Tolna Megyei Népújság, 1975. április (25. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-02 / 77. szám

A X Kosäriabäa IVB I? BKV Előre-Dombórári VSE 70:53 (27:33) Budapesten, a Dózsa György éti pólyán Dombóvár a kővetkező játéko­saival szerepelt: Illés (32), Herr (2), Tamási (—), Bogdán (1), Pakáth (18). Csere: Haraszti (—), Páka («), dr. Radocbcy (—), Ruzicska (4). Az újonc dombóváriak nem tisztelték a fővárosi Kézilabda Sió-kupa torna Simontornyán Ä Síímontornya! BTC vezetősége hazánk felszabadulásának 30. év- fordulása tiszteletére kézilabda- tornál rendez. A Sió-kupának már hagyománya van, és az idei április 4-i/(mérkőzések is jő küzdelmet ígér­nek. A részt vevő csapatok: nők: Vfeszprémi Faárugyár, Szekszárdi .Bőrdíszmű, Szekszárdi Vasas, Si­mon tornyai BTC. Férfiak: Veszpré­mi Vegyész, Hőgyészi Helyi-ipar. Szekszárdi Szövetkezeti SK, Szek­szárdi öregfiák, Si-montornyai öregfí'úk, Simontornya» BTC. A kupa jelenlegi védői: Szekszárdi Vasas (női), Hőgyészi Helyi ipar (férfi) csapata. Egyszerre két pályán folynak Jnojd a küzdelmek, a nőik körmér­kőzést, a férfiak két hármas cso­portban játszanak, majd helyosztó mérkőzéseket vívnak. Mindkét pá­lyán 8 órakor kezdődnek a küz­delmek, majd a végső sorrend ki­alakítása a nőknél 13 órakor,, a férfiaknál 16 órakor kezdődik. együttest, ős a 6. percben már 16:6-?« vezettek. Nagy gondot fordítottak a dombóváriak a védekezésre, ugyanak­kor a támadásokat kosárra! fejezték be. Ebben az időszakban Iliés és Pakáth ellenállhatatlan volt, kettőjük eredményességének köszönhető, bogy hatpontos előnnyel fordulhattak« A második félidő le jól kezdődött Dombóvárnak. A 6. percben még 42:3ó-ra vezettek, majd négy percen át szoros lett a 'küzdelem (44:44). Ezt követően a dombóváriak kapkodtak, öt támadásuk sikertelen maradt, ez­zel szemben a hazaiak rövid idő alatt tíz pontot szereztek. Dombóvár végül beletörődött a vereségbe, jAz eredmény nem tükrözi a mérkőzés küzdelmét. Az újonc Dombóvár győ­zelmet szalasztott el. Egyénileg Híés és Pakóth első félidei játéka érdemel külön dicséretet, & A Dombóvári VSE férflcaapcrtn MWC* mérkőzést játszott Pécsett, a Tanár­képző ellen. A dombóváriak félgőzzel k ®3:53 arányú győzelmet arattak. • ApríWs 5-én, szombaton Tt őrért kez­dettel a Dombóvári VSE NB II-es csa­pata a Bakony Vegyészt fogadja rüt órakor, a szabadtéri pályán. Ugyan­ezen a napon háromnegyed tízkor o dombóvári lányok Mohács ellen Jáb scanak NB W-as bajnoki mérkőzést* m ii Freppán három, góljával fölényes hazai győzelem Szekszárdi Dózsa—-Ózd 4:1 (2:1) Szelszőíd, 3000 néző. Vezette: Nagy O. Szekszárdi Pólyák — Pusztai, Kor­ner, Lóba sty ik, Simon, Németh, Frep­pán, Micskó, Lugosi, Laki, Márkus. Csere: Kovács. Edző: Kormos Mihály, ózd: Sza-bó — Márton, Murányit Bíró, Kovács, Barna, Ügeti, Do-lezsál, Csu hány. Bálint, Tóth. Csere: Fükő I., Szöged!. Edző: Kertész János. Az ohő percben a hazaiak megszerezték a vezetést: Lubooty Metál indult a táma­dás, Simon hosszú indítással