Tolna Megyei Népújság, 1973. június (23. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-26 / 147. szám

Bajnoki táblázatok NB fl. B végeredménye: 1. Haladás 34 18 10 6 61-31 46 2. Dorog 34 18 8 8 57-42 44 3. M.-DAC 34 1G 11 7 43-29 43 4. B.-csaba 34 17 7 10 47-37 41 5. Szolnok 34 17 3 14 53-43 37 6. Dunaújv. 34 14 9 11 44-36 37 7. Kecskemét 34 14 7 13 54-45 35 8. Várpalota 34 15 5 14 39-38 3ő 9. Oroszlány 34 11 11 12 43-39 33 10. MA VÁG 34 11 10 13 48-41 32 11. Pénzügyőr 34 11 10 13 37-41 32 12. Szekszárd 34 9 13 12 39-50 31 13. Eger 34 9 12 13 36-46 30 14. DVSC 34 10 10 14 31-42 30 15. Bp. Spart. 34 10 10 14 47-60 30 16. Volán 34 11 5 18 41-57 27 17. Előre 34 8 10 IC 26-47 26 18. MVSC 34 7 9 18 28-56 23 NB/UI. végeredménye: 1. M.-Szászvár 30 22 5 3 63-19 49 2. P. Porcelán 30 17 6 7 59-34 40 3. Pécsi BTC 30 16 6 8 56-39 38 4. Mohács 30 14 9 7 50-30 37 . 5.-Szigetvár 30 13 10 7 59-28 33 6. Pécsi EAC 30 15 4 11 69-48 34 7. Mezőfalva 30 11 12 7 46-36 34 8. Paks 90 11 11 8 53-47 33 9. Szekszárd 30 13 5 12 45-42 31 10. Kaposvár 30 12 6 12 67-51 30 11. Nagyatád 30 9 8 13 41-64 26 12. Nagymányok 30 8 9 13 32-45 25 13. Steinmetz SE 30 8 7 15 28-35 23 14. Vasasi B. 30 8 5 17 46-63 21 15. T. MEDOSZ 36 5 7 18 36-82 17 16. Lábod 30 1 4 25 23-109 6 Eredmények NBl. B: Ganz-MÁVAG—Miskol­ci VSC 2:1. Szolnok—Doroq 1:1. MÁV DAC—Debrecen 3:1. Haladás V SE—Kecskemét 3:0. Pénzügyőr SE—Volán SC 3:1. Békéscsaba— BKV Előre 2:1, Bp. Spartacus— Várpalota 0:0. Dunaújváros—Eger 1:1. NB/IIl.: Lábod—Mezőfalva 4:4, Volán SC—Pécsi BTC 1:3. HÍREK A MAFC ifjúsági atlétikai ver­senyén Budapesten Torma Ibo­lya. a Szekszárdi Dózsa gerglugse 43.38-as eredménnyel első lett. * A paksi járási íabdarúgó-szövet- e-ée fegyelmi bizottsága Farkas Lajost (Döbrököz) június 25-ig, Antal Dezsőt (Tevel) szeptember 25-ig. Sebestyén Gábort (Szakcs) hat soron következő bajnoki mér­kőzéstől, Moró Györgyöt (Szakcs) december 15-ig tiltotta el a já­téktól. 1 • A megyei kézilabda-szövetség a megyebajnokság őszi idényét augusztus 12-re tűzte Jc* A sorso­lást július 2l-én a ligaértekezleten készítik el. 0 A dombóvári városi-járási TS úszótanfolyamot rendez. Jelentke­zés. bővebb felvilágosítás a dom­bóvári városi TS-nél. * A dombóvári járási kézilabda­szövetség tsz-kupát rendez, mely­re négy női és két férficsapat ne­vezett. Az első mérkőzésekre jú­lius l-én kerül sor. * Az elmaradt Dombóvári Tsz— Decs megyei II. osztályú labdarú­gó-mérkőzés két pontiát 3:0-s gól- különbséggel Dombóvár javára igazolta a szövetség, ugyanakkor Decs felnőttcsapatának összered- ményéből két büntetőpont levo­nását rendelte el. * A megyei kézilabda-szövetség a Dombóvári VSE felnőtt férfi­csapatának évi összeredményéből egy büntetőpont levonását rendel­te el. mivel a dombóváriak a versenykiírásnak nem tettek ele­get és nem küldték be időben a szövetségnek a Gyönk elleni mér­kőzés jegyzőkönyvét. * A dombóvári járási kispályás labdarúgó-bajnokság állása az A” csoportban: 1. Láng-Gép­gvár 10. 2. Dombcalor 10. 3. Ve­tőmag 9. 4. Univerzál 6. 5. Volán 6. 6. Kesztyűgyár 5. 7. Gépállo­más 5. 8. Fémtömegcikk 5. 