Tolna Megyei Népújság, 1975. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-28 / 253. szám

Magyarkeszi megszerezte első győzelmét a megyebajnokságban Bonyhád Aparhanton, Fadd Nagydorogon győzőtt — Nagymányok simán elvérzetét Dombóváron — Kisdorog már 3:0-ra vezetett, mégis vesztett Simontornyán A megye! labdarugó-bajnokság 13. fordulójában sem hiányoztak a meg­lepetések. Ezek között a legnagyobb az volt, hogy az eddig még nyeretlen Magyarkeszi megszerezte első győzelmét, Báta ellen nyert 3:2 arányban. Simontornyán a kisdorogi csapat az első félidőben már 3:0-ra vezetett, sőt a második félidő 20. percében is még ez volt az eredmény, amikor a „megtáltosodott" hazaiak négy gólt lőttek és ezzel 4:3 arányban nyertek. A listavezető paksi csapat Dunaszentgyörgy ellen 1:0-ás félidő után 2:0-ra nyert. A viszonylag szoros eredményben közrejátszott» hogy Pukli L kitűnően védte a vendégek kapuját. Nagydorogon a Fadd elleni találkozó hazai vereséggel ért véget. Nagy­dorogi tudósitónk külön kérte annak hangsúlyozását, hogy játékvezetői téve­dések folytán — két lesgól után — nyert a faddi csapat 3:2-re. A Bátaszék—Tolna összecsapás sima hazai győzelmet hozott. Bátaszék kapuját ezúttal már a Szekszárdi Dózsából átigazolt Mucska védte. A Nagymányoki Brikett együttese Dombóvárott a Vasút ellen» rendkívül gyenge játék után 3:0 arányban alulmaradt. A Szekszárdi Vasas Tevelen 1:0-ás félidő után 2:0*ra vesztett a helyzeteit jobban kihasználó hazaiakkal szemben. A Zomba—Tamási mérkőzés érdekesen alakult. Mezőnyben Tamási teljesen egyenrangú ellenfele volt a hazaiaknak, de helyzeteit nem tudta kihasz­nálni, játékosai egymással vitáztak, így megérdemelten vesztettek. Aparhanton a bonyhádi csapat 1:0-ás félidő után 2:0-ra nyert. A jelek szerint Aparhantnak elfogyott a kezdeti lendülete, lelkesedése és várhatóan a soron következő mérkőzéseken is érik még kudarcok. A fordulóban több kiállítás történt. Paksból Besét, Tamásiból Juhászt, a Dombóvári VSE-ből Hosnyánszkit, míg Bátaszékbő! Tóth l-et kellett a játék­vezetőnek leküldeni a pályáról. Bátaszék és Nagymányok helyet cserélt, így Bátaszék a 2. és Nagymá­nyok a 4. Tolna a 3. helyről az 5.-re csúszott vissza, helyet cserélt a Dom­bóvári VSE-vel. Simontornya a 16. helyről a 14.-re ver eked te fel magát, míg Nagydorog a 15. helyről a 17. helyre került. PAKS-DUNASZENTGYORGY 2:0 (1:0) Paks, 1000 néző. Vezette: Rákosi. Paks: Bimbó — Vábró, Kovács, Kiss G., Váczi, Bagó, Csorna, Kajári, Bese, Kiss J., Muck. Dunaszentgyörgy: Pukli I. — Halász, Dömötör, Krizsán, Pető, Baksai, Taba, Nagy, Kovács, Pukli II., Horváth. Csere: Tóth, Kiss. Hazai tá­madások után a 13. percben Kovács élői az utolsó pillanatban mentett Csorna. Egy perc múlva' közvetett sza­badrúgáshoz jutott Paks a 11-es pont­nál, de a lehetőséget nem használták kf d csatárok. A 25. percben Kiss J. íovését Pukli föléöklözte. A beívelt szögletet Váczi Kiss J. elé fejelte, aki fordulásból a jobb felső sarokba lőtt. 1 ;0. A 33. percben ellentámadás után Kovács a kifutó Bimbó mellett az üres