Tolna Megyei Népújság, 1974. november (24. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-12 / 264. szám

í > u Megyei labdarúgó-bajnokság A megyei labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a listavezető Báta- szék Nagymányok együttesét fo­gadta. A mérkőzés bővelkedett iz­galmakban. A játékvezetőnek már a 13. percben Kovácsot ki kellett állítani Bátaszékből. A győzelmet jelentő gólt Bátaszék a 89. perc­ben lőtte, de úgy, hogy abban a nagymányoki kapus is ludas volt. A Szekszárdi Vasas—Simontornya mérkőzést 2:0*ás félidő után a Va­sas nyerte 2:1-re. A második fél­időben hiába volt jobb Simontor­nya, nem tudott kiegyenlíteni. Meglepetés született Bátán: a tartalékos Fornád, ahol a közép­hátvéd Káló védte a kaput, 4:2 arányban nyert a hazaiakkal szem­ben. Szedresen a kisdorogi csapat 1:0-ás félidő után 2:0 arányban megérdemelten győzött. A mérkő­zésről nem kaptunk Szedresről tu­dósítást, így a kisdorogiak elmon­dása alapján közöljük a tájékoz­tatást. Dombóvórott, a hely! rangadó gól nélküli döntetlennel ért véget. Az első félidő 35. percében Stumpf játékvezető Lódrlt a szö­vetkezeti csapatból kiállította. Faddon a hazaiak 3:0-á$ félidő után 4:0-ra nyertek Tolnával szem­ben. A 10. percben Kiss I. és Fa­zekas I. a kiállítás sorsára jutott. A második félidő 27. percében Tol­nából Fazekas ll-t is kiállította a játékvezető. Tevelen a hazciak 1:0-ás félidő után (ez öngól volt), 4:1 arány­ban nyertek a hazaiak Zomba el­len. A találkozó sokáig nyílt volt, hisz a hazaiak csak a 75. percben találtok először a hálóba. A Paks—Bölcske mérkőzés is bő­velkedett izgalmakban. A második félidő 19. percében Harsányi lába eltörött, hosszú időn át állt a já­ték, ezért a játékvezető hosszabbí­tott. A paksiak győztes góljukat a hosszabbítás utolsó percében lőtték. Félbeszakadt a Tamási—Bonyhád mérkőzés az első félidő 40. percé­ben. Ekkor a tamási csapat 1:0-ra vezetett. Tamási tudósítónk szerint a bonyhádiak sportszerűtlenül ^ vi­selkedtek. Egy tamási néző a kapu mögött a bonyhádi kapust meg akarta rúgfnl, aki erre játékostársa biztatására a földre vetette magát. Ezt követően a bonyhádiak levo­nultak. Bonyhádi tudósítónk sze­rint viszont egy karszaiaqos ren­dező volt, aki a bonvhádi kapust derékon rúgta, utána botrányos Je­lenetekre került sor, és mivel nem látták biztosítottnak játékosaik tes­ti épséaét, levonultak. Mivel az első félidőben szakadt félbe a mérkőzés, így az eredményt nem vehetjük figyelembe. A történtekkel nem k’vánunk részletesen foglal­kozni, hisz — érthetően — mind­egyik fél a maga igazát igyekszik bizonyítani. A bajnokság állása Felnőttek s 1. Bátaszék 15 13 — 2 87-23 26 2. Domb. Spart. 15 10 4 1 31-11 24 3. Fadd 15 10 2 3 47-21 22 4. Nagymányok ]| 10 1 4 36-19 21 5. DVSE 15 9 2 4 26-13 20 6. S.