Tolna Megyei Népújság, 1973. szeptember (23. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-07 / 209. szám

Ragyogó játék után két számjegyű eredmény Tolna megye ifi — Somogy megye ifi 10:1 (4:0) Szcikszárd, 300 néző. Vezette: Bertók J. Tolna megye: Kiss — Aradi, Ludvig, Kajtár, Varga, Ba­ki,. Odor, stercz, Veress, Szabadi, Weitner. Somogy megye kezdte a játékot, de az 1. percben már Tol­na megye vezetett, amikor Weit­ner beadását Stercz a bal sarok­ba gurította, 1:0. A gyors gól után a hazai ifisták megnyugod­tak és egyre-másra vezették a szebbnél szebb támadásokat. A 8. percben Stercz átadását Veres ka­pu fölé lőtte. A 13. percben Ódor, majd egy perc múlva ismét Odor lövését kellett a somogyi kapus­nak hárítani. A IS. percben minta­szerű támadás után Veres átadá­sát Szabadi értékesítette, 2:0. A ragyogóan játszó csapatunk négy perc múlva növelte előnyét, ami­kor Stercz nehéz szögből talált a hálóba, 3:0, Ezután több nagy helyzet maradt kihasználatlanul. A 30. percben Odor, a 37. percben Szabadi hagyott ki nagy helyzetet. A 39. percben ritkán látható szép támadás után Szabadi átadását Ódor vágta a léc alá, 4:0. A fél­idő befejezése előtt egy perccel Stercz nagy lövését szögletre há­rította a somogyi kapus. A n. félidőre a somogyi csapat három cserét hajtott végre és megpróbált mindent, hogy helyze­tén javítson. Ebben az időszak­ban többet is támadtak és már a 2. percben nehezen mentett a Tolna megyei védelem. A 10. és 12. percben a vendégek közvetett szabadrúgást rúghattak a 16-os vo­naláról, de a hazai védelem hárí­tott. A sorozatos támadások ered­ményeként a 15. percben bal olda­li beadást Petz, a vendégek kö­zépcsatára közelről góllá értéke­sített, 4:i. A vendégek ezzel el is lőtték a puskaport, mert a Tol­na megyei ifisták ismét belelen­dültek és ellenállhatatlanul játszot­tak. A 19. percben Stercz átadá­sát Veres lőtte a hálóba, 5:1. Hat perc múlva Weitner öt védőt js kicselezett és a tehetetlen kapussal szemben megszerezte a hatodik gólt, 6:1. Szép egyéni teljesítmény volt! A 28, percben Szabadi nö­velte a gólok számát közeli lövé­sével, 7:1. Két perc múlva a ven­dégek csak kezezés árán tudtak egy hazai támadást hárítani. A li­est Baki biztosan lőtte a jobb sa­rokba, 8:1. A 34. percben ismét remek támadás futott a pályán, Odor jobb oldali beadását Veres fejelte a hálóba, 9:1. A befejezés előtt egy perccel Varga állította be a végeredményt, 10:1. A kiírás értelmében a mérkőzés végén a csapatok öt-öt 11-est rúg­tak, ebben, is a Tolna megyei ifik jeleskedtek és 5:4 arány­ban nyertek. A szép számú közönség ritkán látható szép és eredményes játék­nak volt szemtanúja. A Tolna me­gyei csapat minden szempontból magasan ellenfele fölé nőtt és a mutatott játék alapján ilyen arány­ban is megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jók; Varga, a mezőny legjobbja, Stercz, Kajtár, Weitner és ódoc. — H. S. — A megyei kézilabda-bajnokságért Mözs és Hogy ész biztosan nyert idegenben — Hét női csapat küzd a második és harmadik helyért Ä megyei kézilabda-bajnokság 16. fordulójában a papírforma ér­vényesült. A mérkőzéseken az esélyes csapatok biztos győzelmet szereztek. Férfiaknál