Tolna Megyei Népújság, 1973. augusztus (23. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-28 / 200. szám

Bajnoki táblázatok Keserves döntetlen az NB IB-ben Várpalota ellen Az NB li-ben Máza-Szászvár, az NB lll-ban Nagymányok és Bátaszék érdemel dicséretet NB L 1. Honvéd 2 2 — — 8-1 4 2. MTK 2 2 — — 5-1 4 3. U. Dózsa 2 2 — — 8-5 4 4. SBTC 2 1 1 — 3-1 3 5. Pécs 2 1 1 — 3-2 3 6. Tatab. 2 1 — 1 3-3 2 7. Vasas 2 — 2 — 1-1 2 8. Dorog 2 1 — 1 4-5 2 9. Rába ETO 2 1 — 1 3-4 2 10. FTC 2 1 — 1 4-2 2 11. Videoton 2 — 1 1 0-3 1 12. Haladás 2 — 1 1 2-3 1 13. Egyetértés 2 — 1 1 1-2 1 14. ZTE 2 — 1 1 1-5 1 15. Csepel 2 — — 2 3-7 — 16. SZEOL NB I. 2 B. 2 2-6 1. Diósgyőr 3 3 ___ ___ 9-3 6 2. B.-csaba 3 2 — 1 5-3 4 3—4. Komló 3 2 — 1 6-5 4 3—4. N.ka rúzsa 3 2 — 1 6-5 4 5. -Várpalota 3 1 2 — 5-4 4 6. Budafok 3 1 2 — 4-3 4 7. DVSC 3 1 2 — 1-0 4 8. Kecskemét 3 1 1 1 3-2 3 9. G. MA VÁG 3 1 1 1 3-3 3 10. Oroszlány 3 1 1 1 1-1 3 11. MÁV DAC 3 1 1 1 1-2 3 12. Pénzügyőr 3 1 1 1 4-6 3 13. KKFSE 3 1 — 2 5-5 2 14. Bp. Spart. 3 — 2 1 2-3 2 15. Szekszárd 3 — 2 1 1-2 2 16. Szolnok 3 — 2 1 3-5 2 17. Eger 3 — 1 2 2-5 1 18. Dunaújv, 3 — — 3 5-9 — NB IL (Nyugati csoport) 1. Bakony 2 1 1 — 7-1 3 2. Fűzfő 2 1 1 — 8-5 3 3. KOMÉP 2 1 1 — 5-2 3 4. K. Rákóczi 2 1 1 — 5-3 3 5. Sabaria 2 1 1 — 4-2 3 6. Soproni T. 2 1 1 — 3-1 3 7. Előre 2 1 1 — 5-4 3 8. Szí. MÁV 2 1 — 1 3-3 2 9­-11. PVSK 2 — 2 — 2-2 2 9—11. M.-Szászv. 2 — 2 — 2-2 2 9­-11. Táncsics SE 2 — 2 — 2-2 2 12. Győri D. 2 1 — 1 3-4 2 13. Dunaújv. É. 2 — 1 1 2-4 1 14. Körmend 2 — — 2 2-5 — 15. Győri E. 2 — — 2 2-7 — 16. SZSE D. NB 2 ÜL 2 1-9 1. PBTC 2 2 __ 8-0 4 2. Siófok 2 2 — — 4-2 4 3. Véménd 2 1 1 — 7-2 3 4. Kaposvár 2 1 1 — 3-2 3 5. Porcelángyár 2 1 1 — 2-1 3 6. Volán 12. 2 1 — 1 5-2 2 7. Mohács 2 — 2 — 4-4 2 8. Nagymányok 2 — 2 — 3-3 2 9. Bátaszék 2 — 2 — 2-2 2 10. Mezőfalva 2 1 — 1 3-6 2 11. Nagyatád 2 — 1 1 2-3 1 12. Barcs 2 — 1 1 3-5 1 13. Paks 2 _ 1 1 2-5 1 14. Szekszárd 2 — — 2 2-8 — 15. Steinmetz 1 — — 1 0-1 — 16. PEAC 1 — — 1 0-4. — Megyebaj nokságí 1. Bonyhád 3 3 — — 14-2 6 2. Fadd 3 2 1 — 8-3 5 3. DVSE 3 2 — 1 7-2 4 4. Tolna 2 2 — •— 6-3 4 5—6. Kisdorog 3 2 — 1 2-2 4 5—6. Bölcske 3 2 — 1 6-6 4 7. Szedres 3 2 — 1 3-11 4 8. D. Spart. 3 1 1 1 10-1 3 9. Zomba 2 1 1 — 5-2 3 10. Fornád 3 1 — 2 6-7 2 H. Tengelic 3 1 — 2 7-12 2 12. Májos 3 — 1 2 2-4 1 13. Tamási 2 — — 2 1-6 0 14. Hőgyész 3 — — 3 1-7 0 15. S.tornya 3 — — 3 3-13 0 Sz. Dózsa II. 3 — 3 — 2-2 3 Megjegyzés: A megyei labdarú­gó-szövetség kérésére a jövőben nem vezetünk kétféle kimutatást a bajnokság állásáról, a Dózsa eredményeit alul tüntetjük fel. Ifjúságiak: 1. Sz. Dózsa 3 3 — — 21-3 6 2. Bölcske 3 3 — — 17-4 6 3. D. Spartacus 3 3 — — 5-1 6 4. Simontornya 3 2 — 1 10-8 4 5. Zomba 3 2 — 1 7-8 4 6. Fadd 3 1 1 1 10-6 3 7. Máj os 3 1 1 1 4-3 3 8. Hőgyész a 1 1 1 5-6 3 9. DVSE 3 1 — 2 13-6 2 10. Tolna 3 1 — 2 11-10 2 ll. Tengelic 3 — 2 1 5-6 2 12. Tamási 3 1 — 2 12-18 2 13­-14. Bonyhád 3 — 2 1 4-12 2 13­-14. Kisdorog 3 1 — 2 2-10 2 15. Fornád 3 — 1 2 2-13 1 16. Szedres. 