Tolna Megyei Népújság, 1974. április (24. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-02 / 77. szám

Bonyhád és a Dombóvári Spartacus gól nélküli döntetlent játszott A vendégcsapatok közül Fadd, Kisdorog és Fornád győzött A megyei labdarúgó-bajnokságban általában a várt eredmények szület­nek. A listavezető Bonyhádi Vasas Dombóvárott a vasutasok ellen gól nélküli döntetlent játszott. A bonyhádi csapat kapuvédője, Pék jó napot fogott ki és a második 45 percben, amikor a dombóváriak nagy fölénybe kerültek, több esetben bravúrral hárított. A Dombóvári Spartacusnak is meg kellett elégedni a gól nélküli dön­tetlennel Tamásiban. A kiesés ellen küzdő Tamási nagy lelkesedéssel harcolt és a Spartacus-csatárok nem bírták bevenni a hazajpk kapuját. Ezzel to­vábbra is maradt a két pont különbség Bonyhád és Dombóvár között, a baj­noki táblázaton. A tolnaiak Faddot fogadták. Mint az várható volt, nagy harc alakult ki a két együttes között, ahol végül a rutinosabb faddiaknak sikerült a teljesen megfiatalított hazaiakkal szemben a 4:2 arányú győzelmet kiharcolni. A kisdorogiak bebizonyították, hogy csak kisiklás volt az egy héttel ez­előtti gyenge játékuk. Ezúttal idegenben, Majoson 2:0-ás félidő után 3:1-re győztek. A bölcskeiek az önbizalmukat vesztett simontornyaiakat fogadták. A vendégcsapat ezúttal is gyengén játszott« így Bölcske 1:0*0$ félidő után 2:l-re nyerte a találkozót. A fornádiak az utolsó helyen álló Hőgyészhez látogattak. A fornádi csapat csak a második félidőben tudott felülkerekedni Hőgyésszel ^ szemben. Fornád ezzel a győzelmével továbbra is versenyben van Fáddal, Kisdoroggal^ a Dombóvári Vasúttal, a bronzéremért. A zombaiak Szedrest fogadták. Már az első félidőben 2:0-ra vezetett o hazai csapat, végül 3:1-es zombai győzelem született. A vasárnap sxwxott két ponttal Zomba egy hellyel előbbre került a bajnoki táblázaton. Változatlanul nagy harc folyik az aranyóremért Bonyhád és a Dombóvár? Spartacus között. Pillanatnyilag Bonyhádnak két pont az előnye Dombóvár­ral szemben. Mint mór említettük, a 3. helyért négy csapat küzd, jelenleg Faddnak és Kisdorognak van legnagyobb esélye, de még 10 forduló hátra­van, addig sok minden történhet« CSAK AZ I. FÉLIDŐBEN VOLT JOBB BONYHÁD Dombóvári VSE—Bonyhád 0:0 csak a második félidőben sikerült tornádnak KÉT VÁLLRA FEKTETNI HÖGYÉSZT Fornád—Hogy ész 3:1 (0:0) Dombóvár. 500 néző. Vezette! Bemer. Dombóvári VSE: Bancsi •— Horváth I.. Szabó. Kokas. Beke, Bíró. Végvári. Horváth IL. Mike. G. Kiss. Szentgyórgyi. Csere: Wéj* bér. Fotó. Bonyhád: Pék — Guzo, ván. Ambrus. Gecző. Heidecker, Horváth«.. Baumann, Eizenczer, Varga, Bulla. Vágner. Csere: Mol­nár. Máthé. Az első nercben Bonyhád előtt volt gólhelyzet, de Baumann és Eizenczer hibázott nagy helyzetben. A 11. nercben Miké ió helyzetbe hozta G. Kissi, akinek lövését Pék bravúrral védte. Az első 20 percnyi mezőny­játék után a 30. nercben korsze­rű bonyhádi támadás végén Bulla futtában leadott lövése alig ment kapu mellé. A 44. nercben Varga jói célozta meg Bancsi kapuját, aki szögletre hárított. Szünet után a hazai csapat jó­voltából megélénkült a iáték. A vendégek erős védekezésre kény­szerültek. A 15. nercben G. Kiss előre vetődve, közelről fejelt kapu mellé. A 25. percben Weber 11 méterről kapásból lőtt. Pék a ka­pufa segítségével hárított. A 32. percben Potó közelről felelt. a Oabda nem jutott túl a gólvonalon. A hátralévő időben a hazaiakat erőteljesen támadták, de nem tud­ták a maguk javára fordítani az eredményt. Az első félidőben sokat támad­tak a vendégek a másodikban a hazaiak voltak jobbak. Igazságos a pontosztozkodás. Jók: G. Kiss Horváth I.. Beke. Mike. illetve Pék. Ambrus. Varga és Horváth, & Gaál Hőgyész. 