Tolna Megyei Népújság, 1975. szeptember (25. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-16 / 217. szám

NB n Budafoki MTE— Szekszárdi Dózsa 3:1 (3:1) NB 0. Spartacus— EMG Sashalom 1:1 (0:1) NB III.: Budafok, 1800 néző. Vezette: Petri. Budaiok: Fellegi — Hor­váth, Kapitány, Nosko, Vizi — Kisteleki, Harangi, Tátrai (Králik a 60. percben) — Zöldi, Jakab, Tóth K. Edző: Mészöly Kálmán. Szekszárdi Pólyák — Micskó, Simon, Pusztai, Lubastyik — Tóth, Vágó (Cserneczky a 76. percben), Szabó (Somodi a szü­netben) — Kovács, Bulla, Márkus, Edző: Kormos Mihály Jó iramban indult a mérkőzés. A hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és szemmel lát­hatólag már a mérkőzés elején le akarták rohanni a kissé el- togódottan kezdő szekszárdi csa­patot. Az 5. percben Kisteleki tejese nyomán a felső lécen csat­tant a labda, majd a 14. percben védelmi hibából szerezték meg a vezetést. Lubastyik hozta fel a labdát, de a félpályánál elvesz­tette azt. Kisteleki elfutott, be­adott. Tóth nem tudta elrúgni a labdát Tátrai elől, ki Zöldi felé tálalt, aki nagy erővel lőtt a há­lóba. r:0. A gól felrázta a dózsá- sokat: A következő percben Tóth szögletéből Bulla fejelt ka­pura, de a kapus léc fölé tenye- relte a labdát. Egy percen belül még három szögletet rúgtak a szekszárdiak, nagy volt a buda­foki védelemben a kapkodás. A 21. perc meghozta a Dózsa egyen­lítő gólját. Lubastyik 40 méteres keresztlabdája Bulla elé szállt, aki Tóth-tal játszott össze. Tóth be­adását Kovács lekezelte, egyet igazított a labdán, és a jobb sa­rokba lőtt. 1:L A gól után el­csendesedett a nézőtér. Mindenki azt várta, hogy nagy küzdelem fog kialakulni a két csapat kö­zött, de nem ez történt. A Buda­fok — a Dózsa-védők statisztálá- sa mellett — két perc alatt elért két góljával eldöntötte a mérkő­zést. A 28. percben Zöldi beadá­sát Tóth K. közelről a bal alsó Bárokba fejelte. 2:1, majd a 29. percben Tátrai beadásából ugyan­csak Tóth K. fejelt a változatos­ság kedvéért, most a jobb sa­rokba. 3:1. Óriási lendülettel és nagyszerűen játszott a Budafok, a szekszárdi játékosok — főleg a védők — sokat hibáztak. A szünetben a Dózsában Szabó helyett Somodi, majd a 26. perc­ben Vágó helyett Cserneczky állt be. Nagyot esett a játék irama és színvonala. Továbbra is a Buda­fok támadott többet, de támadá­saik meddőek, eredménytelenek voltak. A Dózsa is vezetett egy- egy támadást, de csatárjátékuk­ban nem volt átütő erő, sokat cseleztek és egyéniskedtek a játékosok. Mindössze két olyan esemény történt a második negyvenöt percben — és ezek Pólyák nevéhez fűződnek —, ami említést érdemel. A 37. percben a budafoki Tóth K. kétszer is becsapta Micskót, tisztára játszot­ta magát, de lövését Pólyák bra­vúrral ütötte ki, majd a 42. percben Pólyák lábbal tisztázott