Tolna Megyei Népújság, 1975. július (25. évfolyam, 152-178. szám)

1975-07-01 / 152. szám

I j m ii Megérdemelt győzelem a Bajnokság utolsó mérkőzésén / BUDAPEST Az asztalitenisz-szövetség el­nöksége hétfőn délelőtt ülést tartott, meghallgatta a Csepel és a Diósgyőr szakosztályának jelentését eddig végzett munká­járól és terveiről, s azokat el­fogadta. Ugyancsak elfogadta az első félévi versenyek, mérkőzé­sek eredményei alapján elkészí­tett kiemelési listát, amely a második félév eseményeire érvé­nyes. Eszerint a férfiaknál Jónyer, Gergely, Rózsás, Asztalos, Bor­iséi és Tímár, a nőknél Kisházi, Magos, Lotaller, Kuchág, Iváskó és Szabó az élcsoport sorrendje. Végleges, hogy a Zágrábban augusztus 2—10 között sorra ke­rülő ifjúsági Európa-bajnoksá- gon 5 leány és 4 fiú, a serdülő Európa-bajnokságon két-két leány- és fiúversenyző vesz részt: a résztvevők végleges kijelölésé­re csak később kerül sor. Határoztak arról is, hogy oz ősszel meginduló, európai tor­nákon mely csapatok képviselik a magyar színeket. Az osztrákok egyéves időtar­tamra magyar edzőt kértek, Pig- niczky László szakedzőt javasol­ják a szomszédos ország szövet­ségének. ... ■ff* KUALA LUMPUR 5­A július 1-i, Kuala Lumpurban sorra kerülő Muhammad Ali— Joe Bugner nehézsúlyú profi vi­lágbajnoki döntő előtt a két ver­senyző egy utolsó sajtótájékozta­tót tartott. Hírügynökségi jelentések sze­rint Ali nagyszerű „formáról" tett bizonyságot. Megállás nélkül be­szélt 90 percig, ami 30 menetnek felel meg. Ezalatt senkit nem hagyott szóhoz jutni. Nagy han­gon kijelentette: „Joe-t a hátára fektetem!" Edzője Angelo Dun­dee szerint oz a 9—11. menet között történik majd meg. Joe Bugner is magabiztos: „Nem azért jöttem, hogy majd körülugróljam Alit, hanem azért, hogy a világbajnoki címet haza­vigyem Nagy-Britanniának. A nagy döntők színhelyén minden óvintézkedés megtörtént a rend biztosítására, hétfőn le­zárták a stadiont, amelyben a bejelentésekkel ellentétben sehol sem toláltak elrejtett bombát. A mérkőzésnek egyébként a vártnál úgy látszik kevesebb nézője lesz, alig több 15 000-nél, l WASHINGTON A New York Cosmos—Wa­shington Diplomats amerikai lab­darúgó-mérkőzés Pelé csapatá­nak 9:2 arányú győzelmével vég­ződött. A Cosmos félidőben 6:1- re vezetett és góljai közül Pelé kettőt szerzett L MÜNCHEN p*­A DVA hírügynökség szerint a szaúd-arábiai Fejszal herceg 40 rpi11ió márkát kínált fel Franz Beckenbauer szerződtetéséért. — A dolgon csak nevetni tu­dok — mondta Wilhelm Neu- decker. a BEK-bajnok elnöke. v VARSÓ Az ifjúsági kötöttfogású nem­zetközi birkózóversenyen a bol­gárok szerezték meg a győzel­met 49 ponttal, Lengyelország (46) és Magyarország (39) előtt. Két magyar győzelem született, 48 kg-ban Tiger, 87 kg-ban Bodó győzött,- - ST. ETIENNE i A francia atlétikai bajnoksá­gon Drut a 100 m-es gátfutás­ban — elektromos időméréssel — 13,27 másodperces Európa- rekordot állított fel. A régi Európa-csúcsot ugyancsak ő tar- tpttg* 13,34 mp-ceL v Szekszárd, aoOO néző. Vezettem Barna. Szekszárdi Pólyák, Fodor, Pusztai, Simon, Lubastyik, Vágó, Freppán, Laki, Kovács, Szentes, Márkus. Csere: Lugosi. Edző: Kor­mos Mihály. I>orog: Schnitzer — Engelbrecht, Tóth, Kiss, Merényi, Takács, Gabala, Ecker, Rozgonyi, Szabó, Bartalos. Csere: Szilasi. Megbízott