Tolna Megyei Népújság, 1973. június (23. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-19 / 141. szám

Bajnoki táblázatok Pontosztozkodás a tét nélküli NB 1/B-s mérkőzésen A Paksi Kinizsi Pécsett győzött az egyetemisták ellen, « Szekszárdi Pasas Fámádon nyert — Nagymányok—Máza-Szászrár 1:1 NB/f 1. U. Dózsa 29 21 3 5 79-19 45 2. Vasas 29 lé 8 5 53-31 40 3. FTC 29 16 7 ♦ 54-31 39 4. Honvéd 29 12 11 6 59-34 35 5. Videoton 29 14 5 10 43-38 33 é. ZTE 29 12 7 10 38-37 31 7. Csepel 29 9 12 8 43-36 30 4. ETO 29 13 2 14 44-50 28 9. MTK 29 8 11 10 36-45 27 10. SB7C 29 9 7 13 40-44 25 1 í. Tatabánya 29 8 8 13 27-38 24 12. Eqyetért 29 7 9 13 27-47 23 13. Pécs 29 6 11 12 25-41 23 14. SZEOL 29 6 10 13 29-51 22 15. DVTK 79 5 10 1* 19-48 20 74. Komló 2» ,5 9 15 24-50 19 ,, NB 1 B. 1. Haladás 33 17 10 t 64-31 44 2. Dorog 33 18 7 8 56-41 43 3. M. DAC 33 15 11 7 40-28 41 4. B.-csaba 33 16 7 10 45-36 39 5. Szolnok 33 17 2 14 52-42 36 4. Dunaújv. 33 14 8 11 43-35 36 7. Kecskemét 33 14 7 12 54-42 35 8. Várpalota 33 15 4 14 39-38 34 9. Oroszt. 33 10 11 12 40-39 31 39. Szekszárd 33 9 13 11 39-47 31 11. MAVAG 33 10 10 13 46-40 30 12. Pénzügy. 33 10 10 13 34-40 30 13. DVSC 33 10 10 13 30-39 30 14. Eger 33 9 11 13 35-45 29 15. Bp. Spart, 33 10 9 14 47-60 29 16. Volán 33 11 5 17 40-54 27 17. Előre 33 8 10 15 25-45 ». MVSC a 7 jir 27-54 23 y NB.IM 1. M.-Szászvár 2» 21 53 60-18 47 2. P. Porcelán 29 16 6 7 56-32 3« 3. Mohács 30 14 9 7 50-30 37 4. Szigetvár 29 13 10 é 58-25 36 5. Pécsi BTC 29 15 6 » 53-38 M 4. Pécsi EAC 29 15 4 10 68-45 34 7. Mezőfalva 29 11 11 7 42-32 33 J. Paks 29 11 10 8 52-46 32 9. Szikszóid 29 13 5 11 44-39 31 10. Kaposvár 30 12 6 12 67-51 30 11. Nagymányok 29 8 9 12 30-42 25 12. Nagyatád 29 9 7 13 40-63 25 13. Steinmetz SE 29 7 7 15 25-34 21 *J4. Vasasi B, 29 7 5 17 41-63 19 15. Fornád 29 5 7 17 36-78 17 SW Lábad 2» 1 3 25 19-195 5-v A Szekszárdi Dézsa az NB/I B 33. fordulójában a Debreceni VSC csapatát fogadta. A szekszárdi csapát már páholyban érezte magát, összegyűjtőd annyi pontot, mellyel nem kellett félni a kieséstől. Nem így viszont a debreceni csapat, melynek lét­fontosságú volt a pontszerzés. Bár Szekszird szem­pontjából nem volt tétje a mérkőzésnek, mégis mindvégig lelkesen és jól játszónak, sok jó hely­zetet dolgozták ki, igaz, hogy ezek közül csak egyel sikerült értékesíteni. Szünet után a vendégek a hazat védelem egyetlen megingását ügyesen ki­használták, és ezzel megszerezték a számukra fon­tos döntetlent, illetve egy pontot. A szekszárdi csapát 31 pontjával az előkelő 1«. helyen áll. Az XB/nf-ban — a már NB U-he jutott — Máza- Szászvári Bányász Xagymányokon lépett pályára. Az 3M néző végig jó iramú küzdelmei, színvonalas NAGY HAZAI