Tolna Megyei Népújság, 1973. szeptember (23. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

Négy bajnokság Szombaton és vasárnap Buda­pesten rendezte a MASZ a 13 és 14 éves atléták országos egyéni bajnokságát, melyen megyénk ver­senyzői (érdekesség, hogy mind fiúversenyző), négy országos baj­nokságot nyertek. Gratulálunk a szép eredményhez és reméljük, bogy ifjú bajnokainkról még so- vkat hallunk később. Iáié a baj­nokok : 14 évesek: Távolugrás: 1. György Ferenc (Bonyhád) 626. 13 évesek: Gerelyhajítás: 1. Venturini János (Dombóvár) 39,10. Távolugrás: 1. Kántor György (Szekszárdi 571. Súly lökés: í. Kántor György Kosárlabda IWNK-döntő A Budapesti Spartacus nyerte a kupát Szombat, vasárnap Szekszárdim került megrendezésre a Magyar Népköztársasági kupa női kosér- labciadöntője. Mint ezt várni le­hetett. a négy csapat hatalmas küzdelemben döntötte el a helye­zéseket. A végeredmény a jelen­legi helyzetet figyelembe véve reális. A Bp. Spartacus volt a leg­egységesebb csapat, annak ellené­re. hogy gyengébb teljesítményt nyújtottak, mint a Sió-kupán, mégis megérdemelten nyerlek. A második helyezett Testnevelési Főiskola csapata csupán a kupa győztesétől kapott ki. de a má­sodik Télidő közepéig nyílttá tette a mérkőzés kimenetelét. Elsősor­ban dobóbiztonságban maradt alul. A harmadik helyezést a BSE sze­rezte meg. két vereséget is szen­vedett. a BP; Spartacustól kettő, a TF-tol három ponttal. Két em­ber hiányzott a kezdő ötöséből Ináncsiné és Geiszhauer, és ezt nagyon megérezte a csapat. A szé­kesfehérvári Videoton lett a ne­gyedik. Meglepetés volt a döntő­be jutásuk, mert az elődöntőben a tavalyi védő MTIOt ütötték, el a továbbjutástól. A döntőben Be- kő. Gábor és Szentesiné nélkül szerepeltek a Spartacus ellen, fe­gyelmezetten és jól játszva, szoros küzdelemben maradtak alul. a BSE ellen elfáradtak és a vártnál na­gyobb vereséget szenvedtek, igaz,’ hogy a BSE ezen a mérkőzésen jól játszott. A döntőket megtekin­tette Vincze György, az MKSZ főtitkára. Killik László, á női fel­nőtt. Raffael Zoltán a női ifjú­sági válogatott edzője is. Lépő László, a Tolna megyei Tanács V. B. Testnevelési és Sport- hivatalának elnöke adta át a ku­pát a győztes csapat kapitányá­nak és a szervező bizottság tisz­teletdíját a torna legeredménye­sebb játékosának. Kis Lenke Bp. Spartacus, aki 78 pontot szerzett csapatának és a legjobb 'teljesít­ményt nyújtó játékosnak, szabics Magdolnának, a BSE játékosának. Megérdemlik a dicséretet Lapunk hasábjain beszámol­tunk a Mecsek-kupa nemzet­közi kerékpárosversenyröl, me­lyen a Szekszárdi Szövetkezet három versenyzője, Sallai. Schneider és Halász is indult. A szekszárdiak minden eddigi­nél jobb eredményt értek el ezen a rangos nemzetközi ver­senyen. Az első versenynapon csapatban Sallai, Schneider és Halász a 13. helyen végzett. A verseny után Halászt nem en­gedték egyéni versenyben in­dulni, fiatal korára való tekin­tettel. Ezen a napon Schneider és Sallai egyéni versenyben a harmadik helyezettel azonos idővel ért célba. A második versenynapon a 165 kilométe­res távon az elsővel azonos idővel végzett Schneider és Sallai. A részhajrában Szek- szárdon Schneider a 4. lett. Csapatban a szekszárdiakat a