Tolna Megyei Népújság, 1975. december (25. évfolyam, 282-305. szám)

1975-12-16 / 294. szám

A Magyar Olimpiai Bizott­ság hétfőn, délelőtt tartotta idei Utolsó ülését Az olimpiai felkészülés 1975. évi feladatainak végrehajtásá­ról szóló írásos jelentéshez Páder János, az MOB titkára tett szóbeli kiegészítést. Az olimpiai felkészülés során eb­ben az évben nőtt a szövetsé­gek és a sportegyesületek fe­lelőssége, fokozottabban ér. vényre jutott a központi irá­nyítás és ellenőrzés. Az olimpiai keretekben azok a versenyzők kaptak helyet, akik esélyesek arra, hogy az utazó csapatba kerüljenek. 1975-ben tizenöt olyan sport­ágban rendeztek világbajnok­ságot, amely a téli, illetve a nyári olimpiai játékok műso­rán szerepel. Ezeken a világ- bajnokságokon 5 első, 6 má­sodik és 12 harmadik helyet szereztek a magyar verseny­zők, valamint 10 negyedik, 13 ötödik és 6 hatodik helyezést az olimpiai versenyszámok­ban. 15 vb vensenyszómaiban 35 sportegyesület 139 verseny­zője indult el és közülük 70 ért el I—IV. helyezést A 9 Európa-bajnokságon 3 első, 3 második, 8 harmadik, 9 negye­dik, 5 ötödik és 7 hetedik he­lyezést értek el sportolóink. Ifjúsági világ- és Európa- bajnohságokon összesen öt el­ső, 8 második és 11 harmadik hely jutott fiatal sportolóink­nak, valamint 21 további he­lyezés. Az 1976-os évben a fő fel­adat az olimpiára számításba jövő versenyzők tudásszintjé­nek folyamatos fokozása és az olimpiai csúcsforma kialakítá­sa. A XXI. nyári olimpiai já­tékokon részt vevő magyar csafiat 1976 május végéig kerül kijélölésre az érvényben lévő válogatási elvek alapján. E szerint a montreali küldött­ségbe zömében olyan sportolók kerülhetnek, akik az I—IV. hely valamelyikén végezhet­nek és csapatjátékokban azok az együttesek, amelyek meg­szerezték a részvételi jogot és az I—II. hely egyikének meg­szerzésére esélyesek. Hírek A magyar női tekeválogatott vezetői és a Tolna megyei Épí­tők tekeszakosztálya között tár­gyalások folynak, A Jelek sze­rint sikerül egyezségre jutni, és ebben .az esetben női válogatot­tunk két hetet tölt Szekszárdon — a bécsi vb. előtt —. Szék. szárdon készül fel a világbaj­nokságra.- Ez rendkívül hasznos lenne á szekszárdiak szempont­jából is. Reméljük, az egyetlen akadályt sikerül elhárítani (tor­natermet kell biztosítani a vá­logatottnak), és ez majd kedve­zően érezteti hatását NB Il-es női csapatunk szereplésében is. December 14-én, szerdán. Szek­szárdon a Gemenc-szálló külön­termében labdarúgó-táj értekezle­tet/ tartanak az MLSZ vezetői. Ezen többek között részt vesz Kutas István, Baróti Lajos és Zsolt Tstván is. Megyénk sport­vezetői mellett Baranya. Fejér és Somogy megve labdarúgó­szövetségének vezetői lesznek ott az értekezleten. MOZI December IS. BATASZtfK: Egy tiszt nem ad­ja meg magát. bonyhAd: Svejk. a derék ka­tona, T.—TI, DOMBÓVÁR: Robinson és a kannibálok. Este Artkino: Déry­né. hol van ? dtjnaföt.dvár: Közöny Wi. PAvs; Csodabogarak. syfkszard panorama? a Charlot-k bejárják Spanyolorszá­got. SZEKSZÁRD NAGYVILÁG* A gvaiotri áró. tamäst: Monsieur Verdoux. TOLNA,: Kontások. 