gólhelyzetben. A sérült Komért, Lakit, Szen­test és Meszlényit nélkülöző Dó­zsa nem tudott egyenrangú el­lenfele lenni az első félidőben igen jól játszó — volt NB I-es játékosokat felsorakoztató — Bu­dafoknak. A Dózsában csak Pó­lyák és Tóth teljesítménye érde­mel említést, a többiek mélyen tudásuk alatt játszottak. Min­dent összevetve, a Budafok ezen a mérkőzésen ennyivel jobb volt, győzelme teljesen megérdemelt. Jaszenovics Géza Az NB II állása 1. Budafok 7 6 — I 17-8 12 2. PMSC 7 5 1 1 17-6 11 3. Dunaújv. 7 5 1 1 16-8 11 4. Várpalota 7 4 2 1 15-9 10 5. Dorog 7 4 1 2 12-9 9 6. KKFSE 7 3 2 2 11-7 8 7. Oroszlány 8. BVSC 7 7 3 4 2 2 3 16-13 10-12 8 8 9. Komló 7 2 3 2 7-6 7 10. DVSC 7 3 1 3 8-9 7 11. Kanizsa 7 3 1 3 9-12 7 12. Volán 7 1 4 2 11-10 6 13. Szekszárd 7 2 2 3 10-10 6 14. Izzó 7 2 2 3 9-9 6 15. Nagybátony 7 2 1 4 8-14 5 16. MÁV D. 7 2 1 4 6-13 5 17. SZMTE 7 2 — 5 7-11 4 18. Bábolna 7 2 — 5 6-13 4 19. FÖSPED 7 1 1 5 9-16 3 20. Sp. Spart. 7 1 1 5 6-15 3 A 8. forduló műsora (szeptem­ber 21.) : Budafok—Dorog, BVSC —Kossuth KFSE, FÖSPED—Bp. Spartacus, MÁV DAC—Vasas Iz­zó, Szolnok—Debrecen, Orosz­lány—Várpalota, Komló—Duna­újváros, Szekszárd—Volán, Nagy- bátony—Olajbányász, Bábolna— PMSO. •* Dombóvár, 909 néző. Vezette: Ágoston. Dombóvár: Dobos — G. Kiss, Vida, Pál, Lakos, Pintér, Nagy, Illés, (Vámosi), Németh, Lódri, Tóth. Edző: Szám Frigyes. A 6. perc végén Kelemen került gólhelyzetbe, de kivárt, igy Vida szerelte. A 9. percben Tóth 12 mé­terről lőtt kapura, Dobos előre­vetődve védett. A 25. percben Tóth 25 méteres szabadrúgását szépen hárította a vendégek kapusa. A 28. percben Wiemer jobb oldali be­adását röviden mentették a védők és Kelemen 11 méterről, a kapu­nak háttal állva, a bal sarokba lőtt. 0:1. A 43. percben Vámosi beadá­sa után kavarod-íq támadt a ven­dégek kapuja előtt végül Tóth öt méterről mellélőtt. A második félidő 7. percében a vendégek kapusának kilépése mi­att közvetett szabadrúgáshoz ju­tott a hazai együttes. Lódri gyor­san legurította a labdát és Németh 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1:1. A 12. percben Nagy remek cselekkel ment át a védőkön, be­adását Németh elől nehezen men­tették. A 23. percben Nagy legu- rítása után Vida felső sarokba tar­tó lövését a kapus bravúrral hárí­totta. a 32. percben Nagy sorra kicselezte a védőket, beadását a kapu torkában elvétette Lódri és Pintér. A 44. percben a vendég­csapatból. Kelement kiállította a játékvezető. Az első félidőben gyenge iramú játék folyt, rzünet után a hazai­ak jóvoltából megélénkült az iram, és a helyzete^ alapján a Spartacus a győzelmet is megsze­rezhette volna. Jóik: Nagy, Lódri és Vida. 1. Ganz-M. 7 5 1 1 18-8 11 2. Siófok 7 5 1 *1 12-5 U 3. BKV Előre 7 4 2 1 20-10 10 4. Pénügyőr 7 4 2 1 17-10 10 5. Véménd 7 5 — 2 17-14 10 6. Lőrinci F. 7 4 1 2 16-11 9 7. ÉRDÉRT 7 3 3 1 8-4 9 8. PVSK 7 4 1 2 14-12 9 9. EMG SK 7 3 2 2 11-8 8 10. Szív. MÁV 7 4 — 3 15-14 8 11. Barcs 7 3 2 2 7-9 8 12. Perbál 7 1 4 2 12-12 6 13. Táncsics 7 2 2 3 11-15 6 14. Enying 7 2 1 4 8-12 5 lő. Növényolaj 7 2 1 4 11-13 5 16. PBTC 7 1 2 4 9-16 4 17. D.