az első félidőben 2:0-ra vezetett Fadd, a másoclik félidő­ben tovább növelte a hazai gárda előnyét, végül a fellelkesült si- montomyát csak nehezen tudták 3:2 arányban legyőzni. A kiállítások és a sérülések arra figyelmeztetnek, hogy hétről hétre •nagyobb les>7. a harc, a küzdelem. Nagy felelősség hárul a csapatve­zetőkre, az edzőkre, de a játékve­zetőkre is. A soron következő mér­kőzésekre azonban kihatással le­het, hogy a labdarúgó-szövetség ítéletei; milyenek lesznek. Még nem késő, talán meg lehet állítani a lavinát. Tudomásul kell venni, hogy jelen pillanatban tó nyolc-tíz csa­patot veszélyeztet a kiesás, akik nem riadnak vissza — a pontszer­zés érdekében — semmitől sem. PAKS—NAGYDOROG 3:0 (0:0) Nagydorog, 500 néző. V • lte: Szabó. Paks: Bimbó — Vf' o­X’ács, Kiss n.. Keresztes izi, Csorna, Bese, Kiss I., Muck, f zaba- di. Csere; Somodi, Bagó. Nagydo­log; Balogh — Éger, Fodor. Kis- györgy, Sáfrány, Honti, Csillén, Kocsis, Végh I., Lamm, Orsós. Cse­re; Gyurkovics. A második perc­ben Kocsis 8 méteres szabadrúgása a sorfalon irányt változtatott. A 8. percben Lamm a 11-es ponton tisztára játszotta magát, de eggyel többet cselezett. A 10. percben Kiss Ï. 14 méteres lövését Balogh szög­letre ütötte., A 12. percben Sáfrány és Bese összefejelt. Besét koponya­töréssel szállították kórházba. A 20. percben Hontit kiállította a játék­vezető. A 27. percben Lamm ment el a jobb oLdakxn, 10 méterről alig lőtt mellé«. A második félidő S. percében Orsós beadását Lamm 5 méterről mellélőtte. A 10. pereben a ,16-osról szabadrúgáshoz jutottak a paksiak: Csorna a sorfal felett a hálóba emelt. 1:6. A 18. percben Csorna ibeívelését Kiss I. a hálóba lőtte. 2:0. A 29. percben Kiss I. kitört lövését Balogh védte. A 34. pere­iben Csorna 8 méteres lövését ismét 61 hazai kapus hárította. A hazai csapat nagy lelkesedés- f&eä Játszott, de a technikásabb Paks megérdemePcn nyert. Jók: Kovács, Csorna, Váczi, illetve Ba- toeb. Fodor, Lamra. DUNASZENTGYÖRGY— BÁTASZÉK 1:1 (1:1) Dunaszentgyörgy, 900 néző. Ve­zette; Köő. D.-szentgyorgy ; Pukli I. — Krizsán, Dömötör, Szabó, Né­meth, Baksai, Kozma, Nagy, Ko­vács, Pukli II., Horváth. Csere: Tóth H. Bátaszék: Mucska — Ara­di, Makk, Polák Béres, Fiath, Bo­tos, Tóth III., Mezei, Holacs-ek, Tóth II. A 8. percben szép hazai támadás után Kovács-átemelt a ki­futó kapuson, de a labda a kapu mellé gurult. Két perc múlva Ko­vács kitört és szorongatott hely­zetben a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. A 18. percben Tóth II. 17 méteres szabadrúgása a hálóban állt meg. 1:1. A 21. percben Horváth beadá­sát Kovács a kapusba lőtte. A második félidő 20. percéig Bá­taszék volt fölényben, de komolv helyzetet nem tudtak kidolgozni. Ä 21. percben Kovács csak a kapus­sal állt szemben, de Mucskába lőtt. A 37. percben Nagy beadása után Kovács fejese a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 40. perc­ben Kovács kitört, átemelt a kapu­son is de közben kisodródott és begurítását Horváth fölélőtte. A helyzeteket figyelembe véve a hazai csapat közelebb álit a győze­lemhez. Jók: Dömötör, szabó, Né­meth, illetve Aradi, Makk, ’S'iath, KISDOROG—APARHANT 