-tornya 15 3 3 4 39-19 19 7. Kisdorog 15 9 1 5 28-25 19 8. Tolna 15 7 3 5 25-24 17 9. Sz. Vasas 1$ 7 1 7 26-30 15 10. Paks 15 5 3 7 24-26 13 11. Bonyhád 14 5 2 7 26-31 12 12. Zomba 15 5 2 8 26-37 12 13. Báta 15 2 6 7 21-36 10 14. Szedres 15 4 2 9 10-52 10 15. Fornád 15 4 — 11 23-47 8 16. Bölcske :i3 3 1 11 86-34 7 17. Tamási 14 2 3 9 11-33 7 18. Tevel 15 2 2 11 12-43 6 Ifjúságiak g 1. DVSE 15 14 _ 1 68-10 28 2. Bátaszék 18 11 1 3 47-20 23 3. S.-tornya 18 10 3 2 42-16 23 4. Kisdorog 15 11 1 3 37-22 23 5. Tamási 15 8 4 3 44-25 20 6. Tevel 15 8 2 5 41-29 18 7. Bölcske 15 8 2 5 35-31 18 8. Paks 15 7 3 5 41-17 17 9. D. Spart. 15 7 3 5 29-16 17 10. Fadd 15 7 2 6 35-33 16 11. Tolna 15 5 3 7 30-35 13 12. Sz. Vasas 15 6 — 9 30-34 12 13. Fornád 15 5 — 10 41-39 1Ó 14. Zomba 15 4 2 9 33-41 10 15. Bonyhád 15 3 2 10 23-41 8 16. Nagymányok 18 4 — 11 22-47 8 17. Báta 15 2 1 12 18-61 5 18. Szedres 15 — 1 14 8-107 1 Lapunk mai számában megjelent sporttudósításokat írták: Jaszenovícs Géza, Hazafi József, Zwick Jakab, Goal István, Zerza József, Pánczél István, Vasad! Lajos, Farkas Lajos. Az első félidőben félbeszakadt a Tamási—Bonyhád mérkőzés — Gól nélküli döntetlen a dombóvári rangadón — Csak keservesen nyert otthonában Bátaszék A 89. PERCBEN LŐTTE BÁTASZÉK A GYŐZTES GÖLT Bátaszék—Nagymányok 2:1 (1:0) Bátaszék, 800 néző. Vezette: Csor­dás. Bátaszék: Pénzes — Hurtony, Makk, Szalai, Aradi, Németh, Ko­vács, Zágonyi, Topor, Tóth I., Tóth II. Nagymányok: Balogh — Ná- dasdi, Fenyővári, Lemle, Bíró II., Gyöngyösi, Viszló, Guth, Farkas, Túrós, Demeter. Csere: Bíró I., Balázs. A 7. percben Tóth I. nagy­szerű átadását Tóth II. közelről a kapusba lőtte. A 12. percben Zá­gonyi átadását Tóth II. helyzetben elhibázta. Egy perc múlva Gyön­gyösi megrúgta Kovácsot, aki tör­lesztett és Kovácsot kiállította a játékvezető. A 18. percben Topor lövését Balogh kiejtette, de Tóth II. kapu mellé lőtt. A 31. percben Topor átadását Tóth II. értékesí­tette. 1:0. A második félidő 11. percében Szalai átadását Tóth II. jó helyzet­ben mellégurította. Két perc múl­va Zágonyi átadását Topor lőtte mellé. A 29. percben Szalai hi­bájából egyenlített Bíró I. révén a vendégcsapat. 1:1. A 44. percben jobb oldali támadás végén Zágo­nyi megszerezte a hazahaknak a győzelmet jelentő gólt. 2:1. A 77 percen át tíz emberrel játszó hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Topor, Szalai, Tóth I., Zágonyi, illetve Farkas, Gyöngyösi, Bíró II. LÓDRI KIÁLLÍTÁS A MIATT A SPARTACUS 55 PERCEN ÁT 10 EMBERREL JÁTSZOTT Domb. Spartacus—Domb. VSE 0:0 Dombóvár, 600 néző. Vezette: Stumpf. Spartacus: Dobos — Vida II., Újvári, Vida I., G. Kiss, Pin­tér, Varga, Vámosi, Loboda, Ga- ramvári, Lódri. Csere: Hertelendi, Sziber. DVSE: Foki — Horváth