Tolna Megyei Népújság, 1974. augusztus (24. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-22 / 195. szám

TS«r mn Hiúba lőtt a csatársor károm gólt FŐSPED Szállítók—Szekszárdi Dózsa 4:3 (3:1) értara Ti arcos. Meze! lőtt be sző«“ Kézilabda ~NB I E Budapesti Postás—Sz. Bőrdíszmű 13:10 , Budapest FOTO intéző. Vezetted Nágy Béla. FÖSPED: Laaczkor — Egri. Molnár. Kárpáti. Balogh* K*nyó. Márkus. Major. Nagy, I/osonczi. Stefán. Csere: Gabai. Edző: Bundzsák Dezső. Szekszárd: Pályák — Fodor, Vágó, Micskó, Simon. Somodi. Lutoastyik. Mezei. Szentes, Freppán, Pusztai, Csere: Németh. Veres. Edző: Kormos Mihály. Az 5. percben a jól cse­lező Pusztait a •büntetőterületen beiül csak szabálytalanul tudták szeleim, de a játékvezető továb- bot intett. A gyors hazai ellentá­madások könnyen zavarba hozták a gyengén kezdő szekszárdi vé­delmet. Előbb egy hosszú indí­tásra Losonczi rajtolt és a kapu­jából kimozduló Pólyák mellett biztosan gurított a bal sarokba, majd Máj or nagy lendülettel fu­tott lyukra és a labdát a jobb sarokba lőtte. 2:0. Később Mezei lőtt az oldalhálóba, a 23. perc­ben egy Dózsa-szöglet után Pusz­tai és Egri összefejelt, a labda a bgl kapufa mellé vágódott. Mind­két játékos megsérült. Egri azon­nal, Pusztai csak négy perc múl­va jelentkezett játékra, de a to­vábbiakban már nem volt teljes Jetei, a labdát Lanczkor kiejtette és egy hazai védő kétségbeesésé­ben majdnem a saját kapujába rúgta a labdát. A 37. percben Vágó—Freppán adogatás után Freppán a kiét védő között álló Szenteshez játszott, aki lefordult védőiről, és Lanczkor mellett & hálóba lőtt. 2:1. A 43- percben sorsdöntő gólhelyzetet hagyott ki a szekszárdi csapat. Mezei Szen­test hozta helyzetbe, aki nem tu­dott lőni, így a mellette futó Somodi elé tálalt, de ő biztos gól­helyzetben Lanczkor kapus kezé­be emelte a labdát. A kihagyott helyzetre a hazaiak egy perc múlva góUal válaszoltak. Nagy lőtt a jobb sarokba, így 2:2 he­lyett 3:1-es hazai vezetéssel zá­rult az első félidő. (Óriási védel­mi hibából született ez a gól iß 4 A szünetben Pusztai rosszul érezte magát, ezért Kormos ed­ző Verest küldte pályára. A 13- percben Freppán Mezei elé ját­szott. ő igazított egyet a labdán, majd nagy erővei a hosszú sarok­ba lőtt. 32. A gól felhozta a Dó­zsát, a 19. percben szép jelenetek előzték meg a Dózsa egyenlítő gólját. A hazai kapu előtt egy védő röviden mentett. Veres hanyatt vetődve, ollózva a kapu olé emelte a labdát. Szentes So­modi elé gurított, aki közelről a hálóba lőtt. 3:3. Az egyenlítő gól után nagy hajrába kezdett a FÖSFED és a 25. percben egy újabb megingás hozzásegítette a győzelemhez. A , menteni akaró Freppán fejéről a kapufára vá­gódott a labda. Nagy volt a tö­mörülés a szekszárdi kapu előtt, míg Losonczi lőhetett. Lövését Pólyák a gólvonal mögül ütötte ki. Losonczi újra a hálóba jut­tatta a labdát, de a játékvezető már előbb gólt ítélt. 