Tolna Megyei Népújság, 1975. február (25. évfolyam, 27-50. szám)

1975-02-18 / 41. szám

Megkezdődött a kézilabda Szekszárd-kupa Csak Jh9-re nyert « Bakony Vegyéts e Bőrdíszmű ellen A Szekszárdi ®5rcJís?rnÖ másodszor rendezi NB s csapotok részvételével a kézilabda S?eks*árd-tere>rnKupát. A Bakony Vegyész és o >PMSC részvételé­vel elsp osztályú csapatok is résA vesznek a küzdelemben. A Bőrdíszmű előszpr a PMSC-vel mérkőzött, majd a Bakony Vegyész ellen és csak két gól­lal mqradt alul. A megyebajnokság- ba-n szereplő simontoraypi lányok 0 Veszprémi fqgru és a Pécsi BTC el­len léptek pályára. Ebédszünetben a Szekszárdi Szöv. SE férficsapata a Du­naújvárosi Kohász NB W-es gárdájával vfvott küzdelmes mérkőzést. Az első félidőben még tisztelték a magasabb osztályban Játszó csapatot, a második játékrészben már egyenrangú ellen­félként szerepeltek. Este a lányok mér­kőzései után a Pécsi MSC NB l-es csa­patával játszottak a szövetkezetiek b*- rátságos mérkőzést. Részletes eredmények« Pécsi MSC—St. Bőrdíszmű 21:15 (18:71. V: Horváth—Szabó. Az első félidőben a gyenge védőjáték miatt sok gát esett. A második félidőben mór nagy küzdelem alakult HL. Ld: Balázsné 9, Pálvölgyloé 5, Webre Srtá- ronszk! 6, Török St Bakony Vegyész—Pécsi Tanárképző 9:f (5:*). V: Sudár—Taksonyi. A nap meglepetése. A megyebajnokságban szereplő p, Tanárképző az egyik pon­tot elrabolta g tartalékos NB l-es együttestől. Ld: Gglné 3« Henné, Hungler 2—2, Hletoe Tilinger 5, K1ics 3. Veszprémi Faáru—Simontomyai BTC W:• V: Oláh—Vida. Az NB ll­es veszprémiek egyénileg képzettebb Játékosai a második félidőben az egy­re jobban elfáradó SBTC ellen köny nyedén nyertek. Ld: Trubin 10, Gró# 4, Illetve Moinár E. 3« Németh, Zsol­nai 2—2. Dunaújvárosi Kohász—Pécsi BTC 17:11 (6:3). V: Keszthelyi—Márki. Az első félidőben a pécsi együttes ellen o Kohász 9:3-ra elhúzott. A második félidőben gz idegesen játszó dunaújvá­rosi-ak engedtek az iramból. Ld: Var- ga 6, Németh 4, illetve Gaál Ő, Éles- né 3. Bakony Vegyész~Sz- Bőrdíszmű 11:9 (ö:3). V: Keszthelyi—’Márki. Á kezdés után egyperces szünettel fejezték ki részvétüket Loborcz Erzsi édesapjának elhunyta alkalmával. A mérkőzés Till góljával kezdődött, majd Török 2:0-ra növelte a Bőrdíszmű előnyét. Fokoza­tosan feljött az Nö l-es Vegyész, a szekszárdi lányok visszaestek és a fél­idő végére 8:3-ra vezetett a vendég­csapat. A második félidőre vissza­nyerték önbizalmukat a szekszárdiak és egy gálára megközelítették a Ve­gyészt. Sztáronszki és Török szép gólok­kal Topolszki kiváló védésekkel járult hozzá a szoros eredményhez. Ld: G£l- né 4, Hemrnné 3, illetve §zt<jjroi*S4W 4, Czakó, Török 2—2° Pécsi Tanárképző—Veszprémi Feánp 14:3 (6:1). V: Sudár-^-Taksonyi. A fel­készülésben előrébb tartó Tanárképző biztosan nygrt a szétesően játszó veszprémiek ellen. Ld: Kissná 5, Tilin- ger 3. 9 Pécsi MSC—Dunaújvárosi Kohász 22:13 (13:6). V: Horváth—Sjgbó. Az első percekben 3:1 -re elhúzott a |Cor húsz, de később lelkesedés nélküli jő" tákpk miatt (#U«#lthék»tkMi föladatnak bizonyult a PMSC legyő?