-újv. Ép. % 7 1 2 4 7-14 4 18. M.-Szászv. ­7 — 3 4 4-10 3 19. Bp. Építők 7 1 — 6 13-19 2 20. Dombóvár 7 — 2 5 4-13 2 így kellett volna 1. SZMTE—Komló 2 1:2 2. MÁV DAC—Volán x 1:1 3. Várpalota—Bp. Spart. 1 4:0 4. DVSC—FÖSPED 13:2 5. Dorog—Nagybátony 13:0 6. Izzó—BVSC 2 0:1 7. Borsodi B.—özd 1 1:0 8. Balassagy.—Gyöngyös 13:0 9. Rakamaz—Egri D. 12:1 10. Hajdú V.—Rudabánya 1 7:3 11. Egri V.—DMTE 2 1:2 12. S.-újhely—Leninváros 1 3:i 13. Jánoshalma—SZVSE ^ x 2:2 14. Kalocsa—KTE !'&*?», # 13:0 Nagymányok és Aparhant még veretlen a megyebajnokságban A megyei kubdd rúgó-baj no leság 7. fordulójában Kisdorog Durra- szentgyörgyön ,,elvérzett”, így mór csőik Nogymórvyok és Aparhant vereség nélkül. Tamásiban o Szeikszárdi Va-sas 2:0-ra, Nagymányok — Bátaszéken — Báto ellen 4:0-ra^ Bátaszék Mag yar.kesz i be n 7:1, m íg Simon- tornya Bonyhádan 2:0-ra nyert. 'Döntetlenül végződött a Zarrvba— Dombóvári VSE (1:1) és a Nagy- dorog—Aparhant (2:2) találkozó. A pályaválasztó csapatok közül Paks Tevel ellem 4:Q-ra, Fadd Tol­na ellen 4:1-re, Dunoszentgyörgy Kisdorog ellen 2:0-ra nyert. A szeptember 22-ti mérkőzésék: Magyarkeszi—Nagydorog (Takács), Tolna—Bo-nyhád (Derrver), Apor- hant—Nagymányok (Kerekes), Bá- taszék—Sz. Vasas (Schneider), Dombóvári VSE—Kisdorog (Vára­dé) , Tevel—Dunoszentgyörgy (Ge­rencsér), Simantornya—Tamási (Keller), Paks—Báto (Kiss)« Zam­ba—Fadd (Poplauer), NAGYMÁNYOK—BATA 4:0 (3:0) Bátaszék, 700 néző. Vezette: Baráth. Nagymányok: Ba logih — Bíró, fenyő­vári, Nádasi, Vorgrürrvler, Balázs/ Visz- 1ó, Ódor, Guth, Farkas, Sárközi. Cse­re: Forgszolnger, Oláh. Báto: M'icsky — Faidt, Machán, Dékány, Bessz er, Kosár, Lieskovszky, Kiss W.« Tamaska, Pál, Bosnyák. Csere: Veres, Horváth I. A 2. percben Guth szabadrúgásból megszerezte a vezetést. 1:0. A 6. perc­ben egyenlítési alkalmat szakasztott el a hazai csatársor. A 15. percben Guth újból a hálóba talált. 2:0. A 23. perc­ben Tamaska már csak a kapussal állt szemben, de a labdát Balogihba lőtte. A 30. percben Besszer a saját kapujába fejelt. 3:0. (öngól). A második félidő 6. percében Farkas —Guth—Ódor összjáték utón Ódor nagy helyzetben fölélőtt. A .13. percben Horváth I. elől az utolsó pillanatban rúgta ki a labdát Nád ásd i. A 35. perc­ben Guth egyéni alakítás után beállí­totta a végeredményt. 