az éllovas Mözs gárdája Dombóvárról, míg a második helyezett Hőgyész Szekszárdról vitte el mindkét baj­noki pontot. A Gyönki Gimnázi­um férfiegyüttese első őszi mér­kőzésén nagy küzdelemben győzte le a faddiakat saját pályájukon. Simontomya a vártnál biztosab­ban tartotta otthonában a két pontot Dunaföldvár ellen. A női csapatok mezőnyében ré­gen tapasztalt szoros versengés folyik a dobogóra kerülésért. Je­lenleg négy 20 pontos. valamint egy-egy 17, 18 és 19 pontos együt­tes vív különharco-t a második,- harmadik hely megszerzéséért. A mezőnyből mindezidáig kiemelke­dik a Szekszárdi Vasas teljesít­ménye. Takács Józsefné edző ütő­képes és gólerős csapata klasszis­különbséggel áll a táblázat élén, a Gyönk elleni elmaradt találko­zót tekintve 7 pontos előnyt él­vez. Mözs ön Kövesi Mária új ed­ző munkája máris érződik, mi­után a mözsiek a tavaszi 7. helyről a másodikra küzdötték fel magukat. Kevesen számítottak a Bonyhád ilyen nagymértékű fel­javulására is a bajnokság kezde­tén tapasztalt hullámzó játékuk alapján. Az ifjúsági bajnokságban Mözs férficsapata a DVSE-től elszenved­te második vereségét, előnye így három pontra csökkent. Nőknél a bajnoki cím sorsa látszólag csak október 14. Sz. Vasas—Bonyhád összecsapáson dől el véglegesen. Mözs és Kocsola tartja jó formá­ját, bár a 16. fordulóban Kocsola 10 gólos vereséget szenvedett a Vasastól. A megyebajnokság 16. forduló­jának részletes eredményei: Nők: Szekszárdi Vasas—Kocsola 28:5 (11:4). V: Kerekes. A Vasas fölé­nyét igazolva a kapus kivételével a csapat valamennyi játékosa szer­zett gólt. G: Szabján 11. Feke- téné 4. Zsinkó. Birge. Munk. Tam 3—3, Völgyi, illetve Pintér. Egyeg 2—2, Pucsli. Szekszárdi Kórház—Dombóvári Kesztyű 9:4 (6:2). V: Szili. Sza­bálytalanságokkal tarkított mér­kőzésen a hazaiak jól használták ki helyzeteiket. G: Schroth 5, Seregély 2. Molnár, Dobri. illetve Szűcs 3. Pflug. Bonyhádi Botond—Ozora 19:9 (9:4). V: Taksonyi. Bonyhád jobb csapatjátéka alapján biztosan győ­zött. G: Sólya Zs. 10, Sólya E., Baricz, Illés 2—2. Sólya M.. Kop­pány. Barabás, illetve Nagy 7, Blázsovics, Dékány. Simontornyai BTC—Paksi Kini­zsi 15:4 (7:3). V: Szabó és Hor­váth. a Kinizsi egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni a hazaiak fölényes győzelmét. G: Herczeg 6. Péti 4. Németh 3, Molnár M.. Molnár Zs., illetve Lukács 4. Dombóvári Spartacus—Mözs 5:16 (1:10). V: Vida és Sudár. A remek játékot nyújtó Mözs biztos győ­zelmet szerzett. G: Balogh 2. Va­das. Váraljai. Herke, illetve Pusz­tai, Andorkáné 4—4. Urmös. He­lyes, Takács 2—2. Lovasi. Koncz. A Bőrdíszmű II.—Gyönki Gim­názium mérkőzés két pontját 0:0- as gólkülönbséggel Gyönk kapta. Férfiak: Dombóvári VSE—Mözs 22:30 (9:16). V: Sudár és Vida. A mind­végig sportszerű találkozón mind­két csapat gyenge védekező játé­kot nyújtott. G: Slavati 7. Do- mánszky 5, Szili T. 4, Maráczi 3, Savanyú 2, Túri, illetve Buzogány 8. Szűcs 7. Fekete. Simon 4—4, Schmidt. Rovacsek 2—2, Varga,! Bagosi, Balogh. Fadd—Gyönki Gimnázium 20:24 (8:9). V: Soós és Kincses. Szoros mérkőzésen a gyönki csapat jobb erőnléttel és fegyelmezettebb já­tékkal nyert. G: Mácsik I. 9. Ta­kács, Márkus 3—3. Tóth 2. Sza­badi, Szásái, Mácsik II.. illetve Er­dész 6. Agócs, Vas zári 5—5, Nagy 4. Bácsalmási 3» Németh. Alpári SE—Hőgyészl Helyiipari SK 15:36 (6:14). V: Király. Sport­szerű, jó iramú mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten nyert a vendégcsapat. G: Gyimóti 6, Borcsik 4, Steiner 3. Sápi, Engel­hardt. illetve Nándor 13, Gábor 8. Tancsa 5, Héger, Temesvári 3— 3. György, Varga 2—2. Simontornyai BTC—Dunaföldvár 16:ll (7:7). V: Szabó és Horváth. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat a megítélt bünte­tők többségét nem tudta értékesí­teni. G: Tenke 6. Gara 4. Szűcs, Szili 3—3, illetve Szilasi P. 7. Lin- ka 2, Hargitai. Pelsőczi. Az ifjúsági mérkőzések eredmé­nyei: Nők: Simontomya—Paks 8:9. Sz. Vasas—Kocsola 17:7, D. Spartacus—Mözs 3:13. Sz. Bőr­díszmű—Gyönk 10:10, Bonyhád— Ozora 17:3. Sz. Kórház—D. Kesz­tyű 4:21. Férfiak: Simon tornya— Dunaföldvár 9:4. Sz. ITSK—Hő­gyész 4:17, Dombóvár—Mözs 12:10, Fadd-öyönk 12:15. A bajnokság állása: Felnőttek: Nők: Férfiak: 1. Mözs 2. Hőgyész 3. Sz. Sz. SK 4. D.földvár 5. Stornya 6. Iregsz. 7. Dombóvár 8. Alpári SE 9. Gyönk 10. Fadd 14 13 - 1 334-227 26 14 12 - 1 355-175 25 12 7 2 3 260-227 16 13 7 - 6 222-195 14 13 5 3 5 229-232 13 13 4 2 7 233-256 10 12 5 - 7 222-243 8X 12 2 1 9 230-306 5 11 2 1 8 201-286 5 12 1 - 11 230-378 2 Ifjúságiakj Nők: 1. Bonyhád 2. Sz. Vasas 3. MÖZS 4. Kocsola 5. Paks 6. Stornya 7. D. Spart. 8. Bőrdíszmű 9. Sz. Kórház 10. D. Kesztyű 11. Gyönk 12. Ozora 16 14 1 1 200-83 29 15 14 - 1 161-64 28 16 10 2 4 149-87 22 15 10 - 5 116-103 20 15 9 1 5 125-98 19 16 6 2 8 103-114 14 15 6 1 8 69-93 13 16 5 2 9 118-100 12 16 5 - 11 57-164 10 16 4 - 12 66-111 8 12 3 1 8 61-97 7 16 1 - 15 66-177 2 Férfiak: 1. Sz. Vasas 15 2. Mözs 16 3. Stornya 16 4. Sz. Kórház 16 5. D. Kesztyű 16 6. Bonyhád 16 7. Ozora 16 8. D. Spart. 15 9. Kocsola 15 10. Gyönk 12 11. Paks 15 12. Bőrd. n. 16 12 1 2 230-119 25 10 - 6 177-128 20 10-6 118-84 20 9 2 5 127-97 20 9 2 5 87-90 20 916 175-136 19 9-7 147-143 18 8 2 5 121-131 17x 519 121-169 11 4-8 67-123 8 1 1 13 78-175 3 1 - 15 77-130 -X 1. Mözs 2. Hőgyész 3. Dombóvár 4. Sz. Szöv. SK 5. Sz. ITSK 6. Gyönk 7. D.földvár 8. S.tornya 9. Iregszemcse 10. Fadd Megjegyzés! levonás. 14 11 1 2 262-180 23 14 10 - 4 217-153 20 12 8 - 4 201-152 16 12 7 1 4 200-140 15 12 6 - 6 1 85-149 12 11 6 - 5 176-149 12 13 5 2 6 155-150 12 13 4 - 9 113-186 8 13 3 - 10 128-243 6 12 1 - 11 116-253 2 x = büntetőpont­Továbbra is mély hullámvölgyben a Dózsa Kaposvári Rákóczi—Szekszárdi Dózsa 3:1 (0:1) Kaposvár, 1000 néző. Vezette: Szerecz. Kaposvár: Hegedűs — Németh, Báli, Balogh. Ágfalvi, Nagy, Burcsa, Köves, Márton, Ko­vács, Duschák. Sz. Dózsa: Pó­lyák — Fodor, Komer, Vágó, Ha­di, Micskó, Horváth, Kovács, Pusztai, Freppán, Török. A hét­közi edzőmérkőzéseken meglepően nagyszámú érdeklődő volt kíván­csi a két csapat játékára, de kü­lönösen a Szekszárdi Dózsára, mely még NB. Il-es korában sok szép csatát vívott a kaposvári csa­patokkal ezen a pályán és túl­nyomórészben sikerrel. Szerdai já­tékával azonban a Dózsa csaló­dást keltett. Az első húsz percben többet támadott a hazai csapat, de Pólyák több alkalommal is bravúrosan