áse. Ld: fca- lázsné 1Q, Szamos 5, Pólvőlgyiaá 3, illetve Jamkovlcs 6, Varga 3* Pécsi BTC—Simontornyai BTC (11:6). V: Oláh—Vida. Az első félidő­ben mindkét Csapat idegesen játszott, később a BBTC klhflsználta a slfnpn- tornyai lányok fáradtságát# fcápy- nyedén szerezték meg a győzőimet- Ld: Táthné 7, gle«né 6. IHabre Né­meth, Molnár M. 3—-3. Gerees vállalta Mint arról m#r t»«őmFl<uni. « Dombóvári VS£ Mi H-es io.érlaida- csapota m.flfcexdt* f.lkéMÜléil, P« oí («ií4k*fdé, még nem »i.íMjóda»- A óta mór %4 ÍS jf»#goldódotr.; Gerecs László ideiglenesen vállalta o saqr-" osztály #elkeltését. A fiúk heti négy aikpiommai végzik a munkát. komgiyiP« és lelkilsmerexesen dglgaznak. a háfom ói játékost — gkik ™ár Dombóvárán dolgoznak és részt víz­nek g mpnkábgp, s igen nagy erősí­tést jelentettek volna a csapat szamá­ra — nem lehet igaaolni, mivel agyp- egyesül-e tűk nem járult hozzá kiad^ á- sukha?. a csapat erőnléte kifogásta­lan, szgrnbatqnkéRt a városi ko%ár- labdtihbatjnoksógban s?erepe|te|t, Komoly erőpróba előtt ál az együt­tesi részt vesznek Keszthelyen a Heli­kon kosárigbdgtornán, melyre 16 csa­pat nevezett. A kitnppos versenyen — mely február 22-én és 23-án lesz 4 es csoportokba osztják a csapatokat. A DVSE csoportjába került a Szombat^ helyi Pázw, a Nagykapi?spi MÁV és a Zalaegerszegi T£. A tornán jobbé­ra NB ll-es együtteseik jelezték részvé­telüket, 4« ®gy jugoszláv együttest is várnak. Atlétika A fedett pályás Budapest Ifiúságt bajnokságon a megyénkből induló at­léták közül a két magasugró ért el helyezést, bár előző heti eredményüket nem sikerült megismételni. A r»ői ma­gasugrásban Vaszkó Judit (5z. Dó-« i) 171 cnwe| a 2. és Veres László (Sz. Dózsa) 193 om-rel a 6. helyen vég­zett. Előző hétep Vaszkó 173-at, Veres 200 cip-t ugrott. így kellett volna 1. Cagliari—'Terngnu 2:0 1 2. Cesena—Torino 1:1 * 3. Fiorentlna—Milan 1:1 * 4. Lonerossi—Napolt 2:2 x 5. Róma—Bologna 2:1 1 6. Sa.rpdorio—Laslo 0:2 2 7. Alessandria—Como Z\} 2 I. Arezzo—Genoa 1 :Q 1 9. Foggia—Catanzaro 2:1 1 10. Palermo—Pescara 1 :Q 1 II. Reggiana—Perugia 1:1 * 12. $paf.—Sambensdsttes** 2:1 1 13. Taranto—Avellino 0:0 z 4-i 14. Novara—Parma 0:0 * Jelenet a Veszprémi Vegyész—Szekszárdi Bőrdíszmű mérkőzésről. A szekszárdi Qokó gólt dob. Fgtó: Bencx« Előkészületi mérkőzések SZEKSZÁRDI DÓZSA —SÁRBOGÁRDI VOLÁN 4:0 (2:0) Sárbogárdion, mély talajú, füves pályán lkelleaTi<etlenül szeles, hűvös időben, Í€ű néző előtt a Dózsa az alábbi összeállításban .kezdte a já­tékot: PolyáíJc — Fodor, Kom er, Vágq, Lubastyík, Micskó, Simon, Laki, Pusztai. Lugosi, Máröcus. A Ezünetben Pólyák. Korner és Si­mon helyett Lipovszky, Németh ég Karojp állt be. Az első félidőben ttcét említésre méltó esemény tör­tént. !M<£r az első percben ’ meg­szerette a vezetést a Dózsa. Már- ücus nagyszerű keresztlabdát kül­dött Micskó elé, aki azt me Vei le­kezelte és egyből a jobb sarokba lőtt. lnp. A másik esemény újabb Dózsa-géét hozott, a 27. percben. Lugosi—Máríjcus összjáték után Márkus lőtt a bal sarokba. 