magyarok közül egyedül Mis­kolc előzte meg. négy egyesü­let az élen külföldi volt. A harmadik versenynapon a he­gyi kritériumversenyen a ne­gyedikkel azonos idővel, a 60 induló közül Sallai 17-nek. Schneider 2l-nek ért célba. A három nap összesített eredmé­nye alapján Schneider a 60 induló közül 19., míg Sallai 20. lett. Csapatversenyben a 29 kö­zül'a 9. helyet szerezték meg a szekszárdiak. Szekszárdi Dózsa ifi- PMSC ifi 2:2 (1:1) Pécs. 200 néző. Sz. Dózsa: Kéri — Böröcz, Polák. Németh,, Pusz­tai. Stercz, Weitner, Odor. Veres, Bonyai. Szentes. Csere: Nagy z. Az első félidőben a szekszárdi fiatalok ötletesen és szépen ját­szották, de a kínálkozó helyzetei­ket nem tudták értékesíteni. f A II. félidőben a hazaiak ját­szottak fölényben, de a szekszár­diak kitűnően védekeztek. Góllö­vő: Verés. Odor, Jók: Veres (a mezőny legjobbja), Polák, Stercz, Odor, A megyei labdarúgó-bajnokságért Bonyliád pontot vesztett otthonában m Hügyész—Fadd 0:0 • Zomba — Tamási 1:1 • A D. Spartacus nyert Tengelicen A megye* labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a listavezető Bonyhádi Vasas Símontornyót fogadta. A hazai csatárok és a vendégek védelmének harcából gól nélküli döntetlen szüle­tett. A mérkőzés legjobbjának Hor­váth., a simontarnyoi kapus bizonyult, — űki tudósítónk szerint — 90 percen át remekül védett és a bonyhádi csa­tárok minden kísérletét ártalmatlanná tette. De nemcsak a kapuvédők, ha­nem az egész simontornyoi csapat di­cséretet érdemel, mert mindvégig fe­gyelmezetten játszott. A Dombóvári Spartacus Tertgelieen a tartalékos hazaiak ellen 1:1-es fél­idő után 2:1 arányban győzött. A ve­zetést Gáncs szerezte meg, ez felhoz­ta a hazaiakat és már a levegőben lógóit a további'gól, amikor a Dom­bóvári Spartacus Nyúl öngóljával egyenlített. A második félidő elején Gáncs lövése o kapufán csattant. Ké-. sőbb Sziglert a játékvezető kiállította Dombóvárból, a győzelmet mégis a tíz főre olvadt Spartacus szerezte meg. Fornádon Kisdorog volt a vendég­csapat és a 8. percben Boda lábáról pattant a hálóba a labda és ezzel vezetett Fornád. Három perc múlva Kisdorog egyenlített, de nem sok idő telt el, úiabb gól született, Bóta fe­jelt a hálóba. A második félidőt Kis­dorog végigtámadta és csak Kovács I. remek védésének köszönhették o ha­zaiak, hogy otthon tudták tartani- a két pontot. Bölcskén Szedres 2:1-es félidő után 5:1 arányban alulmaradt. Zombón Ta­mási vette fel a küzdelmet a hazaiak ellen. A hazai csatárok ezúttal is so­kat hibáztak, így 1 :1-es döntetlennel ért véget a küzdelem. Hőgyészen a faddiak kísérelték meg a győzelem kiharcolását, de eredménytelenül, mert a lelkes hazaiakkal nem bírtak, így igazságos gól nélküli döntetlennel fe­jeződött be a küzdelem. Tudósítónk külön dicsérte Pataki játékvezető bí­ráskodását. Tolnán a hazaiak Majos ellen 2:0-ás félidő után 4:1 arányban nyertek. A hazaiak végig fölényben voltak a lel­kes majosiakkal szemben. A bajnoki táblázaton változatlanul a Bonyhádi Vasas áll az élen 11 pont­tal, de lejjebb már több helycserére került sor. Fadd és o Dombóvári Spartacus helyet cserélt, most a dom­bóváriak állnak a második helyen. Kisdorog a 4. helyről az 5-re csúszott, ugyanakkor Tolna az 5—6. helyről