védett. Közben egy cseles szabadrúgás után Török lö­vését kellett a hazaiak kapusá­nak védenie, egy perc múlva ugyancsak Török kapott jó lab­dát, a kapust is kicselezte, de kisodródott és így csak az oldal­hálót találta el. A Dózsa táma­dásai meddőek voltak, veszélyt nem igen jelentettek a kaposvári kapura. A 32. percben a kapos­vári Kovács közeli lövését védte nagyszerűen Pólyák. A 35. perc­ben a megsérült Fodort Lubastyik váltotta fel. A 40. percben Hadi távoli lövését a bal alsó sarokból tornázta ki Hegedűs kapus, de egy perc múlva már tehetetlen volt: Hadi a bal oldalon indította Frep- pánt, aki beadott és a jókor ér­kező Pusztai kapósból lőtt a bal sarokba, 0 :l. A szünetben Palovecz,edző újabb cseréket hajtott végre. Pólyák he­lyett Schneider állt a kapuba, Micskó és Török helyett Kalász és Németh jött be. Pusztai lett a balszélső, Kalász középpályás, Né­meth pedig csatár. Továbbra is a hazaiak játszot­tak lelkesen és már a 6. percben Köves egyélű alakítás után a ki­futó Schneider mellett kiegyenlí­tett, 1:1. Ezután Freppán hagyott ki két 100 százalékos gólhelyze­tet, A mezőnyben a Rákóczi job­ban játszott, a Köves—Nagy—Bur­csa hármas a középpályán nagy­szerűen szervezte a játékot és sokszor okozott zavart a Dózsa kapuja előtt. Ezzel szemben a Dó­zsa középpályásai nagyon rossz felfogásban, nagy hibaszázalékkal játszottak. A 18. percben Lubas- ty-jk ment előre és Németh lett a jobbhátvéd. A 19. percben Pusz­tai lövését ütötte szögletre Hege­dűs. A szögletből Lubastyik a felső lécre fejelte a labdát. A 21. percben Schneid érnék volt bravúros védése, majd a Dózsa teljesen megzavarodott és húsz percig a hazaiak játszottak nagy fölényben. A 24. percben Freppán Kövessel szemben adta el a lab­dát, a középpályán nem volt Dó- zsa-játékos, Márton átjátszotta az egész Dózsa-védelmet, begurított és a szabadon hagyott Burcsa könnyedén gurított a hálóba, 2:1. A 30. percben ismét „remekelt” a Dózsa-védelem. Nagy, hat Dózsa- védő között tört a 16-oson belül­re és a jobb felső sarokba bom­bázott, 3:1. (A Dózsa-játékosok csak nézték Nagy alakítását!) A Dózsa teljesen alárendelt sze­repet játszott, kedvetlen, de fő­leg fegyelmezetlen játékával na­gyon rossz benyomást keltett a tőlük sokkal többet váró kapos­vári közönség előtt. Az utolsó öt percben erősített csak kissé a Dózsa, de a góllövés még a leg­nagyobb helyzetben sem sikerült. A 40. percben Pusztai 3 méterről lőtt a kapusba, majd két ered­ménytelen Kalász-fejes követke­zett. A 44. percben az egész mér­kőzésen bátran és harcosan, küz­dő Kovácsot a 16-oson belül fel­vágták, de a il-es elmaradt, majd a 45. percben Lubastyik közeli lö­vését Hegedűs lábbal spárgázva a jobb alsó sarokból tornázta ki. A Dózsa — különösen második félidei játékával — nagy csalódást keltett. Sajnos a csapat tartja az Oroszlány elleni formáját. Ezen a mérkőzésen a Rákóczi lelke­sedésével és példásan fegyelmezett játékával ilyen arányban is meg­érdemelte a győzelmet. A rádió és a televízió műsora KOSSUTH RADIO #20: Felejthetetlen operaestéit. Salzburg, n. 9.19: Hét bagoly. Regény. IV. 9.44: Majláth Júlia táncdalaiból. 10.05: Édes anyanyel­vűnk. 10.10: Zenés utazás. Ifjúsá­gi Rádió. 