í., Tüske, Havasi, Kakas, Lakos, Szí­jártó, Végvári, Szőcs, Hosnyánszki, Bíró. Csere: Tarsoly, Szentgyörgyi. Az első percben Végvári közeli lö­vését Dobos bravúrral hárította. A 11. percben Vida I. 25 méteres szabadrúgását Foki a léc alól tor­nászta ki. A 20. percben Garam- vári—Lódri akció végén Lódri helyzetben mellélőtt. A 35. perc­ben Szíjártó és Lódri összecsapá­sa után a játékvezető Lódrit ki­állította. A 44. percben Szőcs ívelt szabadrúgását Bíró közelről fe­jelte, de Dobos hárított. A második félidő 13. percében a DVSE-védelem kihagyása után Pintér került jó helyzetbe, de mellélőtt. A 20. percben Szent­györgyi 14 méterrel az üres kapu mellé gurított. A 27. percben Lo­boda elől Foki önfeláldozóan men­tett. Végig kemény, de jó iramú mér­kőzésen igazságos pontosztozkodás történt. Jók: Vida I., Garamvári, illetve Végvári, Lakos és Hos­nyánszki. MÁR AZ ELSŐ FÉLIDŐBEN ELDŐLT A KÉT PONT SORSA Fadd—Tolna 4:0 (3:0) Fadd, 600 néző. Vezette: Kor- vicska. Fadd: Soponyai — Aradi, Kovács I., Baros, Papp, Szűcs, Ko­vács III., Fenyvesi if., Kovács II., Kiss I., Kiss II. Tolna: Mayer — Fekete, Fazekas I., Havasi II., Ha­vasi 1., Bagdi, Pauli, Scheffer, Molnár, Fazekas II., Schäffler. A hazai csapat támadásaival kezdő­dött a mérkőzés. A 9. percben Kiss II. egy közvetett szabadrúgást értékesített. 1:0. Egy perc múlva Kiss I. és Fazekas I. „összeakasz­kodott”, mindkettőt kiállította a játékvezető. A 14. percben Papp •25 méterről lőtt gólt. 2:0. A kö­vetkező percekben Kiss II. és Fenyvesi II. hibázott jó helyzetben, majd a 28. percben Kiss II.—Feny­vesi II. akció végén az utóbbi lőtt, Mayer Kovács II. elé ütötte a lab­dát, aki 16 méterről védhetetlen gólt lőtt. 3:0. A második félidőben a hazai csapat ismét nagy fölénybe került. A 14. percben Szűcs cselezte be magát a védelem mögé, beadását Kiss II. értéktsítette. 4:0. A 27. percben Baros becsúszva szerelte Fazekas H-t, aki a labda helyett a »védő lábát rúgta meg. Fazekas Il-t kiállította a játékvezető. To­vábbra is Fadd maradt fölényben, de a csatárok már nem tudtak gólt lőni. A hazai csapat győzelme egy pillanatig sem volt kétséges, győ­zelme még ilyen arányban is reális. Jók: Az egész faddi csa­pat, Fenyvesi II-vel az élen, illet­ve, Havasi II. és Pauli. KISDOROq VÉGIG IRÁNYÍTOTTÁ A JÁTÉKOT BÖLCSKE MAJDNEM MEGLEPETÉST OKOZOTT Paks - Bölcske 2:1 (0:1) Paks, 300 néző. Vezette: Schnei­der. Paks: Dunai — Horváth, Ko­vács, Vilmányi, Vácz, Váczi, Bagó, Kajári, Kródi, Pécz, Bese. Csere: Keresztes, Somodi. Bölcske: Har­sányi — Rojer, Hidvégi, Franckó, Papp, Ffclöp, Meszlényi, Lassing- leitner, Sipos, Pásti, Lőrinc. Cse­re : Kovács, Bereczki. A 13. perc­ben Kajári átadását Kródi két méterről kapu fölé vágta. Az el­lentámadásnál LŐrincz lábáról Du­nai szedte le a labdát. A két hely­zet után hosszú mezőnyjáték ala­kult ki. A 31. percben Kajári lö­vését védte Harsányi. A 35. -perc­ben Meszlényi remek szögletét Lassingleitner védhetetlenül fejelte a hálóba. 