1975. december 16. NB II A magabiztos, jó játék eredménye: a Dézsa nagyszerű győzelme Szekszárdi Dózsa — Vasas Izzó 4:2 (1:1) ÜJpest, 80o néző. Vezette: Pá­dár. Szekszárdi Pólyák — Tóth, Simon, Vágó, Lubastyik. Szabó, Micskó (Freppán a 20. percben), Laki, Somodi, Szentes. Pusztai. Edző: Kormos Mihály. Izzó: Hor­váth — Révész. Szántó. Kovács, Schuszter, Menczel, Szilágyi. Bo- zi. Rostás, Vágvölgyi, Pintér. Ed­ző: Kovács József. Az első perc­ben Pólyáknak akadt m<unkája. Mikor Pintér lövését öklözéssel tisztázta, a másik oldalon Szabó lőtt futtából mellé, a 4. percben pedig a Dózsa szerzett vezetést. Pusztai kapott remek labdát, fa­képnél hagyta hátvédjét, majd a bai oldalon f'*1*"'' ~ elé tálalt, aki a kapujából kiinduló Horváth kapus mellett a bal sarokba gurí­tott. 1:0. Meglepő magabiztosság­gal és jól játszott a Dózsa, a ha­zaiak támadásai rendre elakadtak a nagyon jól alkalmazott lest*»ku­kán. Többször négy-öt hazai játé­kost is lesen talált a játékvezetői sípszó. A 14. percben Vágó bz utolsó pillanatban tisztázott szög­letre. Kovács a játék hevében megrágta Micskót. aki kétperces ápolás után visszatért, de erősen húzta a lábát. Közben a 19. perc­ben kapkodás támadt a szekszárdi kapu előterében, több játékos is elvétette a labdát, míg végül vág­völgyi Pólyák felett az üresen ma­radt kapuba emelte azt. 1:1. a gól után a sérült Micskót Freppán váltotta fel. Az egyenlítő eól után szinte szárnyat kaptak a hazaiak. A rutinos Menczel jobbnál jobb labdákkal indította társait, de a ^ózsa-védelem 1ói állt a lábán. A 27. percben Pintér lövését tette ártalmatlanná az egyébként keve­set foglalkoztatott Pólyák. A Dózsa Is veszélyeztetett, a me­zőnyben jól adogattak a látt'kosok. A mezőnyt széthúzva, főleg a szé­leken vezetett pvors támadásokkal sokszor hozták r^h^z h-°lvzetbe Szántóékat. Egy ilyen gyors tá­madás végén a 42. percben Pusz­tai lövése a kapusról kipattant. A lőni akaró Szentes elől szögletre mentettek. Szabó lőtte be a szög­letet, Szentes hányát vetődve olló­zott a fölső ]éc fölé. Lakinak volt még egy lövése, de ez is fölé- szállt. Szünet után nagyszerűen kezdett a Dózsa. Már a 2. perc óriási gól­helyzetet hozott. Pusztai kapott labdát, a bal szélen megiramo- dott, már csak a kapussal állt szemben mikor lőtt, de a labda a kapusról szögletre pattant. A 10. percben Fre^^r—Sz°ntes örszlá- ték után a tisztára játszott Szen­test az utolsó pillanatban szerel­ték. TJtabb nany b^vzete+ hozott a 13. perc. A felfutó Tóth jobb­oldalról beadón. Pusztai Freppán elé játszott, aki Lakit hozta hely­zetbe. Laki hat méterről lőtt, d* a kapus bravúrral ü+ön^ ki a lab­dát. A helyzetek alapján már ve­zethetett volna a Dózsa. er~>*k el­lenére a 23. percben aiándékgólTal az Izzó szerzett vezetést. Egy csa­tár átesett a felszabadítani pró­báid T.-nV»e,«tvik lábán, a látékveze- tő határozottan mutatott a ll-es pontra, a büntetőt Menczel ^rté- bAspGHe. 