Tolna Megyei Népújság, 1976. március (26. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-16 / 64. szám

À megyei labdarúgó-bajnokságért Paks biztosan, Bátaszék már nehezebben nyert — Kisdorog Tolnán győzött 4:3-ra ~~ Nagydorog már 2:0-ra vezetett Simontornyán, mégis elvérzett A megyei labdarúgó-bajnokságban vasárnap általában rossz pályákon került" sor a küzdelmekre. Mivel úgyszólván valamennyi pálya mély, sáros volt, külön dicséret illeti a nagyszokolyiakat, akik pénteken edzés helyett letakaritották pályájukat, hogy kölcsönadhassák Magyarkeszinek, a Paks elleni találkozóra. A két együttes kitűnő talajon mérkőzött, ahol Magyarkeszi 28 percen át ellenált a paksi rohamoknak, de miután megtört a jég, nem jelentett a vendégeknek ko» moly akadályt a további gólok szerzése. Bátaszéken már jobban meg kellett dolgozni a hazai csa­patnak Tamási ellen a győzelemért. A második félidő 39. percéig 2:1 volt az eredmény és csak ekkor biztosította be Bátaszék 11-essel győzelmét. Tolnán a kisdorogl csapat nagy lendülettel kezdett és a 15. percben már 3:0-ra vezetett A félidő végéig Tolna ki­egyenlített, de a második félidőben ismét sikerűit Klsdorog- nak. Szőcs révén, a hálóba találni és ezzel 4:3-ra nyerni. Mint értesültünk, mérkőzés után a játékvezetőt néhány elke­seredett szurkoló hólabdával dobálta meg. Nagymányokon a Szekszárdi Vasas nem jelentett nagy fel­adatot a hazaiaknak, Így 5:l-es nagymányoki győzelemmel ért véget a mérkőzés. A Dombóvári VSE csak keservesen nyert, befejezés előtt 12 nerccel büntetőből szerzett góllal l:0-ra a lelkes Báta ellen. Tevelen a második félidő közepéig Fadd vezetett, végül l:l-est eredménnyel ért véget a találkozó. Aoarhanton Dunaszentevörgy nem tuíott alkalmazkodni a mély talajhoz, így a hazaiak biztosan nyerték a mérkőzést. Zombán Bonvhád az első félidőben már 2:0-ra vezetett, sőt h: ég a második félidő 31. Percében is ez volt az ered­mény, de Biró kétszer a bonyhádi kapuba talált, így döntet­lennel ért véget a küzdelem. Simontornyán a nagydoropiak lelkesen. Jól kezdtek, az első félidőben szétesően Játszó hazaiakkal szemben, és már 2:0-ra vezettek. Szünet előtt nem sokkal sikerült Simon- tornvának szépíteni, de csak a n. félidőben. Fodor kiállítása után tudott a hazai gárda felülkerekedni és kiegyenlíteni. Ezt követően további két gólt lőtt a hazai csapat, így alakult ki a 4:2-es gvőzelmük A játékvezető rendkívül gyenge bírás­kodása mindkét csapatot egyaránt sújtotta. A balnoki táblázaton megmaradt Paks « pontos előnye BátaszéMrel szemben, viszont Naevmányok felzárkózott Tolna míi«é. Lényeges változás a kiesőjelöltek között sem található viszont a vasárnapi forduló után már több helycsere várható. I» » vg __lu » p v a pvccTj Nagyszokoly, iso néző. Vezette: Kiss I. Paks: Bimbó — Vábró, Kovács. Kiss II., Ráez. Várai. Cso­rna. Somodi, Keresztes. Kiss L, Muck. Csere: Dunai, Magyarké­nt: Bs"a — Nagy I,.. Varga, Csá- voly, Mover, niés. Márkus, Deák, Rab. Nagy n.. Kiss. Csere: Ru­bles. A 28. percben Somodi átadá­sát Kiss I. értékesítette. 