9. Vegyesipari o ponttal. így kellett volna DVSC—MÁV DAC Dunaújv.—Eger Pénzügyőr—Volán MVSC—Ganz-MÁVAG SZMTE—Dorog BKV Előre—Békéscsaba Bp. Spart.—Várpalota Körmend—OLaibányász Győri E.—Győri D. Izzó—KKFSE Esztergom—BVSC III. kér.—Budafok BVTSK—Szegedi D. •f* 1 Gyula^FOSPED A Szekszárdi Dózsa a 12. helyen végzett •ff az NB/I B ben Az NB/lll-ban 1. Máza-Szászvár, 8. Paks, 9. Szekszárd, 12. Hagymányok és 15. Tamási Befejeződött a labdarúgóidény az NB/I. B-ben és az NBIH-ban is. A Szekszárdi Dózsa Oroszlányban a Bányász ellen mérkőzött és 2:0-ás félidő után 3:0-ás vereséget szenvedett. A tartalékos szekszár­di csapat védelme lassúnak, körülményesnek bizo­nyult, ugyanakkor a csatársor játékából hiányzott az átütőerő, így vesztesként kellett elhagyni a pá­lyát. A szekszárdi csapat ennek ellenére sikerrel zárta az első évet az NB/I. B-ben, az előkelőnek mondható 12. helyen végzett. Az NB/lll-ban a bajnok Máza-Szászvári Bányász győzelemmel búcsúzott ettől a csoporttól, hogy az ősztől kezdve már az NBll-ben képviselje a bá­nyászszíneket. A csapat csak a második félidőben tudott kibontakozni a lelkes egyetemistákkal szem­ben, de így w 3:1 arányban biztosította be győ­zelmét. A ROSSZ TALAJ A HAZAIAKNAK KEDVEZETT A Paksi Kinizsi a Nagyatádi Konzervgyár együt­tesét fogadta. A hazaiak csak az első félidő köze­péig játszottak jól, folyamatosan, ettől kezdve az esőtől csúszóssá vált talajon bizonytalanok lettek. Tudósítónk szerint az eredmény megfelel a játék képének. A Szekszárdi Vasas a Steinmetz SE-t fogadta, a győzelmet a lelkesebb és gólratörőbb vendégek sze­rezték meg 3:1 arányban. A szekszárdi csapatból Dobost a játékvezető kiállította, mivel ellenfelét megütötte. Az NB/III-nak már búcsút mondott Tamási MEDOSZ Pécsújhegyen a Bányász ellen mérkőzött és i:0-ás félidő után 4:0 arányban alulmaradt. A tamásiak mezőnyben teljesen egyenrangúak voltak, viszont kapura egyáltalán nem jelentettek veszélyt. Oroszlányi Bányász—Szekszárdi Dózsa 3:0 (2:0) Oroszlány. 200 néző. Vezette: Al­mást. Oroszlány: Fiedler — Csi­nos, Máté, Jelinek. Szabó. Aradi, Sallói, Sárosi, Papp, Kovács, Egyed. Edző: Hári László. Szek­szárdi Lipovszky — Szántó, Hadi, Vágó, Pusztai, Csordás, Zielbauer, Micskó, Németh, Kalász, Török. Csere: Mucska és Lelovics. Edző: Kiss János. A többnapos esőzés áztatta oroszlányi pályán bokáig érő vízben a hazaiak kezdtek job­ban. Már az 5. percben Sárosi ke­rült gólhelyzetbe, de fölélőtt. So­kat csúszkáltak a játékosok, a nagy vízben a labdák vagy meg­csúsztak, vagy elakadtak, folyama­tos és tervszerű játék egyik olda- los sem alakulhatott ki. Ennek ellenére az első húsz percben két gólhelyzete is volt a Dózsának. A 14. percben Török szögletéből Né­meth a kapus kezébe fejelt, majd a 16. percben Török egy Csordás­tól kapott labdával kikerülve vé­dőjét az ötös sarkáról hatalmas lövést eresztett meg, de a hazaiak kapusa nagy szerencsével ki tud­ta öklözni a labdát. Ezután feljöt­tek a hazaiak, a 18. percben Sá­rosi erős lövését Lipovszky csak másodszorra tudta megkaparinta­ni, majd a 22. percben szerencsés góllal szerzett vezetést az Orosz­lány. Egy erős lövést Lipovszky csak lábbal tudott