10.30: Macóka. Regény. V. 10.40: Kórusművek. 11.00: Egy meggondolatlan lövés. 11.90: Vi­lághírű előadóművészektől. 11.49: Kritikusok fóruma. Rákosi Ger­gely: Általában hallgatunk. 12.00: Déli krónika. Az I. úszó-vízilabda világbajnokságról, az öttusa-vi­lágbajnokságról Belgrádból és Londonból. 12.30: Ki nyer ma? 12.45: Tánczenei koktél. 13.30: Né­pi zene. 13.45: Üzletről — üzletre. Riport. 14.00: Gyermekrádió. 15.10: Kórusművek. 15.21: Szovjet indu­lók. 15.27: Székely Endre: Kama­razene hat előadóra. 15.44: Magya­rán szólva-----16.00: Világgazda­ság. 16.05: Simon István vallomá­sa. 17.05: Külpolitikai figyelő. 17.20: Népdalfeldolgozásokból. 17.36 : 2000 felé... Ifjúsági Rádió. 16.11: Aida. Opera. 21.31: A szín­házban és a moziban. 21.51: Két filmdal. 22.16: sporthírek. Az I. úszó-vízilabda világbajnokságról. 22.30: Népi zene. 22.50: A munka­ügyi kutatásokról. 23.00: Táncda­lainkból. 23.30: Liszt: ideálok. — Szimfonikus költemény. 0.10: Ope­rettdalok. PETŐFI RADIO 8.05: Nótaesokor. 9.03: Gyermek-: rádió. 10.00: Zenés műsor üdü­lőknek. 12.03: Népdalok. 12.13: Ze­nekari muzsika. 14.00: Zenés dél­után. 18.05; Külpolitikai figyelő. 18.20: uj könyvek. 18.23: Az I. úszó-vízilabda világbajnokságról, Belgrádból. 19.54: Jó estét, gyere­kek! 20.25: Könnyűzene. Üsző-ví­zilabda vb. 22.11: Brahms: I szimfónia. 23.15: Reimann: Három Shakespeare-szonett. 23.28: Nép­dalok. S. MŰSOR 18.05: Torma Gabriella zongora­estje. 10.14: Szimfonikus könnyűze­ne. 19.55: Magyar zeneszerzők. 21.05: Zsebrádiószínház. Hogyan védekezzünk a sötét utcában. Rá- diógroteszk, 21.23: Berlioz: Gyász és diadal szimfónia. 22.00: Dzsessz. 22.25: Renata Tebaldi és Bobért Merrill énekel. magyar tv 16.00: Á 36. heti lottó sorsolásai 17.43: Hírek. 17.50: Reklámműsor. 17.55: Mindenki közlekedik... 18.25: Meteorológia. 18.30: Uszó­és vlzilabda-vb. (Színes!) üsző- döntők, Belgrádból. 19.20: Esti mese. 19.30: Tv-hiradó. 20.00: Ve­lünk kezdődik minden. Tv-film. (14 éven felülieknek!) 21.15: Négy kerékkel okosan. I. 22.15: Tv-hlr- adó. — 2. 22.25: Úszó- és vlzilab­da-vb. (Színes!) Vízilabda-mérkő­zés, Belgrádból. H. (KÍSÉRLETI) MŰSOR 20.00: Atlétika Európa-kupa,’ (Színes!) Női döntő. Edinbourgh- ból. 21.30: Elektra. Tv-játék. (14 éven felülieknek!) JUGOSZLÁV TV 1. műsort 15.00: Üsző-világbajnokság. 17.153 Magyar nyelvű tv-napló. 17.45 3 Szézám utca. — Adássorozat gyer­mekeknek. 18.30: Uszó-vllágbaj­nokság. 19.30: Rajzfilm. 20.30: Ad­riai találkozások. 21.40: Cannon. — Filmsorozat. 22.50: Olvasmány. 23.00: Edinburgh. Atlétikai ver­senyek, felvételiről. 2. műsor: 20.30: Uszó-világbajnokság: VíziJ labda, közvetítés. 21.25 : 625 vona­lon: A tenger titkai. 22.15: Tv­tárca. 22.45: A helyszínen. 23.45« Huszonnégy óra. OSZTRÁK TV 1. műsor: 11.00: Ketten egy szobában.' Filmkomécila. 18.00: Zöld világ. 18.25: Jó éjszakát, gyerekek! 18.30* Brown páter. Filmsorozat. 19.003 Osztrák képek. 19.30: Tv-híradó. 20.06: Sporthírek. 20.15: Aktaszám xy — megoldatlan... 21.20: Ri­portműsor. 22.35: Tv-híradó. 22 403 Éjszaka a gőt-klkőtőben. Film. 2. műsor: 16.30: Közvetítés Belgrádból.' 19.30: Tv-híradó. 20.06: Sporthí­rek. 20.09: Aktuális események ké­pekben. 