50 néző. Vezette: Pető. Fornád: Lerch — Priger. Káló, Németh. Kovács. Hadobás. Bóta. Bazsonyi. Penes. Kiss. Kránicz. Csere; Sándor. Hőgyész: Banász — Trick II., Barabás I.. Banai II.* Barabás II.. Trick I., Dénes. Er­dős. Banai L. Pilács. Bús. Csere: Autíi és Pech. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, de Bús fö- lélőtt. A 15. percben Penes került jó helyzetbe, de az ő lövése -s célt tévesztett. Az első félidő közepétől úgyszólván egyik kapu sem került komoly veszélybe, fő­ként a két 16-os között folyt a játék. A második félidő hazai támadá­sokkal kezdődött. A második percben Erdős, maid az 5. perc­ben Barabás I. rontott .16 hely­zetben. A fornádiak a 14. perc­ben Sándor révén szerezték meg a vezetést, l :0. Nyolc perc múlva egy beívelt labdát Kiss lejjel juttatott Banász kapujába. 2:0. Három perc telt ei és ismét gólt láthatott a néhány néző. Bús tisz­tára játszotta magát és szépített. 2:1. Nagy küzdelem folyt a ki­egyenlítő gólért, mely azonban nem született meg. sőt a fornádi­ak befejezés előtt három perccel Kiss révén ismét eredményesek voltak és kialakult a 3:l-es vég­eredmény. Fornád a második félidőben mu­tatott játékával rászolgált a győ­zelemre. Jók: Sándor. Káló. liléi­vé Barabás I* *— Schön féld —• ALACSONY SZINVONALÜ. KÜZDELMES MÉRKŐZÉS Bölcske—Simontornya 2:1 (1:0) A TAMÁSI VEDELEM SZEREZTE MEG AZ ÉGY PONTOT Tamási—Dombóvári Spartacus 0:0 Tamási. 100 néző. Vezette? Mól. már. Tamási: Németh — Noé. Há­ti. Juhász. Egerszegi. Tóth. Jura- Kies. Horváth, Bruck. Horgos, Turbók. Csere: Hirth. Béres. Domb. Spart: Dobos — Sziber Hertelendi. Vida II.. Újvári. Hor­váth. Varga, GaramvárL Vámosi. Loboda. Lódri. Csere: Völgyesi. Az első percek után látszott, hogy mindkét csapat tart a másiktól. Az első említést érdemlő esemény; Várszegi nehéz szögből ka­pott labdát, de a kapufa mentett Különösebb helyzet egyik kap» előtt sem adódott. A második félidőben már na­gyobb küzdelem alakult ki. de mindkét csapat védelme remekül játszott és így hosszú ideig gól­helyzet sem adódott. A 21. nerc. ben hosszú indítás után Horváth elszaladt. de a nehéz szögből beadott lövését Dobos szép vető­déssel hárította. Ezután nagy küz­delem alakult ki. a játékvezető­nek sokszor kellett beavatkozni. A .32. percben Tóth megsérült és kiállt. A mindkét cserelehetőséget már kihasznált hazai csapat ez­után 10 fővel játszott, a 40. perc­ben kapu előtti kavarodás után Völgyesi lövését Németh . szöglet­re ütötte. A kitűnő dombóvári csapat nem bírt az -emberfogással játszó tamá­si védelemmel. Jók: Németh. Háti. Tóth. illetve Sziber, Hertelendi és Újvári, — «May — A megfiatalított tolna Alulmaradt X /RUTINOSABB FADDAL SZEMBEN Fadd—Tolna 4:2 (1:0) Tolna. 300 néző. Vezettet Haáz.’ Fadd: Fenyvesi U. — Aradi H., Kovács D.. Horváth. Papp l„ Szűcs. Kiss II.. Fenyvesi rí. Papp II.. Kiss T.. Aradi H. Csere: Bo. ros. Kovács II. Tolna: Straúbin- g^r — Link. Fazekas I.. Csendes, Fuxler. Bagdi. Fazekas II.. Schef­fer, Molnár, Viedemaim. Neidhardt* Csere: Konyecsinyi. Ideges han- gulatbán kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat nagy hibaszáza­lékkal játszott. A 22. percben Szűcs 25 méterről lőtt szabadrú­gást. amely beakadt a hálóba. 