Tolna Megyei Népújság, 1975. március (25. évfolyam, 51-76. szám)

1975-03-04 / 53. szám

1" BUDAPEST Két tók'ntéiyes nernietfeöií sze­replésre utaztok el hétfőn dél­előtt a magyar sportolók. A vízi­labda-válogatott csaknem egy- bónapos tengerentúli túrán vesz részt, a Ferencváros pedig szer­dán Maimőben Kupagyőztesek Európa Kupája labdarúgá­said fkozón szerepel, A vízilabdázók kenodai mér­kőzésekkel kezdik meg program­jukat, majd március 17-én repül­nek át az Egyesült Államokba. Bartafós István, a szövetség munkatársa, a küldöttség veze­tője, Gyarmati Dezső szövetségi kapitány és dr. Kárpáti György edző kíséretében a következő 12 játékos kelt útras Moknár, Cservények, Faragó, Görgértyn, dr. Bodnár, Sárost, dr. Szívós, dr. Kontód, Horkai, Kásás. Csapó, Magas és Bella. I * Verraszta Zoliért Európa ­bajnoki ezüstérmes kitűnően ver­senyzett a hét végi úszóviodaíco. A 200 m-es hátúszásban — a Sportuszoda 33 1/3 m-es me­dencéjében — 2.04,53 perces nagyszerű időve} győzött ami jobb az országos csúcsnál. Hite­lesíteni azonban nem lehet, csak az 50 m-es medencében elért eredményeket tartják hwatoios- Bofc. PÁRIZS Párizsban befejeződött a tor­nász grand prix, amelyen ma­gyarok is részt vettek. A (tói sze­renként! versenyben Medveczky Krisztina 2—2 első és második helyet szerzett. A férfiaknál Ma­gyar Zoltánnak győzelmet nem sikerült elérnie, a lólengésben, világbajnoki számában két fran­cia is megelőzte. SZÓFIA Szófiában 'a jégkorong-vffág- bajnokság C csoportjának máso­dik csoportjában: Franciaország—Belgium 15:0 (4:0, 6:0, 50), Bulgária—Ausztria 4:1 (3:1, 1 O, 0:0), Norvégia— Dánia 5:5 (1:1, 2:1, 2-2\. A jelenlegi átláss i. fremdao. 2 2 _ _ 19:0 4 2. Norvégia 2 1 1 — 7:5 3 3. Magyaro. 1 1 — — 14:0 2 4. Bulgária 1 1 — __ 4 :1 2 5. Dánia 2 — 1 1 5:9 1 6, Ausztria 2 __ __ 2 1: 6 _ 7• B elgium 2 — — 2 0:26 — AMSZTERDAM A CSZKA Moszkva férfi röp- fabdacsapata ötödször nyerte el a Bajnokok Európa Kupáját, va­sárnap a négyes döntő utolsó fordulójában 30 (6, 8, 2) arány­ban győzött a Zbrojovka Brno ellen. A harmadik helyet az SC Leipzig szerezte meg, miután' 3:1 (8, —13, 10) arányban nyert a Slávia Szófia ellen, PRAGA Ä csehszlovák labdarúgó- bojnokság állása: 1. Slovan Bratislava 22, 2. Zbrojovka Bmo 20, 3. Union Teplice 20. így kellett volna 1. Cagliari—Bologna 2. Inter.—Lazio 3. Lanerossi—Milan 4. Napoli—Fiorentina 5. Ternana—Torino 6. Arezzo—Catanzaro 7. Foggia—Perugia 8. Palermo—Como 5. Reggianna—Pescara 10. Sambene.—Novara n. Budafok—SZEOL 12. Várpalota—Komló 1*. G. MA VÁG—Volán +1 SA> Oroszlány—FOSF233 líl x 3:1 1 2:0 f Irt) 1 2:1 1 1:1 x 0:6 x Irt) 1 2:2 x 2rt) 1 1:2 2 Ort) x oa 2 2.-0 % ló rajt erc MB íl tavasz! nyitányán Ssskssáfdi Bő^so=IC^p©S¥Éfi RakocsI 1:0 (1:0) Sietett, 5CC0 n&t6. te­czina. Szekszárd: Pólyák — Fodor.. Yá- gór Pusztai, Lubostyik, Simon, Micskó« Laki, Lugosi, Nórrvs-th, Márkus» Cserei Freppán, Kovács. Edző: Kormos Mi­hály. Kaposvár; Hegedűs — Németh« Ágfalvi, Patyi, Hoffmann, Nagy, Kon- rád, Barcsa, Dusch ák, Kcváts, Csukó- vies. Csere: Márton, Tarai. Edző: Mathesz imre. A 2. percben a hazaiak vezettek gyors támadást, Micskó és Laki ősszjátéka után Németh tiszta helyzetben fölélett. Az