0:1. A második félidő 3. percében Bagó távoli lövése a felső lécről a gólvonalra, majd onnét Harsányi ölébe pattant. A 19. percben Kft- jári lefutotta a védőket, Harsányi merész kivetődéssel hárított. Az esetnél Harsányi lába eltörött. A 32. percben Keresztes középre ívelt labdáját a jól érkező Somodi fe­jelte a hálóba, in. A 38. percben Kródi, a 43. percben Somodi lö­vése szállt kapu mellé. A Játék­vezetőnek 10 percet hossztbbíta .i kellett, mert állt a játék éá ebben az időben Kródi távoli lövésével megszerezte a hazai ésapat győzel­mét. 2:1. Kemény belerhenésekkel tarkított mérkőzésen az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaick játszottak jobban. Jók: Vilmányi, Kródi, Kovács, Keresztes, Dunr.i, illetve Hidvégi, Fülöp, Lassingleit­ner és Papp. A II. FÉLIDŐBEN HIÁBA JÁTSZOTT JOBBAN SIMONTORNYA Sz. Fasas - Simontornya 2:1 (2:0) Szekszárd, 50 néző. Vezette: Szinger. Szekszárd: Resch — Lud­vig, Tam, Fusz, Lehr, Papp, Fo- nyódi, Dobos, Paróczai, Boros, Ba­ki. Csere: Balogh. SBTC: Horváth — Csepreghy, Gerussl, Jobbágy, Kardos, Csóka, Molnár, Szelei, Ku- rek, Baranyai, Kovács. Az elsQ félidőben a hazai csapat kezdett jobban és némi mezönyfölényt harcolt ki, de a simontornyai vé­delem mindig kitűnően hárított. A 25. percben Fonyódi lefutotta a védelmet és a kifutó Horváth fe­lett megszerezte a vezetést. 1:0. A gól után kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, de 10 perc múlva Fo­nyódi elment, visszagurított és Baki védhetetlen gólt lőtt. 2:0. A második félidőben a vendégek léptek fel támadólag és a 2. perc­ben a lestaktikára játszó Vaars védelemből Molnár kiugrott és szé­pített. 2:1. Ezután az SBTC uralta a mezőnyt, de eredménytelenül, sőt a Vasas szórványos támadásai több veszélyt jelentettek. A 30. percben Molnár futott el, kivárt, és oda lett a helyzet. A mérkőzés további részében a vendégek vol­tak fölényben, de a helyzeteiket nem tudták kihasználni. Az első félidőben két helyzet adódott a Vasas előtt, melyet kihasználtak. A második félidő­ben az SBTC hiába játszott job­ban mezőnyben, kiegyenlíteni már nem tudtak. Jók: Boros, Lehr, Ludvig, Resch illetve Molnár, Ge- russi, és Horváth. FORNÁD KAPUJÁT KÁLÓ VÉDTE, MÉGIS NYERTEK Fornád —Báta 4:2 (2:0) Báta, 150 néző. Vezette: Varga E. Fornád: Káló — Németh, Rozen- berger, Horváth, Kovács, Hegyi,- Ba- zsonyi, Penes, Kiss, Kránitz, Bó- ta. Báta: Bognár, Tatai, Nédó, Faidt, Kosár, Braun III., Besszcr, Tamaska, Braun II., Braun I., Pál. A hazai csapat idegesen, kap- kodóan kezdett. A 12. percben Bognár kezéből kipattanó labdát Bazsonyi góllá értékesítette. 