2:0 (1:0) Kisdorog, 250 néző. Vezette; Vá- radi. Kisdorog; Kiss i. — Győrfi Boda, Genszler, Kiss I., Beming, Szabó, Kniesz, Varga, Szőcs, Cse- ke. Csere: Kerekes. Aparhant; Erős — Csoboth, Wáger. Cseke H., Kulcsár, Flaskár, Gáspár, Minker, Heidecker ni., Heidecker I., Hei- decker II. A 7. percben Boda 20 méteres szabadrúgása alig ment mellé. A 9. percben Varga—Szőcs— Cseke összjáték után Cseke a háló­ba talált. i:0. A 25. percben ellen- támadás során Minker lövése álig kerülte el a kaput. A 40. percben Flaskár lövését védte Kiss L A második félidőben az aparhan- tiak kezdtek jobban. A 4. percben Gáspár, majd a 12. percben Hei­decker I. hagyott ki egyenlítési le­hetőséget. Ezután ismét a hazaiak vették át a játék irányítását és a 40. percben Knies2 lövése kipattant a kapusról és Berning a hálóba lőtt. 2:0. A hazaiak korán megszerezték a vezetést. Aparhant jó helyzeted ellenére som tudott • kiegyenlíteni így Kisdorog győzelme megérde­melt. Jók: Kiss I., Győrfi, Boda, Szőcs, illetve Flaskár, Kulcsár, Minker. SZEKSZÁRDI VASAS­TOLNA 1:1 (0:1) Szekszárd, 100 néző. Vezette : Ber­kes. sz. Vasas; Resch — Dárdai, Vezsenyi, Rosenberger. Balti, Ba­kó, Bemáth, Boross, Lerch, Veress, Túrós. Csere; Tóth, Gómann. Tol­na: Varga — Havasi I., Havasi II., Fazekas II., Fazekas m. Konyecs- nyi, Scheffer, Molnár,, Fazekas ■ I.» Bagdi, Neidhardt. Csere: Kövesdi, Kovács. A 15. percben Neidhardt a této­vázó Vasas-védelem mellett meg­szerezte Tolnának a vezetést. 0:1. A 40. percben a játékvezető Ber- náthot a Vasasból kiállította. A 43. percben Túrós fejese mellészállt. A II. félidő 20. percében Baki a bal szélen elhúzott, s beadását Ve­ress Varga kapus mellett a háló­ba gurította. 1:1. A 40. percben Fa­zekas I. Rescht szabálytalanul tá­madta, erre a Vasas kanuja előtt dulakodás támadt, és a játékvezető Rosenhergert és Neidhardtot kiál­lította. Az első félidőben Tolna l:Ö-ás Vezetése megérdemelt volt. a má­sodik félidőben a Vasas játéka fel­javult, s tíz emberrel is egyenlíte­ni tudott. A jó iramú de kemény mérkőzés eredménye igazságos. Jók; Resch (a mezőny legjobbja), Vezsenyi és Túrós, illetve Havasi ZL, Molnár. TAMÁSI—DOMBÓVÁRI VSE 4:0 (2:0) Tamási, 260 néző. Vezette: Varga. Tamási: Németh — Hirt, ^enyves! II. Metz, Pruck, Egerszegi. Hor­váth I.A Jurasits, Háti, Pölöskei, Bordács. Csere: Juhász. Hajdics. DVSE ; Foki — Havasi, Horváth I., Szíjártó, Tarsoly, Bíró, Végvári, Halász, Szőcs, Tóth, Pintér. Csere: Horváth II. A mérkőzés előtt egy­perces gyászszünettel adóztak a tragikus hirtelenséggel elhunyt dr. Puskás Kálmán emlékének, a ta­mási sportkör volt vezetőségi tag­jának. A 2. percben Bordács lövé­sét védte Foki. A 19. percben Pruck saját térfeléről vitte fel a labdát, Horváth i.-et szöktette, aki az alap­vonalról középre ívelt és Háti kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. Egy perc múlva Háti indította Pölöskeit aki a kapus mellett lőtt a hálóba. 2:0. A második félidő 2. percében Jurasits fejelt közelről a hálóba. 3:0. A gól után kiengedett a hazai csapat, de a dombóváriak ezt nem tudták kihasználni. A 40. percben Pölöskei egyéni játék után állítot­ta be a végeredményt. 