3 — — 3 0-14­így kellett volna 1. Pécs—Vasas 0:0 x 2. Szeged—MTK 1:2 2 3. ETO—Tatabánya 2:1 1 4. Egyetért.—Haladás 0:0 x 5. Dunaújv.—DVTK 1:3 2 6. Pénzügyőr—Komló 2:1 1 7. Békéscsaba—KSC 2:0 1 8. Bp. Spart.—Budafok 1:1 x 9. SZMTE—DVSC 0 :0 X 10. Oroszlány—MÁV DAC 0:0 x 11. KOMÉP—Győri D. 3:0 1 12. Körmend—Szív. MÁV 1:2 2 13. Cegléd—FÖSPED 1:5 2 + 1 14. Kisterenye-*Nagyb. 1:0 l nb ii HASZNÁLT A KETTŐS CSERE MÁZA-SZÁSZVÁRNAK Bakony Vegyész—Máza-Szászvár 1:1 (1:0) Szászvár. 10*00 néző. Vezette: Bá­lint b. Bakony: Nikolasek — Puskás. Kiss, Novák, Balogh, Csikesz. Kecskeméti. Kaki, Mé­szöly, Iszak, Búza. Csere: Domo­kos. Edző: Bartalfi Károly. Má­za-Szászvár: Besenyei — Kővári. Széles. Bocz. Molnár. Pataki. Róth, Kocsis. Horony. Demeter. Csordás. Csere: Nagy II.. Bús. Edző: Stepán Tibor. Az első fél­időben a veszprémiek kitűnő já­tékkal lepték meg a hazaiakat és a 16. percben sakk-mattra ját­szották a védelmet, maid megsze­rezték a vezetést, l :0. A félidő végéig Veszprém irányította a já­tékot, a hazaiaknak úgyszólván nem is volt komoly helyzetük. A szünetben Stepán edző cserét hajtott végre. Demetert Bús, Csordást Nagy n. váltotta fel. A csere használt, feljavult a játék, valamennyien nagy lelkesedéssel harcoltak. Befejezés előtt 9 perc­cel született az egyenlítő gól: Ho­rony—Bús-—Róth adogatás után Kocsis kapta a labdát, aki belső­vel közelrőll kiegyenlített. Az első félidőben Veszprém, a másodikban Máza-Szászvár volt jobb, így az eredmény igazságos. Kitűnt: Bocz, Bús és Kocsis. NB III lota emberhátrányban is jobb volt, mint a Dózsa. A 35. percben Feppán szögletét a kapus kiütöt­te. Korner előre vetőd ve fejelt, de a gólvonalról Csapó H. mentett. A °7. nercben 20 rrm+errő! kj.»1- dött szabadrúgás után Freppün lövése a sorfalban akadt el. A következő percben ismét a ven­dégeik támadták. Befejezés előtt öí- nerccel a kaniúól méíorre ismét szabálytalankodott a ven­dégek vedelnie. Fodor be iveit labdáját Freppán fejjel továbbí­totta az alsó sarokba. 