MEZÖNYFÖLÉNY UTÁN mérkőzést láthatott. Tudósítónk szerint a játék ké­pe alapján reális az eredmény. Az .NB'III-nak már búcsút mondott Tamási ME- DOSZ a Szekszárdi Vasast fogadta. Az első fél­időben a hazaiaknak volt több helyzetük, de nem sikerült a gólszerzés. A második félidőben először a hazaiaknak akadt ismét helyzetük, de kihasz­nálatlanul hagyták. A Vasas csatárai ezzel szem­ben kevés helyzetből is három gólt lőttek, és ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. Stemler csak a mérkőzés utolsó percében tudott szépíteni, így alakult ki a 3:l.-es végeredmény. A Paksi Kinizsi Pécsett az egyetemisták ellen mérkőzött, és l:0-s félidő után 2:1 arányban nyert. A Kinizsi megérdemelten jutott a két ponthoz, sőt győzelme — a helyzetek alapján — még nagyobb Ks lehetett volna. Eredmények NB, r.: Vasas—Bp. Honvéd 2:2, tatabánya—Ferencváros 2:2, Új­pesti Dózsa—szegedi eol 2:8. Videoton—Diósgyőr 2:0, VM Egyet­értés—MTK 1:1, Pécsi MSC—Rába ílTO 1:0, Csepel—Komló 2:0, Za­laegerszegi TE—Salgótarján 1:1. NB,1 B: Ganz-MÁVAG—Pénz­ügyőr SE 3:0, Eger—Bp. Spartacus 6:1, Dorog—Miskolci VSC 3:2, Kecskemét—BKV Előre 2:1, Bé­késcsaba—Szolnoki MTE 3:0, Vár­palota-Haladás VSE 2:1. VOián SC—Oroszlány 1:0, Dunaújváros— MÁV DAC (Győr) 1:1. NB/IH: Mezőfalva—Vasasi B. 2:1, Steinmetz SB—Szigetvár 0:1, Pé­csi BTC—Mohács 3:1. Nagymá- nyok—M6za-Szászvór 1:1, Nagy­atád—Kaposvár 2 9. így kellett volna Szekszárdi Szekszárd. 2500 néző. Vezette: Szilvás!. Szekszárd: Lipovszky — Szántó, —^ Hadi, Vágó, Pusztai, Csordás. Zielbauer. Mieskó, Né­meth. Korom. Török. Csere: Bús. Lertovics. Edző: Kiss János. Deb­recen: Szabó XI. — Kuchta, Vach- fcer. Llpök. Sóvárgó. Tóth, Nagy, Kósa. Vásárhelyi, Erzse, Németi. Edző: Leány vári László. A mér­kőzés megkezdése előtt a Szek­szárdi Dózsa Sportkör elnöksége kedves ünnepség keretében bú­csúztatta Kálmán Lászlót és Li­záit Zoltánt, akik több mint más­fél évtizeden, keresztül a lila-fé­li ór együttes színeiben játszottak és ezután visszavonulnak az ak­tív játéktóL Váltakozó mezőnyjáték után a 8. percben Dózsa-szabad rúgás végén Csordás lövése Szabó II. fölött vágódott kapu fölé. Idege­sen, több hibával játszott a szek­szárdi csapat, elsősorban a táma­dások befejezésébe csúszott sok hiba az első negyedórában. A 18. percben Mieskó. majd két perc múlva Csordás lövése kerülte el a felső lécet. Ezután az első iga­zi kapura lövést Zielbauertől lát­hattuk, Szabó n. azonban jól védett. A 25. percben Mieskó nagy erejű lövését a vetődő Sza­bó II. csak másodszorra tudta megkaparintani az alsó Saroltnál. Négy perccel később Kósa becse­lezte magát az ötösre, a kifutó IJpovszky azonban jól zárta el a lövés útját. A 33. percben góllá érett a Dózsa fölénye: Zielbauer lefutotta a DVSC bal oldali védel­mét. kapu elé ívelte a labdát. Né­meth lövését a kapus röviden ök­lözte. Zielbauer ismételt és a fek­vő Szabó II. lábáról a hálóba perdült a labda. 