Tolna Megyei Népújság, 1975. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-27 / 122. szám

A D. Spartacus megőrizte kétpontos előnyét A magyet (oWdrógó-bttínofcság 29. fordulójában a Simovnornyo— Nagymányoíc mérkőzés* fhár péate- ken dékrtáo te)dtsxo«áfc. «hol o Sozaxxk nyertek 2:0n'a. A Do-mbávári Spartacus szomba­ton délután fogadta Böleskét. A te’ke* vendégek ellen a Sorolod 1 ;0-ás féUdé utáat 3:0 arányban gyért* k. ftátaszékre Tolna csapata látoga­tott. M'mt ez vártható Tott. Bátaaxék aránylag k&rtnyú. 4:1-e« győzelmet szerzett o vendég Tolna eléen. Ko­vács mestenVSrmaőt ért el. Az elmtilí hetekben Jó formában játszó Dombóvári VS£ Széksiárdon, o Vasas e-Men ezúttal gyengébb teljesítményi nyújtott és kénytelen toll beérni a gól nétkOM dóntet* A Bonyhádi Vasas Faddro ?óto- gotott. A haza-i csapat a második ■félidő elején mór 3:0-ra vezetett, de a feljövő Bonyhád 3:2-re szépíteni tudott. Pakson a békánk voltak a ven­dégek, s 2:1-es féiídő utón 4:2-re nyertek. A 90 perc krónikájához tartozläo, hogy o játékvezetőnek •tiszteletlen magatartós miatt a pak­si csapatból a -kapuiéd5 Bimbót ki (tellett élttdrao és helyét a me- zőnyláeékoc Kiss foglalta miit aki lót látta efl feladatáí. A Idodoroglafc a (elesés »Ben JúLedő fonnódúakhoz íáiogottaic. Az első Séüdében •— asníg a hazaiak erőnléttel bírták — komoly éHen- áliást fejtettek IkSv és 1:1 volt a mérkőzés állása. A második fél id o- Te a fva-cakxlc visszaestek és Kiks>- a’orog 4:1-ec awgérdomeJt győzel­met szerzett. levele» « TamüsG ejteni Mesés-i rangadót irreális ikorö-lményelt kö­zött (roodklvűl rossz, sáros, mély talajú pólyán) o hazai együttes nyerte 2:1-re. Ezzel1 ugyan a tevel i csapat nem kérőét el az utolsó helyről, de Pornóddal éj Tárná sirc! azonos « ponfcseámo» Szedresen a wóltozaflfa'mri gyen­gélkedő zortéai gárda volt az el­lenfél. A második félidő közepéig döntetlenné óHt o tolálícozó, ami­kor o hazaiak bűntetőnígáeiból sze­reztek meg o vezetést, majd még egy gátlói terheltek o vendégek 'Krqpurlát, így 2:0-ó* eredmény után Szedresen maradt a két pont. A fe-’nőtte&nél a bajnoki tábla taton várttozatíantd ötét pont az előnye a Dombóvár! Spartocusaak Bótoszék előtt. A Dombóvári VSE szebr,zárd: pomtveszteség* utón úgy- izólvón teljesöh esélytelenné vált o Pajncrio? ciciért folyó küzdeiaroben. Kisdorog a 4., Nagymá nyok az 5. helyen é-U, (Coosés siempontjábói eteŐsarbao Teeei, Famád és Tamá­si ótt legrosszabbul rrrírdháreym c&tpatnak 16 pontja was>, 17 pon­tos flóta és Zombo. A szedre siók 7omba «Ute aratott győzebnüklleel a 13. helyre verekedtél; fel magu- Int. Az ifjúság nafcrsál o már bajrvafc- pak teldrrí'iető Dombóvári VSE Srekszárdon bftrto.rain nyert, így megtartotta 10 pontos előnyét Sl- montarey* 14 pofitok előnyét Paks eilen» A bajnokság állása \~4fmWi-" FELNŐTTEK.'. rt. D. Sport. 29 20 6 3 62-19 46 2. Bótofiéis 29 21 2 6 121-36 44 3. DVSE 99 19 4 6 66-26 42 4. Kitaorag 29 20 2 7 51-40 42 5. 'Nagybányák 29 18 4 7 77-34 40 6. S.-tonnya 29 17 4 0 65-35 20 7. Född 29 15 6 8 71-47 36-8. Tolna 29 13 6 10 44-42 32 9. Paks 29 12 7 10 56-43 31 10. Sx. Vasas 2? 