Tolna Megyei Népújság, 1973. május (23. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-03 / 101. szám

Barátságos mérkőzés Pécsi MSC— Szekszárdi Dózsa 2:1 (0:1) Szekszárd, 300 néző. Vezette: Varga E. Pécs: Rapp — Hernádi, Kocsis, Kincses II, Farkas, Kon- rád, Rónai, Jánosi, Máté, Tóth I, Zombori. Csere: Pólyák, Kincses I, Borovácz, Bérezési dr, Köves. Szekszárd: Lipovszky — Szántó, Korner, Pusztai, Simon, Csordás, Zielbauer, Micskó, Németh, Ka­lász, Török. 24 óra telt el az előző napi, Várpalota elleni bajnoki mérkőzés lefújása óta, amikor is­mét pályára lépett a Szekszárdi Dózsa együttese. A nézők számán érződött, hogy „megviselte idegei­ket” az elvesztett bajnoki két pont, így a kitűnő időjárás elle­nére is csak kevesen voltak szem? tanúi az NBl-es csapat elleni ba­rátságos találkozónak. Az első fél­idő 8. percében az egyik jjécsi vé­dő kézzel ért a labdához, a vitat­hatatlan 11-esből Csordás szerezte meg a vezetést. A Dózsa az első félidőben mintha csak feledtetni akarta volna előző napi gyenge játékát, ezúttal lelkesen és jól ját­szott. Szünet után a hazaiaknál a me­gyebajnokságban szereplő tarta­lékcsapat játszott Vágóval, Mucs- kával, Leloviccsal és Pusztaival megerősítve. Ennek ellenére a ta­lálkozó 75. percéig derekasan küz­döttek. Ekkor Zombori közeli lö­vésével kiegyenlített, majd két perq múlva az előrehúzódott Ko­csis fejesgólja beállította a vég­eredményt. Eredmények NBT. B: Miskolci VSC—Haladás 0:2, Szolnoki MTE—BKV ElőTe 2:1. Ganz-MÁVAG—Békéscsaba 1:1, Debreceni VSC—Eger 1:1, Orosz­lány—Dunaújváros 2:2, Pénzügyőr —Bp. Spartacus 1:1, Dorog—MÁV DAC 0:0, Volán SC—Kecskemét 0 :l. NB/TII: Kaposvár—Mezőfalva 1:1, Pécsi Porcelán—Szekszárdi Vasas 2:0, Mohács—Szigetvár 1:1, Pécsi EAC—Steinmetz SE .0:0. Megyei ifjúsági bajnokság: Dom­bóvári VSE—Tolna 0:0, Tengelic— Tamási 0:1, Bölcske—Kisdorog 6:0, Simontornya—Szedres 4:2, Hőgyész —Majos 1:1, Bátaszék—Dombóvári Spartacus 3:1, Sz. Dózsa—Bony- hád 2:0. Megyei B: Sióagárd—Pálfa 2:1, ifi: 2:4, Sz. Építők?-Bogyiszló 2:5. ifi: 5:0, Győré—Gyönk 5:0, ifi: 0:0, Pincehely—Ozora 3:3, ifi: 2:2, Fadd —Zomba 1:1, ifi: n;0, Kölesd—Ci- kó 6:2, ifi: 5:0. .^ydorog—Báta Idei leggyengébb játék után. vereség Yárpaioi NB/III-as csapataink közül csak Múza-Szászvár és Paks győzött 4 Aprilis utolsó napján rossz tré­fát űzött NB-s csapataink többsé­ge szurkolóival. Az NB/I. B-s Szekszárdi Dózsa idei leggyengébb játéka utam 1:0 arányban alul­maradt Várpalotával szemben. A vendégek győztes góljukat nagy védelmi hibából szerezték meg és ez azt eredményezte, hogy a szek­szárdi csapat a 14. helyre esett vissza, ugyanakkor az ellenlábas Szekszárd, 3000 néző. Vezette: Hámori. Várpalota: Palotai — Sü- ke, Csapó II, Janás, Kejrkai, Kís- bej, Albu, Bertalan, Lakics, Sze­kér, Horváth L. Csere: Mártái, Edző: Terbe Benjamin. Szekszárd: Lipovszky — Szántó, Komer, Ha­di, Simon, Csordás, Micskó, Vágó, Kalász, Pusztai, Török. Csere: Né­meth, Zielbauer. Edző: Kiss Já­nos. Az első perc végén Csordás hosszú indításánál Kalász lefejel­te a labdát Pusztai elé. aki kapás­ból a védőkbe lőtte. Hazai táma­dás futott a 8. percben, Török— Csordás akció végén Csordás for­dulásból kapu fölé lőtt. Két perc múlva Török szögletrúgásból ívelte kapu elé a labdát. Palotai elvétet­te, az egyik védő lábáról felper­gett és másodszorra szerencsével hárított a kapus. A 14. percbén tűzijáték alakult ki Palotai kapu­ja előtt, de