1:1. A hát­ralévő percekben a Dózsa nagy erővel támadott. Horváth lövését a felső sarokból ütötte ki a ven­dégek kapusa. Várpalota még ek­kor is vezetett támadást és a Dó­zsa-védelem szögletre mentett, mélyet később tisztázott. Befeje­zés előtt még Kalász fejelt fölé, maid Török lőtt mellé. A Dózsa- játékosok végig nagy akarással küzdöttek, de játékok nem volt elég átgondolt, és nejn mindig tárhatták be a taktikai fe­gyelmet. Várpalota taktikai szem­pontból felülmúlta a Dózsát, kü­lönösen vezető góljuk megszer­zése után nyugodtan, körültekin­tően játszottak. Ezzél szemben a Dózsások — érthetően — sokat idegeskedtek, a védelemnek von­tak megingásai, ugyanakkor a csatárok nem bírtak a jól záró és szabálytalanságoktól sem vissza­riadó Bánvász-vód éhemmel. Az eredmény annak ellenére, hogy a Dózsa volt többet támadásban, igazságos. A játékvezető hibátla­nul vezette a mérkőzést. Jók: Korner, Fodor, Horváth, Freppán és Kovács. Az NB I B-ben a Szekszárdi Dózsa az idény első hazai mérkőzését játszotta, de a bemutat­kozás nem a legjobban sikerült. Lelkesedésben, akarásban ugyan nem volt hiány, viszont tak­tikailag annál több kívánnivalót hagyott maga mögött a csapat játéka. Az ellenfél higgadtabban, megfontoltabban játszott, és miután a vezetést megszerezték, még támadtak is, és amikor ki­állítás miatt 10 főre csökkent a létszámuk, vol­tak időszakok, mikor mezönyfölénybe kerültek. A szekszárdiak csak lelkesedésükért érdemelnek dicséretet. Taktikailag az elkövetkező hetekben sokat kell fejlődniük, hogy ne érje az együttest további kellemetlen meglepetés. Az NB Il-es Máza-Szászvári Bányász a Bakony Vegyész ellen l!l-es döntetlent harcolt ki. Az első félidőben Veszprém jó játék után megér­demelten jutott vezetéshez, majd a második fél­időben — kettős csere után — a hazaiak fel­jöttek és az egyik pontot otthon tartották. Az NB III-ban — mint arról már lapunk vasár­napi számában beszámoltunk, — Nagymányok Mo­hácson játszott, és értékes döntetlent h?*rcolt ki (2:2). Legalább ilyen dicséretes a bátaszékiek helytállása is, akik a Pécsi Porcelántól ponttal tértek haza, 0:0-s eredmény után. A Paksi Kinizsi a Pécsi Bőrgyár együttesét fogadta, és 3:0 arány­ban alulmaradt. Paksi tudósítónk szerint a hazai csapat nem játszott rosszul, viszont az ellenfél a kinizsinél is jobb volt, és a szerencse is mellé­jük pártolt. A Szekszárdi Vasas Véménden 2:0-s félidő után 6:1 arányban vereséget szenvedett. Elsősorban a gyenge védelem miatt vált ilyen súlyossá a vereség. NEM AZ AKARÁSSAL, LELKESEDÉSSEL VOLT BAJ... NB I B Szekszárdi Dózsa—Várpalota 1:1 (0:1) tudták a Dózsa kapura veszélyte­len játékát. Várpalota percei kö­vetkeztek és bizony többször za­varba jött a Dózsa védelme. A szekszárdi csapat szemmel látha­tóan igyekezett, de nerrt sok eredménnyel, mert inkább ver­gődésnek lehetett nevezni, ami a pályán folyt, a 32. percben) a várpalotai belső csatár egyedül tört kapura. kihasználva azt, hogy Korner előrehúzódott és is­mét zavarba jött a Dózsa védel­me. Ezekben a percekben Várpa­A várpalotai kapus Németh elől ment. Jobbra