Tolna Megyei Népújság, 1973. július (23. évfolyam, 152-177. szám)

1973-07-17 / 165. szám

V Labdarúgó MNK Ferencváros—Paks 10:1 (2:0) A Szekszárdi Vasas melleit Simontornya, Hőgyész, a Dombóvári VSE is búcsút mondott A labdarúgó MNK vasárnapi fordulójában ismét elbúcsúzott néhány nagyobb csapat a további küzdelemsorozattól. Elsősorban a Szekszárdi Vasast kell említeni, mert Bátán csak 4:4-es döntetlent tudtak elérni, és ezzel nem jutottak tovább. A Simontor- nyai BTC Kölesden 3:1 arányban vesztett, míg a hőgyésziek Zom- bán 2:1 arányban maradtak alul, így ők is kiestek a küzdelemből. Ugyanerre a sorsra jutott a Dombóvári VSE legénysége is, mivel a Dombóvári Spartacus ellen 2:1 arányban vereséget szenvedtek. A Bonyhádi Vasas Szekszárdon az Építőket 5:2 arányban győzte le, Bátaszék öcsényben győzött 4:3-ra, és ugyanilyen arányban nyert Nagydorog Kajdacson. A kisdorogiak Mucsfán 3:0-ra, a Tamási MEDOSZ Ozorán 3:l-re, Fadd Bogyiszlói 2:?-re nyert. A Dunakömlőd—Dunaszentgyögy mérkőzés 2:2-es döu'ctücimei ért vé­get, így Dunakömlőd jutott tovább. A mérkőzésekről _ érkezett részletes jelentések: BÁTASZÉK—ÖCSÉNY 4:3 (1:1) öcsény. 100 néző. Vezette: An­dorka. Bátaszék: Pénzes — Mo­zsár. Aradi, Hurtony, Hollósi. To- por, Zágonyi, Csicsó. Holacsek, Tóth I., Tóth n. Csere: Pomsár, Mezei. A 23. percben Tóth I. 11- esből vezetéshez juttatta a ven­dégcsapatot. 1:0. Az első félidő befejezése előtt egy perccel Páli góljával egyenlített öcsény. 1:1. Szünet után az 5. percben To- por beadásánál a kapus elvétette a labda ívét és Tóth II. közelről nem hibázott. 2:1. A 15. percben Kolb jól használta ki Pénzes hi­báiét és egyenlített. 2:2. A 25. percben Tóth I. jól eltalált lövé­se nyomán vágódott hálóba a labda. 3:2. öt perccel később Tóth I. beadását Tóth n. fejjel juttat­ta a hálóba. 4:2. A 35. percben Csongrádi 20 méteres nagy erejű lövése akadt meg Pénzes hálójá­ban. 4:3. Alacsony színvonalú találkozón öcsény határtalanul lelkes játéka majdnem meglepetést okozott a nagyobb játékerőt képviselő NBlII-as Bátaszék ellen. Jók: Aradi, Hurtony Holacsek. illetve Kolb. Páli. Wittmann. DOMBÓVÁRI SPARTACUS —DOMBÓVÁRI VSE 2:1 (2:0) "Dombóvár. 400 néző. Vezette: Lugosi. D. Spartacus: Dobos — Hertelendi, Vida I.. Vida n.. Fig- ler. Fenyvesi II.. Vámosi. Völgye- -ski.--X.oboda, Garamvári. LódrL Csere: G. Kiss n. DVSÉ:' Bahcsi — Tüske MLke. Beke. Kakas, Lakás, Végvári, Sonkoly. Kovács, Bíró. Szentgyörgyi. Csere: Hor­váth. Szíjártó. A 16. percben Fig- ler közeli lövésébe önfeláldozóan léptek bele a DVSE védői. Egy perccel később Garamvári 20 mé­teres lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 23. percben Vámo­si tisztára játszotta magát. de közeli lövését Bancsi remekül há­rította. A 26. percben Figler ügye­sen fejelte a labdát Loboda elé, aki 10 méterről védhetetlenül lőt­te a jobb felső sarokba. 1:0. A 31. percben Figler jó átadással in­dította Lódrit, ő Loboda elé gu­rította a labdát, aki ezúttal sem hibázott. 2:0. Szünet után a DVSE játszott jobban, végigtámadta a második 45 percet, ennek ellenére csak szépítésre futotta erejéből. A 8. percben Végvári beadását Bíró nyolc méterről a jobb sarokba lőtte. 2:1. A 13. percben Fenyvesi II. és Bíró a kiállítás sorsára ju­tott. Mezőnyben a vasutascsapat bir­tokolta többet a labdát. Loboda gólerőssége azonban a Spartacus továbbjutását eredményezte. Jók: Figler Hertelendi. Loboda. illetve Lakos. Kakas, Végvári. KISDOROG—MUCSFA 3:0 (2:0) Mucsfa. 