Tolna Megyei Népújság, 1973. április (23. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-06 / 80. szám

Paks súlyos veresége az NB/III legkellemetlenebb meglepetése Máxa-Sxásxvár Nagyatádon, Tamási Lábad ellen nyert fa NB/III délnyugati csoportjában teljes fordulót játszottak • csapatok április 4-én. A listavezető Máza-Szászvári Bányász Nagyatádon orkáesaerü szélben mérkőzött. A csapatot a játékosok nagy rutinja segítette át a kritikus időszakon, amikor az első félidőben szerzett egygátas előnyöket végig tar­tani tudták. A Tamási MEDOSZ Lábodot fogadta. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak az első félidőben elfogadhatóan játszottak, viszont a második fél­időben csak a csatárok voltak szemfülesek, és így sikerült 3:0 arány boa nyerni. A Nagymányoki Brikett Mohács eHen 2:2-es döntetlent tudott kiharcolni. A mérkőzés mindvégig jó iramú és színvonalas volt, a döntetlen eredmény igazságos. A játékosok mindkét együttesből tudásuk legjavát adták, így e közönség is elégedetten távozott. A Szekszárdi Vasas balszerencsés körülmények között 1:1 arányban alul­maradt Pécsett, a BTC-vel szemben. A Vasas ezúttal jól játszott, de e fia­talok taktikai éretlensége, valamint a játékvezetők téves ítélete megpecsételte a Vasas sorsát. t . . A Paksi Kinizsi Kaposvárott, a Vasas ellen vette fel a küzdelmet, de eredménytelenül, mert 3:1-es félidő után 6:2 arányban vereséget szenvedett. Már a 12. percben vezetett Paks Kródi góljával, de utána a Kinizsi játéko­sai leálltak, illetve mezőnyben szépen, de kapura veszélytelónü! játszottak, de a vereséghez hozzájárult Dunai gyenge védése is. A bajnoki táblázaton Máza-Szászvár egy ponttal vezet a Pécsi Bőrgyár előtt. A Paksi Kinizsi a 7., a Szekszárdi Vasas a 10., majd sorrendben Nagymányok és a Tamási MEDOSZ következik. ORKÄNSZERÜ SZÉLBEN EGYGÖLOS GYŐZELEM NAGYATÁDON Máza-Szászvár—Nagyatád 1:0 (1:0) Ma kezdődik Simon tormán a területi lovasbaj nokság Nagyatád 400 néző. Vezette: Schneider. Máza-Szászvár: Besse­nyei — Csábrák, Németh, Bakó, Bocz, Nádasdi, Nagy II., Horony, Demeter, Farkas, Kólya. Csere: Füleki, Nagy I. Orkánszerű szél­ben kezdődött a találkozó. Az el­ső 45 percben a bányászokat se­gítetté a szél, de hiába játszottak nagy mezőnyfölényben, gól nem esett. A 23. percben az önfeláldo- zóan védekező hazaiak szögletre mentettek. A labdát Demeter ível­te be, mely érintés nélkül jutott a kapuba. 1:0. Szünetig még több veszélyes lövést küldtek a bányá­szok a hazaiak kapujára, de ered­ménytelenül. A második félidőben a bányá­szok az erős széllel szemben ját­szottak, de a rutin és a taktikai VÉGRE SZEMFÜLESEK VOLTAK A Fornád, 100 néző. Vezette: Szlo- boda. A fornádi együttes az aláb­bi összeállításban kezdett: Kovács I. — Tóthi, Káló, Németh, Kovács III, ELadobás, Sándor, Stemler, Pcncs, Bóta, Délczeg. Csere; Bucz- kó, Priger. A hazai csapat lépett fel támadólag, a vendégek teljesen védekezésre rendezkedtek be. A 25. perctől a fornádi csatárok átlö- véssel kísérelték meg bevenni a lábodi kaput, de a jól záró vé­delem ezt az elgondolást félórán keresztül megakadályozta. A 30. percben Bóta nagy lövését szög­letre hárította a vendégek kapu­sa, a beívelt labdát Káló közelről a jobb alsó sarokba fejelte. 