Tolna Megyei Népújság, 1975. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-07 / 235. szám

Az október 19-t szombathelyi Magyarország—Luxemburg EB­selejtező mérkőzés miatt — ame­lyet a tv egyenesben közvetít — az NB II. és az NB 111. osztályú labdarúgó-bajnokság erre a nap­ra kisorsolt fordulóját október 18- ra hozta előre az MLSZ. A november 7-i ünnepi esemé­nyek miatt az NB II. és az NB 111. osztályú mérkőzéseket novem­ber 9 helyett november 7-én játsszák le. Az NB l-esek a prog­ramnak megfelelően 8-án mér­kőznek a bajnoki pontokért. • Két úgynevezett esélytelen csa­pat jutott a dél-amerikai kupa döntőjébe: Kolumbia és Peru. Az elődöntőben Kolumbia 3:0- ra győzött Bogotában Uruguay ellen, Montevideóban viszont 1:0- ra kikapott, sorsolással jutott to­vább. Ugyancsak a sorsolás kedve­zett Perunak is, amely meglepe­tésre Belő Horizonte-ban 3:1-re győzött Brazília ellen, otthonában viszont kikapott 2:0-ra. « Az NDK ifjúsági labdarúgó-vá- fÓgatottja 6:1 (4:1) arányban győzött Csehszlovákia ellen. A vendégegyüttes egy évvel fiata­labb évjáratú' Játékosokból állt • Lengyelország—Izland 20:15, válogatott kézilabda-mérkőzés. • Monaco—Izrael 4:1, Davis-ku­pa mérkőzés. A monacóiak leg­közelebbi ellenfele a harmadik fordulóban a Szovjetunió csapa­ta lesz. • Pula: A nemzetköz! női sakk- yprseny első fordulójában a Ve­rőd— Probszky játszma döntetle­nül végződött. Az amerikai Watkins Glenben került sor a Forma—I. verseny­autók világbajnokságának 14. és egyben idei utolsó futamára. A mezőny 59 körös, 320,665 kilomé­teres távot tett meg, s már a rajt­tól Lauda és E. Fittipaldi küzdött az első helyért. Lauda nagyszerű versenyzéssel megszerezte a győ­zelmet. Az osztrákok büszkesége 64,5 ponttal lett világbajnok a brazil E. Fittipaldi (45) és az ar­gentin Reutemann (37) előtt • Döntőkhöz érkezett a berlini nemzetközi ökölvívótorna, oz el­sőségért küzdők között viszont csak egy magyar versenyző lesz. Rapcsák a nagyváltósúlyú elő­döntőben pontozással győzött Rostankowski (NDK) ellen, és az aranyéremért Hermann (NDK) az ellenfele. Kevesebb siker kísérte az Európa-bajnok Badari Tibort; o pehelysúlyú elődöntőben pon­tozásos vereséget szenvedett a szovjet Szorokintól. * Pozsonyban befejeződtek az idei teke Európa kupa-verseny döntői, amelyekben jugoszláv, magyar, román és NDK-esapatok vettek részt. A BKV Előre férfi­együttese kellemes meglepetést okozott: második lett. A legjobb férfi egyéni ered­ményt a jugoszláv világbajnok Dragas érte el, 1843 fával, a nőit Wloka, az NDK sportolója 848 fával. így kellett volna 1. SZMTB—Pécs 2. V. Iné—DVSC 3. Oroszlány—Dunaújv. 4. Bábolna—Volán 5. MÁV DAC—Dorog 6. Záhony—MVSC 7. Leninváros—Ózd 8. Hejőcsaba—Kazincb. 9. Borsodi V.—Gyöngyös 10. Rudabánya—Egri ~D. 11. Sütőipar—BTASK 12. Dombóvár—Siófok 13. Előre—Ganz-MAVAG +1 ' U. Enying—ÉRDÉRT f ti 1:1 0:6 2:4 0:2 1:0 2:1 3:3 3:2 0:0 1:0 1:1 0:2 1 1:0 1975, október Ideges kezdés után biztos győzelem Szekszárdi Dózsa—Nagykanizsa 2:0 (0:0) NB II Mictká (fehérben) • második (ál előtt, Szekszárd, 1500 nézi. Vezette: Maci- fcó. Szekszárdi Lipovszky — Zalavári» Pusztai. Lubastytk, Simon, Vágó, Mesz­lényi, Tóth, Szentes, Laki, Micskó. Cse­re: Freppán, Cserneczky. Edző: Kormos Mihály. Nagykanizsa: Viaszók — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Müller, Farkas, Simon, Póvlitz, Savanyó, Bogát!, Né­meth, Bruder. Csere: Megyimórecz, Krénusz. Edző: Lantos Mihály. A ha­zaiak kezdtek jobban és sorozatos tá­madásokkal zavarták Viaszók kapuját. A 8. percben Simon fejese levágódott c védőkről Szentes elé, aki a kapust is elfektette", de kisodródott, beadá­sát oz egyik védő tisztázta. A követ­kező percben Pusztai, majd Meszlényi előtt volt lehetőség. Ezekben a percek­ben jól játszott a Dózsa. Szép táma­dás után Meszlényi és Szentes egy­mást zavarta a 16-osnáI, majd két szöglet következett, de a vendégek vé­delme mindig a helyén volt. A 17. percben Pusztaival szemben Kovács­hegyi szabálytalankodott, a szekszárdi fiút percekig ápolták. Az első félóra után is a hazai csapat szorongatott, de a támadások sorra elakadtak a he­lyenként kíméletlenül védekező és be* tömörülő védőkön. A 36. percben Mies« kó 16 méteres lövését a kapus csak szögletre tudta öklözni. A következő támadásnál Szentes lövését védte Vla- szák bravúrosan. Ezután kiegyensúlyo­zottá vált a mérkőzés, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 40. percben Póv- litz egyedül maradt, de a védők be­érték. Befejezés előtt egy perccel Mics- kó 12 méterről küldött gólba tartó lö­vésébe belevetődött az egyik védő. A második játékrészben a két csa­pat hatalmas irammal kezdett. Az első percekben mindkét kapu előtt adódott helyzet. A 4. percben Lipovszky 20 mé­terre kifutott kapujából és nyugodtan szerelt Póvlitz élői. A másik oldalon Szentes alig gurított mellé. A 8. perc­ben a sorozatos hazai támadásoknak meglett az eredménye: Pusztái beadá­sát Meszlényi rálőtte, a kapusrói ki­pattant a labda és a berobbanó Mesz­lényi közelről a hálóba fejelt. 1:0. A ól után tovább rohamozott a Dózsa és óth, Szentes, Meszlényi lövései jelen­tettek veszélyt Vlaszák kapujára. Köz­ben Lubastyík helyett Freppán lépett pályára. A 16. percben Freppán—-Szen- tec—Meszlényi összjáték után Micskó 36 méterről küldött lövése suhant el a kapufa mellett. Az ellentámadásnál Póvlitz egyedül maradt Llpovszkyval, •aki 30 méterre kiszaladt kapujából, de a csatár lövése a léc fölött suhant el. (Egyenlítési lehetőség volt). A követ­kező percben Micskó rendkívül harcos játéka volt eredményes: még szabály­talanul sem tudták szerelni, lövését a kapus kiejtette és Micskó estében két méterről kotorta a labdát a hálóba, 2:0. A gól után sem adták fel a ven­dégek a küzdelmet és sorra vezették támadásaikat, de a jól védekező dó- zsások időben megállították őket. Az utolsó percekben kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, de a kapuk már nem ke­rültek veszélybe« Az öt vesztes mérkőzés után Ideges hangulatban kezdett a hazai csapat. Ez a hangulat azonban hamar meg­szűnt és fölénnyé alakult. A sorozatos támadások meghozták az Önbizalmat Is, így az első félidőben a szerkezeti­leg megváltozott Dózsa-legénység nagy fölénybe került. A második játékrész­ben a gól már biztos hazai győzelem­mel kecsegtette a szurkolókat, majd Micskó ragyogó egyéni alakítása után már biztossá is vált. Végeredményben a Játék és a helyzetek alapján a szek­szárdi gárda akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Vágó (a cso- pat legjobbja) Lubastyik, Micskó, Mesz­lényi, Zalavári, Illetve Doszpothe Si­mon, Németh, Áz NB II állása 1. Du na új V. 10 8 1 1 29-10 17 2. PMSC 10 6 3 1 22- 9 15 3. Budafok 10 7 1 2 23-16 15 4. Dorog 10 6 2 2 18-22 14 5. BVSC 10 6 1 3 18-24 13 6. Volán W 4 4 2 18-13 12 7. Oroszlány 10 4 3 3 21-20 11 8. Várpalota 10 4 3 3 19-18 11 9. KICFSE 10 4 2 4 17-11 10 10. Nagybát. 