1:0. A 15. percben Braun II., majd három perc múlva Besszer lövése szállt mellé. A 27. percben nagy helyzet­ben Kosár fölélőtt. A 31. percben Bognár elhamarkodott kirúgását Bazsonyi értékesítette. 2:0. A második félidő 7. percében a fornádi 16-oson belül Braun Il-t szabálytalanul szerelték. A bünté^ tőt Braun I. értékesítette. 2:1. A 11. percben Braun II. elfutott, de lövése kapu fölé szállt. A 17. perc­ben Kránitz egyéni akcióból lőtt gólt. 3:1. Ezután Fornád a labda- tartásra törekedett. A 32. percben. Nédó betegségre hivatkozva kiállt. A 38. percben ismét Kránitz egyé­ni akciójából született gól. 4:1. A 44. percben 18 méterről Tamaska a védők felett szépített 4:2. A tartalékosán szereplő hazai csapat a helyzetek alapján döntet­lent érdemelt volna. Jók: Káló, Bazsonyi, Kránitz, Penes, illetve Braun II., Braun I., Tamaska és Tatai. Kisdorog—Szedres 2:0 (1:0) csak a 75. percben lőtte tevel első gölját Terel—Zomba 4:1 (1:0) Szedres, 100 néző. Vezette: Pap- lauer. Kisdorog együttese a követ­kező játékosokkal szerezte meg a győzelmet: Stölkler I. — Berning, Brunner, Kerekes, Antal I., Gyor- fi, Cseke, Domokos, Kniesz, ^oda, Varga. Csere: Bércesl és Genczler. Azonnal a vendégcsapat lépett fel támadólag és a 16. percben Kniesz lövése nyomán jutott a labda a szedresi kapuba. 1:0. A gólra a hazaiak néhány támadássál vála­szoltak, de kevés eredménnyel, mert a kisdorogi védelem Brun- nerral az élen mindig időben avat­kozott közbe. Tíz perc eltelte után ismét a vendégek vették át az irá- * A bonyhádi öregfiúk labdarúgó­csapata Mucsfán játszotta idei utolsó mérkőzését és 2:l-es félidő után 4:1 arányban nyert. öreg- fiúk: Kovács — Szabó J., Wágner 1., Borsódi, Mező, Péter, Wágner 11., Fláding, Vajda, Szegedi, Fü­redi. Csere: Tóth E., Szabó E., nyitást és enyhe mezőnyfölénybe kerültek. A második félidőben továbbra is a vendégek játszottak enyhe fö­lényben, bár mindkét kapu előtt adódott helyzet, gól ebben a já­tékrészben csak egy született, amikor Varga juttatta a labdát a szedresi kapuba. A 2:0-ás vezetés birtokában Kisdorog már nyugod­tan és szépen játszott, így ez ma­radt a mérkőzés végeredménye is. A vendégcsapat győzelme megér­demelt, az erőtlen és a lelkesedés nélküli hazaiakkal szemben. Jók: Brunner, Boda, Varga és Kniesz. Pataki, Gecző és Fazekas. Mucsfa: Szőts I. — Szőts II., Balogh, Már­ton, Flaskár, Bilinszki I., Fülöp, Zsámoly, Tillmann, Tamás, Szabó. Csere: Selyem, Bíró, Benhardt. Góllövők: Szabó (2), Pataki, Vaj­da, illetve Zsámoly. Tevel, 200 néző. Vezette: Berkes. Tevel: Marton — Szőcs, Illés II., Ferenc, Gödrei, Illés I., Miklós, Illés III. Turbuk, Forral, Antal II. Csere: Barabás. Zomba: Újvári — Kerekes, Bíró, Antal II., Fejős, Ba­rabás, Csíki, Domokos, Turbuk, Käufer, Miklós. Csere: Szauer. Az első percekben a vendégek léptek fel támadólag és az 5. percben