1:0. Egy peso múlva Kiss I. kihasználta a védők hibáját és a hálóba lőtt. 2:9. A 25. percben Muck labdájá­val Kiss I. elment és gólt lőtt. 3j(i. fivtesterhármas). A 40. perc­ben lil-esh-z jutott Paks. melyet Kiss I. értékesített. 4:0. A 42. perc­ben Muck volt eredményes. 5:0. A második félidő 8. percében Keresztes növelte az előnvt, szép egyéni játék után. 6:0. A ». nerc­ben ismét Kiss I. volt eredményes. 7:0. A 40. nereb-n Csorna állította be a végeredményt. 8:0. Az első félidő közepéig egyenlő erők küzdelme folvt, maid Paks szén játékkal, tetszés szerint érte el gónalt. Jók: Kiss !.. Váezi, Cso­rna, Illetve Bállá, Varga, Nagy II. BAnnacnppTr _ 3-1 /i.i) , Bátaszék, 400 néző, Vezette: Panla.uer. Bátaszék: Mocska — Szalai, Makk. Béres, Poiák. Bo­tos, Tóth III., Mezei. Hoiacsek, Tóth TT. Csere: Németh. Varga. Tamási; Németh — Hírt. Fenyvesi II., Bradanovics. .Turasits, Eger- Bz“gi, Pruck, Horváth I., Háti, Pölöskei. Bordées. Csere: Hor­váth II.. juhász. Az 5. percben Mucska már birtokában volt a labdának, amikor Pölöskei tá­madta. Mucska megsérült. Fgy pere múlva Tóth TH. jobb oldali beadása ,közb»n Hoiacsek ei'en szabálytalankodtak, a ll-est Tóth II. értékesítette. 1:0. A 15. p-rcben Horváth I. beívelése után Háti a léc alá lőtt. 1:1. A 3l. percben Tóth n. szöglete után Tóth III. a kapu torkából föléfejelt. A második félidő 8. percében Tóth II. szabadrúgása a sorfalról Wsszavágádott, másodszorra Tóth II. kapásból már a hálóba talált. 2:1. A 35. percben Tóth III. nagy­szerűen ment el a jobb oldalon, beadását Mezei a bal alsó sarok­ba lőtte, de Németh bravúrral há­rított. A 39. percben Tóth Hl. lö­vését Fenyvesi II. kézzel ütötte el. a ll-est ismét Tóth H. értéke­sítette. 3:1. 1976. tmtçiw 16* A kiégés ellen küzdő Tamási mindent megtett a döntetlen ki­harcolásáért. de a 1obb erőben lé­vő és nagyobb tudással rendelke­ző Bátaszék biztosan nyert. Jók: Tóth n.:, Mucska. Szólal. Tóth HL, illetve Jurasits, Pruck, Háti, p-Tcnnono__rrfxt.vr^ *.3 T olna, 500 néző. Vezette: Stumpf. Klsdonog : Kiss I. — Beming; Var­ga, Kiss n., Antal, Kerekes, Cse- ke. Knlesz, Boda, Szőcs. Illés, Tolna: Varga — Havasi Hl., Ha­vasi TI., Kövesül. Fazekas I., Bsg- di. Molnár, Herczig, Fazekas III,, Konyeesnyi, Neidhardt. Csere: Csendes, Scheffer. Az első perc­ben Cseke becsanta Havasi H-t, begurítását Szőcs közeiről a háló­ba lőtte. 1:0. A 9. percben meg­ismétlődött az előbbi jelenet. Cse­ke átadását Antal g méterről lőt­te a hálóba. 2:0. A 15. percben a tettesen szétzilált hazai védelem jóvoltából Kerekes volt eredmé­nyes. 3d). A 29. percben Fazekas I. 20 méterről a jobb felső sarok­ba lőtt. 3:1. Egy nerc múlva a kis­dorogl védők hibáztak és Fazekas ti. lőtt a. hálóba. 