10 4 2 4 13-15 10 11. DVSC 10 4 ? 4 14-17 10 12. Komié 10 3 3 4 9-10 9 13. Olajfa, 10 3 3 4 10-15 9 14. SZMTE 10 3 2 5 15-14 8 15. Szekszárd 10 3 2 5 13-17 8 16. V. Izzó 10 2 3 5 11-13 7 17. MÄV DAC 10 3 1 6 7-18 7 18. FŐSPED 10 2 2 6 14-19 6 19. Bábolna 10 2 — 8 11-25 4 20. Bp. Spart. M 1 % ? Z-23 4 Kézilabda NBIB NB III Dombóvári Spartacus Siófok 1:1 (1:1) Dombóvár, 900 néző. Vezette: Szőke. A dombóvári csapat az alábbi össze­állításban lépett pályára: Dobos — Hertelendi, Vida, Pál, Orsós, Csatári, Pintér (Loboda), Nagy, Bordács, Né­meth, Lódrl. Edző: Szám Frigyes. Már az első percben Lódri tört kapura, a kifutó kapus azonban fellökte, s a dombóvári fiút 3 percig ápolták. A 12. percben Nagy kiugratta Lódrit, akinek beadását Németh 17 méterről lőtte, de c kapus parádéson védett. A 18. perc­ben Csatári—Bordács összjáték után Bordáé* Indította Lódrit, aki 11 méter­ről lőtt a kapuba. 1:0. A 22. percben Bordács lövésére Loboda érkézéit, de 3 méterről föléfejelt. A 25. percben Bihari közeli fejese vágódott a hálóba. 1:1. A 33. percben Johann húzott ka­pura, de Dobos hárítani tudott. A 45. percben Soós 20 méteres lövése a ho« zai kapufán csattant. A második félidő 7. percében Bor­dács szerzett érvénytelen gólt. Egy perc múlva Kékesi és Lódri összecsapott, mindkettőjüket kiállította a játékvezető. A 21. percben Bordács remek labdáját Németh 6 méterről fölébombázta. Eb­ben a játékrészben a hazai csapat óriási fölényben játszott. A 33. perc­ben Bordácsot a 16-oson belül buktat­ták, de a játékvezető sípja néma ma­radt. A 42. percben Németh labdája Bordács előtt suhant el. Egy perc múl­va Bordács már csak a kapussal állt szemben, de 6 méterről belelőtte a labdát. Gyenge játékvezetés mellett a végig jól játszó hazai együttes a helyzetek alapján győzelmet érdemelt volna. Jók: Orsós, Nagy, Bordács, NB III í. Ganz-M. 10 7 2 2 25- 9 16 2. Pénzügyőr 10 6 3 1 25-16 15 3. Lőrinci F. 10 6 2 2 21-13 14 4. Véménd 10 6 1 3 23-19 13 5. EMG SK 10 4 4 2 15-10 12 6. Siófok 10 5 2 3 13- 9 12 7. Szív. MÁV 10 6 — 4 20-17 12 8. Barcs 10 5 2 3 10-10 12 9. BKV Előre 10 4 3 3 24-17 11 10. Növényolaj 10 5 1 4 18-20 11 11. ÉRDÉRT 10 3 4 3 9- 8 10 12. PVSK 10 4 2 4 15-16 10 13. Enying 10 4 2 4 11-13 10 14. Táncsics 10 3 4 3 13-T6 10 15. Perbál 10 2 4 4 16-18 8 16. PBTC 10 1 4 5 10-18 6 17. O.-újv. Ép. 10 1 4 5 9-20 6 18. M.-szászv. 10 — 5 5 7-14 5 19. Dombóvár 10 4 6 6-18 4 20. Bp. Ép. 10 1 1 8 14-23 3 •r. POSTAS—SZ. BŐRDÍSZMŰ U:12 (1:31 # A bajnokság végéhez közeledünk és élesedik a harc a feljutásért is, a ki­esés ellen is. Minden szakvezető pon­tokat és gólkülönbségeket számítgat. Ilyen szoros küzdelem még nem volt a második feljutó számára, mipt most, A Postás feljuthat az NB l-be, de ak­kor minden mérkőzését meg kell nyer­nie. Ezért kapkodtak a Bőrdíszmű el­leni találkozón is. Csak az 5. percben tudtak gólt dobni, akkor, amikor a szekszárdiak már háromszor is ered­ményesek lehettek volnq. A 8, percben Sztáronszki