Lubas­tyik. Fotó: Gottvald ÉRTÉKES PONTSZERZÉS PÉCSETT A JÓ KÉPESSÉGŰ PORCELÁNTÓL Bátaszéki VSK—Pécsi Porcelán 0:0 Szekszárd, 3000 néző. Vezettet Marton. Szekszárd: Schneider — Fodor, Korner, Vágó, Pusztai, Horváth, Kovács. Micskó. Né­meth. Lubastyik. Török. Csere: Kalász és Freppán. Edző: Palo- vecz Béla. Várpalota: Palotai — Süke, Csapó H„ Jónás. Kerkai, Kis bej, Horváth, Bertalan, Lakics. Szekér, Mártái. Csere: Kun. Edző: Terbe Benjámin. A Dózsa lépett fel támadólag és az 5. percben már szögletet rúghattak. A be­küldött labdát Németh kapásból mellélőtte. A 8. percben a ven­dégek középcsatára kísérletezett 25 méterről, de a labda mellé­ment. Két perc múlva Korner ve­zette fel a labdát az alapvonalig, de ott szögletre szerelték. Az el­lentámadást a lestaktikát alkal­mazó Dózsa védelme megállította. A 14. percben Lubastyik jó hely­zetben megszerezte a labdát, de a földön fekvő ellenfél szabály­talankodott vele szemben. így nem tudott kapura törni. A Dó­zsa volt többet támadásban. Né­meth, majd Lubastyik veszélyez­tetett, míg a hazai kapunál Schneider tett ártalmatlanná egy ravasz lövést. A 15. percben egy ellentámadásnál Korner a leg­egyszerűbb megoldás helyett cse­lezgetett és ezzel felborzolta a nézők idegeit. A következő perc­ben Németh elől a kapus húzta le a labdát, majd a fiatal Kovács­csal szemben szabálytalankodtak a Bányász-védők. A szabadrúgást Micskó centiméterekkel fölélőt- te. A 19. percben Horváth beadá­sát Micskó 20 méterről kapósból küldte, a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret, a Dózsa- játékosok szemmel láthatóan nagy igyekezettel harcoltak. de eredménytelenül. A 24. percben Horváth átadását Micskó nem ér­te el, ebből egy veszélyes ellen- támadás alakult ki. de a lövés mellészállt. A 27. percben a Dó­zsa lestaktikája nem sikerült, a vendégcsapatból Horváth kiugrott, átadásából Bertalan vezetést szer­zett. 0:1. Három perc múlva sza­badrúgás után szerencsével tisz­tázott a vendégcsapat kapusa. A Dózsa maradt támadásban. de komoly helyzetet csatárai nem tudtak összehozni. A 33. percben ismét Korner futott fel. de szög­letre szerelték. Az utolsó negyed­órában elszürkült a játék. N^m történt komoly esemény a pá­lyán. A félidő utolsó percében a Dózsa még szögletet rúghatott, de a jól záró vendégvédelem ezút­tal is menteni tudott. A szünetben Kalász és Freppán melegített a pályán, és megindult a találgatás, vajon Török. Lubas­tyik, Németh, vagy esetleg Ko­vács marad ki a csapatból. Ab­ban biztosak voltak a szurkolók, hogy az edző csak a csatársor összeállításán változtat. így is történt, mert Németh és Lubas­tyik öltözött fel. A második félidőt is a Dózsa támadásai vezették be. A harma­dik percben