1 :9. A 37. perc­ben Szántó elcsúszott, így Vá­sárhelyi kapura húzott, beadását Németi három lépésről a felső kapufára lőtte. Élénkült- az iram, a vendégek is több veszélyes tá­madást vezettek, kapura azonban nem jelentettek veszélyt. A 41. percben tűzijáték alakult ki a debreceni kapunál. Mintegy 23 méterről szabadrúgáshoz jutott a Dózsa. Török Zielbauer elé gurí­totta a labdát, akinek ravasz lö­vését a kapus SKögVetre ütötte. Dózsa—Debreceni 1:1 (1:0) VSC Török kis szögletét Micsikó kapu elé ívelte. Korom fejese csak cen­timéterekkel kerülte el a balolda­li sarkot. A 43. percben. Korom fejjel Török elé csúsztatta a lab­dát. a szélső erős lövése a bal sarok mellett zúgott el. A 43. percben Erzse 16 méteres kapás­lövését Lipovszky a felső léc alól tornászta szögletre. .Szünet után a vendégek kezd­tek jobban az első 5 percben. Ez­után ismét a Dózsa percei követ­keztek. előbb Csordás elöl csak az utolsó pillanatban sikerült szögletre menteni a védőknek, majd MIcskó távoli lövése kerülte el a kaput. A 12. percben Hadi hazaadása okozott izgalmat. Egy perccel később gyors Dózsa-tá- madás végén Török az alapvonal­ról a kimozduló Szabó II. melett kapura emelte a labdát, de Vach- ter a gólvonalról kifejelte. A 15. percben váratlanul egyenlített a DVSC: a hazai védők leálltak és Kosa akadálytalanul lőtt közelről a hálóba. 1:1. A 22. -percben Tö­rök bal oldali beadását Csordás előrevetődve fejelte kapura. Sza­bó H-ről kiperdült a labda. 14-, pőknek azonban, sikerült szögletre hárítani. Nagy erővel rohamozott a szekszárdi csapat, de a győztes gólt nem tudta megszerezni. A 33. percben Pusztai beadását Németh az ötösön lekezelte, a lö\Téssel ki­várt. így a védőknek sikerüli felszabadítani előle. Unalmas első negyedóra után a tartalékos Dózsa átvette a játék irányítását, nagy fölényben ját­szott és erősen szorongatott. En­nek ellenére az első félidőben te­mérdek gólhelyzete közül csak egyet sikerült értékesíteni. Szü­net után a hazai védelem megin­gását jól használták ki a vasutas­csatárok és ettől kezdve hiába ro­hamozott a Dózsa, a győztes gólt nem sikerült megszerezni a jól romboló DVSC-védők gyűrűjében. Ismét nagy lehetőséget szalasztott el a szekszárdi csapot, a görcsös akarás azonban megbénította a csatárok lábait. Jók: Mieskó, Csordás. Szántó. Hadi. Vágó. Tö­rök. illetve Vachter. Lipők. Kosa. Vásárhelyi. — F. — pai előtt adódott az éls.ő nagy gólhelyzet. A 10. perc után feljött a Kinizsi és több formás táma­dást vezetett. Mezőny fölényét a 40. percben Kottái révén góllá értékesítette. 