kapu mellé gurított. A 42. percben tűzijáték alakult ki a vendégek kapu­jánál, de Pukli a szép védések soro­zatát mutatta be. A második félidő 12. percében oz előretörő Bagó lövése alig ment mel­lé. A 20. percben Kiss J. rácsápott egy előrevágott labdára és nehéz szög­ből a hálóba lőtt. 2:0. A 26. percben Nagy szögletét Tóth a felső lécre lőtte. Egy perc múlva Bese 100 szá­zalékos helyzetben a kapusba lőtt, majd Váczi 5 méterről föléemelt. A 45. percben Besét a játékvezető lökés miatt kiállította. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkes vendégek szorossá tették a ta­lálkozót annak ellenére, hogy a ha­zaiak szinte végigtámadták a 90 per- c.et. Jók: Vábró, Váczi, Kiss J., illetve Pukli I., Dömötör, Baksai« DOMBÓVÁRI VSE— NAGYMÁNYOK 3:0 (2:0) Dombóvár, 300 néző. Vezette: Kere­kes. DVSE: Foki — Horváth, Mike, Havasi, Tarsoly, Páti, Bíró, Végvári, Szőcs, Hosnyánszki, Pintér. Nagymá­A sportoldalakat összeállítot­ta Nyakas István sportrovat­vezető. a tudósításokat írták: Hazafi József, Gaál István, Új­vári Zoltán, Sebestyén János, Simon pál, zerza József, Zwick Jakab, Kovács Péter, Tóth Gyula és Csillén Gyula. nyok: Balogh — Bíró, Fenyővári, Lem- le, Forgrümler, Bayer, Viszló, Ódor, Nádasai, Farkas, Sárközi. Csere: Mül­ler, Foglszinger. A 3. percben Hos­nyánszki remek labdájával Páti ki­ugrott és éles szögből leadott lövése a kapust érintve hullott a hálóba. 1:0. Az 5. percben Horváth indította Szó­csőt, aki a késlekedő védők között a kimozduló Balogh mellett lőtt a kapu­ba. 2:0. A 28. percben Pintér jó hely­zetben kivárt és szerelték. A 36. perc­ben Havasi a gólvonalról fejelte ki a labdát, majd Nádasdi. 4 méterről sem talált a kapuba. A második félidő 4. percében Szőcs átadását Hosnyánszki 7 méterről lőtte a kapu közepébe. 3:0. A 8. percben Hosnyánszki lövése a kapufán csat­tant. A 16. percben Végvári 20 méteres lövését Balogh védte. A 26. percben Hosnyánsrkit a játékvezető utánrúgá- sért kiállította. A 37. percben Páti 20 méteres, sbroJcba tartó lövését Balogh védte. Jó iramú mérkőzésen könnyű győzel­met aratott a hazai együttes a meg­lepően gyengén játszó Nagymányok ellen. Jók: Páti, Végvári, Pintér, míg Nagymányokból senkit sem lehet di­csérni. BÁTASZÉK—TOLNA 3:0 (1:0) Bátaszék, 500 néző. Vezette: Tóth. Bátaszék: Mucska — Hurtony, Aradi, Béres, Tóth III., Botos, Fiath, Németh, Mezei, Holacsek, Tóth II. Csere: Tóth I., Kovács. Tolna: Varga — Havasi III., Havasi II., Fazekas II.» Fazekas 1., Schafler, Bagdi, Herczig, Havasi I., Neidhardt, Pauli Az 5. percben Mezei nagyszerű cselsorozata után beadott az ÖTÖsre és Holacsek a hálóba fejelt. 1:0. A 10. percben Hurtony beadása után Holacsek lövését Varga védte. A 20. percben Németh beadását Fiath föléfejelte. A 23. percben Mezei- 25 méteres kapáslövését védte a tolnai kapus. A második félidő 3. percében Tóth I.—Tóth M. adogatás után Fiath lövé­sét védte Varga. Az 5. percben szöglet után Mucska öklözését Fazekas II. mellélőtte. A 7. percben a csereként beállított Tóth l-et durvaságért kiállí­totta a játékvezető. A 15. percben Mezei lövését Havasi M. a 16-os vo­nalán elcsípte, de rosszul hazaadott labdája a kapusról kipattant és Hola­csek a hálóba gurította a labdát. 