Tolna Megyei Népújság, 1973. augusztus (23. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-26 / 199. szám

Nagymányok—Mohács 2:2 (1:1)| Mohács, 400 néző. Vezette*. Dob- ler. oNagymányok: Balogh — Bíró I„ Hóth, KÓKa, Lem le, Bíró II., Baj er, Nádasdi, Gúth Tóth, Hauck. Változatos játék után a 6. perc­ben a hazai jobbszelsö 6 méterről megszerezte a vezetést. 0:1. 4 perc múlva egy nagymányoki támadás elöl a nazai középhátvéd haza- adott,' de Tóth a labdát elcsípte és kiegyenlített. 1:1. A félidő vé­géig egyik csapat sem tudott ko- moiy fölénybe kerülni. A vendé­gek technikai fölényét a hazaiak több esetben szabálytalanságokkal igyekeztek ellensúlyozni, amit saj­nos a játékvezető csak elvétve to­rolt meg. A második félidő második per­cében csak szerencsével menekült meg Nagymányok a góltól. A lab­da a gólvonal előtt gurult végig, de a hazaiak nem tudták a labdát a hálóba juttatni. A 8. percben Mohács kettős cserét hajtott vég­re, de játékukon ez sem változ­tatott, az továbbra is csapkodó maradt. A 14. percben Guth 8 mé­terről szorongatott helyzetben mel­lélőtt. Az utolsó 30 percben a ha­zaiak nagy fölénybe kerültek, nagy nyomás nehezedett a nagy­mányoki védelemre. A vendégek időnként egy-egy ellentámadással kísérleteztek és mindig zavarba hozták a mohácsi védelmet. A 22. percben Tóth jó beadásáról ma­radtak le társai. A következő percben Tóth otthagyta őrzőjét, és a balszélső helyén elfutott, vé­gül egyéni akció után közelről megszerezte a vezetést. 2:1. Mo­hács, óriási erővel támadott to­vábbra is a kiegyenlítésért és 10 perc alatt 6 szögletrúgáshoz ju­tottak, melyből a 32. percben kö­zelről a hálóba fejeltek. 2:0. A kö­vetkező percben a vendégcsapat még megszerezhette volna a veze­tést, de Bíró II. ló méterről kül­dött éles lövése centikkel kerülte el a hazai kaput. Az utolsó ne­gyedórában önfeláldozóén véde­kezett Nagymányok és így sike­rült az egyik pontot hazavinni. Nagymányok 2:l-es vezetésnél fiatal játékosainak taktikai éret­lensége miatt nem tudott további Kézilabda Sz. Bőrdíszmű—BSG Halle 17:16 (8:12) A szekszárdi NB II-es csapat ba­rátságos nemzetközi mérkőzést ját­szott az NDK-ból érkezett NB I-es gárdával, akik az NDK-baj- nokság hatodik helyén állnak. A szekszárdi csapat jó játékkal meg­lepte ellenfelét és 8:l2-es félidő után 17:16-ra nyert. Az NDK-játé- kosok gyorsak, kemények voltak, a szekszárdiak azonban gyors ado­gatással győzni tudtak. Verhás, Laborcz, Török és Fazekasné tűnt ki a támadójátéknál, míg a vé­dekezésben Kajtár, Czakó jeles­kedett. Topolszki a n. félidőben védett jól. Góldobók: Laborcz (5), Török (4), Verhás (3), Fázekasné (2), Kajtár (2), Czakó (l). Sportműsor Kézilabda NB II: A Szekszárdi Bőrdíszmű női csapata a Pápai Vasast fogadja 10 órakor. Megye­bajnokság: Nők: Mözs—Szekszár­di Vasas 8,30 és 9,30. V: Kiss. Ko- csola—Paks 9 és 10. V: Soós. Dom­bóvári Kesztyű—Bonyhád 9 és 10. V: Róth. Ozora—Bőrdíszmű II. 9.30 és 10,30. V: Kincses. Gyönk— Dombóvári Spartacus 9 és 10. V: Kerekes. Szekszárdi Kórház—Si- montornya 9 és 10. V: Link. Fér­fiak: Hőgyész—Dunaföldvár 9 és 10. V: Sudár és Vida. Iregszem- cse—Fadd 9,30 és 10.30. V: Takso­nyi. Gyönk—Dombóvár 11 és 12. V: Kerekes. Szekszárdi Szöv. SK —Simontomya 10 és 11. V: Szili. Labdarúgó NB I B: A Szekszár­di Dózsa a Várpalotai Bányászt fogadja 15,30-kor. V: Marton. Labdarúgó NB II: A Máza­Szászvári