1:0. A gól után is nagy mezőnyfölény­ben játszott a pályaválasztó csa­pat, de újabb gólt a félidőig már nem tudott szerezni. A második félidő elején meg­lepetésre a vendégcsapat lépett fel támadólag, többet kezdeményezett. fegyelem átsegítette őket ezen a könnyűnek egyáltalán nem nevez­hető akadályon. A játékosok a labdát tartották, úgyszólván állan­dóan ők birtokolták, így a hazaiak a 90 perc alatt egyetlen komoly helyzetet sem tudtak összehozni. Amikor Nagyatád eljutott a bányá­szok 16-osáig, ott Németh vezér­letével a védelem mindig időben közbelépett és rombolt. Az első félidő hatalmas fölénye után — melyhez a szél is hozzá­járult, a hazaiak reménykedtek, hogy a második félidőre sikerül megváltoztatni a játék képét. Hogy nem így történt, abban nagy része van a máza-szászvóriak rutinjá­nak és taktikai érettségének. Ki­tűnt: Bocz, Németh, Farkas, Ho­rony. FORNÁDI CSATÁROK A 10. percben egyenlítési alkalmat szalasztott el Lábod, amikor ll-es- hez jutott, de középhátvédjük ka­pu mellé lőtte a labdát. Két perc múlva formás hazai támadás fű­tött a bal oldalon és Délczeg kö­zelről nem hibázott. 2:0. A 18. percben Bóta tiszta helyzetben kapta a labdát, de két lépésről kapu mellé gurította. A 30. perc­ben az egyik lábodi védő rosszul kezelte le a labdát, elpattant elő­le és a szemfüles Bóta a hálóba vágta. 3:0. A gól után változott a játék képe, a hazaiak teljesen visszaestek és a sereghajtó, lábo­di csapat nagy fölényt harcolt ki. Közepes színvonalú mérkőzésen Fornád első félidei jobb játéka és a csatárok szünet utáni szemfüles- sége győzelmet eredményezett, összességében nem játszott jól a hazai gárda. Jók: Stemler, Kovács III, Délczeg. — SAMU — 28. percben egy mohácsi támadás végén a bal oldali beadást Schwarczkopf az ötösről fejelte Szulics hálójába. 2:2. Szünet után sem esett a Játék irama, de a színvonal már kevés­bé elégített ki. A félidő első har­madában a Brikett SE veszélyez­tetett, de csatárai csak a 16-osig okoztak gondot a vendégek védel­mének. A középső harmadban Mo­hács erősen feljött, szerencsére a hazai védők jól állták a soroza­tos rohamokat. Az utolsó 15 perc­ben mindent megpróbált Nagymá­nyok a győztes gól megszerzéséért, de a vendégeknek sikerült „ki- bekkelni” a döntetlent. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen igazságos döntetlen született. Mindkét csapat remek teljesítményt nyújtott. Jók: Lelnie, Kóka, Tóth, Sárközi. — ORBÁN — SZEKSZÁRDI GÁRDA..; Vasast és veszélyes támadásaiból egymás után születtek a gólhely­zetek, csak éppen gól nem esett. A második félidőt is jól kezdte a két csapat, de a kapuk előtt kevés helyzet adódott. Már-már úgy nézett ki, hogy a Vasag-táira- dások ellenére a hazaiaknak sike­rül döntetlennel megúszni a mér­kőzést, amikor befejezés előtt 9 perccel a játékvezető szögletet ítélt Pécs javára. Rúgás u^án a labda a 16-oson belül pattogott, amikor a játékvezető szabálytalanságot lá­tott és ll-est ítél£, melyből a ha­zaiak megszerezték a győzelmet jelentő gólt. 2:i. Kimondottan jói játszó csapat szenvedett vereséget a Bőrgyártól. Ebben közrejátszott Harsány! hi­bája, valamint a fiatalok taktikai éretlensége is. Kitűnt: Gyémánt, Fiath I. és Fehér. A VEZETÉS UTÁN! EL­BIZAKODOTTSÁG MEGBOSSZULTA MAGÁT Kaposvári Vasas— Paksi Kinizsi 6:2 (3:1) Kaposvár, 300 néző. Vezette: Ki­rály. A Paksi Kinizsi csapatában a következő játékosok szerepeltek; Dunai — Bagó, Vilmányi, Kővá­ri, Váczi, Somodi, Kajári, Kródi, Kiss, Csorna, Bese. Csere: Koltai, Keresztes. Két kihasználatlan Va­sas-helyzet után a 12. percben Ka- járit szögletre szerelték a védők, Kiss lágyan ívelte kapu elé a lab­dát és a berobbanó Kródi élesen a kapu közepébe fejelte. 