Tolna Megyei Népújság, 1975. július (25. évfolyam, 152-178. szám)

1975-07-01 / 152. szám

Befejeződött a megyei labdarúgó-baj nokság Vasárnap befejeződött a megyei labdarúgásbaj-nokság küzdelemsoro­zata. Az első helyet már az elmúlt vasa r nap bébiztos í tóttá m ag á rvak a Dombóvári Spartacus együttese, de a további helyezésekért még nagy küzdelem folyt. Ugyancsak vasár­nap dőlt el, hogy melyik csapatok lesznek kénytelenek az ősszel ala­csonyabb osztályban, a járási baj­nokságban szerepelni. A Dambóvári Spartacus mögött a Báta széki VSK szerezte meg a második helyet azonos pantszám- mal Nagymányok előtt. A brikettgyáriak rosszabb gól- különbséggel szorultak a 3. helyre. A Dombóvári VSE -lett a negyedik, míg Fadd az 5. Meglepetés, hogy az idény végére Kisdorog vissza­esett, így ‘kénytelen beérni a 6. he'iyel. A Dombóvára Spartacus Tamásit fogadta. Gyenge kezdés után a H. félidőre magára talált a szö­vetkezeti gárda és bajnokcsapathoz méltó játékkal 7:1 arányban győz­te le Tamási együttesét. A mérkő­zés ‘krónikájához tartozik, hogy a két csapatkapitány — kezdés előtt — virággal köszöntötte Csordás Sándor játékvezetőit, aki ezen a mérkőzésen vezetett utoljára. A mérkőzés végén Korpád i Lajos, a dombóvári együttes szakosztály- vezetője köszöntötte a játékvezetőt és azzal a labdával ajándékozta meg, amellyel előzőleg a mérkő­zést játszották.-Bátaszék Bölcskét fogadta. Az v első félidőben Bátaszék már 3:0-ra vezetett, sőt a II. félidő 10. percé­ben már 5:0 volt az eredmény, amikor a lelkes vendégek Meszlé- nyi mesterhármasával 5:3-ra szépí­tettek. Nagymá-nyokon Kisdorog volt a vendégcsapat, ahoi 1 :0-ás félidő után 2:0-ra nyertek a hazaiak. Si- montornyán a Dombóvári VSE el­leni találkozón 1:1-es döntetlennel ént véget. Szekszárdon a Vasas Zomibát fogadta. A vendégcsapat a tartalékos Vasas ellen 2:1-re nyert. Szedresen a Bonyhádi Vasas el­len már 3:Ó-ra vezettek a hazaiak, vég*üi 3:2-es szedres! győzelem szü­letett. Tévéién a .bétaiák voltak a vendégek. A kiesés ellen harcoló Tevel 2:0 arányban nyert, s ezrei biztosította o bentmaradást. For- nádon a hazaiak Tolna ellen ren­geteg helyzetet kihagytok, így 3:2- e$ vereséggel kellett búcsúzniuk a megyeba-j-nokságtál. Faddon a Paks elleni találkozón 3:2-es faddi győ­zelem született. A mérkőzésről — sajnos — nem koptunk részletes tudósítást. Az ifjúsági bajnokságban a Dom­bóvári VSE fölényesen szerezte meg az első helyet. Másodikként Si- montornya végzett, míg a paksi tfLstók 3-ak ‘lettek. Az alábbiakban közöljük a baj­nokság végeredményét azzal a megjegyzéssel, hogy különböző óvá­sok .miatt jelentéktelen változások még történhetnek a bajnoki táblá­zaton* A bajnokság végeredménye Felnőttek: 1. D. Sport. 34 24 6 4 76:24 54 2. Bátaszék 34 24 2 8 138:43 50 3. Nagymányok 34 23 4 7 94:35 50 4. DVSE 34 22 5 7 76:34 49 5. Fadd 34 20 6 8 83:51 46 6. Kisdorog 34 22 2 10 69:43 45 7. S.