3:2. A S7. perc­ben Neidhardt remek beadását Molnár higgadtan a jobb sarokba gurította. 3 a. A második félidő S. percében Molnárt kiállította a játékvezető. A is. percben Szőcs kicselezte az egész védelmét, de közeli lövését Vatca bravúrosan védte. A 24. percben a lestaktikázó védők kö­zül Szőcs kiugrott és a hálóba lőtt, 4:3. A mély talajhoz jobban alkal­mazkodó. minden ' csapatrászében jobb Klsdonog megérdemelten nyert a tartalékos Tolna ellen, t Jók: Szőcs. cseke, Antal, Varga, illetve Fazekas I., Fazekas ni. A rs vu* * \"5nr>iK_ &7. V»g»(| K-1 ÍK-t) Nagymányok. 200 néző. vezette: Korvicska. Nagymányok: Balogh — Vorgrümler, Fenyővári, Demie, Voglszinger, Bíró, Bayer, Pál, Odor, Németh, Viszló. Csere: Oláh, Balázs. Sz. Vasas: Reach — Boros, Rosenberger, Vezsenyi, Ba­ki, Lerch, Tóth. Túrós, Boczor, Bernáth, Bakos. Csere: Kocsmá- ros. a 18. percben vezetéshez jut­hatott a Vasas : szép támadás után Boczor lőtt Balogh kapujá­ba. 1:0. a következő percben szögletrúgáshoz jutott Nagymá­nyok, a labdát Bíró érintés nél­kül csavarta « hálóba. 1:1. A 28. percben Németh átadását Odor ér­tékesítette. 2:1. A 33. percben Viszió a kifutó Besch mellett lőtt a hálóba. 3:1. A második félidőben továbbra is Nagymányok maradt támadás­ban és a 17. percben Pál beadá­sát Viszló fejelte a hálóba. 4rL Nyolc perc múlva Viszló tisztára játszotta magát és beállította a Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen a lelkesebb Nagy­mányok gólratörőbb játékával rá­szolgált a győzelemre. Jók: Viszló, Lem le. Bíró. illetve Vezsenyi, Boczor és Leroh. DOMBÓVÁRI VSE— H 10:0) >*’ Dombóvás*. so néző. Vezette; Kiss It. DVSE: Foki — Szí)ártó, Horváth n.. Kovács. Tarsoly, Ha­vasi. Végvári, Bíró. Fekete, szőcs, Pintér. Cse-“: Horváth Hl.. Pó­lyák. Báta: Mlrsky — Kosár. Kiss, Mártván. Faidt Tamaska. Jónás, Pál, Cslcsó, Bosnyák, Fazekas. Csere: Braun I. A 7. percben Szőcs került gólhelyzetbe, de a kivetődő Mieskybe lőtt. A 24. percben Szőcs 17 méteres lövése kerülte el a kaput, a 37. percben Havasi beverekedte magát az ötösre, átadása azonban nem Ju­tott él a tisztán álló Szőeshöz. A második félidő 10. percében Fekete közelről mellélőtt. Egy perc múlva Szőcsöt buktatták a 16-oson belül, de a játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. A 16. percben Cslcsó kiugrott a dombóvári védők közül, de biz­tos helyzetben meliégurttott. A 33. percben az egyik bátai védő kézzel ütötte el a labdát. A H-e.tr. Horváth H. értékesítette. 1:0. Alacsony színvonalú, csankodő, gyenge Iramú mérkőzésen szeren­csével nyert a hazai együttes. Jók: Horváth H.. Kovács. Fekete, Illetve Mlcsky, Kiss Cslcsó TPViTT, _wann 2.7 wt) T evel, 490 néző. Vezette: Kere­kes, Tevel: Nagy n. — Fazekas, Illés II.. Miklós, Barabás. Bíró, Szabó. Illés HT.. Szentes, Forral, Benkő. Csere: Nagy I.. Antal II. Fadd: Fenyvesi I. — Oláh, Szűcs, Kertész, Kovács I., Fenyvesi Hl., Takács, M’hälovics, Fepwesi II., Varga. H. szabó. Csere: Kiss, Ko­vács H. Tevel támadásaival kez­dődött a mérkőzés, de a he’Vzetek sorozatát hagyták ki az első 15 percben. A 20. nercben Takács el­ment a Jobb szélen, élesen beadott és a berobbanó Varga a há'óba fejelt. 