10 6 13 40-47 26 11. Bonyháa 29 9 6 14 60-60 22x 12. Bölcsé 39 8 3 18 50-71 19 13. Szedres 29 B 4 17 39-92 18* 14. Zomba 7 3 19 42-72 17 IS. Báta 29 4 9 16 36-72 17 16. Tamási 2« 6 4 19 20-61 16 17. Fornád V. 29 7 2 20 36-00 16 10. T«»^ •« 09 é 4 » 2S-M 16 _ 49£& Jf IFIGSAOIAK: T. Damfc. VS£ 29 27 1 1 «7-67 55 2. S5 mor>tornya 29 20 5 4 75-34 45 3. Paks & 18 5 6 81-26 41 4. Bátaszék 29 19 2 6 91-49 40 5. 'Kisdorog 29 ' 1ö 4 7 64-36 40 6. Tevel 29 1 15 3 11 85-62 33 7. Tamási 29 12 8 9 74-5(2 32 Tevel nyerte a Tamási elleni kiesési rangadót — A Dombóvári VSE pontot vesztett Szekszárdon — A bátaszéki Kovács mesterhármasa Tolna ellen A nagyobb rutin döntött végig izgalom, kiállítással,-BÜNTETŐVEL 8. Domb. Sport » 11 8 10 56-« 30 *. Tolmo » 10 7 12 54-56 27 10. Bálát» » 11 5 15 63-69 27 11. Zomba » 11 4 14 70-68 26 12. Fadd » 11 4 14 62-72 26 13. Banyih&d » 10 4 15 51-67 24 14. Faradd » 10 — 19 69-85 20 15. Sí. Vasas » 6 5 16 46-72 17 16. Bdta » 7 3 19 46-99 17 17. Nopymónr«* » * 1 20 55-109 17 I«. Mm 29 3 1 26 V7-17J 5 Domb. Spartacus—Bölcske 3:0 (1:0) Paks—Báta 4:2 (2:1) Dombóvár, 2flo né«5. Vezetteí Berkes. Dombóvári Spartacus: Do­bos — Újvári, Vida, G. Kiss, Csa­tári, Pintér, Varga, Vámosi, Oa- ramvári, Lódrl, Tóth. Csere: Feny­vest Bölcske: Esrtergomi, szőke, SItws, Berecstkl, Rój er, Kiss, Me­zei. Pásti, Mesziányl, Ldrlncz, Franckó. Az 5. percben GaramVá- ri 3 méterről az üres kapu lö’.ő emelt, a *■ percben Garamvárt kö­zeit de gyengén helyezett lövését Esztergomi hárította. A 19. percben Lódrl egyéni Játék végén nagy lö­vést küldött kapura. Esztergomi parádésan védett. A 50. percben hibáztak a bölcskei védők, Ga­rant vári 16 méterről a bal sarokba lőtt. Iá A SS. percben Meszlényi veszélyesen kiugrott, Vlda öníel- áldozóan mentett. ' A második féUdfi 9. percében - Tóth bal oldali beadását Lódrl fe­jelte, de a gólvonalról a védők mentettek, a 15. percben Garamvá- ri közeli gólba tartó lövését vágta ki Bereczkl. A 25. percben Varga la méterről a Jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. A 26. percben Lódri tisz­tára Játszotta magát, ügyesen kül- , dött középre és Pintér beállította a végeredményt. 3:0. A 42. perc­ben Varga léc alá tartó lövését Esztergomi hárította. A végig lelkesen küzdő bölcs­kelek ellen a helyzetek alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna a hazaiak. Jók: Pintér, G. Kiss, Vida, illetve Sípos, Esztergo­mi, Kiss. KOVÁCS MESTERHÁRMASA UTAM Bátaszék—Tolna 4:1 (1:0) Bátas2ék,' 830 néző. vezette: Pencz. Bátaszék: Kéri — Hurtony, Aradi, Makk, Polák, Majsai, To- por, Tóth HL, Kovács, Tóth I.» Tóth H. Csere: Kapos í. Tolna: S trau binder — Havasi II., Havasi HL, Fazekas I., Fazekas H.f Schäffler, Pauli, Molnár, Herczig, Fehérvári, Neidhardt. Csere; Link, Konyecsnyi. A hazai csapat lépett fel támadólag és a 6. percben Tóth I. a bal oldali kapufát találta e-L A 27. percben Tóth Hl. elhúzott a jobb oldalon, beadását Kovács fe­jelte a hálóba. 