-tornya 34 18 7 9 69:43 43 8. Paks 34 14 8 12 66:50 36 9. Tolna 34 14 7 13 50:51 35 10. Bonyhád 34 11 7 16 75:69 27x 11. Sz. Vasas 34 10 6 18 44:58 26 12. Báta 34 6 11 17 44:77 23 13. Tevel 34 9 4 21 32:91 22 14. Zomba 34 9 3 22 47:82 21 15. Tamási 34 8 5 21 38:79 21 16. Szedres 34 9 5 20 34:102 21X 17. Bölcske 34 8 3 23 56:87 19 18. Fornád 34 8 3 23 45:109 19 Ifjúságiaké 1. Domb. VSE 34 23 8 1 135:23 69 2. Simontornya 34 23 6 5 84:38 52 3. Paks 34 21 6 7 95:35 4t 4. Bátaszék 34 21 5 8 110:56 47 5. Kisdorog 34 20 5 9 82:44 45 6. Tevel 34 17 4 13 99:71 38 7. Tamási 34 14 10 10 80:56 38 8. Domb. Spart. 34 13 10 11 64:50 36 9. Zomba 34 14 5 15 86:7<9 33 10. Tolna 34 13 7 1 4 65:64 33 11. Fadd 34 13 5 16 74:83 31 12. Bonyhád 34 12 5 17 64:77 29 13. Fornád 34 14 — 20 85:96 28 14. Bölcske 34 11 6 17 67:87 28 15. Nagymányok 34 10 2 22 70:125 22 16. Sz. Vasas 34 6 6 22 51 :93 1« 17. Báta 34 7 3 24 48:118 17 18. Szedres 34 3 2 29 26:188 8 Lapunk mai számában megje­lent sporttudósításokat írták: Gaál István, Pánczél Istyán, Bognár Fe­renc, Zwick Jakab, Schmidt Antal, Orbán Lajos, Sebestyén János, Sa­mu István. A végső sorrend: 1. Dombóvári Spartacus, 2. Bátaszék, 3. Nagymányok, 4. Dombóvári VSE — Kiesett: Fornád, Bölcske, Szedres BAJNOKCSAPATHOZ MÉLTÓ JÁTÉK A MÁSODIK FÉLIDŐBEN A KÉT PONT ELÉG A BENTMARAD AS HOZ Domb. Spartacus—Tamási 7:1 (2:1) Dombóvár, 500 néző. Vezette: Csor­dás. D. Spartacus: Dobos — Újvári, Vida, G. Kiss, Csatári, Pintér, Pál, Ruppert, Nagy, Ládri, Tóth. Csere: Hertelendi, Illés. Tamási: Németh — Radanovics, tKatjtár, M etz, Pruok, Eg ér­szegi, Noé, Jurasirts, Hírtih, Pölöskei, Béres. Csere: Horváth I., Horváth II. A 2. percben Pölöskei közeli lövését Dobos hárította. Egy perc múlva Pin­tér elfutott a jobb oldalon, középre gurított és Ládri közelről a hálóba lőtt. 1:0. A 12. percben Pölöskei ala­posan megkeverte a hazai védelmet és ritkán látható nagy gólt lőtt a léc alá. 1:1. A 18. percben Tóth a lesre játszó tamási védők közül kiugrott és a kapu közepébe 'lőtt. 2:1. A 42. perc­ben Pintér remek labdával indította Pálit, aki 8 méterről fölélőtt. A második félidő 9. percében Nagy mintaszerű átadásával Lődd a védők­től szorongatva kitört és a léc alá bombázott. 3:1. A 12. percben Rada- novicsot sorozatos szabálytalonkodásért kiállította a játékvezető. 'Két perc múlva Illés cselezgetett a 16-osnál, majd váratlan lövése a felső sarokba vágódott. 4:1. A 16. percben Illés ki­ugratta Lódrit, aki önzetlenül középre gurított és Tóth közelről a hálóba lőtt. 5:1. A 26. percben Ruppert ka^- pásból a kapufát találta el. A 28. percben Illéstől nagyszerű labdát ka­pott Ládri, aki a kiinduló kapus fö­lött a léc alá lőtt. 6:1. A 33. perc­ben Nagy sorra kicselezte az egész védelmet, ügyesen gurított Tóth elé, aki beállította a végeredményt. 