Tolna Megyei Népújság, 1976. március (26. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-02 / 52. szám

y KotórtabdVHéí m ii Debreceni VSG —Szekszird TFSE-Sz. Vasas 54^53 (292$) Vezette: Dr. Nadaÿ, Král. .Sz. Va­sas : Vecsésl (4), Binder (4), Skoda ill), Kutas (2), Harsány! (19). Cse­re: Falvai (2), Varga (3), Gyurcsak (2), Horváth (—). TF: Kálmán (—;, Csuka (3), M. Kiss (8), László (18). Dorbrosi (15). Csere: Farkas (<3^. NoVák (4), Kilián (—). Szépszámú közönség előtt került sor a találko­zóra, amely a Vasas számára jói kezdődött. Az 5. percben 12:2 volt az eredmény a Vasas javára. EkJ kor a TF edzője időt kért, ezzel ki­zökkentette a Vasast a játékból. 7. fcerc: 12:7. Ezután felváltva estek a kosarak; a Vasas tartotta 5—7 pontos előnyét. A 15. perc azonban fordulatot», hozott. 20:19-re feljött a TF Skoda elkövette harmadik sze­mélyi hibáját. Az ellenfél ezt, vala­mint a csapat visszaesését kihasz­nálva a 18. percben már 1 ponttal vezetett. Ezt az előnyt még növelni is tudták,. így hárompontos elő­nyükkel zárult az első félidő. A második félidő • ugyancsak jól kezdődött, a Vasas számára, mert a 8. percben már megint átvették a vezetést (31:29). Ezután nyugpdtab- ban játszottak, igyekeztek ezt az előnyt tartami* 11. perc: 42:38. Fel­csillant a győzelem reménye, ami azonban egyre idegesebbé tette a játékosokat. Eladott labdáikból az ellenfél sorra kosárral fejezte be támadásait. 16.-perc: 48:47 a TF ja­vára. Ezt az előnyüket .tovább nö­velve ct ponttal elhúztak. 18. perc: 64:49. Ekkor a Vasas mindent meg­próbált, hogy visszahozza vesztett állásából»» mérkőzést. 1 perc volt hátra, amikor két büntetőhöz ju­tott a Vasas. Harsány!, aki az egés2 mérkőzés folyamán jól játszott, most is értékesítette mindkét bünte­tőt, így már csak 3 pont volt az előny. A Vasas újra megszerzett egy: eladott labdát, és 30 másod­perccel a befejezés előtt László ötö­dik személyi hibáját vétette, ezzel újra dobáshoz jutott a Vasas. Sko­da mindkettőt értékesítette. Egy pont volt ekkor a különbség. A hátralevő időben azonban a TF már nem adta ki kezéből a labdát, ígv a nagyon szoros, küzdelmes mérkőzésen egypontos vereséggel kellett elhagyni a pályát. Kezdetben úgy tűnt, hogy a Va­sas könnyedén nyeri a mérkőzést. Jól játszottak, betartva az edzői utasításokat, 5 perc alatt 10 ponttal vezettek Hogy végül is vesztesen vonultak le, ahhoz a játékvezetők is hozzájárultak sorozatos tévedé­seikkel. elsősorban a Vasast súj­tották, tették szorossá A Vasas- vasárnap li ÓFakor Bu­dapesten az újonc Csepel SC ellen lép pályára, hétfőn pedig idehaza fogadja a Székesfehérvárt Építőket, Debrecenben, 4000 néző előtt, Győri játékvezető bíráskodása mel­lett így állt fel a szekszárdi csa­pat: Lipovszky — Zalavári, Vágó, .Korner, Lubastyilt, Micskó, Frep- .pán, .Somodij Laki, Szentes, Pusz­tai. Csere: Tóth, Márkus. Gyönyö­rű, napsütéses időben, jó talajú fü­ves pályán nagy erővel kezdtek a hazaiak. A 2. és 3. percben