4:Q. Nagymányok tetszetős játékkal líyen arányban is megérdemelten nyert. A gyorsam kapott három gól, melyek ka- push'ibából estek, hamar megpecsétel­te a hazai csapat sorsát. Jók: Guth, Farkas, Vorgrümlér, Balogh, illetve Fáid, Pót, Tamaska, Horváth U BÁTASZÉK—MAGYARKESZI 7:1 (2:0) Magyarkesri, 1-50 néző. Vezette: Ber­kes. Bátaszék: Kéri — Makk, Németh, Szólal, Béres, Botos, Tóth I«, Tóth II., Tóth III., Kovács, Varga. Csere: Hur- tony. Magyarkeszi: Szabó — Nagy III., Márkus, Kiss I., Mayer, Mészáros, Deák, Varga, Rab, Nagy li.. Őri. Csere: Kiss II. A 6. percben Kovács lövését védte Szabó. A 15. percben Kovács átcselexte a védőiket és 5 mé­A sportoldalakat összeállította: Nyakas István sportrovatvezető. A sporttudósításokat írták: Gaál Ist­ván, Böröcz János, Simon Pál, Tancz György, Zerza József, Nédó Péter, Dömötör Endre, Túrós Jó­zsef, Pánczéi István és Újvári Zol­tán. térről lőtt a hálába. 1 :0. A 20. perc­ben Kovács egy előrevágott labdára rócsapott és tovább növelte az előnyt. 2:0. A 30. percben nagy kavarodás támadt a báta széki kapunál, de végül felszabadítottak a védők. Ebben a játékrészben egyenrangú ellenfél volt a hazai csapat. A második félidő 7. percében Tóth l'W. kicselezte a védőket és 12 méter­ről nagy gólt lőtt. 3:0. A 10. percben Deák megsérült, helyette Kiss II. okit be. A 32. percben Tóth Ml. növelte az előnyt. 4:0. A 33. percben kézzel fog­ták meg a labdát a 16-oson belül a hazaiak.' A 11-est Tóth I. értékesítette. 5:0. A 35. percben Kovács tisztára Játszotta magát és 6:0. A 40. percben Rab kitört és szépített. 6:1. A 42. percben Tóth lit. állítatta be a vég­eredményt. 7:1. A mély talajú pályán kiegyensúlyo­zott első félidő után a hazai csapat elfáradt és Bátaszék biztosan nyert. Jók: Kéri, Béres, Tóth Mii., Kovács, illetve Szabó, Kiss I.* Mayer. PAKS-TEVÉL 4:0 (1:0) Paks, 900 néző. Vezette: Tóth. Paks: Bimbó — Hanoi, Kovács, Kiss G., Vá- czi, Vábrá, Kajári, Be se, Keresztes, Kiss J., Muck. Csere: Somodi. Tevel: Illés I. — Illés II., Kerekes, Bíró, Sárkány, Fazekas, Turbuk, Szabó, Ba­rabás, Lángi, Antal. Csere: Forrai, Ben kő. A 3. percben Lángi lövését kiütötte Bimbó Antal elé, aki 8 mé­terről lőtt, de Bimbó ismét védett. A 18. percben Kiss J., majd Bese lövé­sét védte Illés. A 23. percben Bese beadását Muck a kapuba fejelte. 1:0. A sorozotos hazai támadásokat a jól záró védelem W'lés lil-vel az élen rend­re hárította. A második félidő 3. percében Kiss J. 100 százalékos helyzetben Illésbe lőtte a labdát. A 8. percben Muck csele­zett, végül beadását Kiss J. értéke­sítette. 2:0. A 20. percben a gólvonal­ról mentett Kerekes Mack elől. A 29. percben Kiss J- lefutotta a védelmet, beadását Bese lőtte a hálába. 3:0. Egy perc múlva Kajád beadásából Somodi állítatta be a végeredményt. 4:0. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagyobb arányú győzelmét csak a vendégek szervezett védekezé­se akadályozta meg. Jók: Vábrá, Muck, Kajári, Kiss G., illetve Anitái, Illés II.