2:0. A 20. percben Tóth II. átadását Me­zei 8 méterről mellé lőtte. A 44. perc­ben Aradi indította Hurtonyt, akinek átadását Mezei az alapvonal előtt el­érte, majd beadását Holacsek a háló­ba vágto. 3:0. (Mesterhármas.) A lelkesen játszó hazaiak a jól vé­dekező Tolna ellen biztosan nyertek. Jók: Holacsek, Hurtonya, Tóth II., Fiath, illetve Havasi II., Fazekas U., Varga. ZOMBA—TAMASI 2:1 (1:1) Zomba, 150 néző. Vezette: Kiss II. Zomba: Újvári — Csíki, Fejős, Illés II., Kereki, Illés I., Faragó, Bíró, Tur- buk, Domokos, Miklós. Csere: Márton, Matus. Tamási: Németh —* Fenyvesi, Háti, Egerszegi, Horváth I., Hajdics, Juhász, Horváth II., Bordács, Pölöskei, Jurasits. Csere: Béres, Dávid. A 6. percben Bordács 20 méterről mellélőtt tiszta helyzetben. A 14. percben Ju­hász 16 méteres szabadrúgása a háló­ba jutott. 0:1. Két perc múlva szintén Juhász veszélyeztetett, de Újvári láb­bal tisztázni tudott. A 22. percben Bordács 12 méterről küldött lövése alig ment fölé. A 24. percben közve­tett szabadrúgás után Bíró lőtt a hálóba. 1:1. A 32. percben Jurasits egy lepattanó labdát mellélőtt biztos helyzetben. A második félidő 5. percében Bor­dács 16 méteres lövését Újvári szöglet­re öklözte. A 7. percben Márton^szög- lete után Háti saját kapujába lőtte a labdát. 2:1. (öngól). A 10. percben Juhász 20 méteres lövése* szállt fölé. Ellentámadás után Bíró lövését Né­meth védte. A 26. percben Jurasits szabadrúgása ment kapu mellé. A 33. percben Juhászt utánrúgásért ki­állította a játékvezető. A 37. percben Bíró távoli lövését Németh^ szögletre ütötte, majd a belőtt labdát nehezen tudták menteni a védők. Közepes iramú, kemény mérkőzésen Tamási helyzeteit nem tudta kihasz­nálni. A második félidőben a labda helyett egymással „szórakoztak", így megérdemelten utaztak haza vereség­gel. Jók: Illés II., Kereki, Bíró, illetve Németh, Horváth II., Bordács. TEVEL—SZ. VASAS 2:0 (1:0) Teve!, 300 néző. Vezette: Kormos. Tevel: Illés I., — Nagy I., Illés ll.( Bíró I., Miklós, Barabás, Antal II., Benkő, Lángi, Bíró II., Srabó., Csere: Illés III., Turbuk. Sz. ¥o^s: Bálint — Dárdai, Beregi, Lados, Baki, Boros, Lerch, Papp, Tam, Bakó, Hauck. Cse­re: Pataki. A 3. percben Bíró II. elől Bálint szögletre mentett. A 29. perc­ben Antal II. három védőt kicselezett, majd Bíró M-t indította, aki azonban a kapusba lőtt. A 36. percben Tam százszázalékos helyzetben a kapusba lőtt. A 44. percben Antal II. beadá­sát Lángi továbbította, Antal M. elérte a labdát és a hálóba lőtt. 1:0. A második félidő 6. percében Lángi illés 11-nek adott egy jó labdát, de végül a vendégek szögletre mentettek. A 30. percben Turbuk átadását Lángi védhetetlenül lőtte a hálába. 2:0. A 37. percben Barabás biztos helyzetben mel légurított. Egy perc múlva Lerch szabadrúgását Illés védte. Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a küzdelem, de a második játék­részben Tevel lelkesedésével győzött. Jók: Illés I., Illés II., Miklós, Lángi, illetve Bálint, Beregi, Baki. BONYHAD—APARHANT 2:0 (1:0) Aparhant, 400 néző. Vezette: Baráth. Bonyhád: Frítschi — Fazekas, Bara­bás, Läufer, Máthé II., Wágner, Hor­váth, Khul, Varga, Máthé I., Bajkai. Csere: Molnár, Gecző I. Aparhant; Erős I. — Csoboth, Wáger, Cseke II., Flaskár, Heidecker II., Gáspár II., Heidecker I., Palkó, Gáspár I., Minker. Csere: Juhász, Kulcsár. A 8. percben Minker közelről tiszta helyzetben fölé- lőtt. A 10. percben Khul egy csel után s leálló védők között kiugrott és meg­szerezte a vezetést. 1 :0. A 28. perc­ben Heidecker I. beadását Minker kapásból lőtte, de a labda centiméte­rekkel ment mellé. A 30. percben Min­ker beadását Gáspár M. 2 méterről föléfejelte. A második félidő 12. percében Wág­ner lövését a kapufa mentette. A 21. percben Flaskár nagy erejű lövését Visszhang A ToFna megyei Népújság vasár­napi számában Érdemes beszélni róla című cikk foglalkozott a Bá­taszék—Báta mérkőzéssel. Ezzel kapcsolatban a következő az ész­revételem: a bátai csapatból Hor­váth Józsefet akkor állítottam ki, amikor középkezdés után hozzá­került a labda, azt felkapta és hozzám dobta. Biztos vagyok ab­ban, hogy a szabályok szellemé­ben jártam el, amikor kiállítot­tam, sőt akár a mérkőzést is be­szüntethettem volna. Nagyon meg­lepődtem, hogy a fegyelmi bizott­ság a játékost ezért nem tiltotta el, sőt játékjogát visszaadta. Kerekes Antal játékvezető bravúrosan védte Fritschi. A 30. perc­ben Máthé I. remek játéka után a hálóba talált. 2:0« A rutinosabb Bonyhád megérdemel­ten nyert a hullámvölgyben lévő ha­zaiak ellen. Jók: Barabás, Wagner, Khul, illetve Cseke IL, Flaskár, Cso­both. SIMONTORNYA—KISDOROG 4:3 (0:3) Simontornya, 100 néxő. Vezette: Sza­bó. SBTC: Csibrik — Csepegi, Győ­ré, Jobbágy, Gara, Horváth, Nagy, Pintér, Molnár, Szelei, Kovács. Csere: Márkus. Kisdorog: Kiss I. — Berning, Varga, Kiss II., Kerekes, Győrfi, Bőhm, Boda, Szőcs, Kniesz, Cseke. A 6. perc­ben Szőcs kicselezte az egész védel­met és nagy nyugalommal lőtt a hálá­ba. 0:1. Öt perc múlva Győrfi egyéni játék végén talált a hálóba. 0:2. Két perc múlva vezette első támadását a hazai együttes: Molnár 20 méteres lö­vése alig ment mellé. A 22. percben Szőcs Ismét becsapta az egész védel­met és gólt lőtt. 0:3. A második félidő 20. perce utón hatalmas hajrába kezdett a hazai csapat és Nagy indítását Kovács érté­kesítette. 1 :3. A 22. percben Molnár lövése a kapufán csattant. Egy perc múlva Kovács elhúzott és 5 méterről lőtt a kapuba. 2:3. A 32. percben Molnárt jó ütemben indították és ki­egyenlített. 3:3. A 40. percben Szelei átadását Molnár lőtte a hálóba. 