mégis, a dózsások szerezhette^;. volna ve-. zëtëst. Előbb Laki nagyszerű lab­dával indította Szentest, akiheífc élé-' sen kapu elé lőtt labdájáról Pusz­tai egy lépéssel lekésett, majd a következő percben egy hazai védő­ről pattant a labda ugyancsak Pusztai elé, aki 20 méterről elha­markodottan mellélőtt. Az 5. perc-' ben egy hosszan előrevágott lab­dára Puskás és Lipovszky rajtolt. Lipövszky az oldalvonalon kívülre tisztázott. Egv perc múlva. Bodonyi •Ti. kapu elé lőtt labdáját Lipovszky , csak öklözni tudta. Kiss Gotttiie- nertől zavartatva az üres kapu » mellé fejelt. A 13. percben kiss tört kapura,’ az elé.ie futó- Lipovsz- kyn a labdát átemelte, ami az üre­sen maradt kapu bal lécét érintve hagyta .el a pályát. (Nagy helyzet volt.) Nagy nyomás nehezedett a Dózsa kapujára, de a hazai csatá­rok sokat hibáztak. Izgalmas Volt a mérkőzés, á fürge '.Szerrtes. többször is zavart okozott a miódig létszám- őlényben lévő hazai védelemben. A 20. percben Bodonyi I. 25 méteres nagy erejű szabadrúgását Lipovsz­SzékesfehérvároW 500 néző előtt, Bauer játékvezető sípjelére így kezdett a dombóvári csapat: Dobos — Judik, .Hertelendi, Vida, Hlrth (Kéki), Lobo­da, Olasz, Nagy (Tóth), Vámosi, Né­meth, Lódri. A 6. percben nagy hely­zet alakult ki a dombóvári kapunál, de a hazai csatár négy méterről főlé- lőtt. öt perc múlva Hertelendi szabad­rúgása után Németh fejjel csúsztatta a labdát Lódri elé, aki nem hibázott. 0:1. A gólra a hazaiak heves támadá­sokkal váldszoltak. A 22, percben Her­telendi a gólvonalról vágta ki a lab­dát. A 33. percben Bús szabadrúgását Fülöp közelről juttatta Dobos kapujába. 1:1. Négy perc múlva szögletrúgás ,utón Téglás lőtt à felső léc ölái 2;1i A thasadili,!félldő' harmadik percében Judik hazaadása rövidre sikerült, Ur ky a levegőben úszva öklözte a kapu fölé. Egyre keményebbé vált a játék, így előbb Bodonyi I-et, majd Szentest kellett az oldalvona­lon kívül ápolni. A 30. percben Szentes Micskót ugratta ki, aki egyből, nagy erővel lőtt a baloldali léc mellé. A 31. percben megsze­rezte a vezetést a DVSC. A Dózsa- védok körüményeskedtek, Bodonyi TI. szerezte meg a labdát, akit Lu. bastyik á 16-oson belül szabályta­lanul tudott csak szerelni, a játék­vezető ll-est ítélt, amit Nagy a jobb sarokba helyezett, 1:0. À 43. percben a jól játszó Gottdiener les- gyanús helyzetben kapta a labdát és a leálló Pőzsa-vődők és a kapu­jából kimozduló Lipovszky mellett nyugodtan gurított a bal sarokba, 2:0. A második félidő első húsz perce után újra a hazaiak kerekedtek fe­lül. Bodonyi IT. került jó helyzet­be. de Lipovszky ismét öklözéssel tisztázta az erős lövést. A 23. perc­ben Kormos edző kettős cserét haj­tott végre. Korner és Laki helyére (a két játékos a mérkőzés előtt épült fel betegségéből) Márkus és Tóth jött be. Lubastyik 18 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant le, majd a 32. percben Mlcskó a fél­pályán elvesztette a labdát, Gott- diener húzott kapura, de Zalavári becsúszó szereléssel tisztázott szög. letre. A 42. percben Szentes előtt akadt szépítési lehetőség, de T3th elcsípte és a kimozduló Dobos mellett lőtt a kapuba. 