ellentámadás után tűzijáték alakult ki a hazai ka­punál. Kováts nagy erejű lövését Pó­lyák csak, szögletre tudta tornászai, Ác 5, percben a félpályánál VágS összeütközőt! esz egyik kepére vári csatárra! és mindketten a földön maradtak. Vágót kivitték a pályáról. Bíró főorvos tájékor- tása szerint eltörött q sspcsorttjcu Vágó helyett Freppán Tépett o pá­lyára. K'ecyensúlyozott lett a küzde­lem, mindkét csopGt vezetett támadá­sokat, A hazaiak többet birtokolták a labdát. Vágó sérülése után gyorsan átrendeződött a csapat, és így fel tudták venni a harcot a többször sza­bálytalanul játszó kaposváriakkal szem­ben. A 15. percben Márkus eiol Ág­fa M csak szögletre tudott mentenu Freppán beadása a felsál íéoeo ga­fetre fegyte sf o Játfkteret. Hóreei pen: múlva Lugosi ellen szabálytalan­kodtak ez alapvonalnál, de Freppán szabadrúgását gyorsan kihoztak a _vé­dők és Csokovics egyedül támadha­tott. Bevárta társait, és így a hazai védők könnyedén hárítottak, A 25. percben a kaposvári Kováts maradt egyedül, de a gyors Skaoo meotená tudott, A kővetkező percben megint Símen önfeláldozásának voít köszönhető, bog? Pólyák kapuja oea fceröft veszélybe, Két perc múhra a támadó boeaS csapat elől meg.intcsak szereim todtek a védőt. Micskó partdobása í-ugosi fejéről középre jutott és Németh fordulatáéi a bei aisó sa­rokba véd betétién gáit Jött. 1Ä A gól után a dőrsé se k mindjobban feljöttek és a 35. percben Simon eiőre- vágott labdáját Fodor lőtte kapura, de c védők a gólvonalról mentettek. Ezek­ben a percekben gyors támadásokat verettek a hazaiak és csak Mészáros kapus jó védése mentette meg a ven­dégeket ez újabb góltól. Egy eFlen- támodás után viszont Duschák lövése centlioéterekke! szákit el Pólyák kapw­Késilabda A Kohász visszavágott a Bőrdíszműnek A Ssekssárd-kupa III. fordulója Jelenet a Szekszárdi Bőrdíszmű—Simontornyai BTC mérkőzésről, A simontornyaiak fehér, a szekszárdiak sötét felsőrészben. m**Mn Vasárnap folytatódott a Szek- szárd-kupa kézilabda küzdelem- sorozat. Az első mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász két góllal legyőzte a Pécsi Tanárképző csa­patát, majd a két Tolna megyei együttes lépett pályára. A Bőr­díszműnek kiváló cserelehetősé­ge volt az SBTC ellen. Ambrus edző ezen a mérkőzésen lehető­séget adott az egész cseresor­nak. A nap legnagyobb küzdelmét hozta a két NB I-es csapat ta­lálkozója. Az első félidőben a pécsiek jutottak vezetéshez, majd a második játékrészben a kemé­nyebben — időközönként kímé­letlenül — védekező Bakony Ve­gyész megfordította a játékot és megszerezte a győzelmet is. A Bőrdíszmű mérsékelten játszott a Dunaújvárosi Kohász ellen, a ki­hagyott büntetők megbosszulták magukat. A Kohász-kupa győzte­se hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett, a dunaújvárosiaktól. Részletes eredmények: Dunaújvárosi Kohász—Pécsi Ta­nárképző 13:11 (9:8). V.: Takso­nyi — Sudár. Fej-fej melletti küzdelem, határozottan kemény, de nem durva játékot nvújtott a két csapat. A tanárképzősök kez­deti kihagyásait jól használta ki a Kohász, s végeredményben ez­zel meg is szerezte a győzelmet. Ld.: Varga 7, Jankovics 3, illet­ve Tilinger 6, Klics 3. Szekszárdi Bőrdíszmű—Simon- toruvai