védeni, a lab­da egy víztócsában megállt és az érkező Sallói az üresen maradt ka­puba lőtt. 1:0. A gól után újabb Dózsa-percek következtek. Ziel­bauer bal oldali beadása a háló tetejére esett, majd egymás után három szekszárdi szöglet követke­zett, de hol a lövések, hol az át­adások akadtak el a vízben. Mics­kó próbálkozott a 38. percben, de nagy lövése a bal sarok melleti zúgott el. Nem volt szerencséje a lila-fehér csapatnak, mert a 39. percben újabb gólt kapott. Csor­dás szabálytalankodott, a megítélt szabadrúgást Sallói végezte el, a labda a védők'lábai között Papp elé került, aki nem hibázott. 2:0. Szünet után már a 2. percben Sallói beadását kellett Lipovszky- nak lehúznia. A kirúgott labdával Németh ment el, de mielőtt lőhe­tett volna. Jelinek becsúszva a partvor^lon, túlrá meniett. A 8. percben Hadiéi távoli lövését-.védte előrevetődve Fiedler. A 14. érc­ben óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak. A lesre játszó Dózsa-vé- delem mellett Papp kiugrott és egyedül robogott kapura. Lipovsz- ki a 16-oőon kívülre futott, majd megállt az őt kicselezni akaró Papp előtt, aki átíveléssel pró­bálkozott, de a labda Lipovszky fejéről a mezőnybe pattant. Ez­után feljött a Dózsa és nagy nyo­más alá került a hazaiak kapuja, de a szerencse továbbra is a ha­zaiakat támogatta. A 17. percben Németh hatalmas lövését a hazai­ak kapusa a jobb alsó sarokból tornázta ki. A 23. percben sakk­matt volt a hazai védelem. Török nagyszerűen adott be, Kalász meg­nézte a jobb felső sarkot, de feje­se nyomán a labda centiméterek- kal ment ki a jobb felső sarok mellett. A 25. percben végleg el­dőlt a mérkőzés. A második fél­időben csak szórványosan támadó hazaiak potyagóllal növelték elő­nyüket. Sallói kb. 25 méterről lőtt kapura, és a labda a rosszul vető­dő Lipovszky kezéről a hálóba gu­rult. 3:0. Lipovszky védett még két könnyebb labdát, majd a 29. perc­ben Kiss János edző érdekes cse­rét hajtott végre. Pusztai és Né­meth helyére Mucskát és Lelovi- csot küldte be. Mucska lett a ka­pus. Pusztait Lelovics váltotta fel és Németh helyére a közben me­zőnyjátékos trikót öltő Lipovszkyt állította. (Kiss Jánosnak volt egy olyan ígérete Lipovszkynak, ha már biztos lesz a bentmaradós. egy mérkőzésen az utolsó negyed­órában csatárként szerepelteti.) A 32. percben Egyed veszélyes lövé­sét Mucska bravúrosan tisztázta, a 40. percben szépíthetett volna a Dózsa. Török ügyesen játszotta magát tisztára, már lövésre len­dült a lába, mikor a labda meg­rekedt a tócsában. Egy perc múl­va Zielbauer labdájával Lipovszky iramodott meg, futtában több vé­dőt is kicselezett, de az akció be­fejezése előtt sikerült a hazai vé­dőknek a gólra éhes Lipovszkyt szerelniük. Az utolsó esemény a 42. percben egy újabb Mucska- bravúr volt, mikor egy éles és kapuba tartó lövést a levegőben úszva tenyereit ki. Az irreális talajon lejátszott mér­kőzésen valóban balszerencsés ve­reséget szenvedett a Dózsa, holott a mérkőzés nagyobb részében egyenlő rangú ellenfél volt. A lá­tottak alapján az eredmény túlzott. Ezen a mérkőzésen érződött meg legjobban a gyors Körner és Si­mon hiánya, de ismét hiányoztak a kapura törő és minden helyzet­ből lőni próbáló csatárok is. Jók: Hadi. Micskó, Kalász, Török és Szántó. GYŐZELEMMEL FEJEZTE BE AZ IDÉNYT A BAJNOKCSAPAT Máza-Szászvár—PEAC 3:1 (0:1) Szászvár. 