kiugrat­ta Micskót, aki becselezte magát kö­zépre és a védők lába között 16 mé­terről a felső eorokba lőtt. 1:0. Két (perc múlva Micskóvoi szabálytalankod­tak, a szabadrúgást Freppán 20 mé­terről csavarta kapura, a labda <a felső lécről vágódott W a játéktérről. A 13. percben Németh indította Frep- pánt, aki két védőt kicselezve nagy gólt Jött. 2:0. Ezután nyomasztó hazai fölény alakult hl és az ideges vendé­gek többször csak szabó lytakmság árán tudtak szerelni. A 20. percben Pólyák önfeláldozó védésének köszön­hető, hogy nem ért e! ózd gólt. A következő percekben Micskó 30, Simon 35 méterről küldött lövései és Lubas- tyik gyors lefutásai jelentettek ese­ményt. A 45. percben megingott a hazai védetem és Oolezsál beadását Csuha ny köze kői» *édhetetíe*ü& o hátába. 2*1» A második félidőben nagy vággyal kezdtek a vendégek, de a hazaiak mindig időben hárítottak és gyors ellentámadásaikkal többször ve­szélyt teremtettek Szabó kapujánál. A 6. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Ligeti kapta a labdát, de a vetődő Pólyákba lőtte azt. A 7. perc­ben Németh helyett Kovács lépett a pályára. A 11. percben Lakit buktat­ták. A szabadrúgást Freppán 20 mé­terről a sorfal fölött lőtte a háióbai« 3:1. A 22. percben Szabó helyett Szö­ged! állt a vendégek kapujába. A 25. percbe« Kovács ellen szabályta­lankodtak a 16-osnál. A szabadrúgást Freppán lágyan emelte középre, de ki­fejelték a labdát. Ezután mindkét résiről több eladott labda követke­zett, majd Pólyák védésének tapsolha­tott a közönség. A 33. percben Dole- zsál szöglete a felső lécen csattant, A 36. percben Fükő beadását Pólyák bravúrról vette le Csuhány lábáról. Egy perc múlva szöglethez jutottak oz ózdiak. Tóth beadását Pólyák csak üggyel-bajjal tudta lábbal menteni a sarokból. A 39. percben a jó helyzet­ben lévő Kovácsot csak szabálytalanul tudták feltartóztatni, a szabadrúgást Freppán éles szögből küldte a sarok­ba. 4:1. A góf után hatalmas iramot diktáltak a Hazaiok« de a nem változott« Két gyors gőt után 30 percig a DS-5 £90 ellen nem tudtak ellenszert talál» ni a vendégek. A félidő utolsó részé» ben már feljöttek az ózdiak és szépé», teni tudtak. A második félidőbero Freppán két gólja után biztos, meg^j érdemelt győzelmet szereztek a ho» zcwak. Jók: Freppán (a mezőny leg«» fobbja), Simon, Micskó, Korner« illet» ve Bíró, Murányi és Ügeti« . *” hazafi =4 T £V i t. SZEOt ­24 14 4 t 4*26 3Ö 2. Volán 24 12 4 8 36-29 28 3. Rákóczi! 24 11 5 e 37-24 27 4. MÁV DAC 24 • ti 5 3626 27 6. Komló 24 e n 5 26-24 37 6. Dorog 24 9 8 7 2626 sas 7. SzekMÓrcS 24 9 6 7 36-39 26 B. S2MTE 24 9 7 8 2825 29 9. Bp. Spart» 24 6 6 8 4036 24 to. Ofojb. 24 6 12 6 36-34 24 11. BtMTE 24 6 6 8 33-30 24 12. ÜV5C 24 9 6 9 3229 24 13. Oroszlán# 24 6 12 6 2126 2« 14. Dimoiútjv. 