Tolna Megyei Népújság, 1973. április (23. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-10 / 83. szám

Bonyhád legyőzte a listavezető Bátaszéket Tolna csak 2il-re nyert Hőgyéax ellen — A Dombóvári Spartaeua öt gólt lőtt Bölcskének — A DVSE nyert Szedresen, Simontornya—Tengelie 0:2 A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában nagy ér­deklődés előzte - meg a Bonyhádi Vasas—Bátaszéki Vasút találkozót. Régen volt Bonyhádon 600 szurkoló labdarúgó-mérkőzésen, de akik vasárnap kimentek, nem családiak, mert sportszerű, jó iramú <mérkőzést lát\attak, hazai győzelemmel. Izgalom akadt^ bőven, mi­vel a második félidő 5. percében a 2:0-ú.s bonyhádi vezetés Pago­nyi gólja után 2:l-re alakult, és a vendégeknek is. akadt egy-két helyzete. A tolnaiak'&LÜión játszottak és a. 400 néző az első félidőben jog­gal bős szánk dtTcJi: a hazaiak gyengén játszottak, s a vendégek Hopp góljával vezetéshez jutottak. Csak a második félidő 19. percében si­kerűit Tolnának egyenlíteni, és befejezés élőit 14 perccel szabadrú­gásból a győzelmet jelentő gólt .megszerezni. ' Dombóvárott a Spartacus 90 percen, át jól játszóit, és'' víezŐfiy- fölényüket ezúttal sikerült gólokra váltam,-'Az első félidőben To­li oda góljaival már 2:0-ra vezetett a hazai gárda. . A második félidő­ben Vida, Loboda, majd Völgyesi volt a gólszerző, így alakult ki a lelkes és sportszerű bölcskeiekkel szktnbéfi' az 5:0-ás győzelem.. Szedresen a hazaiak a mérkőzés nagy részében irányították a játékot. Különösen az első félidőben adód,ott a hazai csatárok előtt helyzet, de a góllövés nem sikerült. Befejezés előtt 8 perccel egy ártatlan helyzet után a Dombóvári Vasutas megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját, mely számukra két pontot jelentett. Simontornyán Tengelie volt a vendégcsapat, ahol gól nélküli el­ső félidő után — meglepetésre a. tengelieiek nyertek. Tengelie vé­dekező taktikát alkalmazott és abból a kevés támadásból, melyet vezettek, két gólt szereztek a fellazult hazai védelemmel szemben, Simontornya hazai veresége Tengelictöl, a forduló meglepetése. Tamásiban a lelkes dun aföldi-ár iák gól nélküli döntetlent har­coltak ki. Gólhelyzete a hazaiaknak voU több, de egyet fjem tud­tak értékesíteni a lelkes vendégek kel szemben. A majosiak Szekszárdon az Alpári SE eilen eredményesen helyt­álltak és az egyik pontot hazavitték. A mérkőzés alacsony színvo­nalú volt és a sportszerűtlenségek sem hiányoztak. Befejezés elölt 5 perccel a játékvezető Majosból Szőcs Il-t kiállítatta. , A Szekszárdi Qózsa tartalékcsapata Kisdofcgon 1:0-ás félidő után 2:0 arányban győzött. HATSZ AZ NÉZŐ ELŐTT GYŐZELEM A LISTAVEZETŐ ELLEN Bonyhádi Vasas —Bátászék 2:1 (2:0) Bonyhád, 600 néző. Vezette; Dra- vecz. Bonyhád: Fricsi — Vánc.