4:3« Nagy lelkesedéssel játszott a hazai csapat és a második félidei játéka alapján megérdemelten nyert. Jók: Molnár, Kovács, Nagy, Jobbágy, illet­ve Kiss I., Szőcs, Kniesz. FADD—NAGYDOROG 3:2 (2:0) Nagydorog, 200 néző. Vezette: Kró- mer. Fadd: Licker —■ Kovács III., Szűcs, Kovács II., Baros, Fenyvesi III., Mihálovics, Takács, Fenyvesi il. Wide- mann, H. Szabó. Csere: Kupercko, Varga. Nagydorog: Balogh — Harsá­ny!, Pál, Fodor, Sáfrány, Honti, Mik­lós, Végh II., Csilléri, Gyurkovics, Orsós. A 3. percben Végh M. kiugrott és 8 méterről a kifutó kapusba lőtt. A 10. percben Csilléri 10 méterről le­adott fejesét a kapus kiejtette, de a védők tisztáztak. A 13. percben Szűcs 5 méterről föléfejelt. A 20. percben H. Szabó egyedül ment el a jobb ol­dalon és szép gólt lőtt. 1:0. A 32. percben Gyurkovics 17 méterről le­adott lövése a kapufán csattant. A 35. percben Takács szerzett gólt. 2:0« A második félidő 4. percében Csilléri léc alá tartó labdáját Licker fölé- tofnászta. A 7. percben Gyurkovics 5 méterről a kapufára perdített. A 15. percben Takács lőtt gólt lesgyanús helyzetből. 3:0. A 21. percbe« Miklós ellen szabálytalankodtak* 4 A 11-est Gyurkovics értékesítette. 3:1. A 30. percben Orsós 7 méterről fölélőtt. A 38. percben Miklós lövése a kapusról kipattant és Csilléri az üres kapuba gurított. 3:2. Ä hazai csapat jobban játszott mint Fadd, ezért győzelmet érdemelt vol­na. Jók: Licker, Szűcs, Takács, H. Szabó, illetve Pál, Fodor, Harsány!® A megyei labdarúgó-bajnokság november 2-i fordulójának páro­sítása és játékvezetői: Báta—Nagy­dorog: Pap lauer. Tamási—Ma­gyarkeszi: Kormos. Dunaszent­györgy—Zomba: Schneider. Kis­dorog—Paks: Kiss I. Szekszárdi Vasas—Simontornya: Gerencsér. Nagymányok—Tevel: Keller. Tol­na-Dombóvári VSE: Takács. Aparhant—Bátaszék: Sipőcz. Fadd —Bonyhád; Tibai. Október 29-én, szerdán a Szek­szárdi Dózsa NB Il-es labdarúgó- csapata az NB I-es SZEOL együt­tesét fogadja. Felszabadulási kupa mérkőzésre. Kezdés 13.30. a Dom­bóvári Spnriacus NB ITI-as csaoa- tai szerdán Véménden játszik MAGYARKESZI—BÁTA 3:2 fit!) Nagyszokoly, 100 néző. Vezette: Bet® konyi. Magyarkeszi: Szabó — Nagf 111., Varga, Sávoly, Mészáros, Márkus,} Deák. Rab, Nagy II., Őri, Ruzics. Bá­ta: Micsky — Faidt, Kiss, Dékány, Horváth I., Machán, Besszer, Kosár« Horváth II., Pál, Bosnyák. A 15. perc­ben kavarodás támadt a hazai kapu­nál, Sávoly rosszul szabadított fel és Bosnyák megszerezte a vezetést. 0:1« A 33. percben Márkus 20 méteres sza­badrúgása alig ment fölé. A 35. perc­ben Rab jó labdát kapott, de a ka­pusba lőtte. A 40. percben Rab átadá­sát Őri lőtte a kapuba. 1:1. A 44,. percben 11-eshez jutott a hazai cs*o« pat, de Varga lövése mellészállt,, A második félidő 5. percében Deá^ kapu előtti kavarodásban mellégurí­tott. A következő támadásnál Rab 3 méterről a kapu közepébe fejelt. 2:1« A 15. percben nagy kavarodás támadt, a Báta kapujánál, de a védők végül mentettek. Az ellentámadás végén Horváth ll. közelről egyenlített. 2:2. A 22. percben Deák lövése alig ment fölé. A 28. percben Rab nagy helyzet­ben a kapusba lőtt. A 30. percben Rab Őrit indította, aki megszerezte a győzelmet jelentő gólt. 3:2« A nagy akarással játszó hazai csa­pat megérdemelten szerezte első győ­zelmét. Jók: Vargao őri, Nagy, Rab, Miétve Micsky, A bajnokság állása FELNŐTTEK] 1. Paks 13 11 1 1 55-tO 23 % Bátaszék 13 10 1 2 40-12 21 3. Dombóvár 13 8 4 1 49-9 20 4. Nagymányok 13 9 2 2 41-12 20 5. Tolna 13 9 1 3 45-20 19 6. Fadd 13 7 2 4 29-23 16 7. Aparhant 13 6 4 3 18-14 16 8. Kisdorog 13 6 3 4 25-18 15 9. Tevel 13 6 1 6 18-23 13 10. Zomba 13 5 3 5 14-22 13 11. Sz. Vasas 13 6 — 7 28-26 1? 