24 7 9 8 30-33 23 IS. Várpalota 24 8 6 10 30-29 22 1<6. KflOFSE 24 8 6 10 25-33 22 17. FÖSFED 24 8 6 10 27-36 22 18. Gaaz-M. 24 6 9 9 2527 21 10. Eger 24 6 4 14 22-38 Ü 95« Öss) . dl $ 6 tó 21-40 1# Kik vezetnek? A megyei labdarúgó-bajnokságért Ismét Bálázzék a táblázat élén — Simontornya a D. Spartacus legyőzésével a harmadik helyre került — Kisdorog Tevelen hagytn a két pontot A megyei labdarúgó-bajnokságban a soron következő fordulót április 5-én, szombaton kell lejátszani. Ez alól csak a Kisdorog—Paks és a Nagymányo le­iével mérkőzés kivétel. Ezeket közös megegyezéssel április 4-én játsszák. Április 4: Kisdorog—Paks. V: Bogos, Wag ymányok—Tévék V: BarátK, Április 5: Bátaszék—Báta. V: Kiss F. Szekszárdi Vasas—Szedres. V: Ko­vács. Fonnád—Dombóvári Spartacus. V: Szabó. Simontornya—Fadd. V: Ritzel. Dombóvári VSE—Tamási. V: Lugosi. Tolna—Bonyhád. V: KJsst L Zomba—ßolcska« Vs Várad&o Itt említjük meg, hogy a Paksi Járá­si Labdarúgó Szövetség tájékoztatója szerint az április 5-re ki-sorsok vala­mennyi mérkőzést április 4-én, pénte­ken kell lejátszani. A többi járástól (Tamási, Bonyhád) nem érkezett tá­jékoztató, hogy április 4-én vagy 5-én keli-e a csapatoknak játszomok. Ä Atlétika Gyengén sikerült... Vasárnap Dunakeszin tartotta a MASZ az 1975. évi országos mezei futóbajnokságot. Megyénkből az Sz. Dózsa, Sz. Sí, Tolnai VL, Du- naföldvár, Bonyhád és Fadd indí­totta versenyzőit. Kedvezőtlen elő­jelekkel indultak a csapatok (sok sérülés), de még emellett is vára­kozás alatt szerepeltek verseny­zőink. Jobb helyezést (10. hely) Heppné (Sz. Dózsa), Suplitz (Tol­nai VL), strigens (Bonyhádi Spar­tacus) ért eL -^i( " v ...........................T' $ í gy kellett volna !. Torino—Juventus 3:2 1 2. Bologna—Lazio 1:2 2 3. Lanerossi—Fiorentina 0:1 2 4. Napoli—Milan 2:0 1 5. DVSC—SZEOL 2:0 1 8. Dunaújváros—Komié 1:1 X 7. MÁV DAC—Kaposvár 2:1 1 6. Gyula—Szolnoki MÁV 8:0 X 9 Békéses. TASK-KSC 8:3 2 10 Bábolna—SVSE 2:6 1 11. Bakony V.—Sabaria 2:1 1 12. Esztergom—KOM ÉP 8:0 X 13. Foggia—Palermo 8:0 X 4*1 14. Cataniaro—Coma 4:0 1 1975. április 2. A megyei labdarúgó-bajnokság­ban Ismét akadtalc váratlan ered­mények. így például a Dombóvári Spartacus csak egy héten át tu­dott a bajnoki táblázat élén állni, mert vasárnap simontomyától, hazai pályán, megérdemelt veresé­get szenvedett. A tamási gárda is­mét szolgáltatott meglepetést, Sti­xe alulmaradt — otthon — a kitű­nően Játszó Tolnával szemben. A Bátaszék! VSK a Szekszárdi Vasa3 ellen l:»-ás félidő után 2t0-ra nyert. A paksi csapathoz a Dombóvári VSE látogatott. Az első félidő vé­gén még a vendégek vezettek 2:l-re, végül 4 t4-es igazságos döntetlennel ért véget a találkozó. Faddon a nagymányokf csapat lelkesen ját­szott és l:l-es döntetlen után ha- zavltte az egyik pontot. A kisdo- rogtak a szomszédos Tevel ellen. l:l-es félidő után 3:1-es vereséggel vonultak le. A teveli csapatnak ez a pontszerzése csak arra volt elég, hogy behozza hátrányát Tamásival szemben, de változatlanul utolsó ■helyen álL Szedresen Fomádot fogadták,' ahol a hazaiak 2:0-ás félidő után 3:l-re nyertek. Bony nádon Zomba ellen a hazaiak 4 :■> arányban bizo­nyultak Jobbnak. Bátán a hazai .gárda Jó játékkal rukkolt ki