vagy a védők mentet­tek önfeláldozóan, vagy a Dózsa- csatárok lövései tévesztettek célt. Két perccel később Török több csellel lerázta a védőket, lövését azonban szögletre ütötte Palotai. Támadásban maradt a Dózsa és a 21. percben Csordás indította Kalászt, aki futtából lőtt, de a vendégek kapusa előrevetődve há­rított. Ezután Pusztai viharzott el a jobb oldalon, de a beadás pil­lanatában hosszan szöktette önma­gát. A várpalotai együttes szilárd védelmi falat ..húzott” kapuja elé, ritkább ellentámadásaik azonban így is veszélyt jelentettek. A 27. és a 29. percben nagy helyzet ma­radt ki a Bányász kapuja előtt, a kapkodó védelem idegeskedését sem sikerült azonban kihasznál­ni a Dózsa csatárainak. A 32. perc­ben Bertalan lefutotta a védőket, középre ívelte a labdát, de Albu lövés helyett ellökte Lipovszkyt. Két perc múlva formás hazai tá­madás végén Csordás átadását Kalász legurította Pusztai elé. aki a kifutó kapus fölött átemelte a labdát, de a felső léc fölött hul­lott le. A 37. percben Lakics ki­cselezte Hadit, lövésszerű beadá­sát Lapovszky védte. Változatlanul nagy fölényben játszott a Dózsa, de a befejezésekbe sorra hiba Várpalota a iQ. helyre tornászta fel magát. Az NB/III-ban a listavezető Má- za-Szászvári Bányász küzdelmes mérkőzésen 0:ö-ás félidő után 2:0- ra győzte le a Vasasi Bányászt. A Paksi Kinizsi Lábodot 2:0-ás félidő után 3:0-ás vereséggel küld­te haza. A hazai csapat akár na­gyobb arányban is győzhetett vol­na. A Szekszárdi Vasas Pécsett a Porcelán ellen vette fel a küzdel­Kalász egymást lökték Palotai ka­puja elő it két lépésre, így a kí­nálkozó lehetőség ismét kimaradt. Szünet után Micskó már az el­ső percben sokat ígérőén ugratta ki Simont, akinek a beadása el­suhant Kaiász feje mellett. A 6. percben egy váratlan ellentáma­dásnál- Lakics tisztára játszotta magát, de az Ötösről nagy hely­zetben mellélőtt. A 10. percben sakk-matt volt a Dózsa védelme, öc Horváth L. közelről kapu mel­lé bombázott. Feljött a vendég­csapat, sorra vezette veszélyes ak­cióit. A 13. percben ismét verve volt a szekszárdi védelem, Albu a kifutó Lipovszkyba lőtte a lab­dát. A következő percben újabb védelmi hiba a Dózsa kapuja előtt, Bertalan kiugrott és 14 méterről a hosszú sarokba lőtte a labdát, l : 0. A 22. percben Németh bal oldali szögletrúgásánál Palotai csak a kapufa segítségével tudott újabb szögletre hárítani. Két perccel ké­sőbb Micskó, majd a másik ka­Szászvúr. 500 néző. Vezette: Ducsai. Máza-Szászvár: Resenyei — Csábrák, Németh. Széles. Bocz. Nádasdi, Nagy H., Horony. Kólya, Farkas. Czeb-ei. Csere: Füleki. Hengert. Fergeteges hazai 10 perc után a vendégek előtt adódott az első gólszerzési lehetőség, de Re­senyei szögletre hárított. Továbbra is a hazaiak maradtak támadás­ban. de a csatárok játékából hi­ányzott az átütőerő. A 25. percben Czebei hibázott óriási gólhelyzet­ben. Az első félidő utolsó negyed­órájában kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. Szünet után ismét hatalmas len­dülettel kezdett a szászvári gárda. A 7. percben Czebei ügyesein gu­rnet és 2:0 arányban alulmaradt. A Tamási MEDOSZ Nagyatádon 0:0-ás félidő után .4:1 arányban vesztett. A játék képe alapján az eredmény még így is hízelgő Ta­mási szempontjából. A Nagymá- nyoki Brikett otthonában játszott, a Pécsi BTC-t fogadta. A mindén szempontból jobb pécsi együttes megérdemelt 2:0-ás győzelmet szerzett. púnál Bertalan veszélyeztetett. El­keseredetten