1 :o. A második félidőben Paks tar­totta mezőnyfölényét és a 12. percben Rajári 20 méteres lövése* nyomán 2:ö-ra alakult az ered­mény. Ettől kezdve kiegyensúlyo­zottá vált a játék, feljött a PEAC és a 32. percben egy jobb oldal-ól beívelt labdái, a befutó pécsi bal­szélső közelről a hálóba fejelt. 2:1. A pécsi csapat hatalmas ira­mot. diktált az egyenlítésért, még­is, a 38. percbén Csorna előtt nyílt újabb gólszerzési lehetőség. Csorna átemelte a labdát a kimozduló kapuson, de az a felső lécről visszapattant. Jő iramú mérkőzésen a Kinizsi megérdemeltén szerezte meg mindkét pontot. Az együttes minden játékosa fegyelmezetten •játszott, szoros Védekezésből gyors ellentámadásokba váltott é-. ily akciókból szerezték meg góljaikat. A helyzetek alapján, akár nagyobb arányban is győz­hettek volna. Jók: az egész paksi csapat, de közülük is Csorna. Kő­vári. Kajári és Bagó teljesítménye emelkedett ki. 1. Bp. Honvéd—Vasas 2:2 z 2. Tatabánya—FTC 2:2 X 3. Csapol—Komló 2:8 1 4. Diósgyőr—Videoton 8:2 2 5. Pécs—Kába ETO 1:0 1 6. MTK—Egyetértés 1:1 X 7. MÁV DAC—Dunaújváros 1:1 X 8. Várpalota—Haladás 2:1 1 9. Kecskemét—BKV Előre 2:1 1 19. Volán—Oroszlány 1:8 1 11. Szekszárd—Debrecen 1:1 X 12. KKFSE—Kazincbarcika 1:8 1 13. Tőrakvés-?4.eninváre* .1.« 8:1 2 i 1 14. HojdúbSsittrm.nr—MGM 3:1 1 JŐ IRAMÚ MÉRKŐZÉSEN IGAZSÁGOS DÖNTETLEN Nagyin ányok—Máza-Szássvár 1:1 (0:1) Nasyrfránvalc. a#» néző. V: Is- Tiácz. Nagymányok: Szulics — Bíró I.. Kóita. Lem le. Gyöngyösi. Bíró H.. SArkózl. Outh, Tóth. Pa­taki. Hauck. Csere: Beete. Máza- Szászvór: Hevenyei — Csábrák. Németh. Boez, Széles. Nagy I.. Horony. Kólya. nemeter. Farkas. Cretoel. Csere: Füleki. Róth. Nasv- ménycüú támadásokkal indult a mérkőzés. A *. TKtrcben Sárközi beadását Tótit fö lótejei te A 12. pereben Guth Ryense lövését véd­te á kapus. A 1*. percben Deme­A ti etika A Népszava nemzetközi versenyén o Népstadionban rajthoz állt a Szekszár­di Dézsa öt versenyzője is és váltako­zó sikerrel szerepeltek. Deé Márta 100-on értékes é. helyet szerzett, míg Csaba Györgyi 20O-on az előfutamban új megyei ifjúsági csúcsot futott. A szekszárdi versenyzők eredményei: 100 m síkfutás: . . .6. Dóé Márta 12. Előfutamban: Csaba Györgyi 12,3. 200 m síkfutás előfutam: Csoba Györgyi 25.1 (új megyei Ifjúsági csúcs. Régi 25.3 König 19 71.), Deé Márta 25,3. 800 m síkfutás B {írtam: . . .5. Ko­vács Klára 2:13,7. 3000 m síkfutás: . . .7. Illés Antal 8 42.8. Magasugrás: . . .7. Kovács Éva 170. A Szekszárdon rendezett versenyen általában a várakozás alatt maradtak az eredmények: 800 m síkfutás: 1. Fóbiái Emma (Szekszárdi Sl) 2:27,2, 2. Fehér Mária (Szekszárdi Dózsa) 2:34. 