0:1. A 1*. percben Molnár, majd a 27. percben Emyes lövését védte Du­nai. A 31. percben Molnár lefu­totta a Kinizsi védelmét és 10 mé­terről kiegyenlített. 1:1. A gól fel­hozta a hazaiakat és a 38. percben Burcsa lövésére Dunai késve vető­dött, a labda akadálytalanul jutott a bal sarokba. 2:i. Két perc múl­va Burcsa beadását - Herbei fejel­te a hálóba. 3:1. Szünet után a paksiak kezdemé­nyeztek többet, de a kaposvári védők jól állták a rohamokat, sőt a 18. percben a Vasas újabb gólt szerzett: Molnár beadását Herbei lőtte a jobb sarokba. 4:1. A 20. percben Bíró növelte a hazaiak előnyét. 5:1. A 24. percben Koltai hosszan indította Kródit, akit a védők a 16-oson belül buktattak. A ll-est Keresztes lőtte, de a ka­pus kiütötte a labdát, másodszorra Keresztes fejjel juttatta kapuba. 5:2. Hosszú mezőnyjáték után a 43. percben Molnár szöglete után érintés nélkül jutott Dunai kapu­jába a labda. 6:2. Mezőnyben egyenrangú volt a két csapat. A mérkőzést a kapu­sok közti különbség döntötte el a Vasas javára. Jók: Kródi. Csorna, Vilmányi. — ZERZA — NB-s csapataink legjobbjai : Máza-Szászvári Bányász: Farkas, Nagymányoki Brikett: Lemle. Pak­si Kinizsi: Kródi, Tamási MEDOSZ: Stemler, Szekszárdi Vasas: Fiath l. A bajnokság állása: NB/IIL í. M.-Szászvár 19 13 3 S 39-14 29 2. Pécsi BTC 20 12 4 4 42-24 2fl 3. P. Porcelán 19 11 3 5 32-22 25 4. Mohács 20 9 6 5 31-19 24 5. Mezőfalva 18 8 7 3 21-19 22 6. Pécsi EAC 19 18 2 7 38-30 22 7. Paks 19 8 5 6 34-32 21 8. Szigetvár 19 7 6 6 29-19 20 9. Kaposvár 20 8 3 9 46-38 19 10. Szekszárd 19 8 3 8 28-23 19 11. Nagymányok 20 7 5 8 22-31 19 12. T. MEDOSZ 19 5 5 9 23-36 15 13. Steinmetz SE 19 5 4 10 17-22 14 14. Nagyatád 20 4 5 11 21-47 13 15. Vasast B. 19 5 2 12 26-38 12 16. Lábod 19 1 3 15 14-99 5 Kosárlabda TOVÁBBJUTOTT SZEKSZAtO AZ MNK-BAN A Szekszárdi Vasas női kosárlabda- csapata Budapesten, a Kinizsi utcai sportcsarnokban játszott a Közgazda- sági Egyetem ellen, A szekszárdi gár­da 26:22-es félidő után 54:48-ra győ­zött. A Szekszárdi Vasas a következő játékosait szerepeltette: Binder (6). Sáfrán (14), Jan kavics (4), Philippo- rics (10), Skoda (10). Csere: Csep­reghy (8), Eszterbauer (2), Gőtz (—). A nogy magassági fölényben lévő fő­városi játékosokkal szemben nem tud­tak a vendégek döntő fölényre szert tenni. Ezért végig szoros volt a küz­delem, és csak nagyobb rutinjuk se­gítette hozzá a szekszárdiakat a győ­zelemhez. mellyel a legjobb 32 csa­pat közé kerültek. OOMSÖVAB FCt FICSAPATA KIESETT AZ MNK-BÖL A Dombóvári VSE férficsapata az NB/II újonca, a Körmendi MTE eilen mérkőzött. A körmendi csapat 37:44-es félidő után 81:80 aránybon nyert. Dombóvár jól kezdett és a második félidő elejéig vezetett. Ekkor a dom­bóváriak öt percen ót nem tudtak