7:1. A hazai együttes a második félidő­ben sziporkázó játékot nyújtott a meg­fogyatkozott Tamási ellen. Jók: Ládri, Tóth, Nagy, Vida, illetve Birth, Noé, Kajtár. Tevel—Bála Tevel, 600 néző. Vezette: Kiss. Te­vel : Marton — Nagy, Barabás, Bíró, Miklós, Wéber, Antal Hl., Szabó, Bon- kő, Szőcs, Ferencz. Csere: Illés I., Illés fill. Báta: Veres — Faidlt, Kosár, Kiss, Braun Ml,, Braun I., Braun II., Torna ska, Horváth I., Pál, Bős-nyák. Csere: Besszer. Az első percben Fe­rencz beadását Antal II. fejelte kapu­ba, de a játékvezető nem ítélt gólt. A 10. percben Ferenczet a 16-oson belül szabálytalanul szerelte Kiss. A 11 -est Barabás mellé lőtte. Ezután enyhe ha­zai fölény alakult ki és a 30. percben Antal II. indította Ferenczet, aki le­futotta Kisst és szép gólt lőtt. 1 :0. A 32. percben tevell támadás után Wéber lövése nagy helyzetben mellément. GYŐZELEMMEL BÚCSÚZOTT SZEDRES 2:0 (1:0) A második félidő 3. percében Illés I« jobb oldali beadását Wéber a kapu­fára lőtte. A 20. percben Ferencz beadását Faidt a saját kapujába lőtte. 2:0. (öngól). A 25. percben Miklós és Braun H. összecsapott és Braun II. lábtörést szenvedett. A 34. percben Tamaska 100 százalékos helyzetben föléé melt. A 38. percben egy bal ol­dali beadás, után kopásból lőtt, de Veres bravúrral védett. A bennmaradásért nagy lelkesedés­sel játszottak a hazaiak és megérde­melten nyertek. Jók: Barabás, Bíró, Wéber, Ferencz, Benkő, Illetve Braun L, Pál, Kiss, Veres, Horváth. Szedres—Bonyhád 3:2 (3:0) ló JÁTÉKKAL Búcsúzon BOLCSKE Bátaszék—Bölcske 5:3 (3:0) Bátaszék, 700 néző. Vezette: Szabó. Bátaszék: Kéri —- iHurtony, Polák, Szá­lai, Tóth L, Topor, Maijsoí, Tóth Ifi., Kovács, Tóth Pl., Kaposi. Csere: Varga, Tóth IV. Bölcske: Mármarosi — Szőke, Sipos, Francko, Rojer, Kiss, Kovács, Szauer, Meszlányi, Lőrlncz, Berecrki. Csere: Mezei. A 7. percben Majsai lövését Mármarosi bravúrosan védte. A 10. percben Tóth II. jól eltalált lö­vése a hosszúsarokban állt meg. 1:0. A 15. percben Tóth I. lövését Márma­rosi védte. A 20. percben Kovács lö­vését az üres kapuból vágták ki a védők. A 23. percben Majsai 14 méter­ről lőtt a hálóba. 2:0. A 40. percben Majsai—Tóth—Topor volt a labda út­ja, az utóbbi kapásból lőtt a hálóba. 3:0. A 42. percben Meszlényi lövését ütötte ki Kéri. A második félidő 3. percében Tóth t indította Tópart, ő kiugratta Maj­®ait, aki hat méterről lőtt a hálóba. 4:0. A 10. percben Topor indította Ko­vácsot és a menteni akaró Szőke a saját kapujába lőtt. 5:0. (Origói). A 15. percben Tóth I. beadását Kovács fejelte mellé. A 20. percben Meszlényi kitört és Szalai a 1ó-oson belül fel­lökte. A büntetőt Mesziéniy értékesítet­te. 5:1. A 30. percben Topor ismét szabálytalankodott Meszlényi vei, a 11-est ezúttal is Meszlényi értékesítet­te. 5:2. A 44. percben Meszlényi a félpályánál kitört és a kifutó Kéri mellett a hálóba lőtt. 5:3. (Mester- hármas.) Az első félidőben Bátaszék biztosan uralta a mezőnyt, majd ötgólos előny­nél lefékezett és a lelkes és sport­szerű vendégcsapat majdnem meglepe­tést okozott. Jók: Topor, Majsai, Tóth L, illetve Mármarosi, Meszlényi. MÉRSÉKELT TELJESÍTMÉNNYEL IS BIZTOS GYŐZELEM Nagymányok - Kisdorog 2:0 (1:0) Nagymányok, 400 néző. Vezette; Tóth. Nagymányok: Balogh — Bíró l.. Fenyővári, Gyöngyösi, Vorglümler, De­meter, Bajer, Bíró II., Guth, Farkas, Balázs. Csere: Viszló, Frank. Kisdorog: Boda — Berning, Varga, Antal I., Kiss, Győrfi, Antal II., Illés* Cseke, Szőcs, Forral. Csere: ©ohm. Az első gólhelyzet Kisdorog előtt adódott a 8. percben, de Szőcs lövé­sét Balogh védte. 3 perc múlva a másik kapunál Bíró II. labdáját tette ártalmatlanná Boda. A 16. percben ismét \B író II. vállalkozott lövésre, de eredménytelenül, majd a 28. percben Guth közelről fölélőtt. A félidő befe­jezése előtt két perccel Farkas átadá­sát Bíró 11. a felső sarokba lőtte. 1 :0. A 11. félidő változatos volt, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de gól hosszú időn ót nem esett. Már úgy nézett ki, hogy 1 :0-ás hazai győzelem­mel ér véget a találkozó, amikor a 36. percben Bíró II. szerzett a hazaiak­nak újabb gólt. 2:0. Közepes színvonalú, mindvégig sport­szerű mérkőzésen a hazaiak mérsékelt teljesítményt nyújtottak, de még így is megérdemelték a győzelmet. Jók: Bí­ró I., Balogh, Bíró II^ Illetve Varga* Szőcs és Antal l. KÉT KIÁLLÍTÁS, LABTORÉS - PONTOSZTOZKODÁS Simontornya—Dombóvári VSE 1:1 (0:1) Simontornya, 200 néző. Vezette: Láng. SBTC: Horváth —- Csap reg i, Kardos, Gerussl, Jobbágy, Baranyai, Máoyoki, Győré, Molnár, Szelei, Kovács. Csere: Péter. Dombóvári VSE: Foki — Hor­váth, Szabó, Szíjártó, Lakos, G. Kiss, Végvári, Szőcs, Hosnyánszkl, Pintér, Mike. Csere: Tarsoly, Havasi. Már az 5. percben Gerussi bokája eltörött, helyette Péter lépett pályára. A 26. percben egy lepattanó labdát Szőcs 1ó méterről a léc alá lőtt. 0:1. A gól után sorozatosan támadtak a vendégeik, még a hazaiak kapkodtak. A házai csapat­ból másodszor is szabálytalankodó Szeleit kiállította a játékvezető. For­más fyazai támadás végén a 42. perc­ben Fok? csak bravúrosan tudott men­teni Molnár elől. A második félidőben a hazaiak kezd­tek jobban. Az 5. és a 8. percben Kovács elől nehezen mentett Foki. A 10. percben szabólyta Ionul szerelték Baranyait. A szabad rúgást Kovács 20 méterről a hálóba lőtte. 1:1. A 20. percben Baranyai lövését védte Foki, majd Kovács 10 méterről lőtt a ka­pusba. A 30. percben a sokat szabály­talankodó Havasit állította ki a játék­vezető. A 10 emberre! játszó hazai csapat helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna. Jók: Jobbágy, Baranyai, Ko­vács, Molnár, illetve Foki, Pintér, Szőcs, Mike, ALACSONY SZÍNVONALÚ KÜZDELEM, FORNAPI VERESÉGGEL Tolna-Fornád 3:2 (3:1) Fornád, 80 néző. Vezette: KorVicska. Tolna: Bagdi — Havasi I., Havasi 11^, Fazekas l‘l.,. Fazekas I., Fehérvári, Wiedemann, Pauli, Neidhardt, Föglein, Konyecsnyi, Herczig. Csere: Rítt. For­nád: Káló — Miszlai, Priger, Horváth, Somogyi, Németh, Lendvai, Bódog, Rosenberger, Kráoicx, Hegyi, Csere: Rapcsák. A fornádi csapatnak sikerült jobban a kezdés, mert a 6. percben Rosenger- ger egy hazaadást elcsípett és meg­szerezte a vezetést. 