250 néző. Vezette: Der- ner. Losonczi edző a következő játékosait szerepeltette Mucsfán: Kiss — Antal II., Brunner. Már­ton, Kerekes, Illés-, Cseke. Domo­kos, Fazekas. Boda. Stölkler. Cse­re: Varga és Hollentunder. A vendégcsapat lépett fel támadólag és már a 8. percben megszerezte a vezetést. Egy pontos beadás után Fazekas védhetetlenül lőtt a hálóba, l 12 perces, változatos mezőnyjáték következett. majd Cseke góljával már 2:0-ra vezetett Kis dörög. Továübra is a vendé­gek irányították de a hazaiak rendkívül sporiracrüen, jól ját­szottak, így ebben, az időszakban további gól nem esett. A második félidőben a hazai csapaton egyre inkább kiütköztek a fáradtság jelei, nem bírták a Kisdorcg által diktált iramot. A mérkőzés végeredményét a 33. percben Boda 30 méterről küldött nagy erejű lövése állította be. 3:0. A végig sportszerű mérkőzésen a mucsíaiak lelkesen és helyen­ként jól is látszottak. A kisdoro- giak könnyedén érték el győzel­müket. helyzeteik alapján akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Kitűnt Kerekes. Fazekas és Brunner, míg a mucsfaiaknál in­kább a védelem jeleskedett. BÄTA—SZEKSZÁRDI VASAS 4:4 (2:2) Háta. 25-0 néző. Vezette: Pethő. A inesyti B-bcn szereolő bátai csapat nagy lelkesedéssel látszott, végig irányította a mérkőzést és mezőnyfölényt harcolt ki. A 90 perc során esy esetet kivéve min­dig a hazai együttes vezetett és végeredményben megérdemelten harcolta ki a további utást az NB/in-as Vasas ellen. Gólszerzők: Horváth 3, Kosár H-esből. illetve Fiath I. 2, Laclos.. Gómann. Jók: Horváth. Nédó Tamaska, illetve Fiath i.. 'Fiath ítl ' ZÖME A—HÖGYÉSZ 2:1 (1:0) Zomba. 300 néző. Vezette: Pata­ki. Zomba: Kerekes — Erős. Bíró, Szabó. Fejős, Barabás, Csíki. Hos- nyánszki, Matus. Marsai. Stier. Csere: Turbuk I.. Domokos. Hő- gyész: Balaskó — Pech, Barabás. 1., Manhaldt. Barabás U.. Trick I. Hopp. Magyar, Pilács. Trick 11.. Bús. Csere: Witzl. A 18. perc­ben a zombai Barabás jól indította Stiert, aki a 11-es pontról szép gólt lőtt. 1:0. Ezután öt 100 száza­lékos helyzetben hibáztak a zom­bai csatárok, majd a hőgyészi együttes kapusa óriási szerencsé­vel védett. Szünet után a 4. percben sza­badrúgáshoz jutott Hős* vesz és Magyar 20 méterről, jól eltalált lö­vésből egyenlített. 1:1. (A labda megbattant és irányt változtatott a hárítani készülő Kerekes előtt.) A győztes gólt a 35. percben sze­rezte Zomba. amikor Domokos 1ó labdát tálalt Hosnyánszk! elé. aki 15 méterről éles gólt lőtt. 2:1, Ezután még Turbuk előtt nyílott gólszerzési lehetőség. de nagy helyzetben hibázott. A várakozásnak megfelelően küzdelmes, nagy Iramú mérkőzést vívott a két csapati Az első fél­idei jobb játéka alapján Zomba feltétlenül rászolgált győzelmére. Jók: Kerekes. Bíró. Szabó. Matus. illetve Pilács. Balaskó, Magyar. Bús. KÖLESD—SIMONTORN V AI BTC 3:1 (1:1) Kölesd. 300 néző. Vezette: Ta­kács. Az első félidő 20. percében Nagy révén vezetést szerzett a hazai együttes. 1:0. A 35. percben a bőrgyári gárda Szelei góljával egyenlített. 1:1. Szünet után ismét a 20. perc Ljabb átigazolások a Dózsánál A Szekszárdi Dózsa NBt B-s labdarúgócsapatának vezetői kö­zölték az átigazolt és az eltávozott játékosok végleges névsorát. Újonnan igazolt játékosok: Po­így kellett volna 1. Oroszlány—Dorog 0:2 2 2. KSC—Eger 0:0 X 3. KKFSE—Budafok 1:5 2 4. Szegedi D.—FÖSPED 1:1 X 5. Győri E.