4:0. Jó játékvezetés mellett, a hazai csapat rövid kihagyással végig irá­nyította a mérkőzést, és ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Háti, Pölöskei. Metz, Pruck, Fenyvesi II., illetve Foki, Horváth I., Végvári. BONYHÁD—NAGYMÁNYOK 2:1 (0:1) Bonyhád, 200 néző. Vezette: Ta­kács. Bonyhád : Houorics — Faze­kas, Barabás, Máthé H., Wagner, Horváth, Ambrus, Baj kai Iáiul, Varga, Máthé I. Csere: Molnár, Gecző I. Nagymányok; Balogh — Fehérvári, Lemle, Worglümler. Bí­ró, Németh, Bayer, Sárközi, Odor, Guth, Viszló. A vendégek kezdtek jobban és a 6. percben megszerez­ték a vezetést: Sárközi elfutott a jobb szélen, beadását Viszló 14 méterről a kifutó kapus felett a hálóba emelte. 0:1. A 9. percben Máthé I. került jó helyzetbe, de Lemle időben szerelte. A 22. perc­ben Bayer ödort indította, akit a bonyhádi védők csak szabálytala­nul tudtak szerelni. A szabadrúgást ödor a hálóba lőtte, de a játékve­zető nem ítélt gólt mivel Viszló lesen állt. A 30. percben Horváthot Guth felvágta, Horváth törlesztett, a játékvezető mindkét játékost ki­állította. A második félidő 4. percében a csereként beállt Molnár az alapvo­nalig cselezte magát, beadásnak szánt csavart lövését Bíró csak a gólvonalon túlról tudta kirúgni. 1:1. A 25. percben Fazekas előre­tört, Khult kiugratta, aki 14 méter­ről lőtt, de Balogh Ismét eléje ök­lözte a labdát, másodszorra nem hibázott. 2:1. A 30. percben Sárkö­zi lendült támadásba, Máthé II. szabálytalanul szerelte, amiért a játékvezető szabadrúgást ítélt. Ké­sőbb Sárközi törlesztett és a kiál­lítás sorsára jutott. Egy perc múl­va Khult állították ki, mert síp­szó után elrúgta a labdát. Két ellentétes félidő után Bony­hád megérdemelten nyert. Jók: Ba­rabás, Molnár, Wágner illetve ödor, Bayer, Németh. BÁTA—TEVEL 2:0 (1:0) Báta, 360 néző. Vezette; Ritzel. Báta; Micsky — Kosár, Kiss I., Faidt, Besszer, Machán, Csiesó, Jó­nás, Bosnyák, Pál, Fazekas. Csere: A mezőny legjobbjai : Nagydorog-—Paks : Balogh (Nagydorog) Magyarkeszi—Zomba : Rab (Magyarkeszi) Bonyhád—Nagymányok : Barabás (Bonyhád) Sz. Vasas—Tolna: Resch (Sz. Vasas) Kisdorog—Aparhant : Flaskár (Aparhant) D.-szentgyürgy—Bátaszék: DömC"' • (D.-szentgyörgy' Tamási—DVSE: Háti (Tárná*!) Báta—Tevel : Machán (Báta) Fadd—Simomtomya : Kurek (Simontomya) Braun I., Lieskovszky. Tevel: Illés L — Fazekas, Illés II., Nagy, Sza­bó,, Szentes, Bíró, Barabás, Illés III., Forrai, Antal. Csere: Szőcs, Miklós. A 4. percben formás táma­dást vezetett a hazai csapat, de a 11-es ponton elakadt a labda. A 15. percben szentes szabadrúgását Micsky a felső sarokból tornászta ki. A 24. percben Csiesó elment a jobb oldalon, beadásáról Bosnyák lekésett. A 30. percben Fazekas— Bosnyák adogatás után, Bosnyák beadását Fazekas kapásból lőtte a hálóba. 1:0. A második félidő 9. percében Csi- csó beadását Jónás Fazekasnak to­vábbította, aki mellégurított. A 19. percben Csiesó—Pál összjáték után Bosnyák kitört és nagy helyzetben a kapusba lőtt. A 33. percben Pál labdájával Bosnyák elment, be­adott Csicsónak, aki tovább növelte az előnyt. 