0:1. 5 perc múlva Horváth szabálytalankodott a kaputól 25 méterre. A szabadrúgást Havasi II. véd he te ti énül küldte a felső sarokba. 1:1. A gól után a hazaiak vezettek tá­madásokat, de ereket nem kísérte sze­rencse. Amikor Rosengerger, már csak Bagdiva! állt szemben, de mellélőtt. A 20. percben Káló rosszul futott ki és Pauli megszerezte Tolnának a vezetést. 2:1. öt perc múlva a mérkőzés leg­szebb támadása után Pauli fejelt Káló kapujába. 3:1. A II. félidőben Fonnád igyekezett gólt lőni, de csak a 20. percben si­került, amikor a játékvezető 11-est ítéli Tolna ellen: a büntetőt Káló értékesí­tette. 3:2. A 25. percben egyenlíthe­tett volna a hazai csapat, de a csa­tárok három esetben is elügyetlenked- ték a kitűnő helyretet. Nagy küzdelemben, balszerencsés kö­rülmények között maradt alul Fornád, a tartalékos Tolnával szemben. Jók: Pauli, Bagdi, Havasi II., Fazekas H., illetve Priger és Miszlai. Szedres, 200 néző. Vezette: Király. Szedres: Bálint — Merk, Koleszár, Kis- pál, Ha szeg, Gyémánt, Tornai, Simon-, Bognár, Szabján, Balogh. Csere: Guzs- ván, Wilhelm. Bonyhád: Fritschi Ács, Barabás, Läufer, Máthé, Gecző, 'Bajkai, Varga., Szabó, Horváth, Palkó. Csere: Prisenszki, Csoboth. A 7. perc­ben egy középre ívelt labdára Tornai rajtolt, beadását Szabján lőtte, a lab­da a védőkről kipattant és Balogh biztosan talált a hálóba. 1 :0. A 12. percben Balogh átadását Szabján lőt­te, a labc^j Fritschin is átjutott, vé­gül a vendegek kapusa a gólvonalról mentett. A 24. percben Szabján—1 Tornai dkció után Szabján lefutott a2 alapvonalig, beadását Bognár a háló­ba lőtte. 2:0. A 39. percben Simon egyéni akció után lőtt nagy gólt. 345» A 40. percben szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek, de Szabó a helyzetet elrontotta. A 44. percben Szabó lö­vése alig kerülte el a hazai kaput. A második félidőben Bonyhád kez­dett jobban és a 17. percben Varga egyéni alakítás után szépített. 3:1. A 24. percben Wilhelm lövése centimé­terekkel suhant el a kapu mellett, A 31. .percben Bólint bravúrral védett. A 34. percben Haszeg hibájából Hor­váth volt eredményes. 3:2. A 40. perc­ben •Bajko'it a játékvezető legyintésért kiállította. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak jobban kihasználták helyzetei­ket és ezért a győzelem megérdemelt. Jók: Bálint, Koleszár, Gyémánt, illet­ve Varga, Barabás, Läufer. A LELKESEDÉS GYŐZELMET EREDMÉNYEZETT Zomba—Szekszárdi Vasas 2:1 (1:0) Szekszárd, 50 néző. Vezette: Schnei­der. Zomba': Újvári — Csiki, Bíró, Antal, Fejős, Illés II.., Illés I., Révai-, Turbuk, Domokos, Miklós. Csere: Fa­ragó, Csámpár. Sz. Vasas: Resch — Szabó, Paipp, Baki, Ler-oh, Boros, Ba­kó, Hányódván, Varga, Fonyód!, Har­sány!. A vendégek a kiesés rémétől fel paprikázva nagy akarással és len­dülettel kezdtek. A tartalékos Vasas ennek ellenére némi mezőnyfölényt harcolt ki. A zombaiak több helyzetet dolgoztak ki, de a csatárok nem ta­láltak a hálóba. A hazaiak veszélyes támadásokat vezettek, ennek ellenére a 30. percben -Turbók kapott jól lab­dát, védőjét kicselezte és nehéz szög­ből lőtt o hálóba. 