Bíró szabadrúgása a kapufán csat­tant, a kipattanó labdát Turbuk értékesítette, de les címén nem adta meg a játékvezető. A 20. percben Antal II. beadását Turbuk kapufára lőtte, a kipattanó lab­dát Illés II. lőtte kapura, de Új­vári szögletre mentett. Ezután a Eredmények NB n.: Komló—Budafok 2:1. Bp. Spartacus—Várpalota 0:0. Ganz- MAVÁG—Szolnoki MTE 2:1, FÖS- PED Szállítók—Ózdi Kohász 1:1. Kaposvár—Nagykanizsa 3:2, Volán —DVSC 3:1. Dorog—Oroszlány 0:0. MÁV DAC—Dunaújváros 0:0. Kos­suth KFSE—SZEOL 1:1. Megyei ifjúsági bajnokság: Báta —Fornád 1:5. Sz. Vasas—Simontor­nya 0:1, Bátaszék—Nagymányok 2:0, Szedres«-KÍBdorog 0:1, Domb. Spart.—DVSE 0:1. Fadd—Tolna 3:0, Tevel—zomba 3:0, Paks—Bölcske 4:2. Tamási—Bonyhád 3:2. Járási bajnokság:, őcsény—Mó­rágy 6:0, Ifi: 6:2. Harc—Bogyiszló 0:4, Ifi: 0:7. Sióagárd—Dunaszent- györgy 0:2, ifi: 1:4. Kéty—Szek­szárdi Dózsa II. 1:4, ifi: 1:3. TJer- jen—Sz. Építők 2:1, ifi; 4:0. Ma- docsa—Alsópél 3:3, Ifi: 2:2. Né­metkér—'Tengelic 0:0, Ifi: 1:4. Du- naföldvár—Pincehely 3:2, ifi: 2:5. pusztahencse—Nagy dörög 2:1, ifi: 0:4, Gyönk—Iíajdacs 0:1. ifi: 5:0. Tolnanémedi—Ozora (Pincehelyen) 3:1, ifi: 0:18. Di'n"kömlőd—Alsó­tengelic 3:1, ifi: 3:0. hazai csapat „feltámadt” és sorra vezette támadásait. A 23. percben egy tévéit támadásnál Fejős öngólt vétett, i :0. A második félidő már hazai tá­madásokkal indult. A 6. percben Forrai indította Antal II-t, aki két csel után kapufát lőtt. A 30. per­cig csak a hazai csapat támadott eredmény nélkül. A 34. percben Gödrei beadását Antal II. értéke­sítette. 2:0. lEgy pere múlva Tur­buk egyéni akciója volt eredmé­nyes. 2:1. A 36. percben Fejős kéz­zel érintette a labdát. A 11-est Antal II. értékesítette. 3:1. A 43. percben Illés III. átcselezte az egész zombal védelmet és beállí­totta a végeredményt. 4:1. Gyors Iramú mérkőzésen a lelke­sen játszó hazai csapat győzelme még ilyen arányban is megérde­melt. Jók: Antal II., Illés III., Mar­ton, Forral, illetve Turbuk, Csikí, Domokos és Barabás. így kellett volna 1. Bulgária—Magyarország 0:0 r 2. KKFSE—»SZEOL x 3. Dorog—Oroszlány 9:0 x 4. Ganz-M.—SZMTE 2:1 1 5. PVSK—BVSC 3;2 1 6. AURAS—KOMÉP 3:5 2 7. Hajdúb.—Kazincb. o:4 2 8. Kiskunhalas—Izzó 0:0 x 9. Cessna—Juventus ö:I 2 10. Internazionale—Milan 0:0 x 11. Lanerossi—Bologna 0;i 2 12. Napoli—Lazio i;i x 13. Torino—Florentine 2:1 X-fl 14. Genova—Verona x 14. Genova—Verona i;X x 1974. november 13. A mezőny Béta—Fornád: Si. Vasas—Simontornya: Bátaszék—Nagymányok: Szedres—Kisdorog: Domb. Spart.—Domb. VSE; Fadd—Tolna: Tevel—Zomba: Pa*s—Bölcske; legjobbjai: Braun II. (Báta) Boros (Sx. Vasas) Topor (Bátusxék) Varga (Kisdorog) Hosnyánszki (Domb. VSE) Fenyvesi II. (Fadd) Antal II. Vilmányi (Paks) A HÉT JÁTÉKVEZETŐJE; VARGA ENDRE (SZEKSZÁRD) Győzelem az utolsó mérkőzésen