20.15: Busz stop. Film.' 21.45: Az Eurovisio közvetítése Edinburghból. 23.00: Aktaszám XY — megoldatlan. MOZI BONYHÁD: Akinek van egy unokatestvére Bronx bán. (Angol film.) DOMBÓVÁR: Az Ezüst-tó kin-! cse. (NSZK—jugoszláv film.) DUNAFÖLDVÁR: Az Andromé-' da törzs, (Amerikai film.) PAKS: Bob herceg. (Magyar film.) szekszárdi panorAmaj Szent Teréz és az ördögök. (Ro­mán film.) nagyvilág: Dúvad. (Magyar film.) (16.) TAMÁSI: Farkasvér. (Szovjet film.) TOLNA: Lépj olajra! (Francia— olasz film.) , j Intézkedések a szakmunkások érettségi nélküli egyetemi előkészítő tanfolyamairól A művelődésügyi és a mun­kaügyi miniszter együttes uta­sítást adott ki az érettségivel nem rendelkező szakmunkás­képesítésű fiatalok műszaki egyetemi, illetve műszaki főu iskolai tanulmányaival kap-; csolatban. Eszerint a Szakszervezetek Országos Tanácsa által kije­lölt üzemek, 30 évnél nem idősebb, érettségivel nem ren­delkező és szakmunkás-bizo­nyítvánnyal fizikai munkakör­ben foglalkoztatott dolgozói ré­szére — műszaki egyetemi, il­letőleg műszaki főiskolai ta­nulmányokra történő felkészí­tésük érdekében — már a mos­tani tanévbén előkészítő tan­folyam indul a Budapesti Mű­szaki Egyetem irányításával. A tanfolyam időtartama 12 hónap: 10 hónapig levelező oktatás, azt követően pedig kéthónapos egész napos, inten_ zív jellegű oktatás lesz. A tanfolyamra a munkálta­tónál kell jelentkezni. A je­lentkezési kérelmeket a mun­káltató bírálja el, az üzem tár­sadalmi szerveivel egyetértés, ben. A jelentkezők közül — a kijelölt üzemek számára köz­pontilag meghatározott szám­ban — azok választhatók, akik legalább kétéves szakmai gya­korlattal rendelkeznek, szak­májukban — fizikai munka­körben — kiemelkedően jól dolgoznak, közösségi magatar­tásuk példamutató. A jelent­kezők közül előnyben kell ré­szesíteni azokat, akik a sor­katonai szolgálatukat teljesí­tették. A tanfolyamon való részvé-' telre kijelölt szakmunkások névsorát az üzemeknek szep­tember 10-ig kell a Budapesti Műszaki Egyeltem rektorához megküldeniök. A jegyzékhez csatolniok kell a névsorban szereplők szakmunkás-bizoj nyítványát, vagy annak hiteles másolatát. A tanfolyam megindulásának idejéről és helyéről a Buda­pesti Műszaki Egyetem rekto­ra szeptember 15-ig értesíti ai résztvevőket és a munkáltatód kát. A tanfolyam befejezésével a hallgatók vizsgát tesznek. Ä sikeres vizsga — a felsőoktatá­si intézményben előírt felvéte­li vizsga nélkül — jogosít a vizsgabizottság által kijelölt műszaki felsőoktatási intéz­mény nappali tagozatán az el­ső évfolyamra való beiratko­zásra. A hallgatók a tanfolyamon nem fizetnek tandíjat, csupán a jegyzetek önköltségét térítik meg. A tanfolyam elvégzése után a műszaki egyetemen, illetve műszaki főiskolán tanuló diá­kok tanulmányi ideiét a mun­kaviszony és a társadalom- biztosítás szempontjából jog­szerző időnek kell tekinteni. A munkáltatóknak tanulmányi szerződést kell kötniök a hall­gatókkal és pénzbeli támoga­tást kell biztositaniok számuk­ra. Ennek mértéke — a tanul­mányi eredmény és a szociális helyzet figyelembevételével — a dolgozó korábbi átlagkerese­téig terjedhet. Az utasítás hatályba lépett.' (MTI)