1:2. A b^^ak "óHa a lila-fehéreket paprikázta fel. még nagyobb iramban kezdtek és há­rom perc múlva ki Is egyenlítet­tek. Pusztai k-Kn^nre emelte a lab­dát, pontosan Szentes elé, aki elv­ből lőtt a lobb sarokba. *>:?.. Két perc múlva Sz^n+es ism^+ Pusz­taitól kano+t libáit, ión- is. de a 1ói védő Horváth szögletre tenyerelte azt. A Dózsa nagy iramot diktált. Az első félidőben még nagyszerűen irányító Menczel és társai is elfá­radtak, szinte döntő fölénvbe ke­rült a kitűnő erőnlétben lévő bel­ügyi gárda. Az utolsó tíz perc­ben állandóan a hazaiak kapnia előtt folyt a játék. A 36. percben Freppán a felezővéo'^i P\. Szentes—Pusztai—Taki volt a lab­da úti a. Laki nagy erővel lőtt és a labda a bal oldali kapufáról vá­gódott a hálóba. 3:2. Most már teljesen összeroppant a hazai csa­pat, a labdát szinte állandóan a Dózsa-játékosok birtokolták. A 43. percben még növelte előnyét a szekszárdi gárda. A felezővonalnál Szentes megszerezte a labdát Szán­tótól, kapura tört, a védők lema­radtak és Szentes a kapus mellett nagy nyugalommal lőtt a hálóba. 4:2. Egy perc múlva Simon pró­bálkozott egyéni kitöréssel, már a tizenhatoson. belül járt, mikor hazagurították előle a labdát. Nagyszerű játékot nyúltott az év utolsó mérkőzésién a Szekszárdi Dózsa. a mérkőzés 4. percében már vezetett is, majd kiegyenlítet­tek, sőt 11-ből a vezetést is meg­szerezték a hazaiak, a második félidőben szinte döntő fölénybe ke­rült a szekszárdi csapat és hely­zetei alapján akár féltueat gólt is rúghatott volna. Teljesítményéért valamennyi játékos dicséretet ér­demel. a védelem Simon és Vágó irányításával biztos csapatrészt alkotott. A középpályán Szabó és Laki remekelt. Laki séz-ülé^e ó*a ezen a mérkőzésen nyújtott elő­ször kiváló tePesítménvt. Ké«- gól­ja élménvszámba ment. Micskó korai kiválása után Somodi ját­szott harmadik középpályást, rrm^- íenően jó*. A csatársort és az egész csapatot Freppán nagyszerűen fog­ta össze. Pusztai mérkőzésről mé^őzésre jobb teljesítményt nyúlt a bal szélen Többször is hn-iv-rp+v^ társait, sőt két t**' előkészítésen is jeleskedett. SzÄnt<*s -j«. örvendetesen ja­vul. k<^ gól*a kivételes szemfüles­sé gét dicséri. Jaszenovicí Géza Az NB II. állása: i. Dunaűlv. 20 33 5 2 49-17 31 2. Budafok 20 32 5 3 57-28 29 3. Doros 20 30 6 4 94.4* w 4. Birse 20 9 6 S 39-25 24 5. KK~FSE 20 10 3 7 36-24 23 6. V^M-n 20 7 9 4 29-25-23 7. ‘5'r^rp^, 20 8 5 7 30-n 21 8. DVSC 20 8 5 7 24-30 21 9. C 20 8 4 8 33-20 20 io. mAv n. 20 8 4 8 26-29 20 31. oroszlány 20 6 7 7 29-33 10 1’. Várnalota 20 6 7 7 27-32 19 33. Szekszárd 20 5 8 7 26-32 18 34. Komló 20 6 6 8 23-30 18 35. FÖSPED 20 6 5 9 29-35 17 16. Nagybát. 20 6 4 10 22-33 16 17. Kanizsa 20 5 6 9 19-33 16 18. V. Izzó 20 4 6 10 20-30 14 19. Bp. Spart, 20 3 7 10 18-44 13 20. Bábolna 20 5 2 13 26-46 12 NB III Középiskolai Dombóvári Spartacus — BKV Előre 1:0 (0:0) Dombóvár, 700 néző. Vezette: Kuti. Dombóvár: Dobos — Herte- lendi, Judik, Orsós. Vida, Htrth. Nagy. Vámost. Németh. Porosa (Loboda). Tóth. Edző: Szám Fri­gyes. BKV Bőre: Hegedűs — Vá­rt. Gulács, Légrádi. Pálfy. Kácsor, Udvarev, Gubán (Tóth), Füst, Pá­rásé, Richtscheid. Edző: Galgóczi Ottó. Hideg Időben, fagyos talaiú oá- lyán ideges légkörben kezdődött a mérkőzés. az első tíz nercben mindkét csapat játékosai sokat kapkodtak, gyakoriak voltak a ki­sebb szabálytalanságok. Az elsó említésre méltó esemény a 10. percben adódott, amikor Vida 17 méteres, ritkán látható, léc alá tartó lóvését Hegedűs