3:1. Hét perc múlva Mester góljával már 4:1-re vezetett a hazai csapat. A 11. percben Vámosit szabálytalánul ïzërêlték, de a játék­vezető továbbot intett. A 17., majd a 18. percben Németh és Olasz lövése Jelentett veszélyt a hazai kapura, de négy perc múlva mégis Székesfehérvár ért el gólt. 5:1. A 28. percben Vida szerelését szabálytalannak minősítette a játékvezető, melyért kiállította. A 30. percben Tóth, majd Olay eredmény­telen lövése után Németh talált a háló1 ba. 5:2. Szám Frigyes edző véleménye: jó Iramú mérkőzésen sorsdöntő volt Do­bos gyenge teljesítménye. Judik, Lódri, G. Kiss és Németh jól játszott, de Tóth is megfefejfV^ követelményeknek«, i Dózsa 2:0 beadását gyengén fejelte kapura, így a kapus könnyen hárított. Alacsony színvdnalú, sdkszor túl kemény belemenésekkel tarkított mérkőzést hozott. a két csapat ta­lálkozója. A DVSC valamivel jobban játszott, mint a szekszárdi csapat. Ettől függetlenül két olyan szeren, csétlen gólt kapott a Dózsa, ami el­kerülhető lehetett volna. A hazai .pâlÿa előnyeit jól'kihasználó DVSC megérdemelten jutott a két bajnoki pont birtokába. Jók: Lipovszky, Vágó és Szentes. JASZENOVICS GÉZA AZ NB II állása 1. Dunaújv. 21 14 5 2 51-18 33 2. Budafok ­-21 13 5 3 53-28 31 3. Dorog 21 11 6 4 36-18 28 4. BVSC 21 9 7 5 38 25 25 5. KKFSE 21 11 3 7 37-24 25 . 6. Volán 21 8 9 4 33 25 25 ' 7. DVSC 21 9 5 7 26-30 23 8. PMSC 21 9 4 8 35-20 22 9. SZMTE 21 8 6 7 31-24 22 10. MÁV DAC 21 8 5 8 27-30 21 1í. Várpalota 21 6 8 7 27-32 20 12. Oroszl. 21 6 7 8 29-32 19 13. Szekszárd 21 5 8 8 26-34 18 14. Komló 21 6 6 9 23-37 18 15. FŐSPED 21 6 5 10 30-37 17 16. IZÉÓ 21 5 6 10 22-30 16 17. Nagybát. 21 6 4 11 22 35 16 18. Kanizsa 21 5 6 10 19-34 16 19. Bp. Soart. 21 3 7 11 18-48 13 20. Bábolna 21 5 2 14 26-48 12 A bajnokság állása: 1. Ganz-M. 20 14 2 4 47-21 30 2. Pénzügy. 20 12 6 2 42-29 30 3. Szf. MÁV „ 20 13 1' 6 41-25 27 4. Lőrinci F. 20 10 5 5 36-24 25 5. Siófok 20 10 5 5 26-21 25 6. PVSK 20 9 6 5 32-18 24 7. Véménd 20 10 4 6 39-33 24 8. Előre 20 1Ó 3 7 36-25 23 9. Enying 20 8 4 8 25-27 20 10. Perbál 20 7 5 8 31-33 19 11. Táncsics 20 6 7 7 22-24 19 12. EMG SK 20 6 6 8 25-27 16 13. Barcs 20 7 3 10 16-33 17 14. M.-szászv. 20 5 6 9 24-23 16 15. D.-úiv. Ep. 19 4 6 9 18-29 14 16. ÉRDÉRT 20 4 5 11 17-28 13 17. Dombóvár 20 4 4 12 18-37 12 18. PBTC- ' 19 4 4 11 20-43 12 19. Sp- Ép. , 20 4 2 14 23-38 10 NB III Székesfehérvári MÁV — Domb. Spartacus 5:2 (2:1) Ko«órlobcia NB II Domb. VSE—PEAC 80:79 (45:39) A dombóvári csapat Pécsett lé­pett pályára, a következő játéko­sokkal: Tamási (9), Bogdán (21), Illés (23), Bálint (21), Pakóth (8). Csere: Haraszti (2), Horváth (—), Herényi (—), dr*. Radochay (—), Balogh (6). A dombóvári csapat jól kezdett és az első félidőben végig vezetett. Az egyetemisták szurko­lóinak