—Győri D. 0:5 2 6. Pápa—KOMÉP 2:0 1 7. Táncsics—Rákóczi 0:2 2 8. DEAC—MGM 1:0 1 9. Láng—KTE 2:3 2 10. ÉPGÉP—Gyöngyös 1:1 X 11. DVSC—MÁV DAC törölve 12. SZVSE—PVSK 2:3 2 13. Törekvés—Szol. MÁV 3:1 1 14. Borsodi B.—Rudabánya + 1 2:1 1 15. Zala. Dózsa—Máza-Sz. 0:0 X lyák Antal (PMSC), Lubastyik Ist­ván (PMSC), Mezei Béla (MTK), Jerabek Sándor (Újpesti Dózsa), Horváth László (Komlói Bányász), Schneider Tibor (Pécsi Bányász), Kovács László (Bajai MTE), Fo­dor József (Bajai MTE), Tóth Já­nos (Szekszárdi Vasas), Vezsenyi Tibor (Szekszárdi Vasas), Rajtuk kívül több tehetséges ifjúsági korú játékost igazoltak a megyéből. A Dózsából eltávozott Szántó Tibor (Vasas-Izzó), Csordás Má­tyás (Tűzoltó Dózsa), Zielbauer Miksa (Békéscsaba), Lipovszky Jó­zsef (Újpesti Dózsa), Bus László (Máza-Szászvár), Kocsis József (Máza-Szászvár).. A csapat jelenleg Szekszárdon készül az idényre, július 24-től augusztus 3-ig Domboriban tábo­roznak, ahol erőnléti edzést tar­tanak, majd naponta egyszer be­utaznak Szekszárdra, ahol meg­felelő pálya áll rendelkezésre. Köz­ben MNK-, illetve edzőrpárkőzé- seket játszik a csapat« hozta meg a kölesdiek számára a vezetést, amikor Nagy közelről nem hibázott. 2:1. öt perccel ké­sőbb 11-eshez jutott Kölesd, de Huj bért hibázott. A 30. percben Huj bért állította be a találkozó végeredményét. 3:1. Jó iramú mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett a vendégcsa­pat a vártnál gyengébb teljesít­ményt nyújtott, így a hazaiak biz­tosan nyertek. NAGYDOROG—KAJDACS 4:3 (2:1) Kajdacs, 300 néző. Vezette: Vá- radi. Gólokban gazdag, kemény, de mindvégig sportszerű mérkő­zésen a nagyobb rutinnal rendel­kező nagydorogi csapat megérde­melten szerezte meg a továbbjutást jelentő győzelmét. A gólok sor­rendje: 10. percben Szabó 0:1. a 18. percben Gyurkovics 1:1, a 35. percben Herényi 2:1. Szünet után az 5. percben Csil- léri 3:1-re növelte a vendégek elő­nyét. A 25. percben Bányai volt eredményes 3:2. A 30. percben Varjas szerzett újabb gólt a ven­dégeknek 4:2. A mérkőzés vég­eredményét befejezés előtt 5 perc­cel Kirchner állította be. 4:3. Jók: Csilléri, Herényi, Varjas, illetve Bányai, Kirchner. Szabó. FADD—BOGYISZLÖ 2:1 (0:0) — A Bogyiszló, 200 néző. Vezette: Se- Isestyén. A megyebajnokságba ju­tott faddi csapat a következő já­tékosokkal harcolta ki a tovább­jutást. Soponyai — Oláh. Kovács, Baross, Szűcs, Aradi. Fenyvesi n., Papo II.. Suszter. Kiss I.. Kiss II. Csere: Fenyvesi I... Gerendái. Az első félidő alacsony színvona­lú játékot hozott, mindkét kapu előtt adódott helyzet, de a csatá­rok hibáztak. A második félidőre a faddiak játéka feljavult. és előbb Suszter egyéni akció után lőtt gólt a kifutó Bence fölött, majd Kiss I. fejéről jutott a labda a kapuba. 2:0. Befejezés előtt tíz perccel Bogyiszló 11-esből szépí­tett. Jók: Baros (a mezőny leg­jobbja). Kovács. Fenyvesi II.. Vasárnap délután 3500 néző előtt lépett pályára Pakson a Ferenc­város csapata a hazai NB/HI-as gárda ellen. A Ferencváros Géezi, Vépi, Páncsics, Meggyesi (Martos), Juhász, Bálint, Szőke, Ebedli, Branikovies, Mucha és En­gelbrecht összeállításban lépett pályára. A gólok sorrendje: Bra- nikovics 22. perc, Vépi 26. perc, második félidő: Bálint 11-esből 3. perc, Mucha 6. pere, Engelbreeh* 16. perc. Szőke 20. perc, Mucha 25. perc, Bálint 32. perc. Mucha 34. perc, Bagó 39. perc, Juh ás a 42. perc. Képünkön Géezi, a Ferencváros kapuvédője zászlót cserél a óaln'4 