a 4-re ment fel'. Simontofnyo megtar­totta 12. helyét, viszont Majos két hellyel lejjebb csúszott. A szedresiek bölcskei vereségük után a 8. helyről a 10-re kerültek, míg Bölcske a 13. helyről a 9*re verekedte fel magát. Az ifjúsági bajnokságban a Dombó­vári Spartacus vette át a vezetést, mivel a Szekszárdi Dózsa ifjúsági csa­pata Dombóvárott 4:0 arányban ve­reséget szenvedett (A Dózsának az a csapata, mely eddig játszott a me­gyei ifjúsági bajnokságban, most a területi bajnokságában játszik.) A SIMONTORNYAI csapat fegyelmezett játékának EREDMÉNYE Bonyhád—Simon tornya 0:0 Bonyhád: 350 néző. Vezette: Si­pőcz. Bonyhád: Pék — Vágner II., Ba­rabás, Fazekas, Heidecker, Ambrus, Váncsa, Eizenczer, Baumann, Vargo, Molnár. Csere: Kuhl, Szőcs. Simontor- nyo: Horváth — Csepregi, Geruszi, Ihász, Kardos, Havel, Baranyai, Szelei, Kovács I., Kovács L, Csóka. Csere: Wittmann. Az első f éj idő végig hazai fölényben telt el, a vendégek egyál­talán nem voltak kapura veszélyesek. A 10. percben Eizenczer 15 méteres lövését védte Horváth. A 20. percben Varga, a 30. percben Molnár szögletét ismét Vorga lőtte kapura, de Horváth ezúttol is bravúrosan há ított. A II. félidőben is a hazai csapat támadott, a vendégek teljesen véde-, kezesre rendezkedtek be. A 15. perc­ben Ambrus labdáját Eizenczer a ka­pufára vágta. A 30. percben Varoa találta el a felső lécet tíz méterről, öt perc múlva ismét Varga lőtt kapu­ra, de Horváth a labdát kiütötte. Kuhl elé, aki közelről a kapusba főtt. A hazai csatárok és a vendégek védelmének harcát hozta a kilencven perc, de a jó napot kifogó Horváth- nak nem lehetett ezen a mérkőzésen gólt lőni. Jók: Varga, Heidecker, Eizenczer, Illetve Horváth, Csepregi, Havel, de az egész simontornyai csa- oat dicséreteit érdemel fegyelmezett játékáért. ;•— Túrós -r A tartalékos hazaiak alulmaradtak Dombóvári Spartacus — Tengelic 2:1 (1:1) Tengelic: 500 néző. Vezette: Kiss. D. Spartacus: Dobos •— Hertelendi, Vida I., Újvári, Szigler, Fenyvesi, Vá­mosi, Loboda, Vgrgo, Garamvárl, Lódri. Csere: Sziber, Vida II. Tenge­lic: Soós — Rudolf. Világh, Kospari II., Zsíros, Nyúl, Gáncs, Molnár, Hor­váth, Óberlehder, Muck, Csere: Ju­hász, Kaspari I. Kezdés után az 5. percben Gáncs 25 méteres szabad­rúgása a vendégek kapujában kötött ki. 0:1. A hazai csapot a gól után fél órán keresztül vezette a szebbnél- szebb támadásokat, ások a góllövés* nem sikerült. A 33. percben szeren­csés góllol egyenlített a vendégcsapat. ugyanis Nyúl öngólt vétett 1:1. A ki­egyenlítő gól utgn is a hazai csapat maradt támadásban. A II. félidő 3. percében Gáncs 18 méteres szabadrúgása a kapufán csat­tant. A 10. percben a sokat szabály­talankodó Sziglert a játékvezető ki­állította. A 1Ó főre csökkent vendég­csapat a 20. percben Garamvári fejes­góljával. megszerezte a vezetést 2:1. A gól után kiegyenlített játék folyt, de gól már nem esett. A tartalékos hazoi csapot végig jól játszott és balszerencsés vereséget szenvedett. Jók: Varga, Vida I., illetve Muck, Rudolf, Világh. VÉGIG IRÁNYÍTOTT ÉS BIZTOSAN NYERT TOLNA IGAZSÁGOS DÖNTETLENNEL TAMÁSI PONTOT SZERZETT /.