4:3. (Balsze­rencsés gól volt.) A 35. percben a sérült Somodi helyett beállt Né­meth kis szerencsével kiegyenlít­hetett volna, de az üres kapura lőtt labdája Molnárt találta fejen, A Dózsa sez első félidőben gyen­gén, a második félidőben már jobban játszott. E teljesítmény alapján idegenben is három gólt tudott rúgni. Jók: Vágó, Simon, Mezei és Szentes (a csapat leg­jobbja) . Ä bitumen 40 C*-ot sugárzott, de ez nem lepte meg a szekszár­di lányokat, mert hasonló idő­ben és hőmérsékleten Dóm-bori­ban készültek a KESZ-tábor bitu­menes pályáján. A Postás ..bizo­nyítani ” akart a 20 néző előtt. A Bőrdíszmű szerzett ' vezetést Fa- zekasné góljával, de a negyedik percben egyenlített a hazai csa­pat. l :1. a postások fokozatosan játékba lendültek és a 11. perc­ben már 4 :l-re elhúztak. Később Bányai dobott szép gólt, majd Török talált a hálóba, 4:3-ra ala­kult az eredmény, a szerencse nem pártolta a szekszárdiakat, mert Török ugyan elmozdította a kapust, de kapufára lőtte a bün­tetőt. Bányai mindjobban bemele­gedett és góllal fejezte be az egyik akciót. 5 tfHna alakult a mér­kőzés állása. A második félidőt is lói kezdte Szekszárd és Fazekasaié góljával 7:6-ra alakult az eredményt, ké­sőbb Bányai góljával egyenlített Szekszárd 7:7. Ekkor négy perc (6:5) emberhátrányba Került a Bőrdísz­mű, előbb Bányai, maid Fazekas­áé ..pihent” lsét percet. Az ellen­fél eEygólos előnyét Török bün­tetőből kiegyenlítette: 8:8. Ezu n minden sikerült a Postásnak és az eredményjelző tábla már 11:8- at mutatott. A 15. percben Bá­nyai szén gólt dobott, maid Fa­zekasáé a 22. percben beálüicr.ia a végeredmény t. A Postás nagyon készült a visz- szavágóra, fegyelmezetten és ke­ményen látszott. A Bőrdíszmű já­tékosai mindent megtettek. de ezen a vasárnapon nem futotta többre erejükből. Az átlövők ki­tették magukért. Bányai Ilona elő­ször játszott a kezdő csapatban,' és névnapján négy góllal mutat­kozott be. Á szekszárdi kezdőcsapat: To- polszki — Török. Verhás. Bányai, Fazekasáé. Czakó. Laboroz. Cte-O: Málinger. Kadosa I.. Kadosa E., Vass. Góldobók: Bányai 4, Far zekasrté 3, Török 3. Hargitay világcsúccsal Európa-bajnok Hasai pályán is vereség Komlói Bányász—Sz. Dózsa 1:0 (0:0) Szekszárd, 2000 néző. Vezettet Marton. Komló: Erdős! — Tailósi, Kovács, Csordás, Eahó, Pál, Cs. Kovács, Kolesánszky, Kiss, Steib, Hómann. Csere: Bordács és Moód. Edző: Lantos Mihály. Sz. Dózsa: Pólyák — Fodor, Vágó, Lubastylk, Siráon, Mlcskő, Kovács, Mezei, Szentes, Freppán, Pusztai. Csere: Somodi és Veres. Edző: Kormos Mihály. Az első percekben már meleg helyzet adódott a komlói kapunál, egy lepattanó labdát Mezei kapás­ból lőtí. de fölészállt. Állandósult a Dózsa fölénye, bár ezek nem Jelentettek tűi sok veszélyt a Bá­nyász-kapura. A 16. percben Lu- bastyikot a 16-osnál felvágták, Freppán szabadrúgása az oldalhá­lóba jutott. Négy perc múlva Mlcskó 25 méterről lőtt, melyet szögletre tisztáztak. A hazai ka­punál Steib lövése tévesztett célt. A 25. percben Freppán—Mezei adogatás után Mlcskó lövése ment mellé. A félidő végéig tartott a Dózsa enyhe mezőnyfölénye, ez­alatt azonban komoly gólhelyzet nem adódott. A második félidő elején Frep­pán több védőt átcselezett, de a lövés pillanatában közbeléptek. Később Szentes biztos helyzetben Spartakiád országos döntő Két harmadik, egy negyedik hely Stsegeden Szegeden került sor a falusi dolgozók spartakiádja országos döntőjére. Az ünnepélyes megnyi­tón jelen volt dr. Csanádi Árpád az OTSH elnökhelyettese is. A nemes vetélkedésen megyén­ket Láng Katalin (Medina) srá- nátvetésben, Losoncz József (Bony- hád) magasugrásban és a Mözsi Tsz SK női kézilabdacsapata kép­viselte a területi döntőn kivívott l. helyezése után. Eredmények: Férfi magasugrás: 1. Jámbor (Komárom m.) 187. 