1:0. A 35. percben ismét Kovács . lőtt mellé. A 42. percben Tóth L lövését védte Straubtnger. A második félidő 5. percében Ko* MEDDŐ HAZAI FÖLÉNY Szekszárdi Vasas—Dombóvári VSE 0:0 Szekszárd, 250 néző. Vezette: Király. Sz. Vasas: Resch, Hunyad- vári, Tam, Csiszár, Fusz, Boros, Papp. Balasa, Bakó, Dobos, Baki. Csere: Varga. DVSE: Foki — Hor­váth, Havasi, Szabó, Szíjártó, La­kos, Végvári, G. Kiss, Szőcs. Hos- nyánszky. Katona. Csere: Tóth. Az 5. percben Dobos éles szögből lőtt szabadrúgása suhant el a felső léc fölött. A 13. percben Baki beadá­sát us méterről fölévágta Dobos. A 15. percbén 16 méterről egy sza­badrúgást fölélőtt Dobos. A 30. percben Lakos majdnem öngólt vétett. A 38. percben Bakó lövése a védőkön akadt eü A második félidő elején meddő mezőnyjátékban egymás hibájábő] éltek a csapatok. A 1/J. percben Dobot fejjel továbbított Bakónak, CSAK EGY FÉLIDŐN ÁT BÍRTAK ERŐVEL A HAZAIAK Kisdorog—Fornád 4:1 (1:1) Tornád, 100 néző. Vezette: Köő. Kisdorog; Stölkler — Beming, Győrfi, Antal, Brunner, Boda. Do­monkos, Cseke, Kniesz, Szőcs, Var­ga, ülés. Csere: Genczler. Kiss. Fomád: Káló — Miszlai, Németh, Hegyi. Kovács, Priger, Somogyi, Bazsoaxyi, Rozenberger. Kránlte, Bódogh. Csere: Lerh. Fornád len­dült játékba és a 20. percben Bo- zenberger az üres kapu mellé fe­jelt. a 22. percben Bazsonyi meg­szerezte a vezetést. 0:1. a 31. perc­ben Kisdorog Cseke révéa egyen­lített. i:L A második félidőben fc Fornád kezdett jobban. A £» percben Ba­FADD MAR 330-RA VEZETETT* Fadd—Bonyhád 3:2 (2:0) Fadd, too néző. Vezette: Weldln- ger. Fadd: Licker — Fenyvesi III., Aradi, Baros, Papp. Szűcs, Takács, Fenyvesi II., Kovács II- Kiss II., H. Szabó. Csere: Varga, Kertész. Bonyhád; Frltschl — Ambrus, Ba­rabás, Máthé, Läufer, Bajkai, Gecző, Baumann, Varga, Szabó, Molnár. Csere: Horváth, Acs. A 2. percben Bajkai hazaadását Frltschl nehezen tudta szögletre tolni. Az 5. percben K. Szabó nagy lövését tenyerelte kapu föti a vendég- kapus. A 7. percben Kiss II.. a 12. percben Kovács II. szerezhetett volna gólt. a 23. percbeh Fenyvesi n. i0o százalékos helyzetben hibá­zott. A 36. percben Kovács H. szöktette Fenyvesi n-t, ő Kiss II. elé talált, aki a kapuba lőtt. l>:0. A 40. percben Fenyvesi H. bukta­tásáért a li-est Fenyvesi H. érté­kesítette. 2:0. A második félidőben Bonyhád kezdett jobban, Varga kétszer is veszélyeztetett. A 7. percben Papp iveit kapu elé. Fenyvesi II. nagy­szerű gólt fejelt. 3:0. a 35. perc­ben Szabó szabadrúgásból szépí­tett. 3:1. Ezután Licker két alka­lommal hárított Varga elől. A 45. percben az elalvó Hazai védelem mellett Molnár fejese szállt a há­lóba. 3:2. A végig jó iramú, kemény mér­kőzésen Fadd nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Aradi. Szűcs, Kiss II., Licker, illetve Ambrus, Barabás, Varga. Paks, 900 néző. Vezette: Kovács. Paks: Bimbó — Lacza, Rá ez, Bagó, Kiss, Váczi, Keresztes, Vábró, So- modi, Csorna, Kajári. Csere: Ha­noi. Báta: Veres — Faldt, Hor­váth II.. Kiss. Dékány, Braun I-. Braun II., Kosár, Horváth I., Pál, Bosnyák. Csere: Huppert, Tatai. A 20. percben Horváth I. lefutotta a hazai védelmet és a kimozduló Bimbó mellett megszerezte a veze­tést. 0:1. A 29. percben a kitörő Horváth I.-et Rácz felvágta. Bos­nyák büntetőjét Bimbó védte. A 35. percben Bagó hosszan indítot­ta Kajárlt. aki a ll-es pontról a Jobb sarokba lőtt. 1:1. A 40. perc­ben Somodi lövése a felső lécről visszapattant és a jókor érkezó Keresztes a hálóba fejelt. 2:L A második félidő 3. percében labdatart as ért közvetett szabadrú­gást ítélt a játékvezető, ak:t Bimbó megsértett, ezért a kiállítás sorsára Jutott. Helyére Kiss állt a kapuba. A legurított szabadrúgást Horváth I. a Jobb alsó sarokba vágta. 