^, Barabás, Fazekas. Heidecker. Hor­váth, Eizencher, Baumann, Varga, Szegedi, Bula. Csere: Khui, Báta- szék: Pénzes — Pömsár, Makk, Aradi, Hollósi, Csicso, Hurtony. Zágonyi, Holacsek, Tóth I, Tóth II. Csere: Péter. Már az első perc­ben Varga átadásából Baumann vezetést szerezhetett volna, de 13. méterről tiszta helyzetben kapu fölé lőtt. Az 5. percben közvetett, szabadrúgáshoz jutott a vendég­csapat, Holacsek 8 méteres fejesét Fricsi hárította. A 15. percben Eizencher szögletét Varga Két lé­pésről Pénzes kezébe fejelte. A 28. percben Tóth II. U> éterről nagy erővel a kapu zott. A 25. pércbéfi Bulla "*szöktet.-/ te Szegedit, ő Heidecker elé gü­rított, alá tovább csúsztatta a labdát és Varga az ötösről a jobb • sarokba helyezte. 1:0. A 44. perc­ben Szegted! hosszan indította Var­gát, aki Bullával játszott össze, a balszélső beadását Varga 18 mé­terről félmagasárt a jobb sarokba lőtte;.'2:0. •. i­Szünet után az X percben szögle­tet harcolt ki Bát&szék: Eizencher röviden- fejelte ki a labdát. Zágo­nyi elé került, aki 17 méterről szépített. 2:1. Ettől kézdve foko­zódott az' iram, Bonyhád végig fölényben volt. több helyzetet te­remtett, de gól nem eseti.. Ke.mérfy, dé sportszerű éti jó ira­mú mérkőzést láthatott a nagy számú közönség. Jók: Barabás. ,Y ;Varga,- Heideckei*, 'Horváth; itteiVe Pomeár. fiürtony, Tóth I. — TURÖS — HŐGYÉSZ ALAPOSAN RÁIJESZTETT A TOLNAIAKRA Tolna—Hőgyész 2:1 (0:1) Tolna. 400 néző. Vezette: Varga iE. Tolna: Straubinger — Fazekas II, Strich, Csendes, Fazekas I. Ha­vasi, Somorjai, Pintér* Schäffler, Scheffer, Fazekas in. Hőgyész; Balaskó — Pech, Barabás I, Man-v haldt, Barabás II, Trick. Bús, Hopp, Magyar, Pintér. Witzl. Cse­re: Asztalos, Kanász. Mindkét csa­pat kapkodva játszott, Tolna ka­pott . előbb lábra. A 19. percben Schäffler 17 méteres emelése csalc centiméterekkel csúszott a jobb oldali kapufa mellé. A 21. percben Hőgyész szerzett vezetést: Hopp 18 méterről védhetetlenüllőtt a hálóba. 0:1. Az első félidő végé® a lelkes hőgyészi együttes meg­érdemelt vezetés birtokába» voault az öltözőbe. MEGTALÁLTÁK GŐLLÖVŐ CIPŐJÜKET A SPARTACUS CSATÁRAI Dombóvári Spartacus—Bölcské 5:0 (2:0) Dombóvár, 300 néző. Vezettem Krommer. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Tamás, Vida II, Vida Eredmények NB/i.: Újpesti Dózsa—Vasas 1 :!* Ferencváros—VM Egyetértő« 3 :l, Salgótarján—MTK 2:0, Komló— Videoton 1:0, Zalaegerszegi TE— Tatabánya 2:1, Rába ETO—Szegedi EOL 2:2, Csepel—Bp. Honvéd 1 :i, Diósgyőr—Pécsi MSC 0 ;0. NB/I. B.: Dunaújváros—Volán SC 0:0, Haladás VSE—Debrecen 3:1^ BKV Előre—Oroszlány 1:0, Szolno­ki MTE—Pénzügyőr SE 1:0, Békés­csaba—Kecskemét 1:0, MÁV DAC (Győr)—Miskolci VSC 3:0, Eger- Ganz-MÁVAG 3:8, Dorog—Várpa­lota 3:1. NB/III.: Setinmetz SE—Pécsi BTC 1:1, Lábod—Pécsi EAC- 1:6, Vasasi Bányász—Nagyatád 3:3. Megyei ifjúsági bajnokság: Dom­bóvári Spartacus—Bölcske 3:0, Si­montornya—Tengelie 2:0, Szedres —Dombóvári VSE 1:2, Kisdorog— Sz. Dózsa 4:0, Tamási—Dunaföld- vár 3:0, Tolna—Hőgyész 6:0, .Bony­hád—Bátászék 1:2. Megyei B.: Báta—Sz. Építők 3:1. ifi: 2:3. Győré—Sióagárcl 4:0, ifi: 3:4. Gyönk—Kölesd 1:2, ifi: 2:3. Bogyiszló—Fadd 3:3, ifi: 2:2. Pál- fa—Pincehely 2:6. ifi: 8:2. Cikó— Nagydorog 1:0, ifi: 3:3. Zomba— , Ozora 4:3, ifi: 5:1. Járási bajnokság: Nagyszókoly— Keszőhidegkút 2:1. ifi: 0:1. Ujirég —Értény 3:0. ifi: 6:5. Magyarkeszi —Szakály 5:2, ifi: 2:2. EGY HELYZET IS ELÉG A GYŐZELEM MEGSZERZÉSÉHEZ Dombóvári VSE—Szedres l.