500 néző. Vezette: Bó- na. Máza-Szászvár: Besenyei — Csábrák, Róth. Széles, Bocz, Né­meth, Nagy n, Horony. Demeter, Farkas, Füleki. Csere: Kólya. He­ves hazai támadásokkal indult a találkozó és már a 2. percben De­meter jó helyzetben a kapusba lőtt. Két perc múlva Horony kö­zeli lövését védte a PEAC kapu­sa. Egy váratlan ellentámadás után Szigetvári fejelt kapura, és a labda Besenyei keze között került a hálóba. 0:1. Ebben az időben a PEAC jól tartotta magát és nem­csak arra tellett erejéből, hogy a hazaiak támadásait visszaverje, hanem időnként veszélyes ellentá­madásokat is vezettek. A 38. perc­ben Demeterrel szemben szabály­talankodtak a büntetőterületen be­lül. A ll-est Németh gyengén he­lyezte. így a kapus tisztázni tu­dott. A 43. percben Füleki lövé­sét a kapufa mentette. A második félidőben is a bá­nyászcsapat rohamozott, és a 14. percben sikerült a kiegyenlítés. Farkas 18 méterről rúgott lövését a pécsi kapus kiejtette és a jókor érkező Horony a hálóba lőtte. 1:1. Ettől kezdve fokozatosan fö­lénybe kerültek a hazaiak és a 25. percben Farkas révén már 2:l-re vezetett a Bányász. A 34. percben Farkas átcselezte az egész védel­met. a kifutó kapust is elfektette, és biztosan állította be a vég­eredményt. 3:1. A hátralévő idő­ben még Kólya került jó helyzet­be. de hibázott. Az egyetemisták jó benyomást keltettek, amíg erővel bírták, ki­tűnő ellenfélnek bizonyultak. A bajnokcsapat csak a második fél­időben tudott döntő fölénybe ke­rülni a lelkes egyetemistákkal szemben. Kitűnt: Csábrák, Nagy n. és Horony. — SZIKLAI — . NEM ELÉG MEZŐNYBEN EGYENRANGÚNAK LENNI Vasast Bányász—Tamási MEDOSZ 4:0 (1:0) 1:3 2 1:1 X 3:1 1 1 :2 2 1:1 X 1 :2 2 0:0 X 2:2 X 3:3 X l :l X 2:5 2 2:2 X 4 :U 1 0:1 2 Emlékezetes napok lesznek Siombaton est« ünnepélyes ke* retek között megnyílt a IX. nyári úttörő*olimpia Dunaújvárosoan. Va­sárnap reggel az eredeti program­nak megfelelően megkezdődtek a versenyek labdajátékokban és at­létikában. A versenyt megzavarta a trópusi eső, ez feláztatta a ta­lajt is, így a tervezettnél valami­vel később fejeződtek be a ver­senyek. A versenyzők elszállásolása és étkeztetése kitűnő, azzal mindenki elégedett. A fiatal úttörőket a helybéliek potronálják, viszik őket városnézésre, kirándulásra, gyár- látogatásra. így természetesen kel­lemesen telnek a napok, a fiatalok jól érzik magukat. Sokáig emléke­zetes marad a pajtásoknak az a szerető gondoskodás, vendéqiátás, melyben a zászlód) szbe öltözött Dunaújvárosban részük ean. Pécsbányatelep. 100 néző. Ve­zette : Dobler. A tamási csapat­ban a következők szerepeltek: Kovács I. — Buczkó. Káló. Né­meth. Kovács m.. Sándor. Nagy. Bóta. Pencs. Stemler. Délczeg. Csere: Hadobás. Az első negyed­órában Tamási nagy fölényben játszott, a hazaiak még lövéshez sem lutottak. de gól mégsem szü­letett, mert lövés úgyszólván nem ment a Bányász kapuiára. A nagy mezőnyfölénv könnyelművé tette a tamási védőket és a 22. percben egy szögletrúgásnál a hátvédek közül ketten is felmen­tek az ellenfél kapuiához. A szög­letrúgás után a Bányász-védők eiőrevógták a labdát, mellyel a csatárok elfutottak és megszerez­ték a vezetést. 