szerzett gólt a vendégek­nek és a 14. percben 4:3-ra hozta fel csapatát. A 23. percben szintén 6 lőtt gólt büntetőből (7:4). Simonná gól­jóval 7:5-re alakult az eredmény és a 25. percben figyelmetlenség miatt nyol­cadik gólját is megszerezte a hazai csapat. A második félidőt gyorsindítással kezdte a Postás, eredménnyel. Ezt a támadási formát 15 percen át rendre góllal fejezték be, úgy, hogy közben Till tudott egy gólt lőni. 19:6-ra el­húztak. Hihetetlen sok labdát adtak el a szekszárdiak! A 18, percben Sztá­ronszki büntetőt hagyott ki, Verhás, a következő ,, ítéletvégrehajtó*' biztosan lőtt a hálóba. Ezután Simonné, Czakó és Laborcz volt kétszer eredményes, egyiket büntetőből lőtte. (24:12). Ilyen nagy gólkülönbséggel még nem kapott ki a csapat a bajnokságban. Góldobók: Sztáronszki 4, Laborcz 2, Simonné 2, Tiil 2, Verhás 1, Czakó 1. Kerékpár FÖLÉNYES SZEKSZÁRDI GYŐZELEM A „HAJDÚ KUPA” VERSENYEN Debrecenben szombaton rendezték az országos hármas vidék csapatbaj­nokság, vasárnap pedig a Hajdú ku­pa kerékpárosverseny küzdelmeit. A szekszárdiak Is rajthoz álltak, és mind­két nap jól szerepelve, győzelmeket arattak. A vidék csapatbajnoksagon a Sállá?, Vanitsek, Halász László összetételű csa- oat kiváló Idővel biztosan szerezte meg az első helyet és a legjobb időt hajtó versenyzőknek felajánlott tiszteletdíjat ők kapták, ......._______ A vidék hármas csapatbajnokság eredményei: Felnőttek (70 km): 1. Szekszárd (Sallaí, Vanitsek, Halász L). Juniorok (60 km): ...2. Szekszárd (Éppel, Budai, Halász Z.). Serdülők (30 km): 1. Szekszárd (Pálinkás, Liská, Szunyogh), ... 4. Szekszárd M. (Brozo- vácz, Bólyás). Úttörők (16 km): ...2. Szekszárd (Csákovits, Nagyernyei, Do^ rogi). Vasárnap a stadion körüli körpályán rendezték a Hajdú kupa küzdelmeit. Minden korosztályban jól szerepeltek a szekszárdiak, de külön meg kell emlí­teni a Serdülők szereplését, ahol az első három helyen szekszárdi végzett. Ebben a korosztályban Szunyogh, az úttörőknél pedig Dorogi villatörést szenvedett, s így a verseny feladására kényszerültek: A Hajdú kupa eredményei: Felnőt­tek: ... 3. Sallaí, ... 5. Vanitsek. Ju­niorok: ... 5. Éppel, 6. Budai. Ifjúsá­giak: 1. Halász L., ... 5. Halász Z. Serdülők: 1. Pálinkás, 2. Liska, 3. Bro- zovácz. Úttörők: 1. Csákovits. , .. 5. Nagyernyei. Csapatversenyben: 1. Szekszárdi Szö­vetkezeti Spartacus SK 43, 2. VIDEO­TON 26, 3. Miskolc 21, 4. Debrecen 13 ponttá lg ADIO—TV KOSSUTH RÁDIÓ 8.27: Sáros! Katalin és Koós Jé* nos énekel. 9.00: A tudat világa, I. 9.30: Flotow operáiból. 10.05: lskc» larádió. 10.35: Zenekari muzsikás II. 38: Illés Béla: „Istenek alkonya”, 12.35: Melódiakoktél. Közbens 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Me> lódiakoktél folytatása. 14.00: As élő népdal. 14.10: Kutya a koffer­ban. Rádiójáték gyermekeknek, 14.44: Éneklő Ifjúság. 15.10: Mit rejt a térkép? Kaposvár. 15.35s Gisela May énekel. 15.44: Magyar rán szólva... 16.05: Harsan a kürt* szól 16.35: Szimfonikus táncok, 16.55: Nagygyűlés a VDK párt- ée kormányküldöttségének magyaror« szági látogatása alkalmából. 18.303 Esti magazin, 19.15: Népi zene0 20.03: Az NDK nemzeti ünnepén, 20.33: Theo Adam felvételeiből. 21.05: Húszas stúdió. 22.20: "Bar­tók zongóraművel — I. 23.12:^ Me« ditácíó — a permanens művelő­désről. 