ö (OK)) Szedres, 150 néző. Vezette: Fatar ki. Dombóvár: Bancsi — Szíjártó, Tüske, Kakas, Beke, Végvári, Son­koly, Poói:, Varga, Szentgyörgyi, Bíró. Cseré: Kovács I, Kovács II. Szedres: Haszeg — Szábó, Tornai, Lőkös, Simon I, Simon ÍE, Boros, Merk, Szabján, Stróbli, Dán. Cse­re : Kispál. Az első félidő harma­dik percétől negyedóránként egy- szer-egyszer tudott átjutni a fele­zővonalon a vasutascsapat. A 35. percig Szedres 4—5 gólhelyzetet dolgozott • ki, . de azokat a csatá­rok rendre elhibázták. A második félidő 38. percéig to­vábbra is Szedres uralta a me­zőnyt, lényegesen többet támadott ellenfelénél. A 37. percben a dom­bóvári csapat a félpályáról sza­badrúgáshoz jutott: Beke nagy erejű lövését Kőszeg röviden ök­lözte ki és Bíró közeiről fejjel juttatta hálóba a labdát. 1:8. Nagyon jó iramú találkozón a hazaiak jelentős fölényben játszot­tak, egy szerencsés góllal mégis a vendégek szerezték meg a két pon­tot. Mindkét, csapat dicséretet ér­demel a sportszerű, élvezetes játé­kára Jók: Bíró, Po6r, Tüske, il­letve. Tornai. Simon II, Szabján. — TIBAI — TENGELIC VÁRATLAN, DE MEGÉRDEMELT GYŐZELME Tengelie—Sin: őri tornya 2:0 (0:0) Sz4?W$ .után Tolna a kezdéstől lényegesebben jobban játszott és mezőnyfölényt, harcolt- ki. A 19. percben Strich beadása a kapúk fölött hullott a bal felső sarokba. i:l. A 31. percben Schäffler 20 mé­teres szabadrúgásból védhetetle­nül bombázott a jobb «árokba. 2:1. E^ütán a hazaiak megnyugodtak és szebbnél szebb támadásokat ve­zettek — de eredmény nélkül. Tolna a »8 percből 30 percen keresztül' játszott jól, de így is a, maga javára tudta fordítani a mér- . kőzjést. Jók: Schäffler, • Fazekas II,- Pintér, Stticta, illetve Ttfcjc, Witzl, Pitttén,-rw - ' — SÜSZTER — ■ Simontornya, ífto néző. Vezette: 'Király. Tengelie: Bote — Világh, Rudolf, Nyúl, Szűcs, óberiender. Gáncs Hl., Molnár, Boromissza, Huj bért, Muck. Csere: Wilhelm. Simontornya: Horváth — András- kő, Havel, Szabó, Kardos, Csabai, Juhász, Baranyai, Szelei, Kovács, Gara. Csere: Mányoki. A hazai együttes az első negyedórába;«, négy szögletet harcolt ki, majd a 16. percben érvénytelen. gólt szerzett. Kardos erős lövése nyo­mán a labda a felső léc éléről a gólvonalon belülre vágódott, a védők gyorsan felszabadítottak és meglepetésre a játékvezető is t-o- vábbot intett. Ezután mezőnyjá­ték folyt, majd a 27. percben Hujber elől nehezen mentettek a hazai védők. A második félidőben rögtön a kezdés után Öberlender 30 méte­res távoli lövését; Horváth, Aki kívül állt kapuja előtt, csak bel­jebb tudta segíteni a labdát. 1A A 23. percben haz-al szöglet után kavarodás támadt a tengelici ka­punál, a védők neheaen tisztáz­tak. A 25. percben Baranyai szögletét Andráskó fejelte kapura, de Bote a felső léc segítségével hárítani, tudott. A 31. percben Wilhelm lövése a .kapufa eléről a hosszú sarokba vágódott. 