1:0. A második félidőiben továbbra is <ei Vasas játszott fölényben és tetszető­sebben is. A 18. percben Miklós le­futotta a hazai védelmet, kapura tört és a kimozduló Resch mellett a háló­ba lőtt. 2:0. A gól után rákapcsolt a Vasas és a 35. percben Boros 20 mé­teres szabadrúgása a jobb felső so­rokba kötött ki. 2:1. Továbbra is a szekszárdiak voltak fölényben, de ez eredmény nem változott. Sportszerű mérkőzésen a Vasas kul­turált játékával szemben a Zom-ba pagyobb akarással és lelkesedéssel játszott és megérdemelt győzelmet ara­tott. Jók: Bíró, Miklós, turbuk, illetve Resch, Boros. HÍREK Kézilabda, röplabda, valamint kis­pályás labdarúgásban rendeznek mun­kahelyi spartakiád járási döntőt Tol­nán a sportpályán, július 27-én. * A paksi járás! labda rúgó-szövetség fegyelmi bizottsága Kun Tibort (Pusz- tahervcse) 2, Cserepes Ferencet (Ma­Eredmények NB 11: SZEOL—Komló 3:3, Buda­fok—Ózd 1 :0, MÁV DAC—Ganz- MÁVAG 1 :0, Bp. Spartacus—'Debrecen 1:1, Szolnok—Eger 0:0., Szántód— Nagykanizsa 2:2, Várpalota—'Kossuth K'FSE 2:1, Dunaújváros—Volán 1:0. Megyei ifjúsági bajnokság: Szed­res—Bo/nyhád 1:1, Szekszárdi Vasas— Zomba 2:2, Simontornya'—Dombóvári VSE 0:0, Tevel—Báta 5:0, Fadd— Paks 4:1, Dombóvári Spartacus—Tamá­si 1:1, Bátaszék—Bölcske 9:0, Fornád— Tolna 3:2, Nagymányok—Kisdorog 5:1. Járási bajnokság: Kölesd—Harc 7:0 (elmaradt felnőttmérkőzés), Kéty—Sió- agárd 3:1, ifi: 1:7. docsa) 3 soron következő bajnoki mér­kőzésről tiltotta el. Horváth János tengelici játékos büntetését szeptem­ber 22-ben jelölte meg a fegyelmi bizottság. # Íregszemcsén július 20-án délelőtt tartják a falusi dolgozók spartakiád jó­nak k‘ézilabdadön<tőjét. Nevezés július 14-ig. * A paksi járási aszta li tenisz-baj no V- ság állása: 1. Gerjen 4, 2. Madocsa 4, 3. Kajdacs 2, 4. Pusztahencse 2, 5. Nérrvet'kér 0 ponttal. * A szekszárdi városi üzemi sakk- csa.patbajnoksáq állása a tavaszi idény végén: 1. KIOSZ 18, 2. M,EZŐGÉP I. 13, 3. MEZŐGÉP II. 12, 4. MMG 10. 5. KÖJÁL 9. 6. Gimnázium 9, 7. MDM 505. 8, 8. AFIT 5, 9. GELKA 4, 10. Költségvetés 2 ponttá L • Július 13-án, vasárnap 10 órai kér­dettél tartják Szekszárdon a Dózsa- sporttelepen a területi serdülő össze­tett atlétikai bajnokságot. A mezőny Szedres—Bonyhád; Sz. Vasas—Zomba: Simontornya—Domb. VSE: Tével—Báta: Domb. Spart.—Tamási: Bátaszék—Bölcske: Fornád—Tolna: Nagymányok—Kisdorog s legjobbjai: Varga (Bonyhád) Eíró (Zomba) Jobbágy (Simontornya) Wéber (Tevel) Ládri (D. Spart.) Meszlényi (Bölcske) Bagdi (Tolna) Bíró I. (Nagymányok) Vezette a Simontornya— A HÉT JÁTÉKVEZETŐJE: LÁNG GÁSPÁR. Dombóvári VSE mérkőzést.