3. Hirtling Judit (Szekszárdi Sl) 2:37. Magasugrás: 1. Vaszkó Judit (Szek­szárdi Sl) 160. 2. Győrfi Katalin (Pécsi EAC) 155. , DÜszkoszvetés: 1. Kiss Eszter (Szek­szárdi Dózsa) 41,42, 2 Búzás Erzsébet (Szekszárdi Dózsa) 38,68, 3. Torma Ibolya (Szekszárdi Dózsa) 35,3S. Gerelyhajítás: 1. Torma Ibolya (Szek- szárcfi Dózsa) 41,98. Magasugrás: 1. Simon János (Szek­szárdi Dózsa) 185. Diszkwszvetés: 1. Doszpod András (Szekszárdi Dózsa) 42,18. Szard cin, csütörtökön Szombathelyen rendezik az országos középiskolai baj­nokságok' döntőit, atlétikában, labda­rúgásban, kézilabdában. Atlétikában megyénket a dombóvári, bonyhádi, paksi és szekszárdi iskolákból 50 ver­senyző képeiseli a döntőn. NEM SIKERÜLT GYŐZELEMMEL BÚCSÚZNI TAMÁSINAK AZ NB/III-TÓL Szekszárdi Vasas—Tamási MEDOSZ 3:1 (0:0) For.nú'd. löO néző. Vezette: Bar­tók. Szekszárdi Jtesch — Paró- czai, Papp, Gyémánt, Fiath II.. Lados. Maisai. Fonyódi, Fehér. Dobos, Szabadi. Csere: Ludvig. Banal. Tamási: Kovács I. — Buczkó, Káló. Németh. Kovács Dl. Prlger. Béta. Stemler. Pencs. Délczeg, Kovács H. Csere: Sán­dor. Miszlai. A mérkőzés kezdete előtt az aktív játéktól visszavo­nuló Kovács II -t búcsúztatták a helyi együttes Vezetői. A. nagy melegben közepes iramban kez­dett mindkét Csapat, jóformán az első félidőben a kapuk egyszer sein kerültek veszélybe. Szünet után a fornádiak léptek fel támadólag és rövid idő alatt öt abszolút gólszerzési lehetőségük adódott. A kihagyott helyzetek után a 18. percben jobb oldali szekszárdi beadást Fonyódi közel­ről a hálóba fejelte. i :0. A 2ö. percben Fonyódi átjátszotta Kálót és a kifutó Kovács I. sem tudta megakadályozni a csatárt az. újabb gólszerzésben. 2:0. A 38. percben Vasas-támadás végén egy jobb öldali beadásnál Kovács T. kezéből ki perdült a labda. a szemfüles Maisai rácsapott és a kapus fölött a hálóba emelte. 3:0. Ezután a vendégcsapat telje­sen beszorult, a fornádiak azon­ban a jobbnál jobb helyzetekben is hibáztak. A mérkőzés utolsó percében Stemler egyéni akció v.égén a vetődő Résen hasa alatt gurította hálóba a labdát. 3:1. Közepes színvonalú mérkőzésen a Vasas jobb helyzet kihasználásá­val ilyen arányban i.s rászolgált a győzelemre. Jók: Dobos (a me­zőny legiobbia). Maisai. Fiath TI., illetve Kovács III.. Káló. Stemler. — Samu — NB-s csapataink legjobbjai : Szekszárdi Dózsa: Mieskó. Pak­si Kinizsi: Csorna. Szekszárdi Va­sas: Dobos. Tamási MEDOSZ: Ko­vács III.. Náyyrnányoki Brikett: Lemle. Méza-Szászvári Bányász: Besenyei. Kézilabda NB II Szekszárdi Bőrdíszmű—Péesi Tanárképző 12:6 (8:2) t«r került igen jó helyzetbe. lö­vése alig szállt mellé. A 30. perc­ben Farkas a kapus mellett is már elhúzta a labdát, de lövése a kapu mellé ment. A 37. perc­ben a nagymányoki védőkről le­pattant labdát Széles mintegy 25 méterről nagy erővel lőtte a jobb felső sarokba. 