2:lí. Csapkodó mezőnyjétékk*1 ért vé­get a mérkőzés. Mindvégig kemény, tervszerűt­len játékot hozott a két * oaaoat találkozója. A BTC nem találta meg a tengelici csapat ellensze­rét, amely kimondottan védeke­zésre rendezkedet': be. Jók: Huj­ber t. Rudolf. Muck, illetve Havel, Jubész,- F.OTH — ■ A HAZAI CSATÁRSOR NEM IJIRX. A LELKES DUNAFÖLDVÁRIAK.kÁL Tamási—Dunaföldvár 0:0 Tamási, 3M néző. Vezette: Stumpf. Tamási: Németh — Kor­cos. Tóth I., Péti. Háti, Tóth H., Noé, Dobján, Jurasics, Wittmann, Hóhner. Csere: Kondor, Béres. Dunaföldvár: Zsebeházi — Boros, Nagy, Hajnal, Puskás, Prínez I., Berényi. Tóth. Varró. Vejics, Princz II. Az első félidő hazai tá­madásokkal indult. Élőbb Jura- Kies, majd Noé lövései vés^élyez- tették á vendégek kapuját. A 18. percben nagy kavarodás támadt a tamásiak kapuja előtt, de a vendégek csatárai nem tudták ki­használni a gólszerzési lehetősé­get. A félidő végéig változatos mezőnyjáték folyt. A második félidő a Iiazhí csa­társor és a tíun&földvári védők párharcát hozta, A 12. percben Wittmann erős ’ lövését szögletre hárította ZsefoeházL Két perccel később Kondor két méterről a ka­pusba lőtte a labdát. A befejezés előtt nyolc perccel a vendégek hibáztak gódiielyzert-ben. Jó játékvezetés melleit Tamási közelebb állt a győzelemhez, de gólhelyzeteit nem tudta értékesí­teni az alacsony színvonalú mér­kőzésen. Jók: Tóth n.. Tóth I.. Nóé. Horgos, illetve Zsebebázi, Nagy, Tóth — NAGY — . ALACSONY SZÍNVONAL, SPORTSZERŰTLENSÉGEKKEL, KIÁLLÍTASSÁL Alpári SE—Ma jós 1:1 (1:1) I. Éeríyvpjü II, ülés, Völgyesi, Lo­boda, Lódfl, Gaál. Csere: Tóth U, G. Kiss. Bölcske: Mármarosi — Hídvégi I, Papp, Hídvégi II, Máj- rák, Siboá, Horváth, Szauer, Var­ga, Pásti, Bereczki. Csere: Ko­vács, Bénák. Fergeteges ‘rohamok­kal kezdett a Spartacus, és .az 5, percben Loboda elcsípett egy ha­zaadást, s közelről hálóba lőtte a labdát. 1:0. A. 15. percben Loboda szemfüless'ége újabb gólt eredmé­nyezett,- óiért* “a ! rosszul sikerült bölcskei há2aadáara ismét rácsa- pott és közelről nem hibázott. 2:0. A 20. percben ’Gaál ‘lövését védte Mármarosi, ntajd a 3.0,. percben Lódrí lövése a kapufán ésattant. A második félidő első percében Viüa I. hagy erejű lövésé vágó­dott .a vendégek kapujába. 3:0. A 25. percben Völgyesi beadását' Lo­boda ósukafejessel > juttatta a há- lóbá. 4.0. A 30. percben' Völgyesi 30 méterről hatalmas gólt ragasz­tott a "bál,,felső .soroltba* 5:0. A sőartábűs végig; irányította a játékot. ^Ezúttal ü • nagy mezőny­fölényük már gólokban is meg­mutatkozott. Á vendégcsapat sport­szerűen, lelkesen küzdött. Jók: Hertelendi, Gaál, Loboda. Vida II, Völgyesi, .fiiéive Papp. Pásti, Híd­végi • v . ' — GAÁL — Szekszórd, 100 nézó. VezAiáje: Farkas. Alpári SE: Gosztola — Gárdos, Havasi, Tóth I.. Fehérvá­ri, Szabó, Turbóik, Läufer. Tóth II., Frifz, Túrós. Csere: Kiss. Ma­jos: P állási — Sántává, Lőbek Ge- ező, György I., FIádifig. Szőcs H.. Gáspár I., Szentes II., Gáspár ül., Molnár. Csere: Gáspár II. Az Al­pári SE lépett fel támadólag és a 10. percbén Túrós került gólhely­zetbe, de közeiről hibázott. Ala­csony színvonalú, csapkodó játék folyt ezután. A 30. percben Túrós átadását Läufer lekezelte, majd hat méterről a hálóba vágta a labdát. 