pontot szerezni, ezt az ellenfél. kihasz­nálta és elhúzott. Az utolsó két perc* ben még megvolt Dombóvárnak az esélye a győzelem megszerzéséhez, de három bűntetőt kihagytak, és ezzel búcsút vettek az MNK küzdelemsoro­zatától. NB/IN. DOM0ÖVAAI VSE—BONYHÁDI CIPŐ 71:5f (27:23) (női mérkőzés) Mindkét csapat kapkodva, Idegesen kezdte a játékot. A dombóváriak be­játszásaikkal, a bonyhádiak távoli do­básaikkal érték el kosaraikot. Az el­ső félidőt szoros eredmény jellemezte, bár a vasutaslányok a vezetést egy­szer sem engedték ki kezükből. A já­ték második félidejét a hazaiak nagy hajrával kezdték, így az ötödik perc­re mar 45:25-re vezettek. A 6. perc- utó n néhány technikai hiba elég volt arra, hogy Dombóvár kizökkenjen a játékból,' s a cipógyáriak pontos tá­voli dobásaikkal újra felzárkózhassa­nak. Az utolsó percekben váltva estek a kosárak, így a vártnál gyengébb vasutasjáték Is elég volt a győzelem­re iák: Dékányrté, Hilbert« Uletve Futár A. Mint arról már hírt adtunk, st Dél-Magyarországi Területi Lo­vasszövetség a területi lovasbaj­nokság első fordulóját Simontor- nyán rendezi április 6-án, 7-én és 8-án. A második fordulót Enyin- gen júliusban, míg a harmadik fordulót Mez ősz Hason október hó­napban rendezik. Simon tornyán ma kezdődik & háromnapos nemes vetélkedő. a termelőszövetkezet pályáján. A mai első versenyszám a kezdő lovak díjugratása. Kezdési idő: 10 óra. A második versenyszám a megnyitó verseny, melyet az ifjú­sági díjugratás követ. Szombaton a kezdő lovak díjug­ratásával kezdődik a küzdelem, melyet ifjúsági és egyéni csapat- verseny követ. A szombati nap utolsó versenyszáma a vadászug- ratás. Vasárnap a kezdő lovak díjug­ratásával folytatódik a küzdelem, majd az ifjúsági díjugratás kö­vetkezik. Nagy érdeklődésre tart­hat számot a felnőtt egyéni és csapatverseny, valamint a kitar- tásos küzdelem, mely egyben a háromnapos bajnokság utolsó ver­senyszáma is lesz. SZÍNVONALAS MÉRKŐZÉS — IGAZSÁGOS DÖNTETLEN Nagymányoki Brikett SE—Mohácsi SZTE 2:2 (2:2) Nagymányok, 300 néző. Vezette: Szereez. A Nagymányoki Brikett együttese a következő összeállítás­ban lépett pályára: szulics — Bí­ró I, Kóka, Lemle, Antal, Pataki, Sárközi, Guth,, Tóth, Bíró II, Hauck. Csere: Frank. Igen nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat nyílt sisakkal küz­dött. A 12. percben Hauck beadá­sa átszállt a védők feje fölött és a berobbanó Sárközi négy lépés­től a kapuba vágta a labdát. 1:0. A 19. percben szerencsétlen gólt kapott a hazai együttes: szabad­rúgáshoz jutott Mohács a kaputól 30 méterre, a labdát Budovinszki nagy erővel lőtte a bal felső sarok­ba. i:l. Igen élvezetes játék folyt, a kapuk felváltva kerültek ve­szélybe. A 25. percben Tóth bal oldali beadása a védőkön irányt változtatott, Sárközi két lépésről a hálóba fejelté a labdát. 2:1. A Hl AB A JÁTSZOTT JÖL A FIATAL Pécsi BTC—Szekszárdi Vasas 2:1 (1:1) Pécs, 100 néző. Vezette: Burai. A Szekszárdi Vasasban a követ­kezők kaptak helyet; Harsányi — Bognár, Lengyel, Fiath II, Gyé­mánt, Papp, Fiath I, Tóth, Fehér, Majsai, Vezsenyi. Csere: Lados. Változatos, jó iramban kezdődött a mérkőzés. Az első 20 percben mindkét csapat inkább a védeke­zésre fordított nagyobb gondot, így a kapuk előtt kevés helyzet ádódott. A 27. percben egy ártat­lan támadásnál Kincses fejelt ka­pura, a labda megcsúszott és az elvetődő Harsányi felett a hálóba vágódott. 