0:1. A n. félidőben továbbra is Nagymányok támadott, az egyen­lítésre azonban elég soká kellett várni A 22. percben Tóth közeli lövése kipattant egy védőről. a jó ütemben érkező Pataki öt lé­pésről a hálóba küldte a labdát. 1:1. Az eredmény megfelel a játék képének. A szép számú zsurkoló- gárda ió iramú és színvonalas mérkőzésnek lehetett tanúja. Jók: L<=>mle. Guth. Gyöngyösi. Pataki. Iliéivé Nagy. Besenyei, Széles. — Orbán — ÉRTÉKES GYŐZELEM PÉCSETT Paksi Kinizsi— Pécsi EAC 2:1 (1:0) Pécs. 100 néző. Vezette: Zsalakö. A Paksi Kinizsi csapatában. a következő játékosok kaptak he­lvet: Márkus — Bagó. Kiss, Kő­vári. Horváth. Váczi, Kottái. So- modi. Kajári. Csorna. Bese. Cse­re: Keresztes. Kezdés után a PEAC játszott jobban. Paks beszo­rult és a 8. percben a pécsi csa­A tavaszi forduló utolsó mér­kőzését játszotta a szekszárdi csapat. A hétközi edzésen Ver- hós, a csapat egyik erőssége fel­mentést kért vasárnapra edzőjé­től, családi elfoglaltság miatt. A tartalékosán felállt Szekszárdnak szinte egyéni taktikai utasításo­kat adott Ambrus Péter edző, ismerve az ellenfél játékosait. Ennek meg is lett az eredmé­nye. mert győzelemmel fejezték be a tavaszi idényt. A kezdőcsapat: Topolszki — Tö­rök. Kadosa, Kajtár, Fazekasáé. Czakó, Laborcz. Csere: Vass, Má- linger. Matéz. A vendégcsapat legjobb együttesével állt ki, és már az első percben Tiringer. a nagy lövő, két. hatalmas erejű dobással hívta fel magára a fi­gyelmet, de a szekszárdiak értek el egymás után két apró lövés­sel gólt. Török jó tempóban he­lyezett lövéssel volt eredményes, majd Fazekasné pompás lövése növelte a hazaiak előnyét. A ka­puban Topolszki szinte mindent védett, és a Verhást helyettesítő Czakó a beáll ős poszton ered- méhsesen játszott. A gyors játék nem kedvezett a vendégeknek. Kadosa Erzsébet. a szekszárdi csapat újonca végig hibátlanul látta el feladatát, különösen vé­dekezésben tűnt ki. de egy cse­les gólt is szerzett. A félidő be­fejezése előtt Fazekasné ál lövésé­ből esett két gól. A második félidőre feljavult a pécsi csapat. At.ütöbben. szerve­zettebben támadtak. és ez az eredményességben i.s megmutat­kozott. A félidő közepétől a ha­zaiak átvették a játék irányítá­sát, és Török, Czakó, majd Fa­zekasné volt eredményes. A mér­kőzés utolsó percében i.s esett még egy gól: Fazekasné lőtte. Az eredmény nem tükrözi a játék képét, mert még eredmé­nyesebbek lehettek volna a szek­szárdi lányok, ha a szerencse melléjük áll. Jók: Topolszki. Fa­zekasné. Török. Czakó és Ka­dosa E. Góllövők: Fazekasné 5. Török 3. Czakó 2. Laborcz 1 és Kadosa E. 1. 1 Czakó kénen a labdával), mint beállás kitíitiö feladatát, két jóit is lőtt.