0:1. A következő percben Szabó kapufát lőtt. a 40. percben Barabás lőtt mellé, tiszta helyzet­ben. A második félidőben nagy haj­rába kezdett Tevel. A 20. nerrVv^ közvetett szabadrúgás után Illés III. volt eredményes. 1:1. Ezután Fadd támadott, de eredménytele­nül. Két ellentétes félidő után igaz­ságos eredmény született, jók: Nagy n„ Illés II.. Illés III., illet­ve Fenyvesi 1., Szűcs, Szabo. pipi s ■’*»■7 vtmvöRoy 3.0 W.1)^ Aparhant, 390 néző. Vezette: Ge­lencsér. Aparhant: Erős I. — Cso- both, Wáger, Heldecker n.. Erős H. „ Flaskár, Gáspár II., Heidecker I. , Minker, Kulcsár, Heidecker Hl. Csere: Sebestyén. Dunaszent­györgy: pukli I. — Krizsán, Dö­mötör n., Szabó, Baksai. Pető, Németh, Nagy, Kovács, pukli n., Horváth Zsíros. Csere: Tóth. A 0. percben Kulcsár nagyszerű átadá­sával Gáspár n. kiugrott és meg­szerezte a vezetést. 1:0. A 23. percben Kulcsár szögletét Flaskár fejelte a hálóba. 2d». A 43. perc­ben közvetett szabadrúgás után, Pukli H. közelről mellélőtt. A második félidő 15. percében Gáspár n. közeli lövését védte Pukli I. A 19. percben Erős L bravúros kifutással mentett a vendégek csatárai elől. A 21. perc­ben Heidecker I. szöglete után Minker kapásbői nagy gólt lőtt. 3:0. A 40. percben Gáspár H. re­mek cselek után alig lőtt mellé. Nagy Iramú-mérkőzésen a ha­zaiak jobban alkalmazkodtak a mély talajhoz és a H. játékrész­ben döntő fölénybe kerültek és megérdemelten nyertek. Jők: Kul­csár, Flaskár. Gáspár II.. ilietví Krizsán, Pukli It. ZOMBA-nnvvRín 2:9 (1:?> Zomba, 200 néző. Vezette: Tibai Komba: Újvári — csíki. Fejős, Il­lés n., Piros, Matus, Domokos Erős, Turbuk I., Bíró. Faragó. Csere; ülés I., Turbuk II. Bony­hádi Hodorics — Fazekas, Bara­bás, Mité I., Wágner, Ambrus Gecző, Läufer, Varga, Máté H Molnár. Csere : Csoboth. Tízperce változatos játék után Piros lövé­se egy védőről lepattanva okozni gondolt Hodoricsnak. A 13. perc­ben bal oldali támadás után Mát " H. g méterről fejelt a hálóba. 0:1 A 29. percben a hazai kapus kl- öklözött egy labdát, azt a közel­ben álló Molnár fejelte az üre- kapuba. 0:2. A 30. percben Gecző a kapufát találta el. Az ellentá­madás során a hazai csapat sza­badrúgáshoz jutott, de Bíró lövé­sét Hodorics védte. A második félidő negyedórái hazai fölénnyel kezdődött, májé Bonyhád három szöglete követke zett. A 31. percben Turbuk I szögletét Bíró fejelte 10 méterfö’ a hálóba. 1:2. a 36. percben Fa­ragó jobb oldali beadását ismét Bíró fejelte a kapuba. 2:2. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. A második félidőben a cserék után feljött a hazai csapa' és igazságos döntetlen született Jők: Turbuk I., Fejős, illetve Ba­rabás, Gecző, Máté H, * 1 giMűNTOt NV.A—­N * (rtvrí-BTjoiGl 1 -Ú (1:2) Simontamya, 200 néző. Vezette- Keller. SBTC: Péter — Cs-epregi Győré, Ihász, pertus, Kurék, Kar­dos, Lakatos, Szelei, Jancski, Ko­vács. Csere: Pintér, Kleiber. Nagy- üorog: Balogh — Eger, Fodor Sáfrány, Kisgyörgy, Csiliért, Ko csis, Varjas, Végh, Lamm, Orsós A 12. percben Jancski kiugratta Lakatost, aki biztos helyzetben a kapusba lőtt. A 20. percben egy szöglet után p védők kifejelték a labdát, de a berobbanó Végh a hálóba lőtt. 0:1. A 35. percben ellentámadás során nagy kavaro­dás támadt a hazai kapunál és a labdát Lamm a hálóba fejelte. 0:2 A 38. percben szelei 20 méteres szabadrúgása a sorfalról vissza­pattant és a berobbanó Kovács a hálóba talált. 1:2. A második félidő 12. percében Kovácsot kiugratták, de Fodor visszarántotta. A játékvezető Fo- dort kiállította. A 17. percben Kar­dos beadását Kovács a hálóba fe­jelte. 2:2. A 20. percben Jancski— Kardos adogatás után Szelei biz­tosan lőtt a hálóba. 3:2. A 32. percben Ihász egyéni játék után beállította a végeredményt. 422. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek és ha a helyzeteiket jobban , ki­használják még nagyobb arány­ban is győzhettek volna. Jók1: Győré, Kurek, Bertus, Kovács, il­letve Balogh, Végh, Lamm. Lapunk mai számában meg. Jelent tudósításokat Írták: Új­vári Zoltán, Solymár Imre, Kovács Péter, CJaál István, Se. bestyén János, Zwick Jakab, Tóth Gyula, Mladencsics György, Orbán Lajos. A sport­oldalt összeállította Nyakas István sportrovatvezető. A mezőny Zomba—Bonyhád : Magyarkeszi—Paks Simo ntorny a—N agy dörög : Tevel—Fadd : Domb. VSE—Bátas, Bátaszék—Tamási : Aparhant—Dunaszentgyörgys Tolna—Kisdorog : Nagymányok—Sz. Vasas: legjobbjai : Turbuk (Zomba) Kiss I. (Paks) Győré (Simontornya; Illés ÏJ. (Tevel) Mlcsky (Báta) Tóth II. (Bátaszék) Kulcsúi" (Aparhant) Szőcs (Klsdoiog) Viszló (Magymánycíi Eredmények NB II; Kossuth KFSE—FÖ5PED Szál? lítók 2:0, Volán—Nagybátony 3:0, B»*> dafok—MÁV DAC 2:1, Dorog—Oros»° lány 1:0, Dunaújváros~BVSC 2:0, Szoíb nokl MTE—Vasas Izzó 2:2, Bábolna—* Debrecen 1:1, Kom 16—Várpalota IsÖk Nagykanizsa—Bp. Spartacus 2:0. Megyei ifjúsági bajnokság: Zomba—® Bonyhád 3:3, Magyarkeszi—Paks 0:3á Simontornya—Nagydorog 7:1, Tevel-« Fadd 6:3, Bátaszék—Tamási 2:3, Apar» hant—Dunaszentgyörgy 2:3, Tolna— Kisdorog 1:0, Nagymányok—$z. Vasas 6:5. Járási bajnokságs Ireg szemcse—Szár rázd 7:1, ifi: 8:0. Pincehely—Szakái# 7:0, ifi: 6:1. Gyönk—Fornád 3:3, itta 2:1. Regöly—Ozora 1:5, ifi: 0:10«, T«fc> nonémedi—AJsópóJ 3:0, {fis 7s10 * ................» * B ajnoki táblázatok Az ne n állása 1. DunaújVo 23 IS 6 2 53-18 3fi 2. Budafok 23 14 5 4 55-30 33 3. Dorog 23 13 6 4 41-20 32 4. Volán 28 10 9 4 37-25 29 5. KKFS23 23 12 4 7 39-24 28 6. BVSC 23 10 7 6 39-27 81 7. SZMTE 23 9 7 7 34-26 2S 8. DVSC 23 9 7 7 27-31 25 9. PMSC 23 9 5 9 35-21 23 10. MÁV D. 23 8 6 9 28-32 22 11. Szekszárd 23 6 9 8 27-34 21 12. Komló 23 7 7 9 24-37 21 13. Oroszlány 23 6 8 9 30-34 20 14. Várpalota 23 6 8 9 27-34 20 15. Kanizsa 23 6 7 10 21-34 19 16. Izzó 23 5 8 10 25-33 18 17. FÖSPED 23 6 5 12 30-40 17 18. Nagyb. 