harsány biztatásá íileilett az ellenfél megkísérelte ugyan átven-. ni a vezetést, de a dombóváriak az első félidő végéig hatpontos előny« höz jutottak. A második félidő 10. percében Úgy nézett ki, hogy fölényes dom­bóvári győzelem születik, ekkor még kevesen gondolták, hogy az utolsó másodpercek mennyi izgal­mat hoznak. A iö. percben 71:59-re, a T5. percben 76:67-re vezetett a vasutáscsapat. Ezt köve'tően feljött a PEAC- és a 17. percben mindössze egy pont volt a dombóváriak elő­nye (70:77). A 20'. percben mindkét együttes egy-ögy kosarat ért el’, ezzel kialakult a G0:79-es végered-' mény. Harminc másodperc volt. még vissza, amikor az egyetemis­táknál volt a labda, megszerezhet­ték volna a győzelmet jelentő ko­sarat, de végül egy rossz átadást Követően a dombóváriak birtokába jutott a labda, így övék lett a győ­zelem. A dombóvári csapat a második félidő közepéig kitűnően játszott, de ekkor megtorpantak, és ez majdnem vereséghez vezetett. Kü_ lönösen Tamási, Bogdán, valamint liiéé játéka emelkedett ki. Vasár­nap Veszprémben ll.30-kor a Ba­kony Vegyész ellen játszanak a dombóváriak. Így kellett Yolna 1. Dorog—Komló 7:0 1 2. SZMTE—MÁV DAC 1:1 X 3. Várpalota—ÖVSC 0:0 X 4. Jánosnál ma—Szerva* 3:1 1 5. Lehel—Szóin. MÁV . 1:0 1 6. Infernazionaíe—Torino 1:0 1 7. Ascoli—Milan 0:1 2 8. Perugia —Fiorentina 2:1 1 9 dampderà—Cesena 0:1 2 10. Lane ross»— M ova ra 3:0 1 11. Palermo—Pescctra 0:0 X 12. Reggiana—Avellino 0:1 2 13. Spal—Genoa +1 1:1 X 14. Varese— Terr.ana 0:0 x Előkészületi mérkőzések PAKS-GERJEN 5:0 (3:0} Gerjenben 200 néző előtt a követ» kező összeállításban lépett pályára a paksi csapat: Bimbó — Vábró, Kovács, Kiss n., Keresztes, Váczi, Csorna, Bese, Kiss I., Muck, Sza­badi. Csere: Dunai, Bagó, Rácz, Hanoi. A vendégek támadásaival kezdődött a mérkőzés és a 10. perc­ben Keresztes szöglete érintés nél­kül hullott a hálóba. 1:0. A gól után továbbra is Paks irányította a játékot. A 22. percben Csorna át­adásával Bese a jobb oldalon lefu­totta a védőket és a sarokba lőtt. 2:0. A 36. percben korszerű paksi támadásnál Szabadi lefutott az alapvonalig, majd visszaadott Kiss l-nek, aki tovább növelte az előnyt, 3:0. ^ A második félidő 20. percében a felfutó Vábró 30 méterről lövésre szánta el magát és a labda a ka­pus lába között, a hálóba jutott. 4:0. A 30. percben egy hazai táma­dás végén Dunai szabálytalanko­dott. A ll-est a gerjeniek mellé- iotték. Két perc múlva Bagó a fél­pályáról hosszan indította Kiss I-et, aki faképnél hagyta a védelmet és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. 