BTC 22:4 (12:2). V.: Oláh — Vida. Simontornya nem jelen­tett akadályt az NB I. B-s együt­tesnek. Ld.: Török 9, Sztáronszki 5. illetve Németh 2. Pécsi MSC—Veszprémi Faára 19:7 fllrt>). V.: Kaponvi — Rad- nai. Sok technikai hibával tar­kított mér'Vöyés, a veszprémiek az első félidőben eredményesen lőttek. A másodikban már nem tudtak boldogulni a PMSC-vel. A pécsiek nagyon sok jó hely­zetet elhibáztak. Ld.: Pálvölgyi- né 7, Balázsné 6, illetve Trubin 3, Gróf 2. Bakony Vegyész—Pécsi BTC 20:7 (6:5). V.: Horváth — Szabó. Az első félidőben okosan, takti­kusan játszott a PBTC. A máso­dik játékrészben elfáradtak, és mindjobban kiütközött az NB I-es csapat rutinja, erőnléte. Ld.: Czvetkóné, Hungler, Csikeszné, Tótharsányiné, 3—3, illetve Éles- né 3. Pécsi Tanárképző—Simontornyai BTC 20:7 (10:3). V.: Oláh — Vi­da. A két megyei csapat mérkő­zésén a végig vezető Tanárképző ilyen arányban is megérdemelten nyert. Különösen védekezésben és tudatosabb támadójátékukban múlták felül ellenfelüket. Ld.: Kissné 9, Klics, Tilinger, 3—3, il­letve Németh 3. Dunaújvárosi Kohász—Szekszár­di Bőrdíszmű 14:12 (7:9). V.: Ka­ponyi — Radnai. A Dunaújváros­ban Vasmű-kupát nyert bőrdísz­művesek ezen a mérkőzésen bi­zonytalanok voltak, a büntetőket nem értékesítették, ez a vereség oka. Topolszki kinűnő védése mentette meg a hazaiakat a na­gyobb vereségtől. Ld.: Varga 5, Gelencsérné. Zámbó 3—3. illetve Török 5, Laborcz 3. Pécsi BTC—Veszprémi Faárai 11:11 (4:7). V.: Sudár — Taksonyi. Az első félidőben a Faáru el­húzott és 3 gólos előnnyel kezd­hette a második félidőt, de a fel­jövő pécsiek egyenlíteni tud­tak. Ld: Tarr 5, illetve Gróf 5, Trubin 4. Bakony Vegvész—Pécsi MSC 17:14 (7:10). V.: Horváth — Szabó. Az első félidőben a pécsiek meg­érdemelten jutottak vezetéshez. Utána a nagyobb lövőerővel ren­delkező és a keményebben, időn­ként kíméletlenül védekező veszprémi együttes megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Ld.: Tőtharsányi 9, Henné 4, illetve Pálvölgyiné, Balázsné 5—5L ys crtTiett. A pgrcftn rr-spp&n szögletét Mészára* Ismét alapvonalon túlra öklözte. Laki beadását Lugosi meílégurítotto. A 4Á. .percben Lubo-s- tyik 20 (Péterre a hazai he pútól sza- bálytalaaul szereit» Duschákot, de a szabadrúgást ethOimarJeödtó& a -vendé­gek. Óriási küzdelem alakult ki a ki- egyenlítésért, de a haacű rédeleo dig a helyén toiK A 46. porcben már sakk-matt he?r zefcben Tóit a kaposvári védelem,, Márkus tiszta helyzetben lőtt* d® a befutó Ágfalvt a gólvoasteáil fel­rúgta a labdát, A snásodTfc féTídS eteS percében Márkussal szemben szabálytalankod­tak. A saobadrúgást Fusztai a sorfal mellett gurította ei, de Micskó fölé* rúgta a labdát Az ellentámadásnál Kc<váts és Símen összeütközött ás Si­mon megsérült. Nagy kavarodás tá­madt a kaposvári kapu előtt, a védők sorra a mezőnybe vágták a labdát. A 6. percben vezettek jő támadást a kaposváriak, de Csukovics elhamar­kodottan lőtt kepuro. A következő támadásnál csak Pólyák védésének köszönhető, hogy nem egyenlítettek ki a kaposváriak. Ekkor pár percig be­szorult a Dózsa. A 9. percben Csu­kovics helyett Márton lépett a pályára, A ?S. percben laki—Márkus Q labda útja, Márkus beadását