23 6 & 12 22-38 17 19. Bp. Spart. 23 3 8 12 18-50 14 20. Bábolna 23 S 3 15 29-53 1» NB HL 1. Pénzügy 22 14 6 2 44-28 3« 2. Ganz-M. 22 15 3 4 53-23 S3 3. Szf. MÁV 21 14 1 6 45-26 29 4. Lőrinci F. 22 11 5 6 39-28 27 5. Véménd 22 11 4 7 43-37 26 6. Siófok 22 10 6 6 27-23 26 7. PVSK 22 9 7 6 33-20 25 8. Előre 21 11 3 7 38-26 25 9. EMG SIÖ 22 8 6 8 30-28 22 10. Perbál 22 8 6 8 33-34 22 11. Táncsics 22 7­7 8 24-26 25. 12. Enying 22 8 5 9 26-30 2Î. 13. Barcs 22 8 3 11 19-35 19 14. Mázasz. 22 5 8 9 27-26 18 15. D.-ú.iv. E. 21 4 7 10 18-30 15 16. Dombóvár 22 5 4 13 19-40 19 17. ÉRDÉRT 22 4 5 13 18-32 13 18. PBTC 21 4 5 12 22-46 13 19. Bp, Ép. 22 4 3 15 24-44 n Megyei bajnokság Felnőttek: 1. Paks 19 16 1 2 76-14 33 2. Bátaszék 19 13 3 3 52-17 29 3. Tolna 19 12 3 4 54-26 27 4. Nagymányok 19 11 4 4 53-24 26 5. Kisdorog 19 11 3 5 46-24 25 6. Dombóvár 19 10 4 5 55-22 24 7. Fadd 19 10 4 5 41-33 24 8. Aparhant 19 9 4 6 27-24 22 9. Sz. Vasas 19 8 1 10 43-41 17 10. D.-szentgy. 19 7 3 9 35-43 17 11. Zomba 19 6 5 8 24-39 17 12. Tamási 19 7 2 10 26-32 16 13. Báta 19 6 3 10 24-35 15 14. Tevel 19 6 3 10 23-34 15 15. Bonyhád 19 5 3 11 36-35 13 16. S.-tornya 19 6 1 12 33-42 13 17. Nagydorog 19 2 2 15 31-63 C 18. M'-keszi 19 1 1 17 22-153 3 ifjúságiak: 1 Î. Paks 18 17 — 1 70-8 3* 2. Tolna 18 13 1 4 60-34 27 3. Bonvhád 18 11 4 3 69-33 26 4. Tevel 18 12 2 4 56-30 26 5. Nagymányok 18 12 2 4 63-41 26 6. Zomba 18 10 3 5 50-45 23 7. Aparhant 18 10 2 6 52-35 22 8. Sz. Vasas 18 8 4 6 42-36 20 9. Fadd 18 8 1 9 51-35 17 10. S.-tornya 18 8 ■ 10 46-35 16 11. Kisdorog 18 7 2 9 47-45*16 12. Bátaszék 18 6 2 10 52-46 14 13. Tamási 17 5 3 9 38-43 13 14. D.-sZentgy. 18 6 1 11 44-69 13 15. M.-keszi 13 2 2 14 21-69 6 16. Báta 17 1 2 14 38-113 4 17. Na*»vdorog 18 — 1 17 23-95 1 Birkózás Dunaújvárosban került sor sf. birkózók területi válogató verse­nyére szabadfogásban. Ezen Du­nántúl legjobb serdülő korú bir­kózói ott voltak, így a Dombó­vári VSE fiataljai is. Közülük a 45 kg-osok súlycsoportjában Tör- gyéki László, míg a 62 kg-osok súlycsoportjában László Dezső egyaránt második lett. Mindkét dombóvári fiú jogot szerzett, hogy május elsején és másodikán Budapesten, a játékcsarnokban induljon az országos döntőn. így kellett volna 1. Dorog—Oroszlány 1 13) 2. Várpalota—Komló 3 0:1 3. Kanizsa—Bp. Spart. 1 2:8 4. Izzó—SZMTE X 2:2 5. Saig. KSE—DMTE X 0:9 6. Kazincb.—Egri Dózsa 1 2íl 7. MOTIM—Fűzfő 2 1:2 8. Bakony—Körmend 1 2:0 9. Juvcntu"—Milan * l:l lO.Napoli—Torino x 8:0 : H. Perugia—Cesena 1 1:0 ! ÍZ. Soma-Lazio x 0:0 I 13. Se.mpdor.—Fiorcnt. X 0:0 ! +1 F. í’naúisi—Genoa törölve I 15. ralsimo—NoVfra * *8