ismét izgalmat oko­zott a lestaktika, de végül sike­rült a Dózsa-védelemnek tisztáz­ni. Ekkor már a vendégek soro­zatban követték el a szabályta­lanságokat, hogy a Dózsát kilen­dítsék a ritmusból. A 10. perc­ben Kalász labdájával Kovács megugrott, de szögletre szerelték. A beívelt labdát Kalász és Frep­pán egyszerre akarta — jó hely­zetben — kapura lőni, de egy­mást zavarták, így a védők fel­szabadítottak. Néhány másodperc múlva Micskó nagy ereiű lövését kiütötte a kapus, majd másodszor is Micskó kísérletezett, de ered­ménytelenül. A 15. percben Schneider védett nehéz helyzet­ben. majd 4 perc múlva 20 méte­res szabadrúgás után Micskó Tö­rökhöz játszott, aki a kimozduló kapus felett lőtt. de a labda a felső kapufáról pattant vissza, a labdát Kovács szerezte meg. be­adását Kalász fejelte, de a ka­pus védett, a 3>í). percben a föl­dön fekvő Vágóba rúgott a vár­palotai Horváth, akit a játékve­zetői kiállított, a vendégek tíz emberrel is teljesen ellensúlyozni Véménd, 800 néző. Vezette: Sze- recz. Szekszárdi Vasas: Harsányi — Paróczai, Fiath II., Bognár, Gyémánt, Lados. Papp, Góniann, Ettig, Fiath I., Szabadi. Csere: Fonyódi. Nem úgy indult a mér­kőzés, hogy a szekszárdi csapat ilyen súlyos vereséget szenved. Mezőnyben jól játszottak, igaz, hogy kapura nem voltkk veszé­ly esek. de ügyesen tartották a labdát, lefékezték az ellenfél tá­madásait. A 26. percben egy ár­tatlan lövést Harsányi kiejtett és három játékos között is a hálóba lőtt a hazai csatár. 1:0. (Nagy vé­delmi hiba.) Két perc múlva szöglet után fejjel juttatták a hazaiak a Vasas hálójába a lab­dát. A hátralévő percekben a Vasas-csatárok is lőttek kapura, de pontatlanul. Pécs. 300 néző. Vezette: Ducsai. Bátaszék: Micski — Pomsár. Ara­di. Hurtony. Topor. Fábián. Me­zei, Zágonyi, Holacsek. Tóth I.. Tóth II. Az első percben a hazai csapat lépett fel támadólag és a jobbösszekötő hatalmas kapufát lőtt. a 15. percben a játé-kvezétő les címén állította meg a jó helyzetben lévő Tóth I-et. a 35. percben Tóth II. távoli lövése alig szállt fölé. A 40. percben Ho­lacsek egyedül tört kapura, de a 16-os előtt a földre rántották. A megítélt szabadrúgást Tóth II. kapu fölé lőtte. A II. félidő 3. percében Tóth II. közeli lövését a hazai kapus ne­hezen hárította. A 14. percben Ho­lacsek alig lőtt kapu m^llé. Ezek­ben a percekben a bátaszéki csa­pat játszott fölényben, a hazaiak csak védekeztek. A 15. percben Tóth n. a kapufát találta éL A 20. percben. Holacsek három mé­terről nagy helyzetben a kapu mellé fejelt, a 25. percben ismét Tóth n. lövését kellett a hazai kapusnak hárítani. A 30. percben Holacsek kapu fölé fejelt. Ezután alábbhagyott a bátaszéki nyomás, a pécsi csapat fölénybe került és