Bányászhoz a Bakony Vegyész látogat, kezdés 16 óra. V: Bálint. Labdarúgó NB III: Pécsi Porce­lán—Bátaszéki VSK 11. V: Ducsai. Paksi Kinizsi—Pécsi BTC 16. V: Móricz. Véménd—Szekszárdi Va­sas 15,45. V: Szerecz. Labdarúgó megyebajnokság: Dombóvári VSE—Kisdorog 16. V: Szabó A. Hőgyész—Bonyhád 16. V: Szinger. Bölcske—Fornád 16. V: Pataki. Tolna—Sz. Dózsa II. 16. V: Kiss. Zomba—Fadd 16. V: Vá- radi. Tamási—Szedrek 16. V: Klei­ber. Máj os—Dombóvári Szövetke­zet 16. V: Farkas. Labdarúgó megyebajnokság, B csoport: Cikó—Ozora 16. V: Der- ner. Gerjen—Kölesd 16. V: Csor­dás. Alpári SE—Báta 14. V: Pap- lauer. Gyönk—Pincehely 16. V: Baráth. Bogyiszló—Győré 16. V: Takács. Sz. Építők—Tevel 10,30. V; Jenei. Nagydorog—Sióagárd 16. V: Kerekes. Labdarúgó II. osztály: öcsény— Szakos 16. V: Poroszkai. Izmény —Dunakömlőd 16. V: Schmidt. Dunaszentgyörgy—Döbfököz 16. V: Berta. Aparhant—Dombóvári Tsz 16. V: Paulai. Ujireg—Alsópél 16. V: Csókás. Felsőnána—Mucsfa 16. V: Dein. Madocsa—Tolnanémedi 16. V: Kunfalvi. Kajdacs—Mucsl 16. V: Andorka S. gólokat lőni a megzavarodott ha­zaiakkal szemben. A döntetlen vé­gül igazságosnak mondható. Kitűnt; Bíró II., Tóth és Kóka. TENGELIC—SIMONTORNYA 5:0 (2:0) Tengelic, 250 néző. Vezette: Rit­zel. Tengelic: Böjthe — Káspári, Ru­dolf, Világh. Horváth, S^űcs, Gáncs III., Bornemissza, Jilling, Muck, Molnár. Csere: Nyúl, Ober- lender, Őri, Simontomya: Horváth — Ihász, Gerussi, Szabó, Kardos, Szelei, Nagy, Baranyai. Kovács I., Witt- mann, Kovács L. Csere: Csabai, Mű nyéki. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzés. A 14. percben jogosan megítélt büntetőt hagyott ki Si- montornya: Gerussi a kapusba lőt­te a labdát. Ez a momentum fel­hozta a hazai csapatot, amely ek­kor szépen játszott. A 29. perc­ben szép bal oldali támadásból Bornemissza 12 méterről kapásból óriási gólt lőtt. 1:0. Ezután me­zőnyjáték folyt. A 35. percben Jil­ling 22 méteres váratlan lövésével szemben a simontornyai kapus te­hetetlen volt. 2:0. A következő percekben mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség, ame- lvet a csatárok nem használtak ki. A második félidő 13. percében jobb oldali szögletrúgás után Jil­ling hátrafejelte a labdát Molnár elé, aki a 16-os vonalról óriási bal felső sarkos gólt lőtt. 3:0. A 17. percben szintén jobb oldali szöglet után ismét Jilling fejelte vissza a labdát Bornemissza elé, aki könnyű gólt lőtt. 4:0. Ezután me­zőnyjáték folyt a két 16-os között. A 35. percben Szűcs ívelte be a labdát jobb oldalról, amit Muck 5 méterről fejelt a hálóba. A ka­pus nagyon rosszul helyezkedett. 5:0. Az eredmény ezután már nem változott. A vendégcsapat helyenként jól játszott, a kapu előtt azonban a csatárok körüiményeskedtek. Ten­gelic győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Szűcs. Böjthe. Rudolf. Mol­nár. Bornemissza, illetve Gerussi, Szalai és Nagy. — Bölcsföldi — SZEKSZÁRDI NYOMDA NŐSÖK—NŐTLENEK 3:2 (1:1) A Szekszárdi Nyomda dolgozói mérték össze tudásukat labdarú­gásban. l:l-es félidő után a nősök 3:2 arányban nyerték a derbit. Góllövők: Danóczy, Kovács V., Eszterbauer, illetve Máté és Bacs. Góllövőlista Az NB I B-ben hárman szerez­tek eddig 3 gólt: Hbrváth (Diós­győr), Garics (Szolnok) és Dom­bóvári (Dunaújváros). Mellettük nyolcán értek ei 2 gólt. Remél­jük, egy hét múlva már a szek­szárdi játékosok neve is olvas­ható lesz a góllövőlistán. A megyei