12. Báta 13 4 2 7 16-26 10 13. D.-szentgy. 13 3 2 8 20-32 8 14. Simontornya 13 3 1 9 20-29 7 15. Tamási 13 3 1 9 14-28 7 16. Bonyhád 13 3 — 10 18-28 6 17. Nagydorog 13 2 2 9 25-46 6 18. Magyarkeszi 13 1 — 12 17-114 t IFJÚSÁGIAK^ 1. Paks 12 11 1 53-6 22 2. Tolna 13 10 1 2 51-20 21 3. Nagymányok 12 9 2 1 48-28 20 4. Tevel 12 8 2 2 38-18 18 5. Aparhant 13 8 2 3 42-24 18 6. Bonyhád 12 6 3 3 39-25 15 7. Sz. Vasas 12 5 4 3 23-18 14 8. Bátaszék 13 5 2 6 39-27 12 9. Kisdorog 12 5 2 5 32-33 12 10. Zomba 12 5 2 5 28-34 12 11. Fadd 12 5 1 6 28-23 TI 12. Simontornya n 5 — 6 27-22 10 13. Tamási 12 3 2 7 32-37 8 14. Magyarkeszi 11 2 2 7 19-41 6 15. D.-szentgy. 13 2 1 10 25-58 5 16. Báta 12 — 2 10 21-81 2 17. Nagydorog 12 — — 12 19-6? «3 Felszabadulási fcuipa mérkőzést 13.30-kor. * A megyei kézilabda-szövetség ma, kedden 17.30-kor megbeszélést tart a szombat, vasárnapi osztályo­zó mérkőzésekkel kapcsolatban. Mint ismeretes, szombaton és va­sárnap Szekszárdon, a városi sporttelepen mérkőznek az erre jogosult női és férfi kézilabda­csapatok, hogy eldöntsék közülük .melyik kerül a jövő évi megye­bajnokságba. a mai megbeszélé­sen — ahol a sorsolást is elkészí­tik — az érdekelt csapatok veze­tőinek megjelenése kötelező. * A megyei ifjúsági labdarúgó- válogatott holnap szerdán Nagy- mányokon jászik edzőmérkőzést. Bravó lányok! Szombaton este, kitűnő mérkőzést láthattak azok a lelkes szurkolók, akik nem sajnálták az időt, és megnézték a Szek­szárdi Vasas-Pécsi VSK Nb I-es női kosárlabda-mérkőzést. Az első félidőben is teljes erő bedobással, óriási lelkesedéssel játszottak, a szekszárdiak, de ennek ellenére a vendégek ve­zettek. a második félidőben a szekszárdi lányok kitünően al­kalmazták a szoros emberfogást, ugyanakkor rendkívül gyors és veszélyes támadásokat vezettek, melyek legtöbbször kosár­ral fejeződtek be. Skoda már az első félidőben is felhívta magára a figyelmet szellemes Játékával, a lepattanó labdák megszerzesevel. A második félidőben talán még jobb telje­sítményt nyújtott és kiváló dobóbiztonsággal szerezte a pon­tokat. Mint ismeretes, a szekszárdi csapat 63:56 arányban nyerte a találkozót. A szekszárdiak közül Skoda egyedül 34 pontot szerzett, és ezzel a teljesítményével a hét kosár lab­da-válogatottjába került. Holnap, szerdán Budapesten, a Vasas Izzó ellen játszik a szekszárdi garda. Tavasszal csak kétszeri hosszabbításban nyert az izzó és reméljük, a szekszárdiaknak sikerül vissza­vágni a tavaszi fordulóban elszenvedett vereségért. Á mezőny legjobbjai: Bátaszék—Tolna í Dombóvári VSE—Nagymányok: Tevel—Sz. Vasas: Simontornya—Kisdorog: Paks—Dunaszentgyörgy: Zomba—Tamási: Magyarkeszi—Báta s Nagydorog—iaäd: Aparhant—Bonyhád 5 Holacsek (Bátaszék) Páti (Domb. VSE) Illés II. (Tevel) Molnár (Simontornya) Pukli I. (Dunaszentgyörgy) Illés II. (Zomba) Rab (Magyarkeszi) Lickér (Fadd) Cseke H. (Aparhant) H i re