2. Lengyel (Pest m.) 187, 3. Losoncz József (Bonyhád) 178 cm. A sé­rüléssel bajlódó Losoncz küzdeni- tudásával került a döntőbe, ahol fokozatosan küzdötte fel rrtagát a dobogóra. Női gránáthajítás :t L Gajda (Csongrád) 49.36. 2. Gulyás (Békés) 45,78, Déli (Zala) 44,80. 4. Láng Katalin (Medina) 44.64. Mindössze 16 cm-en múlott a me­dinai versenyző bronzérme. Női kézilabda: 1. Szeghalom (Bé­ke*. m.), 2. Sárisáp (Pest m.), 3. Mözs. A mözsi csapat a következő eredményeket érte el: Mözs—Kálló 20:10(7:7). Szoros el­ső félidő után a mözsi lányok n. félidei, jó játékukkal fokozatosan húztak el. Ebben a játékrészben a fegyelmezett csapatmunkában jobbnál jobb helyzeteket dolgozott ki a gárda és az eredmény sem maradt el. Góllövők: Lovasi 7, Polánné 4, Koncz J. 4, Helyes 2, Pusztai 2, Eber 1. MÖzs—Szeghalom 7:18 (3:9). A déli hőségben játszott első mér­kőzés nagyon sokat kivett a lá­nyokból, ugyanakkor az ellenfél az elmúlt évben még NB II-ben játszott, ez meglátszott fizikumu­kon és lövőerejükben is. Góllö­vők: Koncz J. 3. Helyes 1. Lovgsi 1. Polánné 1, Pusztai 1. Ezzel a vereséggel a lányok másodikak lettek a csoportban és a döntőben a 3—4. helyért játszottak. Mözs—Mezőcsát 11:7 (6:3). Jó védekezés és rendkívül szellemes támadásépítés jellemezte a mözsi csapat játékát. Már a 3. percben 2:0-ra vezettek^ végig tartani tud­ták előnyüket.^ a' mérkőzés érde­kessége hogy Schwarz négy hét- méterest védett ki. Góllövők: Koncz J. 4, Koncz A. 3, Lovasi 3, Maczák 1. Végül" azoknak a neve, akik ki­harcolták ezt a szép eredményt: Schwarz Teréz, Koncz Anna, Koncz Júlia. Helyes Aranka, Lova­si Mária, Soponyai Anna, Maczák Györgyi, Polán Györgyné, Pusztai Klára, Eber Magdolna melléemelt. A 10. percben — Lan­tos edző cserét határozott el és ez szemmel láthatóan felhozta a vendégeket. 5 perc múlva a sérült Simon helyére Somodi állt be, 6 perc múlva Kormos edző Pusztai helyett Verest küldte a pályára. Valamelyest fokozódott az iram, de most már a komlóiak játéka volt átgondoltabb és egyre veszé­lyesebb. A 28. percben a Dózsa- védelem szabálytalankodott a 16-os sarkánál. Cs. Kovács beívelt lab­dájára Steib berobbant és közel­ről belsővel a léc alá lőtt, Pólyák ugyan érintette a labdát, de az a felső lécről beljebb pattant. 1:0. A Dózsa csapatát felrázta a ka­pott gól, az igyekezeí megvolt já­tékukban, de nem sok eredmény­nyel, mert a komlói védelem könnyedén hárította az erőtlen tá­madásokat. Az ellentámadásoknál Komló öt csatárral is támadott és meleg pillanatok adódtak a hazai kapu előtt. Befejezés előtt 3 perc­cel a Dózsa előtt még nyílott egyenlítési lehetőség, amikor komlói kapus egy labdát csak üggyel-bajjal tudott a léc alól ki ütni, de nem volt ott hazai csa­tár, így felszabadítottak. Ezúttal a Dózsa-csatárok adósak maradtak a gólokkal, támadásaik erőtlenek voltak. A cserék Kom lónak jobban sikerültek, így az eredmény reális. A Dózsából Vá­gó, Fodor. Simon, és