2:2. a 7. percben Csorna Jól eltalált lövése a felső sarokban kö­tött ki 33. A 14. percben Horváth I. 20 méteres lövését, majd a 20. percben Braun II. közeli lövését védte Kiss. A 29. percben Somodi elment, de az oldalhálőba lőtt. A 34. percben Váczi hosszan indította Kajárlt, aki ezúttal Is lefutotta őr­zőjét és beállított* a végered­ményt. 4:2. Végig izgalmas mérkőzésen a 10 főre olvadt hazai csapat megérde­melt győzelmet aratott a nagyon lelkes és jól játszó Báta ellen, jók: Csorna, Kiss, Keresztes, Kajári, il­letve Horváth I., Horváth U. TEVEL NYERTE A KIESÉSI R1ANGADŐT vács lőtt mellé, a 1X>. percben a kifutó tolnai kapus Kovácsra lőt­te a labdát, amely a hálóba pat­tant. 2:0. a 25. percben Tóth II. indította Kovácsot, aki kisodródva lőtt a hosszú sarokba. 3:0. (Mes­terhármas). a 28. percben Tóti/ II. szöglete érintés nélkül hullott a hálóba. 4:0. A 20. percben Topor lövését, a 35.-ben Kovács fejesét védte a tolnai kapus, a 40. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, a sorfalról lepattanó labdát Link a hálóba emelte. 4:1. Sportszerű, jó iramú mérkőzé­sen ilya-n arányban is megérde­melten nyert a hazai csapat. Jók: Kovács, Hurtony, Topor, illetve Havasi II., Schäffler, Pauli. Tevel—Tamási 2:1 (1:0) Tevel, 450 néző. Vezette: Pap- lauer. Tevel: Marton — Fazekas, IMró, Miklós, Illés II., Illés I., Wé- ber, Szabó, Turbuk, Barabás, Fe- rencz. Csere: Forral. Tamási: Né­meth — Radanovics, Kajtár, Mezt, Egerszegi, Pölőskei, Boros, Noé, Jurasits. Juhász. Pruck. Csere: Hirth, Béres, Tamási támadásokkal indult a mérkőzés, a 4. percben Jurasits egy szabadrúgást fölélőtt. A 10. percben Turbuk—Ferencz akció után Németh kifutással men­tett. Egy perc múlva Ferencz a jobb oldalon elment, beadását Ra­danovics a saját kapujába lőtte. 1:0. (öngól), a 15. percben illés II. indította Ferenczet, aki szögletet harcolt ki, a beadást Ülés II. lőtte kapásból, de Németh szépen dett. a második félidő 5. percében Pölöskei bal szélen felszaladt, be­adását Marton kiejtette és Boros a hálóba kotorta a labdát, i ti. A 7. percben Wéber indította Turbu- kot, akinek beadását Illés I. fe­jelte a hálóba, 2:1. A 15. percben Pruck röviden adott haza, Turbuk elcsípte, de 10» százalékos helyzet­ben fölemelt. Borost a játékvezető a mérkőzés után tiszteletlen ma­gatartásért kiállította. Átesési rangadón mindkét csa­pat nagy becsvággyal küzdött. A hazai csapat megérdemelten tar­totta otthon a két pontot. Jóik: Marton, ülés II.. Szabó, Bíró, il­letve Németh. EgerszegL A 13. HELYRE FELJUTOTT SZEDRES aki a kapusba lőtt. Ezután válta­kozó játék alakult ki, mindkét ka­pu előtt több kihagyott helyzettel. A 26. percben Szabó távoli veszé­lyes lövését Resch föléöklözte. Két perc múlva Dobos a 16-os oldal­vonaláról küldött szabadrúgása centim’Herekkel ment mellé, a 30. percben Boros összeütközött az egyik védővel. Borost levitték a pályáról. Ezután io emberrel ját­szott a hazai csapat. A 30. perc­ben Tóth beadását G. Kiss fejjel küldte kapura, de Resch szögletre mentett. A mindvégig fölényben játszó hazaiak győzelmet érdemeltek volna. Jók: Tam, Papp, Hunyad- vári, Dobos, illetve Szíjártó, Ha­vasi, Szedres—Zomba 2:0 (0:0) Szedres, 850 n'éző. Vezette: Der- ner. Szedres: Bálint — Merk, ito- leszár. Kispál, Balogh, Haszeg, Gyémánt, Ferkelt, Bognár, Simon, Szabján. Csere: Szabó, Tornai. Zomba: Újvári — Csiki, Fejős, Il­lés II., Illés I., Révai, Csámpár, Bíró, Turbuk, Faragó, Miklós. A 14. percben Gyémánt 25 méterről leadott lövését védte Újvári, a 17. percben Bognár lövését Újvári csak szögletre tudta tornászni. A 22. percben gyors vendégtámadás után Koleszár a gólvonalról men­tett. A második félidő 4. percében Gyémánt ment el a bal szélen, lö­vése alig szállt mellé. Egy perc múlva újabb Gyémánt-lövés, mely a kapufán csattant, a 9. percben Faragó lövését Bálint nagy bra­vúrral védte. A 26. percben Kole­szár—Tornai—Ferkelt akció után Ferkeltet felvágták: a l€-oson be-» lül, a büntetőt Simon értékesítet­te. 1:0. A 45. percben Tornai el­ment a jobb szélen, beadását Bog­nár mellel sodorta a hálóba. 2:0. A hazaiak végigtámadták a iré> kőzést. a vendégek viszont lelke­sen védekeztek így a döntés a második félidőre maradt. Jók: Gyémánt, Kispál, illetve Bíró, Il­lés I. Faragó. Lapunk mai számában megjelent sporttudósitásokat írták: Hazafi Jó­zsef, Schmidt Antal, Teszler Vendel, Zwick Jakab, Gaál István, Pánczél István, Zerza József, Szukács Ist­ván, Samu István. z*onyi nagy lövése szállt kapu fö­lé. A 13. percben Priger lövése csak centiméterekkel kerülte el a vendégek kapuját. Ezután a hazai védelem összeroppant és a 28. percben kapu előtti kavarodásnál Szőcs lőtt gólt. 2:1. Két P-src múl­va a szemfüles Győrfi a védők hi­bájából volt eredményes. 3:1. A 43. percben Varga állította be a végeredményt. 4:1. Fornád az első félidőben, míg erővel bírta, egyenrangú ellenfele volt Kisdorognak. a második fél­időre elfáradtak a hazaiak és meg­érdemelten nyert a vendégcsapat. Jók: Beming, Antal, Szőcs, Kniesz, illetve Németh, Kránitz, Kovács. A mezőny legjobbjait Símoniomya—NagymónycA: Molnár (Simontornya) D. Spartacus—Bölcske : Pintér (D. Spartacus) Paks—Báta: Csorna (Paks) Tevel—Tamási: illés II. (Tevel) Fadd—Bonyhád í Aradi (Fadd) Szedres—Zomba: Gyémánt (Szedres) Bátaszék—Tolna: Kovács (Bátaszék) Sz. Vasas-Dombóvári VSE, Dobos (Sz. Vasas) Fornád—Kisdorog: Szöcs (Kisdorog) Veiett. a Fornád—Kisd.ragv Kosárlabda DIB III Paks—Fonyód 54:48 (29:28) Pakson találkozott a két csapat, ahol a hazaiaknál a következők szerepeltek: Madács I. (14), Feil (—), Falusi (8), Madács II. (lé), Akkermann (3). Csere: Benke (12), Ring (7), GosztoLa (—). A fonyó- diak kezdtek jobban, de néhány perc után a paksiak magukra ta­láltak. a 11. percben még Fonyód vezetett i2:9-re, de a 15. percben Paks kiegyenlített (17:17) és a fél­idő végéig egypontos előnyre tett szert. Szünet után azonnal négy pont lett Paks előnye, de ismét a ven­dégek percei következtek, A percben $5:35 volt az eredmény, de a hazaiak újítani tudtak és megszerezték a vezetést, sőt izgal­mas hajrában még növelni tud­ták előnyüket. Magas színvonalú játékvezetés mellett (Kardos—Elmauer) végig iz­galmas csatát vívott a két együt­tes. a közel száz főnyi szurkoló lelkes biztatása mellett Paks meg­érdemelt győzelmet aratott, a ha­zaiak közül valamennyien jól Ját­szottak, de különösen Madács I.. Benke. Falusi és Ring érdemel még külön dicséretet.