a 33. percben csak a szerencse mentette meg a csapatot a gól­tól. Micski egy lövést kiejtett, de a kínálkozó lehetőséget a hazai csatárok elvétették. A mérkőzés végéig változatos játék folyt * pályán enyhe hazai fölénnyel. A bátaszéki csapat a II. félidő­ben mutatott játék alapján meg­érdemelten szerezte meg az egy pontot és a helyzeteket tekintve akár nyerhetett is volna. Jók: Micski. Zágonyi. Topor és Aradi. — Kántor — tai beadására Pukli alászaladt, de Gyurkovics lövését vilmányi fe­jelte ki a mezőnybe. Ezután Puk­li percei következtek és több esetben kellett a vendégcsapat csatárainak lövéseit hárítania. A 27. percben Somodi az egész pá­lyán keresztül vezette végig a labdát és 18 méteres lövését Se­res védte. Többet támadott a ha­zai csapat, mégis a vendégek ér­tek el gólt. A 35. percben Da.ka 12 méterről a bal sarokba lőtt. l :0. A 44. percben Koltai lövése az oldalhálóban akadt meg. A H. félidő első percében Kő­vári kapu mellé lőtt jó helyzet­ben. A 4. percben Palotai a szé­len elfutott és beadását ismét Da- ka értékesítette. 2:0. A következő percekben a paksi csatárok ve­szélyeztettek. de Kajári és Somo­di lövését biztosan védte Seres. A 28. percben ismét a gyors Pa­lotai futott el védője mellett és beadását ezúttal Gyurkovics ér­tékesítette. 3:0. A 37. percben korszerű vendégtámadás végén Daka lőtt mellé. Kitűnő játékvezetés mellett a jól játszó pécsi csapat ilyen arányban is megérdemelten nyer­te meg a mérkőzést, jók: Pukli, Váczi, Kajári és Kővári. — Zerza. — VÁRATLAN, DE MEGÉRDEMELT VERESÉG Véménd—Szekszárdi Vasas 6:1 (2:0) VÉGIG JÓL JÁTSZOTT A PBTC ÉS GYŐZELME MEGÉRDEMELT Pécsi Bőrgyár—Paksi Kinizsi 3:0 (1:0) Paks, 900 néző. Vezette: Móricz. Paks: Pukli — Kiss. Vilmányi, Kővári, Horváth. Váczi, Somodi. Kajári, Bagó. Koltai, Keresztes. Csere: Kródi. A vendégcsapat kezdett jobban, de a hazai véde­lem mindig idejében tisztázott. A hazai csapat is több támadást ve­zetett, de a csatárok lövései célt tévesztettek, a 20. percben Palo­A második félidő 6. percében Fiath n. rossz felszabadítása után a hazai balösszekötő elé került a labda, aki gólt lőtt. 3:0. A kö­vetkező percben egy hosszú szök- tetésre Harsányi később futott ki. így a helyzetből ismét gól született. 4:0. A 15. percben szög­letet ért el a Vasas, melyből Fi­ath n. fejelt gólt. 4:1. Állandó­sult a hazaiak fölénye és a 30. percben a védők kísérete mellett ismét eredményes volt a hazai csapat. 5:1. Néhány perc múlva Paróczai, Lados közös hibája után a hazaiak beállították a végeredményt. 6 :l. Gyenge egyéni teljesítmények és súlyos védelmi hibák jelle­mezték a Vasas játékát, a hazai­ak győzelme feltétlen megérde­melt. de a gólarány túlzott. Jók: Fiath I. és Lados.