1:0. A gól után is egyenrangú ellenfél volt me­zőnyben Tamási, de kapura nem jelentettek veszélyt. Ezzel, szem­ben'' a Vasasi Bányász csatárai sokat lőttek, és Kovács I.-nek a kapuban sok dolga akadt. A második félidő változatos mezőnyjátékkal kezdődött, majd a 12. percben büntetőrúgáshoz ju­tott a hazai csapat, melyet góllá értékesítettek. 2:0. öt perc múlva ismét ll-est rúgott a hazai csa­pat. de ezúttal a kapufa mentett. A 24. percben a játékvezetőnek ismét ll-est kellett ítélni Tamási ellen és ezt követően kialakult a 3:0-s eredménv. Befejezés előtt 5 perccel a Bányász fejesgóllal állította be a végeredményt. Hiába játszott mezőnyben jól a tamási gárda, kapura nem volt veszélyes. így csak az első fél­időben volt még esélye pontszer­zésre. Kitűnt: Kovács I. és Káló. IGAZSÁGOS DÖNTETLEN A KÉT KONZERVGYÁRI CSAPAT KÖZÖTT Paksi Kinizsi—Nagyatád 1:1 (0:0) Paks. 800 néző. Vezette: Sümegi. Paks: Dunai — Bagó. Kiss. Kő­vári, Horváth. Váci. Somodi. Ka­ján, Koltai. Csorna. Bese. Csere: Keresztes. Paksi támadással kez­dődött a mérkőzés és Somodi 20 méterről küldött lövését nehezen védte a vendégek kapusa. A 4. percben Csorna jó labdával indí­totta Koltait. aki már csak a ki­futó kapussal állt szemben, de lö­vése a kapusban elakadt. A 12. percben Nagyatád kísérletezett gólszerzéssel, de eredménytelenül. 8 nerc múlva Csorna 25 méterről küldött nagy erejű lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. Fel­jött a vendégcsapat és a hazai védelemnek többször kellett köz­beavatkozni. A 40. nercben Csorna szögletét Váci felelte kapura, de a nagyatádi kapuvédő tisztázott. A második félidőben ismét a Kinizsi támadott. de a csatárok csak a 16-osig jutottak el. A 10. percben Bagó 20 méterről kül­dött szabadrúgása után remekül védett a vendégkapus. Négy perc múlva Kaiári lövését a kapufa mentette. A 17. percben Somodi lövését a kapus kiütötte. Váci a visszapattanó labdát fölélőtte. Később Somodi lövését szögletre hárította a kapus. A 29. percben a vendégek balszélsője elfutott és beadását a jobbösszekötő Dunai kapujába fejelte. 0:1. 8 perc múl­va Kaiári óriási gólhelyzetben mellélőtt. Már csak 3 perc volt vissza a találkozóból, amikor 25 méterről szabadrúgást végezhetett a Kinizsi. A sorfalról lepattanó labda Váczi elé került, aki nagy erővel küldte a hálóba. 1:1. Jól kezdett a paksi csapat- de a félidő közepén az esőtől síkossá vélt pólyán sokat csúszkáltak, és ez zavarta a folyamatos játékot. Az eredmény a játék képe alap­ján igazságos. Jók: Váci és Cso­rna. > NAGYMÁNYOK LEGALÁBB GYŐZELMET ÉRDEMELT VOLNA j Pécsi Porcelán— Nagymányok 3:2 (2:1) Pécs, 20o néző. Vezette: Ducsai. Dormány László edző a .követ­kező játékosait »ereeltette; Szu- Ucs «- Bíró ti Káka. Gyöngyösi, Lemie. Pataki, Baler, Bíró ü„ Guth. Tóth. Hauck. Csere: Sárkö­zi. Frank. Jó iramban indult a találkozó. A tét nélküli mérkőzé­sen mindkét együttes tagjai iel- szabad-ultan játszhattak. A n, nercben Tóth lövése centiméte­rekkel kerülte el a kaout. Hat nerc múlva a hazaiak előtt kí­nálkozott gólszerzési alkalom, de Szulics jó érzékkel tisztázott. Vál­tozatos játék után a 29. nercben vezetéshez jutott Nagymányok. Hauck jó cselekkel . átjátszotta a védelmet és a kifutó karnis mellett a hálóba gurított. 