« Kerekes. F ADD—TOLNA 4:1 (2:1) Fadd, 800 néző. Vezette: Bakonyi. Fadd: Licker — Fenyvesi Hl., Szűcs, Kovács 11., Boros, Papp, Kertész, Ta­kács, Fenyvesi II., H. Szabó. Csere: Varga, Widemann. Tolna: Varga — Havasi 111., Havasi II., Fazekas M., Schaf ler, Havasi L, Fazekas I., Pa-uli, Bagdi, Fazekas 111., Neidihondt. Csere: Hercrig., Fehérvári. A 3. percben Ko­vács IH. keresztlabdává I Indította H. Szabót, aki elfutott és a hosszú sa­rokba lőtt. 1 :Q. 2 perc múlva Neidhardt lőtt meWé. A 12. percben H. Szabó rácsapott egy lepattanó labdára és gólt szerzett. 2:0. A 23. percben Rickers kitűnő érzékkel hárí­tott Neidhardt elől. A 26. percben könnyeiműsködött a hazai védelem és Pauli szépített. 2:1. A második félidő 2. percében Szűcs szabadrúgása Vargáról H. Szabóhoz pattant, de ő mell él ott. A 31. percben Takács beadását Varga lőtte a háló­ba. 3:f1. A 41. percben Takács kitört és beállította a végeredményt. 4:1. Óriási küzdelmet hozott a két szom­szédvár találkozója. A helyenként igen kemény összecsapásokkal tarkított mér­kőzést megérdemelten nyerte a hazai csapat. Jók: H. Szabó, Szűcs, Takács, Kovács II., illetve Varga, Havasi tí.. Havasi I. és Pauli* ZOMBA—DOMBÓVÁR VSE 1:1 (0:0) Zomba, 150 néző. Vezette: Haaz. Zomba: Újvári — Csíki, Fejős, Illés II.. Matus, Faragó, Míés I., Kalb, Turbuk, Piros, Miklós. Csere: Kereki, Käufer. Dombóvár: Foki — Horváth, Szabó, Szijjártó, Tarsoly, Lakos, Végvári, Szőcs* G. Kiss, Páti, Bíró. Csere: Pin­tér, Tóth. A 10. percben Turbuk egyé­ni alakítása után a kapufa mentette Foki hálóját. Enyhe hazai fölény után a 20. percben Újvári egy távoli lövést kiejtett, de a szemfüles G. Kiss mellé- lőtt. A 34. percben Faragó lövését nyomta szögletre Foki. A félidő utol­só percében Miklós beadását W'lés L közelről a védőkbe lőtte. A második félidő 10. percében Mik­lós beadásából Turbuk öt méterről megszerezte a hazaiaknak a vezetést. 1 :Q. A 17. percben Kolb, a 24. perc­ben Faragó lövése szállt mellé. A 33. percben Páti lövését védte Újvári. Be­fejezés előtt 10 perccel kezezés miatt szabadrúgáshoz jutott Dombóvár, mely­ből Páti fejes góllal kiegyenlített. 1:1. Közepes iramú, de alacsony színvo­nalú mérkőzésen mindkét csapat részé­ről sok helyzet maradt Jóibasrnálatla- nui. Jók: Illés Ifi., Fejős, Faragó, il­letve Páti, Tarsoly és Szabó, NAGYDOROG—APARHANT 2:2 (1:2) Nagydorog, 200 néző. Vezette: Ritzel. Nagydorog: Balogh — HarsányL, Fo­dor, Kisgyörgy, Sáfrány, Honfi, Mik­lós, Végh III., Végih I., Csillén, Orsós. Csere: Gyurkovics. Aparhant: Erős -j- Csoboth, Wäger, Heidecker I., Flas- kár, Gáspár I., Gáspár II., Mi-nker, Palkó, Juhász, Heidecker H. Csere: Kulcsár, Cseke. A 12. percben Mirvker a kapuból kint álló Balogh fölött emelt a hálóba. 