ómba—Tamási 1:1 (1:0) Zornba: 250 néző. Vezette: Farkas A. Zomba: Kerekes —- Fejős, Bíró, Bara­bás, Újvári, Erős, Matus, Csíki,. Hos- nyánszki, Marsai I., St.;r. Csere: Bscze, Mqrsai II Tamási: Németh — lehr, Tóth, Pálfi, Péti, Kajtár, Horgos, Ju- rasics, Béres, Pruck, Rodanovics. Cse­re: BáMzs, Savanyó. A hazai csapat kezdett jobban, már oz első percben Marsai I. kitört a védők között, jde gyenge lövését védte a vendégek ka­pusa. A két ló-os kozott folyt a játék, csapkodás jellemezte ezeket a perce­ket. A 34. és a 35. percben Marsai 1. lövéseit védte Németh. A 36. percben Hosnyánszky megsérült és a helyére Becze állt be. Két perc múlva Matus jó labdái kapott és azt a kapus fö lőtt átemelve megszerezte a vezető gólt 1 :0. A II. félidő első 15 percében Zortíbo sokat támadott és több helyzetet is hozott össze, de a csatárok hibáztak. A legnagyobb helyzet a 15. percben Marsai I. előtt adódott, amikor kö­zelről a kapusba lőtte a labdát, az újból eléje pattant, de másodszorra csúnyán fölélőtt. A 28. percben egyen­lített a vendégcsapat a csereként be­állt Spvanyó révén 1:1. Az utolsó negyedórában Zornba erősített, a 3ó. percben Marsai I. kapufát f* * élt. majd Bíró lövése alig szállt mellé. Közepes színvonalú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen eredmény született, mert a hazai csatárok a legjobb hely­zetekben is hibáztak. A játékvezető kitünően vezette a mérkőzést. Jók: Kerekes, Fejős, Marsai I., illett/^ Né­meth, Tóth és Horgos. — K. — KISDOROG VÉGIG TÁMADOTT, FORNÁD GYŐZÖTT Fornád—Kisdorog 2:1 (2:1) Fornád: 100 néző. Vezette: Kleiber. Fornád: Kovács I. Priger, Káló, Demkó, Hadobás, Kovács III., Nagy, Délczeg, Pencs, Kiss, Bóta. Csere: Bazsonyi, Rózenberger. Kisdoroq: Stölk- ler I. — Varqa, Kerekes, Antal I., An­tal II., Győrfi, Cseke, Domokos, Faze­kas, Bodo, Illés. Csere: Stölkler II., Márton. A hazai csapat kezdeménye zett többet és a 8. percben egy jobb oldali beadás Bodáról a hálóba pat­tont 1:0 (öngól). A 10. percben Dél­czeg a felső kapufát találta el. Há­rom perc múlva egyenlített a vendég­csapat Cseke 16 méteres lövésével 1 :T. A 25. percben jqbb oldali szabadrúgás A PAPÍRFORMA ÉRVÉNYESÜLT után Bóta fejesgóljával megszerezte Fornád o vezetést 2:1. A II. félidőben végig a vendég­csapat rohamozott, Fornád csak szór­ványos támadásokkal kísérletezett. A hazoi csapat teljesen beszorult, de Kovács I. remekül v_édett és sikerült q mérkőzést további gól nélkül meg­úszni. Kisdoroq végigtámadta a mérkőzést, de Fornád Kovács l.-gyel az -élen jól védekezett és ha szerencsésen is, meg­szerezték mind a két bojnoki pontot Jók: Kovács I., Priger, Délczeg, Kiss, illetve Cseke, Fazekas, Antal II. — Samu — Bölcske—Szedres 5:1 (2:1) Bölcske: 200 néző. Vezette: Andor­ka. Bölcske: Mármarosi — Beropzki, Papp, Hídvégi, Gárdoi, Pálfi. Sípos, Pásti, Vargo, Lőrincz, Princz. Csere: Vtdács. Szedres: Haszeg *— Szabó, Koleszár, Papp, Szigeti, Péntek, Ba­logh, Boros, Szabjon, Stróbl, Orsós. Hazai támadásokkal indult a mérkő­zés, de o vendégcsapat Koleszárral az élen jól védekezett. A 10. perc­ben Hídvégi— Sipps—Lőrinc* támadás végén az utóbbi lövését Haszeg bra­vúrosan védte. A 18. percben Pásti szögletét Varga fejelte a hálóba 1:0. A 2Í. percben Varga lövésszerü be­adása a meglepett kapus mellett o kapufáról pattant a hálóba 