2:0. A sárbogárdi csapat hosszan, előre­vágott Labdákkal próbálkozott, de nem tudták; áttörni a Dózsa vé­delmé*. A második félidő 8. percében Lubastyj.k végzett el egv bal ol­dali szabadrúgást. A kapu e.lé lőtt labdát Lugosi a felső lécre fejelte majd az onnan lepattant labdát Márkus fejjel juttatta a bal sarok­ba 3:0. A 10. percben Laki nagy lövését ütötte szögletre a kapus. Jól játszottak a .lelkes hazaiak, a 12. percben szép hazai támadás, után Lipovszky szögletre mentett. A 23. percben Márkus kapott jó labdát, futtából beadott és Lugosi a hálóba lőtt, 4 :0. Ezután a Dózsa engedett az iramból, a hazaiak többször is próbálkoztak, de kí­sérleteiket Lipovszky több alka- lommai is nagy nyugalommal és rutinnal tisztázta. A Sárbogárd ió és sportszerű ed­zőpartnernek bizonyult, a mérkő­zés jól szolgálta a bajnokságra Való fölkészülést. EATASZÉir—BAJA 4:0 (3:0) B átasz éken, 6C1O néző előtt Vá­raid! játékvezető bíráskodása mel­lett így állt fel a hazai csapat: Varga — Szalai, Makk, Polák, Né­meth, Aradi, Majsai, Tóth ül., Topor, Tóth I.. Tóth II. Csere: Ka­posi, Béres, Bátaszéki támadások után a lő. percben Tóth I. bal ol­dali beadását Topor lőtte kaoura, a lebda a kapufáról vágódott a hálóba. 1:0. Két perc múlva Tóth KI. elhúzott, beadását Tóth n. ha- Bkyátffcvetődve .Lőtte, de a bajad. ka­pus hárított. A 20. percben formás bajai támadás után a íkapufa men­tette Bátaszék hálóját a góltól. A 36. percben a bajaiak elől menteni akaró Németh hazaadása a kapu­fáról jutott az alapvonalon túlra. Bátaszék a 4Q. percben szögletet ért el, Tóth II. beívelt labdáját Tóth III. fejelte a léc alá. 2:0. Két perc múlva Tóth I. jó beadása Aradi elé került, aki három mé­terről biztosan lőtte a hálóba. 3:0. A második: félidő ötödik percé­ben Majsai közeiről fölélőtt, majd néhány bajai támadás következeit, közben a középqsatár közelről lőtt k,apu fölé. Változatos játék után a 23. percben Tóth II. indította Ara­dit, ő Tóth I. elé játszott, aki be­állította a végeredményt. 4:0. A bajaiak még ezután sem adták fel a küzdelmet, több formás táma­dást vezettek, közben Vargának akadt néhány jó védése. A fiatal bajai csapat mezőnyben szépen játszott, dó kapura nőm jelentett nagy veszélyt, Bátaszék- nek (kitűnő edzőpartner volt. Ki­tűnt: Varga, Aradi, Tóth I-, Makk. FADD—PAKS 2:1 (1:0) Fadd, 200 néző. V.: Varga E. Fadd: Soponyai — Fenyvesi III., Aradi II., Dobos, Pápp* Szűcs, Ta­kács, Fenyvesi II., Kovács II., KLss II. Csere: Aradi I., Kovács IV. Paks: Dunai — Horváth, Rá ez, Váczi, Kiss, Bagp, Keresztes, Pecz, Kajáid. Bese, Vácz. Csere; Turóczi, Soimodl, Fedi. Lacza. a paksi csa­pat előtt adódott az első helyzet, de Kajáid rontott. Négy perc múl­va a paksi kapunál Kiss II. lövé­se szá.’lt fölé. A 13. percben Kiss II. átjátszotta a paksi védelmet, de Fenyvesi II. elvetette a gólszer­zési alkalmat. A kihagyott hely­zet után két perc múlva szöglet­hez jutott Fadd, a beívelt labdát Szűcs fejelte a kapuba. 