1:0. (Kapushiba). Ellen- támadás után Majsai került jó helyzetbe, de kivárt, így nem sike­rült a gólszerzés. Később egy Vasas-támadásnál Tóth jobbról be­ívelt labdáját az egyik pécsi védő kézzel ütötte ki. A játékvezető ha­tározottan ll-est ítélt, melyet Tóth értékesített. 1:1. A gól felhozta a Barátságos labdarúgó-mérkőzés Pécsi MSC—Szekszárdi Dózsa 4:1 (4:0) Pécs, 500 néző. • Vezette: Köves. PMSC: Katzircz — Hernádi, Ko­csis, Kincses H.% Farkas, Konrád, Rónai. Máté, Köves. Tóth Zombo- ri. Csere: Pólyák, Kincses L. Já­nosi, Lubastyik. Szekszárd: Li­po vszky — Szántó. Korner, Hadi, Simon, Csordás, Micskó. Vágó, Németh. Kalász, PusztaL Csere: Lelovics. Zielbauer, Török. Az ei- bő húsz percben a Sz. Dózsa jól játszott és egyenrangú ellenfele volt a pécsi NB/I-es csapatnak. A 21. percben Rónai beadásából Máté lőtt a bal sarokba. 1:8. A ső hüss percben az Sz. Dózsa jól gólt hozott. Előbb Kincses II. fejelt gólt. majd Csordás Rónait szerelte szabálytalanul a 16-oson belül* a büntetőt Konrád lőtte a HÍREK A Dombóvári Városi TS városi serdülő—ifjúsági leány kosárlabda- bajnokságot jendez, ahol a máso­dik forduló után a DVSE I. csa­pata vezet. Második a Gőgös Gim­názium, harmadik az Apáczai Gimnázium, míg negyedik a DVSE XI. csapata. A két fordulóban Hil­bert (DVSE I.) 45. Kovács (DVSE H.) 16 és Máté (Gőgös Gimnázi­um) IS pontot szerzett. • • A vllóglfjúságt találkozó tiszte­letére rendezett szekszárdi sport- ünnepélyen bárom női és négy férfi középiskolás röplabda csapit vetélkedett. Mindkét nemben di­cséretes s bátaszékl gimnázium első helyezése. Nőknél a Bonyhá­di Perczel Mór Szakközépiskola és a Szekszárdi Bezerédj Szakközép­iskola, míg férfiaknál a Szekszár­di ITSK és a Garay Gimnázium volt a további sorrend. • Labdarúgí-játékvezetölnk közül vasárnap Andorka és Szinger az országos JB küldése alapján NB/I- es mérkőzésen működik. A Rózsa E„ Ritzer. Szabó hármas a Lá­bod—PEAC NB/in-as mérkőzést vezeti. Fomádon a Tamási ME- Dpsz—PMSC III. találkozót a Ba- ráth, Korvicska, Takács Gy. hár­mas veteti. ■ ■ Tamásiban sz üzemi lövészbaí- nofcság negyedik fordulója után a következő sorrend alakult kl: I. csoport: 1. Séakmunlcásiépzó in­tését I. I, ,2. SZdvALL S, 2. Ori­on *, 4. Sütőipar II. 2, S. Vegyép- szer 'é ponttal. II. csoport: 1. Sü­tőipar I. (, 2. VF.PEX 4. 3. Szak­munkásképző Intézet IL «, 4. AF8&Z 4. 3. Vegyes Ktaz Z pont­tal. . A megye! kerékpáros-szövetség április 14-én, szombaton, Szek- szárdon rendezi Baranya, Zala. Somogy és Tolna , megye össze­vont területi kritériumbajnoksá- gát. A verseny délelőtt » órakor kezdődik, melynek útvonala: Wes­selényi utca. Alkotmány utca. Kecskés Ferenc utca, Bence Fe­renc utca. Rajt és cél a Bence Ferenc utcában. Eredmények NBTH: Vasasi B.—Steinmetz SE 2:1, Pécsi BTC—Sz. yasas 2:1,Pé­csi ' EAC—p. Porcelán mérkőzést április It-ra halasztották. Megyebajnokság: Tamási—Tolna 1:1, Domb. VSE—Dunaföldvár 2:0, Tengelic—Hőgyésjz 1:1, Bölcske— Hátaszék 1:1, Slmontómya—Majos 8:1, Szedres—Alpári SE 2:1, Kisdo- rog—Bonyhád 2:0, Sz. Dózsa H.— Domb. Spart. 