0:1. Ot perc múlva a nagymányoki vé­dők röviden szabadítottak fel és a hazaiak közelről kiegyenlítettek. 1:1. Ot nerc múlva Gyöngyösi szabálytalankodott a 16-osón be­lül. A büntetőrúgást Lőrincz ér­tékesítette. 2:1. A- második félidőben is Nagv- mányok: kezdet? főbban és irá­nyította a játékot. A 17. nercben sikerült az egyenlítés. Lemle bal oldali beadásáig a, jókor érkező Frank öt méterről lőtte a háló­ba. 2:2. A ^következő 10 nercben akár 4 .-2-re is vezethetett volna Nagymányok, mert Tóth. maid Hauck előtt nyílott gólszerzési lehetőség, de azokat nem tudták kihasználni. Befejezés előtt négy perccel Lemle a 10-os vonalon feltartotta az egyik csatárt. A játékvezető közvetett szabadrúgás helyett ll-est ítélt, melyet a ha­zaiak értékesítettek. és ezzel megszerezték a győzelmet, i -3.. Nagymányok nemcsak mezőny­ben. de a kapu előtt is jól lát­szott. 70 percen át irányította a küzdelmet és csak .egy játékveze­tői tévedés fosztotta meg a csa­patot az egyik pont megszerzé­sétől. Jók: Kóka, Pataki és Ba­ler. DOBOS KIÁLLÍTÁSA UTÁN NEM LEHETETT TÖBBET VÁRNI Steinmetz SE— Sz. Vasas 3:1 (2:0) Szekszárd. 100 néző. Vezette: Mátyus. A Szekszárdi Vasasban a következők léptek pályára: Resch — Paróczai. Papp. Gyémánt. Fiath 11«. Lados. Fonyódi. Maisai. Fehér, Dpbos. Szabadi. Csere: Fiath I. és Tóth. A csúszós pá­lyán nem tudott folyamatos" játék kialakulni. A 8. percben egy ár­tatlan támadás végén Papp a labda útjába tette a lábát és az a kapu felső sarkába perdült. 1:0. (öngól.) A gól után feljött a ha­zai csapat, de támadásaiban nem volt kellő átütőerő. így a vendég védelem könnyedén szerelt. Á 15.. majd a 27. percben Fehér, illetve Dobos kísérletezett lövés­sel. de eredménytelenül. A 34. percben Dobos megütötte ellen­felét. ezért a játékvezető kiállí­totta. Eseménytelen mezőnyjáték után a 43. perében Papp haza­adása rövidre sikerült és az ott­maradt Vészi. vRróczai és. Resch között a kapuba lőtt. 2 :Q. A második félidő 2. percében már gólt ért a vendégcsapat. Szögletrúgás után Vári kapura fe­jelt. a labda Resch előtt felpat­tant és róla a hálóba került. 3:0. Ezután még jobban elszürkült a játék. A kapuk egyik részről sem kerültek veszélybe. A 25. percben Majsai sárga lapos figyelmeztetést kapott. A 29. percben szabadrú­gás után Fiáth II. átadását Fiáth I. értékesítette, és ezzel kialakult a végeredmény. 3:1. A szekszárdi csapat minden lel­kesedés nélkül játszott és ez megbosszulta magát. A 10 főre ol­vadt hazaiaknak csak néhány percig volt esélyük pontszerzésre. A vendégek lelkesedésükkel rá­szolgáltak a győzelemre. A csa­patból egyetlen látékos teljesít­ménye sem érdemel említést. — Bencze — NB-s csapataink legjobbjai: Szekszárdi Dózsa: Micskó. Pak­si Kinizsi: Váci. Szekszárdi Vasas: nem volt. Máza-Szászvári Bá­nyász: Csábrák. Tamás MEDOSZ: Kovács I. Naáymányoki Brikett: Kóka.