1;0. A fél­idő következő 20 perce hazai fö­lénnyel telt el, de csak két kapu­fára tellett a faddiak erejéből. á> A második félidő már kiegyen­súlyozott játékot hozott. A 11. percben a faddi vielem szabály­talanságot követett el, de a büntető- rúgást Paks nem tudta góllá érté­kesíteni, Bagó lövése a kapufán csattant. Mindkét részről több ki­hagyott gólhelyzet adódott. A 3*9. percben Papp szabadrúgása utáh a íatxiíi a kapu előterébe került, Szűcs fejjel továbbította hálóiba a labdát. 2:0. a következő percben Somodi elcsípett egy rossz haza- adást és ebből szépített a paksi csapatnak. 2:L jó iramú mérkőzést vívott a két csapat, melyhez a kitűnő bírás­kodás is hozzájárult. Fadd és Paks egyaránt javuló játékot mutatott. Jók: Szűcs, Kiss I., Fenyvesi D., Papp, illetve Rá ez, Kiss, Bagó és Somodi. KISnOROG—APARHANT 3:0 (1:0) A kisdorogi csapat Aparhanittgl játszott már edzőmérkőzést, akkor 3:l-re győztek Apadhatom Azt kö­vetően Formádon játszottak a kis- dorogiak, és 5:1 arányban nyer­tek- Vasárnap Kisdorogon néző előtt játszották Aparhant ellen a visszavágó mérkőzést. KiGdorog csapatában a következők játszot­tak: Stölkler I, — Benning, Bum- n$r, Kerekes, Genczler, Győrfi, Domokos, Cseke, Varga, Kniesz, Forrai. Csere: Bőd a, Antal II., Kiss !•> Illés, Kiss II- A 19. perc­ben jutott vezetéshez Kisdorog, Domokos lőtt a hálóba. 1:0. Vál­tozatos, jó iramú volt a játék, de a hazaiak több helyzetet kihaeznA- Latlanul hagytak. A másoditk félidőben folytató­dott a kisdorogi fölény, kiütközött a jobb erőnlét, a tervszerűbb fel­készülés, így a7. aparhamti csapat védekezésre szorult. A hazai fö­lény ellenére is csak a 3ft. percbén született újabb gól, Cseke névén- 2:0. öt perc múlva Győrfi állította be a végeredményt. dombóvári vse— NAGYKANIZSAI VASÚT 3:2 (1:1) Nagykanizsán az alábbi össze­állításban kezdett a DVSE: F-cki — Tarsoly, Horváth I-, Havasi, sz fi ár­tó, Vévárit G. Kiss, Lakos, Si?.őcs, Kat-cnia. Hosnyánszki. Csere: Nóg­rádi, Pintér, Bíró, Tóth. Jól (kez­dett a dombóvári csapat és a* 15. percben egy formás támadás vé­gén Katona lőtt a hálóba. 1:0. Ezt követően is a DVSft volt a többet kezdeményező, de kimaradtak a helyzetek. A 30- percbon egy hazni támadás góllal végződött. 1:1. Szünet után sem változott a Játék képe. Néhány korszerű tá­madást vezetett a dombóvári együttes, de ezúttal a befejezések is sikerültek, a 19. percben Hos- nyánszki révén szerzett vezetést a vendégcsapat (2:1), majd a 20. percben Pintér révén tovább nö­velte előnyét. 3:1. Ezután a hazai együttes rákapcsolt, de a dombó­vári védelem jól zárt. a befejezés előtt két percoel sillkerült a osene- kapus Nógrádi hálóját bevenni. 322. MAGOCS—.DÖMRÚVARI SPARTACUS 1:0 (0:0) Dombóvár, liOQ ruézó. V.; Tóth.' Dombóvári Spartacus: Dobos — HertelenjcU, újvári, CT. Kips Z., Csatári, Vila I„ Varga, P41, Dgbo- la, Garamvári, Dódrj. Cs«ne: G. Kiss S., Orbán, A 13. percben Ga- ranwári kiugratta Lódrit, de ß a kijutó Icapusba lótte a iabdát. Hat X>ere múltva Loboda elliúizott a szélien, beadását VWa I- fejelte sa. rokra, de a kapvw hárított. A JL percben IS^dri belőtt labdáját Lo­boda elhibázta. Néhány erőtlen mágocsi támad.!