labdarúgó-bajnokság­ban a két forduló után az élme­zőny állása: Loboda (Dombóvári Spartacus) 5 gól. Baumann, Eizénczer (Bonyhád), Pencs (For­nád), Wittmann (Simontomya) 3 gól. Heidecker, Szőts, Varga (Bonyhád), Schuszter, Fenyvesi II. (Fadd), Boda (Kisdorog), Szőts II. (Majos), Hosnyánszki (Zomba), Vámosi (Dombóvári Spartacus), Bornemissza (Tengelic), Fazekas II. (Tolna), Szentgyörgyi (Dombó­vári VSE) 2 góL HALLOTTA? — Mi van Rétivel, a Szekszárdi Dózsa új szél­sőjével ? — Talán Mezeivel? — Oly mindegy, Réti vagy Mezei, fontos, hogy már játsszon. — Úgy mondják, né­hány napon belül Szek- szárdon lesz, akkor nem lesz semmi akadálya, hogy edzésre járjon és játsszon. — Azt tudja, hogy Szedres kapuját mezőny- játékos védi? — Ne mondja. Haszeg mezőnyjátékos? Jó védése alapján erre nem is gon­doltam. — Ami azt illeti, a mözsi kézilabdás lányo* sem gondolták, hogy 15:1-re nyernek Pakson. — Hogy lehet ilyen nagy különbség két csa­pat között? — Ennek az a titka, hogy a hazaiak mind­össze 6 játékossal álltak ki. — Hát ez bizony nem a legjobb fényt veti a Kinizsi női csapatára. — Pedig, amikor a férficsapatot visszaléptet­ték, olyan hangok hal­latszottak, hogy most minden erőt a női csapat megerősítésére fordítanak. — Hát, az eredmény nem azt bizonyítja, hogy túj sokat erősödtek a paksi lányok. — Viszont a szomszédos Dunakömlődön vasárnap, ahol Dunaszentgyörgy volt a vendégcsapat, annak egyik tagja — Krizsán — nagyon erősnek érezte ma­gát. — Verekedett? — Bár verekedett volna« de mutogatott, — Mit? — Azt nem lehet leírni« de a dunaszentgyörgyi kö­zönség látta... — és a bíró? — Mit tehetett mást, ki­állította a dunaszentgyör­gyi legénykét. — A múltkor voltam Szekszárdon, délelőtti lab­darúgó-mérkőzésen, de hogy ott is mik vannak..* — Hasonló dolgok? —• Na, annyira nem, de viszont a közönség ahe­lyett. hogy az üres lelátó« foglalna helyet* a pálya szélén áll. — És a játékvezetőnek ehhez nincs megjegyzése? — Sajnos, a játékveze­tők egy része csak a kis egyesületeknél meri érvé­nyesíteni jogait. Amikor Szekszárdra jönnek, „elfe­lejtik’*, hogy a kapuk mö­gött és az oldalvonal mel­lett a közönségnek semmi keresnivalója nincs. — Persze, nehéz hely* zetbe jönne a játékvezető, ha rendet akarna terem­teni, mivel Szekszárdon a városi pályán olyan mér­kőzés is van, ahol egyet­len karszalagos rendezőt sem látni. — Ez is a játékvezető hibája: ha kijelentené, ad­dig nincs mérkőzés, míg nincs ott az előírt számú rendező, garantálom, tíz perc múlva lenne, sőt még karszalagjuk is. — Majd elfelejtem. Mit szól a Simontornyán tör­téntekhez? — Hogy a játékvezető kiállított Simontornyán a tolnai csapatból egy Fa­zekast? Nem nagy ügy« maradt még belőlük. — Nem a Fazekas kiál­lítására gondolok, hanem, omi a Hőgyész elleni kézi­labda-mérkőzésen történt* — Nem tudok róla. —■ A hőgyésziek sajnos tudják, mert ők voltak a szenvedő alanyok. — De hát mi történt? — A hőgyésziN Szabó és a simontornyai Szili a lab­dáért való küzdelemben a földre került. Közben le­het. hogy egymást — mint ez ilyenkor szokás — „pu­hították**, amikor oda sza­ladt Mészáros, az SBTC játékosa és a földön fek­vő Szabó fejébe rúgott, — És? — Szabó a földön ma­radt, gépkocsival vitték or­voshoz, onnan a szekszárdi kórház baleseti osztályára, ahol agyrázkódást állapí­tottak meg, és az orvosi vélemény szerint, ha a rú­gás két centivel feljebb éri