2:0. A hazai csapat nagyobb lelkese­déssel játszott és megérdemelten nyert, jók; Machán, Jónás. Micsky Kosár, Csiesó, illetve Barabás, Il­lés HL, Forrai, MAGYARKESZI—ZOMBA 2:2 (0:2) Nagyszokoly, 30 néző. Vezette: Baráth. Magyarkeszi; Bállá — Ru- zics Varga, Sávoly, Illés, Mayer, Márkus, Deák, Rab, Nagy I., Kiss. Zomba: Újvári — Csíki, Fejős, Il­lés, Piros, Matus, Domokos, Tur- buk I., Bíró, Turbuk H., Faragó. A 4. percben már megszerezték a vendégek a vezető gólt: Bíró át­adását Turbuk I. a hálóba lőtte. 0 :l. Ezután továbbra is Zomba ma­radt támadásban és a 9. percben ismét Turbuk révén növelték az előnyt. 0:2. A két gól után a hazai­ak vették át a játék irányítását. Több helyzetet teremtettek a zom- bai kapunál, de nem találtak a há­lóba.­A második félidőben isimét a ha­zaiak rohamoztak és 4—5 gólhely­zet kialakítása után a 35. percben Rab szépített. i :2. A 44. percben ismét Rab volt eredményes és ezzel beállította a végodeményt. 2:2. Az első 20 percben a vendégek nagyon jól játszottak és két gólt lőttek. Ezután fellőttek a hazaiak és igen sportszerű találkozón meg­érdemelten tartották otthon az en’yik pontot. Jók: Rab, Varga, Kiss illetve Fejős, Turbuk L FADD—SIMONTORNYA 3:2 (2:0) Fadd, 200 néző. Vezette: Haaz. Fadd: Fenyvesi I. — Oláh. Szűcs, Kertész — Fenyvesi III., Kovács II. — Takács, Mihálovics, Fenyve­si II., Kiss H., Szabó. Simontor- nya: Péter — Csepregi, Győré, Kardos — Ihász, Kurek — Mányo- ki, Pintér, Szelei, Nagy. Kovács. Csere; Lakatos, Jancski. Az első negyedórában változatos volt a mérkőzés. Az egyik oldalon Kiss és H. szabó, a másik kapunál Szelei veszélyeztetett kétszer is. A 16. percben Szűcs 25 méterről leadott lövése vágódott kapufáról a háló­ba. 1:0. A 29. nercben Takács ki­tűnő keresztlabdáját lőtte a háló­ba H. Szabó. 2:0. Szünet után a vendégek bátrab­ban kitámadtak, így javult a játék. Szelei a 2. percben alig lőtt mellé, egy perc múlva Nagy jói eltalált szabadrúgását fenyvesi I. szöglet­re mentette. A 22. percben Takács kitűnő labdát kapott, s védhetetle- nül lőtt a hálóba. 3:0. A 24. perc­ben Lakatos jó helyzetből mellé­lőtt. Négy perc múlva büntetőhöz jutott a hazai csapat. Fenyvesi n. lövését Péter kivédte, de a játék­vezető újra rúgatta, mivel Fenyve­si Il.-vel együtt Kurek is befutott a büntetőterületre. A megismételt büntetőt Péter újra hárította. A ha­zái csapat kiengedett. s így a 40. percben Kovács, a 45.-ben Jancski szorossá tehette az eredményt, mindketten gólt szereztek. 3:2. Végig sportszerű volt a találkozó. Kitűnő játékvezetés mellett, az el­ső félidei játékukkal a hazaiak rászolgáltak a győzelemre. Simon- tomya későn kezdte el. a támadóbb szellemű játékot. Jók: Sztics, Feny­vesi i., H, Szabó, ill. Kurek ihász, Péter, A lapunk mai számában meg­jelent tudósításokat írták: BÖ-’ röcz János. Solymár Imre. Dö­mötör Endre, Kláb József, Läu­fer János, Nagy Árpád, Nédó Péter, Túrós József. A sportol­dalt összeállította Nyakas Ist­ván sportrovatvezető. I Eredmények NB II.: ßVSC—PMSC 1:0. Bp. Spo* tacus—Kossuth KFSE 0:0, Oroszlány— Vasas Izzó 1:1, Nagybótony— Dunaújvá­ros 0:0, MÁV-DAC—Nagykanizsa 0:0, Vo ín—FÓSPED Szállítók 1:0, Komlód Debrecen 0:0, Szolnok—Budafok 1:Oo Dorog—Bábolna 4:2. Megyei Hiúsági bajnokság : Nagydob