1:0. A 28. percben Neidhardt a fadöí védők között kiugrott és az őt keresztező Horváth becsúszva sze­relte. A hátralévő időben mindkét csapat szórványosan támadott. é& eredmény nélkül. A második félidő eleién Tolna kapott először lábra. Az 5. perc­ben Csendes kipörgette a labdát Neidhardt elé. aki kapásból szé­pített. 1:1. A 10. percben Faze­kas IL ismét N eiöhard tót ixidfr? fotta. aki 18 méterről lőtt a komi mellé. Négy perc múlva Konye­csinyi kapáslövését Fenyvesi szé­pen hárította. A 30. percben Feny­vesi II. lesgyanús helyzetből sze­rezte meg a vezetést. 2:1. A gól megzavarta a fiatal tolnai csapa­tot és a rutinos faddiak átvették a játék irányítását. A 35. percben Fenyvesi n. egy szép testcsellel becsapta a hazai védőket és to. vább növelte az előnyt. 3:1. A 40. percben Kovács D. Neidhardtot szerelte, a játékvezető szabályta­lannak ítélte, és a ll-es pontra mutatott. A büntetőt Molnár érté­kesítette. 3:2. A 43. percben Kiss I. egyéni játék után állította be a végeredményt. 4:2. A tolnai csapat nagy igyekezet­tel játszott, de Fadd megérdemel­ten győzött. A játékvezető-hár­mas 1—2 hibát ejtett. mellyel mindkét csapatot sújtották. Jók: Papp II.. szűcs. Aradi IT. illetve jCseoides* Bagdi. Konyecsinyi. *i ... , • __. er jchuszter — A KISDOROGIAK KIKÖSZÖRÜLTÉK A CSORBÁÉ Kisdorog—Majos 3:1 (2:0) Majos. 100 néző, V: Bencze. Kisded rog: stölkler — Berning. Kerekes, Antal. Cseke, Brunner. Gvőrfi, Fazekas. Varga. Domokos. Boda. Csere.- Antal H. Majos: Páll — Lőbel. Csoboth. Gecző. Péter. Já. nos. Tóth. Gáspár. Szőcs. Szegedi, Sánta n. Csere: Sánta I. Változa­tos játék után a 12. percben Var­ga beadását Boda közelről juttat­ta a hálóba., l :'0. A 20. percben Szőcs lövését Kerekes a gólvonal­ról vágta ki. Fazekas és Varga vezényletével többet és veszélye­sebben támadott Kisdorog. A 25. percben Varga, a 32. percben pe­dig Boda lőtt közelről kapu fölé. A 42. percben Varga a 16-osnál szerezte meg a labdát és a ió be­adást Boda 5 méterről fejelte a hálóba. 2:0. A 44 percben Szőcs előrevetődve fejelt, de Stölkler semefcüi hárított. Ä második félidő eleién a ha­sai csapat Szőcs H. révén több veszélyes támadást vezetett, de a kis dorogi védelem Kerekessel az; élen. jól védekezett. A 25. perc­ben az előretörő Csoboth labdá­ját Antal sodorta a hálóba. 2:1. (Öngól.) A gól után Varga percei következtek, de 5 percen belül há­rom jó helyzetet hagyott ki. A 38. percben Boda elhúzott és 10 méterről beállította a végered­ményt. 3:1. A 40. pereben Szőcs II. és Stölkler összefutott, a ii-est Szegedi melléletté. A közepes iramú; fíelvenként kemény mérkőzésen Kisdorog megérdemelten vitte haza a két pontot. Jók: Kerekes. Brunner, Fazekas. Varga, illetve Csoboth, Gáspár és Szőcs il. rr íőrincz — Bölcske. 200 néző. Vezette: Alt. vater. Bölcske: Morovik — Rojer, Gárdái. Princ. Sipos. Pálfi. Híd­végi. Szauer, Pásti, Meszlényi. Lő­rinc. Csere: Fülen. Simontornya: Horváth — Mányoki. Geruszi, Szabó. Szelei, Havel. Kardos. Mol­nár. Baranyai Kovács. Wittmann. Ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés, az erős szél is nagyon zavarta a játékosokat. A 7. perc­ben beadás után Meszlényihez ke­rült a labda, ő Lőrincet szöktette, aki a balösszekötő helyén kiugrott és a kifutó kapus mellett a jobb felső sarokba vágta a labdát. 1:0. Ezután csapkodó játék alakult ki. A 30. percben Meszlényi lövését védte Horváth. 2 perc múlva Wit- mann lövése szállt kapu mellé. A második félidő 2 percében Lőrincz szép cselekkel játszotta tisztára magát de kapu mellé lőtt. Az ellentámadás során Ba­ranyai beadását a hazai kapus ki­ejtette és a befutó Kovács sodorta hálóba a labdát. i :l. A 35. perc­ben Meszlényi a félpályánál sze­rezte meg a labdát a bal oldali alapvonalon elszaladt, majd becse­lezte magát a 16-os vonalra és a kapus mellett beállította a vég­eredményt. 2:1. Az alacsony színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen a hazaiak meg­érdemelten szerezték meg a győ. zelmet. Jók: Morovik. Sipos. Mesz- iLényi, illetve Kardos és Baranyai. A mérkőzésre Jenei partjelző nem érkezett meg. —* Mérges — A MÁSODIK FÉLIDŐ KÖZEPÉN MEG NYÍLT VOLT A KÜZDELEM Zomba—Szedres 3:1 (2:0) Zomba: 250 néző. Vezette: Ta­kács. Zomba: Kerekes — Miszler, Bíró. Fejős. Barabás. Matus, Tur­bók I.. Boros. Kiing. Turbók IL, Marsai I. Csere: Marsai II. Szed­res: Haszeg — Lőkös. Koleszár, Merk. Papp. Balogh. Ferkelt. To­rnai. Boros. Szabján. Szabó: Cse­re: Stróbl. Kiss. Az első 10 perc­ben mezőnyjáték és enyhe szed- resi fölény volt. A 12. percben Ba_ rabás távoli lövését Haszeg védte. Három perc múlva Boros átadá­sát, Marsai I. a kapus mellett gu­rította az alsó sarokba a labdát. 1:0. A 20. percben egy szedresi szöglet kipattant és Boros egyéni játéka után vezette fel a labdát, de biztos helyzetből mellélőtt. öt perc múlva ismét Boros kapott jó labdát és 20 méterről biztosan szerezte meg a hazaiak második gólját. 2:0. A 28. percben közve­tett szabadrúgást ítélt a játékve­zető. Szabján lövését azonban Ke­rekes kiütötte. Az első félidő utol­só perceiben mezőnyjáték alakult ki. egyik csatársor sem volt ve­szélyes. Ä második félidő 8. percében Ferkelt beadását Boros értékesí­tette. 2:L A gól meghozta mind­két csapat játékkedvét és percen, kéni, vezették a támadásokat. A tff. percben Kling kitört a védők gyűrűiéből a kapus azonban láb­bal hárított. A következő percek­ben rohamoztak a szedresiek. de rengeteg helyzetet kihagytak. A 24. percben Zomba vezethetett el­lentámadást. Turbók I. még a ka­pust is kicselezte. 3:1. A közepes iramú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten győztek. Jók; Bíró. Turbók II.. Matus. il­letve Boros. Koleszár és Papp. — Újvári — így kellett volna , 1. Magyaro.—Bulgária 3:1 1 2. Kecskemét—DVTK 1:3 2 3. Bp. Spart.—Dunaújv« 4:3 1 4. Pénzügyőr—SZMTE 2:0 1 5. Szol. MÁV—FÖSPED 0:5 2 6. Leninv.—Ruáob. 1 :2 Z 7. Szír. MÁV—Győri D. 1:1 X 8. Cesena—Napoli 1:1 X 9. Fiorentina—Míiaa 3:2 1 *0. Inter—Bologna 1:1 X 11. Juventus—Lazio 1:2 2 12. Róma—Lazió 1:2 2 33. Sampdoria—Verona 2:1 1 +1 ft. Brindisi—Ascofc 1:1 X A mezőny legjobbjai: Domb. VSE—Bonyhád: Pék (Bonyhád) Tolna—Fadd: Sziics (Fadd) Majos—Kisdorog: Varga (Kis dörög) Tamási—Domb. Spart. Tóth (Tamási) Boicske—Simontornya: Sípos (Bölcsko) Zomba—Szedres: Bíró (Zom ha) Hőeyész—Fornádi Káló (Hä gyász) (thöl virus Küzdelmes mérkőzések a körversenyen [’ Vasárnap délelőtt Pakson a kul­'tárházban tartotta a megyei ököl­vívó-szövetség a megyei serdülő- és ifjúsági körverseny 4. fordulóját. A 