Mészáros arcát* ágy elveszti egyik szemét. Így „csak" a szem alatti csont tört el. — Szörnyű! ilyen elő­fordul sportpályán? — Sajnos, igen. —- Az előbb abbahagy­tuk a Fazekas-ügyet. Ez­zel kapcsolatban is von megjegyzésem. — Hagyjon már a Faze­kasokkal, mert nem isme­rem ki magam, hogy Tol­nában melyik Fazekas iövi a gólt, melyik a közép­hátvéd, melyik, akit kiállí­tanak, vagy melyik a cse­rejátékos. — Legjobb lenne« ha mindegyik előnevet venne fel, mint például a kis­dorog i Fazekas tervezi. ■— Előnevet vesz fel? — Állítólag. Méghozzá oz ütő Fazekas nevet sze­retné viselni. — és játékos oz a Fa­zekas? — Dehogy. Néző, de a jelek szerint nem sokáig. — Miért? — Mert vasárnap, mér­kőzés után megütötte a játékvezetőt. Igaz, hogy héffőn Szekszárdon járt, hogy bocsánatot kérjen a soványnak egyáltalán nem nevezhető bírótól, de sze­rencséjére nem találkozott vele. — Miért szerencséjére? —- Mert lehet, hogy hir­/ télén felindulásból elköve­tett emberölés címén ma már a játékvezető a fog­ház egyik cellájában ol­vasná e sorokat. —ka* A „SZAKÄLY TESTVÉREK” ÉPÍTŐIPARI SZÖVETKEZET MEGVÉTELRE FELAJÁNLJA AZ ALÁBBI ANYAGOKAT: Akácparketta I. o. 135,— Ft/m2 Bükkparketta I. o. 135,— Ft m2 Tölgyparketta I. o. 210,— Ft/m2 Cser (egységes) parketta 127,— Ft/m2 A parketta különböző méretekben kapható és egy-egy mé­rétből 6—10 m- van. Érdeklődni lehet az anyagellátási csoportvezetőnél Szék­szárd. Rákóczi u. 15. sz. (488) Felvételre keresünk HEGESZTŐ ÉS CSŐSZERELŐ SZAKMUNKÁSOKAT vidéki munkahelyeinkre. Minősített hegesztők és csőszerelők esetében KÜLFÖLDI KIKÜLDETÉS IS LEHETSÉGES. Szállást biztosítunk. Jelentkezés: Országos Bányagépgyártó Vállalat, Budapest, IV. kér. Baross u. 91—95. munkaerő-gazdálkodás. (492) Kőműves szakmunkást TANULÓOKTATÓNAK FELVESZÜNK. Építőipari Tolna. Szövetkezet (478) Vállalatunk szekszárdi munkahellyel több sze­mélyes egységbe BOLTI ELADÓKAT, egyszemélyes zöldség­boltba BOLTVEZETŐT KERES. Helybeliek előnyben. Jelentkezés: TOLNAKER Szekszárd, Széchenyi u. 62. kisker. oszt (489) A Volán 11. sz. Vállalat azonnali hatállyal alkal­maz: 1 FŐ KŐMŰVEST, 1 Fő VÍZVEZETÉK- SZERELŐT. Jelentkezési hely: Volán 11. sz. Vállalat Szek­szárd, Tartsay V. u. 4. sz. (450) A Tolna megyei Állami Építőipari Vállalat érte­síti a lakosságot, hogy 1973. aug. 25-től 1973. de­cember 31-ig a Szekszárd, Beloiannisz úti Mü. M. diákszálló építkezési te­rületének hosszában ÉPÍTKEZÉS CÉLJÁBÓL A KÖZUTAT FÉL SZÉLESSÉGBEN LEZÁRJA. Kéri. hogy az érintett te­rületen a gépjárműveze­tők óvatosan közleked­jenek. ______________________(509) A z 505. sz. Ipari Szak­munkásképző Intézet (Szekszárd) értesíti ta­nulóit, hogy az 1973/74. tanév tanévnyitó ünnepélye az első éves tanulóknak 1973. SZEPTEMBER 1-ÉN DE. 9 ÓRAKOR LESZ az intézet udvarán. A második és harmadik évfolyam tanulói 11 óra­kor gyülekeznek a bejá­ratoknál feltüntetett osz­tályokban. Megjelenés: kék ingben és piros nyakkendőben köte­lező. Intézet vezetősége. (491) Felvételre keresünk gyakorlattal rendelkező BÉRSZÁMFEJTŐT, KŐMŰVESEKET és SEGÉDMUNKÁSOKAT. Szabad szombat biztosítva. Cím: Költségvetési üzem, Decs, Béke u. 12. sz. Telefon; 33. Í477) Köszönetét mondunk mindazoknak, akik szere­tett édesanyánk KOVÁCS GYÖRGYNÉ temetésén részt vettek, virágaikkal éS részvét­nyilvánításukkal fájdal­munkat enyhítették. Gyászoló család (487) legjobb hírverés a rajzos hirdetés