Lubastyik (a csapat legjobbja) tűnt ki, míg Komlóból Steib (a mezőny leg­jobbja) Pál, Csordás és Moód di­csérhető. — H. — > ír:.:'»íirfí. y*™ '**'*Jf Hargitay András a 400 méteres vegyesúszásban 4:28,89 perces világ­csúccsal lett Európa-bajnok. Dombóvárról jelentjük Átadták rendeltetésének a* új kosárlabdapályát Dombóvárott hagyománya van a kosárlabdasportnak, de a to­vábbfejlődéshez nem volt meg minden feltétel, elsősorban a meg­Húszezer néző — kitűnő szervezés — gazdag programmal Ismét nagy sikere volt a négynapos tamási lovasversenynek 1974. augusztus 22. Ismét nagy sikert hozott a négynapos lovasbajnokság Tamá­siban. Mint arról már lapunk ün­nepi számában is beszámoltunk:, augusztus 17-én kezdődött a terü­leti lovasbajnokság harmadik fordulója, mely egyben nemzet­közi verseny is volt. Az ünnepé­lyes megnyitóra augusztus 18-án került sor. Megyénk párt- és ál­lami vezetői is megjelentek. így K. Papp József, az MSZMP Köz­ponti Ellenőrző Bizottságának tag­ja. a Tolna megyei Bizottság el­ső titkára és Szabópál Antal, a Tolna megyei Tanács vb-elnöke is. Húszezer nézője volt a négy­napos versenynek, a színes, gaz­dag program, a színvonalas vetél­kedő jó szórakozás-t biztosított a nagyszámú közönségnek, de leg­alább ilyen jól érezték magukat, kitűnő ellátásban részesültek, ma­gyaros vend égszere tetet kaptak a külföldi versenyzők és vezetőik. Minden dicséretet megérdemel a verseny rendezősége, mert ió szervezésük eredményeként négy napon át úgyszólván fennakadás nélkül peregtek a versenyek. A Tamási ÁFÉSZ, valamint, a ter­melőszövetkezetek sátrai bő vá­lasztékban biztosították az enni- és innivalót. Az utolsó versenynapon a ver­senybíróság mulatságos, ötletes számot iktatott be, a székfoglalót. Ez még tovább fokozta a jó­kedvet, a nézők, között a hangu­latot. A búcsúzásra felsorakozott csapatok — eredményeik alapján — értékbe mellyel még emlékezetesebbé tet­ték számukra a tamási lovasver­senyt. A versenybíróság azzal bú­csúzott. hogy remélik, jövőre is­mét találkoznak. EREDMÉNYEK: Kezdő lovak díjugratása? I Bálint János (Alap) Aranyoson, 2. Oberlo Milán (Kosice) Moravi- án. 3. Bálint László (Alap) Ata- m-ánon. . _Nemzetközi megnyitóverseny: l. Mezei Miklós (Határőr Dózsa) Bornemisszán, 2. Kapoli István (Tgar-Simon tornya) Dajkán. 3. SziTus Gedominás (litván) Gala- son. Ifjúsági díjugratás: 1. Kapoli István (Igar-Simontornya) Aurélon. 2- Kapoli Ist­ván (Igar-Simontornya) Hollóin. 3. Berki Sándor (Mezőszilas) Frankon. Ifjúsági egyéni és csapatver­seny; Egyéniben: 1. Kapoli Ist­ván (Igar-Simontornya) Dajkán, 2. Kapoli István (Igar-Simontor­nya) Aurélon, 3. Tuska Pál (Ha­tárőr Dózsa) Gubancson. Csapat­ban: 1. Határőr Dózsa. 2. Növi Sad, 3. Igar-Simóntomya. Vadászugratás: 1. Mezei Miklós (Határőr Dózsa) Bornemisszán. 2. Datkus Alfonzas (litván) Bozma- rinason, 3. Báj kai Sándor (Határ­őr Dózsa) Darun. Kezdő lovak díjugratása: F, Oberle Milan (Kosice) Moravián. 2. Kizlinger György (Lajoskomá- rom) Szépfiún. 3. Zsoldos Attila (Mezőszilas) Orfeuszon. Ifjúsági díjugratás: 1. Berki Sándor (Mezőszilas) Sóhajon. 2. ICxwEMaiU Hollón. 