1:0. Ifjúságiak: Tamási—Tolna t:0. Domb. VSE—Dunaföjdvár 7:1, Ten­gette—Hőgyész 5:1, Bölcske—Bála- szék, 13, Slmontpmya—áíajos 2:2, Kisdprog—Bonyhád 13. Sz. D5zsa —Domb. Spart. 1:1. Megyei B.s BogyiszlO—Pálfa 4:1, ifi: 5:0. Kötesd,—Pincehely 2 3, ifi: 2:0. Sióagárd—Nagydorog 2 3, ifi: 5 :S. Győré—Zomba 1:1, ifi: 0:5. Gyönk—Cikó l:l,> Ifi: 2:2. Fadd— Ráta 7:0, Ifi: 4:0. Sz. Építők— Ozora.13, Ifi: 2.3. Járási bajnokság: Keszőhidegkút —Magyarkeszl 2:2, ifi: 0:2. Med- pves—Naevszokoly *:1, lfl: na. Saakály—írtéay aa. m: I:L bal sarokba, 3:0. A 4*4. percben Köves volt eredményes, 4:0. A második félidőben vissza­esett az NB/I-es csapat, a pózsa többször is veszélyeztetett. A 33. percben egy cseles szekszárdi szabadrúgás után Török a felső lécet találta el. A 41. percben. Szántó jobb oldali beadását Pó­lyáik már megfogta, de a labda melléről kipattant és Vágó a ka­puba gurított, 4:1. A második félidő alapján az eredmény szorosabb is lehetett volna, ha a Dózsa-csatárok hely­zeteiket értékesíteni tudták vol­na. Jók: Hernádi, Kincses IL. Konrád, illetve Kontier, Csordás, Simon és Lelovics. Dombóváron a sakkszövetség megrendezte a városi munkahelyi spartakiád döntőjét. Ezt a Dom­bóvári Univerzál Szövetkezet és a 11-es Aköv csapata játszotta. Meg­lepetésre a ll-es Aköv legyőzte a megyei KISZÖV-spartakiádot nyert kitűnő játékerőt képviselő Univer- zál csapatát. A döntő eredményes 11-es Aköv—Univerzál Szövetkezet 3:1. Greschner Attila (Univerzál) — Gyuricza István (Aköv) 1:0. tííró József (Aköv)—Szűcs György (Uni­verzál) 1:0. Márton Árpád (Aköv) —Horváth Endre (Univerzál) 1:0w Molnár János (Aköv)—Wágner kab (Univerzál) 1:0. A területi tekebajnokságon a Kaposvári Vasas 6:2 arányban győzte le a Dombóvári Spartacus csapatát. A dombóváriak ezen a napon a vártnál gyengébben sze­repeltek, így meg kellett hajói* niok a nagyobb tudás előtt. Ár­vái 445, Topa 442, Mándl 434 fát dobott. A Szekszárdi Szövetkezet csapata Siófok ellen 3:0 arányban győzött. Az újonc Siófok nem tet­te próbára a szekszárdiakat. Hor­váth Jenő 430, Herr János 427, Gulyás János szintén 427» fát do­bott, l • A Kocsolal Termelőszövetkezeti Sportkörnél az új vezetőség nagy lendülettel kezdett munkához. En­nek első kézzelfogható eredmé­nye, hogy március végéig 6000 fo­rint sportköri tagdíjat szedtek ösz- sze. A sportkör elnöke, Keller Ádám abban bízik, hogy az év vé­gére a tagdíjból bevételük eléri a tízezer forintot, melyre eddig nem volt példa, hisz az évi ter­vük mindössze 1500—1800 forint körül volt. Botrány Sióagárdon Vasárnap Sióagárdon az Építők elleni mérkőzésen már nem sok hiányzott a botrányhoz. Budimácz, ■fck* Sióagárd színeiben rúgja a 'abdát, a játékvezetőt lökdöste és csak a közelben lévő sióagárdi ve­zetők közbelépése mentette meg i játékvezetőt, hogy helyzete sú- tyosabbá váljon. Április 4-én ismét nem bírtak a sióagárdiak idegeiken uralkodni. 2:2-es mérkőzésállásnál — a Nagy­dorog elleni mérkőzésen — befe­jezés előtt 4 perccel Málinger Jó­zsef siáagárdi játékos többször megütötte a játékvezetőt. A mér­kőzés természetesen félbeszakadt, az üggyel az illetékes megyei labdarúgó-szövetség foglalkozik. Népújság 6 1973, április & Tamási MEDOSZ—Lábodi MEDOSZ 3:0 (1:0)