Né' rosttá kapásból lőtte kapura^ c#a Mészáros védett, Ebben a játékrészben szervezetten védekeztek a vendégek, 19. percben Micskó ügyesen hagyta ott védőjét* beadását Németh vágta kapa fölé. A 2flU percbe© Lubcwty** «iőrearágott *afc­cSSjírd SnSuft Wiwff. cssrrfutott Mé- Károssal, aki a földön maradt ét percekig ápolták. A játékvezető n*gT perc hosszabbítást rendelt el. A kö­vetkező percekben levegőben lógott a kiegyenlítés, de az egyre idegesebb kaposvári csatának löeéeei Po«© óéit ftévesztettefc. As első SSTkíaben O Szekszárdi Dózsa korszerűbb játékával akár há­romgólos vezetéshez is juthatott volna. Vágó séfülése után hamar helyreállta rend a hazai védelemben, és így egy- gólos előnnyel kezdhették a második játékrészt. Szünet után mindkét csapat játékában visszaesés mutatkozott. Jófcp Simon (a mezőny legjobbja). Fodor,, Fusztai, Lubastyik, Micskó, LRefcpe Ágr falrio Hoffmaca és ÍCoarád. jA Sbagocfejág őTTŐsdS *,?. ¥. SZEOL 20 72 4 4 Sv-ar? 29 2- JC Rákficá 20 9 5 6 29-18 23 3u Volán 20 10 3 7 32-23 23 4. MÁV Dtffi 20 6 17 3 26-13 23 5. ICcoló 20 8 7 5 23-21 23 6. Bp. SpK 20 7 8 6 33-28 2? 7- KFCfSE 20 e 5 7 23-25 e­8. Szekszárdi 20 6 5 7 29-35 27 9- Karrizs« 20 7 6 7 35-29 20 70- Budofah 20 7 6 7 29-26 20 7*1. Dorog 20 6 8 6 19-21 80 12- Oroszlán? 20 5 10 5 19-23 20 13, Várpalota 20 7 5 8 24-24 n 9 14- Durva újvára« 20 6 7 7 27-29 tf 15. FÖSPED 20 8 3 9 26-34 79 16. SZMTE 20 6 6 8 22-23 78 17« Gonz-M, 20 4 9 7 78-20 07 78. DVSG 2Q 6 5 9 26-28 (ff 79. Osd 20 S 5 TO 18-32 89 SSL 03 « 4 02 0*3« Előkészületi mérkőzések SZEKSZÁRDI VASAS—DADD *á! waj Széteszérd, Rest* — Csiszár, Tam, Papp, Fusz, Lehr, Boros, Huayad- vári, Dobos, Bakó, Baki. Csere; C-Uígh. Szabó, Dárdai. Fadd; Sopo- nyai — Baross, Aradi, Hoirváthszabó, Papp. Szűas, Takács, Fenyvesi. Kovács L, Kiss L, Kiss EL Csere; Kertész, Varga, A 12. percben, egy bal oldali beadás végén Dobos megszerezte a vezetést 1:0, A 13. percben gyors támadás végén. Hu- ínyadvárí tovább növelte a hazai előnyt 2.-0. Ezután feljöttek: a fad- diak, és több támadást vezettek Rescäi kapuja elé. A 30. percben Fenyvesi kapufát lőtt, a kipattanó labdát Kiss H. értékesítette. 2:L öt perc múlva a késlekedő faddi védők közül Bakó a hálóba lőtt Két pere múlva Bakó 20 méterről leadott lövését Soponyai lábba] próbálta menteni, de a labda a hó­lóban kötött kL 4 L, A második félidőben ismét a va­sas lépett fel támadólaig, először Lehr, majd Bakó hagyott ki hely­zetet Az eseménytelen 20 pere után mindjobban feljött Fadd, és a 25. percben az elalvó hazai védők mellett kiss H. lőtt gólt. fi a at percben Bakó becselezte magát az alapvonalig, de beadását Dobos a kapufára lőttet. KISDOBOG—BOTTYHAD «j» (3 aj Klsdorog, 300 néző. Vezettet RitzeL Kisdorog: stölkler X.—Ber- ning. Varga, Brurmer, Antal X, Antal n., Győrfi, Domokos, Kere­kes, Cseke, Boda. Csere- Szabó, Elés. Bonyhád; Fritschl — Lnufer, Ambrus, Gecző, Horváth, Csóboth, Barabás, Baumann, Varga, Palkó, Molnár, csere: Bajkai, Pusztai. Az első félórában mindkét kapu előtt akadt néhány helyzet A 30. perc­ben Kisdorog jutott szabadrúgás­hoz, Berning lövése a sorfalról pattant a hálóba, ló. Két perc múlva a játékvezető közvetett sza­badrúgást ítélt a hazaiak ellen, a leguritott labdát Varga értékesítet­te góllá. A 35. percben szabó lab­dáját Domokos az elfekvő kapus mellett gurította a hálóba. 