támadott a Dózsa, is­mét mezőnyfölényt harcolt ki, több helyzetet is teremtett, de a szilárd várpalotai védelemmel nem boldo­gultak a csatárok. A 34. percben Kalász csúsztatott fejesét Palotai szerencsével védte. A 42. percben Csordás kapu elé ívelte a labdát. Török lefejelte Németh elé, aki három méterről kapu fölé lőtte. A 44. percben Zielbauer beadását a berobbanó Török a hálóba fe­jelte, de a partjelző beintésére Hámori nem ítélte meg a gólt. A mérkőzés lefújása után Török sárga lapos figyelmeztetést kapott. Sok hibával tarkított közepes színvonalú mérkőzésen a Dózsa idei leggyengébb játékát nyújtot­ta. Helyzetei alapján azonban így is nyerhetett volna. A vendégek győztes gólját nagy védelmi hi­ba előzte meg. Jók: Lakics, Kisbej, Bertalan, Csapó n, illetve Komer, Micskó, Zielbauer. — Fekete — rí tóttá vissza a labdát a 16-osnál és Nagy Lt. 14 méterről a hálóba lőtte. 1:0. Ezután hullámzó me­zőnyjáték folyt, mindkét kapu előtt több kihagyott helyzettel. A 25. percben egy kapu előtti tömö­rülés végén Farkas előrevetődve fejelte hálóba a labdát. 2:0. A 4-0. percben Füleki hibázott két­szer is kecsegtető helyzetben. A hazai együttes a győzelme ellenére sem elégítette ki játéká­val a szurkolókat. Hiába birtokol­ták többet középpályán a labdát, győzelmük mégis küzdelmes 90 percben született. Jók: Csábrák, Bocz, Czebei. — SZIKLAI — Lennie, Antal. Bencze. Sárközi,' Guth. Tóth. Bíró II.. Hauck. Cse­re : Frank, Forrai. A 7. percben Hauck került jó helyzetbe, lövése azonban elkerülte a kaput. ^ A 10. percben két sajnálatos sérülés tör­tént; Bárácz és Becze összefe­jelt. mindkettőjüket kórházba szállították. Húszperces mezőnyjá­ték után a 30. percben egy jobb oldali beadást a kiugró Hajós kö­zelről lőtte Szulics kapujába. 1:0. A második félidő 9. percében a bizonytalankodó hazai védők mel­lett Hajós majdnem újabb gólt szerzett csapatának. A 11. percben szerencsétlen gólt kapott a Brikett SE; Rózsahegyi mintegy 30 mé­terről lőtte kapura a labdát, a labda Szulics előtt megpattant és a kapus fejéről pergett a hálóba. 2:0. A hátralévő játékidőben Nagymányok lelkesen rohamozott, de végül is meg kelleti hajolnia a vendégek nagyobb tudása előtt. Megérdemelt győzelmet aratott a pécsi együttes, mert minden csapatrészében felülmúlta az egyébként lelkesen játszó hazaia­kat. Jók: Bíró II., Antal, Kóka, Forrai. — ORBÁN — AZ EREDMÉNY TAMÄSI szempontjából még hízelgő... .1 Nagyatád—Tamási MEDOSZ 4:1 (0:0) Nagyatád, 400 néző. Vezetted Szabó. A Tamási MEDOSZ a kö­vetkező játékosokkal szerepelt: Kovács II. — Buczkó, Káló, Né­meth, Priger, Kovács III., Hado- bás, Penes, Bóta, Délczeg. Stem- ler. Csere: Sándor és Tóthi. Már az első percekben Nagyatád* irá­nyította a küzdelmet és fölényét úgyszólván a 90 percen át meg­tartotta. Az első 45 percben csak a szerencse mentette meg a ta­mási együttest 4—5 esetben a gól­tól. A második félidő első 3 percé­ben a védelem közreműködésévei két gólt ért el Nagyatád. 30 per­ces mezőnyjáték után ismét két hazai gól következett, majd a 40. percben Délczeg szerezte meg Ta­mási becsületgólját. 