edző: Csőri László. A 3. percben, Bartalos már másodszor hagyta faképnél a hazai védelmet, de szögletre tudtak menteni a szekszárdiak. Az ellenkező oldalon Szentes elől mentett a vendégek kapusa, a 6. percben Fodor beadá­sával Kovács forgolódott a n-es pontnál, de lövését ismét Védte a kapus, a 19. percben dorogi fö­lény után fokozatosan jöttek fel a hazaiak. A 13. percben Lubastyik —Laiki ossz játék után Freppán 18 méterről leadott lövését Schnitzer csak üggyel-bajjai tudta szögletre tolni. Á másik oldalon. Bartalos elől bravúrral mentett Pólyák. A 15. percben Freppán három védőt kicselezett, majd Tóthon is át­emelte a labdát, az 5-ösről szentes lőhetett, de a dorogi kapus védett. Egy perc múlva Szentessel szem­ben szabálytalankodtak a 16-os sarkánál. Freppán a szabadrúgást elgurította a sorfal mellett, de a kapus ismét védett, a 23. percben Rozgonyi kiugrott a Védők közül, de Pólyák védett. Ugyanebben a percben az egymásra váró védők közül lesgyanús helyzetben Roz- gónyi ism'ét egyedül maradt a szekszárdi kapussal, de Pólyák a 11-es pontnál láhravetődéssel men­tett. a 29. percben Freppán Már­kust indította, akinek labdáját Ko­vács biztos helyzetben mellélőtte. A 36. percben Freppán két védőt becsapott, de jó helyzetben a ka­pus kezébe lőtt. A 41. percben Márkus lefutotta a vendégek vé­delmét, középre adott és Szentes 14 méterről, (kapásból nagy gólt lőtt a hálóba. 1:0. A második félidő 3. percében Laki átadását Freppán 20 méterről lőtte kapura, de Schnitzer védett. Két perc múlva Takács a.z alapvo­nalról ívelt labdát középre, de a két csatár az elalvó hazai védelem mellett egymást zavarta, s így fel­szabadult a hazai kapu. a 8. perc­ben Kovács egyedül vitte fel a labdát, az alapvonalon átcselezte Őrzőjét, beadásáról azonban lema­radtak csatártársai. A kipattanó táztak a védők, a 22. percben KoJ vács szögletét Szentes fejelte, de a kapus hárított, a 25. percben mindkét edző cserélt: a szekszár­diaknál Lugosi, míg a vendégeknél Szilasi lépett pályára, a 31. perc­ben Laki—Lugosi összjáték után Lugosi beadását Márkus kotorta a hálóba. 2:0. Két perc múlva tűzi­játék alakult id a vendégek kapu­jánál: Szentes, Fodor, Freppán lövése után szögletre hárítottak a dorogiak. A 37. percben Fodor ae alapvonalról beadott lövését a do­rogi kapus szögletre tolta. A 38. percben Szilasi lövését szépen védte Pólyák, a 49. percben Szen­tes 30 méterről átemelte a kapu­son a labdát, de az kapu m-éllé gu­rult. , . * Az első félidőben lendületesem kezdett a Dorog és több gólhelyze­tet dolgozott ki a hazai védelem mellett. Negyedóra után feljöttek a hazaiak, sorra dolgozták Iki a jobbnál jobb helyzeteket és a ve­hető gól után már biztosén ural­ták a mezőnyt, szünet után to­vább fokozódott az iram és me- zőnyfölénybe került a Dózsa:. A nagy iramú, élvezetes küzdelem­ben ötletes játékkal megérdemel­ten szerezte meg a győzelmet és érdemelte ki a közönség tapsát a hazai gárda. Jók: Szentes, Frep­pán. Laki, pusztai, Fodor, illetve Schnitzer, Bartalos. Tóth, Kiss. w „ ^ HAZAFI JÓZSEF . te NB II 1974—75. évi végeredménye?-aftglji ' 1. SZEOL 38 ao 8 16 67-42 48 2. Kaposvár 38 20 7 11 5S-34 47 3. Volán 28 20 6 12 5®- 41 46 4. Komló 38 14 18 6 49-38 46 5. DVSC 38 16 11 11 52-43 43 6. MÁV D. 38 14 14 10 53-43 4)2 7. D.