2 a. Két perc múlva a játékvezető 11-est ítélt Bonyhád éllen, melyet Cseke értékesített. 3 0. A második félidő S. percében Palkó lőtt gólt. 3:2. a 20. percben Cseke fejelt kapura, de Ambrus a gólvonalról mentett. A 30. percben Cseke ismét 11-est értékesitett. 4 -.2. Két perc múlva Molnár hagyott ki büntetőt. A 34. percben Baumann értékesített egy 11-est. 4:3. a 40. percben Molnár állította be a vég­eredményt. 4:4. DOMBÓVÁRI VSE—BATASZEK 3 a (12) Bátaszéken 6oo néző előtt az alábbi összeállításban léptek pá­lyára a csapatok. DVSE: Foki — Horváth, Szabó. Havasi, Tüske, Lakos, G. Kiss, Végvári, Pintér, Hosnyánszkl. Tarsoly. Csere: Tóth. Bátaszék: Kéri — Szalai, Makk, (Németh, Polák, Aradi, Maisai, Kapóst, *rőai TTL, fDcpor, Tóth TT4 Csere; Tóth XV. Eseménytelen tíz perc után a hazaiak vették át a játék irányítását. A 12- percben Tóth IL 8 méterrői a kapus kezébe lőtt, tiszta helyzetben. Káron* perc múlva Maisai szabadrúgása szállt kapu fölé. Egy perc múlva dombóvári, támadás végén, a ka­pufa mentett. A IS. percben Mai­sai mintaszerű átadását Aradi a hálóba fejelte. 0:L A 25. percbe» Tóth HL átadását Tóth XL a ka­pufa előtt nem taiálta eL Egy perc múlva Tóth XL 1« méterről leadott lövése állt meg a hálóban. 0:2. A 43. percben Pintér 3o méterről lőtt csavart lövése & felső sarokba hullt. IÁ. A második félidőben Dombővftf lépett fel támadólag, a 23. percben Bátaszék tovább növelhette volna előnyét, de Topor három méterről a kapu fölé emelt, a 25. percben jobb oldali beadás után Tarsoly kiegyenlített. 2 A A 30. percben Kéri kiejtett egy labdát, és a szemfüles Hosnyánszki megszerez­te a vezetést. 3d. ^ DOMB. SPARTACUS—SASO j ** Dombóvár, 200 néző. Vezetted Tóth L. a hazaiak Így álltak fel; Dobos — Hertelendi, Újvári, G. Kiss, Csatári, Pál, Pintér, Vámosi, Xx>boda, Garamvári, LódrL Csere: Tóth, Orbán. A Vida és Varga nél­kül kiállt hazai csapat már a 7. perében megszerezte a vezetést: Lódri Pál elé játszott, aki egy jő csel után is méterről a sarokba lőtt. l ó. Hat perc múlva Loboda sarokba küldött lövését a vendég kapus hárította, a 15. percben Lo­boda jó indítása után vámosi lőtt fölé. A 30. percben egy sásdl el­lentámadásnál Dobos remek érzék­kel, lábbal mentett. Befejezés előtt 6 perccel Garamvári Lódrit szök­tette, aki Otthagyta védőit és biz­tosan lőtt a kapuba. 2:0. A második félidő W. percében *5 méterrő.1 küldött váratlan lövés a dombóvári kapus kezei között ke­rült a hálóba. 2:1. a 22. percben Lódrit szabálytalanul szerelték a íe-oson belül. A büntetőt Dobos értékesítette. 3Ü. Tíz pere múlva a vendégcsapat jutott 11-eshez, de először a vendégek kapufára rúg­ták a labdát, azonban Dobos el­mozdulása miatt a játékvezető megismételtette a büntetőrúgást. ami másodszorra mellément. A mérkőzés után Vicze János; a dombóvári csapat edzője a követ­kezőt mondta: a főpróba az eddi­gi mérkőzésekhez képest jói sike­rült, javult a játék. Lódri erősza­kossága, harcos játéka döntött. Rajta kívül loboda, Pintér és Her telendi játszott j6L i975; március 4»