5:0. A 41. percben ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak, de Dunai védett. Az első félórában a hazaiak még bírták erővel, több támadást vezet­tek, A vehdégek végig irányították a mérkőzést, könnyedén ötletesen látszottak. Jók; Váczi, Csorna, Kiss I., Vábró. — Zerza — .1 •• NAGYMÂNŸOK—BÁTASZÉK 1:0 (0:0) Nagymányokon, 150 néző előtt játszott a két csapat, előkészületi mérkőzést/Nagymányok: Balogh — Bíró, Fenyővári. Mayer, Leml-e. Né­meth, Vorgrümler, Sárközi, Ódor, Guth, Viszló. Csere : Oláh, Fogl- P szinger, Pál, Balázs. Bátászék: Mucska — Aradi. Makk. Béres, Po­lák, Czencz. Tiath, Tóth ÜL, Me­zei, Holacsek. Tóth II. Csere; Szá­lai, Kaposi. Mindkét csapat inkább a biztonsági játékot gyakorolta, de - amikor a csatárok mégis támadás­ba lendültek, a hazaiaknál Balogh, a vendégeknél Muc3ka jó védéssel megakadályozta, hogy gól szüles­sen. A második félidő 31. percében a kapura törő ódort szabálytala­nul szerelték a bátaszéki védők. A büntetőt Fenyővári értékesítette. 1:0«, ____________1!__________________ _ A találkozó mindkét csapat szem­pontjából hasznos volt, hisz az ed­zők — egy héttel a bajnoki rajt előtt — elíehőrizhették játékosai­kat, láthatták, melyek azok a hi­bák, amiket meg kell szüntetni a hátralévő napokban. Kitűnt Ba­logh, Fenyővári, Leiiile, illetve Mucska, Béres és Fiath. BÂTA—TENGELIC 5:2 (1:1) Bátán 400 néző előtt, Mezei játék­vezető bíráskodása mellett került sor a mérkőzésre. Báta: Micsky — Dékány, Kiss I-, Faidt, Fazekas, Machán, Jónás, Tamaska, Bos- nyák, Pál, Csicsó. Csere : Bognár, Lieskovszky, Besszer, Braun I. A 12. percben Bosnyák egy csel után megszerezte a vezetést. 1:0. Hosz- szú mezőnyjáték után a 34. perc­ben a bátai védelem megingott és a vendégek kiegyenlítettek. l:l. Ez­után széteső játék folyt a pályán, a csapatok egymás hibájából él­tek. A második félidő 4. percében Csicsó góljával ismét a hazaiak jutottak vezetéshez. 2:1. A 17. perc­ben Braun I. 40 méterről lövésre szánta el magát, a labda a bal felső sarokba vágódott. 3:1. Ezután is­mét feljöttek a vendégek, de az úja/bb gólra a 30. percig kellett vár­ni. Tamaska szabadrúgásból növel­te az előnyt. 4:1. Öt perc múlva Fazekas fejesét a kapus védte. A 39. percben Faidt 3 méterről beko­torta a labdát a hálóba. 5:1. A 43. percben Hujber 25 méterről beállí­totta a végeredményt. 5:2. Az első félidőben rosszul, min­den elgondolás nélkül játszott a hazai csapat. A második játékrész­ben már a jobb játékkal megérde­melten nyertek. Jók; Faidt, Ma­chán, Pál, Csicsó. ; SZIGETVAR—TAMÁSI 2:0 (0:0) Tamásiban 400 néző volt kíváncsi a szezon előtt a. főpróbára. A hazai csapat a következő összeállításb.an lépett pályára : Németh — Bradano- vics. Fenyvesi. Metz, Egerszegi, Ju- rasits, Horváth I., Pölöskei, Háti, Czuppon. Cseré: Hírt, Pruck, Ju­hász, Haj dies. Az első 60 percben jó iramú, kemény mérkőzést látha­tott a közönség. A hazai csapat mindvégig egyenrangú ellenfele volt a Barnnvn megyei bajnok- jelöltnek. Ebben Időben Bor- dács, Pölöskei és Horváth I. veszé­lyeztettek, á vendégek közül Csőre és Szőllősi előtt adódott helyzet. . A második félidő 26. perce után, amikoi* Csőre à hálóba tatáit, ak­kor látszott, hogy Szigetvár fö­lénybe kerül, öt perc múlva Telek góljával 2:0-ra módosult az ered­mény. Jó Iramú mérkőzésen Tüske irá­nyításával a vendégek megérde­melten nyertek. A