-újv. 38 14 14 10 51-44 42 e Oroszlány 36 u 16 19 39-46 40 9. Dorog 38 12 15 11 36-38 3» 10. Szekszárd 38 14 11 13 99-61 39 iV Várpalota 38 13 11 14 49-46 37 12. Szolnok 38 12 13 13 33-29 37 13. Kanizsa 38 12 11 15 56-58 Zó 14. KKFSE 38 13 9 16 42-50 35 iS. Budafok 38 11 12 15 43-48 34 16. Bp. spart. 38 10 13 15 57-52 33 17. FÖSPED 38 11 11 16 44-56 30 IC. Ganz-Mr. 38 8 13 18 37-43 28 19. Eger .% 38 11 7 20 41-63 23 20. Özd ' 38 9 8 21 35-60 26 ■ i . ii'-. ■ Képünkön fehér mezben a lelkesen küzdő Szentes harcol az együc dorogi védővel a labdáért. Fotó: Bencze labdát Freppán 2o miéterről küldte kapura, de a labda a felső léc mellett suhant el. A 12. percben (*"■ if " % Szentes több csellel középre vere- kedte magát, majd önzetlenül Márkus elé játszott, aki elől tisz­f : I' % < imm. t ^K Szekszárdi Dózsa—-Dorog 2:0 (1:0) Atlétika ­Kellős győzelem a férfiaknál, kellős vereség a nőknél Szombaton és vasárnap került sor Székszárdon a Dózsa sportte­lepén a Magyar Népköztársaság ifjúsági atlétikai csapatbajnoksá­gának második fordulójára, a fül-, ledt, párás idő szerencsére nem befolyásolta az eredményeket. Jól előkészített pályán került sor a küzdelmekre. Megyénk női atlé­tái kettős vereséget szenvedtek, ennek eUehére elégedettek lehe­tünk helytállásukkal,' hisz a tava­lyi bajnokság első és második he­lyezettjével szemben maradtak alul minimális különbséggel. A férfiak ragyogóan szerepéitek, folytatták tavaly megkezdett jó helytállásukat és kettős győzelmet aroHmilc Eredmények ? • M f* * rf\ Nőle: 109 m: 1. Forgács Judit (Bp. Honvéd) 12,3, Faragó Emese (Bp. Honvéd) 12,6, '3. Vaszi Zsuzsa (Hajdú) 12,9. Távolugrás: t. Kukucs Mária (Bp. Honvéd) 543, 2. Vaszkó Judit (Tolna) &32, 3. ötvös Éva (Tolna) 53a l50o m: 1. Nyakó Katalin (Haj­dú) 4 r5ő,0, 2.Molnár Gizella (Bp. Honvéd) 4:57,4, 3. Kovács Márta (Hajdú) 5:91,4. 4x100 m: l. Bp. Honvéd 49, 2. Hajdú 51, 3l Tolna 54,3. 409 m: 1. Kovács Mária (Hajdú) 59, 2. Schwébl Mária (Tolna) 61, 3. Alex Andrea (Hajdú) 61,7. Súlylökés: l. Tiszavöigyi Aranka (Bp. Honvted) 13,74, 2. Boda Júlia (Hajdú) 12,06, 3. Ham mer Mária (Tolna) 11,97. 290 m: 1. Forgács Judit (Bo. Honvéd) 25.4. 9. ír------' ' ' H onvéd) 26,3, 3. jéhn Katalin (Tol­na) 27. 80.3 m síkfutás: L Kovács Mária (Hajdú) 2:23,6, 2. Nyakó Katalin (Hajdú) 2:24.3, 3. Molnár Gizella (Bp. Honvéd) 2:27,5. 109 m gát: l. Kovács Anikó (Bp. Honvéd) 16,0, 2. Vaszkó Judit (Tol­na) 16.0, 3. Pintye Erzsébet (Haj­dú) 17,6. Magasugrás: 1. Vaszkó Judit (Tolna) 174, 2. ötvös Éva (Tolna) 172, 3. Kovács Katalin (Hajdú) 162. Diszkoszvetés: i. Hammer Mária (Tolna) 38,92, 2. Tiszavöigyi Aran­ka (Bp. Honvéd) 37,78, 3. Koncz ✓ Anna (Tolna) 34,56. 4x109 m: 1. Hajdú 4:04,2, 2. Tol­na 4:06, 3. Bp. Honvéd 4:10. Az összesített női pontverseny végeredménye: Bp. Honvéd—Tol­na 68:67, Bp. Honvéú—Hajdú 68:67, Hajdú Tolna 69:66. Férfiak: 110 gát: í. Bosnyák Róbert (So­mogy 15,6, 2. Polgár Tibor (Vas) 15,8, 3. Raiser János (Somogy) 16.3. 15K>9 m: 1. ötvös Imre (Tolna) 4:11,3, 2. Polgár Imre (Vas) 4:15,0* 3. Illés Attila (Tolna) 4:16,3. 199 m: l. Varga János (Tolna) H.l, 2. Pálinkás János (Tolna) 11.2, 3. FLaska Sándor (Somogy) 11,4. Súlylölkés: 1. Sipos Jenő (Vas) 15,29, 2. Gergely László (Somogy) 14.88. 3. Ripszám László (Tolna) 12,81. 