és S:i arányban lelépte a bölcskeie- ket. A bajnoki táblázaton a Dombó-' vári Spartacusnak és Bátaszéknek egyaránt 31, míg Simontornyának, Nagylányoknak és Kisdorognak 28 pontja van. Tevel és Tamási », Szedres 12. Bölcske 13 ponttal áü a kiesőjelöltek között. Az ifjúsági bajnokságban a Dombóvári VSE gól nélküli döntet­lent ért el Pakson, de így is nyolc pont előnnyel vezet. A dombóvá­riak 99 gólt lőttek a H kapottal szemben, míg Szedres 21 mérkő- zésén mindössze egy döntetlent ért el. és 13 adott góljával szem­ben 142-t kapott. i BATASZEK—SZEKSZÁRDI VASAS 22> (1») Bátaszék. 800 néző. Vezette; Köő. Bátaszélc: Varga — szálai, Polák, Makk, Hepp, Botos, Majsai, Tóth III., Topor, Aradi, Tóth II. Csere: Kaposi. Sz. Vasas: Resch — Hu- nyadvári, Tarn, Papp, Fusz, Lehr, Boros, Bakó, Fonyód!, Dobos, Ba­ki. Csere: Csiszár, Balogh. A 15. percben Tóth in. beadása után Majsai szerezte meg a vezetést. 1H. A 40, percben Fonyódi egyen­líthetett volna, de mellélőtt. A második félidőben a szekszár­diak léptek fel támadólag, mégis, a 36. percben Majsai átadásával Topor tovább növelte a hazaiak előnyét. 2:0. Két ellentétes félidő után meg­érdemelten nyert a hazat csapat. Jók: Majsai, Aradi, Botos, Makk» illetve Tam, Boros, Lehr. SIMONTORNYA—DOMB. SPARTACUS 2:0 (1:0) _g Dombóvár, 400 néző. Vetettéi Láng. SBTC: Horváth — Cse-i-egi. Gerussi, Jobbágy, Baranyai, Kar­dos, Csóka, Molnár, Kovács I-, Szelei. Nagy. Csere: Mányoki, Ko­vács II. Dombóvár: Dobos — Her- t dc-idi, Vida, G. Kiss, Pintér, Var­ga. Pál. Vámosi. Lódri. Garamvári, Tóth. csere; Loboda, Csatári. Már a 4. percben megszerezte a veze­tést a vendégcsapat. Molnár jobb oldali beadását Kovács I. lőtte a hálóba. 1:0. A gól után a Sparta­cus támadott többet. Lódri, Ga­ramvári és Vámosi hibázott Jó helyzetben. A második félidőben a hazaiak enyhe fölényben játszottak, de görcsös akarással, míg a vendégek kevés, de veszélyes támadásokat vezettek. A 31. percben Kovács szögletét Szelei közvetlen közelről • hálóba lőtte. 2:0. A mezőnyben átgondoltabban és lelkesebben Játszó SBTC megérde­melten nyert. Jók: Baranyai és az egész csapat, illetve Hertelendi, Pintér. PAKS—DOMBÓVÁRI VSE 4* (1 3) Paks, 800 néző. Vezette: Slpőc*. Paks: Bimbó — Horváth. Rácz, Kiss, Váezi, Bagó, Keresztes, Ka­ján, Vábrő, Csorna, Bese. Csere: Scmodi, Váez. DVSE: Foki — Hor­váth, Mike, Végvári, Tarsoly, La­kos, G. Kiás, Szőcs, Havasi, Hős— nyánszki, Bíró. A 6. percben Tar­soly csúnyán felvágta Vábrót, akit levitték a pályáról. A ». perc­ben egy rossz hazaadást So modi elcsípett, és az Ores kapuba gurí­tott. 1 í). A 26. percben szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek, a be­ívelt labdát G. Kiss lőtte a hálóba. 1:1. A 31. percben a vetődő Bim­bón keresztülesett az egyik DVSE- Játékos, a játékvezető ll-est ítélt» melyet G. Kiss értékesített. 13. A második félidő 4. percébe!# G. Kiss lövése Bimbó fölött a teáiéba esett. 1:3. A 9. percben is­mét ll-est ítélt a Játékvezető, me­lyet Bagó értékesített. 