150 néző jó mérkőzéseket látha­tott. Kiemelkedő párok: Szegedi (Szekszárdi—Mészáros (Tolna). Horváth—-Gál (Tolna). Kern (Paks) ■—Balázs (Tolna). Egyénileg a leg, jobbak voltak: Szabó A.. Feri J.. Bordi K., Horváth L. (Szekszárdi. Sohonyai M. (Tolna). Szujó L. (Bonyhád). A mérkőzéseket vezet­ték: Mestyán Ádám és Sumicz- Árpád. Pontoztak: Farkas István. Bada Pál. és nyolc gyakorló bíró a bírótanfolyam résztvevői. Részletes eredmények: (elölái- lók a győztesek). Szalai J. (Paks) —Kanczler I. (Tolna). Szabó B. (Tolna)—Sohonyai M. (Tolna). Al- mási F. (Tolna)—Kovács J. (Szek­szárdi. Szegedi S. (Szekszárdi—* Mészáros L. (.Tolna). Ferkel Z. (Tóin a)—J uhás z I, (Tolna). Ko­lompár p. (Szekszárdi—Lisztmaier Á. (Paks)d Bagos L. (Bonyhádi—' Tarr J. (Szekszárdi. Szujó L. (Bonyhád)—Sárközi! F. (Szek­szárdi. Ka kuk J. (Szekszárdi — Bán Gy. (Tolna). Szabó A. (Szek­szárdi-Kertész J. (Tolna). Bordi K. (Szekszárdi—Orsós J. (Tolna). Kecskémé ti B. (S z eksz á rd) —N y í r 5 S. (Tolna). Feri j. (Szekszárdi — Szujó János (Bonyhádi. Balogh J, (Szekszárdi—Schmidt J. (Szek­szárdi. Schreiner Cs. (Paksi—Fe­kete I. (Szekszárdi. Horváth L. (Szekszárdi—Gyömrei Gy. (Paksi Papp M (Paksi—Pach F. (Paks). A Horváth L. (Tolna)—Gál J. (Tol. na) és a Kern J. (Paks)—Balázs Z. (Tolna) mérkőzések) döntetlen eredményt hoztak. Sajnálatos. hogy a Dombóvári Spartacus nem jelent meg a ver­sen ven HÍREK x-». ui as talitenisz.versenyt rendeztek, me­lyen a gyáregységek I. és IT. he­lyezettjei vehettek részt, végered­mény; Férfiak: 1. Németh István (Szekszárd), 2. Balogh József (Várdomb), Andrássy Miklós (^zekszárd). Nők: 1. Stella Bélá- ne. 2. Rántás Mária, (mindkettő' szekszárdi), az első helyezetlek részt vesznek a MEZÖGÉP-tröszt országos döntőjén. ............. * fspiüPipr A Nagydorogon rendezett n'5í kézilabdatorna eredményei: Nagv- dorog I.—Nagydorog li. 10:2 Si­montornya—Pállá 10:2. Nagydorog I.—Simontornya 7 :ll. ‘Pálfa—Nagy­dorog II. 9:8. Simontornya—Nagy­dorog II. i7:i. Pálfa—Nagydorog I. 2:11. Végeredmény: i. simontor_ nya 6, 2. Nagydorog I. 4. 3. Pálfa *• 4. Nagydorog it. o ponttal. i H|... i « , r, A paksi járási lapdarúgó-szöVet-' Bég közölte. hogy a megyei ír. osztályú labdarúgó-bajnokságban a harmadik fordulót április 4-én. csütörtökön játsszák le a csapatok. is erre a napra * r ;4 ’ A Szekszárdi Építők új laßda ’ rugo-páJyájának átadására április -rV1 sor- Az elsö bajnoki mérkőzést a csapat április 21-én játssza, amikor Bogyiszlói fogad­ni*; „Az .Hl, bálya az Állami Építö- Vá laIat központja mellett .fekszik, a Tartsay Vimos utcában. «1 3 iárás! ,abdarúa<3. bajnokságban az április 7-re ki­keíf°íliÍíír:lí'ŐZéSieket áDrills 5-én íeliTDr - ítózani* Április 4-én Kélv <1-lelöt: 9 árai Kezdettel játszik a Kisz-kupáért. ** v?°Jíy*ádon ismét megrendezik a me?5lyíS .labdarúgó-bajnokságot, mely április 18-án kezdődik és lunnis 30-ig tart. Az őszi idény kezdete szeptember í és előrelát- hatóan október végén íeiezűdik- Teri?Ie? ifjúsági labdar bajnokság: Szekszárdi Dózsa i Komloi Bányász ifi. 21 ( Szekszárd. 100 néző. Vezette: s Ser. Sz. Dózsa: Kéri — Bor Polák. Molnár, stercz. Bonr S?,1?.: Yeres- Nagy. Odor. Weit Góllovők: veres 2. illetve V nyi. jó iramú, kemény méi zesen a nagyobb akarással iá hazai ycsapat megérdeme nyert Jók: Veres, (a mez legjobbja). Kéri, Böröcz és \v ner. 197). április 2.