rog—Paks 0:2. Magyarkeszi—Zomboi 1:2, Bonyhád—Nagymányok 2:1, Sz* Vasas—Tolna 5:2, Kisdorog—Aparhant 2:0, Dunaszentgyörgy—Bátaszék 5:3o Báta—Tevel 2:5, Fadd—Simontorny« 3:0. Járási bajnokság : Gyönk—Regöiy 6:0d ifi: 6:0. Szakoly—Fornád 2:5, ifi: 0:3«. Pincehely—Szárazd 7:1, ifi: 6:0. To!» nanémedi—Iregszemcse 2:2, ifi: 3:Qo Alsópéf—Ozora 1:5* ifi: 1:4* Mecsek-kupa: A Dombóvári Sparta» eus csapata a Kaposvári Rákóczi eile« 1:1-es eredményt ért eiU Bajnoki táblázatok NB. U. 1. Dunaújv. 22 14 6 2 5MB 34 2. Budafok 22 13 5 4 53-29 31 3. Dorog 22 12 6 4 40-20 30 4. BVSC 22 10 7 5 39-25 27 5. Volán 22 9 9 4 34-25 27 6. KKFSE 22 11 4 7 37-24 26 7. SZMfE 22 9 6 7 32-24 24 8. DvSC & 9 6 7 26-30 24 9. PMSC 22 9 4 9 35-21 22 10. MAV-D. 22 8 6 8 27-30 22 11. Oroszl. 22 6 8 8 30-33 20 12. Várpalota 22 6 8 8 27-33 20 13. Szekszárd 22 6 8 t 27-34 20 14. Komló 22 6 7 9 23-37 19 15. FÖSPED 22 6 5 11 30-38 17 16. Izzó 22 5 7 10 23-31 17 17. Nagybot* 22 6 5 11 22-35 17 18. Kanizsa 22 5 7 10 19-34 17 19. Bp. Spart« 22 3 8 11 18-48 14 20. Bábolna 22 5 Z 15 28-52 12 NB ÜL 1. Pénzügyőr. 21 13 6 2 43-28 32 2. Ganz-M. 21 14 3 4 48-22 31 3. Szfv. M. 21 14 1 6 45-26 29 4. Lőrinci F« 21 11 5 5 38-25 27 5. Siófok 21 10 6 5 26-21 26 6. PVSK 21 9 7 5 33-19 25 7. Véménd 21 10 4 7 40-37 24 8. Előre 20 10 3 7 36-25 23 9. Enying 21 8 5 8 26-28 21 10. EMG SK 21 7 6 8 28-28 20 11. Perbál 21 7 6 8 32-34 20 12. Táncsics 21 6 7 8 23-26 19 13. Mázasz* 21 5 7 9 25-24 17 14. Barcs .uiS 7 3 11 16-34 17 15. D.-újv. E* 20 4 7 9 18-29 15 16. Dombóvár 21 5 4 12 19-37 14 17. ÉRDÉRT 21 4 5 12 18-31 13 18. PBTC 20 4 4 12 20-44 12 19. Bp. Ép. 21 4 3 14 23-39 11 MEGYEBAJNOKSAG Felnőttek: 1. Poles 18 15 1 2 66-14 31 2. Bátaszék 18 12 3 3 49-16 27 3. Tolna 18 12 3 3 51*22 27 4. Nagymányok 18 10 4 4 48-23 24 5. Kisdorog 18 10 3 5 42-21 23 6. Fadd 18 10 3 5 40-32 23 7. Dombóvár 18 9 4 5 54-22 22 8. Aparhant 18 8 4 6 24-24 20 9. Sz. Vcsas 18 8 1 9 42-36 17 10. D.-szentgy* 18 7 3 8 35-40 17 11. Tamási 18 7 2 9 25-29 16 12. Zomba 18 6 4 8 22-37 u 13. Báta 18 6 3 9 24-34 15 14. Tevel 18 6 2 10 22-33 U 15. Bonyhád 18 5 2 11 34-33 12 16. S.-tornya 18 5 1 12 29-40 11 17. Nagydorog 18 2 2 14 29-59 6 18. Magyarkeszi 18 1 1 16 22-145 3 Ifjú ságiaké 1. Paks 17 16 1 67-8 32 2. Tolna 17 12 1 4 59-34 25 3. Bonyhád 17 11 3 3 66-30 25 4. Nagymányok . 17 11 2 4 57-36 24 5. Tevel 17 11 2 4 50-27 24 6. Aparhant 17 10 2 5 50-32 22 7. Zomba 17 10 2 5 47-42 22 8. Sz. Vasas 17 8 4 5 37-30 20 9. Fadd 17 8 1 8 48-29 17 10. Kisdorog 17 7 2 8 47-44 16 11. Bátaszék 17 6 2 9 50-43 14 12. S.-tornya 17 7 — 10 39-34 14 13. Tamási 16 4 3 9 35-41 11 14. D.-szentgy. 17 5 1 11 41-67 11 15. Magyarkeszi 17 2 2 13 21-66 6 16. Báta 17 1 2 14 28-113 4 17, Nagydorog 17 — 1 16 22-88 9 fgy kellett volna 1. SZMT—Budafok 1 1:0 2. Bp. Spart.—KKFSE X 0:0 3. FÖSPED—Volán 2 0:1 4. Nagybát.—Dunaújv. X 0:0 5. Szekszárd—Várpalota 1 1:3 6. Bábolna—Dorog 2, 2:4 7. Enying—Ganz-M. X 1:1 8. PBTC—Pénzügyőr 2 0:1 9. Dunaújv. Ép.—Siófok X 0:0 10. Cagliari—Napoli X 1:1 11. Fiorentina—Bologna 2 1:2 12. Lazio—Juventus 2 .1:2 13. Verona—Inter X 1:1 +1 14. Avellmo—Catanzaro X 1:1