2:3. A 22- percben Lakos tovább növelte a vendégek előnyét 2:4. a 30. perc­ben Bese ment el, beadását somodi értékesítette. 3:4. A 34. percben Csorna lefutotta a védelmet, beíve­lését Somodi a léc alá fejelte. 4:4. Gyenge játékvezetés mellett nagy iramú mérkőzésen igazságos dön­tetlen született. Jók: Bagó, Kiss, Somodi, Váezi, illetve Lakos, Ha­vasi és Végvári. F ADD—NAG Y MANY OK la <1M| Fadd, 55o néző. Vezette: Kerekes. Fadd: Soponyai — Fenyvesi III., Aradi. Baross, Papp ÜL, Szűcs, Kiss n.. Fenyvesi II., Kovács, Kiss I., H. Szabó. Nagymányok: Balogh — Bíré I., Fenyővári, Gyöngyösi, Vorgmüller, Demeter, Bajer, Nádasi, Guth, Farkas, Bíró II., Frank. A 19. percben Bíró IL távoli lövésével a vendégek jutot­tak vezetéshez. 0:1. A gél után Fadd nagy hajrába kezdett a ki- egyenlítésért. a 35. percben Kiss n. kapu előtti kavarodásnál lőtt a hálóba. Id. A második félidőben Fadd tá­madott többet, a vendégek véde­keztek és gyors ellentámadásokkal kísérleteztek, de az eredmény nem változott. A helyzetek alapján a hazai csa­pat győzelmet érdemelt volna. Jók: BaTos, Aradi, Fenyvesi H., illetve Fenyővári, Bajer, Farkas és Bíró IL BONYHÁD—ZOMBA 4« (2:í> Bonyhád, 390 néző. Vezettél Varga E. Bonyhád: Fritschi — Ge- cző, Barabás, Molnár, Ambrus, Csoboth, Horváth, Bajkai, Bau­mann, varga, Palkó. Csere: Pusz­tai, Máthé. Zomba: Újvári — Csí­ki, Bíró, Illés I.. Domokos. Fejős, TuTbuk, IIléu n.. Faragó, Szauer, Miklós. Csere: Révai. Käufer. A 12. percben Palkó szögletét Varga egy csel után a bal alsó sarokba gurította. 1:0. a 2«. percben varga 20 méterről leadott szabadrúgás^ & hálóban állt meg. 2Mg ; A második félidő 5.' percében Faragó beadását Domokos fejelte a hálóba. 2:1. A 10. percben Bau­mann növelte a hazaiak előnyét. 3:1. A 35. percben Baumann be­adását Máthé értékesítette. 4:1. A 40. percben Révai révén szépített Zomba. 4:2. A helyzetek alapján Bonyhád nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: varga, Baumann, Ambrus, Csoboth, illetve Újvári, Fejős és Miklós. ........ . ; SZEDRES—FORNAD S:1 (2SJ '\ Szedres, J0o néző. Vezette: Csor­dás. Szedres: Bálint — Merk, Ko- leszár, Wilhelm, Gyémánt. Haszeg» Pallós, Balogh, Simon, Szabján, Sáf­rány. Csere: Bíró, Pócsi. Pornád: Káló — Mlsziai, Priger, Németh. Kovács, Rozenberger, Hegyi, So­mogyi, Bazsonyi, Kránltz, Bódog, Sándor. A 15. percben Szabján egyéni Játék után megszerezte a vezetést. 1:0. A 34. percben Sáí- cány volt eredményes. 20, A második félidő S. percében Wüheiin hibájából Bazsonyi szépí­tett. 2:1. A 19. percben Pócsi be­állította a végeredményt. Ja. Szedres végig irányította a mér­kőzést és megérdemelten nyert. Jók: Gyémánt, Szabján, Bálint, Wilhelm, illetve Priger, Rozenber- ger és Somogyi, , a j TEVE2,—K1SDOROG »3 »UJ ' Tevéi eilen Demer játékvezető bíráskodása mellett mintegy 200 néző előtt kezdődött a küzdelem. A vezetést az első félidő 30. percében a vendég kisdorogi csapat érte el, Varga góljával. Nyolc perc mülva egyenlített Tevel, majd a második félidő 10. percében büntető révén a hazaiak vezetéshez jutottak. 