4x199 m: í. Tolna 43,5, 2. Somogy 45.3, 3. vas 45,4. Távolugrás: L Pálinkás János (Tolna) 655 , 2. Ramecz Attila (Tol­na) 649.3, 3. Bozsó László (Vas) 639. Gerelyhajítás: 1. Sipos Jenő (Vas) 56,20. 2. Gyánó Péter (So­mogy) 46,78, 3. Szüsz Ferenc (So­mogy) 46,60. 2009 m akadály: l. Strigens Csa­ba (Tolna) 6:25, 2. Riba Lajos (Somogy) 6:25,5, 3. Vida Sándor (Tolna) 6:35,2. 409 m: 1. ötvös Imre (Tolna) 49,7,- 2. Szabó Gyula (Tolna) 50 3. Szőke Zoltán (Somogy) 51,5. Diszkos zvetés: 1. Gergely László (Somogy) 52,16, 2. Németh László (Vas) 45,44, 3. Matók Béla (Tolna) 42,96. Magasugrás: 1. Veres László (Tolna) 190, 2. Nagy Sándor (Vas) 188, 3. Németh Ferenc (Vas) 185. 309 gát: 1. Bosnyák Róbert (So­mogy) 40,9, 2. Csábrák János (Tol­na) 42, 3. Hani Tibor (Vas) 42,8. Kalapácsvetés: i. Gergely László (Somogy) 47,24, 2. Matók Béla (Tolna) 44,6,, a. Németh László (Vas) 37 28. 200 m: l. Pálinkás János (Tolna) 22,5, 2. Szabó Gyula (Tolna) 23,4, 3. Flaska Sándor (Somogy) 23,5. 800 m: 1. ötvös Imre (Tolna) 1:59, 2. Szőke Zoltán (Somogy) 2:02,4, 3. Szulimácn József (So­mogy) 2:04,1. Hármasugrás: 1. Kaiser János (Somogy) 13,31, 2. Bozsó László (Vas) 13,16. s. Kasparik László (Vas) 11,87. 3090 m: 1. Polgár Imre (Vas) 9:10, 2. Rába Lajos (Somogy) 9:il.8, 3. Strigens Csaba (Tolna) 9:38,8. 4x409 m váltó; L Tolna 2:31,2, 2. Somogy 3:29, 3. Vas 3:5t9,4. Az összesített pontverseny vég­eredménye: Tolna—Somogy 113:88, Vas-Som ogy 9 ü05, Tolna—Vas 118:83. _______________ 1 í gy kellett volna 1. Szeged—Komló ~r'^T 3 *3 * 2 Kanizsa—FOSFED |J 2:2 .* 3, Várpalota—-KKFSE 1:1 1 4. Oroszlány—Kaposvár l :Ó 1 5. Szdkszárd—Dorog 2Ä 1 6. iDanaúj város—Volán *i 1. Gars-M.—MÁV DAC 8. MVSC—Na-gybátony süt i 9. Borsodi Volán—DMTE 3:3 X 10. Lenánváros—Nyíregyháza 0:1 2 11. Rudatoánya—Gyöngyös 0:2 2 iS. ESMTK—Szolnoki MÁV 3:2 fc • 13. Mezőfí SE—Szarvas . ... * «-w t i j.- , M, Szabd SE-nSZVSE iSk’ 3:0 M Kerékpár r HALASZ LÁSZLÓ *1 GYŐZÖTT SZOLNOKON A JUBILEUMI VERSENYEN Vasárnap Szolnokon rendezték a város fennállásának 909 éves ju­bileumi versenyét, ahol a szek­szárdi versenyzők közül a ver­senykerekesek is rajthoz álltak és szép eredményeket értek eL Az eredmények közül kiemelke­dik Halász László fölényes győ­zelme az ifjúságiaknál, aki a 30 km-es egyenkénti indítású ver­senyt háromperces előnnyel, az országúti, 80 km-es mezőny)indítá­sú versenyt ugyancsak három perc előnnyel nyerte, s így az ősz- szetett versenyen 6 perc előnnyel szerezte meg az első helyet. Győ­zelmének egyetlen szépséghibája, hogy az országúti versenyen ami­kor testvére Halász Zoltán sike­resnek látszó szökésben volt, al­kalma lett volna őt segíteni, és a mezőnytől megszökve részére is tetemes időelőnyt szerezve a do­bogóra juttatni. Sajnos erre nem került sor. Pálinkás Csaba beteg­ségéből felépülve elért második helye biztatónak látszik. A versenyen kellemes meglepe­tést okozott Liska Pál, aki első ifjúsági versenyen az erős me­zőnyben a 6. helyet szerezte meg. összetett eredmény: Ifjúságiak (30 km-es egyenkénti és 99 km-es országúti, 42 induló) 1. Halász László, 2. Pálinkás Csaba, ...6. Lis­ka Pál, ...ll. Halász Zoltán. Fel­nőttek: 4-5 induló (49 km—1i9i9 km) ...7. Sallai Antal. ...9. Vanilsek István, ...39. Éppel László, A női 100 méteres síkfutás ra, ,a.