4:1. A Tamási MEDOSZ hullámvölgy­ben van, a játékosokból hiányzik- a lelkesedés. Nagyatád helyzetei alapján akár kétszámjegyű győ­zelmet is arathatott volna, ezért az eredmény Tamási szem-pontjá­ból hízelgő. A TARTALÉKOS PAKS NAGYOBB ARANYBAN IS GYŐZHETETT VOLNA Paksi Kinizsi-Lábodi MEDOSZ 3:0 (2:0) IDEI LEGGYENGÉBB JÁTÉK UTÁN BOSSZANTÓ VERESÉG Várpalotai Bányász—Szekszárdi Dózsa 1:0 KÜZDELMES MÉRKŐZÉSEN NEHÉZ GYŐZELEM Mása-Szászvár—Vasasi Bányász 2:0 (0:0) 3:2, ifi: 6:0. A Zalaegerszegen lejátszott baj­noki mérkőzésen Buttás edző a kö­vetkező játékosokat szerepeltette: Binder (11), Csepreghy (4), Sko­da (28), Philippovics (10), Janko- vics (2). Csere: Falvai (—), Mechtl (7), Eszterbauer (1), Hal­mos (—), Leipold (—). Az első ko­sarat Skoda szerezte, de a 4. : percben már 8:4-re a hazaiak ve­zettek. Később a szekszárdiak vet­ték át a kezdeményezést, sőt 14:ll-re vezettek, de a félidő köze­pén kiegyenlített a Volán. Később a Vasas ismét megszerezte a veze­tést, de a hajrá a hazaiaknak volt csúszott. A 43. percben Micskó és jobb és 33:32-re vezettek, amikor befejeződött az első félidő. A második félidőben a Volán, Németh testvérek révén, egymás után érték el kosaraikat és a 10. percben 51:43-ra vezettek. A Va­sasnak voltak ugyan fellángolá­sai, de az eredményen csak szé­píteni tudtak. A Vasas Sáfrán nélkül állt ki és egy-két játékos indiszponált ma­gatartása miatt tudott győzni a Volán. Ami viszont a jövő szem­pontjából biztató, a több mint fél éve nem szereplő Mechtl és Fal­vai lelkesen és helyenként jól ját­szott. i Paks, 600 néző. Vezette: Schnei­der. A Paksi Kinizsi a következő összeállításban lépett pályáira: Mánkus — Bagó. Kiss G.. Kővári. Váczi, Somod!, Kajári, Keltái, Ke­resztes, Csorna, Bese. Csere: Du­nai, Horváth. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés és az 5. percben Kajári nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A 14. percben Csorna beadását Koltai centikkel lőtte kapu fölé. A 16. percben Csorna remek átadására Somodi jó ütemben érkezett és védhetetlen gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. A 33. percben Somo­di lövése után a labda lepattant a védőkről Csorna elé. aki a jobb alsó sarokba lőtte. 2:0. Ezután Koltai, Csorna, majd Keresztes lö­vései foglalkoztatták a lábodi ka­pust. Szünet után az első percben újabb hazai gól született: Bese el­futott a balszélen és a kimozduló kapus mellett a hálóba gurított. 3:0. A 10. percben Dorogi elől mentett Márkus-, majd a 19. perc­ben Kozma löyését már Dunai védte. Ettől kezdve a Kinizsi szinte egy kapura játszott, de az úja.bb gólszerzés már nem sike­rült. Az utolsó 10 percben kitá­madtak a vendégek, de a paksi védelem jól rombolt. Közepes színvonalú mérkőzésen a tartalékos Paks helyzetei alap­ján nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Jók: Csorna (a mezőny legjobbja). Kővári, Kiss G. — ZERZA — NB-s csapataink legjobbjai: Szekszárdi Dózsa: nem volt.' Paksi Kinizsi: Csorna, Nagymá- nyoki Brikett SE: Bíró II.. Tamá­si MEDOSZ: nem volt. Máza- Szászvári Bányász: Csábrák. TAKARÍTÓNŐT FELVESZÜNK, jelentkezni lehet: Tm. KISZÖV Szekszárd, Szé­chenyi u. 53. (46) A BÖRGYARIAK ELLEN NEM VOLT ELÉG A LELKESEDÉS Pécsi BTC—Nagymányoki Brikett 2:0 (1:0) Nagymányok. 300 néző. Vezette: SE a következő játékosokat szere­Förhécz. A Nagymányoki Brikett peltette: Szulics — Bíró 1.. Kóka, Kosárlabda NB/I1 Zalaegerszegi Volán—Sz. Vasas 69:63 (33:32) wmr 4**RT ' Szekszárdon, a május 1-i felvonuláson a sportolók is teljes számban ott voltak. Képünkön elöl a Szekszárdi Szö­vetkezet kerékpárversenyzői. A paksi ünnepi felvonuláson is ott voltak a község nép­szerű spor'egycsületének. a Kinizsinek a szakosztályai. Ké­pünk: a Kinizsi labdarúgóinak menete. .