szögletre tornászta, a lestaktikát ügyesen alkalmazó hazai védők „Jóvoltá­ból” gyakran maradtak lesen a fővárosi csatárok. A 17. percben a veszélyesen kapura törő Fűsl elől Dobos szedte fel a labdát. Egy 'perccel később Gubán elől Hirth mentett az utolsó pillanat­ban. a 22. percben egy Jó csel­lel Tóth becsapta őrzőjét, minta­szerű beadását Németh gólhelyzet­ben S méterről a kapus kezébe fe­jelte. a 29. percben parázs jelenet játszódott 1« a dombóvári kapu előtt. Kiét BKV-csatár előtt is nyílt alkalom a gólszerzésre, végül Ud­varev csúnyán mellélett. A 31 percben Légrádi a méteres sza­badrúgása akadt el a sorfalban. A fővárosiak birtokolták többet a labdát, de komoly helyzetük csaüe a 40. percben adódott, amikor Richtscheid bal oldalt beadása • teljesen szabadon hagyott Udvarev teje mellett csúszott el a kaputól 5 méterre. Az első fétidő vége előtt három perccel Vida—Nagy—Par­es* akció végén Vida keretit gól­helyzetbe. de «aBgietee mm az egyik védő. A másodat félidő «. nercében Dobos és Hertdendl zavarták egy­mást, végül Hertefczm: a berobba­nó fővárosi csatár elei szögletre vágja ki a labdát. Elkeseredett küzdelem folyt, a 14. percben iá­mét meleg helyzet adódott a dom­bóvári kapu előtt, de Udvarev el­csúszott a döntő pillanatban. Egy cercoel később Vámosi már az ötő­I tön tárt, lövés helyett cselezett és cdalett a lehetőség. Mozgalmas "olt a játék, de mindkét Oldalon eV hibát vétettek a játékosok A 18. percben Fusj „’óUrell'é'it&en Dobosba lőtte a labdát. Érdekes körülmények között született meg a mérkőzés két pontját eldöntő gól. A 25. percben Vida átadását a 16-osnál a csereként beállt Loboda sarokkal, magas ívben a kapu felé sarkalta a rosszul kimozduló He­gedűs felett, a labda megoarvttant a fűvön és a visszavetődő kanus már csak a gólvonalon túl tudta elérni. 1:0. (Óriási kapusbiba!) A gól fellelkesítette a közönséget és a hazai játékosokat Is. a 30. perc­ben Németh 18 méteres lövését a bizonytalankodó Hegedűs csak má­sodszorra tudta megszerezni. Az utolsó negyedórában elkeseredet­ten küzdőn az egyenlítésért az Előre. A 32. percben Udvarev jobb oldali beadása után Fist elől Her- telemdi önfeláldozóan mentett. Tíz percen keresztül szorongat a ven­dégcsapat. de a házai védők reme­kül állták a rohamokat. Három perccel a befejezés előtt Judik sorra kicselezte a védőket. Vámo­sit indította, akinek beadását He­gedűs Loboda elől az utolsó pil­lanatban mentette. A hazai együttes — bár nem tudta megismételni a GANZ ellent Játékát — lelkesen küzdött és a mindvégig nyílt, közepes színvo­nalú és iramú mérkőzésen a látot­tak alapján megérdemelten nyert, kitűnő játékvezetés mellett. Kitűn­tek: Judik, Hertelendl, Hirth (má­sodik félidei játéka alapján Vida és Nagy), illetve: Kácsor. Gulácsl. — Gadt — £ állásos S: Gatíí-M. 28 14 2 4 49-22 38 S. Pénzügy. » 12 9 2 42-28 30 3. Szt. MÁV 98 19 1 8 »-7Ö 27 4. Előre 90 11 9 8 40-23 21 6. Lőrinci g>„ M10 5 5 95-23 H «. Váménál 20 1« 4 6 99-33 24 f. Siófok » 18 4 8 25-21 24 a. PV9K 20 9 S 6 32-22*; 9. Envini? 20 § 4 7 28-28 22 ». EMG SK 28 1 6 7 »-23 20 11. Táncsics 20 6 7 7 *9-23 19 íz Barcs 20 8 3 9 38-31 19 19. Perbál 28 « 5 § 29-35 17 14. M.