2:0. Há­rom perc múlva Szigeti srabadrúgását Mármorosi kiütötte Szabién elé, aki közelről nem hibázott 2:1. A II. félidőben folytatódott, a ha­zaiak nyomása, Varga, Lőrincz és Pál­fi lövéseit kellett Haszegnek védeni. A félidő végén ismét belelendült a hazai csapat és a 33. percben szép cselekkel Hídvégi a bol oldalon el­futott és beadását Lőrincz vágta a hálába 3:1. Hét perc múlva a csere­ként b«ál!.t Vidács a 16-os vonalánál cselezgetett, majd kopura lőtt és g labda a kapufáról vágódott a gól­vonalon túlra 4 1. A *?. percben Princz szabadrúgását Varga lekezelte és ele­gánsan a hálába qurította 5:1. Közepes iramú és színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat ilyen arány­ban, is megérdemelten nyert. Jók: Hid- véqi, Varga, Pásti, illetve Koleszpr, Boros. — Mérges — A FADDt CSATÁROK NEM BÍRTAK A HŐGYÉSZI VÉDELEMMEL —Fadd 0:0 H ágy ész Hőnyész: 15Ó néző. Vehette: Pataki. Hőgyész: Banász — Trick I., Barabás I., Mannhalt, Barabás II., Trick Hopp, Magyar, Witzl, Pilács, Pintér. Csere: Bus, Banai. Fadd: Soponyai —* Borost, Kovács. Fenyvesi III., Poop II.. Szűcs, Papp III., Fenyvesi I., Schusz- ter, Kiss í., Kiss II. Csere: Fehér. Ha­zai támadásokkal indult a játék, több veszélyes támadást verettek a csatá­rok, de a legjobb helyzeteket is el- ügyetlenkedtek. A II. félidőben feljött a vendég­csapat és az első negyedórában töb­bet támadott. Később kieoven'ített leit a küzdelem mindkét csapat nagy erő­vel küzdött a győztes gól eléréséért, de az a mérlé}zés végéig már nem sikerült. Egyenlő erők küzdelméből iaazsc-ns döntetlen eredmény született. Jók • 8anász, Trick II., Mannhalt, illetve Kiss I., Fenvvesi., Schus2ter. játék­vezető kitűnően vezette a mérkőzést. — Auth — Tolna—Majos 4:1 (2:0) Tolna: 450 néző. Vezette: Varga. Tol­na : Imre — Fazekas II.. Fazekas I., Oláh, Csöndes, Havasi, Strick, Schéffer, Pir-, gi. Fazekas III. Neidhardt. Csere: So- morjai, Straubinger. Majos: Páll — Komlós, György, Lőrincz, Péíer,^ Sze­gedi, Tóth, Gáspár, Szőcs II., Szőcs I., Sántha II. Csere: Sánthq I., Gecző. Az első percben Neidhardt egyedül tört kapura, de nagy helyzetben a kapus­ba lőtt. A 15. percben Schéffer nyolc méterről kapu mellé vágta a labdát. Nagy nyomás nehezedett a vendégek védelmére ezekben a percekben. A 18. percben Fazekas III. kapufát fe­jelt. A . 30. percben Pirgi egyedül ki­tört és‘ megszerezte a hazaiak első gólját 1 :0. Hét perc múlva ismét Pir­gi jeleskedett, amikor harminc méteren keresztül vezette fel a labdát és a tétovázó védők között a hálóba talált 2:0. (Szép egyéni teljesítmény volt.) A II. félidő góllal kezdődött, Schéffer 18 méterről talált a hálóba 3:0. A 8. percben Szőcs I. beadása Fazekas I - ről pattant a hálóba 3:1 (Öngól). Fel­jött ezek után a vendégcsapat, de te­hetetlen csatársora nem bírt a jól záró tolnai védelemmel. A 35. percben Schéffer kitört és közelről megszerezte csapata negyedik gólját 4:1. A befe­jezés előtt egy perccel Fazekas III. egy beívelt szögletet kapufára fejelt. Egy percig sem volt vitás o hazai csapat győzelme a jól és lelkesen ját­szó vendégekkel szemben. Jók: Ha­vasi, Strick, Schéffer, Pirgi, illetve Pál. Komlós, Sántha II. — Schuszter — A VASUTASOKNAK TÖBB GÓLHELYZETÜK VOLT: GYŐZTEK Dombóvári Vasát —Szekszárdi Dózsa 11. 