0:1. A 15. percben Palkó 30 méterről alig lőtt fölé. A 17. percben jobb oldali beadás után Palkó közelről lőtt a háláiba. 0:2. A 24. percben Orsós beadását Végh kL 6 méterről fejelte a hálába. 1:2. A második félidő 7. percében Hont! 25 méteres lövését nehezen védte Erős. A 16. peroben Palkó a kifutó Ba-loghba lőtt 100 százalékos helyzet­ben. A 28. percben Gyurkovics 16 mé­terről küldött lövését szögletre ütötte Erős. A 37. percben Orsós szögletét Gyurkovics 16 méterről ollózva lőtte a jobb felső sarakba. 2:2. Egyenlő erők 'küzdelmében Igazsá­gos pontosztozkodás történt. Jók: Har­sány i, Fodor, Honfi, Kisgyörgy, illetve Wáger, Palkó, Miáker, bős.. DUNASZENTGYORGY—KISDOROG 2:0 (0:0) 'Durvaszentgyörgy, 450 néző. Vezette: Korvícska. Du nasze ntg yörg y: Pukli I. — Kiss, Lencsés, Krizsán, Boksái, Pe­tő, Horváth, Nagy, Kovács, Pukli M.r Hajipái l. Csere: Seres, Tóth. Kisdo­rog: Stölkler — Berning, Varga, Kiss, Brunner, Boda, Kerekes, Győrfi, Gervsz- ler, Kniesz, Szöcs. Csere: Antal, Illés. A 11. percben kisdorogi támadás után az üresen hagyott Kniesz, kapu fölé fejelt. A 20. percben Boda 25 méteres szabadrúgása alig kerülte el a felső sarkot. A 38. percben Nagy lábáról vette le a labdát Pukli I. A 44. perc­ben Kovács a 16-oson átemelt a ki­futó kapuson is, de a labda me Me­gürült. A második félidő 13. percében Kiss cselezgetett a 16-oson bélül, Horváth szerelte, Kovácshoz Játszott, aki Pukli ll-t hozta játékba és a hazaiak csatá­ra nem hibázott. 1 :Q. A 16. percben Szőcs kitört, de 8 méterről fölélőtt. A 20. percben Kovács szabadrúgását a berobbanó Pukli II. a hálóba emelte. 2:0. A 37. percben Kovácsot lábda- elrúgásért, 2 perc múlva Knieszt feile* selésént kiállította a játékvezető. A hazaiak végig nagy lelkesedéssel játszottak és ez a második félidőben jó játékkal is párosult, így megérde­melten nyertek. Kitűnt: Lencsés, Pukli 1., Boksái, Pukli illetve Varga, Boda, Szőcs. SIMONTORNYA—BONYHÁD 2:0 (0:0) Bonyhád, 100 néző. Vezette: Kor­mos. Simontomya: Csibrik — Jobbágy, Győré, Kovács, Mányoki, Kardos, Csep­egi. •Molnár, Baranyai, Szelei, Pin­tér. Csere: Péter, Lakatos. Bonyhád: Hodorics — Gecző I., Wagner, iMáfché 11., Läufer, Máthé I., Bajkal, Ambrus, Fazekas, Szabó, Molnár. Az első fél­időben a hazai csapat támadott töb- bett, de csak Máhé I. és Fazekas lö­vései érdemelnek említést. A második félidő 5. percében Szelei 17 méterről lőtt szabadrúgása a sor­falon irányt változtatott és a jobb al­só sarokba pérd üt a labda. 