1:0. A gól után fWjöVfc a vendégcsapat éa a 3f. percben »­került egyenlfbesm: a kapufáról visszaviig<>dott la.bdát Szentes IT. középre ívelte és Sgőcs H. közel­ről a hálóba fejelte, t :l. Szünet után. negyedórás nveaőny- játék folyt a két. 16-os köteött. Ke­vés elgondolás volt a két csapat játélcáöan- A 16. ijercbén Tóth H. 16 méteres lövését. Pallósa üggyél- bajjal ütötte S2«>gleire. A A3, perc­ben Gáspár II. óriási he^jyzetbei}, két lépéftről kapn, inéUé gftirítotí . A 4fl. percben íizőcs n.-t su Játék­vezető ^kiállította. Alacsony színvonalú mérkőzés, elemi iubával, spartazearűifiensv- gekkel. Jók.: Túrós, Läufer, Sza­bó,, iUeéve VolPév ős FtWIPir. A DÓZSÁSOK MEGÉRDEMELTEN GYŐZTEK Sz. Dózsa 11.—Kisdorog 2K)(lK)f Kisdorog, 150 néző. Vezette: Mérges. A .helyzeteit jobban ki­has znátó Dózsa II. biztosan. és megérdemelten győzött. Kisdorog a második félidő 30. percéber! Tl-eshez jutott, de Cseke kapu. A mezőny legjobbjai: Dombóvári Spart.—Bölcske: 'Simontornya,—Tengelie: Szedres—Dombóvári VSE: Tamási—Dunaföldvár: Tolna—Hőgyész: Bonyhád—Bátászék: Alpári SE—Majos r Hertelendi (Dombóvár) Hujherfc (Tengette) Tornai (Szedres) Tóth IL (Tamási) Sfihaííkr (Toina) ftaxabás (Bonyhád) • urós (Alpári SC) pieUé i6i* A Iéiwi. GúlfJj&zók. Gál, Bús. Jók: SUnon, M-ucska, Bús, Kocsis, Zielbauer, illetve Győaríi- Boda, Antal I., Kerákea- DOMOKOSÁÉ — Jegyzet Dombóvárról Vasárnap a Dombóvári $partdcus iabdarúgó-pályáján egy volt dom­bóvári labdarúgónak. Egyed Lehel­nek kezét szorongatta sok régi is­merőse, barátja. Egyed 19ó7-ben került el Dombóvárról a QyÖri MÁV DAC-hoz, ahol négy éven át szerepelt, éa azóta mint szak­osztályvezető tevékenykedik. Mun­kahelye változatlanul a vasútnál van, mint vezénylőtiszt dolgozik Győrben. Egyed munkatársunknak is régi i smerőse, akinek többek között elmondta, hogy Dombóvá­rott lakó édesanyja rendszeresen küldi számára a Népújságot és óbból értesül Tolna megye sport­eseményeiről. Látogatásának elsőd­leges célja, hogy a győri csapat­nak megfelelő képességű játékost szerezzen. Ezért tekintette meg április 4-én a Dombóvári Vasút Dunaföldvár elleni mérkőzését is. Külöriösen Beke és Pór nagyvonalú játéka nyerte meg tetszését. Vé­leménye szerint a Vasút csapata szépen játszott, de a fiatalok még félnek a labdától, inkább az ,,öre­gek" vállalnak többet. Sokat hal­lott a bótaszéki Tóth ll-ről, és ő az egyik kiszemelt játékos. Hogy sikerül-e Győrbe igazolni, hajlan- dd-e otthagyni Bátaszéket, az még a jövő titka — mondta Egyed Lehel. * Délután lehetett találkozni jó­kedvű, mosolygós és szomorú kézi- labdásokkal is. A Dombóvári Spar­tacus női kézilabdásai joggal vol­tak jókedvűek, hiszen a megye- bajrtokságbar) első mérkőzésüket Pakson megnyerték. A Dombóvári Vas'utas férfi kézilabdásai viszont szomorkodtak. Hogy miért? Mert nem tudtak elutazni dunaföldvár! mérkőzésükre. Pénteken este jelen- ! tette be a sportkör, hogy nem tud részükre jármüvet biztosítani. Sla- vati Antal és Szili Tamás a csa­pat két erőssége