3. Tanács Géza (Határőr Dózsa) Goblelnen. Felnőtt egyéni és csapatverseny a nemzetek díjáért: Egyéniben: 1. Datkus Alfonzas (Litván) Roz- marinason, 2. Horváth József (Ha­tárőr Dózsa) Gumin. 3. Berki Sándor (Mezőszilas) Frankon. Csa­patban: 1. Litván Lovasklub. 2, Mezőszilas Mezőföld Tsz. 3. Ha­tárőr Dózsa. b. 4. Határőr Dózsa, A, 5, Enyingi MEDOSZ. Kezdő lovak díjugratása (dön­tő) : í. Nagy Ferenc (Mezőszilas) Achmeden, 2- Nagy Ferenc (Me­zősz Has) Vértesen. 3. Bálint László (Alap) Atamánon. Ifjúsági staf éta verseny: 1, Ta­nács Géza Rónán. Tuska Pál Ete­tőn (Határőr Dózsa). 2. Timotije- vics M. Matadoron. Zecsevics Z. Okeanon (Növi Sad). 3. Csontos Gyula Idesen. Bérki Sándor Di­namit on (Mezőszilas). Pontszámgyűjtő verseny: 1- Ma- gyarpolányi János (Enying) Oszkáron, 2. Kecskeméti Ferenc (Mezőszilas) öregúron. 3. Kapoli Imre’ (Igar-Simontornya) Hollón. Kitartásos verseny: 1. Cser­nászki László (Határőr Dózsa) Dalmandon, 2. . Kapoli István (Tgar-Simont ornya) Aurélon. 3. Mazeikis Viktorias (litván) Zilvi- tisen. Búcsúszám a vigaszdíjért: i; Bqjkai Sándor (Határőr Dózsa) Fagyöngyön. 2. Kizlinger György (Laioskomárom) Betyáron. 3. Ka­poli István (Igar-Simontornya) Annán. A székfoglaló versenyt az igar- sim on tornyai Horváth József AUz stevü lován. feRelő méretű pálya, a Dombó­vári VSE női kosárlabdacsapata az ősszel az NB ni. megnyerésé­vel kiharcolta az NB n-be "jutást és az idei évet már ebben az osz­tályban kezdte. Eredetileg úgy tervezték, hogy három-négy mér­kőzést idegenben játszanak, és f3, elkészül az úi bitumenes pályájuk. Tervük azonban külön­böző okok miatt nem valósulha- tott meg időre, az új pálya át­adására csak hétfőn kerülhetett sor Erre az alkalomra a Dom­bóvári VSE ismét megrendezte a Kapos-kupa kósárlabdatomát, melyen a hazaiakon kívül a báta- széki. paksi, soproni és a szolno­ki vendégcsapatok vettek részt. A Kapos-kupa előtt ünnepségre került sor. Buús Károly, a dom­bóvári vontatási főnökség vezető­je. a MÁV nagyüzemi Pártbizott­ság végrehajtó bizottságának tag­ja adta át az új létesítményt. Többek között a következőket mondta, — Az úi kosárlabdapálya négy- százezer forintba került, a vas­utasok és a KISZ-fiataiok komoly összefogása hozta létre. Miután női kosárlabdacsapatunk az NB II-be került, jogosan vetődött fel a pályaigény, de az anyagiak biz-, tosftása mellett sok egyéb aka-. dályt kellett elhárítani, hogy ma birtokukba vehessék sportolóink e pályát. Most. amikor a Kapos- kupa mérkőzéssorozat megkezdő­dik. azzal adjuk át rendeltetésé­nek az úi pálvát. hogv lányaink­tól további sikeres szereplést vá­runk. _ férficsapatunk elé azt, a célt tűzzük, hogy az idén nyerje­nek bajnokságot, jövőre ők is már NB Il-esek legyenek. Be-' csüliék meg az úi létesítményt, melyet egy-két éven belül tovább korszerűsítünk. A vááutas szak- szervezet támogatásával tetőt sze­relünk föléie. hogv az időjárás­tól függetlenül zord heteket kivé­ve mindig használható legyen. örömmel üdvözöltük, hogv me­gyénk ismét, komoly sportlétesít­ménnyel gazdagodott, hogy a dombóvári kosarasok úi szabad­téri pályához jutottak. Biztosak vagyunk abban, hogy a? NB II-es női és az NB Ill-as férficsapat még az eddiginél is jobb játékkal köszöni meg a róluk történő" gon­doskodást. i — Sz .