hazai csapatból kiemelkedett Metz, Egerszegi, Ju- rasits és Háti játéka. — Nagy — BONYHAD—SZ. VASAS 4SI (ld) Bonyhád, 150 néző. Vezette; Do­mokos. Bonyhád: Hodorics — Fa­zekas, Barabás, Máthé II., Molnár, Ambrus, Wágner, Baj kai, Khul, Varga, Máthé I. Sz. Vasas: Resch — Niki esz, Baki, Vezsenyi, Ko res­in áros, Lehr, Túrós, Boros, Go- mann, Veres, Boczor. Csere; Bret­tl, Sebestyén. A hazai csapat tá­madásaival kezdődött a mérkőzés. Varga és Khul a felső lécet találta el. Ennek ellenére a szekszárdiak szerezték meg a vezetést. A 6. perc­ben: Túrós becsapta őrzőjét és 8 méterről a hálóba lőtt. 0:1. A 36. percben a lest reklamáló védők közül Molnár kiugrott és egyenlí­tett. ló. A második félidő 10. percében Molnár H-esből vezetést szerzett Bonyhádnak. 2:1. A 25. percben Bajkai átadását Molnár 8 méterről lőtte a hálóba. 3:1. A 37. percben Khul indította Vargát, aki egy csel után beállította a végeredményt. A helyzetek alapján Bonyhád na­gyobb arányban 'is nyerhetett vol­na. Jók; Molnár, wágner, Hodorics illetve Lehr, Túrós, Boros. TOLNA—KÖLESD 2:2 (0:1) Köles den, 300 néző előtt játszott a tartalékos tolnai csapat. Havasi I. térdsérülése miatt jobb lába gipszben van, melyet a hét köze­pén távolítanak csak el. Herczig a múlt héteh, az egyik edzőmérkőzé­sen rosszul esett, karja gipszben van. Schäffler sem állhat vasár­nap csatasorba. A lelkes kölesdi csapat az első félidőben 1:0-ra ve­zetett, a 2. félidő is kiegyensúlyo­zott játékot hozott, végül 2:2-es döntetlennel kellett beérni a to’nai együttesnek. Tolna gólját Molnár ég Neidhardt lőtte. KOSSUTH RÁDIÓ 8.27; Zenekari muzsika. Közé ben: 9.00: En és a társadalom. 9.30: A zenekari muzsika foly­tatása. 10.05*- Iskolarádió. 10.35; Puccini; Angelica nővér. 11.35: Hét bagoly. Krúdy Gyula re­génye. XIV. 12.35: Melódia­koktél. Közben: 13.10: Törvény- könyv. 13.25: A melódiakoktél folytatása. 13.59; Az első taní­tó. Cs. Ajtmatov regénye. 14.49: Éneklő ifjúság. 15.10: Egy sár­közi nótafa. 15.20: Rita Gorr énekel. 15.44; Magyarán szól­va... 16.00: A világgazdaság hí­rei. 16.05: Harsan a kürtszói 16.35: Népdalok. 17.05 : Fogyasz­tók fóruma. 17.30: Rudolf Schock operettdalokat énekel. 17.45 : Uj kórusfelvételeinkbőL 17.57; Uj könyvek. 18.00; A Szabó család. 19.15: Nóták. 19.29: Fiatalok stúdiója. 19.57: A Berlini Filharmonikus Zene­kar hangversenye. 21.05: Miért vagyunk kíváncsiak? 21.35: Dz.sesszíelvételeinkből. 22.20 ; Népdalok. 22.39; Meditáció — az emberi kapcsolatokról. 22.49; Kamarazene. 0.10: Virágénekek, PETŐFI RÁDIÓ 8.05; Negyedóra háromnegyed ütemben. 8.20: Tíz perc külpoli­tika. 8.33: János vitéz. Részle­tek. 9.23: Délelőtti torna. 9.33: A tudós, a kakas meg az alta­tó. 10.00: A zene hullámhosszán* 11.55; Látószög. — ifjúsági jegy­zet. 12.00: Nóták. 12.33; Arcké­pek a német irodalomból. 12.50: Zenekari muzsika. 13.33 : Pol­beat. 14.00: Kettőtől hatig..* 18.00 : Barátság slágerexpressz. 18.33; Népzenekedvelőknek, 19.03; Simon; A diplomás. — Közzene. 