2a. Befejezés előtt egy perccel sze­rezte meg a teveli csapat 3. gólját. és ezzel kialakult a 3:l-es hazai győzelem. (Részletes Információt nem kaptunk). tq&na—tamási fs.-t* Tamásiban, 209 néző előtt, Keller Játékvezető bíráskodása mellett a vendégek a következő összeállítás­ban szerepeltek: Mayer — Havasi III., Havasi II., Fazekas H„ Hava­si I„ Schäffler, Bagdi, Pauli, Mol­nár, Neidhardt. Csere: Link. A kitűnően játszó tolnai együttes már az első félidőben 3:0-ra veze­tett. Pauii kétszer talált a hálóba, majd Neidhardt volt a gólszerző. A második félidőben a hazaiak lel­kesen támadtak, de csak szépíteni (3:1) tudtak. (Részletes tudósítást nem kaptunk). pi BATA—BOLCSK3E SSt WS Báta, sod néző. Vezettet Stump«'* Báta: Bognár — Faidt, Kosár, KissJ Horváth n., Braun, i 1., Braun II.» Dékány, Horváth I., Buppert, Pál.1 Csere: Tatai, Szeleczki. Bölcske! Mánnarosl, Rojer, Papp, Szőkéi Kovács, Kiss, Szauer, Sípos, Meszi lényi. Pásti, Nagy. csere: Franckoj Mezei, a 10. percben Szauer révéi* a vendégek jutottak vezetéshez^ 0:1. a lé. percben Horváth L ki­egyenlített. i;i. a 2». percben Hor-* váth I. volt ismét eredményes.- 2 :U A második félidő 28. percébe?» Pál lőtt gólt. 3:1. A 33. percben Horváth L, Braun n. átadását ér­tékesítette. 4 0, majd a 44. percben Horváth L állította be a vegered- saémyt. 8afc Horváth I. és Braun csatasorba állásával a bálái csapat bíztossn nyert. Jók: Horváth I., Braun U* sess, sietve A bajnokság állása 1« M US t 9 97-32 n 2. D. Spartacus 21 13 5 3 36-14 »’ 3. Simontornya 21 12 4 5 52-23 2® 4. Mogymónyo* 21 13 2 6 49-» 29 5. Kisdorog 21 (13 2 6 39-32 20 6. Född M W 5 5 57-35 27 7. DVSE 21 12 3 6 41-22 27 6. Tolna 21 10 4 7 35-31 24 9. Paks 21 8 6 7 37-34 22 10. Sz. Vasas ti 9 4 8 36-35 22 n. Bonyhád 21 8 5 8 41-43 21 12. Zomba 21 6 3 12 33-50 13 13. Báta 21* é 7 10 33-52 31-54 13 14. Fornád 21 6 2 13 14 15. Bölcsk© 21 5 3 13 36-46 13 16. Szedres 21 6 2 13 20-76 12* 17. Tamási 21 3 3 15 17-47 9 16. Tevőé 21 3 S 19 1846 9 r~r Kjútógiaha 'j|§ 1 DVSE 21 19 1 1 99-14 39 2. Ktedorog 21 15 1 5 31-26 31 3. Bátaszék 21 14 2 5 63-33 30 4. Simontornya 21 12 5 4 55-28 29 5. Paks 21 12 4 5 53-20 28 6. Tárná®! 21 10 6 5 60-35 M 7. Bölcske 1 21 10 4 7 5(2-47 24 8. Tevel 21 10 3 8 52-39 ?3 9. D. SparK 21 B 6 7 34-25 22 10. Tolna 21 8 4 9 46-43 20 11. Fornád 21 9 —■ 12 39-57 18 12. Född 21 8 2 KI 43-58 18 13. Zomba 21 7 3 11 51-56 17 14. Bonyhád 21 7 2 12 38-50 16 15. Sz. Vasas 21 6 2 13 38-47 14 16. ! i 1 2 1 6 — 15 39-79 12 17. Báta 21 4 2 15 31-76 10 18. Szedres 21 — 1 20 13-142 1 A mezőny E£áfas2ek~Szekszárdi Vasast Paks—Dombóvári VSEs Tevel—Kisdorog: Fadd—Nagymányok i D. Spartacus—Simontornya: Báta—Bölcske: Bonyhád—ZombaS Tamási—Tolna: Szedres—Fornád: legjobbjai: Majsai (Bátaszék) Bagó (Paks) Varga (Kisdorog) Baros (Fadd) Baranyai (Simontornya) Horváth I. (Báta) ráüli (Tolna) Wilheim (Szedr A HÉT JÁTÉKVEZETŐJE: KELLER ISTVÁN (DOMBÓVÁR)