-Seász. 28 5 6 9 26-29 16 15. D.-Ú1V. E. 20 4 7 9 19-30 11 15. Növény«. 20 7 1-41 H 1 í. PRTC 20 5 A 11 1 » !«. -ppriERT eo 4 S ■fi i<r.‘v> 1? )4. Dombóvár 20 4 4 19 17-*i 19 20. Bj>. !&, 20 4 2 14 23-38 10 kosárlabda Vasárnap Szekszárdon az Egészségügyi Szakközépiskolában került sor Tolna megye közép- iskolás kosárlabdakupa küzdel­meire. Nlnt az várható volt. a szekszárdi Garay Gimnázium ki­tűnően szerepelt, és nagy fö­lénnyel szerezte meg az első. illetve tartalékcsapatával a má, sodtk helyet. A gimnázium csa­patában a Szekszárdi Vasas NB I-es. illetve NB I. junior csa­patának tagjai közül többen is szerepeltek. Eredmények: Szekszárdi Garay Gimnázium A—Szekszárd Garay Gimnázium B* 71:20 (26:12). Legjobb dobók: Varga R. 24. Horváth Zs. 10. Illetve Fritz 5. Zehán 5. Paksi Gimnázium—Szekszárdi EÜ. Szakközépiskola 55:8 (29:4). Legjobb dobók: Feil 13, Ring 11. illetve Várkonyi 4. Szekszárdi Garay Gimnázium A—Szekszárdi EÜ. Szakközép- iskola 72:13 (44:4). Legjobb do­bók: Gyuresák 18. Farkas 16, illetve Mohai 5. Szekszárdi Garay Gimnázlun B—Paksi Gimnázium 39:28 (17:19). Legjobb dobók: Orbán 12. illetve Ring 9. Szekszárd Garay Gimnázium A—Paksi Gimnázium 79:12 (39:9). Legjobb dobók: Götz 14. Gyur- csák 11. Varga 10. illetve Ring 3. Szekszárdi Garay Gimnázium B—Szekszárd EÜ. Szakközép- iskola 43:0 (21:2). Legjobb do­bók: Fritz n. Szende! 10. illetve Várkonyi 8. A torna végeredményét 1. Szekszárdi Garay Gimnázium A. 0, *. Szekszárdi Garav Gimná­zium B. S. S. Paksi Gimnázium 4, 4. Szekszárdi EU. Szakközép- iskola 1 ponttal. így kellett volna 1. Budafok—Kamié 11 in 3. MÁV DAC—Oroszlány X 1:1 3. V. ízzé—Szekszárd 2 2:4 «. Volán—KKFSE 1 2:1 5. Dombóvár—BKV Kiére 1 1:0 *. Véménd—PVSK X 0:0 7. Kalocsa—SZVSE 1 3:2 *. Rédmezöv.—Szol. MÁV 2 • :t ».Hajdú V.-DMTK 2 0:2 1». Cagliari—Cesena 2 1:2 11. Juventus—Inter. t 2-0 It. Milan—Torlné 2 1 »2 13. Verona—Lazio X 2:2 +1 U. Placenxa—tanerőid l 1* KOSSUTH RADIO 8.27: Hrenyikov: II. szimfónia. 9.00: A jövőbe látni. V. 9.30: Marenzio-kórusok. 9.45: Dr. Kipi- Kopp betegei. Mesejelenet. L 10.05: Iskolaródiá. 10.20: Menotti: A médiám. 11.26: Maros Rudolf: Ecseri lakodalmas. 11.39: Kemény Zsigmond. H. 12.35: Mélád lakoktól« Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.59% Az élő népdal. 14.09: Ezeregy délután... (fom.) 14.50: Éneklő if­júság. 15.10: Látogatás a fúrta! népi együttesnél. Riport. 15.30: Szvit fúvószenekarra. 15.44: Ma» gyárán szólva... (Ism.) 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Harson a kürtszói 16.35: Fiatal művészek az 1974. évi pozsonyi Interstúdión., 17.05: Hol járt* mit csinált? 17.20: Beethoven: V. szimfónia. 18.00: A Szabó család. 19.15: Népzenei magazin. 19.55: A tudomány fel­legvárában. 20.21: Schubert: Esz- dúr trió. 21.05: Kilátó. 22.20: Ko­dály-művek. 22.50: Meditáció — az orvosi etikáról. III. 23.00: Hang- szerszólók. 23.30: Népdalok, nép­táncok« PETŐFI RÁDIÓ 8.05: Verdi: Falstaff — Falstaff és Ford kettőse a M. felvonásból. 8.20: Közel-Kelet közelről. I. (Ism.) 8.33: Verbunkosok, nóták. Közben: 8.50: Kultúra és civilizáció. 9.33: Derűre is derű... (Ism.) 10.00: A zene hullámhosszán. 