2:1 (2:0) Dombóvár: 250 né,5. Verette: Schnei- Kiss 2, illetve Merei. Jók: Sonkoly, der. Egyenlő erők küldőimé, a tübb Lakos, Végvári. Tüske, illetve Meiei, gólhelyzetet teremtő hazai csaoat rá- Simon, Rozsát. szolgáit a győzelemre. Góllövők: G. 001 A mezőny • Fornád—Kisdorog: Bonyhád—Simontoraya: Hőgyésa—Fftdd: Bütcske—Szedres: Tengelic—Domb. Spartacus: Tolna—Majos: Zomba—Tamási: legjobbjai: Kovács I. (Fornád) Horváth (8imontörnyu) Banász (Hőgyész) Varga (Böloske) Muck (Tengelic) Havasi (Tolna) Fejős (Zomba) Eredmények NB I: Újpesti Dózsa—MTK 4:1, Bp. Honvéd—VM Egyetértés 3 :U, Videoton—Haladás VSE 2:1. Rába ETO—Vasas 1:0. Salgótarján—Cse­pel 1:1. Pécsi MSC—Zalaegerszegi TE 3:1, Tatabánya—Dorog- 3:2, SZEOL—Ferencváros 2:1. NB I. B: Pénzügyőr .SE—Debre­cen 1:0. Várpalota—Budafok 1:0, Dunaújváros—Szolnoki MTE 3:1. Kossuth KFSE—Diósgyőr 1:0. Eger —Oroszlány 5:1. Kecskemét—Kom­lói Bányász 0 :0. Békéscsaba—Ganz. MÁVAG 2:0. NB II: Nyugati csoport: Győri Elektromos—Dunaújvárosi Építők 2 :Í, NIKE Fűzfői AK—Pécsi VSK 2:0. Székesfehérvári MÁV Előre— Bakony Vegyész (Veszprém) 2:1. BKV Előre—Kaposvári Rákóczi 1 :ö, ♦ Szombathelyi SE Dózsa—Sabaria Cipőgyár (Szombathely) 1:1, Tán­csics SE—Győri Dózsa 0:0. Sopro­ni Textiles—Körmendi MTE 3:1. NB III: Siófok—Véménd 3:1. Barcs—Nagyatád 2:1, Steinmetz SE —Mohács 1:0. Megyei ifjúsági bajnokság: For­nád—Kisdorog 0:7. Bonyhád—Si- montornya 0:1. DVSE—Sz. Dózsa II. 4:0. Hőgyész—Fadd 1:2. Bölcs- ke—Szedres 15:0. Tengelic—Domb. Spart. 0:0. Tolna—Majos 3:1. Zom. ba—Tamási 3 :0. Megyei B. osztály: Gerjen—Tevel 0:1, ifi: 5:2, Alpári SE—Sz. Építők 2:9. Ozora—Háta 2:0. ifi: 1:1, Siö- agárd—Pincehely 0:l. ifi: 4:2, Nagydorog—Kölesd l:l, ifi: 1:2. 15:0 Bö-lcske ifjúsági labdarúgócsa­pata vasárnap 15:9 arányban nyert Szedres ellen. Az eredmény nem sokat mond. mivel gyakran szü­letnek még a megyebajnokság if­júsági csoportjában is kétszámje­gyű győzelmek. Valljuk be őszintén, az ifjúsá­gi bajnoksággal általában keve­set törődnek. A legtöbb egye­li illet csak kényszerből szerepel­teti az iíistáit. mert ellenkező esetben a szövetség büntetőpontot von le a felnőttcsapat eredmé­nyeiből. Viszont, ha időben kiállít­ják az ifjúsági csapatot, nincs késés — nem beszélve a mérkő­zés elmaradásról — úgy egyszerre megszűnik minden probléma. Hogy mennyi a mérkőzés sportértéke, azzal már kevés helyen törődnek. Nem szabad azonban egyértel­műen valamennyi csapatot elma­rasztalni. Előfordulnak esetek, amikor a sportvezetők nem hibár sak. így történt ez vasárnap is. A szedresiek mindössze hét em­berrel kínlódtak 90 percen át. a lendületesen és jól játszó bölcs- keiekkel szemben, de még így is lö:0-ra alulmaradtak. A szedresiek vezetője, egyben társadalmi ed­zője, Tóth István, aki közel két évtizeden át rúgta a labdát, elke­seredetten ült a kispadon és nézte ifistáinak kínlódását. Egy kicsit szégyeite is magát, pedig mint megtudtuk, helyette azoknak kellett volna pirulni, akik cserben­hagyták. Szedresen ezen a va­sárnapon szüifeti bál és lovasfel­vonulás volt. Néhány an jobb szó­rakozásnak találták a hazai ren­dezvényeket. mint Bölcskén 90 percen át küzdeni, fáradni.