23.22: Könnyűzen« éjféli előtt — éjfél után. PETŐFI RADIO 8.05: Peter Nero zongorázik. 8.20: Tíz perc külpolitika. 8.33: Kórusok magyar költők verseire. 8.50: A szakszervezet tárgyalta. Ri­port. 9.00: Népdalok. 9.33: Steel­man, a vendég 10.00: A zene hul­lámhosszán. 11.55: Ifjúsági látó» szög. 12.00: Részletek Offenbach A varázshegedű és A 66-os szám című operettjéből. 12.33: Güntef Kunért és Sarah Kirsch versei, 12.50: Balettzene. 13:33: Vivoldts a-mol| szonáta. Op. 14. 14,00: Ket­tőtől hatig.... 18.00: A Szabó cso- lád. 18.27: Hallgatóink figyelmé­be. 18.33: Farkas Ferenc: Lavottci szvit. 18.50: A bányamester. Rész­letek. 19.15: A francia civilizáció története. Könyvismertetés. 19.25a Jó estét, gyerekek I 19.30: Csak fia­taloknak! Tánczeneműsor. 20.33a Rendelés. Lévát Béla rádiónovelló- ja. 20.58: Cupido. Zenés játék, 22.23: Hartwig: Premier — Nyi­tány. 22.33: Nóták. 23.22: Szimfo­nikus zene. m. mosok 14.05: Musicalekből. 14.26: Józsefi Attila műhelyei — I. 14.46: Purcell- művek. 16.03: Peter Damm é9 Amadeus Webersinke felvételeiből, 15.27: Utca két világ között. Ri­port. 16.57: Zenekari muzsika. 18.03: Bach: h-moll partita. 18.26s Sarolta. Részletek. 19.t5: Iskola- rádió. 19.33: A Liszt Ferenc kama­razenekar hangversenye. Közbens Kb. 20.10: Boithazár csodálatos éjszakája. Kb. 20.30: A hangver­seny-közvetítés folytatása. Kb, 21.05: Wes Montgomery együttese játszik. 21.30: Bajazzók. Részletek, 22.08: Ruszlan és Ludmilloo üt* PÍCSI RA DK» 17.00: Műsorismertetés; hírét. 17.05: Egy hét a Pécsi Nevelők Há­za Kamarakórusával. 17.10: Zenés kívánságok. 17.30: Közös érdekünk. Beszélgetés mezőgazdasági gépek gyártóival és használóival. Ripor? tér: Hídvégi József. 17.45: Filmda­lok. 18.00: Déldunántúli híradó, 18.15: A Gemini-együttes lemezei­ből. 18.30: Szerfo-horvát nyelvű mű­sor: Hírek. — Az ifjúság hullám­hosszán. Zenés ifjúsági műsor, 19.00: Német nyelvű műsor: Hírek, — Tudósítóink jelentik. — Német­oktatás a budapesti Kossuth Gim­náziumban. Riport. — Önök kérték. Zenés őszéé llítés. 19.30* Mfewaé- sós,-----MAGYAR » 8 .05: hite la-to. Matematika. (6*. Isit. 5. oszt.) 10.05: Fizika (ált. Isk. «. oszt.) Az erí. 10.30: Ki játszik ilyet? Rímláneok. (Ism.) 11.55: Földrajz, (ált. isk. 5. oszt.) 13.05: lskola-tv: Matematika. (Ism.) 14.35: Fizika. (Ism.) 15.30: Földrajz. (Ism.) 17.18: Hírek. 17.25: Teliz,ák. Halló, ki beszél? (Ism.) 17.50: Maghrebi utazás. Lengyel rövid­film. 18.20: Játék a betűkkel. 18.45: Az NDK nemzeti ünnepén. 19.05: Reklámműsor. 19.15: Esti mese, 19.30: Tv-bíradó — 1. 20.00: Tv- toma. 20.05: Hová fussak? Ameri­kai film. 21.20: Riporter kerestetik. U. döntő. 22.20: Tv-híradá — 3» H. MOSOR T ' 1 20.00: Mirelité Mathleu műsora.’ Francia zenés film. (Színes). (Ism.) 20.50: „A felülmúlhatatlan föld". Salvatore Quasimodo versei. 21.05: Tv-híradó — 2. 21.23: Bezzeg az én időmben...! Tv-jóték. MOZI OKTÓBER 7: BATASZÉK: A kaktusz virága. BONYHAD: Ereszd el a szakálla- matl DOMBÓVÁR: Enyém, tied, kié? — Artkino — Solaris I.—•II. DUNAFÖLDVÁR: Mr. Süket trükk­jei. PAKS: A nyomorultak I.—II. SZEKSZÁRD PANORAMA: du. Kurázsi mama. Ne sírj tele szájjal. SZEKSZÁRD NAGYVILÁG: A son­dern gyermekgyilkossági per. TAMÁSI: Hogyan kell egy szamarat etetni? TOtNA; Nem zörög a haraszt«oé