elkeseredetten magyarázta, hogy az egész sze­zonban csak három helyre, Fqdd- ra, Mözsre és Dunciföldvárra kel­lene autó, a többi helyekre vonat­tal is odaérnének, ök még a dunaföldvár» utat is vállalták vol no vonattal, csak az ifjúsági jé tékosok miatt nem mehettek, tőlük nem kívánhatják, hogy hajnaltól hajnalig úton legyenek és hétfőn reggel fáradtan, felkészületlenül ménjenek iskolába. A versenykiírás szerint 50G forintot kell Dombóvár­nak fizetni a mérkőzés elmaradó sáért^qí ellenfélnek, és az évi összeredményükből majd két pon­tot von le a szövetség. így kezdő­dik tehát a bajnokság a Dombó­vári Vasút kézilabdásainak. Ért he(ő, hogy nem voltak valami jó hangulatban..,. Bármilyen furcsán hangzik, Dom bóvárott, Tüskepusztán a li. osztó lyú labdarúgó-bajnokságban sze replő tsz csapatának állandóan 200—250 nézője van. így volt ez vasárnap is, amikor a tsz labda rugói az izrrényieket látták ven­dégül és 1:0-ás félidő után 4:1 arányban győztek. A lelkes közön­ség jó mérkőzést és szép gócokat láthatott. A sportkör vezetői sze­rint a nézők között nagy szám­mal vannak, akik Dombóvárról mennek ki, hogy láthassák a lel­kes csapatot. Az együttes célul tűzte ki, hogy dobogós helyet sze­rez, éremhez jut. Erre minden esélyük megvan. • Völgyesi Mátyás labdarúgó-játék­vezető neve nem ismeretlen a me­gyében, sőt hosszú éveken át sok ..rázós" mérkőzést vezetett a szom­szédos megyékben is — közmeg­elégedésre. A kitűnő sportember képességei és kora miatt akár még ma is vezethetne NB-s mérkőzé­seket, de visszavonult. Sorozqios nézeteltérése volt a játékvezető­testülettel Szekszárdon az elmúlt években. Most már, mint néző jár « Iqbdarúgópályákra. Elsősorban a Dombóvári Spartacus mérkőzéseit tekinti meg, ahol a csatársorban játszik fia is. Vasárnap délután is végignézte a Spartacus játékát és az első félidő után még eiégedet- Jen volt, de «mikor a második félidő 25. percében fia beadásá­ból Loboda gólt fejelt, boldogan mosolygott. Dt perc múlva fio 30 méterről küldött éles lövése vágó­dott a bölcskei kapu felső sarká­ba. Ekkor Völgyesi Mátyás ismét oz a boldog sportember volt, mint amikor jó néhány éve mér­kőzések mén gratuláltak jó műkö­déséhez, i * t -~' Talán 1!>—-tó éve ís von, hogy a Dombóvári Postás megyebajnokság­ban szereplő labdarúgócsapata sorsdöntő mérkőzést vívott Tolnán. Jól emlékszem a mérkőzésre, és arra, bogy Bpnhelyi Béla, a Pos­tás csapatában mint középcsatár szerepelt. Óriási akarással ját­szott, hogy elkerüljék a kiesést. Nem sikerült győzniük, vereséget szenvedtek Tolnától. Az eredmény­re már nem tudok visszaemlékezni, de arra Ägen, hogy Bánhejyi Béla, akit akkor, sőt az idősebbek ma is csak ,.Bucinak" szólítanak, a mérkőzés után sírva fakadt, igazi sportember volt, aki szívvel-lélekkel küzdött, harcolt. Vasárnap őt Is ott láttam a Spartacus-pályán a r>é zők között. Mire is gondolhat oz ember ilyenkor, mint arra, hogy de jó lenne, ha a mai fiatalok is így tudnának lelkesedni a labda­rúgásért, olyan önzetlenül szeret ^nék a sportot, mint ezt többek kö­pött Bánhelyi Béla tette. tt