álló paksi játékossal, Vilmányl Ti­borra). A háttérben középen Szin4 ger. balról Farkas A. játékvezetőé Kosárlabda Jelenet a döntő Pest—Tolna negye : . hözésrűl. Fehérben Bu­dapest, csíkosban Tolna megye játékosai. Népújság 8 1973. július H. Színvonalas küzdelem a Duna menti fiatalok tornáján A Tolna megyei kosárlabda-szö­vetség és a KISZ Tolna megyei Bizottsága közösen rendezte — a Duna menti fiatalok találkozója alkalmából — a megyék közötti női kosárlabdatornát Szekszárdon. A nyolc csapat közül Somogy me­gye távol maradt, így a hét me­gye válogatottja két csoportban körmérkőzést játszott, majd a cso­portok helyezettjei döntötték el egymásközt a végső sorrendet. Eredmények: Budapest—Győr-Sopron megye 98:23 (58:10). Legjobb dobók: Be- loberk 22, Molnár Gy. 12, Molnár Á. 10, Varga 10, illetve Borbély 6, Szelényi 6. Budapest csapatában az ifjúsági Európa-bajnokságra ké­szülő csapatból nyolcán szerepel­tek, így érthető fölényes győzelr műk. Baranya megye—Komárom me­gye 77:34 (38:20). Legjobb dobók: Pálinkás 32, Kaszper 14, Kálmán 11, illetve Belvári 12. A nagy ma­gassági fölényben lévő baranyai csapat ellen csak egy félidőn át tudott ellenállást nyújtani Komá­rom együttese. Tolna megye—Fejér megye 46:45 (19:20). Tolna megye színeiben a következők szerepeltek: Eszter­bauer (8), Vecsési (1), Jankovics (11), Philippovics (13), Götz (—). Csere: Csepreghy (13), Madács (—), Marth (—), Bálint (—), Csuka (—). Néhány perc után már 9 pontos előnyt szerzett a Fejér megyei csapat, melyet az első félidő vé­géig egy pont különbséggel le­dolgoztak a hazaiak. A második félidő végig kiegyenlített volt, egyik csapat sem tudott komoly előnyre szert tenni, csak jobb hajrájával nyert a hazai gárda. Baranya megye—Győr-Sopron megye 80:30 (33:20). Legjobb do­bók: Pálinkás 41, Kálmán 19, il­letve Luhn 15. Baranya biztos győ­zelmet aratott, melyben nagy ré­sze van Pálinkás eredményessé­gének. Tolna megye—Bács megye 4lr.2^ (22:11). A csoportelsőség szempont*« jából fontos mérkőzésen a várt^ nál ’ nagyobb arányú győzelme* aratott válogatottunk, így meglep petésre győztesként került a dön­tőbe. Csepreghy 16, Philippovics és Eszterbauer 8, Jankovics 6 pofi** tot szerzett, , Budapest—Komárom megye 83:1$ (45:7;. Klassziskülönbség mutatko­zott a két csapat között. Legjobb dobók: Beloberk 22, Molnár 15, Lehner 12, illetve Belvári 4. Komárom megye—Győr-Sopron megye 33:40 (19:18). Mivel Győr- Sopron megye több, a verseny- kiírásban megengedettnél idősebb játékost szerepeltetett, így Kozná« rom csapata jutott tovább. » Budapest—Baranya megye 86:59 (41:26). A torna két legjobb együt­tesének találkozója színvonalas Já­tékot hozott, de csak az első fél­idő közepéig volt egyenlő ellenfél Baranya. Utána Budapest biztosan vezetve nyert. Fejér megye—Bács megye 34:SS (20:19). Végig hatalmas küzdelem volt a két egyenlő képességű csa­pat között. Legjobb dobók: Feld- müller 6, Szécsi 6, Pintér 6, illet­ve Farkas 13. A döntők: a 3.-4. helyért Baranya megye—Bács megye 5«;34 (26:18). Az 1.—2. helyért Budapest —Tolna megye 88:28 (48:18). Tíz perc után a budapestiek tetszés szerint dobták kosaraikat. A díjakat Herczig Gábor, a KIS2 Tolna megyei Bizottságának hon­védelmi és sportfelelőse adta át a csapatvezetőknek. A KISZ me­gyebizottság különdíját a torna legeredményesebb játékosa Pálin­kás Edina (Baranya megye), míg a legtechnikásabb játékosa Belo­berk Éva (Budapest) kapta.