12.00: Operett­felvételek. 12.33: Megmagyarázunk néhány dolgot. 12.50: Népszerű előadóművészek Haydn-fe! vételei«» bői. 13.33: Vezényel: Farkas An° tol. 14.00: Kettőtől hatig... 18.00: Zenekari muzsika. 18.33: Anneliese * Rothenberger és Hermann Prey énekel. „ 19.15: Hogyan lehet a sö­tétben célba lőni? 19.30: Csak fiataloknak I 20.33: Szolgálat egyenruhában. Riport. 21.05: Mág­nás Miska. Operett. 22.13: Az operettközvetítés folytatása. 23.12s Stark Tibor szerzeményeiből. 23.403 Opera i ntermezzóko 811. MOSOR 14.05: Századunk zenéjéből,, 14.33: ,,Az adott világ varázsainak mérnöke". József Attila versterem® tó elvei. I. (Ism.) 14.53: Uj Bach- kantáta lemezeinkből. 16.03: Sosz- takovics-művek. 16.35: Idomeneo« Részletek. 17.20: Kétezer felé..« 18.03: Uj dzsesszfelvételeinkbőL 18.30: Zenekari muzsika. 19.33: Pó­dium: A Thólia Színház. (Ism.) 21.01: Schönberg: Mózes és Áron« PÉCSI RÁDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hfrefe„ 17.05: Zenés kívánságok. 17.30: Nevelőszülőknél —« édesgyermek­ként. Somogyvári Valéria riportja. 17.45: Uj zenei felvételeinkből: A pécsi Nagy Lajos Gimnázium Orff együttese és kamarakórusa. Vezé­nyel: ívasivka Mátyás. 18.00: Dél- dunóntúK híradó. 16.15: A Moszk­vai Nagyszínház vonószenekarának és a Mitch Miller együttesnek fel­vételeiből. 18.25: Hírösszefoglaló« 18.30: Szerb-horvát nyelvű műsor« Hírek. — Az ifjúság huWámhosz- szán. Zenés ifjúsági műsor. 19.00: Német nyelvű műsor. Hírek. — Tu­dósítóink jelentik. — Ismerjük meg nagyjairvkot: Witt János hegedű- művész. — Közlekedünk. Jegyzet. — Melódiákoktól« 19.30: Műsor­zárás« MAGYAR TV 8.08: lskola-tv: Matematika (ált. tsk. 5. oszt.) 9.00: Énekeljünk együtt! A vonat. 9.05: Környezet­ismeret (ÓK. isk. 1—2—3—4. oszt.) 9.20: Ki játszik ilyet? Kecskerímek, (ism.) 11.05: Történelem (ált. Isk. 8. oszt.) 12.10: Filmesztétika (kö­zépfok. I—H. oszt.) 13.05: Matema­tika. (Ism.) 14.00: Énekoljünk együtt I (tsm.) 14.05: Környezet® Ismeret. (Ism.) 15.55: Történelem. (Ism.) 16.28: Hírek. A Kanadai Te­levízió (CBC) estje. 16.35: Beveze­tő. 16.40 ^ Claude Dubois. Énekes­zenés film. (Színes). 16.50: inon, a tűz legendája. Rajzfilm. (Szí­nes). 17.00: Kanada nemzeti jel­képe: a juhar. (Színes). 17.25: Hangulatképek a hazáról. Rövid- film. (Színes). 17.50: Az Északi­sark élővilága. Rövidfilm. (Színes). 18.45: Ez Itt Kanada. Rövidfilm. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó — 1. 20.00: Tv-torna. 20.05: Que- beck 1759. DokumentumfMm. (Szí­nes). 21.05: Éjszakai fények. Éne­kes. zenés fMm. (Színes). 22.00: Tv-híradó — 3’. 08. MOSOR 20.00: A 111. nemzetközi kisplasz­tikái biennale. 20.30: Flúgos futam. Amerikai rajzfilmsorozat. II. (Ism.) 20.90: Tv-híradó — 2. 21.10: A lo- bositzi csata. NSZK tv-fHm. (Szí­JUGOSZLÁV TV 96.35: Magyar nyelvű tv-naoló. 17.30: Japán népművészete. 18.15: Zenészpartrék. 18.45: A felismerés pfMoaata. 19.15: Rajzfilm. 20.00: Szemtől szembe. 20.50: Bronteék Maworthból —• filmsorozat. 21.40: Panoráma» I. MOSOR 20.00? látóhatár. 20.45: Huszon­négy óra. 21.00: Tetőtől talpig ~ szórakoztató adás. 21.50: Doku­mentum* ífm. 22.15: A FUmlcndia néggm Hb8aQYMémifrc