1 :0. A 30. percben Pintér lesgyaaús helyzet­ben kapott labdát a védők nem men­tek utána, így könnyedén szerzett gólt. 2:0. A gól utáni vitában Szabó és Molnár a kiállítás sorsára jutott. Alacsony színvonalú mérkőzésen, gyenge játékvezetés mellett a szeren­csésebb Simontomya nyert. Jók: Csib­rik, Szelei, Jobbágy, Mányoki, illetve Gecző l„ Mábhé II.. Läufer. SZEKSZÁRDI VASAS—TAMASI 2:0 (1:0) Tamási, 300 néző. Vezette: Váradu Sz. Vasas: Bálint — Dárdai, Papp. Kovács, Hunyadvári, Tóm, Pataki, Ve­res, Rozenberger, Hauck, Baki. Cse­re : K'rss, Lehr. Tamási: Németh — Béres, Fenyvesi II., Egerszegi, Jt>- hász, Pruck, Horváth líl..„ Kondás, Hírt, Pölöskei., Bordács. Csere: Juras its. Ka'jtár. A hazaiiaik kezdtek jobban és az első percben Bordács hagyott ik* ordító helyzetet. A 17. percben Kon­dás indításával Hirt elment:, de be­adását Horváth közelről melléfejelte. A hazaiak támadtak többet, mégis a 22. percben Tam szerzett gólt. 1:0. A 30. percben hazai támadás végén Bordács ért el érvénytelen gólt. A 40. percben Pölöskei hagyott ki hely­zetet. A 43. percben közvetett szabad­rúgáshoz jutottak a ha'zaiak, de PöIöüü- kei lövését Bálint k'iöklözte. A második félidő is haza! támadá­sokkal indult. Pölöskei és Hírt hagyott ki gólhelyzetet. A 25. percben Bordács kapáslövése szállt mellé. A 32. perc­ben a Vasas kapusa sportszerűtlenül elrúgta a labdát, a játékvezető két percet hosszabbított. A 38. percben Kiss egyéni alakítás után beállította a végeredményt. 2:0. Az első félidőben a hazai csapat többet támadott, mégis Szekszárd ért el gólt. A második játékrészben már a vendégek játszattak jobban és megérdemelten nyertek. Jók: Papp, Tam. Kovács, illetve Németh* X . _ Felnőtteké ^ 1. Nagymányok 7 6 f — 33:7 19 2. Bátaszék 7 6 — 1* 28:6 12 3. Paks 7 5 n a 32:9 11 4. Aparhant 7 4 3 — 12:6 »11 5. Tolna 7 4 1 2 31:13 9 6. Fadd 7 4 1 2 14:7 9 7. Kisdorog 7 3 3 1 1‘5:9 9 8. Dombóvár 7 3 3 111 1D:5 - 9 9. Sz. Vasas 7 4 — 3 16:11' ) 8 10—11. Zomba 7 2 2 3 8:12 $ 6 10—11. Báta 7 2 2 3 8:124 6 12. D.-szentgyörgy 7 2 2 3 9:14 í 6 13. Tevel 7 2 1 4 4:17* 6 14. Tamási 7 2 — 5 8:15-- 4 15. Simontomya 7 1 1' 5 8:15^3 16. Nagydorog 7 1 1 5 11:2ó 3 17. Bonyhád 7 O' — 6 5:14 2 18. Magyarkeszi 7 — — a Ifjúságiak: . r 1. Tolna 7 6 — it 25:10 12 2. Nagymányok 7 5 2 — 26:16 12 3. Paks 6 5 — il 24:6 10 4. Aparharvt 7 4 fl 2 24:11 9 5. Tamási 6 3 2 1 28:19 8 6. Kisdorog 7 3 2 2 25:16 8 7. Bonyhád 6 3 2 n 15:13 8 8. Bátaszék 7 3 1 3 18:14 7 9. Teve! 6 3 1 2 12:12 7 10. Simorvtarnyo 6 3 — 3 18:10 6 11. Fadd 7 3 — 4 14:15 6 12. Sz. Vasas 7 2 2 3 111: 15 6 13. D.-szentgyörgy 7 2 1' 4 17:28 5 14. Zomba 6 1 2 3 11:17 4 15. Magyarkeszi 7 1 1 5 12:24 3 16. Báta 6 — 1 5 12:37 1 1-7. Nagydorog 7 — ­- 7 10:40 —• A mezőny Bonyhád-—Simontomya: Paks—Tevel: Zomba—Domb. VSE: Magyarkeszi—Bátaszék : Nagydorog—Aparhant: Fadd—Tolna: Báta—Nagymányok: Tamási—Sz. Vasas: Danaszentgyörgy—Kisdorog: legjobbjai : Szelei (Simontomya) Vábrá (Paks) Illés II. (Zomba) Béres (Bátaszék) Wäger (Aparhant) Horváthszabó (Fadd) Gúth (Nagymányok) Papp (Sz. Vasas) Lencsés (Dunaszentgyorgy)