19.15: Véleményem szerint. 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Köszöntjük a 60 éves Mesterházi Lajost. 21.29: Zeng az erdő. Farkas Ferenc dal­játéka. 22.33: Könnyűzene éj­félig* Hl. MŰSOR 14.06: Zenekari muzsika. Köz­ben: 15.00: Magyar irodalmi arcképcsarnok. 15.19: A zené­kari muzsika folytatása. 16.03; Pierre Fournier (gordonka) és Wilhelm Kempff (zongora) Beethoven-felvételeiből. 16.43 : Rettegett Iván. Részletek. 17.30:; Külpolitikai klub. 18.03; Bach- művek. 19.15: Iskolarádió. 19.33; A Kodály-vonósnégyes hang­versenye. 20.43: A mode-i dzsesszfesztivál felvételeiből. 21.03: Puccini-áriák. 21.29: Se- tét-ügy. Rákosy Gergely rádió­játéka. 22.21: Mahler: Gyermek- gyászdalok — dalciklus. 22.471 Zenei panoráma. PÉCSI RÁDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hírek, 17.05: Zenés kívánságok. 17.50:' A komlói Carbon Vállalat jele­ne és jövője. Laky Rudolf ri­portja. 17.45: Üj zenei felvéte­leinkből: Tamás János trombi­tál, közreműködik a Zeneművé­szeti Főiskola pécsi tagozatának vonósnégyese, valamint a Pécsi Tanárképző Főiskola hői kara, vezéhyel Dobók Pál. 18.00: Dél- dunantúli híradó. Í8.l£: Zalat- nay Sarolta és a Bay City Rol­lers együttes lemezeiből. 18.25: Hírösszefoglaló. JJ3.30 : Szerb­hörvát nyelvű műsói*: Hírek. — Az ifjúság hullámhosszán. Ze­nés műsor. 19.00: Német nyelvű műsor: Hírek. — Tudósítóink jélentik. — A munkásmozgalom, hazai német harcosai. Púsztai József írása. I. rész. — Újdón., ságok innen-onnan. — Népzenei összeállítás. 19.30: Műsorzárás, MAGYAR TV 9.00: Tv-torna. (ism.) 9.06: lskola-tv: Környezetismeret (ált. isk. 4. oszt.) 9.35; Legyünk barátok. Ifjúsági riportfilrru (Ism.) 11.10; Játsszunk bábszín­házát! 5. (Ism.) (Színes). 11.56; Kémia (ált. isk. 8. oszt.) 14.05: Iskola-tv: Környezetismeret, (Ism.) 17.18: Hírek. 17.30: A vi­lág nagy cirkuszai. Amerikai, filmsorozat. A mexikói nagy­cirkusz. (Színes). 17.50: Nyitott boríték. 18.30; A költészet per­cei. Rabindranath Tagore (1861—1941). 18.45; Játék a be­tűkkel. 19.10: Reklámműsbr. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-hír^- adó — 1, 20.00: Tv-torna. 20.05: A Mojszejev-együttes műsora. (Színes). 21.05: A Tv-híradó különkiadása az SZKP XXV. kongresszusáról. (Színes). Kb. 21.30; A hazáról. Magyar rövid­film. 22.00; Csapatjáték és tak­tika a labdarúgásban. Angol filmsorozat. 9. 22.20 : Tv-híradó — 3. 22.30: Tisztelgés Louis Armstrongnak. (Színes). II. MŰSOR 20.00: Karagőz. XVH. századi török játék két részben. Köz­ben: 21.15: Tv-híradó — 2. JUGOSZLÁV TV 17.10: Magyar nyelvű tv-napló. 17.45: Népszerű-tudományos film 18.15: Foglalkozások ábé­céje. 18.45: Népi muzsika. 20.00: Nyitott képernyő. 20.50: A csil­lagok néznek az égről. Filmso«, rozat. n. MŰSOR 18.45: Filmciklus. 19.00: A Partridge-cSalád. Humoros adás. 20.00: Vanja Aljinovic: Iván. Tv- dráma 20.5C: Huszonnégy óra. 21.10: És üdvözöljetek minden­kit otthon. A fehér gomb. 21.50: Tűzföld,