-.; után a 30. porc­ban Lódri—G aram vári—LAclri vqjt a labda ötja, az utóbbi lövését a kapus azonban hárttptta. A M’ddő utolsó percében a kapufa mentette a bazaiaac hAtóját a góltól. A második félidőben, tovább gyorsult a Játáflc, ügyes akciók és Jól záró védelmek Jellemezték az els.5 negyedórát. A 18. percben, Pál Két porc múlva egy veszélyes ha,- zaadás okozott forró pillanatokat a hazai kapu előtt, de végül Dobos mentett. A 22. percben Lódri min­taszerű visszasírnit^sót a jó-lfűir ét­kező Varga 14 méterről m^-lé- lőtte. Károm perc múlva Garam- Viári éles beadását G. Kiss hibázta el, a 33, percben ^ inggy lendület­tel kapura törő mágocsi Lippert n. a kimozduló Dobos mellett a jobb sarokh# lőtt, l íP- A hátra^Avő időben a hazaiak faTgetegl; táma­dásokat vezettek, de nem sikerült a kiegyenMtés.. . . NAGYDOROG— SIJWONTORNYA 4:4 (2:3) A nagydorogi csapat a simomtor- nyaiakat fogadta visszavágó mér­kőzésre. Az első méortkőzésein, Si- montornyán az SBTC győzött 7D- ra. Vasárnap 230 nfeőt előtt Jó Ira­mú, lendületes mérkőzést vívott a kőt csapat, A? első féildőhm Sl- montarnya vezetett J;2-re, végül 4 ;4-es dönteüiennel ért véget a ta­lálkozó- Befejezés előtt 'néhány peregd, amikor mér kialakult a végeredmény, a játékvezetőnek tks*tetettem megjegyzést tett Ku­pék (SBTC), aki a kiállítás sorsá­ra jutott. ZOMBA—SZ. VASAS 1:0 (0:«> Az első találkozón 3 :l-re nyert a Vasas, .és a visszavágóm, Szek- szárdom a következő felállításban léptek pályára a csapatok. Zomba: Újvári — Csíki, Bíró, Illés. Fejős, Kerekes, Csámpái, Révai, Tuirbuk, Faragó, MíklÁs, Csere: Barabás. Sz. Vasas: Hesch — Ludvig, Taan, Papp, Fusz, Balogh, Boros, Szabó, Bakp, Dobos, Balti. Csere: Kindi, Dárdai. Az első fiélldőben a hazai csapat irányította a mérkőzést, sok helyzetet dolgoztak ki, eredmény- telemül, A 18. percben Papn indí­totta Dobost, aki jó helyzetben a felső láoet találta el. A félidő kö­zepe Után már a zombhlak Se ve­zettek több támadást, Faragó, Tur­bók és Miklós vezérletévei. A második félidőben már lö- egyenlítettebh volt a küzdelem, dé az el-ő negyedóra eseminytelemdl *rrlt el. A percben Bakó egyedül tört kapura, do beadását Dárdai föléeanelte. A félidő utolső percei­ben a zombalak vezettek támadá­sokat. és a percben Faragó az Illéstől kapott latodát góllá érté­kesített-. i*. TOLNA— DUNASZENTGYÖRGY ^ »X (1:1) Tolna: Mayer — flfgvgsl Hl,, Ha­vasi rt„ Llpk. Havasi I.. Schaff,ér, Fauekas G., Bagdi. Fehérvári, Mol­nár, Pauli 1., Csőre: Netdíiardt, Komyecsmyl. PgulJ n„ Straublm- ger. Az első fé.lidő elején a ven­dégek szerezték meg a vetítést, gól után fcflrazatossam feljött a tol­nai együttes, és a S3- percben egy kapu előtti kavarodásból kiegyen­lítettek. 1 n. A második félidőben már a ha­zaiak uralták a mezőnyt, több gólhelyzetet dolgoztak ki, és a fél­idő közepéig már 3:l-re vezettek. Később a dunaszemtgyörgyiek ki­használva a védelem megingását, egy gyors támadás végén gólt ér­tek el. í:2. 1975. február 13.